Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 63

Thread: PES2008 vs FIFA2008

Default PES2008 vs FIFA2008

Hteo bih da u ovoj temi, oni koji igraju ili su probali obe, dovoljno da mogu koliko toliko realno da ih ocene, iznesu svoja misljenja i poredjenja.
    UNAPRED MOLIM ONE KOJI NISU IGRALI OBE IGRE DA IZBEGAVAJU DA IZNOSE SVOJE OCENE!!!! ( tipa fufa )
    Takodje bih zamolio da se svoja zapazanja koliko toliko obrazloze kako bi oni koji jos nisu probali obe mogli da znaju sta da ocekuju.
    Isto tako bih zamolio da se iznese i istorija igranje obe igre, tipa koliko dugo i od koje verzije.

Evo da pocnem.

Pes igram odkad se pojavio na sony1 tako da bi to bilo nekih 10-ak godina, sto na sony-u sto na pc-u, i mislim da sam prosao sve verzije, dok sam fifu igrao u periodu od 1996 do 2003(prestao zbog ogromne razlike u kvalitetu izmedju fife i pes ,pes bio daleko kvalitetniji pomeni), pa sam sa 2008 ponovo poceo.

GRAFIKA

-ZAHTEVNOST (pre zvega): zahtevnost pes-a je strasna, hocu reci da za kvalitet grafike koji dobijamo zahtevnost je daleko veca nego kod fife, mogu reci i preterano velika. Na mojoj masini sempron 2800+ 1gb rama 9550/9600 (klokovana) pes secka i koci na medium grafici dok fifa ide glatko na medium. Ova stvar mnogo doprinosi ukupnom utisku! Na high pes ne mogu ni da pokrenem a fifa dobrano secka.
    OCENA (1-10)
    PES 4
    FIFA 6

-IZGLED IGRACA : Pes je dosta napredovao i kod pojedinih igraca su stvarno odradili za 10, ali igraci koji su manje poznati ne lice na sebe ( samo pogledajte srbe ). Fifa u generalu ima solidan izgled igraca ali oni su na to uvek dosta paznje posvecivali tome tako da nije ni cudo sto su ( po meni ) u tom pogledu bolji.
    OCENA
    PES 4
    FiFA 7

-TEREN : Na fifi teren izgleda monotono, da ne kazem ko da se igra na zelenom parketu ali je i dalje daleko bolje od pes-ovih radioaktivnih terena od kojh posle nekog vremena boli glava. Ukljucicu u ovu ocenu i mreze koje su katastrofalne na obe igre.
    OCENA
    PES 3
    FIFA 5

-STADIONI I PUBLIKA : Nikad mi taj aspekt nije bio previse vazan tako da to necu ni da poredim.

U ovo bih samo dodao da na pesu ima daleko vise bagova a pomenucu samo najveci
    PROLAZENJE IGRACA KROZ IGRACE!!!!!!!!

IGRIVOST

-da pocnem od GOLMANI : Vrlo teska tema. Glavne razlika je u reakciji golmana na istrcavanja i brzina ustajanja sa zemlje. Pes ima bolja istrcavanja, odnosno brze reagovanje na komandu, dok golmani na fifi vrlo sporo istrcavaju na lopte( iako fifa ima opciju uzimanja kontrole golmana u sred igre koriscenja ,tesko se koristi). Brzina ustajanja sa zemlje je susta suprotnost. Na fifi reaguju, da kazem, kako bi trebalo, dok na pesu golmanima treba citava vecnost da se podignu sa zemlje posle intervencije. Same odbrane ne bih komentarisao, ima i dobrih i losih, i u sustini mislim da su fifa i pes tu izjednaceni.
    OCENA
    PES 6
    FIFA 6

- IGRACI : Da pocnem sa kretanjem. Kontrola kretanja je mnogo laksa na pesu kad je lopta kod igraca dok je suprotno kad je igrac bez lopte. Na pesu se cesto igrac da kazem cima kad se prebaci na njega bez lopte, dok na fifi sa tim nema problema. Kada igrac ima loptu kretanje je mnogo lakse i pri brzom trcanju i bez ,lakse se menja pravac kretanja ( kod nekih prelako ) dok je na fifi to mnogo teze sto se meni licno ne svidja. Kod primanja lopte na pesu cesto se desi da se lopta odbije ko od balvana iako je igrac kvalitetan, sto cesto ume da iznervira. Reagovanje na visoke i polu visoke lopte je generalno bolje na pesu, da ne kazem malo lakse. Kretanje igraca koje ne kontrolisem je bolje na fifa, manje odstupaju od svoje pozicije i NEMA SUDARANJA saigraca sto je veliki plus itd.
    OCENA
    PES 6
    FIFA 6

- SUT : Mnogo bolje odradjen na pesu. moze se bolje i lakse kontrolisati i pravac i jacina . Sut iz daljine je neverovatno tesko pogoditi na fifi cak i sa igracima koji bi trebalo da to dobro rade.
    OCENA
    PES 9
    FIFA 5

-PAS : moram odmah da napomenem da nikad nisam koristio pecurke za kontrolu dodavanja pa stoga moram da se ogradim. Utisak moj je da je na pesu teze dodavanje i da vise zavisi od kvaliteta igraca sto je pozitivno, dok na fifi deluje da isto dodaju Kaka i Ves Braun. Prednost pesa je takodje i raznovrsnije centriranje.
    OCENA
    PES 8
    FIFA 5

-PREKIDI : Pozitivno na pesu je mogucnost dovodjenja bekova napred kod kornera, i korneri su generalno bolji, dok su slobodnjaci na fifi bolji, iz vise razloga ( pomeranje zivog zida, gol moze da da i losiji izvidjac...). Aut bolji na pesu ali slobodnjaci odnosne prevagu.
    OCENA
    PES 5
    FIFA 7

- DRIBLINZI : teze se izvode na fifi sto je po meni pozitivno jer previse igraca ( ljudi) se u igri iskljucivo oslanja na solo igru kad je pes u pitanju.I jedna i druga igra imaju dovoljno driblinga sto je plus u svakom slucaju.
    OCENA
    PES 5
    FIFA 8

-STATISTIKA : ono sto me je na pesu najvise razocaralo. Kao da programeri pesa gledaju neki levi fudbal. Adrijano bolji od Kristijana ,Ronaldo(milan) bolji od Kristijana ne mogu dalje. Izvinjavam se ako je subjektivno ali navijac sam Man Utd...
    Krajnje nerealno na pesu. Tkodje je uticaj statistike na samu igru preveliki na pesu.
    OCENA
    PES 4
    FIFA 9

-TAKTIKA : Pes ovde odnosi ubedljivu pobedu. Lakse namestanje, vise opcija, veci uticaj na igru...
    OCENA
    PES 9
    FIFA 3

-FIZIKA : diskutabilna na obe igre iz vise razloga. Po meni daleko od realnog.
    OCENA
    PES 3
    FIFA 3

-BROJNOST BAGOVA : od velikog znacaja za igrivost. Mnogo veci broj bagova na pesu (sudija, golman, prolazenje kroz igraca itd, itd...). Na fifi primetio samo jedan.
    OCENA
    PES 1
    FIFA 8

uf...
    toliko mogu da se setim za sada...
    nadam se da nisam previse smorio...
    Ako je iko stigao do ovog dela, da nabrojim i klubove koli su korisceni za igranje.
    PES: Man Utd, tottenham, derby, arsenal, sunderland, inter, milan , red star, barsa...
    FIFA: isti sa izuzetkom zvezde.

TOLIKO I POZDRAV!

Banned

po ovome ispade da je fifa bolja ?
    mada ja mislim da je pes bolji a da fifa nista ne valja.

Dragi dnevniče,

Danas sam se smuvala sa dva dečka FIFA-om i PES-om. PES je mnogo lepši, bolji i sve ostale devojčice se pale na njega i zato ću ostati sa njim. FIFU ću da šutnem prvom prilikom kad ga vidim.

SET

LOOOL

Super Star maremas's Avatar

shone666 svaka cast za post, ja nisam probao fifu 2008 tako da ne mogu da sudim o njoj ali verujem da ima dosta istine u tvom postu, a cinjenica je da ce novim izlaskom pes2008 konami tek izgubiti dosta igraca koji ce preci na fifu, ja novi pes prezirem ali ne prelazim na fifu nego se nadam da ce biti bolje sledece godine!

Banned

Quote Originally Posted by maremas View Post
    [B][COLOR="Red"]
    cinjenica je da ce novim izlaskom pes2008 konami tek izgubiti dosta igraca koji ce preci na fifu
    zbog cega ?
    ja novi pes prezirem ali ne prelazim na fifu nego se nadam da ce biti bolje sledece godine!
    i sledece izdanje pesa ce biti zahtevno kao i ovo mozda i vise
    zato bolja pojacaj komponente svog slabog kompjutera da bi u potpunosti
    video sta sve nudi pes 2008 i mogao pravedno da prosudis sta je
    bolje fifa 08 ili pes 2008. fifa nista ne valja vec cetiri godina neverujem da
    su nesto promenili ali provericu

Quote Originally Posted by Lacky View Post
    zbog cega ?
    Jel ti vidis (citas) koliko ljudi je razocarano novim pesom, bilo je bajno dok smo gledali slike novog PES-a ali kad je izasao DEMO !!!
    Quote Originally Posted by Lacky View Post
    zbog cega ?
    i sledece izdanje pesa ce biti zahtevno kao i ovo mozda i vise
    zato bolja pojacaj komponente svog slabog kompjutera da bi u potpunosti
    video sta sve nudi pes 2008...
    Oces ti moj komp da ostavis na miru , nece da se upgrejduje i tacka , salu na stranu nisam mislio na zahtevnos nego na samu igru, gameplay i ostalo, ne kazem da je los nego ove drasticne promene vuku "dosta" bagova!

Banned

Jel ti vidis (citas) koliko ljudi je razocarano novim pesom, bilo je bajno dok smo gledali slike novog PES-a ali kad je izasao DEMO !!!
    shvatili ste da vam trebaju jaci komjuteri ?
    Oces ti moj komp da ostavis na miru , nece da se upgrejduje i tacka , salu na stranu nisam mislio na zahtevnos nego na samu igru, gameplay i ostalo, ne kazem da je los nego ove drasticne promene vuku "dosta" bagova!
    jesi li probao fifu 08 ?

za prvo
    nije sve u grafici cist primer DOOM3 i ne znam sto si se uhvatio za konfiguracije, igrao sam PES2008 na HIGH 1600x1??? i video sam ga u punom sjaju...
    za drugo
    vec sam rekao da nisam igrao, lepo sam napisao u gornjem postu!

Марадона - елпибе zlaxy's Avatar

razmisljam da zakljucam ovo,a vi mi jako pomazete da donesem pozitivnu odluku..
    Број један је Дарко,какав црни Рама !!!

hvala za pohvale!

nemojte me pogresno shvatiti ja ne napustam pes, daleko od toga, ali sam toliko bio iznerviran nekim stvarima da sam morao da probam alternativu.
    i nigde nisam rekao da je fifa bolja od pesa u globalu...
    naravno nadam se da ce ici na bolje i tvrdim da je velika steta sto izgleda nece biti oficijalnih peceva za pes koji bi neke stvari popravili

vishe je fifa napredovala nego pes

Zlaxy nemoj da zakljucavas decko se bas potrudio u prvom postu.
    Novi Pes je *****e ez obzira nalow,medium,high kao sto rece maremas gomila ljudi se s*****lo u zivot kad je izasao, a fifu cu morati da probam jer je svi hvale

Na kompu,FIFA je zivo *****e,,probao sam.Pes je 10x bollji.Na PS3 nisam probao ni PES ni FIFU,a tamo je verovatno sve usavrsenije.Ipak,mislim da je na PS3 bolji PES.

Quote Originally Posted by Zizou View Post
    Na kompu,FIFA je zivo *****e,,probao sam.Pes je 10x bollji.Na PS3 nisam probao ni PES ni FIFU,a tamo je verovatno sve usavrsenije.Ipak,mislim da je na PS3 bolji PES.
    na ps3 pes2008 secka(opada mu framerate),uzhas zhivi.

shone666 ne vidim smisao ovog poredjenja a razloga ima toliko da ne znam od cega bij poceo pre. OK otvorio si temu "Nesto VS nesto drugo" po prirodi takve teme su podlozne "prepucavanju" do u beskonacnost ako su rivali "tu negde", ali ovde to nije slucaj, zbog cega objasnicu (mada je to vecini igraca sa "fudbalskim stazom" jasno al ajde uvek dolaze novi )
    Inace Fifa serijal sam ispratio jos od svojih prvih pocetaka na PC (bilo je to pre vise od 10 godina) EA sports je tada hvatala zalet, serijali su poceli da se stancaju sve vise da podilaze ukusu potrosaca, para sve vise i krajem proslog veka EA predje na "tamnu stranu" i postade zli Jedi koji preti da "ususa" sve manje nezavisne kreativne timove ali to je vec neka druga tema.

Posto volim fudbal igrao sam sve sto je izaslo na PC + automati. U to vreme fudbal je bio cista arkada, bilo je doduse simpaticnih i vrlo zabavnih arkada. I onda sa pojavom boljih "3d" grafickih akceleratora igre postaju sve ozbiljniji biznis. Vece lepse brze i sl.
    Krajem devedesetih u nepostenoj trci ostaju prakticno 2 kandidata
    1 prebogati EA sports
    2 Gremlin interactive sa svojim ACTUA socer serijalom
    Pre toga EA je pocistio Kick of i slicne dosta dobre konkurente.
    Uporedo Sony izbacuje svoju PS1 konzolu i krece ISS koga nisam pratio (nazalost) nisam imao Sony i u to vreme Gamepadovi su mi bili nekako odbojni igrice "konzolaske" i nekako prelake i sl . Kasnije sam video da nisam u pravu

E sa posto sam sibao sve fuce do koje sam mogao doci od samih pocetaka u Fifa serijalu VS ostali primecivali su se razliciti propusti kao i odredjeni "kvaliteti" koji su prisutni i danas.
    Svaka verzija je imala mnostvo debilnih propusta(npr. samo neki: uvek das gol iz kornera na foru, sa pola sutnes golman u 90% odbije u korner pa onda gol i sl )
    tako da je sve to kvarilo zabavu u drustvu (kad provalis) ali posto nemas drugu alternativu bilo je daj sta das. Krajem 90 EA je potpuno unistila konkurenciju i ako su druge firme nudile vise EA je to nadohnadjivao prebogatim licencama, prejakim marketingom i ostalim proverenim monopolistickim forama.
    Svaki naredni serijal sve do Fife 2005(posle i ostale) sam ispratio instalirao igrao i vrlo brzo provalio "nedostatke" i posle toga igra gubi svaku draz.

Naravno cuo sam o konkurentskoj Konamijevoj igri gde je sve kao realno(igraci imaju svaki svoje karakteristike isl ) i pomislih i ovi hvale svog konja kao i EA.
    I onda 1 vece u studenjaku lik donese PS1 i neseceam se koju verziju ISS-a. Odigrao sam 2 onako pripit, ali sam i tada primetio ogromnu razliku.
    I onad se Konami konacno setio da izbaci verziju za PC prva verzija PES3 (neracunam prethodni Iss koji je bio katastrofalno portovan) je imao dosta problema sa kontrolama ali cim sam ga probao (trezan ) pa... recimo da je to za mene bilo otkrovenje.
    Tada sam prvi put video da 1 firma pokusava da napravi "simulaciju" fudbala, i da za to ima veoma dobre osnove.
    1 od osnovnih stvari je INDIVIDUALNOST karakteristika svakog igraca koji tako cine odredjeno dobar tim (logicno) ali fifa ovaj koncept nema. Ovo znam jer sam koristio razlicite verzije "Creation cetra" gde se sve sobine vezuju za tim.

E ovde dolazim do sustine sa pocetka zbog cega tvrdim, a svi koji poznaju tematiku se slazu(nism ja ovo izmislio) da su oni tesko komparativni kao simulacija.
    Fifa NIJE simulacije nikad nije bila NITI ce biti iz mnogo razloga kao prvo "los joj je temelj" i od "babe nikad nece biti devojka".
    E sad nije ovo nista toliko strasno arkadica je uvek bilo i bice ali ono sto je jako iritantno je to sto EA se iz godine u godinu upinje da ubedi potrosace kao je to sam VRH, sut zavisi od pritiska i vlaznosti vazduha i sl. MA DAJ pa to radi kod polu debilnog anglosaksonskog potrosaca ili jako malog deteta.
    Sledeca stvar je sto Fifa serijal nema nikakav evolutivni razvojni koncept, nego je to samo krpljenje prethodnih propusta (ali nastaju novi kao kod Windowsa ) i tako do u beskonacnost.
    Pa jos i 2 puta godisnje da uzimaju kintu za prakticno skoro isti proizvod
    Da su se distancirali (nije iskljuceno da u narednim godinam nece) i da su krenuli u drugom pravcu npr. ubacivanje "super suta" i razlicitih arkadnih *****ancija bilo bi ok. i posteno.

Sadasnje stanje:
    Konamijev serijal je sve popularniji medju PC korisnicima
    Fifa na sve nacine pokusava da oponasa konkurenta (kontole, raspored komandi, fizika i sl ) ali to ne ide bas tako.
    Sad nebih da raspravljam o grafici (usput Pes i tu cepa jer je NEX gen) sustina jedne fubalske igre koja pretenduje da bude "simulacija" (obe firme to tvrde) je Fizika i "celokupni smek" gameplay kako god.
    Fifa je uvek izgledala kao gomila lobotomiranih coveculjaka koji trckaju razlicitim brzinama(npr. fifa 2000 ) Nema nikakkvih opcija sem osnovnog namestanja formacije ZASTO ?
    Pa zato jer i nema sta da se namesta ceo tim je skripta koja se ponasa kako kad (cesto menjaju) ali bez obzira ovo nece nikad biti simulacija jer je za to potreban poprilican rad "Skoro od pocetka" za sta EA niti ima vremena niti bi tako nesto i radila jer osnovni cilj je UZIMANJE PARA.(pitanje je da li bi i umeli )
    Da ne bude zabune i Konami uzima kintu, ali njegov serijal je od pocetka na "zdravim osnovama" i samo se nadogradjuje. Nemoguce je zadovoljiti svacije ukuse ali T. Seabas (ili kako se vec zove) definitivno "zna sta radi" i svake godine to potvrdjuje.

Zakljucak:
    Pes je mnogo tezi od fife i to mozda predstavlja problem ponekima ali svi oni koji stvarno vole fudbal i umeju da cene svoje slobodno vreme (za ovo treba da imate i dovoljno godina) i nemaju neki izbor. Bilo bi dobro da je jos firmi u igri ali industrija igara je odavno biznis i u ovakvoj trci imamo kandidata koji trci svoju trku i drugog foliranta koji je samo obucen kao maratonac i igra na kvarno.
    Pitanje je samo sta vam se vise svidja u celoj ovoj prici.

P.S nism hteo ovim da ubedjujem nikoga, ovo je moj licni stav, sad mozda ce se neki batica naci pametan pa reci "nemas ti pojma FIFA je zakon " tako da necu ulaziti u raspravu tog tipa jer nema nikakvog smisla, zbog cega mislim da sam dovoljno bio jasan.
    Za sve one koji su procitali do kraja, svaka cast strpljenje je vrlina.

Vala bas strpljene je vrlina, kad si me zainteresovao postom da sam ga celog procitao u 2 ujtru! Ja bi najvise voleo kad bi se pojavio 3 gigant i izbacio neki novi revolucionarni fudbal koji bi potukao ova oba ali to nece biti skoro, mozda ga moja deca docekaju!

EDIT:
    A sada odoh da spavam i sanjam REAL FOOTBALL FANTASTICO 3000!!!

"mozda ga moja deca docekaju!"

Tesko ko ce da ulazi u nezivesnu finansijsku trku sa nekim ko ima 15 godina iskustva vise .

Jos jedna partija pa na

Quote Originally Posted by stole View Post
    Zlaxy nemoj da zakljucavas decko se bas potrudio u prvom postu.
    Novi Pes je *****e ez obzira nalow,medium,high kao sto rece maremas gomila ljudi se s*****lo u zivot kad je izasao, a fifu cu morati da probam jer je svi hvale
    Da vredi je probati, pa ako nije dovoljno izazovna moĂ…Âľeš ubaciti i ovaj mali patch (1MB):
    http://downloads.gamingaccess.com/do...nload_id=14563
    Probao sam ga i deinstalirao posle 2 tekme koje sam pukao sa ukupnim rez. 1:9 (protiv kompa), e to mi se u pes-u ne dešava, pa sam se vratio na mnogo lakši pes 2008.
    I uopšte nemogućnost promene gameplay-a je najveća slabost pes-a, pa kada naučite fore to više nije to.

Ovako igrao sam i fifu i pes i na PC i na PS3. MOja misljenja su sledeca:

GRAFIKA:
    Grafika na ps3 je odlicno uradjena i na pesu i na fifi, a na pc je fifa ocajna tako da cu u nastavku govoriti samo o razlikama na ps3 posto je pc pes 1000000000000 puta bolji.Znaci pes je mnogo napredovao, ali je i fifa ,ali ja cu malu prednost u grafici dati pes-s.
    OCENE:
    PES 8
    FIFA 7

IZGLED IGRACA:Pese je olicno uradio izgled svih poznatih fudbalera tj zvezda ali one malo manje poznatije i nije bas uradio kako treba, u fifi je izgled svih igraca skoro pojednako dobar ali mi se nika nije svidjalo sto su glave igraca nekako prevelike u odnosu na telo, zato cu ovaj deo oceniti podjednakom ocenom:
    OCENE:
    PES 6
    FIFA 6

TEREN: Tren je bolji na fifi nego na pesu, ali to jos nije dovoljno dobro tako da mislim da teren ni na pesu ni na fifi nije dovoljno dobro uradjen.
    OCENE:
    PES 4
    FIFA 5

STADIONI I PUBLIKA: Solidno je uradjeno na obadve igre tako da ce dobiti istu ocenu.
    PES 7
    FIFA 7

IGRIVOST: Golmani(ti famozni golmani) lose su uradjeni na obadve igre ali ja mislim da imaju prirodnije poteze na pes2008 nego na pes6 parade su bolje uradjene itd. ali nekad naprave ne shvatljive greske, game play mi je bolji na pes nego na fifi jer mi je fifa previse usporena tako da prednost ide pesu.
    OCENE:
    PES 8
    FIFA 6

UPRAVLJANJE IGRACIMA: Mislim da su ovo dosta popravili na pesu i laske je upravljati igracem, ali nekako pojedini igraci malo retardirano trce, na fifi je upravljanje igraca takodje dobro uradjeno ali malo losije nego na pesu ali pesu dajem minus zbog sudaranja igraca.
    OCENE:
    PES 7
    FIFA 7

SUT: Necu ga ni komentarisati daleko bolji na pesu nego na fifi.
    OCENE:
    PES 10
    FIFA 6

PAS: Pasovi su bolji na pesu jer su raznovrsniji nego na fifi.
    OCENE:
    PES 9
    FIFA 6

PREKIDI: Solidno uradjeni na obe igre ,ali bolji na fifi zbog vise mogucnosu prilikom prekida,na pesu je dobro sto su uveli povecavanje igraca u zivom zidu.
    OCENE:
    PES 7
    FIFA 9

DRIBLINZIriblinzi su raznovrsni na obe igra, ali mislim da su ipak za nijansu bolji,prirodniji i raznovrsniji na fifi.
    OCENE:
    PES 8
    FIFA 9

Ocene igraca:Mozda malo realnije na fifi posto pes kod nekoh igraca drzi ocene kakve su im bile na pes4 i ranije npr Zigic....
    OCENE:
    PES 7
    FIFA 9

TAKTIKA: Namestanje taktike daleko bolje na pesu i sa vise mogucnosti.
    OCENE:
    PES 10
    FIFA 4

REALNOST: Ima mnogo ne realnih stvari na obe igre.
    OCENE:
    PES 4
    FIFA 4

BAGOVI: Ima bagova na obe igre ali malo vise na pesu.
    OCENE:
    PES 5
    FIFA 7

UKUPNE OCENE:
    PES 7.2
    FIFA 6.6

lepo poredjenje
    PES RULES

Page 1 of 4 123 ... LastLast