Page 609 of 609 FirstFirst ... 109509559599607608609
Results 12,161 to 12,170 of 12170

Thread: Pomoć i pitanja

Default Re: Pomoć i pitanja

Ljudi imam graficku nvidiageforce 210 instaliro sam drajvere trazi mi za igricu update drajvera kako to da uradim?

Stari komp je poceo da brljavi pa sam odlucio da mu stavim win 10..instalacija prodje normalno medjutim cim se povezem na internet on valjad krene da skida drajvere i kompjuter se restartuje i dobije TDR FAILURE atikmpag.sys i komp ide stalno u restart. U Safe mode nece da udje jer se pojave neke kockice i tekst koji se ne vidi..Te kockice su se cesto pojavljivale i na starom sistemu win7 kada se komp palio..

Edit Tim pecanac82's Avatar

Quote Originally Posted by kune View Post
    Stari komp je poceo da brljavi pa sam odlucio da mu stavim win 10..instalacija prodje normalno medjutim cim se povezem na internet on valjad krene da skida drajvere i kompjuter se restartuje i dobije TDR FAILURE atikmpag.sys i komp ide stalno u restart. U Safe mode nece da udje jer se pojave neke kockice i tekst koji se ne vidi..Te kockice su se cesto pojavljivale i na starom sistemu win7 kada se komp palio..
    Velika sumnja da je upitanju grafička kartica.

Imam R9 280 graficku koju sam popravljao nedavno, na igrama je dobra, mada nisam nijednu igru igrao duze od pola sata nakon popravke, evo sada sam povezao hdmi kabal sa tv-om da gledam film medjutim ne daje sliku, tj daje ali potpuno drugaciju od one na racunaru, da li je to zbog graficke ?

Evo i slike da vidite razliku.

EDIT:Resio problem, nije do graficke

Mozda je pitanje glupo, ali nema veze . Radi se o ram memoriji, imam 2 ddr3 ram memorije od po 4gb na kojima pise da rade na 1600, i sad sam preko nekih programa proverio brzinu rama i pise da je brzina 800mhz kako je to moguce ?

Normalno je to - mnozi se sa dva i onda dobijas pravi takt na kojem radi. Double Data Rate - DDR.

Svakako mozes proveriti u nekom specijalizovanijem programu, npr. najprostiji CPU-Z.
    Evo kod mene radi na 665,1 x 2 = 1330,2Mhz jer imam jedan modul na 1333 a drugi na 1600Mhz.

7. The Following User Says Thank You to DeRadicci For This Useful Post:

Imam problem koji mi se do sada nikada nije desavao, imao sam 8GB rama i ubacio sam jos 8 i sada mi pise da imam 16GB, a da koristi 12. Inace ploca mi podrzava 32GB.

EDIT: I u Biosu sam proverio tamo pise da cita svih 16, stvarno ne znam o cemu je problem.

Evo pokusacu ja da ti pomognem. Vidim da koristis Windows 10 tako da ces pokusati ovo. Otvori start i u polju za pretragu upisi msconfig, zatim ces otvoriti program System Configuration. Nakon toga ides Boot pa advanced settings i ukoliko ti nije stiklirana opcija Maximum memory stikliraces zatim potvrdi sve to i restartuj racunar. Ako ti i nakon restarta pise isto probaces ovo...
    Sad ne znam koliko rama imas, ali ukoliko si imao 4x2 i dodao jos 8 pokusaces ovo. Pogledaj lepo slotove i ukoliko su ti dva slota siva, a dva slota crna stavices te dve memorije od po 4gb u sive a od 8gb stavi u crnu, znaci nemoj da mesas u crni ili sivi slot 8 i 4gb. Neka ti bude odvojeno i siguran sam da ce ti pomoci. Pozdrav

10. The Following User Says Thank You to Vaskez12 For This Useful Post:

Hvala ti druze puno, pokusao sam to sa slotovima kao sto si naveo i uspelo je i stvarno ti puno hvala vec nekoliko dana se majem sa tim

12. The Following User Says Thank You to Spaske94 For This Useful Post:

Imam jedan problem, na racunaru od prijatelja je doslo do pada sistema, reinstalirao sam win 10 i cim se nakacm na internet i krene da skida drajavere odjednom izadje greska

atikmdag.sys error BSOD

posle toga kompjuter stalno ide u restart i ne pali se. Pokusao sam i rucno da skiinem drajver za graficku i sam ga instaliram ali se onda kompjuter stalno iznova restartuje? Da li je problem sigurno do graficke ili moze biti i nesto drugo? Ako jeste koju jeftiniju graficku kupiti, nista gejming masina je samo za office..ima pcie express 2.0

Tags for this Thread