Page 1 of 17 12311 ... LastLast
Results 1 to 20 of 332

Thread: Boks

You will had111's Avatar

Default Boks

Jel gledo neko pre neki dan kako Holifild bije a ima 44 godina svaka cast.

Марадона - елпибе zlaxy's Avatar

od kada je tajson pukao ,ja to ne pratim

Administrator maremas's Avatar
    Steam ID:
    maremas
    PSN ID:
    maremas84

Meni su najzanimljivija braca KLICKO!

Madridista customiZer's Avatar

I ja gotiv bracu Klicko,posebno starijeg

al' mi je ipak boks malo dosadan,monotono,rijetko bude stvarno neki dobar udarac...

Boks

Ultimate Fighting

Quote Originally Posted by zlaxy View Post
    Takodje. To je bio boks, ovo danas borba petlova

Wladimir Klitschko je najjaci Bokser danasnjice.
    Teskas,visok skoro dva metra,Ukrainac je jak ko Tenk.

....gle'te kako je samo razbio ovog Byrda (ili se pise Birda)

Lennox Lewis THE NUMBER ONE

Quote Originally Posted by zlaxy View Post

Happy end of Mike Tayson

Quote Originally Posted by MISKO View Post
    Happy end of Mike Tayson

Ma Tajson je posle zatvora
    imao samo ime i nista vise....
    ....zato je tako i zavrsio.

Gle'te sta je snaga leve ruke!

ma boks je smorio,gledao sam ranije i to uglavnom neke anonimuse jer se uvek dobro bore,vrlo cesto bolje od sampiona i zanimljivije su borbe. Sad pratim samo Ultimate fight

За те црвено-беле боје Џони's Avatar

SVETSKI Ă…Â*AMPION POD SRPSKOM ZASTAVOM

Ukrajinski bokser Aleksander Dimitrenko uskoro postaje Srbin.
    Hoću da proslavim Srbiju. Neverovatno je da zemlja sa toliko
    talenata nikada nije imala prvaka u nekoj od najcenjenijih verzija

Godinama unazad pričamo kako su sportisti najbolji ambasadori Srbije. Ono što su započeli naši košarkaši ili vaterpolisti tokom devedesetih, a što danas čine teniski biseri Jelena Janković, Ana Ivanović i Novak Đoković, nastaviće i - Rus Aleksander Dimitrenko! Otkud Rus da se bori za Srbiju? Odgovor smo dobili od samog Dimitrenka, gosta Sporta. Sjajni superteškaš koji je svih 26 profesionalnih mečeva rešio u svoju korist (16 nokautom), član, po braći Kličko nadaleko poznatog nemačkog kluba Univerzum, pored ukrajinskog - Ă…Âľeli i srpski pasoš !
    Svetski juniorski šampion pod zastavom Rusije iz 2000., prvak ove mnogoljudne zemlje 2001. godine, pravi je predstavnik čuvene sovjetske škole plemenite veštine. Trenutno je prvi na listi EBU, drugi na listi izazivača u VBO verziji, sedmi na VBC listi i deveti u VBA.
    Saša, kako ga mnogi zovu, pojašnjava svoje opredeljenje:
    - Hoću da proslavim Srbiju! Prosto mi je neverovatno da zemlja koja ima toliko talentovane dece i sjajnih sportista nikada nije imala profesionalnog prvaka sveta u boksu u nekoj od najcenjenijih verzija.
    Razlog Sašine vezanosti za Srbiju je i izabranica njegovog srca Vanja Dobrić, prelepa devojka iz Nove Varoši koju je Rus iz Ukrajine upoznao u Nemačkoj:
    - Sa Vanjom sam i došao u Novu Varoš pre nekoliko godina. Od tada traje moja ljubav prema Srbiji. U okviru priprema za svaki meč kondicione pripreme obavljam u tom kraju, posebno na Zlataru gde su izvanredni uslovi, i stvarno se osećam kao kod kuće.
    Ipak, kako ističe Saša Dimitrenko, ljubav prema Vanji nije jedini razlog zbog odluke da postane Srbin:
    - Dosta mi je više loše slike o Srbiji, koja je stalno prisutna u medijima. Želim da to promenim. Ne mogu da shvatim da Srbija nema vrhunske bok****, a da na primer Hrvatska koja ima manje stanovnika, ima odlične rezultate. Tu sam da sve to promenim.
    U Srbiji neće međutim srađivati ni sa jednim bokserskim funkcionerom:
    - Razočaran sam onim što sam video na priprema reprezentacije za SP u SAD. Ljudi moji, oni se spremaju u Košutnjaku, a da nemaju ni ring. Pod je propao, sala je oronula kao da je bilo bombardovanje. To je bruka, skandal! Zato neću da sarađujem ni sa jednim čelnikom srpskog bokesrskog saveza.
    Ukrajinac po rođenju, za sada Rus po nacionalnosti, Srbin po opredeljenju, ima jasnu viziju:
    - Ponavljam: hoću da se borim za lepšu sliku o Srbiji! Ova divna zemlja i narod su to zasluĂ…Âľili - ne ostavlja nikakvu dilemu šampion velikog srca, Aleksander Dimitrenko.

(sport)

Dimitrenko!

You will had111's Avatar

Wladimir Klitschko zabelezio jos jednu pobedu nad Sultanom Ibragimovom na poene u 12 rundi.

Quote Originally Posted by had111 View Post
    Wladimir Klitschko zabelezio jos jednu pobedu nad Sultanom Ibragimovom na poene u 12 rundi.
    ovo je bio najdosadniji mec u historiji ubjedljivo

Rossonero biancorosso's Avatar
    PSN ID:
    biancorosso_

BOKS: Srbi pobacali Hrvate na pod!
    Sreda, 29. april 2009. 19:32

Za srpski boks, izgleda, dolaze bolji dani. Èetvorica srpskih boksera "prebila" su rivale iz Hrvatske u sredu u beogradskoj hali "Šumice" u meèu koji je nazvan "Kup nacija".

Oèekivalo se da hrvatski borci budu žilav otpor, ali su Nikola Sjekloæa, Drago Janjuševiæ i braæa Vuk i Bogdan Mitiæ, pred više od 2.000 gledalaca, apsolutno dominirali i ostvarili su èetiri superiorne pobede.

Najpre je Nikola Sjekloæa (super srednja kategorija) tehnièki i taktièki prefektnom borbom lako izašao na kraj sa Bojanom Miškoviæem, a zatim je Vuk Mitiæ (velter kategorija) nokautirao Dragana Planjanina, koji je ipak bio nedorastao protivnik.

Drago Janjuševiæ (poluteška kategorija) se na najbolji naèin vratio u ring, primoravši Antu Lovriæa da nekoliko puta tokom borbe, jednostavno sedne u ring.

Pobedu Srbije od 4:0 zapeèatio je Bogdan Mitiæ (velter kategorija) koji je u najboljem meèu programa, kao i njegov brat nešto ranije, nokautirao Stanislava Sakiæa.

(MONDO)

PSN ID:
    biancorosso_

BOKS: Pakjau titula i u poluvelter kategoriji
    Nedelja, 3. maj 2009. 12:13

Filipinac Mani Pakjao osvojio je titulu prvaka sveta u poluvelter kategoriji, u verziji Međunarodne bokserske organizacije (IBO), pošto je u Las Vegasu nokautom u drugoj rundi savladao Britanca Rikija Hatona.

Da je apsolutni favorit u meču koji je održan u MGM Grand Hotelu pred 16.000 gledalaca, Pakjao je pokazao več u prvoj rundi kada je dva puta dobro uzdrmao bivšeg svetska prvaka u poluvelter i velter kategoriji.

Haton je tada ostao na nogama, ali ne i na isteku trečeg minuta druge runde. Posle levog krošea Filipinca Haton se stropoštao na pod i ostao da leži i posle sudijskog brojanja.

Meč koji je trebalo da traje 12 rundi, završen je posle nepune dve, a najbolji filipinski sportista svih vremena osvojio je titulu prvaka sveta i u petoj različitoj težinskoj kategoriji.

Prethodno je bio šampion u muva, bantam, perolakoj i lakoj kategoriji, a pre šest meseci nokautirao je i legendarnog Oskara De la Hoju, jednog od najboljih svetskih boksera svih vremena.

(Tanjug)

PSN ID:
    biancorosso_

Bokser preminuo pet dana posle meča
    Sreda, 6. maj 2009. 10:15

Bokser Bendžamin Flores preminuo je u utorak u bolnici od posledica borbe održane minulog četvrtka.

Reč je o 25-godišnjem bokseru bantam kategorije rodom iz Hjustona. Sudija u ringu je u osmoj rundi meča NABF verzije (Severnoamerička federacija) proglasio njegovog protivnika Ala Zigera za pobednika.

Flores je zatim seo u svoj ugao kako bi mu lekari ukazali pomoč, a onda je pao u besvesnom stanju. Odmah je prevezen u bolnicu gde je i preminuo pet dana kasnije.

(MONDO)

PSN ID:
    biancorosso_

Holifild: Hoæu petu svetsku titulu
    Sreda, 20. maj 2009. 13:06

Bivši svetski šampion u teškoj kategoriji Amerikanac Ivander Holifild boriæe se u septrembru za petu titulu prvaka sveta, potvrdio je menadžer slavnog boksera Ken Sanders.

"Da li æe mu protivnik biti aktuelni šampion sveta Nikolaj Valujev, ili neko drugi, nije važno. Bitno je da æe se Holifild boriti protiv šampiona sveta", rekao je Sanders.

Èetrdesetšestogodišnji bokser se trenutno nalazi na pripremama u Adis Abebi za egzibicioni meè protiv Amerikanca Samija Rete, zakazan za 26. juli.

Celokupan priohod od tog meèa namenjen je fondu za borbu protiv side.

"Pokazaæu celom svetu kako se postaje šampion u ovim godinama" , poruèio je Hollifild.

Nekadašnji èetvorostruki svetski šampion izgubio je prošle godine u borbi za peti naslov prvaka od Valujeva, koji æe 30. maja braniti titulu u WBA verziji protiv Uzbekistanca Ruslana Èagajeva.

(Tanjug)

PSN ID:
    biancorosso_

BOKS: Èagajev i Valujev - sudar titana
    Petak, 29. maj 2009. 15:11

U Helsinkiju æe u subotu biti održan meè za titulu prvaka sveta u boksu u verziji Svetske bokserske asocijacije (WBA), a sastaæe se Uzbekistanac Ruslan Èagajev i Rus Nikolaj Valujev.

Èagajev je do sada u karijeri imao 25 borbi od kojih je 24 dobio, a jednom boksovao nerešeno. Protiv Valujeva je u junu prošle godine trebalo da brani titulu, ali je sedam dana pre tog meèa povredio ahilovu tetivu. Èelnici WBA su tada odluèili da on bude "šampion u mirovanju".

Povredu Èagajeva iskoristio je Valujev, koji je u avgustu prošle giodine pobedio Amerikanca Džona Ruisa i tako postao prvak sveta u verziji WBA, ali titulu deli sa Èagajevim.

U decembru prošle godine Valujev je pobedio i veterana Ivandera Holifilda i tako stekao pravo da u subotu protiv Èagajeva odluèi kome æe konaèno pripasti šampionski pojas u verziji WBA.

Za mesec dana Ukrajinac Vladimir Klièko pokušaæe u meèu protiv Britanca Dejvida Hajea da objedini titule u verzijama Svetske bokserske organizacije (WBO) i Meðunaordne bokserske federacije (IBF).

Pobednik tog duela trebalo bi da boksuje protiv boljeg iz meèa Èagajev - Valujev i tom meèu bi bile ujedinjene titule u tri verzije.

(Tanjug, foto AP)

Page 1 of 17 12311 ... LastLast