Results 1 to 8 of 8

Thread: Opsti predlog

Default Opsti predlog

Posle dugog igranja pes6 dosao sam do osecaja da igra ne ide u dobrom pravcu.
    Zasto?
    U pes-u 6 se pojavilo nesto zbog cega sam nekada davno ( jos kod samih pocetaka pes-a na sony1 ) presaltao sa fife na pes. A to je ono najstrasnije sto moze jednoj igrici da se desi *****SABLON*****.
    Moje misljenje da je AI odbrane, koja koliko god vi dobro igrali ipak zavisi od postavljanja igraca, neverovatno nizak! Narocito kod bekova! Stalno se desava da bekovi odlaze bespotrebno u napad, bez ikakvih komandi, ali i ono sto je najgore je sto ne stoje tamo gde treba, vec stalno ulaze u sredinu i markiraju centralne napadace posle cega dolazi do opste konfuzije u odbrani.
    Takve stvari su dovele do toga da postoji veoma efikasan sablonski nacin izvodjenja napada.
    Ono sto treba da uradite da biste to izveli je sledece:
    1. naci tim koji ima veoma brze igrace na krilima
    2. prodirati sto vise po krilima ali bez centarsuteva vec ulaziti paralelno se golaut linijom u 16
    3. a) odigrati povratnu loptu na 11m
    b) sutirati krilom sa coska peterca i cekati otpadak nekim jakim centarforom

Moje misljenje je da ovakva stvar moze veoma na naskodi razvoju igrice i njenoj igrivosti , i mislim da pre svega treba spreciti i popraviti stvari koje dovode do ovog sablona.

Po meni resenje se moze naci u sledecim postupcima:
    1. igricu bazirati na pas igri a ne na solo prodorima sto se moze lako postici tezom kontrolom lopte i smanjenjem tezine izvodjenja dodavanja
    2. povecanjem ( velikim ) AI odbrambenih igraca pre svega bekova
    3. smanjenjem broja lopti koje golman odbija ispred sebe
    4. izjednacavanjem kvaliteta odbrambenih igraca sa kvalitetima napadaca

Ukoliko se na tome ne bude radilo, postoji mogucnost da neki od pesovaca potraze nesto drugo.
    A FIFA preti, sto je pokazala i zaposljavanjem jednog dela programera koji su radili na ranijim pes-ovima, i polako popravlja svoj gameplay.

TOLIKO OD MENE.

Ja mislim da je PES vrh, ali samo treba jos vise nabudziti C.Ronalda

Pocinjem da mislim da ovaj deo foruma nema smisla. Oni kad bi hteli napravili bi fudbal da imate utisak kao da gledate utakmicu na tv-u. Ali naravno da nece jer treba zaradjivati jos mnogo, mnogo godina. I zato poboljsavaju samo za nijansu.

Treba predloziti da se doradi indirekt posto mi se bezbroj puta desilo da golman uzme u ruke loptu koju mu je vratio njegov igrac

Super Star markotor's Avatar

Quote Originally Posted by delija_ts View Post
    Pocinjem da mislim da ovaj deo foruma nema smisla. Oni kad bi hteli napravili bi fudbal da imate utisak kao da gledate utakmicu na tv-u. Ali naravno da nece jer treba zaradjivati jos mnogo, mnogo godina. I zato poboljsavaju samo za nijansu.
    Tacno tako, uvek se napravi neki propust da bi igraci ocekivali ispravak u sledecem delu.
    Meni smeta sto golman kod kontri sam izlazi napred, a trebalo bi i da komp namesti odbranu tako da ne prodje vise od 10% dodavanja sa golaut linije u kazneni

Niko Bellic Johnny's Avatar

Exclamation

Quote Originally Posted by shone666 View Post
    Posle dugog igranja pes6 dosao sam do osecaja da igra ne ide u dobrom pravcu.
    Zasto?
    U pes-u 6 se pojavilo nesto zbog cega sam nekada davno ( jos kod samih pocetaka pes-a na sony1 ) presaltao sa fife na pes. A to je ono najstrasnije sto moze jednoj igrici da se desi *****SABLON*****.
    Moje misljenje da je AI odbrane, koja koliko god vi dobro igrali ipak zavisi od postavljanja igraca, neverovatno nizak! Narocito kod bekova! Stalno se desava da bekovi odlaze bespotrebno u napad, bez ikakvih komandi, ali i ono sto je najgore je sto ne stoje tamo gde treba, vec stalno ulaze u sredinu i markiraju centralne napadace posle cega dolazi do opste konfuzije u odbrani.
    Takve stvari su dovele do toga da postoji veoma efikasan sablonski nacin izvodjenja napada.
    Ono sto treba da uradite da biste to izveli je sledece:
    1. naci tim koji ima veoma brze igrace na krilima
    2. prodirati sto vise po krilima ali bez centarsuteva vec ulaziti paralelno se golaut linijom u 16
    3. a) odigrati povratnu loptu na 11m
    b) sutirati krilom sa coska peterca i cekati otpadak nekim jakim centarforom

Moje misljenje je da ovakva stvar moze veoma na naskodi razvoju igrice i njenoj igrivosti , i mislim da pre svega treba spreciti i popraviti stvari koje dovode do ovog sablona.

Po meni resenje se moze naci u sledecim postupcima:
    1. igricu bazirati na pas igri a ne na solo prodorima sto se moze lako postici tezom kontrolom lopte i smanjenjem tezine izvodjenja dodavanja
    2. povecanjem ( velikim ) AI odbrambenih igraca pre svega bekova
    3. smanjenjem broja lopti koje golman odbija ispred sebe
    4. izjednacavanjem kvaliteta odbrambenih igraca sa kvalitetima napadaca

Ukoliko se na tome ne bude radilo, postoji mogucnost da neki od pesovaca potraze nesto drugo.
    A FIFA preti, sto je pokazala i zaposljavanjem jednog dela programera koji su radili na ranijim pes-ovima, i polako popravlja svoj gameplay.

TOLIKO OD MENE.
    U pravu si potpuno. Tako je.

Cléo ПЛЕЈБоЈ's Avatar

Quote Originally Posted by Johnny 92 View Post
    U pravu si potpuno. Tako je.
    Koji si ti spamer

ne slazem se s sonetom666...
    Sve to ispravlja strategija to za bekove...resenje su razne strategije samo to malo vas koristi...
    A da pes nije savresen-nije ali mislim da mu navedeno nije mana...

Poz

Quote Originally Posted by PLAYBoY View Post
    Koji si ti spamer

ne slazem se s sonetom666...
    Sve to ispravlja strategija to za bekove...resenje su razne strategije samo to malo vas koristi...
    A da pes nije savresen-nije ali mislim da mu navedeno nije mana...

Poz
    posto kazes da gresim zbog taktike, ako nije neka tajna, mogao bi da mi pomognes i objasnis kako da resim taj problem, posto sam ja pokusavao sa svim i svacim ( strelice, defence, marking, dubinu poslednje linije ). naravno sve ovo navodim za 4 u zadnjoj liniji.