Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 33

Thread: Umro Joca!

Thumbs down Umro Joca!

Na današnji dan (sve vesti)

1980.: Umro Josip Broz Tito

Umro je doĂ…Âľivotni predsednik SFRJ i Saveza komunista Jugoslavije, vrhovni komandant oruĂ…Âľanih snaga Josip Broz, koji je upravljao Jugoslavijom 35 godina.

Tačan datum njegovog rodjenja nije poznat, ali je rodjendanom smatran 25. maj 1892, što je proslavljano u skladu s jakim kultom ličnosti koji je sistematski gradio tokom vladavine.

Kao austrougarski kaplar učestvovao je u napadu na Srbiju Prvom svetskom ratu, za šta je i odlikovan, a jedinica u čijem je sastavu bio počinila je u Mačvi uĂ…Âľasne ratne zločine. Ranjen je i zarobljen u Rusiji 1915, posle čega je pobegao iz zarobljeništva i učestvovao u Oktobarskoj revoluciji. U Jugoslaviju se vratio krajem oktobra 1920, kada je postao član Komunističke partije Jugoslavije, a 1937. njen generalni sekretar, voljom Josifa Staljina, posle smenjivanja i streljanja Milana Gorkića.

Radio je 1936. i 1937. u Kominterni u Moskvi u vreme kad je likvidiran znatan broj jugoslovenskih komunističkih prvaka. Kao vodj a KPJ vodio je u Drugom svetskom ratu ustanak protiv Nemaca od 1941, a partizani pod njegovom komandom borili su se i protiv četnika i protiv ustaša, ali nikad nisu napali koncentracioni logor Jasenovac, u kojima su hrvatske ustaše do kraja aprila 1945. nesmetano ubijale Srbe, Jevreje i Rome. Pri uspostavljanju totalitarne vlasti, krajem Drugog svetskog rata sprovedena su masovna streljanja, posebno u Srbiji, gde je bez sudjenja na stratišta odvedeno desetine hiljada ljudi. Odoleo je snaĂ…Âľnom Staljinovom pritisku 1948, čime je zadivio svet, ali se pritom obračunao s pristalicama Moskve tipično staljinističkim metodama.

Bio je jedan je od osnivača Pokreta nesvrstavanja, a u unutrašnjoj politici čvrsto je suzbijao separatizam, mada je u Ustav 1974. godine ugradio sistemske faktore kasnije dezintegracije i secesije, što je doprinelo krvavom razbijanju Jugoslavije početkom devedesetih godina 20. veka.

Mrzim ga,covek je ostavio svoje trupe da bi izbavio sopstveno dupe kada su ih Nemci napali u planinama Crne Gore.I to mi je neki vodja!

ja sam josh mlad..ali su mi roditelji prichali da je u njegwoo wrijeme moglo da se spawa,a da se wrata ne zakljucwajaju..da je ziwot bio odlican..sa nashim pasohem se moglo swuda u swijetu..da su njega poshtowali swi narodi razlicitix nacija...itd..

ne podnosim ga izdajica hrv naroda! slazem se s cinjenicom da su neki zivjeli lijepo u ono vrijeme ali ne i vecina hrvata!

Quote Originally Posted by Konfucije View Post
    Na današnji dan (sve vesti)

1980.: Umro Josip Broz Tito

Umro je doživotni predsednik SFRJ i Saveza komunista Jugoslavije, vrhovni komandant oružanih snaga Josip Broz, koji je upravljao Jugoslavijom 35 godina.

Tačan datum njegovog rodjenja nije poznat, ali je rodjendanom smatran 25. maj 1892, što je proslavljano u skladu s jakim kultom ličnosti koji je sistematski gradio tokom vladavine.

Kao austrougarski kaplar učestvovao je u napadu na Srbiju Prvom svetskom ratu, za šta je i odlikovan, a jedinica u čijem je sastavu bio počinila je u Mačvi užasne ratne zločine. Ranjen je i zarobljen u Rusiji 1915, posle čega je pobegao iz zarobljeništva i učestvovao u Oktobarskoj revoluciji. U Jugoslaviju se vratio krajem oktobra 1920, kada je postao član Komunističke partije Jugoslavije, a 1937. njen generalni sekretar, voljom Josifa Staljina, posle smenjivanja i streljanja Milana Gorkića.

Radio je 1936. i 1937. u Kominterni u Moskvi u vreme kad je likvidiran znatan broj jugoslovenskih komunističkih prvaka. Kao vodj a KPJ vodio je u Drugom svetskom ratu ustanak protiv Nemaca od 1941, a partizani pod njegovom komandom borili su se i protiv četnika i protiv ustaša, ali nikad nisu napali koncentracioni logor Jasenovac, u kojima su hrvatske ustaše do kraja aprila 1945. nesmetano ubijale Srbe, Jevreje i Rome. Pri uspostavljanju totalitarne vlasti, krajem Drugog svetskog rata sprovedena su masovna streljanja, posebno u Srbiji, gde je bez sudjenja na stratišta odvedeno desetine hiljada ljudi. Odoleo je snažnom Staljinovom pritisku 1948, čime je zadivio svet, ali se pritom obračunao s pristalicama Moskve tipično staljinističkim metodama.

Bio je jedan je od osnivača Pokreta nesvrstavanja, a u unutrašnjoj politici čvrsto je suzbijao separatizam, mada je u Ustav 1974. godine ugradio sistemske faktore kasnije dezintegracije i secesije, što je doprinelo krvavom razbijanju Jugoslavije početkom devedesetih godina 20. veka.
    da te odmah ispravim kod ovoga da su ustase ubijale samo srbe zidove i rome, ubijali su i hrvate koji se nisu slagali sa ustaskom ideologijom. to je zapisano u svim povjesnim knjigama i nije tesko naci taj izvor podataka samo mi je cudno i smijesno sto svaki srbin spomene samo srbe zidove i rome a ne i hrvate. sorry konfucije ali to je cinjenica da srbin to ne spominje kako bi ustaska ideologija postala cisto hrvatstvo.

a da to nije izmisljotina i neki dan kada je bilo obiljezavanje tih strasnih dogadjaja u jasenovcu gledao sam na srpskoj televiziji svjedocenja ljudi iz srbije koji su bili u jasenovcu i oni su takodjer govorili da su ubijali i hrvate a ne samo srbe zidove i rome.

a kako partizani nebi bili neki junaci reci cu i ovo da kada se vrsio onaj krizni put kada su partizani vodili ljude okolo naokolo, blajburg itd tu je pobijeno jako jako puno ljudi od strane partizana i tadasnjih cetnika koji su nekim slucajem zavrsili kukavicki u uniformama partizana kada su vidjeli da ima nema spasa presli su u partizane a ovo ne govorim zato sto sam citao ili nesto slicno vec zato sto je i moja baka od moga tate mama sudjelovala u tim kriznim putovima kada ih je partizanska vojska vodala okolo naokolo i putem ubijala pa tako su ubili i sestru od moje bake pred ocima moje bake i neki ljudi su izasli iz kuce i rekli da ce se pobrinuti da bude primjereno sahranjena i to u sloveniji. znaci zlocina je bilo sa svih strana a zato sam ja tu da iznosim cinjenice o drugoj strani price a ne samo o jednoj.

Марадона - елпибе zlaxy's Avatar

gradjanine celog sveta pojava mi tvoja smeta

ti si bio kralj zlocina i velika stetocina

to majka vise ne poradja to se vise ne dogadja !!!!
    Број један је Дарко,какав црни Рама !!!

Quote Originally Posted by zlaxy View Post
    gradjanine celog sveta pojava mi tvoja smeta

ti si bio kralj zlocina i velika stetocina

to majka vise ne poradja to se vise ne dogadja !!!!
    не скрнАви песму бре

najveci trovac na svetu... tri vere,tri nacije,tri kulture je sklepao u jedno,i moralo je da pukne... a da su lepo ziveli,ziveli su.... daleko mu kuca cveca...

Teska mu crna zemlja nikad teza! Pizda mu materina i ****m mu familiju! Moj deda je odsvirao na Goli Otok zbog tog govnara i sva imovina je bila konfiskovana. Moj otac je odrstao kao najvece siroce zajedno sa sestrom i Majkom! Kad se deda vratio sa 'korisnog rada' trebalo mu je 2 godine da se oporavi ali je uspeo i na kraju je i nadziveo gada za citavih 22 godine i napisao knjihu 'Kako su nas prevaspitavali' i sta se zaista desavalo na Golom otoku i koliko je ljudi mrak pojeo zbog tog djubreta! Eto mu ga na

RIP Kosto Radov Perucica 1914 - 2004

na tom otoku ili ostrvu , neki su otekli , a neki su se ostrvili

Quote Originally Posted by marconi View Post
    Teska mu crna zemlja nikad teza! Pizda mu materina i ****m mu familiju! Moj deda je odsvirao na Goli Otok zbog tog govnara i sva imovina je bila konfiskovana. Moj otac je odrstao kao najvece siroce zajedno sa sestrom i Majkom! Kad se deda vratio sa 'korisnog rada' trebalo mu je 2 godine da se oporavi ali je uspeo i na kraju je i nadziveo gada za citavih 22 godine i napisao knjihu 'Kako su nas prevaspitavali' i sta se zaista desavalo na Golom otoku i koliko je ljudi mrak pojeo zbog tog djubreta! Eto mu ga na

RIP Kosto Radov Perucica 1914 - 2004
    Ja lepo pricam!Jadni svi ljudi koji su bili Titovi neistomisljenici!

@Frka24:
    retki su ljudi kao ti koji pravilno rasudjuju o postupcima nasih predaka...
    Ja licno mislim da treba da ostavimo sve iza nas(mislim prvenstveno na Srbe i Hrvate)i da pocnemo da zivimo mirno,bez konflikta i svadjanja,jer su za sve krivi politicari i rezim,tj nije kriv narod:licno,ja nemam nista protiv Hrvata,mada treba osuditi sve one zlochince i ustase i partizane koji su ucinili najgore protiv svog naroda!

Quote Originally Posted by Zizou View Post
    Ja lepo pricam!Jadni svi ljudi koji su bili Titovi neistomisljenici!

@Frka24:
    retki su ljudi kao ti koji pravilno rasudjuju o postupcima nasih predaka...
    Ja licno mislim da treba da ostavimo sve iza nas(mislim prvenstveno na Srbe i Hrvate)i da pocnemo da zivimo mirno,bez konflikta i svadjanja,jer su za sve krivi politicari i rezim,tj nije kriv narod:licno,ja nemam nista protiv Hrvata,mada treba osuditi sve one zlochince i ustase i partizane koji su ucinili najgore protiv svog naroda!
    slazem se da se te stvari ne smiju zaboraviti ali to je bilo i jedino na nama svima je da pokusamo napraviti da se vise nikada ne ponovi! a svi oni lajavci koji uzdizu takve stvari kriju se iza debelih naocala i svojih kompjutera!

Quote Originally Posted by frka24 View Post
    slazem se da se te stvari ne smiju zaboraviti ali to je bilo i jedino na nama svima je da pokusamo napraviti da se vise nikada ne ponovi! a svi oni lajavci koji uzdizu takve stvari kriju se iza debelih naocala i svojih kompjutera!
    Tako je...U pravu si,jer sve na mladjima ostaje i ne treba da slusamo one debile na televiziji,nego treba da pocnemo da se ponasamo razumno,a ne da nam pricaju oni sa zapada da smo mi,Sloveni,obicni divljaci i da nas **** ko kad hoce.

koliko znam iz priča o njemu nije bio toliko loš.Zna se koga je slao na GOLI OTOK.
    MoĂ…Âľda mu je jedna od većih grešaka bila što nije pustio da Njemci vladaju...

bratstvo i jedinstvo nikada nije ni postojalo(to je sve i uništilo)

Quote Originally Posted by shaba_sa View Post
    bratstvo i jedinstvo nikada nije ni postojalo(to je sve i uništilo)
    tako je, bratstvo i jedinstvo je postojalo samo zato st onitko nije smio ni pomislit drugacije jer bi zavrsio na golom otoku ako bi imao srece, sve je to bilo umjetno i jeb.s zivot kada ti ne mozes reci svoje misljenje i kada ti netko moze narediti kada da se smijes a kada da places a to je bilo tako onda jer je komunizam vladao cak i osjecajima ljudi pa tako i sa ponasanjem i pravilima ponasanja. to je ona fora sretan si kada ti ja kazem da si sretan i volis koga ti ja kazem da volis a ako se suprostavis ili si pod zemljom ili si na golom otoku ili tako slicnim mjestima. danas je bas predsjednik hrvatske dao izjavu i morao je ocjeniti druga tita sa ocjenom od 1-10 i na to ce predsjednih republike hrvatske Stjepan Mesic: kaze, necu citirati jer ne sjecam se tocno kako je rekao ali nesto ovako: napravio je puno dobrih poteza i nabroji ove nesvrstane ali imao je i pogresaka kao sto su naprimjer to sto je mene strpao u zatvor i zat ocu mu uzeti 2 boda tako da od mene dobija 8 bodova lol 8 bodova pa taj je pao s kruske. **** ga tito u guzicu!

KOMUNIZAM JE NEIZLJECIVA BOLEST!

Obeležavanje 28. godišnjice smrti Josipa Broza Tita (FoNet)

kakvih bolesnika ima,majko mila..

gadi mi se ovakvo idolopoklonstvo...ako se treba obilježavati nečija smrt onda bi se trebalo obilježavati godišnjice smrti ljudi koji su zaista zadužili ovaj svijet (znanstvenici i slični), a ne ovakvih mufljoza...

Tito je krao al je dao,
    ovi kradu al ne dadu

Page 1 of 2 12 LastLast