Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Holandska liga

Default Holandska liga

Napeta završnica holandskog prvenstva

Među najuzbudljivijim fudbalskim šampionatima Evrope svakako je holandski u kome će u poslednje kolo tri vodeće ekipe ući sa identičnim bodovnim učinkom.

Posle kiksa dosadašnjeg lidera PSV-a koji je osvojio samo bod protiv Utrehta (1:1), do salda od 72 bodova koliko imaju i "filipsovci" stigli su i AZ Alkmar pobedom nad Herenvenom (3:1) i Ajaks koji je savladao Spartu (5:2).

U poslednjem kolu, u koje AZ ulazi kao lider zbog bolje gol-razlike (+53) koja moĂ…Âľe da odluči prvaka, tim iz Alkmara gostuje Ekscelzioru, trenutno drugoplasirani Ajaks (+47) Viljemu II, dok će PSV (+46) ugostiti Vitese naših reprezentativaca Stojkovića i Lazovića.

http://www.sportskacentrala.com/

Bice neizvesno ali ipak ce PSv osvojiti kao i uvek
    samo ih mala kriza uhvatila posle lige shampiona

****m ja mater PSV-u za ono juiche!

Top Player _shone_'s Avatar

Napred Ajaks!!!

Zna se ko je gazda u Holandiji,kakav bre Psv...

Mislim da je došao trenutak kada će AZ Alkmaar postati šampion Holandije.
    Mnogo su napredovali u poslednjih par sezona, izgradili su novi stadion, igraju izrazito napadački fudbal, imaju najviše reprezentativaca...
    PSV od pobede nad Arsenalom i povrede Alexa, mislim da je ostvario samo jednu pobedu, a čini mi se da je u jednom trenutku možda čak imao i dvocifrenu prednost.

Osvojice PSV kao i obicno

Quote Originally Posted by zxa View Post
    Osvojice PSV kao i obicno
    Ma psv nije ni do malog prsta Ajaksu,ako pogledas to tvoje "kao i obicno" tj istoriju ta dva kluba

iskreno najvise bi volio da Ajaxs bude sampion ali cnini mi se da kolo prije kraja sa ovakvom gol razlikom nema vremena za promjene AZ osvaja

Quote Originally Posted by King Of Stamford View Post
    iskreno najvise bi volio da Ajaxs bude sampion ali cnini mi se da kolo prije kraja sa ovakvom gol razlikom nema vremena za promjene AZ osvaja
    Ja sam rekao da psv osvaja al bih voleo da je to az alkmar jer oni daju po petardu
    svaki drugi mec

Baš se zakuvalo u Holandiji.
    Na poluvremenu PSV i Ajaks vode 2:1 odnosno 1:0, a AZ trenutno igra 1:1.
    AZ ima igrača manje jer im je isključen golman zbog napravljenog penala, ali su i pored toga uspeli brzo da izjednače.
    Trenutno je Ajax najbliži tituli.
    Videćemo šta će biti.

За те црвено-беле боје Џони's Avatar

Ajax 2:0!
    PSV 4:1!
    Alkmar 2:2!

I kada se očekivao 3 gol Alkmara, sevnula je kontra i snovi o tituli su raspršeni.
    PSV uzeo titulu!

Ma da li je moguce....
    Usrani PSV...
    Znaci imali su jedan gol vise nego Ajaks i uzeli titulu,ne pamtim kad je bilo ovako nesto u istoriji fudbala...

Ajaks je imao preko 20 minuta da postigne treci pogodak i dvije ciste gol sanse, ali nisu uspjeli.
    Zao mi je AZ-a, trebali su ove sezone da uzmu titulu.

Fudbal

PSV šampion u infarkt završnici
    Nedelja, 29. april 2007. 16:47

Triler završnica holandskog šampionata konačno je dobila epilog, a titula prvaka ni ove godine nije promenila vlasnika.

Šampionski pehar ostao je u vitrinama PSV Ajndhovena, koji je na svom terenu pregazio Vitese sa 5:1 i zahvaljujući boljoj gol razlici od Ajaksa, koji je kao gost slavio protiv Viljema Drugog rezultatom 2:0, dok je AZ Alkmar izgubio od domaćeg Ekcelsiora (3:2) i šampionat okončao na trećem mestu.

Titula je, kako je vreme odmicalo na sve tri utakmice išla iz "ruke u ruku", da bi na kraju ostala na Filips stadionu.

PSV je protiv Vitesea poveo već u osmom minutu golom Aleksa, a samo dva minuta kasnije već je bilo 2:0 za "filipsovce" zahvaljujući pogotku Farfana. U 13. minutu vodjstvo domaćih prepolovio je Jansen i do kraja prvog poluvremena više nije bilo uzbudjenja.

Drugi deo meča, medjutim, protekao je u apsolutnoj dominaciji domaće ekipe. Prvo je Afelaj u 59. minutu postigao treći gol za PSV, šest minuta kasnije Farfan je svojim drugim golom na meču povisio na 4:1, a u 77. minutu Filip Koku je peti put zatresao mrežu Vitesea i kako se kasnije ispostavilo, dao gol koji je u ukupnoj gol-razlici doneo titulu PSV-u.

Meč izmedju Ekcelsiora i do ovog kola vodećeg AZ Alkmara imao je čudan tok, jer je već u osmom minutu gostujući tim ostao bez pocrvenelog Vaterman, a u 20. minutu domaći je pogotkom Bruinsa iz penala stigao do vodjstva. Ipak, AZ je smogao snage da tri minuta kasnije preko Ciomera dodje do izjednačenja.

U drugom poluvremenu prvi su do gola ponovo stigli fudbaleri Ekcelsiora, a strelac je bio Drost u 60. minutu, a deset minuta kasnije novo izjednačenje doneo je Kevermans, medjutim to je bilo sve što je AZ uspeo da učini. U 72. minutu i domaći tim ostao je sa desetoricom fudbalera, jer je isključen Diren, ali to nije smetalo Ekcelsioru da u 90. minutu golom Voskampa osigura trijumf, a gostima da potopi sve šampionske snove.

Treći pretendent na titulu, ekipa Ajaksa je na gostovanju Viljemu Drugom povela u 19. minutu golom Emanuelsona. Kada je u 67. minutu Klas Jan Huntelar duplirao prednost Ajaksa, "kopljanici" su bili nadomak šampionske titule, ali im je peti gol PSV-a protiv Vitesea pokvario slavlje i poslao ih u baraž za mesto koje vodi u Ligu šampiona, u kojem će još igrati AZ Alkmar, Tvente i Herenven.

PSV i Ajaks su šampionat završili sa 75 bodova, ali ekipa iz Ajndhovena ima gol razliku "plus 50", za jedan pogodak bolju od amsterdamskog tima.

(MONDO)

Sta sam reko PSV

Ma nije Az alkmar namestio uopste

Baš mi je žao ovog AZ Alkmaara.
    Izgubili su danas i finale kupa od Ajaxa na penale.

Quote Originally Posted by Taribo View Post
    Baš mi je Ă…Âľao ovog AZ Alkmaara.
    Izgubili su danas i finale kupa od Ajaxa na penale.
    Јбг, а одлично су играли читаве сезоне.

Zao mi AZ-e, bice bolje sledece sezone

Page 1 of 2 12 LastLast