Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 35 of 35

Thread: Arma 3 - Arma Srbija

Default Re: Arma 3 - Arma Srbija

Quote Originally Posted by kune View Post
    Jel snimate negde dok igrate? mozda bolje to da postavis, da vidimo na delu sve
    Наравно, у посту изнад имаш снимак са прошле мисије, биће и са ове, али тамо до следеће недеље, обрада зна да потраје.

Ево и клипа са мисије изгубљени:

3. The Following 2 Users Say Thank You to Franja For This Useful Post:

Јуче се појавио изванредан документарац у трајању од пола сата на тему развоја Арме од Операције Флешпоинт до данас. Говори о развоју свих игара из франшизе и о рату Бохемије и Кодмастерс-а, погледао сам га са уживањем, топла препорука.

5. The Following User Says Thank You to Franja For This Useful Post:

Нови рекорд!

На јучерашњој мисији присуствовало је 36 играча, што је нови рекорд Арма Србија Заједнице, а наш задатак је био Вијетнам!

Операција ПТСД, Вијетнам, 1965. година. Колона возила Америчке Војске, приликом кретања ка локацији нове базе, коју је требала да успостави, упада у заседу и тражи помоћ. Наша екипа, у улози јединице за брзо реаговање из састава 1-ве Коњичке Дивизије је хеликоптерима Хјуи УХ-1 десантована у борбену зону. Акција је започета по мрклом мраку у 04:30 часова и трајала скоро сат и по, уз осветљавајуће ракете. Када смо се коначно пробили до конвоја, преживелих није било, а ли проналазимо информације о тајном затвору Виетконга где упадамо у јуришу хеликоптера, који зону слетања бришу невођеним ракетним зрнима. У затвору су пронађена и евакуисана два преживела војника. Операција је била успешна уз минималне губитке!

Ускоро очекујте снимак. Придружите нам се на:

Franjo zajahao domace forume sa Arma 3...

Nego, tacka 13: http://www.pes-serbia.com/threads/6532-Pravila-Foruma
    Zabranjeno reklamiranje sajtova i foruma

Извињавам се због тога, моја грешка, пошто сам радио репост.

Шта ћу кад морам, ми се тамо забављамо, а осим нас нико не прича о Арми у Србији.

Операција Термопил

После ратификовања споразума са БЈРМ, грчка влада се руши, избијају свеопште демонстрације у чијем јеку су демонстранти запалили парламент, док је председник побегао из земље. Истовремено светска јавност је преокупирана страњем у Венецуели и потенцијалном војном интервецијом САД. Реџеп Тајп Ердоган користи ову прилику и тренутну преокупацију својих НАТО савезника и отпочиње офанзиву на Грчку. Поморским путем напда острва и улази у спорадичне сукобе са РМГ, док се на копну оклопне јединице муњевито пробијају ка Солуну и Атини. Грчка војска се изузетно брзо мобилизује и успева да успори напредовање турака на 200км од Солуна, али све је још увек неизвесно.

Наш задатак:

1.Изненадним нападом из правца североистока заузети насеље Чалкија и стабилизовати фронт.

2.У рејону села Панагиа дејствује оклопна група на правцу села Екали. Лоцирати и уништити групу.

3.Пробити се до десантне зоне противника, исту осигурати и уништити сву затечену десантну опрему, како би зауставили даље убацивање противника.

Салдо операције је био, 6 уништених турских тенкова, 9 БТР-ова и више десетина пешадинаца, наша јединица је изгубила један М113. Операција је успешна, даље турско напредовање у нашем сектору је заустављено!

Другари, Арма 3 је на попусту до 11 фебруара и може се купити за 11 евра, искористите прилику!

https://store.steampowered.com/app/107410/Arma_3/

Авганистан, година 2011. Покренута је операција ради враћања неколико истурених база на западу провинције Кандахар који су освојени од стране талибана у жестоким борбама са Авганистанском Националном Армијом неколико дана раније. Задатак да разбије и поврати положаје од талибана добила је јединица Америчке Војске опремљена МРАП-овима и уз подршку једног тенка Абрамс. Путне комуникације између самих база су биле миниране, па је Алфа одељење које се кретало на челу имало улогу деминера. Операција је била успешна, повраћено је 4 од 5 истурених база, деминирано неколико импровизованих експлозивних направа, али је у току борби изгубљен тенк који је уништен од стране непријатељског ПОРС-а са велике удаљености

12. The Following User Says Thank You to Franja For This Useful Post:

Другари од 14. до 18. фебруара Арма 3 ће бити доступна бесплатно за играње на стиму, а за оне који се одлуче да је купе, биће на попусту и доступна за 12 евра!

Top Player VEK1NG's Avatar
    Steam ID:
    VEK1NG

Skinuo sam da isprobam i mogu reći da je igra jako neoptimizovana.FPS mi je na standard podešavanjima jako nizak, gotovo je neigrivo.

Moja konfiguracija:
    CPU:Intel Core i5-7600K
    GPU:ASUS GeForce GTX 1060 6GB
    RAM:16GB

Super Star Pejko's Avatar

Ja rekoh vec,ali izgleda da Arma zajednica ima neki haj end racunare...ja u zivotu nisam igrao ovoliko neoptimizovanu igricu.

Quote Originally Posted by VEK1NG View Post
    Skinuo sam da isprobam i mogu reći da je igra jako neoptimizovana.FPS mi je na standard podešavanjima jako nizak, gotovo je neigrivo.

Moja konfiguracija:
    CPU:Intel Core i5-7600K
    GPU:ASUS GeForce GTX 1060 6GB
    RAM:16GB
    Jel me zezas da na ovako dobrom kompu imas los fps?

Ja se secam ranije kad sam igrao na gtx 970 koja je isto ok kartica, jedva sam imao max 40 fps i ajde nije to problem jer je to meni sasvim odlicno, nego je fps padao do 5-6 fps pa opet raste..to ne valja

Ako se sjecam dobro medium/high podesavanja sa 970 da sam imao 60fps kad je Apex izasao bez ikakvog fps dropa i to jos sa 8GB rama

Ја тек сад видох све ове поруке. Могу да вам кажем да нисте упућени у древна знања која ми имамо како да подесимо игрицу, иначе има људи са двојезгарним процесорима који играју. Ја лично имам i5-4670K и RX-560 и на нашим мисијама које ми правимо имам од 40 до 80 ФПС-а без проблема, са високим подешавањима. У суштини што већа подешавања може да поднесе ваш комп, то ће вам игра боље радити, поента је растеретити процесор и све пребацити на графику, она процесор може да се бави игром.

ОПЕРАЦИЈА РОКАДА

-Година 2016, Сирија, битка за Алеп. Први сукоби за Алеп су почели 2012. године на самом почетку рата и град је све више био у рукама ФСА (Слободне Сиријске Армије) популарних "дрекаваца". До ангажовања Руса у Сирији, САА (Сиријска Арапска Армија) је под својом контролом држала једва 1/3 града и све су веће шансе биле, да ће бити ухваћени у окружење и уништени. По отпочињању дејства руског ВКС-а, врше се масивни удари по дрекавцима у Алепу, а све са циљем да се растерете Асадове снаге у граду све до децембра 2016. године вршене су операције са циљем да се град ослободи. Самим тим што је битка за Алеп трајала годину дана од укључивања Руса у сукоб говори о томе да ФСА ни по коју цену није хтела да град препусти Асаду и фанатично се борила за исти.

Септембра 2016. године јединице САА упостављају линију фронта према југозападу одакле ФСА стижу појачања из Идлиба. Мешовите Сиријске јединице ангажоване на том правцу су састављене од различитих самосталних племенских јединица лојалних Асаду, па једна од тих јединица пољуљана од жестоких борби и губитака напушта градић Каландар који моментално запоседа јединица џихадиста из Ал Нусре јачине једног вода (20-40 људи). Новонастала ситуација може да угрози читав фронт и постоји ризик да ће ФСА увођењем нови јединица и оклопних снага направити пробој дубоко у нашу територију која је месецима освајана.

Јединица руских ССО (Силы специальных операций) која је деловала у овом рејону, налази се на пар километара од Каландара и преко везе дознаје шта се дешава. Самоиницијативно одлучују да се укључе у борбу и по сваку цену ставе градић под своју контролу и одбије сваки потенцијални напад.

ЗАДАЦИ:

1.Каландар
    -Муњевитим нападом повратити град Каландар.

2.Одбрана
    -По ослобађању града, организовати одбрану и извршити запречавање и минирање праваца на којима се очекује против напад. Одбранити град по сваку цену!

3. Гоњење
    -У случају разбијања офанзиве и расула међу противницима, искористити ситуацију и прећи у гоњење.

19. The Following User Says Thank You to Franja For This Useful Post:

Page 2 of 2 FirstFirst 12