Results 1 to 20 of 20

Thread: Dilema

Question Dilema

Sta kupiti, Sony 4 ili PC sa jakom konfiguracijom?

Default Re: Dilema

Ako ces samo PES onda PS4, ako ces i druge igre PC...

3. The Following User Says Thank You to Sneg_Veje For This Useful Post:

PS4 je 2-5 puta jeftiniji od PC "sa jakom konfiguracijom", a pruzice ti prakticno isto iskustvo.

5. The Following User Says Thank You to DeRadicci For This Useful Post:

Ako ti treba samo za gejming onda uzmi PS4, ako imas vise da izdvojis uzmes Pro verziju i igras kao covek. Vidis da se kod PC-a sve mngo brzo menja, ja sa konfiguracijom koju sam uzeo pre 4 godine full sada ne mogu gotovo nista da igram na high.
    https://www.kupujemprodajem.com/Konz...r_id=110419535
    Ovo je moja preporuka za PS4 pro, lik prodaje za 365 eura novu sa garancijom u prodavnicama ne mozes naci ispod 55 000

Meni ispala vilica kada sam svojim ocima video da ~250 evra hardware bez problema gura grafiku ranga Horizon Zero Dawn, AC Origins, God of War.

Regular VajgadonnaDalabonna's Avatar

imam i jaku konfiguraciju i ps4 pro..i nikad ne bih uzeo ps4 pre pc-a,sad mozemo diskutovati kako si ti mislio da uporedis jaku konfu ili ps4..mozda si hteo da kazes cpu ili ps4 posto gpu ili ps4 nmze
    ja licno nikad ne bih uzeo ps4 ispred kompa nikad..iz raznoraznih razloga recimo da je prvi sledeci..
    komp mozes da tretiras kao auto, u kontextu cistis sredjujes odrzavas ****aš lickaš,dok kod ps4 to ti odrade u servisu za adekvatnu nadoknadu
    a sto se tice igrica i grafike...prva i osnovna stvar koja mislim da je neverovatna glupost i klasicna otimacina je ps4 online pretplata.
    to mu dodje nesto kao sony zakupio svoj licni internet i onda ga prodaje.....nevezano sto ti vec imas internet (parafraziram)
    jer ti si dao pare za igricu 50e za pretplatu 50e za drugi joypad 50e
    moderne igrice zahtevaju da se ps prikljuci na monitor,uzmimo primer najboljih igraca pesa recimo..svi igraju na monitoru...a plus ako hoces igrice fps tipa onda je monitor obavezan.
    iz toga proizilazi da si ti ustvari kupio nesto sto ce po difoltu da podseca na komp ali nije
    i naravno ako ces da uzmes samo zbog pesa onda tebe pes fakticki izadje 500e ako imas i nije ti tesko samo napred ali moj licni stav je da komp pruza vece uzivanje
    i ima vise edukativno-poslovnih opcija,i u tom kontextu uvek cu izbor dati kompu.
    edit:
    sto se tice grafike potreban ti je veoma skup televizor da bi ps4 zasijao u punom sjaju,ekvivalent tome i bolja opcija je svakako kvalitetan monitor
    a sama grafika high low range,kad uzmes kvalitetnu konfiguraciju u startu,potrajace ti dosta dugo ultra high opcija gotovo isto vremenski kao i kada se,
    generacijski smenjuju ps konzole.
    pod tim podrazumevam ako se na 3-4-5 godina smenjuju, toliko ce ti na kvalitetnoj konfi trajati ultra high setings opcija..

9. The Following 3 Users Say Thank You to VajgadonnaDalabonna For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Svako iz svog ugla gleda. Ne slazem se da je bolje PC nego PS4 za gaming. PC ako ti treba za nesto drugo, imas vec ili mozes imati i to, maltene to svako ima, za surf, gledanje filmova i poneki rad ili poneku igru. Mada i mobilni ili tableti slicno pruzaju, samo uz manji ekran.

Imam PC sa plocom Gigabyte GA-990FXA-UD3, procesorom FX-8370 (na 4.0 GHz ili 4.5 turbo), grafickom RX570 4GB 256bit, 8GB RAM-a, SSD-om i solidnim napajanjem. Boga pitaj koliko je sve to izaslo i koliko nesto crkne, pa se kupuje novo.
    Imam i PS4 obican od 1GB, sa dva dzojstika i PES-om. Obican soni je sad 260e sa jednim ili 305e sa dva dzojstika. PES na disku je 45e. Ali PES je moguce i digitalno kupiti preko sonija i podeliti trosak sa nekim, to izadje oko 3400 din. Online pretplatu ne placam, jer umem da se snadjem. Ali ajde neka se neko ne cima i neka plati soniju 57e godisnje (i to se moze podeliti na dva, sa nekim).
    Probleme i potrebu sa popravkom konzole nisam imao, a dugo je imam.

Sve ovo govorim iz dva razloga ili zakljucka.
    Jedan je da je dosta jeftinije uzeti soni i poneku igru nego dobar PC.
    Drugi je da pored takve konfiguracije igrica mi bar duplo bolje radi na PS4 nego PC.

Naravno, ko hoce da to bude jos lepse od Full HD-a, mora dati vise para za PRO konzolu i za 4K TV.
    Ko hoce da igra mnogo vise od jedne igre, mozda je bolje PC (da je skine, ako je ima za PC i ako ume), jer igre na PS4 kostaju. Ipak, PC mnogo kosta i mora se biti spreman za cestu popravku ili nadogradnju. Dok je PC kao auto, stalno neki kvar i cackanje, PS4 kupis i ne mislis.

11. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Za Pes i tek poneku igru mislim da je najisplativije ps4 običan, neka najjeftinija varijanta sa garancijom. Znači oko 250e, plus da se ima monitor ili tv.

Za sve drugo PC.
    Prvo i osnovno - nema online pretplate, jeftiniji gamepad (1000 din), igre bagatela. I igre džabe. Za dve godine isplati se više nego PS4, s obzirom koliko se može igara odigrati.

Kad je ok komp i normalno se koristi, nema tu kvarova tek tako. Ljudi misle da svakih mesec dana nešto mora da se čačka. Ni blizu nije tako.
    Meni ništa nije riknulo 8 godina. Ni sistem nisam menjao čak. Promenio sam grafičku posle 4 godine. I to je to. Upgrade ide na 4-5 godina, košta, ali neuporedivo je bolje za igranje od ps4.

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Jedino što morate da uzmete u obzir je da će uskoro i PS5.
    Kažem jer će opet biti onog poređenja na PS4 i PS5.
    Inače da, konzola je isplativija, ali bih sačekao da probiju 6.0 pa onda da se uzme, pod uslovom da se ne igraju online igre već lepo skidaš sta ti se svidi.
    Sa druge strane, odrastao sam na konzolama ali više sam za PC.

14. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Edit Tim pecanac82's Avatar

Konzola je za ljude bez izbora, ili za one koji imaju više materijalnog.

Quote Originally Posted by Darcoolio View Post
    Inače da, konzola je isplativija, ali bih sačekao da probiju 6.0 pa onda da se uzme, pod uslovom da se ne igraju online igre već lepo skidaš sta ti se svidi.
    Sa druge strane, odrastao sam na konzolama ali više sam za PC.
    Cek da prodje RDR2.

Quote Originally Posted by pecanac82 View Post
    Konzola je za ljude bez izbora, ili za one koji imaju više materijalnog.
    Mozda nisi u toku, ali i na PS4 postoji mogucnost da se igre igraju za dz. Prakticno sve igre koje su izasle pre juna ove godine, a nadamo se uskoro (do kraja godine) i ove novije.

Super Star Grobari_bgd's Avatar
    Steam ID:
    palacebg

I ja sam bio u dilemi pre nekih mesec dana. I odlucio sam se za PC, iz prostog razloga sto mi se vise isplati Pc. Necu da kupim konzolu i da u godinu dana igram dve igre, jer nemam novca da kupujem svakih mesec igru za 40-50€. Nije samo ulaganje kupovina ps4 vec i dobrog tv-a koji te kosta minimum kao i konzola, onda dodjes do cifre od nekih 650-700e. Za te pare sastvis avion od racunara koji ce da te sluzi minimum 3 4 god ultra hd 60fps svih naslova. Plus sto dobar deo igara jos uvek izlazi i za narod(ako me razumes). Doduse i ja *****m igram fazon dve igre cele godine, pes i fm

Quote Originally Posted by Grobari_bgd View Post
    I ja sam bio u dilemi pre nekih mesec dana. I odlucio sam se za PC, iz prostog razloga sto mi se vise isplati Pc. Necu da kupim konzolu i da u godinu dana igram dve igre, jer nemam novca da kupujem svakih mesec igru za 40-50€. Nije samo ulaganje kupovina ps4 vec i dobrog tv-a koji te kosta minimum kao i konzola, onda dodjes do cifre od nekih 650-700e. Za te pare sastvis avion od racunara koji ce da te sluzi minimum 3 4 god ultra hd 60fps svih naslova. Plus sto dobar deo igara jos uvek izlazi i za narod(ako me razumes). Doduse i ja *****m igram fazon dve igre cele godine, pes i fm
    Na ps4 mozes da platis pretplatu i za PS Now gde ima gomila igara a i nije skupo...

Cerak United pumba's Avatar

Quote Originally Posted by DeRadicci View Post
    Mozda nisi u toku, ali i na PS4 postoji mogucnost da se igre igraju za dz. Prakticno sve igre koje su izasle pre juna ove godine, a nadamo se uskoro (do kraja godine) i ove novije.
    Brate kako? Ja bih uzeo PS4 izkljucivo da bih igrao offline - Uncharted, Last of US, God of War, PES i NBA kad dodju drugari. Kako dzabaaaa?

Quote Originally Posted by Grobari_bgd View Post
    Koristim monitor od kompa vec neko vreme, a i na hakovanoj konzoli sam igrao novije i starije igre. Eto, lagano postoji mogucnost da se ne potrosi nista za igre i TV.

Quote Originally Posted by pumba View Post
    Brate kako? Ja bih uzeo PS4 izkljucivo da bih igrao offline - Uncharted, Last of US, God of War, PES i NBA kad dodju drugari. Kako dzabaaaa?
    "Probili" su PS4 jos prosle godine. Jedina je caka oko firmware-a na konzoli. Konzole na kojima je 5.05 ili nizi mogu da se "hakuju" pa da se igraju narodnjaci koji ne zahtevaju visi od 5.05 (u praksi su to sve igre koje su izasle negde do maja ove godine).
    Internet na konzoli treba biti iskljucen i to je to. Uzivas u single player igrama.

Kada se konzola update-uje na visi firmware onda ne moze downgrade na nizi. Npr. sada je aktuelan 6.0, znaci ko legalno igra taj verovatno mora da ima update-ovanu konzolu. Pa se na neki nacin "zeznuo" jer ne moze da igra narodnjake, odnosno ne postoji mogucnost da se vrati na nizi firmware.

Dakle, trazi konzolu koja je na 5.05 i to je to. Lako ces kasnije.
    A sa druge strane, optimisticno je ocekivati da ce do kraja godine i 5.5x (i/ili 6.0) da bude javno "probijen" pa cemo moci i igre od juna ka na ovamo (koje nece zahtevati taj neki buduci 6.0x ili 6.x firmware) da igramo tako.

Default Odg: Dilema

Quote Originally Posted by Petko15 View Post
    Sta kupiti, Sony 4 ili PC sa jakom konfiguracijom?

U principu, sve zavisi od toga sta su ti potrebe.

Ako je iskljucivo igranje igrica, onda ces bolje proci sa PS4.

Ukoliko osim igrica imas potrebu i za drugim stvarima, tipa koriscenje nekih programa za posao ili generalno zelis da imas veci spektar mogucnosti na masini koju kupis (dakle, za razne druge stvari u koje ne spada gaming) onda je izbor PC.

Ja sam pocetkom godine skupio poveci budzet i uzeo PC sa dosta jakom konfiguracijom. Mada moram priznati da sam od pocetka znao da zelim to, PS4 nije ni bio u razmatranju.

Jedina mana ako se moze tako nazvati, po meni, jeste sto pojedine igre izlaze kao ekskluziva za PS4 i nema ih na PC.

Default Odg: Dilema

ako si 'lezeran' finansijski, najlepse je imati oba realno, ali ne izmisljam bas toplu vodu tim odgovorom.

ima prednosti na obe strane, cesto najveci problem PC-a je manji player pool i generalno manja podrska kompanija za njih po pitanju takmicenja i *****a, ako bi da igras ozbiljnije pes ili fifu npr.

ovi sto kazu da im ps4 tera sa jeftinijim hardverom igre - isto tako ps4 ima 60 max fps, probajte da peglate na 144fps igre sa 144hz monitorom pa vidite kako moze da leti sve to

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Kapiram da je 2% ljudi ovde koje interesuje me gejming preko 30fps.

Edit Tim pecanac82's Avatar

Quote Originally Posted by DeRadicci View Post
    Više sam mislio na široku lepezu izbora što se tiče proučavanja raznih softverskih resenja za mnoge druge oblasti zanimanja u sferama životnog interesovanja.

Sad sam se prosro ali na pc-iju ima više izbora, u smislu da se nešto još nauči uz gejming.

Medjutim uvek ostaje

Quote Originally Posted by pumba View Post
    Cini mi se da sve igre koje si nabrojao imaju na PS Now, platis pretplatu i igras, a mislim da je moguce da igras i preko PC, ali to ne znam kako ide... Uzmes mesec dana i predjes sve, a mozda mozes i free trial 7 dana (a mozda i da ponavljas free trial) javi se na fb ako te zanima