Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 193

Thread: Glas naroda

Moderator football-freak's Avatar
    Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Default Glas naroda

Tema za pitanja UO, mišljenja i predloge od strane članova manager lige.

Default Re: Glas naroda

Cestitke UO na novom pravilnuku. Vidim da je ulozeno mnogo vremena u analizu i osmisljavanje svega i za sada mi se cini da bi mogao biti pun pogodak i da bi mogao doneti mnogo zanimljivosti, pogotovo zbog novina koje ce sigurno uneti zivost u ligu i dodatno nas udaljiti od svih koji pokusavaju da nas iskopiraju. Ima nekih stvari koje bih mozda predlozio da se promene, ali necu da napadam i smaram previse, dok malo detaljnije ne napravim analizu sam.

U svakom slucaju, bravo za UO!

EDIT: Ipak moram nesto . Plate su pun pogodak, ali ipak smatram da igraci do 84 OVRL moraju da imaju malo vecu platu. Plate igraca preko su mi ok, mozda cak i malo skuplje, ali su ovi ispod 84 ipak prejeftini. Ima tu mnogo dobrih igraca (Pogotovo sa izlaskom novog PES-a i pojavom novih liga) da bi ih neko placao 400 ili 500k. To je jako sitno i malo nerealno. Razumem da je to zelja da se omoguci slabijim ekipama da brze napreduju, ali isto tako se omogucuje i nama bogatijima da imamo vise takvih igraca u ekipi, a da ne osetimo njihovu platu. Ipak, nekako mi je nerealno da Mouniea koji moze da mi znaci placam 400k po sezoni, a nije bas los igrac.

Mislim da bi tu moglo i nesto na fazon:

84 - 1,900,000
    83 - 1,750,000
    82 - 1,600,000
    81 - 1,450,000
    80 - 1,300,000
    79 - 1,150,000
    78 - 1,000,000
    77 - 900,000
    76 - 800,000
    75 - 700,000
    74 - 600,000
    73 - 500,000
    72 - 400,000
    71 - 300,000
    70 - 200,000
    69 - 60 - 100,000
    59 - 40 - 75,000

Ako bi se ovako nesto usvojilo (A ipak mislim da je potrebno), mogu se porezi na vrednost kluba smanjiti za dodatnih 0,50 ili 0,25% i tako uskladiti sa povecanjem plata ovih igraca.

3. The Following User Says Thank You to Mihael For This Useful Post:

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Evo da ti odmah na brzinu odgovorim. Idejno prva zamisao je bila skoro identicna tvojoj ali onda u detaljnoj analizi se doslo do zakljicka da bi nove ekipe nakon prve sezone uglavnom bile u minusu. Uzmi za primjer ekipu od marka, sad je zavrsila svoju prvu sezonu, uzmi primjer njegovog rostera, njegovu vrijednost i plasman i ubaci plate koje si naveo i vidjeti ces da je u minusu a tek krece.

Ovako kad uzmes jesi u pravu i mi smo tog stava bili ali kad se napravi dublja analiza ipak ne ide i s toga smo dosli do zakljicka da ipak idemo sa ovim iznosima.

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

5. The Following 2 Users Say Thank You to football-freak For This Useful Post:

Slazem se football-freak. Video sam da je Markova ekipa i u excelu, pa po njoj i racunam neke nove stvari jer sam pretpostavio da ste po njoj uporedjivali. Iz tog razloga bih dodatno povecao prihode tih slabijih ekipa, kako kroz plasman (Mislim da ne treba bas tolike razlike da budu izmedju D2 i D1, a govorim o slabijim ekipama, pa bi se tim ekipama iz sredine tabele i samog dna mogli povecati prihodi kroz poziciju na tabeli i to za par miliona sigurno, a da to ne utice na jace ekipe u D2, niti one iz D1), tako i kroz manje poreze, veci prihod od ulaznica (Za stadione do 20k), malo vise novca u opciji sponzora i jos par sitnica. Tu bi se kod njih nadoknadila ta razlika u cenama igraca, a ponovo, izgubili bi nerealnost gde recimo Mounie kosta 400k. Ipak, ima mnogo tih igraca od 78-79 OVRL koji imaju dobre ocene, a koliko god na taj nacin zelite da pomognete slabijoj ekipi, pomazete i meni, jer ja tog igraca od 400k necu osetiti u ekipi. Kad je 1m i ako ih je 2-3, tu je vec druga prica i kod mene, ali i drugih jačih menadzera.

U svakom slucaju, kao što sam rekao, mnogo mi se svidja nacin na koji ste ovo osmislili, eto, ja sam samo dodao neko moje zapazanje koje bi moglo da pomogne oko vece realnosti igraca i njihovih cena. Svidja mi se da Kejna placam 3m, ali mi ne ide da onda placam Munijea 400k, jer ipak razlika kod njih dvojice nije skoro 8x, vec manja.

7. The Following User Says Thank You to Mihael For This Useful Post:

Moze i ovako recimo, neka blaza opcija od prvobitne. Tada je minus koji nastaje povecanjem plata lakse ispraviti, ali ponovo ti igraci sa manjim OVRL sa kojima moze da se igra ipak kostaju malo realnije:

84 - 1,750,000
    83 - 1,500,000
    82 - 1,250,000
    81 - 1,150,000
    80 - 1,100,000
    79 - 900,000
    78 - 800,000
    77 - 700,000
    76 - 600,000
    75 - 500,000
    74 - 400,000
    73 - 300,000
    72 - 200,000
    71 - 100,000
    70 - 75,000
    69 - 00 - 60,000

U ovom slucaju, povecanjem prihoda ekipa u donjem delu D2 na osnovu plasmana, sitnim plusom koji ce dobiti kroz smanjenje poreza, povecanjem zarade na TV prava (Za stadione do 20k, odnosno za ekipe koje su na pocetku) i eventualnom sitnom ispravkom sponzorstva, cak bi mogle i do malo veceg plusa nego sto imaju po trenutnom predlogu. A ponovo, smanjenje poreza za 0,25 ili 0,5% za sve ekipe bi taman iznivelisalo i povecanje plata kod ostalih ekipa na koje bi ovo povecanje plata uticalo.

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Odg: Glas naroda

Au ljudi, koliko promena. Svaka cast! Samo jos da pohvatam to sve. Pravio sam PS patch ceo dan (48 ekipa), sutra cu PC.

Iako imam jak OVR i volim OVR, drago mi je da ce biti plata po OVR-u, jer je tako realnije. Lose je bilo placati malo igraca sa ogromnim OVR.

Ipak, bice i vecih prihoda (povecava se i stadion, tu su i klase sponzora), tako da je neki plus (samo uz solidne rezultate) zagarantovan, sto valjda i jeste cilj promena, zbog ludih TM cena.
    Pomogao mi je dobri i uvek strpljivi Mihael da donekle shvatim promene (hvala). Ne sumnjam ni u vase proracune, da bude dobro za sve. Jos cu da vas davim da uvek nesto novo saznam. Hvala vam na strpljenju i volji da bude bolje i interesantnije za sve.
    Eto, kazem, jos malo bolje da shvatim, da vidim kako ce ici, vec vidim vecu dozu zanimljivosti, postalo mi je dosadno kada mi tim (dobre jacine, izgradjen) vredi 420-440M i nemam mnogo prostora za napredak, nista nisam kupovao, samo vrsio male korekcije. Bice sad igranja menadzera, razne opcije. A nadam se i boljeg igranja PES-a uz bolju graficku koju uzimam.

Za sada jedinu manu vidim kod ovog pravila.

Uvodi se pravilo da se igrač u tim uvodi po TM ceni u trenutku kupovine, bez obzira na cenu po kojoj je plaćen. To bi trebalo da dovede do realnijih cena igrača sa boljim ocenama, a i ljudi neće štedeti novac u licitacijama i transferima.

Znaci li to da prakticno mogu prebaciti nekome 10-20M vise para, posto ga igrac kosta po TM?
    Nikako to ne bih ucinio (skrtica sam i ne bi bilo fer), ali ne bih voleo ni da drugi cine. Razmislite o tome moze li biti zloupotrebe.
    Voleo bih da se to pravilo odnosi samo na licitacije, da neko tom prilikom da vise svojih para u vetar, a ne drugome igracu (medjusobni transferi).

10. The Following 8 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Mozes Darko ali niko nije lud da pokloni 20M bez razloga.. S tim ce se omoguciti igracima da imaju siri spektar pri pregovorima jer mnogi bi htjeli kupiti igrača i za duplo veće pare ali zbog poreza koji ta cijena donosi oni odustaju od toga i samim tim dovodi do manje trgovine izmedu menadzera medusobno.

Evo i na konkretnom primjeru...

Ja sad prodajem Kluiverta cija je cijena na TM 15M. Prije nekog vremena bilo je menadzera koji su dok mu je cijena bila 7M htjeli ponuditi 25M za njega iako sam ja te ponude tad odbijao, jedan od njih je rekao dao bih ja i 40 ali mi veliki porez stvara. Situacija u kojoj smo i ja i on na neki nacin izgubili. Da mi ga je tad platio 40M ja bih zaradio dobar novac on bi imao zeljenog talenta za male pare u ekipi i ne bi placao veci porez nego sto treba. Siguran sam da cemo s tim dobiti vise mogucnosti trgovanja medu igracima.

Sto se tiče općenito sistema i tog kako utiče na tvoju ekipu, excel file koji je postavio javicuse je stvarno jednostavan, ubaci svoje parametre ekipe i testiraj po razlicitim pozicijama koliko ti donosi prihoda/rashoda.

12. The Following 3 Users Say Thank You to football-freak For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

BRAVO, svaka čast na promenama. Drago mi je da je došlo do promena. Sviđa mi se najviše ovo za plate. Tako nešto sam predlagao i za PS verziju lige ali nije naišlo na odobrenje.

14. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Super Star javicuse's Avatar

Hvala Miha

@Mihael ima smisla ovo što pričaš, ali morao bih da pogledam excel kad dođem do vremena, da vidim kakve bi to implikacije imalo na dug rok na sve vrste timova... pozabaviću se još malo ovim

@Darko_pfc u ovom sistemu se više novca zarađuje, ali ipak je teško održavati tim od preko 650m. U slučaju većeg priliva novca, ovo pravilo će, pored ostalog, služiti kao "ventil" za tržište u slučaju mnogo keša. Licitacije će izvlačiti novac napolje, ukoliko ga bude više nego što je potrebno, a i igrači će ga lakše trošiti... ako ga svi budu imali više, i prodajne cene će skakati u realnosti... bez uticaja na poreze i plate U tom smislu je korisna ovakva odluka u oba pravca.

16. The Following 3 Users Say Thank You to javicuse For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

JBT Javicuse kad čitam šta pišeš i još te razumem, nekako se osetim pametnijim

Hvala ti i na tome

Tek ce sada cene na transfer listi biti za smejanje... Inace podrzavam promene u vecoj meri, videcemo kako ce sve to izgledati.

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Odg: Re: Glas naroda

Quote Originally Posted by football-freak View Post
    Mozes Darko ali niko nije lud da pokloni 20M bez razloga.. S tim ce se omoguciti igracima da imaju siri spektar pri pregovorima jer mnogi bi htjeli kupiti igrača i za duplo veće pare ali zbog poreza koji ta cijena donosi oni odustaju od toga i samim tim dovodi do manje trgovine izmedu menadzera medusobno.
    Razumem poentu potpuno, i bez primera. Vise transfera, veca smelost da se da vise para od TM. Ali i dalje nisam siguran da nema ludih ili dobrotvora. Da ne dajem primere kad nekome treba novca za nekog igraca, lako mu neko moze prebaciti, sto do sada nije bio slucaj.

Dosad je bilo ponekad da kupe dodatnog igraca koji kosta manje od 1M za 15-20 miliona sto nema nekog realnog smisla, cista korist zbog druge stvari, otpusti ga nakon 2 sezone, a onog dobija po TM. Sada bi zaobisli to zaobilazenje, da klub cak ni 2 sezone nema veci porez.

Da se vratim na pricu, da neko da vise novca za buduceg jos boljeg igraca tipa Klajvert ili matoru zvezdu sa dobrim OVR, to bih razumeo, vredi, vise transfera je super stvar, ali ne bih razumeo 10-20M vise (ludog koji poklanja iz ko zna kog razloga ili koje koristi) za totalno nebitnog igraca. Da li ce UO odlucivati koji transfer je besmislen i ponstiti ga? Ili dozvoliti iste besmislene transfere? Bilo bi ljubomornih (ovih postenih), bilo bi prica okolo... i oko muljatora i u vezi onih koji su dozvolili takvo muljanje. Da sam na vasem mestu izbegao bih to. Razmislite, naravno. Znaci predlazem jedino davanje viska para u licitacijama, koje ne idu drugom menadzeru, a da igrac bude u timu po TM.

I ovo pravilo bih izbegao da sam na vasem mestu:
    "Da se odrekne igrača. Da zadrži igrača po njegovom povratku, ali tada MORA da ga kupi čim se pojavi, i to po ceni po kojoj je bio u timu kad je nestao."
    Ovo mora bih izbegao (prebacio u moze, a ne mora) jer niko nije duzan da ima te pare tad kad se pojavi, mozda je potrosio na stadion, neki transfer, nema mesta, prostora, bas remeti planove. Morali bi da se snalaze igraci, da bude stani-pani, a ako oni ne naprave mesta (ili dovoljno novca), da im napravite vi otpustanjem nekoga. Ako je to super situacija za Upravu i imate vremena, nema problema.

20. The Following 3 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Cerak United pumba's Avatar

UO uvek ima prava kada vidi da je nesto "besmisleno" da to ponisti. Ja licno bih odmah rknuo kaznu od 10mil. Ne mogu da podnesem da se mi ovde stvarno trudimo dosta za unapredjenje lige, Maki sa sajtom i odlukama, ti sa pecom, ostatak UO da proverava sve, donosi odluke za dobrobit lige, prati ovo prati ono i onda dodje neko i da izvines popisa se na to sve kada kupi Hiltona kao naknadu za igraca za 5mil. Taj primer je najsveziji (nemam nista protiv ucesnika, stavise super sam sa obojicom) ali takvih primera ima milion, te onaj Burai izmisljeni golman pa Kameni (golman isto) itd. Poenta je da bih ja te zloubotrebe jezivo kaznjavao prvi put, a ako neko ponovi drugi put dovidjenja iz lige. Mozda je preterano, ali to je moj stav - ne stav ostatka UO. Stvarno ne brini Dare, ne mogu da kazem da toga nece biti, ali cemo stvarno sve uraditi da ga ne bude.

22. The Following 7 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Odg: Glas naroda

Lepo je da igraci znaju, kroz pravila, da toga ne sme biti. Ili eto na tim primerima (na sebi i na drugima) da nauce kad pocne neko da se kaznjava. Voleo bih da se to pravilo koristi za dobre namene, za igraca koji u ona dva smisla vredi taj veci novac (talenat/buduci jak OVR ili proveren/mator/jeftin sa jako dobrim OVR).
    Ako se ubaci malo realnosti, Engleze i bogate klubove slabiji klubovi deru za neke igrace, zato sto znaju da imaju mnogo para od sponzora ili lige (TV prava). Ipak, kupuju nekog ko ce da im igra, a ne da ne igra. Osim sto mnogo daju (vratice im se?), transferi nisu toliko besmisleni. A za prebacaj na lepe oci tj. uzimanje novca od nekoga postoje banke i krediti (kod nas i drzava i menadzeri pomazu i uzimaju, zamajavaju narod dok se resava nesto drugo).

Super Star javicuse's Avatar

Darko, apsolutno si u pravu da je potrebno regulisati to oko prebacivanja para. Očigledno, još se nije iskristalisalo neko pravilo koje bi ovo regulisalo, što ne znači da neće. Odluka UO o pojedinačim slučajevima je OK kad su očigledni. Problem je oceniti, recimo, da li je 13 previše za igrača tipa Alan (Baltazar->Cerak) ili je kod kupovine nade cena odgovarajuca. Problem je povuci tu crtu kod transfera koji nisu tako ocigledni.

Pricao sam i sa ASTom juce oko ovog moranja kupovine. Ideja je, u osnovi, da ti dobiijas trenutnu TM cenu igraca i da zato imas obavezu da ga vratis. Svestan sam da to nekim igracima moze prouzrokovati probleme, pogotovo ako je veci novac u pitanju. To se moze resiti sledecim opcijama:
    1. Menadzer mora kupiti igraca po ceni po kojoj ga je i otpustio u trenutku kada je nestao (isti prihod i rashod), a ako ga ne kupi gubi pravo na njega. Time se igraci stite u slucaju pada TM cene u medjuvremenu. Fakticki je time situacija ista kao sada, samo sto se kupuje po ceni po kojoj je i otpusten, pa je tim na 0. Takodje, nema jednu sezonu da se pripremi za to. Stara vrednost za poreze se vraca.
    2. Menadzer ima jednu sezonu da donese odluku, kao i sada. Osim sto mora da kupi igraca za TM vrednost u trenutku njegovog odlaska iz tima, kao i u prethodnom slucaju.

25. The Following User Says Thank You to javicuse For This Useful Post:

Professional 186boris's Avatar

Dragi UO,

Svaka cast! Moram da priznam da sam potpuno odusevljen ovim novim pravilnikom, samo zalim sto nije dosao ranije, jer u tom slucaju ne bih morao da prodajem Mitrovica i Prijovica

Drago mi je sto je vecina moji zelja i cestitka prihvaceno. Tu mislim na:

Velicinu stadiona,

Povecanja prihoda kroz plate i sponzorstva

Prosirenje rostera..(Tu bih koja lako moze da se primeni ukoliko se upravni odbor slaze: Da igraci koji imaju 32 igraca, moraju od toga da imaju minimum 4 igraca do 21 godine - zato sto nije realno da tim u stvarnosti ima cak 32 seniorska igraca koja placa. To ce uticati takodje na dinamiku trzista i prodaje igraca).

Tu su i neke promene koje su za mene pozitivna iznenadjenja i siguran sam da ce dodatno unaprediti nasu ligu:

Vracanje cene igraca na cenu TM-a, nakon licitacije ili medjusobnih transfera medju menadzerima Moram da priznam da mi se dopada iz svih razloga koje je naveo UO - da ne ponavljam. Drug Darko takodje ima pravo da bi tu moglo da dodje do nerealnih transfera izmedju menadzera, s tim da je po mom misljenju mnogo veca korist od eventualne stete navedene promene. Takodje i neke manje nepreavilnosti u transferima nas priblizavaju realnoscu. - Prelazak Sume u Partizan je jedan od negativnih primera ..Ipak, tesko je dokazati da li je neko pretplatio igraca. Npr ja bih za neke igrace da imam pare dao citavo Bogatstvo. Neko mozda Voli odredjenog igraca u stvarnosti i spreman je da ga pretplati. Moje misljenje je da svako ima pravo da trosi svoj novac kako zeli ukoliko ne ugrozava druge, odnosno dogovor izmedju dve strane koji ne utice previse na druge igrace. Napominjem da to kazem kao neko kome je fair play na prvom mestu. Zbog toga bih predlozio da igraca koga pretplatimo za preko 10 miliona ne mozemo da prodamo narednih PET sezona! To bi lako vec sad moglo da se implementirata ako se slozi UO.

Ugovori sa sponzorima i njihova isplata na osnovu rezultata je nesto sa cime sam najvise odusevljen i svaka cast onome koj e to predolzio i svima koji su prihvatili, te onome ko je implementirao. Ovo dnososi ozbiljnu zamiljivost prilikom borbi za plasman u okviru predvidjenog i mozemo videti ocekivanja menadzera pre starta svake sezone.

Promena prilikom otpustanja igraca kojih nema u pesu je takodje poboljsanje u odnosu na prethodno pravilo..

Uz sitne korekcije koje ce vremenom dolaziti nakon primene novog pravilnika, verujem da cemo opet dati domaci zadatag drugim pes mng zajednicam koje ce moci samo da pokusaju da nas kopiraju.

Bravo svima jos jednom i puno srece svima u narednim sezonama!

UO
    Barbiriansa

27. The Following 3 Users Say Thank You to 186boris For This Useful Post:

Top Player kerix waw's Avatar

Kad bi otprilike trebala da počne nova sezona, i kad će novi igrači slati prijave za ulazak u ligu?

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Za nove igrace ce biti turniri i klasik da se pokazu... liste cekanja za mng ce biti otvorene kad krene sezona

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    mArkoNNNi

Otvorite temu i ovde za dresove. Verujem da neki igraci hoce da promene svoje garniture, pa da se to odradi pre pocetka sezone. Hvala.

31. The Following User Says Thank You to makki22 For This Useful Post:

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Biti ce sve na vrijeme, nista se ne brinite.

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

33. The Following 3 Users Say Thank You to football-freak For This Useful Post:

Page 1 of 10 123 ... LastLast