Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 40 of 64

Thread: Pitanja i Odgovori

Top Player shokanito's Avatar
    Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Default Odg: Re: Pitanja i Odgovori

Quote Originally Posted by grobare View Post
    Ako bi moglo da se razmisli o smanjenju kazne za kartone, jer je u ovom pesu nesto uzasno uradjeno po tom pitanju. 7 tekmi 3 zuta dobijam pritom ni jednom nisam start uopste napravio a kamoli za zuti karton a pre toga 2 sezone nisam zuti dobio a primetio sam da se jos neki zale. Kazna od 200k je stvarno paprena na ovakvom pesu za to.

Mislim da je vise do tvog stila igre ,ili mozda ako si ostavio ono u podesavnaju asisted za odrambene igrače ,pa onda masina da ga krlja .

Odigrao sam dosta utakmica na ovom pesu ,jos nisam dobio nijedan zuti .

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Default Re: Pitanja i Odgovori

A bre budi precizan, kao što si meni napisao posle tog meča. "Ne upisuj ništa ako nije zabeleženo u match events".

Ovako ispada da upisujemo po sopstvenom nahođenju. Meni uopšte ne bi bio problem da upišem ni te lakše povrede. Obojicu sam u svakom slučaju odmah izmenio jer im se stamina istrošila, pa nisam mogao ni znati da li je lakša ili teža povreda. Ali ako budemo pisali po sopstvenom nahođenju tu može da bude svega.

Za noge se uhvate kad su umorni ja mislim, ne kad je povreda u pitanju. Bas sam svaki put proverio igraca posle te animacije drzanja za nogu i svakom je stamina bila skroz prazna skoro.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока

PS4 PSML United Hadis Zekic's Avatar
    PSN ID:
    HADIS-85-NP

Default Odg: Pitanja i Odgovori

Zasto je javljeno Semihu da mu je ovo poslednja sezona? Covek je odigrao 21 utakmicu i samo se Lutkica zalio na lag ali to je opste poznato da se on zali na semiha jer ga ovaj svaki put naduva. I na moj mec se zalio da mu je sporo jer je izgubio a bilo kao off. Znamo da Mihajlo i Lutkica imaju ista misljenja i da su odavno hteli da izbace Semiha iz lige ali mislim da ovaj put nije dovoljno da se veruje drugu Lutkici, gde je dokaz da je lagovalo, slika snimak, ko se sve zalio ove sezone na lag sa Semihom, jel dovoljna samo Lutkicina zalba, ko je glasao? zar nije malo rano da se takva odluka sada donese? Ovo sto radite na ovakav nacin nije ni malo fer i samo je dokaz da se gledaju neki svoji ili zajednicki interesi.

5. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Moderator football-freak's Avatar
    Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Sad ih ja brisem, stvari koje vas se ne ticu i suvisna pitanja koja treba da izazovu bezpotrebnu raspravu ce biti brisana. Sve informacije mozete potraziti u razgovoru sa mnom, milanom i djordjom. Hvala!

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk

7. The Following 2 Users Say Thank You to football-freak For This Useful Post:

A da se razmisli da se podigne limit za izgradnju stadiona. Ja npr kao jedan od novijih menadzera iskreno nisam bio upucen kada se prosiruje stadion i mislio sam da je to poslije TRa. I kako sam zakasnio bio jedan dan, nije mi se navodno moglo izaci u susret. I ok, postujem to. Ali mislim da bi bilo fer da se novijim menadzerima omoguci da se vise prosiri stadion nakon jedne odigrane sezone ili nesto slicno. Ja tu vec 3 sezone a 2 s mojim klubom i novi menadzer sad kad dodje ce imati samo 5 hiljada mjesta manje od mene. Cak sam i za opciju ako neko hoce preko 10000 mjesta da mu bude 20% skuplje od 10do20 hiljada i 50%skuplje jos sljedecih 10k mjesta. Dakle 10hiljada je 10 miliona, jos 10k je 12miliona tj ukupno 22miliona i ako hoces jos 10k tj ukupno 30k onda placas jos 15miliona i u biti 37miliona platis 30k novih mjesta ako vec zelis da brze izgradis stadion. Mislim da prijedlog uopste nije los i dajte ljudi sredite ovo za kartone, kriminal su sudije.

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Prilično dosta novih pravila od nove mlade uprave , na neka od njih imam primedbe .

1.1.6 - Neće se igrati Baraž mečevi . NOVO

Baraz je nesto sto daje draz svakoj ligi , i sto god vise mesta ima nekog takmičarskog značaja liga je uzbudljivija . Mislim da je mnogo bolje i zanimljivije za sve igrače da pored 4 prva koja ulaze i 4 zadnja koja ispadaju i sledeca 2 mesta odlučuju u barazu ko ce u koju ligu .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1.5.10 - U toku Polusezone nije moguće promeniti trenera . NOVO

Sta ako je neko sprečen , uzme trenera koji je nemaran , pravi minus u klubu , nestavlja izvestaje , video ili ima dosta sluzbneih , zelece da ga promeni a nece moci po novom pravilu.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.7.10- Prilikom određivanja službenih rezultata, potrebno je priložiti SS-ove komunikacije sa drugim menadžerom koje ste imali putem poruka na PS4. Poruke koje ste razmenjivali preko drugih alternativnih rešenja poput poruka na forumu ili Viber/WU takođe mogu pomoći pri donošenju odluke.

Stara primedba ali da je ponovo spomenem , jel čujem da ima jos menadzera koji imaju pirmedbe , jel dopisivali su se putem ps4 app , ali posto se nezna sta je bagovitije dali app ili direkt na pc , pa jednom nisu stizale poruke od drugog a drugom od prvog . Ako vam je resenje za to da mora da se pali ps4 da bi se nekom pisalo i jure dzoistikom slova ...neznam sta , ali prilično gubljenje vremena i maltretiranje svih igrača . Predlazem da najmerodavnije budu poruke na forumu pes serbia , a opciona resenja za dogovor , moj favorit stari dobri mibbit chat ,koji je odlično funkcionisao svih ovih godina igranja na pc, kao i ps app ili wats up , dosta ih je koristilo ali čujem i izaslo iz grupe .
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2.2.3 - Plate igračima plaćate prema njihovim overall ocenama . NOVO

Nisam pravio računice dal mi je manja plaata sa ovr ili kupljenim cenama igrača, ali generalno nisam za velike promene za nesto sto je funksionise godinama dobro .
    Samo je bilo dovoljno ovo za povecanje stadiona pa da se povecaju prihodi , ili porez promena neka , da bi mogli da se imaju i sada vec preskupi igrači , kojih ima dosta free.

I sa tim pravilom se dolazi da bolje plasirani igrači koji samim tim imaju vise novca ce da kupuju te sa boljim ovr, ovi slbije plasirani morace ove sa slabijim ovr, i samim tim ce da se prvi jos veca razlika izmedju igraca .

Ranije se znalo , ko je dobar manager , otkrije talenta pa ga čuva godinama , i onda kad skoči ovr posle 3,4 5 godina , ubire plodove tog managerisanja , ima jeftinog i dobrog igrača , ali gajio ga je sve te godine u klubu i placao platu dok je grejao tribine .

10. The Following User Says Thank You to shokanito For This Useful Post:

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Default Re: Odg: Pitanja i Odgovori

Sto se baraza tice, lige ce brojati po 16 klubova i smatrali smo da je previse da od 16 klubova 6 iz vrha se bori za promociju a 6 sa dna za ispadanje. To se odnosi na d2. I ovako ce konkurencija biti zestoka ali seoba veikog broja ekipa iz jedne lige u drugu je po meni suvisna.

Sto se tice trenera. Ovo pravilo se odnosilo na to ako je manageer nezadovoljan rezultatima trenera pa ga hoce mjenjati. Mozda ga treba malo bolje preformulisati. Naravno da ako se pokaze da trener nije aktivan, da ne ispunjava svoje zadatke da ce UO u toj situaciji dopustiti promjenu trenera.

Nigdje nismo naveli da se drugi vidovi kominikacije nece uzimati u obzir. PS chat je primaran vid, jer neki mora biti. O ukusima se ne raspravlja, nikog ne mozemo tjerati da instalira ovu ili onu aplikaciju. PS chat svi imaju i zato je primaran. Trud se mora uloziti u pronalazak komunikacije sa protivnikom ako PS aplikacija za chat ne funkcionise i vidite da vam protivnik ne odgovara, uvijek probajte i sa alternativom

Sto se plata tice ti kao igrac koji je vec odigrao sezonu na PC sa ovim financijama bi najbolje trebao znati njjihov sistem i sve prednosti koje donosi. Napravi paralelu svojih financija sa starim pravilnikom i novim na PC pa ces da uvidis sve njegove dobre strane.

LP Shoka

12. The Following User Says Thank You to football-freak For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Kad budete stigli razmislite o promeni formule po kojoj se raspoređuju timovi po grupama u kupu. Imamo situaciju da se uglavnom iz sezone u sezonu isti timovi sastaju u grupama. Po sadašnjoj formuli, sam sajt na osnovu nekoliko kriterijuma pravi raspodelu po grupama:

- Plasman na kraju prethodne sezone
    - Vrednost tima
    - OVR

Tako da manje više dobijamo iste grupe iz sezone u sezonu.

Čisto da probamo da nađemo neku drugu formulu koja bi mogla da se primeni ubuduće.

14. The Following 5 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Regular lutkica71's Avatar
    Steam ID:
    lutkica71
    PSN ID:
    Lutkica8

Jedan predlog ako moze da se uzme u razmatranje,koje mislim da bi svakom koristilo.

Da moze igrac da se otpusti ili proda iz ekipe i nakon 0,5 sezona provedene u timu?!?

Sa novim finansijama mislim da bi dosta ljudi prodalo igraca i posle 0,5 pa eto postalo bi jos zanimljivije sto se tice transfera.

HVALA !

Pozdrav ljudi,moze li mi neko reci, da li postoji mogucnost prijave za ligu, i kada i kako ? posto sam prelistao ceo forum vec 5 puta, i nigde nista nisam nasao osim statistika,pravilnika i slicno, a nigde ne vidim temu o prijavama za classic ili master ligu. Hvala

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    mArkoNNNi

Quote Originally Posted by elmagico View Post
    Pozdrav ljudi,moze li mi neko reci, da li postoji mogucnost prijave za ligu, i kada i kako ? posto sam prelistao ceo forum vec 5 puta, i nigde nista nisam nasao osim statistika,pravilnika i slicno, a nigde ne vidim temu o prijavama za classic ili master ligu. Hvala
    Clasic koliko znam jos uvek nema, a za MNG ligu ima tema, nzm tacno gde, ali negde u PSML Manager sigurno, gde mozes da se prijavis, pa cekas odobrenje.

da li je ronaldo u pes 19 u realu ili juventusu?

19. The Following User Says Thank You to goran0601 For This Useful Post:

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    mArkoNNNi

Default Re: Odg: Pitanja i Odgovori

Quote Originally Posted by goran0601 View Post
    U FK Sloga Petrovac na Mlavi je.

21. The Following User Says Thank You to makki22 For This Useful Post:

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Quote Originally Posted by goran0601 View Post
    Pogresno pitanje u pogresnoj temi o pogresnom igraču (igračici )

23. The Following User Says Thank You to shokanito For This Useful Post:

E sad posto nisam batalio red je da predlozim nesto

Ako sam dobro razumeo novi pravilnik stadion preko 50k ce moci da se podigne po zavrsetku sezone 13 tj. pred pocetak sezone 14.
    Ako je tako to nas neke koji nemamo pare trenutno dovodi malo u podredjen polozaj, svakako da je najbolja opcija sto pre doci do 80k mesta i zaradjivati mnogo vise para.
    Mislim da je ovo malo kasno javljeno ( razumem tek ste dosli ), ali da se znalo ranije verovatno bi mnogo sacuvali pare npr. ja prvi .

Imam dva predloga:

1. Cena od 50 do 60k da bude 1.5 miliona po paketu, od 60 do 70k 2.5+- mliona po paketu i od 70 do 80k da bude 3 miliona

ili

2. Da se odlozi podizanje stadiona za kraj sezone 14 tj. pocetak sezone 15

spu!

25. The Following User Says Thank You to spuzi For This Useful Post:

PS4 PSML United Hadis Zekic's Avatar
    PSN ID:
    HADIS-85-NP

Odlicna ideja, ne kritikujem nikoga ali bilo je bolje da je ovo javljeno pre prelaznog roka. Moze i 2 mil 1 000 mesta do 60 000, 2,5 do 70 000 i 3 do 80 000. Molim UO da ovu ideju stavi na glasanje. Hvala.

27. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Pravilnik stupa na snagu sa pocetkom sezone 14. Dakle stadion mozete prosiriti tek izmedu sezona 14 i 15. Svi transferi i sve ostalo u ovom prelaznom roku ostajee po starom pravilniku!

29. The Following User Says Thank You to football-freak For This Useful Post:

Professional Riky_93's Avatar

A koja je sad sezona?

Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

13

Sent from my SM-G920F using Tapatalk