Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 36 of 36

Thread: LAG u Ligama

Top Player shokanito's Avatar
    Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Default Odg: LAG u Ligama

Pa ja sam se posle pisanja o misirlu o kome mislim da je ok momak, osecao da sam se i ja mozda tako ogresio o nekog, i izvinuo sam se . A isto tako ostajem pri tome da su neki spremni zarad rezlutata da prave lag.

A kokoska da snese nojevo jaje ,naravno da je moguce , ako je nagno neki pomahnitali noj sve je moguce Salu na stranu , secam se vremena pc ligaskih i da je neko snimao i da je lose radilo , njegov pc je trosoio ram za snimanje, manje je imao pes ,i automatski losije radilo. MIslim da je tako i za ps4. Neznam kolko je smesna operacija za pc to pingovanje , ali mi deluje da u tom trenutku pc salje net signal ka google i vraca ga ,dovoljno da oprereti upload i dowload,nisam stručnjak ,pisem vise ovako laički ali mislim da sam u pravu . Nek to i nije neka količina neta , ali radi mu pc ,koji malo malo moze da povlači nesto ,jos ako neko ima win 10 eto haosa, ja uglavnom gasim pc kad igram ligasku na ps4, iako sam vratio na win7, jel win 10 malo malo pa skida nesto i krade net.

Imali smo gore stručnjaka koji je izvrejdavo kimovo misljenje o rezoluciji , rekli bi svi kakve veze ima sa netom, a znas i sam provereno da pes radi drugačije na različitim rezolucijama. Prednost igrivosti pes na ps4 mislim da lezi sto su sve masine iste i usaglasena brzina procesora rama i grafike , dok na pc tu ima brdo odstupanja , različitih brzina i zato i dolazi mislim do onihping pong trenttaka kad pes ubrza na par sekundi .

Na ps4 se uglavnom jedna strana zali na lag , sto tako i deluje , mislim da je tu razlog zbog uglavnom manjih upload brzina od dowload .

A treba da se napise ne jedno ,nego sve sto moze da steti kvalitetu veze i igrivosti i da se postavi na sajt psml, vecina ovde i neulazi . Napiso sam u prvom postu , i sve drugo sto ima dodati jos.

Kao i kad se igra ligaska da se proveri da neko od ukucana nije ukljucio yotube ili dize nesto , da se uspavljuju pc , wi fi sve , jel ima tolko silnih sinhronizacija mobiilnog , pc , tableta , sve slike ti odjednom budu na pc iako ih nisi slao , sve to moze da ide bas u trenutku kad se igra ligaska., nekom se apdejtuje telefon sve one silne aplikacije čim je blizu svog wi fi . Bio bi podugačak taj spisak ,sigurno bi svasta tu moglo da se doda , treba sve to skupiti na gomilu i staviti obavestenje na sajtu psml

Default Re: Odg: LAG u Ligama

Ti si Shoka jedan od igraca koji ne gasi wi fi ( zbog toga si proverao po kuci da li je neko nakacen dok smo igrali ), toliko o tome.
    Jedna veoma prosta stvar iz mog ugla DA SMATRAM DA NEGO OVDE ZARAD REZULTATA PRAVI LAG ili iz bilo kog drugog razloga ne bih igrao ovde.
    To da pingovanje opterecuje liniju je malo verovatno, jer je to mizeran proces i za kompijuter pa i za liniju.
    A da snimanje videa opterecuje vezu je tek glupost, moras da razdvojis dve stvari 1) losa konekcija, kasne komande pojavljuju se crtice 2) lose ti radi jer se npr sony pregreje jer je lupam puna memorija a ti snimas i tako slicno. Ovo prvo je komunikacija izmedju nas a drugo je samo do tebe i ja to necu videti u igri. I jos jedna stvar ako ti imas problem sa rezolucijom ja to takodje necu primetiti.
    Ovo sto si napisao za upload i download ne razumem najbolje ali da probam da ti pojasnim konami je rekao sta je dovoljno za igranje pesa online a to je smesno nesto, isto su rekli i za ping da mora biti ispod 60. Tako da i nije potrebna neka poprecna veza za igranje bilo koje igre online pa tako ni pesa. Pokusao sam vise puta da ti objasnim, kad igramo ne saljemo mi jedan drugom sliku sa ekrana nego neke kodove i tako komuniciramo.

A bitna stvar nisam ja napao coveka tako da nemas sta da ga branis tj. stanes na njegovu stranu. Da vidi crtice dva puta od mogucih 100 mi je malo verovatno bas malo iskreno i tu je problem, jer to nije iskreno!

Moj post ima jedan jedini cilj da se podigne nivo odgovornosti kod ljudi koji igraju ligu na maksimum. Nije posteno da pola ljudi vodi racuna o svemu tome a da drugu polovinu bas briga. Zasto sam npr. ja lud i svaki put gasim wi fi, kuci me svaki put napuse pa im pustam hot spot. Ajmo svi da uradimo sve sta mozemo pa da vidimo kako ce biti.

I za kraj tvoje optuzbe da lagujem tj. da lagujem namerno su toliko smesne da nemam reci, da mislim da mi neko tako nesto radi namerno jos u igrici pljunuo bi ga na ulici.

spu!

3. The Following User Says Thank You to spuzi For This Useful Post:

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Lose zakljucujes, imam 4 uredjaja prikačena na kabl u stanu . toliko o tome . Sony je oduvek na kablu ,nisam ni probo na wi fi nikad ,moj mobilni uvek je isjlucen wi fi , imam mob net, tako i da se podvuče neko slanje slika sinhronizovanih, vuko bi mob net, a sve update na goggle play su pogaseni, jel nisu normalni , svaki par dana neki update .
    Glupost je sto ti pametujes za snimanje video ko da ti je sve struka , a stručan si kolko i ja sto si nekad negde na netu pročitao , a moze neko nesto ppogresno da napise i svi pogresno da znaju . Ja ti govorim sta je bilo u praksi , igrali pc ligasku ,covek snimo utakmicu, lose radilo , ponovi se bez snimanja radilo lepo , čak mislim i daje bila napomena tad nesnimajte utakmice . I ps4 ti je isto ko i pc , ima procoesor , ram , grafiku , samo sto nije opterecen svim ostalim ,nego je uglavnom za igre.

A napao si čoveka ,kako nisi , ja sam gledo video i isto iz prve nisam video crtice , bio skoncetrisan na loptu , lepo mu radilo , tebi lose i ti si gledo . Ponudio ti korektno novu i sta hoces jos. Ko sto si i ti meni ponudio , al nisam pristo ,jel sam se za**** sto nisam odma trazio novu , u prve dve pauze sto sam pravio , i posle kad sam primio go , bilo mi vec glupo , da nebudu posle priče izgubio , računo na bodove itd.

Inače sta ima lose u tome da se ponovi meč, dal proslu sezonu sam imo lag snekim zabovario sam skim i dobio me , reko sam mu za to , ponudio korektno novu , ja reko vazi ali ako bude ok veza i ako ja dobijem eto igracemo jos jednu pa nek ta odluči . Tu prvu sam ja dobio , i reko igramo jos jednu taman i nek odluči , i tu drugu sam ja opet dobio al opet mi bilo nesto glupo ,i ja reko ma igramo jos jednu aj pa kako bude, on kaze nema smisla al aj i odigramo tu trecu ponovljenu bio X i rekoh to je to . Odigrali smo koju partiju vise ali nista strasno , pes lepo radio i svi zadovoljni. Da nisam ponovio osecao bi se besno kao i svako kad izgubi sa lagom, da smo pisali prvu posle sto sam pobedio mozda bi reko čovek jbg dobijem ga i ponovim i posle on moze tako stalno da radi dok neubode pobedu . Ovako svi zadovoljni. Mene samo nervira da izgubim sa lagom, al opet pogledam situaciju i iz drugog ugla , da nepomisli neko da bi se ja ****za bodove il tako nesto .

Iskreno za ovo zadnje , iznenadilo me sto si skočio ko oparen kada sam reko sledecu ligasku igramo offline - uzivo ....a ti a ne nemozeee ,nesme . Sto nebi smelo , nisam video nigde pravilo da nesme , a i da ga ima , sto se nebi napravio ustupak, ako nam redovno ligaska lag, sta fali odigramo offline-uzivo , vise uzbudjenja, jest da moro bi da osiguram tv kad sam domacin da nebi neki od tvojih dzoi zavrsio u mom tv.

Za snimanje nemora da brines , nabavio bi ja profi kameru , pa bi zakupio i neki 6D bioskop , da gledas iz prvog reda trpanje Shelby brothersa , sa sve

prskanjem

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    Glupost je sto ti pametujes za snimanje video ko da ti je sve struka , a stručan si kolko i ja sto si nekad negde na netu pročitao , a moze neko nesto ppogresno da napise i svi pogresno da znaju . Ja ti govorim sta je bilo u praksi , igrali pc ligasku ,covek snimo utakmicu, lose radilo , ponovi se bez snimanja radilo lepo , čak mislim i daje bila napomena tad nesnimajte utakmice . I ps4 ti je isto ko i pc , ima procoesor , ram , grafiku , samo sto nije opterecen svim ostalim ,nego je uglavnom za igre.
    Nema tu pametovanja to je logicna stvar, snimas utakmicu i to ne remeti VEZU izmedju dva igraca! A da li tebi radi bolje ili losije me ne zanima, to sto neko snima snima za sebe, nisam ja poceo ovaj mec da snimam da bih ga imao za yt nego sam poceo od 40min kad sam video da lose radi i da non stop stoje crtice.

Gledas video koji je okacen u temi LAG U LIGAMA i gledas u loptu? Nije problem sto je meni lose radilo, pitao sam da li ima crtica kaze nema, sto svakako nije istina i to je jedini problem ovde. A ne moze niko da mi kaze da posle onoliko puta koliko se crtica pojavila u drugom poluvremenu nije primetio. Pogotovo jer sam ga na HT pitao za te iste crtice.

Tako mogu mecevi da se ponavljaju do prekosutra, mozda je bolje da svi uradimo sto je do nas pa da se odigra jedan mec pa posle nek se igraju frendili do prekosutra.

A ti i dalje potenciras da neko laguje namerno u ovom slucaju ja, meni je nas mec radilo savrseno, srecom imam i dokaz da mi je ping bio stabilan tako da mozda si ti snimao mec pa ti sony bagovao - baba vanga HAHAHHAHAHA

Jos jednom da kao ti smatram da ja " pustam diziran lag, tj. da neko sedi pored i pali gasi yt i torrent " ne bih sa tim covek odigrao nikad utakmicu,pa ni ligasku nek svaki put pisu sluzbeni pa cak ni za prolaz u visi rang ili ispadanje ma ni finale kupa. KAD TI JE VEC TOLIKO STALNO DO PESA BEZ LAGA ( rezultat ti nije bitan ).

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Default Odg: Re: Odg: LAG u Ligama

Quote Originally Posted by spuzi View Post
    Nema tu pametovanja to je logicna stvar, snimas utakmicu i to ne remeti VEZU izmedju dva igraca! A da li tebi radi bolje ili losije me ne zanima, to sto neko snima snima za sebe, ...
    Pa kako te nezanima ako meni radi losije zbog nečeg sto ti radis i ja mislim da smeta, ti mislis da nesmeta i mozemo do sutra, al gde je fair play , i kako se nezapitas da to nije problem, jel ako smo igrali 50 frendlyja i super veza , a zadnjih par ligaskih lag .

A i objasnio sam da nema potrebe za snimanjem pre pocetka ili u toku utakmice, kad na kraju utakmice jednostavno moze da se klikne dugme option , i onda neide odma na screenshot nego pečurka gore i uzme se video od ulaska u sobu. Ako se prvo uradi screenshot posle je kasno za video , znači mora prvo gore da se ide na video.

Default Re: Odg: Re: Odg: LAG u Ligama

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    Pa kako te nezanima ako meni radi losije zbog nečeg sto ti radis i ja mislim da smeta, ti mislis da nesmeta i mozemo do sutra, al gde je fair play , i kako se nezapitas da to nije problem, jel ako smo igrali 50 frendlyja i super veza , a zadnjih par ligaskih lag .
    Evo jos jednom da ti odgovorim, dakle snimanje ne utice na VEZU a ti mozes da mislis da smeta kao sto mislis da nas vanvemaljci/amerikanci truju i rade testiranja na nama, dakle svako ima pravo da misli sta hoce. Samo ne znam odakle ti to da sam snimao nase utakmice u ligi ili bilo koji drugi nas mec? Ovo protiv Tuzle je prvi mec koji sam snimio i to od 40min tek i to sam poceo da snimam zbog crtica inace mi nikad pre toga nije palo na pamet da snimam mec. Tako da ne znam a kakvom ti fair play-u pricas?

A ovo drugo sto si rekao opet obara tvoje teorije da zbog snimanja moze losije da radi, jer ocigledno sony sam snima poslednjih 15min uvek. Tako da si odgovorio sam sebi, SNIMANJE NE UTICE NA VEZE.

I da ponovim jos jednom da mislim da neko laguje namerno uvek bih predao taj mec i dao mu sluzbeni. Valjda i ti delis taj stav jer ti nije do rezulatata nego do dobrog pes-a.

spu!

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Mozda je to neka druga vrsta snimanja , mozda manje mb , neznam nisam proverio , al testrircu bas sa nekim, kao sto sam testiro sa royalom strimovanje , i on kad je strimovao ,nije smetalo ni meni ni njemu , plus smo obadvoje gledali na pc link utakmice, ali on ima sad gore 200mb internet, kad sam posle ja strimovao sa 20mb ,smetalo i meni i njemu .
    Moze da bude i da nesmeta , netvrdim ja nista ,niti sam strucnjak, samo eto sumnjam.

Pa musirlo te pobedio ,čuo da si imao problema sa vezom i ponudio novu , to je fair play . Ti si imao problema sa vezom, zalis se ,neces novu , neznam sta hoces, sta treba da ti preda bodove ,nerazumem.

Mene je tolko smorilo kolko je bilo laga u prethnodnim sezonama ovde u ligi da sam bio napiso ponavljam svaku sa lagom, nije ni to neko resenje u smislu sto mi glupo ako dobijem tu ponovljenu pa da neko nepriča vidi ga izgubio pa sad kad dobio sad mu dobro, ali mislim da ima pomaka, popričalo bi se malo , video sam da su svi mnogo neobavesteni o tome sta sve moze da smeta vezi .

I ti kad si kreno ligu imo si problema sa vezom, pa si zvao i resili ti ,prvo golubove , a posle i ono drugo sta su čačkali .

I ja sam sam imo brdo problema proteklih 5god, od dotrajalog modema , pa nat problema, pa neki portforvarding to mi ostalo u secanju ,celu noc googlo traio resenja , satima na vezi sa podrskom podesavanja modema ,udji ovde udji onde , statička dinamiča nesto u vezi stim , posto 4 uredjaja na modemu i koji prvi upalim taj je valjda grabio tu prvu adresu i tad radio sony, a ako neki drugi bio bio problem, to vidim sad da uveli doplatu za statičku ip adresu , a to sam resio ovako na cimanje. Bas me pre neki dan zvali iz telekoma ,nude box , da uzmem i njihov net, reko necu vacarite ljude za doplatu za statičku adresu kome treba za igre, a to kod drugih moze i bez toga . Al najjače je bilo kad sam imo problema sa netom čim padne malo jača kisa, i kad ih zoves sve je drugo samo nije do njih, kao spliter mozda,pa otisla vam mrezna kartica u pc , pa mozda je kucna instalacija ,heh , pa reko kako to samo kad kisa pada . Moro je mejl na kraju , tu se vise plase , ove operatere su naučili izgleda samo da oduvaju korisnike. I na kraju bilo na ulasku u zgradu kabl gde je spojen izolirom , on popusti tokom godina od vrucine rasiri se i kad padne kisa slije se tu i pravilo problem dok se neosusi.

Tako da siguran sam da bi mogla dosta da se poravi veza u ligi , samo da svi povedu malo vise računa o svemu , a ima dosta toga .

I onda bi laggeri ostali usamljeini ,pa bi ih valjda bilo sramota ili mozda i nebi . Neznam sto je vecena tolko opterecena rezlutatom i mestom u ligi . U pc ligi secam se dugo sam bio fenjeras i samo ja i perica smo tu bili i ostjali i dalje da igramo u zadnjoj ligi i bili medju zadnjima , svi ostali brdo ih je proslo , odustajali bi . Isto tako videli smo i ovi u vrhu su spremni na sve , na razne vrste lagova , bagova , čak i hakovanja sajta . Razumem zelju za uspehom , čak i namestanja u pravom fudbalu gde je velik interes u pitanju , ali ovde u igri ko se time bavi ,nije mi jasno . Sta ima neko od toga , dal pokaze nekom e prvi sam il koji vec a dosao je do tog mesta laggom ili čim vec a verovatno se nezapita kad legne dali sam govnoo, e sledeci put nek se zapita a tačan odgovor je DA.

Da si citao malo pazljivije moj prvi post video bi sta hocu. Ali ajde da ponovim, zanima me zasto ovakva veza u ligi? Zasto nismo iskreni? . A evo i malo da prosirim pitanje, zasto su ljudi u poslednje 4 sezone primani u ligu bez bilo kakvih provera sto se tice internet konekcije ( ukljucujuci i mene i lutkicu ), ljudi su nekad morali da prolaze razne provere da bi bili primljeni u ligu ( klasik lige, mlion fendlija sa starim clanovima slike svih mogucih testova ). To ti najbolje znas.

Strimovanje je upload zive slike ( svega onoga sto ti se desava na ekranu ), dakle ako strimujes preko PC sve sto ti vidis na ekranu vidi i onaj koji gleda tvoje strimovanje, dakle igras npr. dotu on vidi dotu, ako ti minimizujes dotu udjes da surfujes vidi to DAKLE SVE STO SE U TOM TRENUTKU NALAZI NA TVOM EKRANU vide svi koji gledaju tvoj striming. I to strimovanje mnogo zavisi od tvog upload-a.

Tako je imao sam problema sa vezom ali nisam ni pomisljao da igram tad, nego sam sve to sredio i onda poceo da igram. Nisam zeleo da nerviram sve oko sebe i sebe. E za mene je to fair play, a ne da mi neko nudi da igram 100 puta zbog lose veze.

I tako mozemo da se nastavljamo do sutra, ali da ponovim jos jednom da mislim da neko nesto radi namerno ne bih nikad igrao sa njim, pa cak bi i odustao od lige odmah.

spu!

Regular lutkica71's Avatar
    Steam ID:
    lutkica71
    PSN ID:
    Lutkica8

Citam postove od obojce i slazem se dosta stvari.
    Generalno problem cele price jeste da se ne igra sto Spu kaze 100 puta nego da se radi da ne dodje do toga da se odigra 100 puta.Jbg Shoka ti imas vremena mozda da sa jednim igras po vise puta-neko nema i nece da se ponavlja do dobre veze.Provera je iako kaze Hadis bilo dosta i da je radio sa novima,mislim da je to proslo po principu "ma dobar je decko" izmedju ostalog i ja sam tako upao da napomenem,ali samnom 99% ljudi nema problema sto se tice neta,laga i tih stvari pa sam na kraju i "opravdao" da kazem tako to poverenje od strane Hadisa na cemu sam mu se vise puta zahvalio.

E sada ja sam danas toliku frku digao da su iz SBB dosli u roku od sat vremena,bio je decko koji vidim da se razume i vise nego ja u konekciju-internet gaiming i sve sto je za to potrebno.
    Decko mi je objasnio SVE i proverio bukvalno SVE sta moze da bude do mene,krenucu redom.
    Odradjena najbanalnija stvar a to je speedte.net - gde pokazuje kao i 99% slucajeva sve ok.
    Usao u cmd odradio to da vidi ping OD SERVERA OD KOG PRIMAM SIGNAL I NA SERVER KOJI SALJEM SIGNAL-SERVER SA KOG PRIMAM SIGNAL JE BIO PING 20 A NA KOJI SALJEM JE PING BIO 16-GLOBAL PING ILITI STANDARDNI JE 13
    Sledeca stvar koju je uradio je serveri SBB koji mi salju signal proverio gde se nalaze da nisu na nekom "cvoru"-rekao mi je da sa kog servera primam nema ni najmanji sum unazad 10 dana vec sve cisto.Sve ovo preko mog kompa odradjeno
    Naredna stvar koja je ta da je preko tableta usao na moj WI-FI usao u podesavanja kablova i provere signala mog-gde je pokazao da mi je signal krajnje cist i da imam protok savrsen-razdelnik proverio koji mi radi na max tako da nije ni to.
    Nakon toga je usao u podesavanje modema preko kompa takodje i namestio da mi WI-FI mreza bude nakacena na poseban kanal koji niko u mom okruzenju od korisnika SBB ne koristi da mi ce mi tako kada iskljucim Wi-FI "pogurati" i internet preko kabla
    mozda jos bolje da radi sto on kaze da je u teoriji to sigurno tako ali da je to mozda nesto malo osetno.
    Proverio mi sve kablove i za modem i za komp i za PS4 gde je opet konstatovao da je sve u redu.Dakle sve sam uradio sto je do provajdera i mene.

E sada Shoka da tebe brat Lutkica pita:
    Koliko ljudi je ovo uradilo sem mene,spuzija,trkulje(za kog znam da je bolestan kao i ja i spuzi jer mi je on i dao predlog kako da dodju odma) verovatno Zige i mozda jos par ljudi sa kojima mi nikada nije lagovalo-Miha,Dok,Tanani,Kepa,Dosi,Inter i da ne nabrajam posto ima zaista odredjen broj ljudi sa kojima nikada nisam imao problem

Da li si ti pozvao svog provajdera da proveris sve ovo ili je samo dovoljno obici stan i videti da li ti je neko nakacen na net?Da li je bilo ko to uradio ili se sve zavrsilo na telefonskom pozivu ka operaterima?

Poenta je da ako pricamo sve mi pogaseno a upaljen WI-Fi ili jos gore igramo na isti i nismo iskreni raspasce se ovo lepo druzenje (iako sam skljokao 4 dzoja za sadda zbog PES-a) zbog tih neiskrenih ljudi koje boli uvo dal laguje ili ne.
    Dokle god budemo zatvarali oci pred ovim i samo vikali ocemo od UO nesto ili prebacivali loptu u komsijino dvoriste- i ti i ja i spuzi cemo kuckati ovde i praviti se pametni...

ZA LIGU BEZ LAGA I ZA LEPO DRUZENJE BEZ LAG IGRACA !!!

ZIVI MI BILI

11. The Following User Says Thank You to lutkica71 For This Useful Post:

Ja ne bi bio ja kad se ne bih ubacio u ovakvu diskusiju gde mi smeta kad se sire neke neistine kao sto je bila i ona sa serverima pa sam morao da dokazujem da ne postoje serveri nego je konekcija p2p. Nikad ne gasim wifi kad igram pes niti cu to da radim iz razloga sto svi imamo dovoljno jak download da to ne utice na igru, generalno je problem upload i svi cete imati problem ako u toku igre gurate nesto na net. (npr. upload necega na google drive ili nekog videa na youtube). Znaci problem moze da izazove UPLOAD, download u bas bas retkim situacijama. Snimanje videa ne utice na vezu, u sustini sony sam snima konstantno igru tako da je suvisno diskutovati o tome. Meni se za 3 sezone samo par puta desilo da mi sa nekim bude ne igrivo, a bilo je blagog laga i bice ga sve dok ne dobijemo bolji i stabilniji upload. Shoka brate, voleo bih da znam gde mogu da dobijem staticku IP adresu, a da je ne platim dodatno

I kad smo vec kod ove teme pricalo se o JITTER-u kao nesto sto je jako bitno za igru i mogu da tvrdim da to uopste nije merodavno. JITTER je razlika u milisekundama izmedju dva ili vise pinga. Na primer ako vam je jedan ping 15ms, drugi 16ms, jitter ce biti 1ms. Ako vam ping varira od 5ms-30ms, jitter ce da bude 25ms sto je sasvim ok za igru bez problema. Iz ovoga moze da se zakljuci da ako neko ima ping 300ms pa onda 301ms, jitter ce biti 1ms, a da li je to ok za igru ? Jitter je samo neki parametar koji ukazuje na stabilnost neta sto ne zavisi samo od nas nego i od servera sa kojim testiramo, jitter moze da ukaze na problem ako je preko 30ms, ali prica da jitter mora da bude ispod 5ms da bi se igralo kako treba po meni pada u vodu.

Ona lista stvari za stvari koje treba da se urade da ne bi lagovalo je totalno besmislena. Postoje samo 2 stvari koje ne smete da radite, to je upload necega za vreme igre zbog generalno malih upload brzina kod nas i da igrate na kablu sto je po meni najbitnije od svega, eventualno prica za download za one koji imaju bas bas spor net ali takvih ne verujem da ima ni 10%. I nemojte da poredite ps4 i pc, totalno razlicite stvari

Ovo je moje misljenje ako samo nesto pogresio neka me neko slobodno ispravi

13. The Following 4 Users Say Thank You to DjordjeZiga9 For This Useful Post:

Regular lutkica71's Avatar
    Steam ID:
    lutkica71
    PSN ID:
    Lutkica8

Default Odg: Re: Odg: LAG u Ligama

Eto javio si se ti koji se razumes u ove stvari i drago mi je Ziga.
    Ja sam nabrojao samo sta je covek sve proveravao danas i da sam sve ucinio da bude bolje ne samo radi mene nego i radi drugih ako neko ima problema zbog moje konekcije itd itd.Svi znamo sta je ping i o cemu se radi (bar se nadam) ali generalno to je samo neka "provera" da imamo sigurnost da u tom momentu nije do nas-jer da jeste ping bi divljao.
    Ne znam da li sam u pravu ili ne,ali se ne bih slozio sa ne gasenjem WI FI-jer siguran sam da utice na vezu ako ja igram a neko gleda nesto online na lap topu ili na youtube u to sam 90% ubedjen,ali opet ne kazem da sam u pravu sigurno.
    Igrao sam sa ljudima frendilja milion,a da nisam ugasio wifi i desavalo se da bude savrseno kao offline a desavalo mi se da laguje nevidjeno-cim ugasim nakon par minuta igra bude sasvim normalna,ako nije tako voleo bi da mi objasnis ovo za yt i gledanje online nekog *****a a ja da igram?prosto mi nema logike

Javljaj se cesce Ziga da otklonis razne sumnje svima nama-eto sada si Shoki pomogao da shvati napokon da snimanje ne utice na vezu kao ni kada radi cmd

Default Re: LAG u Ligama

Evo ja da se umesam ali u startu da kazem da se ne razumem puno vec da je ovo sve bilo iz nekog mog iskustva.
    Meni se desavalo par puta cak i kada sam sam u kuci da krene lag da protivnik kaze da nije do njega a ja uzmem pored pingujem da vidim da li gubim pakete i vidim sve normalne rezultate. Da ima ljudi koji namerno laguju nema.
    Ali da ima ljudi koji znaju da laguju ali ne rade nista protiv toga ima. Necu da kazem koji su vecina znate i sami ali evo kako mi nikada nije lagovalo sa Lutkicom, sa Vojom, Dosom, Kepom, Krletom i jos nekima sa kojima sam puno igrao. Sa Zigom mi ono jedan dan samo bas lose radilo ne znam sto kasnije i meni i njemu sa drugim protivnicima radilo super sta li se to desilo taj dan ja ne znam. Ja samo mislim da treba saslusati predlog shoke sto se tice dodavanja posle meca ocenjivanje veze(mislim da je on predlozio). Tu posle svakog meca ocenis kako je radio taj mec i ako neki igrac vidis da uporno ima lose ocene da mu se skrene paznja na to. Mozda da mora cesce da salje internet kakav mu je ili ping da radi dok igra. Nesto bilo sta ali da ako vec igramo da se potrudimo da svima bude igrivo to je najbitnije svima ovde. Osim mene, kepe i jos par njih retko retko ko ovde bas igra na rezultat vecina vas igra ovo iz ljubavi i da ubije vreme. Ja igram na rezultat priznajem i nema razloga da krijem to ali nikada po svaku cenu. Samo zelim dobru vezu i kad gubim i kad vodim. I Shoka i ja da ti potvrdim snimanje videa na soniju na njegovu memoriju ne moze da steti vezi i ne moze da steti tebi a njemu moze da laguje ako ima stariju konzolu ili ako ima prasinu. Ali ako se pojavi gore signal za internet vezu to je onda samo nesto do neta da znas to ti kazem iz iskustva posto sam kada sam tek dosao snimao sve meceve

16. The Following 2 Users Say Thank You to MeGusta18 For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Re: LAG u Ligama

Dok ne krene gužva na poslu da se pozabavim tematikom a i dosadno mi nešto

@Shoka

Ne možeš porediti PC i PS kada je pitanje snimanje tekme. Ključna razlika je optimizacija same igre. Iako je princip snimanja utakmice sličan, razlika u praksi je ogromna. PC se guži zbog same neoptimizovanosti igre. Sa jednim od jačih kompova u ligi sam igrao PES i imao probleme kao i svi drugi. Neko sa očaj računarom morao je da snizi rezoluciju, detalje i slično.

Druga stvar, testiranjem komande za ping ti šalješ eho fajl težine 32 bajta, dakle ne radi se ni o kilobajtima, megabajtima niti gigabajtima. To je toliko mizerna težina fajla da ne bi opteretio ni Dial-up vezu, kamoli ove veze.

E sad dolazimo do sledeće stavke a to je podešavanje samog PS-a. Oni koji poseduju PS4 Pro i tv koji podržava HDR i Deep Color mogu imati problema. Ja sam testirao par dana ne bi li se uverio u tako nešto. Podizanjem rezolucije na samom PS4 podiže se i input lag koji TV ima. Postoji nekoliko različitih načina da se testira koliki je input lag samog TV-a. Jedan od njih se nalazi na sledećem videu

Po podešavanjima situacija je sledeća:

sa Full HD rezolucijom, isključenim HDR i Deep Color - input lag ne postoji odnosno milisekunde su iste
    sa Automatic rezolucijom, uključenim HDR i Deep Color - Input lag je oko 15ms

Automatic rezolucija podešena na samom PS-u znači da se bira najveća podržana rezolucija. Primera radi:

PES 2018 - pokreće u Full HD rezoluciji 1920x1080, prilagođena 2K + DC
    Crash Bandicoot - Full HD rezolucija
    Uncharted 4 - 4k rezolucija + HDR + DC
    Assassins Creed Origins - 4k rezolucija + HDR + DC

Na druge dve igre, apsolutno je nebitan input lag jer uživaš u detaljima i slično. E sad problem je kod online igara koje ne trpe input lag, zato što se na postojeći ping ili lag koji svaka veza ima, dodaje i input lag i tada dobijaš finalnu verziju cele priče a to je da ti kasne komande žestoko ukoliko je veza sa protivnikom loša sama po sebi. Kao što sam napisao, testirao sam sve ovo kod mene. Igrao sam na dva različita podešavanja. Prvo je da je PS podešen na FullHD rezoluciju i isključenim opcijama za HDR i DC a druga je da je rezolucija bila podešena na automatik.

Razlika je vidljiva golim okom a to je da su teksture na FullHD lošije dok su na automatik bolje. PS pegla sliku na većim rezolucijama i tu verovatno dolazi do kašnjenja. Snimanje nema veze sa tim da nekome uspori vezu.

Tako da dok Noj ne nagna kokošku, situacija je prosta a to je da se mnogi ne trude oko svog neta i svojih instalacija. Ja sam dobio od SBB-a podstanicu sa koje direktno vučem pojačan signal, nemam druge korisnike između izvora signala i moje kuće pa da kažem da je do toga. Postoje podešavanja samih rutera i AP-a gde se sam signal kanališe. Da pojasnim bolje. Možeš podesiti koja IP adresa u tvojoj mreži ima prioritete i koji protok ima. Tako sam ja npr sredio da kada je IP adresa na kojoj je moj PS, ima maksimalni protok, odnosno neograničen UP i Download sa neta, dok ostale adrese budu limitirane na 10Mb/s Download i 1Mb/s Upload. Imam najjači apket kod SBB-a a to je 200mb/s sa 10MB/s. Kvalitet signala kod mene je 87% što se smatra jednim od najboljih signala koje možeš da dobiješ. Zamenjeni su svi kablovi i instalacije u kući, razdelnici zamenjeni sa kvalitetnijim modelima.

Za razliku od Tananog, ja ne igram na rezultat, mislim da nikada nisam ni igrao. Iako uživam u mečevima protiv njega i ljudi koji igraju tako na rezultat, ljudi su jednostavno bolji. Ne igram ni za poraz naravno ali je neminovno da je 80% ljudi u obe divizije bolje od mene u ovom trenutku. Igram penzionerski, onoliko koliko ja odigram za nedelju dana neko odigra za pola dana. Ja sam prešao igru i sastavio jedan od najjačih timova koje je ova liga do sada imala. Ako i nakon prve sezone na sledećem pesu i dalje bude ista situacija da sa tako jakim timom ne mogu da budem konkurent za visok plasman u D1, onda mislim da je vreme da odem u zasluženu penziju i da igram amaterski, neki meč u diviziji ili myclub. Nekada se igralo lepše a sada je sve više onih koji igraju na rezultat. Legitimno pravno svakog kako će da igra ali ako igramo da barem imamo normalnu vezu za tih dvadesetak minuta igre.

Toliko od mene, pozdrav!

18. The Following 4 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

zanima me zasto ovakva veza u ligi? Zasto nismo iskreni?
    Zasto neko nije iskren je suvisno i nebitno pitanje, nista ne resava. Ne mogu svi biti iskreni. Ne mozemo procenjivati neciju iskrenost pre nego sto ga primimo ili unapred da li ce bas uvek biti iskren ili ce nekad reci "crtica nije bilo" ili "bilo ih je, malo", a drugi video puno.

Zgurani su mecevi za kratko vreme zbog izlaska novog PES-a, ima mnogo da se igra, neki su na odmoru pa traze trenera, evo trener ulazi nedelju dana pre kraja polusezone da odigra koliko moze, 23+10, logicno je da ce tesko stici sve, ali menadzeru je bolje ista nego nista. Nadam se da ce biti tehnickih uslova da se u dogledno vreme naprave 3 divizije i manje meceva da se igra (i krace sezona da traje). Htedoh reci tek trener nije proveren (vise o tome posle), ni veza ni fer plej, ali videcemo. Jedva se stize da se obuci uopste.

Jedino je trebalo ne procenjivati neciju iskrenost, nego prekinuti mec ako cak i ima dokaza da ima crtica i ne radi dobro (dokazi sluze samo u slucaju da rival porice da ima laga i ne zeli prekid). Svako bi trebalo sa druge strane da razume ako neko kaze da uslovi nisu regularni, koji god da je minut. I dogovor da li se nastavlja s tim rezultatom za preostalo vreme ili igrati novu od pocetka. Ako se odigra do kraja, znaci takvi uslovi su prihvaceni, ko se bolje snadje, mogao je da vodi i pobedi bilo ko.

zasto su ljudi u poslednje 4 sezone primani u ligu bez bilo kakvih provera sto se tice internet konekcije ( ukljucujuci i mene i lutkicu ), ljudi su nekad morali da prolaze razne provere da bi bili primljeni u ligu ( klasik lige, mlion fendlija sa starim clanovima slike svih mogucih testova ).
    Ne samo u poslednje 4 bez provera, nego svih 12 na PS. S tim sto neki jesu primljeni kroz Klasik ligu, a neki jer se zna da su OK sa PC-a.
    To "nekad su morali da prolaze razne provere" se odnosi na PC... i nije bilo milion provera, nego samo 2-3 frendlija sa bilo kojim clanovima (sto nije neki reper) i samo jedna slika speedtest-a u tom trenutku. Sve to nije neki garant da ce mu raditi dobro i za par dana, nedelja. Normalno da se nekad pogorsa nekome i to se resava u hodu.
    Ali to definitivno jeste bolja provera nego ovde za sve ove sezone. Ako je nekome los net, bice izbacen ili sklonjen, dok ne resi.
    Ovde sigurno mozemo bolje da gledamo kvalitet veze i fer pleja pre primanja, a tesko je sve stici, pa videcemo ko ce biti zaduzen za to, ko moze da pomogne oko toga. Ideja da se ocenjuje kvalitet veze je sjajna. Ali nista dok to ne bude na samom sajtu. Ne kroz komentar na sajtu jer ga retko ko i pise, a tesko je i gledati komentare svih utakmica. Mora automatski to da bude, da admini vide prosecnu ocenu ili ako se ocenjuje dobra/losa onda 2-3 lose ocenjene veze za redom, da se tad testira igrac bolje i ne igra dok ne resi problem sa provajderom.
    Ovde neko skace za jednu losu vezu i trazi izbacivanje, to je takodje problem.
    2018. je godina i veza je svima sve bolja i bolja, mada bih ja vise s nekim blize igrao, nego da predjem pola Balkana ili cak iz Austrije, Nemacke, ali to je mozda samo moja predrasuda, moze raditi lose i s nekim ko je blizu, samo treba juriti provajdera da obezbedi stabilnu vezu.

Drago mi je da je Ziga objasnio i istog sam misljenja da je samo bitno ne opteretiti Upload, ali mozda i Download jer YT video u visokoj rezoluciji bar neko vreme provereno vuce najbrze sto moze, ili limitirati druge uredjaje kao Miha, prioritet PS da bude. Ja sam preko programa netlimiter brata limitirao na 35 mbps download da ima i nesto malo upload, a ja 100/6. Na kompu nista ne radim dok igram soni, a na soniju je tad konekcija 100/6. I opet izbegavam da igram kad bratu dodje drustvo i visi na YT.

Ako neko igra na WiFi, to je problem i moramo poraditi na tome, jer koliko god da je blizu rutera, jednom u mecu bar mora da stucne, ako ne i da smeta u celokupnom igranju te utakmice.

Predstavili ste problem kvaliteta veze o kojem se cesto prica, hvala drugari, poradicemo mnogo ozbiljnije na proveri, zarad kvaliteta lige.

20. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Prvo hvala svima na odgovorima, posebno hvala Zigi i Mihi na strucnim odgovorima i hvala Darku na iskrenosti.

Lepo su sve kolege objasnile do sitnih detalja, tako da nema potrebe dalje da se nastavljamo.

Jos jednom moj cilj nije bio da se neko izbaci iz lige, kazni pa cak ni da ponovimo mec. Moj cilj je bio da se pokrene ova tema iz koje dolaze skoro najveci problemi. Moja zelja je da svi uradimo sve sto je do nas da bi radilo savrseno.

I za kraj dolazi nam novi PES bice i tu na pocetku problema razno raznih ali ajmo da se svi potrudimo da olaksamo direktoru i upravi posao da sto manje bude problema sa konekcijom. Ko ipak ima problema nek se obrate Zigi, Mihi, Trkulji (ljudi koji definitivno znaju vise od nas obicnih smrtnika) onim ce im sigurno pomoci da se nadje u cemu je problem i isti resi.

spu!

22. The Following 3 Users Say Thank You to spuzi For This Useful Post:

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Igro sam pre neko veče sa drugom koji se prvo pozalio da mu u diviziji nalecu sve neki sa losom vezom ,he, pa kad je zaredjo 4,5 , kaze aj da proverimo da nije do njega. Prethodno je izmerio net vise puta , i vise nego dovooljnih 40mb/4,5, u surfovanju ,tv i ostalim sadrzajima nije bilo nikakvih problema, i krenemo da igramo i neigrivo skroz . Izadjemo odma, reko idi reset jedan drugi , sve redom , iskljucivanje svih drugih uredjaja u stanu i opet ista priča .

Sledeci korak vadi se dovodni internet kabal iz wifi rutera tp linka, na koji su nakačeni i ostali uredjai, i vezuje se dovodni net kabal u sony direktno . Krecemo da igramo i veza perfektna 4,5 partija , ni da stucne.

Tako da ako neko ima problema sa vezom , ili se drugi zale na njega , nek proba da iskljuci kabal iz wi fi rutera , switchera, ako ga ima i da poveze sony direktno na dovodni net kabal od modema.

PROVERITE SVOJE WIFI RUTERE

Page 2 of 2 FirstFirst 12