Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 261 to 280 of 340

Thread: Glas naroda

Default Re: Glas naroda

Megusta sta tebe sprecava u ovom sistemu da dovedes tog igraca od 500k i ako ti se neki vremenom bas svidja da ga ostavis u timu i sa njim igras i uzivas. Sto bi ga prodavao? I sto bi se njemu posle povecavao porez na ovr? Znaci bio je free ti si ga skautirao i posle 3 4 pesa njegov ovr je neka vrsta nagrade za tvoj trud.

2. The Following User Says Thank You to senkavetra For This Useful Post:

A sta god da bude dajte ljudima ako smatrate da treba nesto da menjate i 600 miliona timove i 700 neka dovede ljudi de brujnea ako zele ali talente ne dirajte i svi zadovoljni senka ce se snaci i sa talentima za 3 4 pesa. Srdacan pozdrav za sve.

Professional 186boris's Avatar

Sto se tice revizije plata, svidja mi se predlog Snega. Eto i Makiju se svidja tako nesto. Potrebno je da svi u UO gledaju objektivno, a ne aj da zadrzimo igrace doveka i mi smo carevi jer smo ih kupili.
    Naravno gledati i taj kontraefekat, koji spominje Boris. Ipak, ako bi primoranim otpustanjem kad nekima mnogo skoci cena bilo vise free igraca od 100 miliona koje nece niko, to je po meni manja steta nego kad neko predje menadzer igricu i ne prodaje nista, jedva minimalno vrsi transfere i vrti iste. Naravno da bi ovim promenama bilo drasticno drugacije nego sto je bilo godinama, ali je cilj da bude dobro i posteno.

Takodje razmisliti o ukidanju bonusa na vrednost tima, to je losa stvar, nagrada sto neko ima jak tim. Nego po poziciji dati novac. Po zasluzi da onaj i sa slabim timom zaradi puno, a ne malo jer mu tim vredi malo. Ili i da onaj sa slabim timom zaradi malo, a ne puno jer mu tim vredi puno.

I smanjiti poreze zbog ovakvih TM cena, ne treba nam vise prihoda, nego prostora da dovedemo nesto sto vredi (danas svi vrede). Ne pricam o jacanju jakih timova, nego o zanimljivosti, monotono je da slabo dovodimo igrace.[/QUOTE]

Dragi Darko, kada sam zahvaljivao ljudima koji cine ovu igru onakvom kakva jeste, to se u mnogome odnosilo na tebe i zaista postujem sve sto radis za ovaj forum, te tvoje ideje i predlozi za mene imaju posebnu tezinu i smatram da svaki tvoj predlog zasluzuje veliko postovanje.

S jedne strane tvoj predlog mi se i svidja, jer je to priblizavanje realnost0i cemu svakako treba teziti, ali u tom slucaju bi morali i u prihodnoj strani da se prilagodimo realnom svetu. Prema tome predlog za uvodjenje revizije ugovora bi bio odlican ukoliko bi visestruko smanjili troskove od poreza i istovremeno povecali prihode od sponzora (kotra tvom sledecem predlogu).
    Obrazlozio bih i zasto..
    Ako gledamo samo prvu ligu ona ima otprilike 18 menadzera (timova) nekad nekoliko manje ili vise. S obzirom da mi raspolazemo sa velikim brojem igraca iz skoro svih liga, bilo bi nerezonski da onemogucimo da velikom broj kvalitetnih igraca da pronadje svog menadzera i svoj klub. Dakle, s obzirom da raspolazemo sa 26 igraca x 18 klubova to je ukupno 468 igraca koji treba da nadje svoj klub u d1, jer najbolji igraci nisu za drugu ligu
    Ukoliko bi klubovi u nasoj meandzer eliti ravnopravno raspodelili bazu od 468 igraca (realno je i manje, jer nemaju svi 26 igraca) dolazimo do toga da bi prosecna cena s tima bila verovatnno oko 700 miliona evra.
    To bi znacilo da tm koji je u sredini tabele d1 moze bez opasnosti od bankrota da funkcionise sa igracima koji vrede do 700.000,00 evra. Igraci koji se bore za prva 3 mesta bi trebalo da mogu da imaju mogucnost da imaju igrace u vrednosti od oko 1.000.000,00 evra a poslednjeplasirani menadzer da ima mogucnost da bude na pozitivnoj nuli sa igracima u vrednosti od 390 miliona evra, jer 26 najmanje vrednih igraca na TM koji spadaju u najboljih 500 igraca ima cenu od 15 miliona evra.
    Ako bi uveli reviziju za plate, morali bi prethodno da nadjemo nacin da svi fair play i normalni igraci imaju mogucnost da odrzavaju timove do neke vrednosti od 400.000,00 evra U protivnom bi definitivno doslo do uvecanog otpustanja kvalitetnih igraca koje niko nece zeleti da dovede. Napominjem jos jednom da ljudi koji duze igraju treba da budu privilegovani i zato je sistem koji sada postoji odlican. Svi menadzeri pre ili kasnije imaju mogucnost da vremenom ozbiljno napreduju. Molim VAs omogucite Totiju da se penzionise u Romi, Mesiju u Barsi, Batistuti u Fiorentini, Kejnu u Totenhamu, Del Pieru, Pirlu i Bufonu u JUventusu, Grizmanu u Atletiku, VArdiju u Lesteru, Gerardu u Liverpoolu, Teriju u Chelsiju, Shireru u Njukastlu i dr... Sistem oporezivanja plata bez svih ostalih promena bi doveo do toga da na transfer pijaci bude pomama za matorim igracima koji malo vrede i imaju dobre ocene sto je svakako mnogo manje zanmljivo od dovodjenja mladih nada i pracenja njihovog razvoja.

Sportski pozdrav svima, a posebno menadzerima koji imaju drugaciji stav po ovom pitanju.

Boris

5. The Following 3 Users Say Thank You to 186boris For This Useful Post:

Super Star javicuse's Avatar

Čitajući ovo sve, samo dolazimo ponovo do zaključka da je sistem takav da ima mnogo faktora koji utiču na funkcionisanje, i da ne možemo jednostavno da dođemo do rešenja koje je savršeno.

@darko vezano za bonuse za vrednost tima, to je jedan od ključnih elemenata sistema, isto kao i porezi na vrednost tima, i usko su povezani. U tom smislu je stvarno nemoguće gledati pojedinačno stavke u prihodima/rashodima, već je potrebno gledati ceo sistem. Ideja iza toga je da vredniji klubovi (real, man utd, barsa...) imaju i vrednije sponzore, ali i veće poreze. To je sasvim normalna logika. Iz tog razloga je ovaj sistem u D2 bas takav kakav treba da bude: nagrađuje manje vredne klubove, a kaznjava mnogo vredne klubove.

Ja ili ti ni teoretski u D2 ne mozemo ostvariti neki finansijski rezultat, jer su porezi i plate koje placamo nizi od prihoda koje ostvarujemo. Nisu tu samo u pitanju bonusi na plasman, vec TV prava i prihodi od ulaznica. D2 je takva napravljena UPRAVO da bi olaksala manje vrednim timovima brzi rast, ali i tu postoji prelomna tacka gde se ne isplati boraviti u D2. Zbog toga ponavljam - ne mozete gledati samo jednu stavku u budzetu i reci "meni se ovo cini previsoko" bez da imate uvid u sve ostale stavke.

Meni je cela ova diskusija super, daje uvid u razmišljanje članova, ima zanimljivih predloga, ali na kraju ćemo morati da pravimo kompromise i sistem koji će nas dugoročno održati. Tu treba imati u vidu i rast/pad cena/ocena/plata igrača, razmene igrača, nagradu za plasman tiimova, ali i nagradu za dobre menadžerske sposobnosti.

Sistem nikad ne može da funkcioniše kao Real Life sistem, jednostavno nije moguće. Iz tog razloga više ne postoje pozajmice i slične fore, mnoga pravila smo uveli, i koliko god ona doprinosila sistemu, nikad neće moći da ga pretvore u potpunosti realističan sistem. Naš cilj je da napravimo nešto što može da funkcioniše. Rupa će uvek biti, kao i u realnom finansijskom fer pleju, a naše je da pokušamo da ih otklonimo ili ublažimo njihov efekat.

I opet - rupe će se iskorištavati. Čim prvi iskoristi rupu, ostali neće hteti da ispadaju budale pa će i oni koristiti rupu. Ograničenja imaju domet samo do neke granice.

Ovo je fajl iz 2013 godine, ali je napravljen jos krajem 2012. godine. 6 godina je prošlo, a mi se još igramo. Pogledajte, igrajte se malo, gledajte efekte promena koje predlazete, pa se vratite i dajte nove predloge.

Finansijska Analiza PSML S08 18 Timova

Siguran sam da ćemo unaprediti sistem. Takođe sam siguran da neće svi biti skroz zadovoljni promenama. Ali cilj nam je valjda svima isti: da se igramo još bar 6 godina.

7. The Following 3 Users Say Thank You to javicuse For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ponovo se izvinjavam što se mešam ali siguran sam da će te napraviti sistem koji će trajati godinama.

Ja sam neko ko je uvek balansirao između dve vatre, trudeći se da sagledam iz svih uglova pa onda da dam neki sud i ocenu. Na PS-u se u jednom momentu povela rasprava o finansijama, došlo je do par promena ali mislim da na dugoročnom planu nema stabilan temelj. Zbog čega to pišem? Pokušao sam tamo da objasnim da se ovaj sistem finansija ne može korigovati, odnosno kozmetički promeniti. Finansijski sistem je u kodu sajta, svaka ozbiljna izmena finansijskog sistema iziskuje ogroman trud i vreme da se izmeni u kodu. Samim tim ako su samo kozmetičke promene, suština problema ne može da se reši.

Sama srž problema po mom nekom mišljenju leži u prepucavanju unutar transfermarketa ali i stanju na samom tržištu. Ne vidim da će iko da spusti loptu i da se stvari smire, pa da jedan Mbape vredi 40-50 miliona koliko ja mislim da on vredi ili jedan Hazard da košta 70-80 miliona, isto koliko bi po mom mišljenju trebali da vrede i Salah, Kane, De Bruyne. ROnaldo i Messi neka vrede 100 miliona ali sve preko toga je sramota za ovaj sport. Šeici, pumpaši i ostala kalakurdija koja je uletela sa kintom upropašćavaju fudbal. Sledeće granice su 300-400 miliona??? Talenti sada koštaju po 40-50 miliona a nekada si za njih morao da izdvojiš oko 10-15 miliona. Samim tim timovi koji počinju, timovi koji nemaju para moraju da kupuju igrače od po par miliona koje neće čekati 2 ili 3 pesa, moraju da ga čekaju 6-7 godina ili da ih dodirne božija ruka pa da pronađu ne znam ni sam kakvog talenta.

Bilo kako bilo, ovo je moja neka pretpostavka u kom smeru se kreće i fudbal i cene na tržištu. Ako, i ponavljam AKO sve krene u tom smeru, naš postojeći sistem finansija, ne može da parira tome. Ja sam predložio jedan koncept o kom se može razmišljati, doraditi, nadograditi, razraditi... kako god da se nazove i da se implementira zajedno sa još nekim predlogom. Odnosno da se stavi na papir sve to.

Za sve one koji brane ovaj postojeći sistem. Bez da uvredim bilo koga. Na tom sistemu sam ja delimično izgradio svoj tim. Takođe ovaj predlog je nadogradnja jednog od predloga koje je Mihael imao svojevremeno. Njegov predlog je bio da se igrač u licitaciji ili od drugog kluba kupi za neke pare (konkretno u primeru ispod) ali da mu se plata i porez računa cena na TM. Dakle ovako nešto:

H. WInks - Plaćen 35 miliona
    Transfermarket - 15 miliona
    Obračun za platu i poreze 15 miliona

Sa tim bi došli do toga da se pare troše a ne štekaju na računu ali i imali bi situaciju da se smanje porezi koji se plaćaju. Ne bi se plaćalo na Winksa 35 već bi se plaćalo 15 miliona.

Ta ideja u novom sistemu dobija na težini. Moja nadogradnja predloga je bila da se igračima plaćaju cene na osnovu OVR. Na kraju svakog pesa ili izlasku novog pesa i novih ocena, radila bi se revizija ugovora, odnosno računale bi se nove cene za plate. Na primeru bi to izgledalo ovako:

Ime OVR PES 2018 OVR PES 2019 OVR PES 2020
    WInks 75 3.000.000 80 5.000.000 85 10.000.000
    Aguero 88 20.000.000 87 19.000.000 80 5.000.000
    Vertongen 86 18.000.000 86 18.000.000 83 10.000.000
    Buffon 88 20.000.000 86 18.000.000 83 10.000.000
    Cene i OVR sam nalupao, napisao samo da bi shvatili koncept po kome bi se radilo.

@svi oni koji brane postojeći sistem. To što neko nađe igrača za 500k i čeka ga godinama i očekuje nagradu. Nagrada neka bude to što si ga platio 500k. Nagrada neka bude to što možeš da zaradiš na njemu 50-60-70 miliona na 500k koje si uložio. Sigurno ima još benefita. Svaka čast na skautingu da se pronađe taj igrač, da se zaključa isti i da ne izlazi iz vašeg tima. Ok, nemam problem sa tim ali imam problem kada onda se kaže e pa u RL je ovako ili onako. Svi mi spominjemo RL kada nama nešto ide u korist i sporimo RL kada nije. Takav smo narod valjda . Eto ja sam protiv proširenja broja igrača uvek bio i ostajem pri tome. U RL možeš dovesti kolko hoćeš igrača zar ne? Naravno da da ali zbog čega G. Bale nije ostao u Tottenhemu ili Modrić? Hteli veće plate i titule. Odoše u real dobiše sve što su hteli. Kane ne igra za 10k funti nedeljno više kao pre nekoliko sezona. Dele Ali isto tako, Eriksen i kompanija takođe. Rađeni su novi ugovori a samim tim i veći prihodi. Isto tako i za matore igrače, niko sa 33 godine neće dobiti ugovor od ne znam ni ja koliko. Dobiće nešto malo. Ako se vodimo tom logikom onda tako nešto može da se primeni i na našem sistemu. Da se plate za igrače računaju na osnovu OVR samih igrača i da se jednom u toku serijala radi revizija ugovora. Pa ti odlučiš da li ćeš da prodaješ igrača ili ćeš da ga zadržiš. Kažem po meni je dovoljna nagrada to što si doveo talenta za sitne pare, trpeo rezultatima a na kraju zaradiš na njemu prodajom ili sa dobrim ovr. Isto kao i u RL, svi timovi sa talentima trpe rezultatima, dok oni stasaju i sl. Čim postanu neko i nešto, steknu ime, rastu plate i rastu interesovanja a samim tim i ugovori se menjaju.

Ovo je jedan deo finansija i to samo jedan. Ostaju i ostali delovi koji se moraju menjati shodno kretanjima na tržištu. Sistem bonus i premija za poziciju mogu biti i majka i maćeha kao što je javicuse pisao. Treba naći žicu koja odgovara ligi a ne pojedincima. Da kažemo šta je ispred svega, liga ili moj tim. Jedino tako se postavlja dobar temelj za budućnost. To smo uspeli pre nekoliko godina kada se postavio trenutni sistem a siguran sam da će te napraviti i sada odlično rešenje.

Ako mogu da pomognem tu sam, kao neko sa strane ko nema interes u celoj ovoj priči. PS je krenuo u drugom pravcu, videćemo samo kom kada se završi sezona sa novim finansijama koje su korigovane drugu sezonu za redom, što nikako ne valja jer ne može da se planira ništa na duže staze.

Pozdrav!

9. The Following 7 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

I onda će cilj i praktično jedina opcija svakog menadzera biti da ima 18 igrača u ekipi, da bi mogao da uštedi 30 miliona po sezoni na plate igrača .

11. The Following User Says Thank You to Mihael For This Useful Post:

Moderator football-freak's Avatar
    Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Miha kao da si pisao iz moje glave. Potpisujem sve navedeno

Poslano sa mog HTC Desire 630 dual sim koristeći Tapatalk

13. The Following 2 Users Say Thank You to football-freak For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Quote Originally Posted by Mihael View Post
    I onda će cilj i praktično jedina opcija svakog menadzera biti da ima 18 igrača u ekipi, da bi mogao da uštedi 30 miliona po sezoni na plate igrača .
    Cene sam samo nalupao, trebaju biti druge. Ne mora da se igra tako da se štedi samo za plate. Ako se već limitira vrednost tima na nekih 400-450 miliona kao i do sada, prihodi i rashode treba uskladiti naravno, sa ovim predlogom kako bi se obračunavale plate, ti možeš izbaciti porez na vrednost kluba, kao i bonuse za poziciju od sponzora, pa da se onda traži rezultat na terenu i da se prihoduje na osnovu plasmana.

Tebi je u cilju da nađeš igrača koji ima mali ovr i veliki potencijal ili veliki potencijal a trenutno malu vrednost na TM. Platićeš manje u startu a posle ti taj igrač generiše prihod isto -kao i do sada. Samo što bi to smanjilo jaz između timova u smislu da ti, ja i klubovi slični nama ne bi mogli da imamo 10 ili 11 superstarova u timu i da imamo lošu sezonu. Ovo se posebno odnosi na mene jer igram katastrofa u poslednje vreme. Imam 11 zvezda u prvom timu, za neke plaćam platu od recimo 1 do 2 miliona a tavorim na dnu tabele. U tom slučaju dolazi do izražaja moja sposobnost da prodam igrača ili da otpustim nekog talenta kog sam doveo za sitno a vredi mnogo. A ako sam baš katastrofa, dam otkaz zvezdi kluba ili ga prodam.

U toj postavci tim bi mogao da trpi prvu postavu sa zvezdama i lošom sezonom možda 2 ili 3 maks ali posle toga moraš nešto da menjaš. Onaj ko igra dobro, on može da ima sve zvezde u timu ali opet ne može da napravi takav tim brzo, jer kroz prihode ti ne možeš da dobiješ dovoljno da bi kupio po sezoni jednu ili dve zvezde.

Tada se dolazi do prave menadžer igre i menadžerisanja kako je po mom mišljenju ok a to je kombinacija svega što čini ovu ligu a to je: skauting, postavka taktike, forma timova i igrača i prikazano na terenu. Po trenutnom sistemu glavna stvar je na skautingu. Neka bude da grešim, svakako ne mislim ništa loše nikom, samo eto iznosim moje neko mišljenje. UO lige ima još jednu verziju o kojoj može razmišljati.

15. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

I da se nadogradim na promenu plata, to možda rešava još jedan problem a to je menjanje između klubova. Sa tim novim sistemom, ne bi imao potrebe da prodaješ igrača na svake tri sezone da mu smanjuješ plate itd. Na kraju pesa se radi revizija za platu tako da ti dođe na isto. Jedino bi se za porez na vrednost tima to moglo primeniti da ti odgovara da menjaš igrača kako bi smanjio visinu poreza ali kao što sam naveo, porez na vrednost tima možeš ukinuti isto kao i bonuse pa da se finansije drugačije računaju.

17. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Cerak United pumba's Avatar

Pa ako ce svih 18 igraca da mu bude na OVR preko 85 onda da.
    Glavna stvar je sledeca, ili cemo da gledamo RL i da sve sto moze bude kao u RL ili ga necemo gledati uopste. Znaci nema RL je ovde ovako, a ovde ne moze kao u RL ovo je igrica.
    Ovo je ozbiljna promena i ne moze tek tako da se donese preko noci, ali kao sto kaze Miha, a i Maki, to nije menadzerisanje, to je skautiranje. I vise nego dovoljno je neko nagradjen sto dovede igraca za male pare, a on postane zvezda.

19. The Following 3 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:

Pa ako ces da gledas RL, onda dopustis menadzeru da odlucuje koliko igrača da ima, a ne zato sto te ne interesuje menadzer strana price, smatras da je 26 igraca dovoljno . Ne moze da se gleda sve kao u RL ili da se ide suprotno od onoga sto je u RL. Bitno je da se nadje nesto izmedju, što realnije i interesantnije većem broju igrača koji igraju PSML. Da se ne lažemo, PSML i jeste postao uspešan zbog načina na koji je organizovan i treba biti pažljiv u menjanju pravila, da se ne dodje do kontra efekta. Za sve ostalo tu su klasik lige, draft takmicenja, master liga online, menadzeri i druge priče.

Mihajlodc, i sam znas da sam i ranije bio za dobro osmisljen sistem plata, kao i kupovinu igraca po principu koji si napomenuo (U ostalom i napisao si da sam ga predlagao u proslosti), samo je bitno da se napravi i dobro porazmisli o svemu, jer svakako ne bih zeleo da dodjemo u situaciju u kojoj su igrači na PS4. Verujem da bi to mnoge sadasnje menadžere na PC dodatno udaljilo od igre i eventualno ih nateralo i na odustajanje, a svakako nismo u poziciji da gubimo dodatne članove.

21. The Following 2 Users Say Thank You to Mihael For This Useful Post:

Top Player shokanito's Avatar
    Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Default Odg: Glas naroda

Mnogo se komplikuje , a ova inflacija cena igrača se po meni resava vrlo lako . Potrebno je samo smanjiti porez za skuplje timove, smanjiti sa 5% na 4% , 3 ili kolko vec naci balans , pa da recimo ako je dosad bilo odrzivo imati tim od 400m da to sad bude 500 ili 600m zavisi od lige i primanja.

Na ps4 to nije proslo jel ima dosta novih i svi se zapale sto bi se činilo bogatim klubovima , a time bi neko recimo prodao svog igrača ovr 85 od 50 milona i kupio igrača ovr 88 za 100 miliona , i automatski oslobodio tog nekog od 50m da bude dostupan njima , ali svi razmisljaju sto bi on sad kupio igrača od 100m , ja to nemogu da skupim jos ko zna kolko , a nerazmisljaju da ce automatski biti vise slobodnih igrača sa dobrim ovr od 30,40,m koji bi i oni mogli da kupe .

Tako bi bez mnogo filozofije i tumbanja sadasnjeg prilično dobrog sistema dosli do toga da nebude vise tolko FA igrača sa jakim ovr . Zasad to jos i nije tolko izrazeno , ali sa ovom inflacijom bice ih sve vise . To isto dalje povlači da nece svako bas čuvati jeftinog talenta koji je dobio ocene i cenu , dosad se to radilo i zbog vodjenja računa o plati i porezima i bio je faktički zaključan, a ovako bi opusteno svako mogao da proda tog svog talenta kojem je skočio ovr za nekog vremesnog recimo Cavanija il Costu ,koji mu mozda vise lezi u igri i nebi razmisljao da nece imati za plate i poreze , a ovako bi stvarno bilo glupo dati klinca koga si čuvao sve godine , placao plate i poreze kad nije igrao , i onda dobio ovr i prodati ga ,i sta onda s tim parama kad ako kupis igrača ulazis u crveno za plate i porez.

Ako cu da gledam RL, nece Kejn da pristane na platu 20x manju od Kavanija npr ili da igra u timu koji je u D2. Nista licno protiv tebe, samo pricam realne stvari.

24. The Following User Says Thank You to pumba For This Useful Post:

Ako cemo da gledamo RL, tamo imas 40 liga i 800 timova, a ne dve lige i 30-ak ekipa...

Pumba, nista licno protiv tebe, ali ako hocete nesto da postignete, probajte da razmisljate bez spominjanja mog tima konstantno . Ja razumem vasu zavist i opterecenost mojim timom i mojim menadzerskim uspehom, pošto očigledno moj obožavate da spominjete i posećujete na PSML stranici . Ali, pravila se donose zarad kompletne PSML zajednice, a ne tebe ili mene, pa bih vas molio da se tako i postavite kada o njima razmisljate.

Shokanito, i to je jedna od opcija koja bi bila najlaksa da se primeni na ovaj sadasnji sistem. Bogatim ekipama (Preko 380m) povecas poreze za dodatnih 1-2-3-4%, uvedes i dodatni porez na preskupe ekipe, a jeftinijim timovima smanjis porez. Bogate ekipe ulaze u dodatni problem sa finansijama i moraju da prodaju igrace ako nemaju rezultate, dok manje bogate mogu vise da zarade i malo brze napreduju.

Svakako, interesantan je i ovaj sistem sa platama koji se predlaze i mogao bi da bude zaista interesantan i jedno zanimljivo osvezenje za Ligu, ali se onda menja poprilicno sadasnji sistem (Ne znam ni koliko bi lako i brzo Makibor mogao da ga implementira), gde recimo prakticno onda TM cene igraca nece imati nikakvu ulogu, osim kod kupovine i prodaje.

26. The Following User Says Thank You to Mihael For This Useful Post:

Cekajte a sto se uporno prica da se nesto mnogo lose dogodilo u ps4 zajednici pa PC zeli da izbegne taj scenario, zanima me sta se to dogodilo toliko drasticno?

28. The Following User Says Thank You to grobare For This Useful Post:

Professional Kamenorezac's Avatar

Ja ne bih tu mnogo menjao,prvi ja koji sebe smatram za dobrog igraca ispadam dva puta iz D1 i to zasluzeno,jeste mi zao naravno ali mi uopste ne smeta.Nisam ulagao na vreme u stadion,pravio sam dosta gresaka sto se tice transfera,ali vremenom sve to ide na bolje,osecam lagani napredak u svim segmentima.A D1 je jak ne samo zbog timova nego i zbog odlicnih igraca i treba da bude sama elita u tih 12 ak npr koji su uvek tu,a mi ostali da tezimo ka tome.

30. The Following 4 Users Say Thank You to Kamenorezac For This Useful Post:

Default Re: Odg: Glas naroda

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    Mnogo se komplikuje , a ova inflacija cena igrača se po meni resava vrlo lako . Potrebno je samo smanjiti porez za skuplje timove, smanjiti sa 5% na 4% , 3 ili kolko vec naci balans , pa da recimo ako je dosad bilo odrzivo imati tim od 400m da to sad bude 500 ili 600m zavisi od lige i primanja.

Na ps4 to nije proslo jel ima dosta novih i svi se zapale sto bi se činilo bogatim klubovima , a time bi neko recimo prodao svog igrača ovr 85 od 50 milona i kupio igrača ovr 88 za 100 miliona , i automatski oslobodio tog nekog od 50m da bude dostupan njima , ali svi razmisljaju sto bi on sad kupio igrača od 100m , ja to nemogu da skupim jos ko zna kolko , a nerazmisljaju da ce automatski biti vise slobodnih igrača sa dobrim ovr od 30,40,m koji bi i oni mogli da kupe .

Tako bi bez mnogo filozofije i tumbanja sadasnjeg prilično dobrog sistema dosli do toga da nebude vise tolko FA igrača sa jakim ovr . Zasad to jos i nije tolko izrazeno , ali sa ovom inflacijom bice ih sve vise . To isto dalje povlači da nece svako bas čuvati jeftinog talenta koji je dobio ocene i cenu , dosad se to radilo i zbog vodjenja računa o plati i porezima i bio je faktički zaključan, a ovako bi opusteno svako mogao da proda tog svog talenta kojem je skočio ovr za nekog vremesnog recimo Cavanija il Costu ,koji mu mozda vise lezi u igri i nebi razmisljao da nece imati za plate i poreze , a ovako bi stvarno bilo glupo dati klinca koga si čuvao sve godine , placao plate i poreze kad nije igrao , i onda dobio ovr i prodati ga ,i sta onda s tim parama kad ako kupis igrača ulazis u crveno za plate i porez.
    Slazem se potpuno bez mnogo komplikacija dajte ljudima vise para da dovode jake igrace kroz plasman, mada i sa malo para mozes i sada to da uradis dovedes trenutno jake igrace ne za neku buducnost, ali ajde zapelo se da se menja, pojacajte poreze ako imas tim oko 400 bukvalno da moras da se boris da osvojis ili ides u minus i onda ce morati da se prodaju igraci da bi eto bilo i cirkulacije igraca iako je mnogo veca satisfakcija da nadjes nekog svog igraca jeftino i gledas ga kako napreduje iz pesa u pes usput menadzerises sa nekim igracima koji ti trebaju za rezultat ili u nekom prelaznom periodu za ostvarivanje rezultata, to je valjda osnova ove lige i ono sto drzi ljudi da ovo igraju tolike godine.

Ako cemo da gledamo RL, tamo imas 40 liga i 800 timova, a ne dve lige i 30-ak ekipa...

Pumba, nista licno protiv tebe, ali ako hocete nesto da postignete, probajte da razmisljate bez spominjanja mog tima konstantno . Ja razumem vasu zavist i opterecenost mojim timom i mojim menadzerskim uspehom, pošto očigledno moj obožavate da spominjete i posećujete na PSML stranici . Ali, pravila se donose zarad kompletne PSML zajednice, a ne tebe ili mene, pa bih vas molio da se tako i postavite kada o njima razmisljate.

Shokanito, i to je jedna od opcija koja bi bila najlaksa da se primeni na ovaj sadasnji sistem. Bogatim ekipama (Preko 380m) povecas poreze za dodatnih 1-2-3-4%, uvedes i dodatni porez na preskupe ekipe, a jeftinijim timovima smanjis porez. Bogate ekipe ulaze u dodatni problem sa finansijama i moraju da prodaju igrace ako nemaju rezultate, dok manje bogate mogu vise da zarade i malo brze napreduju.

Svakako, interesantan je i ovaj sistem sa platama koji se predlaze i mogao bi da bude zaista interesantan i jedno zanimljivo osvezenje za Ligu, ali se onda menja poprilicno sadasnji sistem (Ne znam ni koliko bi lako i brzo Makibor mogao da ga implementira), gde recimo prakticno onda TM cene igraca nece imati nikakvu ulogu, osim kod kupovine i prodaje.
    Uz duzno postovanje, ja jesam ovde godinu i po dana, ali za to vreme ti konkretno nisi spominjan kao neko ko donosi odluke u korist PSML zajednice. Stavise, meni je totalno neshvatljivo da si u UO i koristio rupe u pravilniku (slucaj Iwobi i razmena igraca), ali ajde 100 ljudi 100 cudi. Ja sam skockao tim sa ulaganjem u stadion. Sada sam gotov sa tim, imacu samo vise i vise para. Meni stvarno nije cilj da bilo koji tim ostetim ili sta god u tom smislu, cilj mi je jedino da zajednica napreduje, da se prilagodi. I pre nego sto sam postao clan UO, napisao sam poveci post u Glasu Naroda sa predlozima za poboljsanje lige. Nit sam zavistan tvojim timom niti tvojim menadzerskim uspehom (tog Turea koga si sad doveo, ja sam ga doveo pre 6 meseci i otpustio jer nemam vremena da i njega cekam) - cisto ono, nisam ni toliko los menadzer, no nije to tema, nebitno je. Opet kazem, niti zaradjujem od ovoga niti imam bilo kakvu korist, svaki svoj slobodni trenutak koji posvetim ovoj ligi dajem da bi ona napredovala, ne da bih ja od toga imao neku korist. TM ako nastavi u ovom smeru nije kao da ce biti neka steta sto nece imati nikakvu ulogu.

33. The Following 4 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:

@pumba uz duzno postovanje, Mihael je legenda PSML-a i u pravu je 100%

Nemoj da pustim @Darka a.k.a. dax2hot4you (us all) da srusi sajt sada, mir.

@senkavetra

Uz duzno postovanje ja to ne sporim. A i valjda imam dovoljnu slobodu da se sa nekim slozim, sa nekim ne slozim?

Page 14 of 17 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast