Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 221 to 240 of 340

Thread: Glas naroda

Default Re: Glas naroda

Quote Originally Posted by pumba View Post
    Nije on u medjuvremenu napravio neko *****e, on je u februaru optuzen i otpusten od strane Viljareala zbog toga. Nije mu za dzabe pala cena sa 8mil na 1mil, a ti mi se tu sad pravis blesav
    Ali je tek u maju izgubio cenu na tm, kada sam ga doveo imao je cenu, a ja sam samo to gledao, tek kad je izgubio cenu sam shvatio da nesto nije u redu a tada sam video i sta...

Regular
    Steam ID:
    Tandrchak

Ja bih tebe kaznio zbog finansiranja mafije

3. The Following 2 Users Say Thank You to Real Madrid For This Useful Post:

Quote Originally Posted by AST View Post
    Hteo bi da predlozim sledece. Kada igrac nestane u pesu duzni smo da ga otpustimo po tm ceni. i da napisemo da li zadrzavamo pravo prece kupovine. U slucaju da zadravaamo i igrac se pojavi,a cena mu bude veca od cene po kojoj ga je menadzer ranije doveo,mislim da bi bilo korektno da se igrac vrati po toj ceni u tim. E sad ako je prilikom otpustanja bila cena veca od one po kojoj je uzet, da se to nekako refundira. Znaci da se kod najave prava prece kupovine napise kolika je vrednost po kojoj je doveden i cena po kojoj je otpusten igrac. tako da to bude cista matematika... Mislim da je to jako fer i posteno..
    Podrzavam ovaj predlog.

5. The Following 6 Users Say Thank You to braned98 For This Useful Post:

Još jednom molba članovima UO da razmotre opciju proširenja broja igrača, ako nista drugo, bar na 28. Može i 1+1, jedan GK (Znači, minimum tri) i jedan igrač. U bazi ima više nego dovoljno igrača za sve, povećanje cena na TM je dovelo do toga da sada imamo velika imena kao FA igrače što omogućava i drugim ekipama da dođu do vrhunskih igrača (Recimo, Makibor ima Salaha za 80m, ja Neymara za 100, ali su zato slobodni Bejl, Kutinjo, Dibala i drugi). Takođe, od PES19 cemo imati mnogo, mnogo veću bazu, sa 8-9 novih liga, što automatski znači i veliki broj novih igrača. Tako da, bilo bi lepo kada bi se i broj igrača povećao i nama koji volimo taj aspekt igre, omogućilo da dodatno uživamo. Razumem ja da ima i onih kojima je dovoljno da imaju 18 igrača, ali to ne znači da zbog njih drugima treba da se uskraćuje veća uživancija.

Pozdrav!

Ne slazem se da treba uvesti prosirenje broja igraca. Smatram da je potrebnije izmisliti sistem da novi menadzeri brze dolaze do novca i da kroz 4-5 sezona imaju jak tim. Smatram da je potrebnije uvesti poreze na levele igraca i tako resiti problem da neki menadzeri imaju 26 top igraca (i da zele jos 2-3). U tom slucaju smatram da bi svaki tim u ligi imao 6-7 zvezda u timu i ostali igraci da budu 78-82 ovr.. Mislim da bi onda liga bila mnogo interesantnija i bolja. Pogledaj tvoj tim npr., 7-8 TOP igraca sede na klupi svaki mec zato sto ne mozes sa 20 da igras, ali u drugim timovima bi bili u prvom timu svaki mec. Ono sto zelim je da iskoristimo zvezde koje sede na klupi i one koji su FA, ne mislim da treba deliti novac na silu i da svi top igraci budu rasporedjeni po timovima, ali smisliti nesto izmedju bas takve situacije i ove sada.

8. The Following 6 Users Say Thank You to braned98 For This Useful Post:

Super Star javicuse's Avatar

Quote Originally Posted by braned98 View Post
    Ne slazem se da treba uvesti prosirenje broja igraca. Smatram da je potrebnije izmisliti sistem da novi menadzeri brze dolaze do novca i da kroz 4-5 sezona imaju jak tim. Smatram da je potrebnije uvesti poreze na levele igraca i tako resiti problem da neki menadzeri imaju 26 top igraca (i da zele jos 2-3). U tom slucaju smatram da bi svaki tim u ligi imao 6-7 zvezda u timu i ostali igraci da budu 78-82 ovr.. Mislim da bi onda liga bila mnogo interesantnija i bolja. Pogledaj tvoj tim npr., 7-8 TOP igraca sede na klupi svaki mec zato sto ne mozes sa 20 da igras, ali u drugim timovima bi bili u prvom timu svaki mec. Ono sto zelim je da iskoristimo zvezde koje sede na klupi i one koji su FA, ne mislim da treba deliti novac na silu i da svi top igraci budu rasporedjeni po timovima, ali smisliti nesto izmedju bas takve situacije i ove sada.
    I ja bih voleo da sam do tima dosao za 4-5 sezona, ali mi je ipak trebalo mnogo duze.
    Ako hocete ovako nesto gde svi imaju jak tim odmah, napravite takmicenje sa draftom na pocetku svakog pesa, pa igrajte do kraja pesa to, pa onda opet novo
    Ali osvoji ligu 4-5 sezona za redom, i laganica ćeš da napraviš jak tim
    Ne mogu svi za 4-5 sezona ni u RL da izgrade stadion od 10k do 50k mesta, nije realno da toliko brzo ide. A da svi krecu sa 50k stadionom, opet nema smisla.

Ja sam iskreno protiv ovakvog sistema kakav si predlozio, ali, kao i ostali u UO, smatram da postojeći mora da se unapredi. Imamo već neke predloge, samo je teško napraviti sistem koji će dugoročno funkcionisati kako treba. Ovaj sistem, kakav god da jeste, je smišljen sa dugim rokom u vidu, i očigledno taj svoj cilj ostvaruje, jer funkcioniše već više od 5 godina bez velikih intervencija. Nemamo inflaciju, nemamo naduvavanja vrednosti, nemamo instant klubove.... prosto, sistem je održiv. Kada je dizajniran imali smo u vidu veliki broj mogućih scenarija, i većinu smo dobro predvideli. Praktično je nemoguće dugoročno imati tim od blizu 500m vrednosti kluba, čak i za Mihaela.

Sistem sa overal ocenama igrača je, po meni, gori od postojećeg. Slično je i sa sistemom koji se oslanja isključivo na TM cene kao osnovu za plate. Mogu ovo detaljno da obrazložim ukoliko ima potrebe.

Da postojeći sistem treba da se unapredi - treba.

Da treba da omogućimo da za 4-5 sezona imaš tim od 450m... to već i sada može, samo osvoji 5 puta za redom ligu
    Budi 5 puta za redom šampionski Lester Da omogućimo da i slabije rangirani timovi imaju jake klubove - omogućili smo. Samo pogledaj kocin tim. Smatras da koca treba da placa za ovo porez veci nego pola D1, jer mu je tim 6. po OVRL? Ili bi mozda menjao svoj tim za kocin? Ima veci OVRL, normalno bi bilo da hoces, ako sam dobro razumeo tvoj post

Sumirano: Sistem funkcioniše i održiv je, čak i da se ništa ne menja. Treba da se unapredi, jer se i uslovi menjaju. Unapređenja ne smeju da imaju kratkoročno zadovoljstvo u vidu, već dugoročnu održivost lige. Iz tog razloga ni ne žurimo sa promenama.

10. The Following 4 Users Say Thank You to javicuse For This Useful Post:

Top Player Loki87's Avatar
    Steam ID:
    SerbianLoki87

Nije ralno da Dybala,De Bruyne,i jos bar 10 dobrih igraca nemaju klub i da su slobodni igraci,sto ce zbog poreza I sistema koji se ne menja, tako verovatno i da ostane.Finansije I porezi treba da se menjaju i prilagode, a bilo bi dobro da nasa uprava bar isprati neke izmene koje su objasnjene u ps temama. Da se koriguju nagrade za pozicije na tabeli,da se porezi racunaju,ako je to moguce, po OVR igraca. Pa znaci ako sam doveo igraca sa dobrim OVR u tim koji ce na terenu da napravi razliku,onda da placam za njega i veci porez. Ovako da placam 3m porez za igraca koji mi igra svaki mec,ima ocenu 82,a da placam 15m za igraca koji ponekada ulazi I ima ocenu 74,zaista nema logike.
    Tako ako se porez placa po OVR igracima u timu,pa ako imas tim sa igracima od 89,90,92 I jos 10 igraca po 82
    OVR
    ,neka lepo svaku sezonu placas po 90m porez,pa nema sanse da mozes da imas tim kao Real a da se jednu sezonu takmicis u D2,pa drugu rekreativno u D1,pa onda da se dopuni budzet opet u D2.
    Generalno se slazem sa Branetovim komentarom. Takodje, nagrade za poziciji da su bolje,pa ako je tim od 140m uzeo 1. mesto u D2,da se nagradi bogatije,sto bi mozda moglo da se doradi kroz ovaj bonus za vrednost tima za poziciju.Tako bi moglo bogatije da se nagradi makki legenda koji je posteno I strastvenom igrom dosao do 1.pozicije,ili sneg koji je ubagovanim lobom i kornerima dosao do 2. pozicije . A za Mihaela,da se napravi poseban pravilnik covek je presao ovu igru,svaka cast I za igrace i tim,ali imam osecaj kako se god pomene neka promena koja moze da utice na sve timove u ligi, prvo se pomislite sta ce Mihael da dovede i kakave ce tim da napravi.
    Nista licno Mihael, postovanje za umece I trud koje ulazes sve ove godine!Kao sto sam rekao,presao si igricu,ali svaka promena koja se pomene ovde,odma se gleda tvoj tim,i onda tisina,niko nista nece da poduzme,kao sto ce I sada verovatno da bude. Ti naravno nisi nista kriv,jednostavno upucujemo da sistem nije valjan,i da je krajnje vreme za neke promene,jer sistem kakav jeste,upravo tebi i dalje dozvoljava da dovodis top igrace u tim i pri tome imas uvek u kasi jos 100m.

ako sam nesto pogresio,neka me pumba ispravi
    Sportski pozdrav Loki87

Loki, nista nisam shvatio pogresno, ne brini.

Recimo ovo za Dibalu, De Brujnea, pa recimo Kutinja, Bejla i druge slicne sto pricas.... Tu je recimo dobro sto su na TM skocile cene, jer svi zanemarujete tu cinjenicu da bi ti igraci zavrsili kod Darka, Javicuse, mene, Crow-a, Senke i jos par dobrih i snalazljivih menadzera. Ovako imaju tu cenu (U rangu Salaha i Nejmara) i nadolazece srednje jake ekipe ce imati priliku da u jednom trenutku nekoga od njih dovedu i grade tim oko tih igraca, sto mi bogati vise necemo moci zbog poreza. Takodje, i broj ekipa utice na te igrace, odnosno da li su oni FA ili ne. Kada se vratimo na veci broj ekipa (Iz tog razloga raduju i nove tri MNG ekipe) i to ce biti promenjeno.

Slazem se da se uvek moj tim gleda, ali isto tako, kakav god sistem da bude, ja cu biti ok, jer jednostavno znam da sastavim tim i da pronadjem dobre igrace i da se snadjem lakse od nekih drugih menadzera koji jednostavno ne gledaju taj apsekt PSML-a toliko strastveno kao ja. Takodje, ja ovo igram 4-5 godina, pa ne moze da se gleda nesto kroz prizmu moje ekipe. U pitanju su godine pametnog poslovanja, a ne jedna sezona PES-a. Naravno, razumem i da ima onih kojima smeta jacina mog tima i moje znanje u tom smislu i kojima je zbog toga krivo.

Sto se tice OVRL sistema, da se ti ne uvredis, nisi jedini koji ga je predlozio,ali to je najveca glupost koja moze da se osmisli i sistem koji je vec ranije postojao i koji je bio smejurija. Sada kada se gleda bez nekih preteranih ulazenja u logiku, deluje kao ok, ali se kad je bio na snazi pokazao kao veliko govno... Tad smo imali igrace poput Pirla koji su bili FA i niko ih nije hteo, jer su imali ogroman OVRL i samim tim bili veliki troskovi, sa druge strane, davane su enormne cifre za igrace OVRL-a od 75-76 koji du imali bag ocene. U nasem sadasnjem sistemu, to bi znacilo da za Ndoye-a ljudi daju 30m, jer mu placaju malu platu... A recimo, GK od 83-84 OVRL bi bio skuplji i bolji da se uzme od Nojera.. Generalno, tada bi se otislo u skroz drugu krajnost, gde bi igraci sa manjim OVRL i bag igraci bili trazeniji i interesantniji od pravih zvezda.

Sto se tice sistema, slazem se sa javicuse i mislim da je ovaj sistem u velikoj meri ok, s tim sto naravno treba da se doradjuje zbog promena koje su nastale, pre svega na TM.

13. The Following 3 Users Say Thank You to Mihael For This Useful Post:

Steam ID:
    SerbianLoki87

Nisam se pridruzio od pocetka,nisam ni bio tu kada ste primenjivali taj sistem,moguce da gresim I da nije ok.U bilo kom sistemu,bug igraci se uvek pokupe,to ne treba da se pominje,jer na svakom serijalu,bug igraci su nasli mesto u nekom timu. To ako je neko odlucan da baci 30m za igraca koji ima ocenu 70,a moze da bude nekibug igrac jedan serijal,jer svaki serijal donosi drugi nacin igre i taj bug igrac ne mora da bude bug igrac u drugom serijalu,a takodje tog bug igraca moze da proda samo po ceni po kojoj ga je doveo,ako sam dobro razumeo taj deo pravila.U svakom slucaju I bolje da se timovi bore I za igrace od 82OVR,i da vise timova ima para da ucestvuje u toj borbi,nego da 3-4 tima pokupe i vecinu talenata i vecinu dobrih igraca,plus da imaju kes na racunu. Ja bas ciljam na to da ako zelis Nojera,Ronalda,Dybala umesto Jorgensena,Pualsena,znaci da se spremas da napadnes titulu u D1,i da si spreman da izdrzis finansijski pritisak koji nose ti igraci,jer ces da se takmicis na visokom nivou. Nije mesto timu kao sto je tvoj i javicuse u d2 Ili barazu,a najamanje da takvi timovi imaju toliko kesa na racunu,mozda ni mome timu nije mesto u d2.Sa prosecnim timom i ocenama 78 - 81 da moze da se igra u d2,d1 da bude rezervisana ili za odlicne I strastvene igrace,ili za ove koji ce da prihvate rizik I nabudze tim. U svakom slucaju da ima vise ekipa sa prosecnim timovima,koji bi dobrim partijama mogli da ostvare znacajne finansijske napretke.
    Sto se tice izgradnje tima,nema sta kome da bude krivo,ti si ti godinama gradio i to stoji,verujem da vecina moze samo da postuje tvoje znanje i umece.Verujem da bi novi sistem,sa bezobraznim porezom na OVR naterao i tebe ili da igras na vrhunskom nivou ili da prodas po koju zvezdu i napravis prosecan tim.Opet neko ko ima prosecan tim i dobre rezultate,sa obe ruke bi prihvatio igrace bogatijih timova. Ja se slazem da je ovo MNG Liga,ali pojedini timovi su kroz ovo divljanje sa cenama omogucili sebi da ne igraj ligu uopste,ili da se ne sekiraju kako ce I gde da zavrse,a pri tome da im ostaje neralno dobar tim,sa opet velikim budzetom.Ako vec kupujemo pes,ajde da se malo vise ceni to umece na terenu,manji uticaj da ima dovodjenje igraca I prodaja,ili ajde da igramo sve na coach mode,i da smo aktivni samo na prelaznom.

15. The Following 2 Users Say Thank You to Loki87 For This Useful Post:

Regular djiraja's Avatar
    Steam ID:
    djiraja

Ne vidim poentu povecavanja broja igraca kada realno prosecno se koristi oko 20ak igraca (mislim na broj onih koji udju u igru tokom sezone) ako bi gledali detaljnije to je cak mozda i nekih 16-18 igraca koji odigraju vise od recimo 5 utakmica, ostatak bleji zakucan i zakljucan bez poente samo da bi se budzila kinta i da ih neko drugi ne bi imao, a licno ne smatram da to nekome treba da donosi dodatno uzivanje. Sa druge strane Mihael, ti i javicuse poslujete i kao da imate vise od tih 26 igraca imajuci u vidu visegodisnje razmene istih igraca u oba smera pa ja vase timove vec racunam na nekih 30 i kusur igraca, tako da i iz tog razloga ne bih voleo da vidim jos igraca zakljucano izmedju vas dvojice, naravno nemam nista licno protiv vas i ne radite nista protiv pravila jednostavno sam protivnik takve transfer politike.
    Prostora za napredak lige svakako ima, sto kaze javicuse i slazem se sa njim bolje da se razmisli valjano i donesu dobre odluke nego da se brzopleto nesto resi i da ispadne lose zbog nekih previda.

17. The Following 5 Users Say Thank You to djiraja For This Useful Post:

Super Star javicuse's Avatar

Ja moram samo da se nadovežem na ovu razmenu igrača, jer se promiče više puta, onako usput, ali se retko kad propušta. Niti smo je izmislili mihael i ja, niti smo prvi krenuli u to (naprotiv, daaaaleeeeko od toga) ali je to kod nas najočiglednije jer mi je, iskreno, sa njim najpouzdanije to da odradim + imamo igrače koje možemo da menjamo, sličnih pozicija i sličnih ocena.

Da to nije normalno i da ne treba da dolazimo u tu situaciju - apsolutno se slažem.

Jedno su želje svih nas da "što pre pređemo igricu" a drugo je želja da ova igra ne pukne i ostane da funkcioniše dugo nakon što mi prestanemo da je igramo. Sistem je omogućio da evo već 6 godina liga funkcioniše. Jedini član koji je tu od početka 4. sezone sam još uvek ja. Mihael, Makibor... su ušli nedugo potom. Ali skoro svih ljudi koji su tada igrali više nema ovde, a sistem i dalje funkcioniše (ne računam Macana i Makki22, oni su raskidali sa nama, pa se vraćali ). Da smo svi prešli igricu brzo, raspali bismo se do sada 5 puta.

@Loki, pominješ PS verziju managera... pa da li je normalno da tamo timovi posle 10 sezona imaju po 50k stadione i timove vrednosti preko 350m? Hadis je za 10 sezona napravio tim od 1 milijardu na TM. Mislim, ako mislite da to treba tako.... ja ne mislim. A do toga dovodi nesmotreno menjanje pravila i sistema, bez analiziranja scenarija i implikacija istog. Ja lično ne bih želeo da naša liga ide u tom pravcu.

@djiraja moj razlog za kupovinu igrača je dvojak: zarada, čekanje boljih ocena. U tom smislu mi neki igrači (Mawson, Kehrer) sigurno neće ulaziti u igru, kao što ni njihovi prethodnici nisu. Ali zato Mahrez i Van Dijk imaju svoju ulogu u timu, koliko god da igraju, i nisu tu "samo da bih ih zaključao". Uloga u timu ne mora da bude samo na terenu. Nije ni poenta da svi igrači igraju. Sa druge strane, Suareza sam kupio za 30m. Koji smisao ja mogu da imam da ga prodajem? A da igrač nije "zaključan" između mene i mihaela, svakako ga ne bih otpuštao ili "otključavao". U svakom slučaju, ima dosta otključanih igrača koji su free i sada. Suarez da je slobodan sada, garantujem ti da bi Bale ili Sane pre otišli nego on, a oni su svakako slobodni.

Sa povećanjem ukupnog broja dostupnih igrača i ukupnih kretanja TM cena i dešavanja na tržištu, treba biti otvoren i za povećanje broja igrača kao eventualnog mogućeg izvora zarade, ali pod uslovom da se pre toga reše nege druge stvari da bi to povećanje imalo smisla.

Ono što sigurno treba da rešimo jeste:
    - Divljanje TM cena i maksimalna vrednost naših timova, koja je trenutno teoretski zakuccana na oko 500m vrednosti. Nakon toga samo kupoprodaja odrzava pozitivno poslovanje.
    - Razmenu igrača između timova. tj spuštanje vrednosti, a da se ipak ne onemoguće regularne kupoprodaje ovog tipa. Ovo je možda i značajnije od svega ostalog.

Moje lično mišljenje je da ne treba da menjamo sistem u smislu prelaska na računanje plata/cena na osnovu OVRL ili na osnovu trenutne TM cene, jer se tu onda gubi ceo menadžerski smisao ovoga, pronalaska talenata i slično... ali neko rešenje mora da se nađe, možda u hibridnom smislu, i o tome aktivno razmišljamo.

POENTA svega je da mi u ovom trenutku pričamo o tome, što znači da većina ljudi misli da treba sistem da se menja. I svi se slažemo u tome, i pokušavamo da pronađemo rešenje. Problem je samo što, uz dužno poštovanje svima ovde, ne gledate dovoljno daleko u budućnost, dajete rešenja koja bi ligu odvela u kolaps, ili dajete parcijalna rešenja. To je sasvim u redu, da imamo celovito rešenje mi bismo ga već implementirali. Ali pošto nemamo onda diskutujemo o tome, a sve sa ciljem da unapredimo sistem koji nam svima pričinjava toliko zadovoljstva. Očigledno svi želimo da se igramo, a i kad ne budemo više želeli, želimo da se neko drugi isto tako lepo igra.

U tom smislu se ja svima zahvaljujem na predlozima, očekujem nove predloge, ali bih vas zamolio i da (kao i do sada) diskusiju držimo u kulturnim i konstruktivnim okvirima

Živi bili

19. The Following 7 Users Say Thank You to javicuse For This Useful Post:

Samo bez zaletanja, ovaj sistem je skoro pa savrsen, glupo bi bilo da neko ima za 4,5 sezona jak tim, za 4,5 pesova da ali ovako ne podrzavam, mozda za pocetak da se malo kompenzuje tm sa vecim premijama u kupu npr ili tako nesto pa polako da vidimo kako ide. Ovo sa OVR mi nikako ne pije vodu.

21. The Following 3 Users Say Thank You to senkavetra For This Useful Post:

Evo igrali ste onaj klasik sa onim draftom i biranjem timova pa vidim kako je zazivelo i koliko je interesovanje za takvom vrstom takmicenja.

23. The Following 3 Users Say Thank You to senkavetra For This Useful Post:

Steam ID:
    SerbianLoki87

Divan si primer uzeo Javicuse ,...uzeo si Hadisa koji je godinama bio ovde,pa cak i ja znam kako je poslovao na pc gde nije imao nikakav "ugled",a kako je postao clan uprav na ps naravno da je stekao kakav-takav ugled i da je njegovo moljakanje da mu das igraca po TM sada dobilo drugu dimenziju na ps.Hadis je tamo napravio tim sa vrhunskim igracima jer je doveo pola komsiluka sa kojima saradjuje,on njima igrace po TM on njemu igrace po TM.Istom politikom se vodio i ovde dok je igrao,kako je otislo pola "komsiluka" na ps tako je i Hadis jer nema sa kim vise da posluje.To sto je on tamo napravio i za koliko ga je napravio,moze isto ovde da se uradi,da je Hadis u upravi a da ste svi vi samo obicni igraci . Hadisu,sve najbolje,kao i komsiluku,ono sto nije pohvalu je njegov nacin na koji je poslovao MNG ligi,kao I ponekada ponasanje,kao neke pretnje koje je meni licno upucivao dok mu je Niks bio najbolji drug!

Ja cu I dalje da se iskreno nadam da je neko uspeo da razume moj predlog,gde bi timovi koji su svojim trudom I znanjem fudbalskim zasluzeno u vrhu iz sezone u sezonu,mogli da odrze prilicno jak tim,dok timovi koji idu u d2 ne mogu da povedu sa sobom 12 igraca sa preko 85ovr I 100m na racunu. Skautovanje nece biti unisteno tim potezom,jer ti i dalje mozes da trazis talente koje ces ili da zadrzis I placas porez kako mu OVR raste,ili da otpustas posto ti je bolje da zadrzis neke druge igrace.

Ja postujem sadasnji sistem,drago mi je da imamo nesto sto je odrzivo,odavno sam narucio pes2019,ali mislim da dopune I izmene nisu na odmet.Ne trebaju nam simulacije od 7 sezona da vidimo kako ce da bude za 7 pesova,jer kao sto nismo mogli predvideti nagli porast cena na TM tako mozda necemo moci nesto sto sledi na sledecem serijalu ili mozda neki nagli pad cena na TM.

Takodje kao veliki problem smatram sto vodite te razgovore striktno izmedju sebe,a nebi vam nista bilo da se povela neka zdrava rasprava u ovoj temi,gde bi mogli da se izrode neki kvalitetni predlozi.Naravano na vama ostaje posle da li da ih iskoristite ili ne.

Potpuno se slazem sa javicuse da ne treba da skrecemo sa teme,da se ne pominju poslovanja ili sta vec,jer ce sve lako da se pretovi I prepiranje I da se lako skrene sa teme,sto mislim da nikome nije sada u planu.

Steam ID:
    SerbianLoki87

Senka, klasik je oduvek bio jedna tema,mng druga.To sto je neko dosao na ideju da napravi mng ligu od klasik lige je samo po sebi uzasan predlog,koji sam i sam kritikovao.Tako da ne trebas to da uporedjujes sa postojecom mng ligom.Takodje na tom klasiku si bio u prilici da i ti i ja imamo N'Zonzija u timu koji ce da se mlate za loptu na sredini terena,kako sto je djiraja istakao tamo u temi.Te stvari nisu moguce u mng ligu.

Moderator football-freak's Avatar
    Steam ID:
    footballfreak
    PSN ID:
    footballfreak994

Promjene su nužne i do njih će doći, vrlo vjerovatno prelaskom na Pes19. Ja sam svoja 4 prijedloga koja obuhvataju i PO MENI sređuju problematiku koju je prije svega naveo Loki objavio i dao na raspravu i glasanje ostatku UO-a. Također i ostali članovi UO će analizirati, dati svoje kritike i pohvale na iste, napisati neke svoje prijedloge (Ima ih već nekolicina) pa će se valjda od tih 10ak prijedloga koje nas 4 napišemo i analiziramo + sa prijedlozima koje vi ovdje pišete, naći neko idealno riješenje koje će srediti trenutnu problematiku financiranja i zaključavanja igrača a da pri tome ne naruši sistem MNG lige kakav znamo danas i kakav je prepoznatljiv već duži niz godina.

27. The Following User Says Thank You to football-freak For This Useful Post:

Ako mislite da uvedete dovedem igraca anoninusa i trpim 3 4 pesa i onda njemu skoci ovr na 85 i onda da placam ceci porez po tom novom ovr pa to obesmisljava celu poentu menadzerisanja i mng lige. To je suludo

Ako je postojeci sistem poreza dobar i moze da izdrzi dugorocno onda nema potrebe da ga menjamo. Prvo treba da se dogovorimo sta zelimo da menjamo. Zelimo li vise para, manje para ili da imamo izjednacenije timove. Ako zelimo izbeci porez na level igraca, a zelimo da izjednacimo timove bar malo. Jedno od resenja je da se ovom sadasnjem sistemu poreza doda paralelno jos jedan. Mozemo da napravimo npr. ukoliko je u timu vise od 5 igraca kojima je level veci ili jednak 85 da na njih placa veliki porez. Npr. tim ima 9 igraca ovr >= 85, na 4 igraca ce placati ogroman porez sto ce ga naterati da vremenom svede broj TOP igraca na 5-6. Znaci dok god imas do 6 top igraca ne placas nista pa bi u tom slucaju i Senka mogao da ostavi svojih 5-6 najboljih ucenika bez problema. Tako bi izbegli i da neko "predje igricu" i da zakljuca igrace i bilo bi uvek zelje i volje da igras vise zato sto nemas 24 top igraca. Jednostavno u nekim momentima neki tim, koji ima 8 top igraca, ce morati prodati 2-3 igraca zbog poreza, a ideja je da kupci budu timovi koji nemaju jos top igrace. Naravno da ovo nece dovesti do toga da najbolji timovi budu losi, svi ce se sloziti da je tim koji ima 5 igraca 85+ lvl i 10 koji su 80-84 izuzetno jak.

Pitanje je samo koliko mi zelimo ovakav tip promene zato sto ce definitivno neki timovi biti osteceni u tom slucaju. Ali ovakav tip promene ce fokus ove lige prebaciti malo i na teren i na samu igru, mislim da smo se previse fokusirali samo na "menadzerisanje" i pracenje TM cena, a imam osecaj da nam je ono sto je na terenu u nekom trecem planu.

Super Star makki22's Avatar
    Steam ID:
    markonnni22

Ja se slazem sa Lokijem da se makki legenda bogato nagradi koji je posteno I strastvenom igrom dosao do 1.pozicije, tj moja malenkost jelte

31. The Following User Says Thank You to makki22 For This Useful Post:

Regular Tolle's Avatar
    Steam ID:
    Dugouhi Magarac

Quote Originally Posted by makki22 View Post
    Ja se slazem sa Lokijem da se makki legenda bogato nagradi koji je posteno I strastvenom igrom dosao do 1.pozicije, tj moja malenkost jelte

U nedostatku smajlija koji povraca.....

33. The Following User Says Thank You to Tolle For This Useful Post:

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast