Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 21 to 40 of 712

Thread: PES 2018 - Problemi i pitanja

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: PES 2018 crash

@blnsq da li si ulogovan kao admin na laptopu? Takodje, pokusaj sa opcijom "verify integrity of demo files". Desni klik na pes u steamu > properties > local files. Za svaki slucaj, pre toga ugasi anti virus, ukoliko ga imas instaliranog.
    U slucaju da neko nije uspeo da resi problem gde pes prijavljuje gresku kako nema dovoljno vrama i sl, neka proveri da igru ne pokrece integrisana grafika, odnosno, kroz kontrol panel graficke kartice, da namesti da se igra pokrece sa nvidia ili amd grafikom
    Za nvidia:
    Desni klik na desktop pa nvidia control panel.
    Zatim kliknuti na manage 3D settings pa na tab Program Settings. Kod polja Select a program to customize pritisnuti add dugme.
    Potrebno je pronaci exe fajl od pes 2018.
    Zatim pod opcijom 2. Select the preferred graphics processor for this program otvoriti meni i izabrati High-performance NVIDIA processor.
    Na kraju kliknuti apply.
    Za amd, iskreno ne znam postupak. Mada sigurno mozete pronaci na google.
    @Hodza Pokusaj da ugasis anti virus pa zatim settings.exe da pokrenes kao administrator.

2. The Following User Says Thank You to AiN For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

Default Re: PES 2018 crash

Evo i ja da javim jer sam moj problem resio... u settings mi je sve na ok ali kad pokrenem igru javlja mi da mi kao grafika nije dobra, kad odem na ignore pes crash-uje... prvo sam hteo da update-ujem drajvere od graficke ali nije htelo, zasto ne znam, pa sam onda morao da komplet sve drajvere graficke brisem, instaliram sve windows update-e i instaliram najnovije (prema uputstvu sa neta kad nece da se instaliraju novi drajveri) ... e kad sam sve to uradio, nestala mi zvucna, dzojstik, steam se zeznuo i jos neke sitnice pa sam morao te stvari ponovo da instaliram ali je pes proradio... i dalje mi javlja ono na pocetku ali kad kazem ignore on nastavi regularno u igru... znaci drajveri od graficke ili instalacija svih update-ova ili i jedno i drugo je bilo resenje...

Beginner MrJexy's Avatar

Untitled.jpg

Pozdrav drugari ja imam ovaj problem. Ovo me izludjuje... o cemu je rec? Moze li pomoc, hvalaa

Quote Originally Posted by MrJexy View Post
    Untitled.jpg

Pozdrav drugari ja imam ovaj problem. Ovo me izludjuje... o cemu je rec? Moze li pomoc, hvalaa
    Isti problem se i meni desava kao i Hodzi ,llacu. S tim da ovo sto je tebi izbacili se meni javlja kad pokrecem pes kao administrator. To mi se desavalo na Windows 7 64 bit. Danas sam instalirao Windows 10 pro, pa cu instalirati Pes na njega pa javljam.

Top Player Lune83's Avatar

Reinstalacija sistema. Apdejtovanje sistema. Poslednji platform apdejt https://www.microsoft.com/en-us/down....aspx?id=36805 Posle toga apdejtovati graficku a posle graficke instalirati vc+++ ali OBAVEZNO iz steam PES 2018 foldera jer se tamo Microsoft Visual C++ nalazi i nekako je najkompaktibilniji sa igrom sto je i logicno. Ja sam recimo imao vc++2017 instaliran sa oficijalnog sajta ali sam morao da ga brisem ne bi li istalirao 2015 iz bas tog foldera koji mi je igra ponudila i tako sam resio svoj problem. Sada sve radi super.P.S. Nemojte misliti da je reinstalacija sistema samo puki automatizovani proces... Mora tu dosta da se zna. Recimo, koju distribuciju hocete da instalirate, kad, kako, gde, na koji hard disk, na koju particiju, da li je hard u potpunosti ispravan ( bez bad sector-a i da nije ostecen, da se ne greje... ) da li je ta distribucija dobra ili ne, da li je pouzdana ili ne ( jer je pretpostavljam skidana sa neta ). Pa posle kako podesiti i optimizovati sistem, sta se instalira a sta ne. Ovo sve navodim jer bi se reinstalacija radila zbog specificnog problema ( crash u igri ) tako da na sve treba obratiti paznju. Da je cisto, obicna clean instalacija, stvar je dosta prostija.

7. The Following User Says Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: PES 2018 crash

Nema potrebe da neko reinstalira sistem zbog jedne igre. Isto tako svejedno je odakle je skinut ms visual c++ potrebno je samo instalirati pravu verziju. Sto se tice izbacivanja iz igre i iz settingsa, ukoliko problem nije resen posle pokretanja kao administrator i gasenja anti virus programa, onda mozete da pokusate sa instalacijom net frameworka 4.6 ili 4.6.2.
    @mrjexy instaliraj microsoft visual c++ 2015, to ce verovatno resiti problem.

Beginner MrJexy's Avatar

Sad resio to, hvala vam.. sad imam drugi problem ( imam kantu) hehe star 4 godine, morace dobra para da se ulozi u ovo da bih igrao pes... Moze li ko da pomogne oko ovog budzenja kompa? Moze li pomoc? Hvala, zivi i zdravi bili, i jos dugo, dugo pes igrali!

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Kreni od ovog posta pa biraj, gledaj i sam kome i kako radi, manje više su svi napisali svoje specifikacije.
    http://www.pes-serbia.com/threads/38...=1#post1476414

neki od problema su vezani za PES i KONAMI ... citao sam na steam forumu i mnogi imaju probleme , nekim radi sa starijim procesorima nekima ne , nekima nista zivo ne pomaze iako imaju supur-racunare ... mislim da je pes france ili nesto takvo obavijestio KONAMI i rekli su da ce u prvom patchu da poprave stvar kada se radi o crash-u na samom startu (navodno je i MGS5 i Resident evil imali iste probleme)

Quote Originally Posted by Hodza View Post
    izgleda da nam nema pomoci
    Ja upgrejdovao w7 na w10, nije clean install, fercera ok, mada sticem utisak da imam neki mikro lag, kao da je gameplay prebrz, a kontrole za mikrosekund sporije...

Nas problem je vezan za dx11 i x86 i x64 instrukcije, jos uvek nisam nasao resenje za w7 i to, ali sad ni nemam vremena moram da igram

Quote Originally Posted by AST View Post
    Isti problem se i meni desava kao i Hodzi ,llacu. S tim da ovo sto je tebi izbacili se meni javlja kad pokrecem pes kao administrator. To mi se desavalo na Windows 7 64 bit. Danas sam instalirao Windows 10 pro, pa cu instalirati Pes na njega pa javljam.
    Nije isti, njemu fizicki fali file sa slike (verovatno cela biblioteka datoteka), dok je hodzi i meni crashovao jer ne uspeva da pokrene pes18.exe u dx11 i 64 bita

Beginner MrJexy's Avatar

Imam pes a nmg da ga igram, bem ti srecu!

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: Re: PES 2018 crash

Quote Originally Posted by llacu View Post
    Ja upgrejdovao w7 na w10, nije clean install, fercera ok, mada sticem utisak da imam neki mikro lag, kao da je gameplay prebrz, a kontrole za mikrosekund sporije...

Nas problem je vezan za dx11 i x86 i x64 instrukcije, jos uvek nisam nasao resenje za w7 i to, ali sad ni nemam vremena moram da igram

Nije isti, njemu fizicki fali file sa slike (verovatno cela biblioteka datoteka), dok je hodzi i meni crashovao jer ne uspeva da pokrene pes18.exe u dx11 i 64 bita
    W7 podrzava dx11, problem je do net frameworka. Odnosno treba instalirati net framework 4.6

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Instalirao sam nov Windows 10 Pro i PES je radio bez ikakvih dodataka... Za windows 7 veorvatno treba sve ovo sto je Lune napisao...

16. The Following User Says Thank You to AST For This Useful Post:

Imao Windows 7 i prilikom pokretanja pojavi se samo bijeli ekran pesa i krešuje iste sekunde.
    Instalirao sada 10ku i isti problem.
    Net framework 4.6 ne mogu instalirati jer navodno imam već noviju verziju koju ne mogu deinst.
    Pomagajte ljudi.

Default nece da pokrene pes

The version of this file is not compatible with version of Windows you are running?

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: nece da pokrene pes

Da li nekim slucajem nemas instaliranu 32 bitnu(x86) verziju windowsa?

Default Re: nece da pokrene pes

o nemam,moram li sistem novi instalirati ili?

Super Star AiN's Avatar

Ne, nema potrebe, ukoliko imas 64 bitnu verziju windowsa.
    Pokusaj sa opcijom "verify integrity of demo/game files". Desni klik na pes u steamu > properties > local files. Za svaki slucaj, pre toga ugasi anti virus, ukoliko ga imas instaliranog.

Default Re: Odg: nece da pokrene pes

nema 64 bitnu verziju,ali gledao sam da je kompatibilan sa 32 bitnom

Super Star AiN's Avatar

Jasta
    Dakle, da li ti je windows 7, 8, 10 ili koji vec imas instaliran 32 bitni ili 64 bitni?

Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast