Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 161 to 175 of 175

Thread: Pitanja i Odgovori

Regular djiraja's Avatar
    Steam ID:
    djiraja

Default Re: Pitanja i Odgovori

Postovane kolege PS4 menadzeri

Odlucih i ja da se obratim ovde posto vidim da se povela prica oko novog sajta ili unapredjenja postojeceg, tako da cu se ukljuciti samo za taj deo.

Nekolicina vas zna, a neki su videli i uzivo da sam bio ukljucen u izradu osvezenog sajta, cak je postojala i demo verzija odradjena i neki su je videli. Sta je ukocilo dalji razvoj i prelazak iz demo verzije u produkciju se lako objasni - 1) vreme 2) novac pa cu ih i tim redom obrazloziti. 1) Nemam dovoljno slobodnog vremena pored redovnog posla da to odradim, iskreno bude mi muka od gledanja u kod ceo dan i jedva cekam da malo radim i gledam nesto drugo. 2) Iz razloga 1) uposlen je bio momak da to radi i iz svog dzepa sam mu platio skoro 2 meseca rada, nije bitna cifra i ne zalim tu kintu, samo je Miha lepo rekao da ljudi uvide da tu ima posla i da to moze masnije da se naplati a onda su tezi za pregovore.
    Nekoliko puta sam video da se razliciti ljudi javljaju da su sposobni da odrade i da imaju slobodno vreme za to, ukoliko je to stvarno tako, sedite ljudi pa odradite. MakiBor kad je pravio ovu verziju sajta nit je imao neke framework-e niti je imao iskustva, bio je student tad koji je seo i u svoje slobodno vreme napisao kod od nule sto bi se reklo. Mihi sam vec poslao sve sto sam ja imao spremno, znam i da on ima dobre ideje i vise puta smo imali diskusije na temu sta je izvodljivo a sta nije.

Resenje da predlozim nemam, trenutno mogu samo da se nadam da ce iskociti neki novi entuzijasta kao sto je Maki bio pre par godina i iskoristiti priliku da nesto nauci usput malo i da se pomuci pa da mu na kraju svi budemo zahvalni

Za kraj isto da znate da se aktivno radi na tehnickom unapredjenju sajta da podrzi D3, ali kao sto mozete da pretpostavite ni to nije posao koji se zavrsava preko noci.

Sportski pozdrav!

2. The Following 9 Users Say Thank You to djiraja For This Useful Post:

Top Player shokanito's Avatar
    Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Default Odg: Pitanja i Odgovori

mihajlo

- sto se tičed managera novih koji su primljeni činjenia je da nije bilo nekih bas provera kao ranije na pc da se odigra klasik liga ili bude trener ,ili bar 3 frendly sa starim članovima . Nije mi to nesto smetalo jel i ja bi tako uradio , krenulo se od nule sa ps4 ,prva liga pa popunjavala se brzo i druga liga i imali smo zanimljivije takmičenje, stim sto bi ipak ostavio bar ono pravilo sa pc da novi odigra 3 frendly sa starim članovima i postavi izvestaje .

- sto se tiče wats up grupe ps app (najbagovitija app koju sam koristio ) koju ste izforsirali mislim da je los potez a i pokazalo se tako . Od pocetka sam bio protiv toga , jel imali smo chat mibbit koji je odlično funkcioonisao . Pritom ima i app irc cloud koja je odlična za mob, moze da se upali i da nesmara , a kad neko napise ime zapisti . mibbit se palio uglavnom kada je neko kuci i ima vremena za ligasku , bio je nesto aktivniji kad je transfer rok , i tema je uglavnom bio pes sport neka posalica , bila je i poneka rasprava ali redje . Na wats up čuo sam da je gorelo , i da su mnogi zbog toga i napustili grupu. Tu je najveci problem sto je svako od vas uvek mogao da vidi neku raspravu u grupi i kad je spavao i kad je radio , i onda ste se jedan po jedan uljkucivali i pozar je buknuo i bilo ga je tesko ugasiti . Čuo sam da je danima bilo po 500 , hiljadu poruka svaki dan , uglavnom prepirki nekih , i nisam imao nameru da učestvujem u tome. I ovo ovde mi je previse, bolje da sam odigrao koju partiju pesa vise da se relaksiram. Drugi razlog , smetaju mi nekad i privatne poruke koje dobijam na viber i ostale app , nekad se vozi , nekad u guzvi , treba nabadati slova , i sve to odvlači mnogo vremena na telefon u ruci . Kuci kad se zavalim u fotelju i igrom slučaja znam slepo kucanje i tad mi lakse padne sve to i mnogo brze ide. Amere mi nespominji,najvece zlo na planeti , mozda su i oni razlog sto smo svi nervozni , sve drzave su potpisale za koriscenje harpova ,hemitralisa itd zbog spasavanja ozonskog omotača a oni to koriste da nas dodatno posole posto nas bas nesto i nevole.

Tako da dobro si me podsetio za to , trebali bi svi da se vratite starom dobrom mibbitu , lepo radi i na pc i na mob, za razliku od ps app , a wats up i viber gurpe pogasite, neodguzimajte ljudima vreme a i zivce . Eto vidis i ti si izasao iz grupe i sad koristis veovatno ps app koju ste stavili za primarnu ,a koja uzasno baguje , neki put nece da ode poruka , neki put kasni po 10 ,20 i vise minuta . Nego da se vratimo na stari dobri mibbit.

Nemam nameru da napredujem i ulazim u upravni odbor , pa posle da bude , mi te zvali a ti protiv nas radis . Imam uvek svoje misljenje i stojim iza njega , nisam taj tip igrača mi smo uo i drzimo se zajedno svi , tako da bolje da neremetim atmosferu u uo .

O tome sta bi mogao da radim, mogao bi recimo da vaspitavam nove članove , pa ako budete zadovoljni mozda i neke stare da prevaspitam . Bio bi to podebeo spisak svega . Od ponasanja do toga o čemu sve da se vodi računa tokom igranja zbog kvaliteta veze .

Sto se tiče psml meni je skoro perfektan. Imao sam nekih predloga oko nekih sitnica, ali generalno odlično odradjeno , od funkcionalnosti do izgleda . Meni ovako laički izgleda lako da se doda ikonica trece i jos koje lige kad bude ljudi , al eto nerazumem se u to ,mozda nije lako . Moze da se uvede članarina da svi vlasnici klubova daju godisnje po 10e pa eto skupice se 500e ,moze neko da odradi a najbolje makiju da se da ,on je najvise i zasluzio jel svima nam je mnogo olaksao igranje manager lige .

Razumem i postujem svo vreme koje svako iz uo potrosi da bi sve ovo funkcionisalo , ali isto tako mi je zao da neki novi koju su zeljni igranja manager lige budu tek tako odbačeni i da nikad nedobiju priliku. Jasno mi je da postoji i neki limit na sajtu isto tako i na ps4 siromasnoj memoriji za patch neki veliki . Ali za sve uvek postoji resenje .

Dal sad da vam kazem ?

Prve 4 lige imale bi jedan patch a druge 4 drugi tako da resen problem . I da ako nemoze da se ugura ikonica za 5,6 7 i 8 ligu da se odradi copy paste za

ps4.psml2 i rečen problem . Ostala bi baza igrača i jos nesto sigurno ali resilo bi se i to u hodu .

ps: hadis je ove godine bio na moru , tako da bi on sledece bio dezuran

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

@Shoka

Kada je reč o novim menadžerima i prijem istih u ligu. Kada se kreirala PS4 liga, tada nismo mogli nešto puno da biramo, trebalo je proširiti ligu i da se iskoristi momenat gde je dosta ljudi želelo da igra a i da se popuni broj jer smo imali tehničke mogućnosti na sajtu za dve divizije. Nakon odlaska prvog sastava UO sa PS4, došlo je do dodatne expanzije kada je reč o broju menadžera. Da li je sa svim novim menadžerima postignut neki bolji efekat, pa recimo da po mom mišljenju (sa ovom rečenicom ne predstavljam stav UO, već svoj lični) nismo dobili neki preterani kvalitet o kome si pisao. Velika neodgovornost pojedinaca, svađe i rasprave... da ne nabrajam dalje svi znamo ko je kakav. Ono u čemu se većina nas slaže i zalaže sada jeste da se vrati sistem sa PC a to je da bi dobio klub u PSML moraš igrati klasik ligu minimum dve sezone i da odigravaš prijateljske utakmice sa starim članovima.

O grupi i mibbitu, stvarno neću trošiti reči. Ja sam izašao iz grupa i vratiću se kada budem trebao da igram utakmice. Da li je mibbit najbolje rešenje... ne znam, možda jeste. Svakako postoje te aplikacije za mob ali kao što napisah već stvarno ne želim da trošim reči na to. Previše puta smo razglabali na tu temu. Reći ću samo da tvoje procene od 500 i 1000 poruka su ispod reallnog. Nekada je znalo da od 12 do 6 sati ujutru bude preko 2500 poruka.

Baš zbog svog stava i to što nisi podkupljiv i trebaš da se angažuješ i da radiš a jednog dana i da preuzmeš da vodiš ligu. Evo neka ti drugi prenesu koliko različitih stavova imamo po raznim pitanjima ali kada se donese odluka koju je većina izglasala, onda stojimo iza te odluke iako se ne slažemo sa njom ali ako većina tako kaže, onda je tako. Pa sa Hadisom se svađam evo 7-8 godina. Darko i ja nismo mogli da se sretnemo na četu ili forumu a da se ne raspravljamo o nekim stvarima. I sam si pisao sviđalo ti se kako je Darko pre pisao, tada kada je pisao, uglavnom se svađao samnom. I sada znamo da imamo razmimoilaženje mišljenja ali nalazimo sredinu. Tako da priča da se držimo svi zajedno i sl je donekle u pravu jer se držimo samo kada se donese konačna odluka o nekom problemu.

Kako funkcioniše sajt i koliko je to posla, mislim da sam objasnio a i da se Djiraja samo nadovezao, tako da ni tu ne bih trošio previše reči. Ja sam i dalje spreman da pričam sa svima koji su ozbiljni u nameri da naprave novi sajt i spreman sam da podelim sve informacije sa kojima ja raspolažem, sve svoje ideje i planove da im sažvaćem i serviram tako da mogu samo da rade ali opet pišem, nije to tako mali posao kao što se nekome čini. Ima tu da se radi mesecima, nisu dani i nedelje u pitanju.

Za isteklu garanciju, dobio si odgovor na PM.

5. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Shoka, tebi jeste mibbit dobar, mozda jos nekome, ali usamljeni ste, koriste ga nostalgicari za tim vremenom. IRC polako odlazi u proslost, za mene je otisao jos pre 10-15 godina, a whatsapp i viber su daleko brzi, mobilniji (pri ruci) i bogatiji sadrzaj moze da se vidi, vise funkcija ima. Recimo postoji i discord, mozda jos bolji od whatsapp-a (i pogotovo siromasnog IRC-a), ali eto koristi se ono sto je najrasprostranjenije u danasnjici. Ne sumnjam da ce nekad zameniti necim jos boljim, pratimo trendove.
    Naravno da ima i mana, kao sto bi i na IRC-u bilo da se okupi 30-40 ljudi i svako daje misljenje ili se raspravlja u vezi necega. Mana je, bar tebi, to sto svira (zvizdi), mada se mogu iskljuciti notifikacije za tu aplikaciju ili bar ton. Ima mana, ali da olaksava nalazenje igracima, zakazivanje meceva, olaksava. Pa ko voli nek' izvoli.

Tvog IRC programa nema ni na mapi.

Isto je i za "prevaspitavanje" odnosno u vezi zelje da vidis celu sansu, gol, nekoga to smara (vecinu) i zeli da prekine sto pre... Da odigra mec sto pre. Ne uzivaju svi jednako kao ti.

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Sta uporedjujes babe i zabe . Statistika je ko bikini , otkriva sve a nepokazuje nista . I ja privatno koristim viber , telegram , signal , skype ranije, ali to nema veeze sa ovim sto sam pričo , mozda nisi razumeo ali reko sam za nasu ligu da bi najbolji bio mibbit ko sto je i bio . Kad si slobodan za pes upalis ga ili mozda malo ranije da bi dogovorio na vreme kad stizes . Kolko je dobar wats up vidis po tome kolko je ljudi napustilo grupu,mnogo svadja , tenzije .... , i da opet pogresno nerazumes , nemislim na wats up kao aplikaciju recimo , kao takva je dobra , nego da nije dobra za nase pes lige .

Sta je sledece ,hoces da mi izbacis statistiku da fifa prodaje 12 miliona a pes 1,2 miliona ili kolko vec , i da mi kazes da je fifa bolja . Imaju reklamu ,licence , deca se pale na to i rade lepo . Po meni nikad ni blizu pesa , jes da su se poslednjih godina popravili , ali ona dečija lopta balonjara ostalaje sve vreme.

Lično nikome ni u online diviziji nisam prvi prekinuo sansu ponovljenu ni go , i vrlo je mali broj koj je mene ispostovao tako , pritom nemislim na svaku sansu i go , nego na nekih 10, 20 posto mozda. Al nagori tip ljudi je onaj koje pustis i gledaju svoje sanse i golove, i onda kad je moj go , to iste sekunde ide prekid. Tad i ja prekidam njima ,mada bi se najradile teleportovo da moze da im lupim jednu zausku. Ali zato desi se i jedan od sto da neprekida moje sanse i golove , i ja takodje njegove , prekinem ja svoje vecinu ,ali neku lepu pogledam kao i on svoje , i onda je to uzivanje u fullu ,totalni rilaks.

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Gubite vreme samo na rasprave na ovu temu. Niko se sem tebe ne zali na dogovaranje meceva, i onaj ko hoce da kontaktira protivnika kontaktirace ga. PS chat (nisam imao problem sa aplikacijom), viber, mesendzer, sms, wu... sta god.
    Ne mozes naterati ljude da koriste mibbit ako uspevaju da kontaktiraju protivnike preko ps chata. Mibbit je vise vezan za PC pes, i to najvise kad PES nije bio na steamu. Sad koriste i steam chat za kontakt, mibbit ima sve manje udela u tome. Ljudi nemaju potrebu veliku za njim i to su cinjenice. Ne znam sta dalje tupite. Ali opet eto da ostavimo rezervu, kad zasednes za fotelju u UO, da probas da prevaspitas menadzere da ga koriste, sve je moguce.
    Tebi je veci problem sto igras vise menadzer liga (ako sam te dobro shvatio) i sto si ogranicen vremenom za igranje i cudnim terminom, pa dok sve to uklopis, dok se svakom javis, odgovoris...

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Ni ja ne bih tupio i citao, samo cu reci da je ovo netacno. "Kolko je dobar wats up vidis po tome kolko je ljudi napustilo grupu,mnogo svadja , tenzije .... , i da opet pogresno nerazumes , nemislim na wats up kao aplikaciju recimo , kao takva je dobra , nego da nije dobra za nase pes lige ."
    Pricas o necemu o cemu ne znas. Super je. Onima koji su tu, super je. Kome ne odgovara, ne mora biti tu. U jednoj grupi 34, u drugoj 41 ucesnik trenutno. Neko je privremeno sklonjen, neko privremeno izasao, a neko nije nikad usao. Pa ti vidi gde si i neka je i tebi super. Nema ljutis.

Steam ID:
    Shoka BG
    PSN ID:
    sh-17-pes

Na ps app mi se zalilo bar deset managera , na moju konstataciju da baguje app jel poruka nekad kasni 10 neka 30 i vise minuta a nekad i stigne odma, rekli su da baguje i njima . A vi ste tu app stavili kao prioritetnu za dogovaranje mečeva . Ako vama radi dobro neznači da radi svima , raspitajte se malo , treba da mislite i o ostalim članovima.
    Nikog ja nista neteram, samo kazem da je sve ovo nekada bolje funkcionisalo dok smo se svi nalazili na mibbitu , momentalno stizanje poruka , zvučno obavestenje , manje svadja nego na wats up itd.... . Vi ste ti koji pisete pravila i terate nekog da koristi ps app , jel sad ja mogu nekom da saljem nekom deset pm na sajtu pes serbia , on da neodgovori , on meni jednu na ps app i vi cete da presudite njemu sluzbenu u tom slučaju ,jel tako . I onda smo primorani da koristimo ps app najvise .

Nisam ograničen vremenom za igranje , i da, igram vise liga i stizem sve da odigram . Ovde izgubim malo vise vremena za dogovaranje ,jel sporije idu poruke na psn, nekad idu brze , al dosta puta baguje i kasni pa se rastegne dok se neudje u sobu . Mnogi isto kazu čekaj me 10 min,mislim stvarno a oni otisli da igraju ligasku , i neznjau izgleda da ako pise 10min da je utakmica u pesu neznači da i tolko traje ., i onda ja sledecem u lancu kasnim. Ja kad krenem da igram ,zakazujem sledecu na pola sata ,najmanje 25min, jel tolko i izadje ta jedna ligaska , sa dogovorom na chtu ,namestanjem postave , izvestajem.

Kojim čudnim terminom , 70, % utakmica sam odigrao izmedju 20 i 24h , jel to čudan termin . Ovo ostalo posle ponoci uglavnom , i sta sad svi ovi sto su igrali samnom su čudni, kompletna druga liga .

PS4 PSML United Hadis Zekic's Avatar
    PSN ID:
    HADIS-85-NP

Momci u redu je, Sve ste rekli sta ste hteli nema potrebe vise da se nastavljate i ubedjujete na ovu temu. Ako bas zelite nastavite negde privatnim porukama molim vas . Pozdrav.

12. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Jedno pitanje ako neko zna, tek sam krenuo da igram fifu 18 online da li je svima zakljucano u controller setting ovaj poslednji defending i ne mogu ga promeniti sa tactical ili ipak to moze nekako da se promeni.

Na losem mestu pitas gledaj gde postavljas pitanja

15. The Following 3 Users Say Thank You to MeGusta18 For This Useful Post:

Ne znam jel ovo prava tema. Ali apelujem na admine da koriguju kazne za zute kartone jer nije cirkus. Na novom pesu je sistem kartoniranja totalno drugaciji i daju kartone i kad treba i kad ne treba. Sad mi se desilo s r1 i r2 da sam isao pored Ronalda da pokupim loptu i sudija na centru svirao faul i dao mi zuti. Ako se vec tolerisu male povrede koje neko zaradi u tekmi i ne pauzira mu igrac tj ako se ne postuje pisano pravilo po tom pitanju onda ga treba izbaciti skroz i napraviti korekcije sto se tice kartona. Igraci imaju kartice zbog kojih izvuku faul i kad ga nema a vjerujem da to onda ima uticaj i na kartone. S obzirom da je skroz novi sistem i stroziji su s kartonima mislim da nema smisla da su ovolike kazne za kartone. Napravitr opet raspone neke ako neko bas bude pretjerivao da dobija jos dodatnu kaznu na kolicinu i cao.

17. The Following 2 Users Say Thank You to Zeusinjo For This Useful Post:

Regular Boris865's Avatar

Poštovane kolege menadžeri,
    već neko vrijeme mi igranje MNG lige predstavlja mnogo veću obavezu nego uživanje, usled previše obaveza - što poslovnih što privatnih. Recimo, danas sam obećao bar trojici ljudi da odigramo a neću moći bukvalno ni sa jednim, zbog iznenadnog poslovnog puta u Novi Sad. I mene to previše opterećuje. Ne volim da obećavam a da ne mogu da ispunim i jako teško izlazim na kraj sa tim. Svega toga mi je preko glave. A još mi predstoji spektakularna druga polovina Oktobra i čitav Novembar, pojačane noćne smjene, odlazak u CG na nedelju dana ... Možemo mi naći trenera (kao i nekoliko puta do sad) ali je to sve - presipanje iz šupljeg u prazno. Panta Rei. Tako da sam odlučio da se povučem sa mjesta Menadžera FK Berane, i da klub ode u stečaj :( Dok je tek početak sezone da ne bi oštetio još nekog time što ću mu eventualno uzeti bodove, a neki bi dobili službene pobjede zbog mog "nedolaska" na meč. Hvala svim momcima koji su bili, jesu i biće dio ove sjajne lige a pogotovo hvala SVIM momcima koji su učestvovali i onima koji i dalje učestvuju u organizaciji i vođenju cjelokupnog projekta. Svaka čast na trudu i entuzijazmu Igraćemo se na nekim turnirima i friendly mečevima (kad nađem vremena). Osjećao sam dužnost da vam kažem svima kako stoje stvari, da ne mislite da su me Darko i Miha "napujdali" iz lige zbog nekih kontraverzi Sve najbolje braćo. Igrajte se i budite dobra djeca

20. The Following 8 Users Say Thank You to Boris865 For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Quote Originally Posted by Zeusinjo View Post
    Ne znam jel ovo prava tema. Ali apelujem na admine da koriguju kazne za zute kartone jer nije cirkus. Na novom pesu je sistem kartoniranja totalno drugaciji i daju kartone i kad treba i kad ne treba. Sad mi se desilo s r1 i r2 da sam isao pored Ronalda da pokupim loptu i sudija na centru svirao faul i dao mi zuti. Ako se vec tolerisu male povrede koje neko zaradi u tekmi i ne pauzira mu igrac tj ako se ne postuje pisano pravilo po tom pitanju onda ga treba izbaciti skroz i napraviti korekcije sto se tice kartona. Igraci imaju kartice zbog kojih izvuku faul i kad ga nema a vjerujem da to onda ima uticaj i na kartone. S obzirom da je skroz novi sistem i stroziji su s kartonima mislim da nema smisla da su ovolike kazne za kartone. Napravitr opet raspone neke ako neko bas bude pretjerivao da dobija jos dodatnu kaznu na kolicinu i cao.
    Raspravljamo o ovoj temi i u narednih par dana izdaćemo saopštenje povodom ovog problema.

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789