Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 81 to 100 of 117

Thread: Pitanja i Odgovori

Super Moderator Hadis Zekic's Avatar

Default Odg: Pitanja i Odgovori

Slažem se sa senkavetrom, Ali hvala puno svima na predlozima svi će se uzeti u obzir, nema potrebe da se žuri i da se spamuje tema treba to sve lepo izračunati tako da imamo vremena još nije krenula ni druga polusezona . Mi se maximalno trudimo na svim frontovima da ispratimo dešavanja, kao što su divlje cene i ostalo, ali nebi trebalo da izgubimo koncept Menadžer Lige da bude važnije kupiti starog igrača i za par sezona preći igricu tj Menadžer Ligu, doći na granici zadnjeg poreza ili ući u njega, nego mladog i čekati i igrati par godina sa njima. Skoro svake sezone se puno radilo na pravilniku kako na finansijskom tako i na drugim delovima. Šta god da se uradi jedna strana neće biti zadovoljna to je svima jasno. Velikih promena neće biti ali će ih biti i u ovom slučaju samo Vas molim da ne spamujete i da imate malo strpljenja.
    Naravno nemamo problema da radimo i sa članovima PC lige, ali to više nije isto, nisu ista sva pravila a posebno finansijski, gde smo mi odradili puno više promena a i naše divizije imaju po 24 kluba a vaše 16 i 15.
    Hvala svima još jednom na predlozima, radimo na problemu i kada ga rešimo bićete na vreme obavešteni.

Sportski Pozdrav.

2. The Following 4 Users Say Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Default Re: Pitanja i Odgovori

EDIT: Da se ne mesam onda kad su vec druge platforme u pitanju.

4. The Following 2 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:

U potpunosti se slazem sa Darkom. Mnogo to bolje pojasnio nego ja koji sam zbunio. A kepu sam od pocetka razumeo.

Mnogo Mihina ideja mi se svidja al nekako ja vidim rupu. Moguce da gresim

Recimo

T.silva 88 ovr placaces ga po ovr. Na kraju neces dobit neki novac.
    Tipa lewandovski 87 ovr i plus ima cenu na tm. Tu bi voleo videti pojasnjenje kako ce se ova dva igraca razlikovati u placanju plata i poreza.

Ono sto bih ja predlozio.

Povecanje stadiona. Jer moras da platis da bi vise zaradjivao. Spor tretman ali efikasan za buducnost.

Povecane su karte tako da sa 50 000 na 90 000 kapacitet stadiona Bi donelo veliki napredak i rashodima i prihodima.

Isto tako povecao bi broj igraca sa 26 na maksimalno koliko igra nudi. Tako da ce svi imat priliku napravit ekipu koja ce igrati i imati svi da dovode mlade igrace koji ce im doneti jaci OVR ili zaradu sa tm. Sto kazete astronomske cene na tm. Prilika za novac. Jer onda zanemarujemo skautiranje sto je vrlina menadzer lige. Zar cemo to zanemarit? Bolje da se to nametne onima koji to ne vole nego da se baci i ne bude glavni smisao takmicenja.

Mnogo bi vise voleo da se izbalansira da mnogo teze doci do super zvezda. I da te zvezde se podele po klubovima.

Evo primera. Od bogatih klubova koje je TM obogatio niko im ne gleda zrtve. Ja da dovedem ronalda prodao sam mislim 3 ili 4 igraca i trpeo jedan tr bez potrosnje. Doveo sam Hazarda opet tako prodao vise od jednog zrtvovao da bi njega doveo. Sada imam manje mogucnosti da nekog jos dovedem od super zvezda.

Ekipa od 350.000.000 i kasa od 10.000.000e. Da bi doveo jos nekog opet moram da zrtujem par igraca da bi pokupio te super zvezde.

Spor je proces. Imamo srecu sto jedan serijal pesa kod nas ima 5 sezona.

Sto Hadis kaze. Svrha menadzer lige je da budes mng. Nije se tezilo da to bude sto bolji igrac pesa. Vec sto bolje igras bolji ces tim da napravis a sto bolji tim napravis onda si i bolji mng.

Neko kroz talente neko kroz pobede.

Ako slabiji tim ove sezone osvoji prvo mesto pa nagradjen je. Bar za jednu zvezdu vise u klubu.

Zar to mora bit jednim osvajanjem i Boom posle svih tih rashoda da njemu ostane 40 50 60 milja... mnogo brzo po meni.

i kod nas i u real life slabiji timovi krecu sa iskusnim igracima koji su NEKADA igrali za jake klubove eto imaju neke ocene pa se mogu iskoristit

Uzmi za primer da ce kroz jedan serijal 5 sezona osvajanja novi i mali klub biti preko 300.000.000 ako ne i 400.000.000. Samo jedan serijal.

Sta cemo posle?

Siromasna ekipa ima rashod od 10 milja od prilike kroz celu sezonu. GRADI STADION a ostani jeftin tim. Pa cemo da vidimo tu ogromnu razliku izmedju prihoda i rashoda. U plusu naravno.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

6. The Following User Says Thank You to Aladdin986 For This Useful Post:

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Nisam dublje ulazio u problematiku ali mi je zapao za oko ovaj predlog za povecanje broja igraca u timovima. To se ne sme dozvoliti ni pod razno. Imamo dosta ekipa, a sva je prilika da ce ih biti jos vise. Treba ostaviti i tim novim menadzerima mogucnost da dovedu nekog kvalitetnijeg omladinca od kog ce kasnije zaraditi. Trenutnih 26 igraca je i vise nego dovoljno.

8. The Following 8 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Širom zatvorenih očiju na pojedine stvari. Pa kroz priču ajmo po još 10 igrača u tim. Malo je preko 1200 zauzetih trebutno igrača. Čekaj 1, 2 ili 3 pesa da dobiješ ovr i vrednost tima.

Kako tim koji je sada došao da se bori sa nekim ko je tu godinu ili dve. Kako da se bori u prelaznom roku sa nekim ko će da otpusti jedbog igrača i da reši sebi sredstva? Ne treba brzo da napreduje? Slažem se. Ne treba ali me zanima koji je to tempo?

Stalno se potencira na tome. Kažete 5 sezona, po jednom serijalu. 5 sezona x 50 utakmica po sezoni. 250 mečeva za serijal. Aladine, posle koliko si mečeva ti sastavuo svoj tim? Koliko je trebali Darku? Meni? Ovo pitam iz razloga što se ti plašiš da Kepa sastavi jak tim. A koliko puta si samo meni pisao, pa nisi lud njemu da prodaješ igrače, da ga pojačavaš. Pa šta ako je najbolji u ovoj igri? Kakve to veze ima sa bilo čim. Jel je najbolji, jel to dokazuje sa jeftinim timom, treba biti nagrađen. Jel sam ja očaj sa ovim timom, trebam da budem kažnjen.

Nemojmo samo da pišemo nešto a da se ne proveri sve i da se rečenice ne dovršavaju. Opet pitam koliko utakmica, sezona treba da prođe da bi neko kupio dobrog igrača, da napreduje i sl?

Stalno se zanemaruje da smo mi počeli da igramo s 20 timova, to je oko 500-600 igrača. I to pre dva ili tri pesa. Sada imamo skoro 50 timova, to je 1300 igrača maltene zauzeto. Koliko je talenata u ovom svetu koji napreduju brzo? Koliko para treba da ima taj novi tim da bi ušao u licitaciju sa nekim od starijih sa bi kupio sebi nekog talenta? Koliko tog talenta treba da čeka? Isto koliko i ja na richarlisona, donnhramu ili nekog drugog? Ne, taj novi tim mora da kupi nekog ko se spomenuo ko zna gde i ko zna kad i kome će možda za ko zna koliko da skoči cena. A stari tim ulazi u licitacije za igrača o kome se već piše. Zbog čega? Pa ima para, moćniji je i može da ga priušti i sačeka. Taj luksuz novi tim ne može da priušti sebi. Novi tim mora da kupi igrača kog ćw da čeka narednih 4 izdanja ove igre a stari tim kupuje talenta kog čwka 1 maka 2 pesa.

Tako da poređenja neka jesu na mestu, neka nisu. Gleda se samo jedan ugao. Ne zaboravite pre nego što ponovo kreće spin mašinerija da vam ovo piše tim koji vredi 440 mil i koji igra 10 sezonu. Ne prvu niti mi tim vredi 100 mil, niti umem da igram.

Što se tiče mog predloga, to je kao što rekoh, samo predlog ali daje puno više prostora nego trenutni pravilnik. Procenti, vrednosti i sve prikazano je samo primer kako može izgledati ali analiza mora biti podrobnija.

Mi ne igramo više u vremenu gde je toni kros vredeo 30 mil, koke 30 mil, varane 15, callejon 20, mane 12, salah 15, aldervelder 10, rose 7, walker 15. Ovo je drugo vreme, igrači poput ovih aada vrede 3,4,5 puta više. Talenti u startu koštaju više i to oni talenti koje trebaš čekati 2 pesa. Ti talenti sh svima bili dostupni. Tada nas je igralo 30. Sada nas ima 48, a ti talenti koštaju 20,30 ili 40 mil. A oni koje trebaš još više da čekaš koštaju 5, 10 pa i više.

Jeste ovo mng liga, da se svašta nešto mora gledati ali nemoj mo samo licemerno da marginalizujemo glavnu stvar u video igri a to je kvalitet onoga ko kontroliše igrače. Pričamo da treba ceo paket da bude a razmišljamo i pričamo drugačije.

Dare ti ai dinosaurus koji izumire. Tvoj stil pravljenja tima mislim da niko drugi ne primenjuje. Meni je ok i poštujem svaku tvoju licitaciju. Za razliku od tebe 90% lige kuka i moli da dobije igrača po tm. Igrači se rotiraju između timova. Evo da javno napišem ovde. Hoćeš da rotiramo buffona i ibru da smanjimo poreze, de rosiju i silvi? Da tako sređujemo naše timove. Legitimno zar ne.

Tako i pojedini brane sistem koji odgovara, ti ga braniš jer znaš da je moguće da se sastavi tim kao tvoj. Drugi ga brane zbog koristi i što su naučili kako se igra ova igra i svaka promena znači traženje novih rupa. A još kada rupe traži onaj ko treba da ih krpi onda sve gubi smisao. Zar ne?

Evo, par menadžera se otvoreno pobunilo, iznelo konkretne predloge. Na jedan su odbijeni bez da au pročitani. Tek kad se digne galama onda aj da pročitam, pa aj videćemo. To je pogrešan sistem. Nisam ja ni ucveljen ni uvređen. Igram kao i drugi, samo ne izbegavam. Problem je što mnogo pričam, pa pojedinima smetam. Predlozi su uvek dobrodošli, uvek ću i da ih pišem, svidelo se to nekom ili ne.

Dok se ne kupi ta licenca i liga privatizuje, predlagaću, makar me izbacivali sa četa, sam izlazio iz istog ili me banovali ovde. Da ćutim više neću. Smetalo to nekom ili ne ali boriću se da ljudi znaju kako pojedini posluju, kako razmišljaju. Novi menadžeri nisu ovce za šišanje, niti ih treba ubacivati u ligu kao na traci. Ali to smo već apsolvirali.

10. The Following 11 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Zahvaljujem Miha naa prosirnom odgovoru. Pojasnio si sta me muci od kako sam Kepu upoznao

Oni koji su takve transfere radili ako ih znas treba javno njihova imena napisat.

Ili bih njih molio od srca da napuste mng da se ne prozivaju vecno, svaki dan sekunde utakmice ili transfer roka. Ako ste presli preko toga obda zakopajte to. A ako niste presli zasednite i resite jednom za sva vremena. Tako nece bit buduci negativnih prozivanja tih pojedinaca

Treba svi da iskoriste divljanje cena na tm, lagano mozete da zaradite veliki novac sa dva tri igraca i dovete nekog skupog igraca. Skoci cena bukvalno za 15-20 miliona igracu koji kosta 2, 3 miliona ako ne i vise tako da je ovaj sistem sasvim u redu uz neke korekcije ali povecanje stadiona ili broja igraca nikako pogotovo u vasoj ligi sa vecim brojem klubova.

Vec sam ostavio dva komentara. Ludilo danas.

Regular LegionOfBoom's Avatar

Dobra i konstruktivna diskusija se povela,sto je dobro,znam da ovaj moj predlog za plate nece proci,jer je previse interesa starosedeoca u igri,ali nema veze.
    Poenta je da se novi menadzeri ovde predstavljaju kao nekakvi agresori i predatori iako je sada trenutno najvise "ostecen"Amokachi,koji ove sezone briljira.
    Sto se tice bonusa za plasman zasto se jednostavno ne bi napravio nagradni fond u sledecem formatu:

Pobednik D1 bi uzeo finansijski novca koliko bi pripalo najskupljem timu lige,i tako redom,drugoplasirani onoliko koliko je bonus drugog najskupljeg i tako dalje.
    Motivisali bi se "slabiji" timovi dobili bi vise neizvesnosti i zara borbe u ligi.

Misljenja sam da Mihin predlog treba dublje razmotriti jer je detealjan i utemeljen.

15. The Following 2 Users Say Thank You to LegionOfBoom For This Useful Post:

Dajte Aladinu 32 igrac i stadion 100 000 to ce pomoci novim menadzerima...
    Mixa punu podrsku moju imas ali na mojy zalost i vecine nas novih ti i dare ste retki koji realno stavljaju na papir sta i kako a ne iz vaseg ugla. Samo se sa jednim slazem ovo se zove menadzer liga pa.ajmo lepo pravimo timove i ne moramo da igramo meceve? Na svakih 5 nedelja kome su vise skocili cene njega stavite na prvo mesto i tako napravimo tabelu i to je to. Ipak je ovo menadzer liga pa.ajmo i tabela da nam bude takva :-)

Svaka cast Mixa jos jednom i hvala ti puno sto si iskren k realan cak i na tvoju stetu i hvala Pfc sto imas sluha za sve. Hadise i tebi hvala na organizaciji ulazes.mnogo truda i hvala ti na tome. Ne slazem se uvek sa tvojim metodama ali nmg da ti osporim da dajes 110% sebe.

Aladine ti kazes da napuste ligu oni koji sy prali pare a ti molio mixu nemoj da prodas tom i tom igraca? Ako sam lose shvatio izvinjavam se ali msm da nisam

17. The Following 3 Users Say Thank You to MeGusta18 For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Nije me molio, već napisao kako na glavnom četu, tako i u privatnim porukama da smo ludi ako prodamo kepi igrače. Da ga ne treba pojačavati. Čovek nije nikog molio, već rekao da nas ne razume ako to uradimo. Tako da izvini se čoveku.

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Ne zelim da zvuci da spinujem, nego gledam iz vise uglova. Moguce je i da gresim negde, ispravite me.

Sta ste zapeli za to da su slabiji timovi osteceni, ne mislite li da su i nagradjeni ako su im rashodi jako mali? Drugo, ponavljam, niko pre nije bio nagradjen za dobre rezultate sa jeftinim timom. Pa zasto bi sad. Mislite teze im je protiv jacih? Jeste, nazalost, nisu krenuli ranije. Potpisujem i saosecam! Ali i to se prebrodi i mozete imati prejak tim ne za jednu-dve sezone nego za 5-10 sezona, godinu-dve, u zavisnosti od rezultata i poslovanja. I meni je na PC bilo tesko sa OVR 78 protiv 10 AZDAJA od tima, sa najjacima na svakoj poziciji (Miha, Souf, Toja, Mihael, Javicuse, Milorad, Vojo, Fone, Hadis, AST), ali sam obozavao da opstanem, da ponekad budem bolji od njih ili jednak, kao sto sigurno sad nekim relativno novima imponuje da budu bolji od mene koji imam 10 puta jaci tim od njih, podvig je.
    Na PC sam krenuo u sezoni 12. U svojoj petoj sezoni sam doveo Pogbu za 45, u svojoj sedmoj Levu za 50, u osmoj Milera za 55.
    Aj da vidim na PS kada sam doveo ovr 85+ igrace. Sada je sezona 11. Vidal je tu 3 sezone, Ibra 2.5, Kvadrado 2.5, Barzalji 1.5, Tijago Silva 0.5, Markizio 0.5. Prema tome, nema nista brzo. Naravno da i rezultati uticu. Neki su konstantno bili bolje plasirani i brze imali zvezde, Ronalda, Kostu i nije lako protiv njih.
    Jos da dodam, zanimljivo, platio sam ovih 6 jednako koliko onu trojicu sa PC-a pre nekoliko godina. Naravno, mozda nisu taj kalibar, neki ce pre i u penziju, sve ima svoje i ima mnogo nacina za igranje, gradjenje i vodjenje tima. Uzmite mlade pa ih cekajte 100 godina, ali kad dodje njihovo vreme dominirajte. Pomenutu sestorku sam i previse platio i da li cu nekad ispraviti to, moguce, ako pravila dozvoljavaju, bez da zahtevam smanjenje plate (kao neki povecanje onima koji sada vrede vise nego sto su dovedeni).
    Ujedno, kada se "predje igrica", kada neko ima prejakih 10 ili 15 igraca, verujte, tad nije zanimljivo kao kada se napreduje, gradi. Kada dodjete do pretposlednje ili poslednje granice poreza, nema se mnogo prostora dovoditi nove.

Ovde cujem predloge da razlika u zaradi izmedju prvog i petnaestog mora biti mnogo veca. Jel onaj koji je poslednji mora da ugasi klub, ne sme da postoji, mora da otpusta igrace, ne sme da prihoduje? Pa nije tako ovo osmisljeno, nego da svako zaradjuje - da bude nagradjen, samim ucescem, postavljanjem videa itd. Ako neko misli da je najveca zarada kupovinom i prodajom/otpustanjem prilagodite se, ako je to lako. Ili cekanje 3-4 godine da tim ojaca, da bi onda imali dobit (ne otpustanje, kad nema razloga, nego OVR).
    Samo vam naglasavam da razumem da nije lako ni fer igrati sa slabijim igracima protiv jacih timova i naglasavam da niko brzo nije napredovao i uveravam vas da cete uspeti da napredujete i pored divljanja cena na TM i pored mahinacija necijih ako ih je bilo.

Nemojte praviti rijaliti od ovoga. Konstruktivna diskusija je ok, generalni predlozi, i videcemo sta mozemo da poboljsamo, a pominjanje pojedinaca na los nacin nije u redu, pa ako zelite da tema bude ziva postujte sagovornike. Ako necija dela (bez dokaza, ili sa dokazima) ne postujete, ne morate ni ucestvovati. Tako je i sa pravilima. Sistem je nekima los? Pa, znajte da takodje ima mnogo ljudi koji uzivaju u ovom takmicenju. Znajte i da pravila nisu nadjena pored puta, nije ih pisao bilo ko, nego najbistriji umovi ove zajednice, Toja, Miha, Pilojac i ostali. Kroz stotinu razlicitih puteva u lavirintu, primera, u cilju da bude dobro svima, da niko ne bude suocen sa ogromnim minusom. I vremenom su se doradjivale neke stvari u pravilima i doradjivace se. Glas naroda se uvek slusa. Razumemo da neke od stavki deluju nelogicno, ali razumite i da bi recimo veci bonus za osvajanje kupa opet pomogao uglavnom najjacim klubovima, najcesce oni osvajaju. Ovde ili onde cujem "ne isplati mi se da idem dalje u kupu, samo strahujem od kartona". Svasta. Ko to ne zeli da pobedi, gde su takvi, da naletim na takve bar.

Hvala jos jednom na predlozima, razmisljamo i radimo na poboljsanju ako je moguce da nikoga ne ugrozimo, a bice mi drago ako i vi razumno pogledate vise uglova i eto da kazem mucite se kao i svi mi pre vas novajlija.

20. The Following 4 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Ja smatram da ne treba smanjiti ili dizati bonuse nego jednostavno podici novac za prvo mestu u d1. Primera radi mislim da bi 25m za prvo mesto bilo sasvim okej i to podizanje cena nece uticati ni na bogate nii na siromasne nego ce iskljucivo doneti korist onome ko se pokaze igrom

Druga stvar predlog za povecanje broja igraca, ma daj najgori od svih predloga ovde. Sad bi ekipe koje su pune love i koje zbog poreza ne mogu da priuste neke zveri jer imaju vec 7-8 vrhunskih igraca da zarobe jos 10 talenata pa da eto cekaju da bi ih prodali a ostali se klackajte, to ne sme da se dozvoli.

Trece previse je igraca u ligi tj ekipe i smatram da ne sme a se prosiruje u nedogled, za to postoji vise resenja mozda najbolje je eto da se otvori taj d3 i da se rastereti sve, jer liga od 24 ekipe stvaro nije realno koliko god svi voleli sto vise tekmi da igramo.

Cetvrto bonus osim za ligu mora da se podigne i za kup. Ovim sistemom kup je postao jedno nebitno takmicenje u kojem ukoliko ga osvojis mozda sve ukupno od svih premija u sta ulaze karte stadion izvestaji i sve to mozda zaradis 8 miliona i to mozda, pa ja sam kao vicesampion prosle godine zaradio 5 miliona sve ukupno sa stadionom od 300k... pa zasto sam uopste dolazio do tog finala da mi je znati.

Peto mislim da porez ne sme da se smanjuje i da se tak ohrabrulju ljudi da kupuju mnogo vise i da dovedu jos devet zveda to mora da prestane sa porezom.

Sesto, ko boga vas molim razmislite o tim ugovorima. Najveci protivnici promene ugovora jesu ljudi koji skladiste talente. Svi pricaju u real lifeu i situaciji u stvarnom zivotu a kada dodje do ugovora cuti se, zar je realno da postoje dozivotni ugovori?? Moj predlog je da se ugovori obnove na period od 5 sezona sto je ceo jedan serijal pesa znaci bez preterane racunice samo se obnovi ugovor igracu i cao a ako nece otpusti ga i juri druge talente, jer ovako jedan igrac ostaje utamnicen od strane menazera i 20 sezona ako treba.

Ovo su moji predlozi za sve o cemu se pricali i o cemu nije. Dare svaka cast na angazovanosti a i Mihi koji je izneo milion predloga do sada i svaki detaljno argumentovao.

22. The Following 8 Users Say Thank You to grobare For This Useful Post:

Evo i danas TM otisao jos vise u krasni, sad ako uzmes prvo mesto u d1 i imas i tih mnogo velikih, spominjanih 40 mil po sezoni sa jakom pozicijom a jeftinim timom, imaces taman toliko da kupis jednog velikog Xhaku ili Lingaarda od po 40 mil. A to su igraci koji po nekoj realnoj, starijoj vrednosti ne vrede ni 10 mil.

Dok da bi kupio De bruyna trebace ti ceo serijal pesa, 4+ sezone, ali pod obavezom da si uvek prvi i da nikog u medjuvremenu ne kupujes...Ako si u sredini ili na dnu, trebace ti 2-3 serijala pesa pod istim uslovom da ne kupujes 15 sezona nikoga i da cuvas pare.

24. The Following User Says Thank You to Kepa For This Useful Post:

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Uz povećanje prihoda trebalo bi razmisliti i o smanjivanju igračkog kadra sa 26 na bar 24, kako bi više igrača bilo dostupno menadzerima koji su nam se skoro pridružili i onima koji će nam se tek pridružiti.

26. The Following 4 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Zasto bi se smanjovao recimo kadar. Kad pes raspolaze sa velikom bazom igraca? Samo sada ima dostupno brdo igraca koje nenaju ocene a skacu na tm? Zar to nije ono sto se trazi na ovu temu? Taj veci prihod kako bi se pruistilo za kupovinu zvezda sa ocenama?

Znaci jedna garnitura mng zeli vece prihode a ne zeke povecat bazu igraca u ligi?

Ja ako sam sastavio prvi tim koji ce mi igrat. Pa kako ja to odmazem drugim ekipama da sastave tim?

A ako zelim pored tog sastava jos 10 15 talenata? Pa ajmo da vidimo koliko ima free mladih igraca koji bleje u klubovima prve klase ili druge od 100k 200k.

Mislio sam da he to dobit prosirenje na maksimalni broj igraca iz dva pozetivna razloga

VISE CE SE BIDATI IGRACI to je jedna pozetivna strana jer se trosi vise.

DRUGO svi znamo da kupujemo. Nema sanse da ne znamo. Gledao sam svaku ekipu svako ima po nekog.

Lude cene ba tm.

Imas prostor u ekipu kupis 5 6 10 igraca od po jesnu milju mladi igraci i kroz vreme ti mozda donesu novac. A ubedjen sam pored 48 ekipa da sad u ovom.momentu svi mogu naci igrace bez ocena koji su jeftini na tm a vode se kao buduci potencijal i to po dva tri najmanje.

O tome sam razmisljao a ne licno bas zbog sebe vec zbog svih nas. Da covek rotira talente koje bas i ne koristi za igranje. Kao neki podmladak tima. Kupi skoci na tm i proda. Zato da se ne buca sa novim sistemom prihoda rashoda vec da sam stvara novac.

Sto bi neko doveo 25 igraca sa ocenama ako ne moze da koristi vise od 14 15 igraca. Jer vecinom prvi tim igra i eventualno 5 zamena se rotira.

Ovo sam uzeo kao neki lep cilj kao chelzi recimo imao je na pozajmici po 20 30 igraca koji mozda nikada nece zaigrat za A tim ali ima mogucnost da zaradi na njima.

Opet kazem da nisam za ugovore igraca jer ne mozes imat tim koji zelis stalno. Primoran si prodavat a da to ne zelis. A da im produzis ugovor a nisi u stanju financiski da izdrzis sa povecanjem plata ako si vec imao skup tim.

Povecanje plata bi dovodilo i dodatne prihode da se uvedu kako bi se odrzavao tim jer kao i svaki pravo klub nabavi po nekog dodatnog sponzora da odrzi klub.

28. The Following User Says Thank You to Aladdin986 For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani,

imate 85 miliona da sastavite vaš tim za početak takmičenja u PS4 PSML. Minimum je 18 igrača od kojih 2 trebaju da budu golmani. Maksimalni broj igrača je 26. Prema teoriji koju ste prezentovali to bi trebalo da bude lako jer je baza igrača u pesu ogromna. Sastavite tim i napišite ovde sa kojom ekipom bi mogli da se takmičite u D2 i u kupu sa timovima koji su krenuli pre nekoliko sezona. Napišite koji im je OVR u igri i koja je vrednost i po Vašoj proceni koliko dugo trebaju da se čekaju da bi oni dobili OVR ili vrednost na TM. Vaše vreme kreće sad!!!!

Aladine, druže....

to što ti pišeš je neizvodljivo. Mi smo krenuli da igramo pre 11 sezona, ponovo pišem o tome. Diskutujem, ne raspravljam se niti trljam nekom na nos. U momentu kada smo mi krenuli, to je bilo 400-500 zauzetih igrača. Vremenom broj timova i menadžera je hvala bogu rastao ali sa time rastao je i broj angažovanih igrača. Uključujući i talente sa malim ovr. Sada je to oko 1200 angažovanih igrača. Sa dodatnim povećanjem da se proširi broj igrača u klubu, dolazimo do cifre od 1700 zauzetih igrača.

Jel znaš koliko ima igrača sa OVR 80 i većim od toga? 526
    Jel znaš koliko igrača ima sa OVR 75 do 79? 1474

To je 2000 igrača koji generalno mogu da igraju.

Sve ispod toga je neigrivo!!!! Ko sa takvim igračima igra je mazohista!!!

A da kupi sada te talente, mora da se oteli da ih čeka. Pričaš o igračima koji sada vrede 1 ili 2 miliona na transfermarketu a cene su sada prenaduvane na TM. Pa šta misliš kkoliko moraju da se čekaju. Nije to vreme kao ranije. Kupio sam Winksa za 1 mil, sada je 15 sa ocenom od 75. Čekam ga evo treći pes. Pitaj irfasa koliko dugo treba da čeka Edvardsa iz totenhema ili ja na walker-petersa. Ne možeš da mi kažeš da to nisu neki igrači. O njima se piše već izvesno vreme. A čekaću ih još dosta. Zbog čega bi ih prodavao, male pare. Zakucani su kod mene za vjek i vjekova.

Salaha da prodajem, ko će prvo da skupi 150 miliona i kada da ga kupi? Zbog čega bi ga prodao za 150 miliona a imam ga za 30. Videti ga niko neće, sem kad ih bude napadao. Dao sam otkaz Dele Aliju. Što ga niko nije kupio, talenat je. Bio je 80, eno ga na 100 mil sad. I tako dalje...

30. The Following 4 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Ma nije problem meni toliki da se zarobi talenat Boze moj jel si ga nasao svaka cast. Ali samo ovde ima da ga ti otpustis i dobijes pare koje sad vredi? To ja mislim da je moglo drugacije. Ti ga otpustis i jos zaradis. Time bi se vise transfera vrsilo medjusobno ali od ovoga nema nista ipak se 11 sezona igra ovako i ljudi su na ovaj nacin zaradili mnogo tako da se ne isplati ali generalno ovako nesto bi dovelo da cak i ako zarobi talenta uslovljen je da ga ceka dok ne dobije ocenu i dzaba mu ako mu skace cena. Msm ovo nije predlog da se razumemo samo komentar

Da miha razumem te. Samo sam hteo reci da ti potencijalni talenti mogu donet profit. A to su igraci od 50ovr 60 ovr 70 ovr.

Uzmimo na primer david Brooks sa kojim ne mozes igrat a kosta sada 5.000.000. Nix ga doveo za 250k i otpustio za 5.000.000 nije ga uzeo da mu igra vec da zaradi na njemu. Na tu foru sam mislio.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Slažem se ja sa tim ali ne vidiš drugu stranu te iste priče. Ti novi timovi neće uzeti 40 miliona za sezonu, uzeće od 1 miliona pa sve do 15 miliona. Gde je tu stadion da se podigne. Pa malo lošija sezona. Puno stvari utiče. A drugi timovi već puni sa igračima i sa parama.

Želim samo da ti objasnim da to što si ti izgradio za dva pesa, on to mora da ganja sada 4-5.

34. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast