(Sky Sports)
Lester je nasao zamenu za Pelegrinija,u pitanju je 40-godinsnji Sasa Stafanovic,nije toliko poznat javnosti jer nije imao iskustva da vodi tako velik tim.
Sasi Stafanovic ce ovo biti veliki izazov u karijeri,jer ce voditi proslosezonskog sampiona.Vec za 7 dana ce imati prvi ispit u Komjuniti sildu protiv znatno pojacanog Junajteda,videcemo kako ce uigrati ekipu za ovih nedelju dana.
"Veoma sam srecan jer sam stigao u tim koji je prosle sezone osvojio titulu Premijer lige,velika cast mi je voditi ovaj klub i nadam se da cu ispuniti ocekivanja".
Kratko je rekao Stefanovic na pres konferenciji.

Iskusni golman Hammer je napustio redove Lestera za 3.100 eura,karijeru ce nastaviti u Brazilskom Gremiu.
Prvo pojacanje za Lester,mladi francuz je odlucio da napusti redove Bajerna iz Minhena u potrazi za vecom minutazom.Transfer je vredan 11.300 eura.
"Dolazim u klub koji je prosle sezone napravio cudo,nadam se da cu se dobro snaci i nadam se da cu imati vaznu ulogu u timu".
Izjavio je Coman na konferenciji.

Danas je finale Komjuniti silda,na Wembliju ce se sastati proslosezonski sampion Lester i pobednik kupa Junajted,mnogi smatraju da ce Junajted pobediti Lester zbog kvalitetnijeg tima,ali videcemo finalni ishod.
"Danas nas ocekuje vazna utakmica,svakako bi voleli da osvojimo trofej na pocetku sezone ali protivnik uopste nije lak,trudicemo se da damo sve od sebe i nadamo se dobrom rezultatu".
Izjavio je Stefanovic na konferenciji.

Lester uzima prvu titulu u sezoni!
Sjajna igra proslosezonskog sampiona,zasluzeno su pobedili rezultatom 1-0 iako je moglo biti vise,Junajted nije opravdao ulogu favorita i nije pruzio partiju kakva se ocekivala od njega.
Na pocetku utakmice Lester je drzao stvari pod kontrolom,imali su veci posed i sve je funkcionisalo dobro.Drugo poluvreme takodje odlicno,i na kraju su postigli gol u nadoknadi vremena.
"Osecaj je neverovatan,osvojili smo prvi trofej koji ce motivisati igrace u narednim mecevima,sjajno smo igrali,i nadamo se ovakvim izdanjima i u narednim utakmicama.
Ubrzo nas ceka prva utakmica u Premijer Ligi i zelimo da uzmemo 3 boda na startu sezone,Wotford nije laka ekipa i necemo je potceniti.
Izjavio je Stefanovic nakon prve utakmice.

U 10. minutu smo videli prvu priliku na utakmici,Marez je odlicnio predriblao par igraca i sutirao sa sesnesterca,medjutim lopta ide pored gola.
U 23. minutu ponovo sansa za Mareza,sa slicnog mesta je sutirao pravo u De heu.
U 39. minutu Lingard sjajnim pasom iz velike daljine uposljava Ibrahimovica,ali ovaj pogadja okvir gola.
To je bilo sve za prvo poluvreme,mreze su mirovale,ali je Lester ostavio bolji utisak
U drugom poluvremenu kontre Lestera nisu prestajale,u 56. minutu novajlija Slimani odlicno uposljava Vardija,ali ovaj sutira daleko preko gola sa nekih 8-9 metara.
Mancester je cak igrao sa Smolingom napred i to je sjajno koristio Lester,ali lopta nije htela u gol.
U 81. minutu Mata dobro sutira sa nekih 20-ak metara,ali Smajhel se odlicno odrazava.
Pet minuta nakon toga,odlicna kontra Lestera i Vardi izlazi sam pred golmana,iako je bio malo iskosa to je bila povoljna pozicija za sut,ali De hea po ko zna koji put spasava Mancester i sjajnom intervencijom daje nadu navijacima.
Konacno u nadoknadi vremena Coman se prosunjao kroz odbranu Mancestera i ispred sebe je imao samo De Heu,sutirao je jako ali Spanac odlicno brani,lopta se odbija do Muse i ovaj iz teske pozicije uspeva da savlada De Heu.
Musi je ovo bila prva utakmica za novi klub i vec se upisao u strelce i dobio je nagradu za najboljeg igraca utakmice.
Sve u svemu,dosata bolja igra Lestera,dokazali su da mogu da se nose sa gigantom kao sto je Mancester Junajted.
Prvo kolo Premijer Lige izmedju Lestera i Wotforda zavrsilo se rezultatom 2-1
Iako ne najbolja igra Lestera,ipak su odneli osvojili sva tri boda.
"Zelim prvo da cestitam igracima na pobedi,teska utakmica za nas,Wotford je bio odlican ali ipak nisu iskoristili svoje sanse a mi jesmo.Prvih 30 minuta je bilo dobro,kasnije igra pocinje da pada,Musa i Huth su danas blistali i nadam se da ce i ostali tako igrati.Sledeca utakmica je protiv Svonsija i tu mi je cilj da pokazemo dobru igru.

Na pocetku meca inicijativa Lestera,napadli su,dosta lopti u nogama je imao Marez ali svaki sut bi bio izblokiran.
Chiwell je imao priliku 20. minutu,sutirao je sa sesnesterca ali udarac ide pravo u golmana.
I pored odlicne igre domacina,Wotford postize gol.
U 20. minutu Niang petom proigrava Watsona,ovaj izlazi jedan na jedan sa Smajhelom i laganom zavrsnicom dovodi Wotford u prednost.
Sanse za Wotford su se nizale,u 26.minutu Ighalo sutira sa 15-16 metara,ali Smajhel brani.
U 38.minutu lepa kontra Wotforda Ighalo i Niang su odigrali dupli pas,i gosti imaju veliku priliku,Ighalo sutira sa 13-14 metara ali je lopta ide pored gola.
Pred kraj prvog dela Ighalo ponovo izlazi jedan na jedan sa Smajhelom,ali Danac ponovo pokazuje klasu i brani zicer.
Sledeci napad Lester ide u kontru,sa strane ide niska lopta za Vardija,ali laka odbrana golmana.
Usledio je Korner,Marez na prvoj stativi pronalazi Huta koji odlicnim udarcem glavom,donosi izjednacenje.
Na poluvremenu bolji Wotford,ali ostaje zal za velikim promasajima.
Wotford krece silno u drugom poluvremenu,Ighalo kod sesnesterca ostavlja loptu za Nianga ali njegov udarac ide tik pored stative,odlicno su funkcionisali Ighalo i NIang.
U 56. minutu sjajan prodor Holebasa,ostavlja loptu za Watsona ali ovaj sutira pored gola.
Visio je gol u vazduhu Lestera.
U 66. minutu lopta sa strane ide za Behramija,iskusni veznjak je bio sam na 11 metara,ali lopta po ko zna koji put ide pored gola.
u 82. minutu stigla je kazna za promasaje Wotforda,Coman sjajnom loptom u prostor pronalazi Musu,a ovaj laganom zavrsnicom postize gol za preoktret,Wotford je ostao u cudu.Pokusavali su do kraja utakmice da ugroze gol Lestera,ali nisu uspeli da savladaju domacina.
Wotford sledecu utakmicu igra protiv Svonsija.
U drugom kolu Engleske Premijer lige Lester je ugostio Svonsi.
Domacini su zasluzeno pobedili rezultatom 1-0 i pokazali odlicni igru.
Na pocetku meca Lester je krenuo napadacki,i odlicno je igrao defanzivu.
Prva opasna prilika na mecu desila se u 10. minutu,musa je lepo prosao po strani,centrirao loptu,ali Vardi nije zahvatio loptu glavom kako treba i njegov udarac ide pored gola.
Zatim musa u 12. minutu pogadja precku sa nekih 16-17 metara.
Svonsi je izveo aut ali Vardi krade loptu i matira golmana Svonsija u 13. minutu.
Odlicna igra Lestera krunisana je golom,do tad Svonsi nije prisao golu,ali su u nastavku krenuli napadacki.
Sledeci napad za Svonsi i Ljorente ima otvoren sut sa 15 metara,medjutim lopta ide pored gola.
U 24.minutu je Slimani izasao 1 na 1 sa golmanom,ali cuvar mreze Svonsija ostaje miran i brani zicer.
Posle te sanse,Lester je kontrolisao igru i cuvao loptu.
U 64. minutu magija Mareza,krenuo je sa centra,prosao pored nekoliko igraca i izasao sam pred golmana,medjutim udarac je bio po sredini gola i cuvar mreze Svonsija ponovo brani.
Pokusao je u 80. minutu Sung-Yeung Ki sutem sa 16 metara,ali lopta ide pored gola.
Lester je naravno i u drugom poluvremenu napadao i imao odlicne prilike.
u 82.minutu Marez salje loptu u peterac,pravo na nogu Okazakija,ali ovaj pogadja stativu.
Jos jednom je u 86. minutu centrirao Marez u peterac,potpuno sam je bio Vardi,on loptu udara glavom ali ona pogadja precku.
To je bila poslednja prilika na mecu.
Sastav:GK:Smajhel LB:Fuks RB:Simpson CB:Huth,Morgan CMrinkvoter CDM:Mendi LMF:Musa RMF:Marez ST:Slimani i Vardi.
Izmene:James-Drinkvoter 68,Coman-Musa 68,Okazaki-Slimani 68.
Stefanovic:Odlicna utakmica,zadovoljan sam,dosta igraca se pokazalo odlicno veceras.
Zavrsnica nije bila na nivou i nadam se da cemo da je popravimo u sto skorijem vremenu.Sezona je odlicno krenula,osvojili smo trofej i sada 2 pobede u Premijer ligi,nadam se da cemo ovako nastaviti.Uskoro je zreb za LS tako da cemo videti koga cemo dobiti u grupi.
Sledecu utakmicu Lester ide u goste ekipi Stouka.
Lester u grupi B sa Borusijom Dortmund,Besiktasem i Fejnordom
Stefanovic:Grupa nije laka,protivnici su dosta nezgodni ali ako nametnemo nasu igru mislim da mozemo da se borimo za 1 mesto,cilj u LS mi je cetvrt-finale,mozda je to dosta ambiciozno ali mislim da mozemo daleko da doguramo.
King je napustio Lester i preselio se u Aston Vilu,transfer je vredan 8.6 miliona eura.
U trecem kolu Premijer lige Stouk je ugostio Lester.
Na pocetku utakmice Lester je napadao ali svaki sut bi bio izblokiran,Stouk je pokusavao dugim loptama ali su one u vecini slucajeva bile neuspesne,u drugom poluvremenu su napadala oba tima,ali je Lester ostavio bolji utisak,tokom cele utakmice su imali dosta veci posed.Butland je zablistao na utakmici i sacuvao je cistu mrezu.
U 28.minutu je Mendi imao priliku,uhvatio je volej sa 25 metara,ali lopta ide preko gola.
Zatim u 35.minutu isti igrac sutira sa 8-9 metara ali je sut bio po sredini gola i to brani Butland.
Hut je ostao u napadu,i posle jedong centarsuta nasao se na 4 metra od gola,sjajno je zahvatio loptu glavom ali pogadja okvir gola.
Pokusao je i Saciri u 38. minutu sa 18 metara,ali to brani Smajhel.
U 49.minutu je imao priliku Marez sa nekih 10 metara ali je bio dosta iskosa i to mu je otezalo sut,ponovo bran Butland.
Musa u 56. minutu pronalazi put do gola,sutira sa 7 metara ali ponovo je na vrhuncu zadatka bio Butland.
u 64.minutu odlican centarsut po zemlji za Slimani,ali ovaj masi zicer i ponovo Butland brani,
Pokusao je kasnije i Stouk nesto,iz okreta je sutirao Saciri sa nekih 7 metara ali lopta ide pravo u ruke Smajhelu.
Zatim u 74. minutu Coman centrira po zemlji za Slimanija,ponovo jedan na jedan sa Butlandom,medjutim ponovo Englez brani.
Pokusao je i Alen sa nekih 23 metara,ali udarac ide pored gola.
To je bilo to na kraju,Lester uzima samo bod.
Sastav:GK:Smajhel LB:Fuks RB:Simpson CB:Huth,Morgan CMrinkvoter CDM:Mendi LMF:Musa RMF:Marez ST:Slimani i Vardi.
Izmene:Coman-Marez,Amarti-Mendi,Okazaki-Slimani
Stefanovic:Bili smo mnogo bolji na danasnjoj utakmici,imali smo ogroman posed,sjajne sanse ali lopta nije htela u gol.Steta za sve promasene sanse ali to je fudbal.Ocekuje nas da odradimo jos neke poslove do kraju prelaznog roka.

Drinkvoter se povredio na 6 nedelja.
Rafinja i Milik nova pojacanja Lestera!
Lester sa ovim pojacanjima deluje dosta ozbiljno,dva mlada igraca su odlucila da se presele u Englesku.
Rafinjin transfer je vredan 10 miliona,dok su za usluge Milika izdvojili 13.
Klub je napustio Uljoa za nesto vise od 7 miliona.
Rafinja:Veoma sam srecan sto sam dosao u Lester,prosle sezone je osvojio ligu i napravio cudo.Doveli su novog trenera i svidja mi se kako sve to deluje,nadam se da cu se dobro uklopiti i jedva cekam da zaigram.
Milikosao sam ovde jer zelim da imam vise minuta,u ovom klubu mogu da napredujem i oprobacu se u LS,veoma sam srecan sto sam izabrao pravu sredinu za mene,i nadam se da je ovo bila prava odluka.
Stefanovicugo smo trazili napadaca,bilo je tu par imena,najblizi su bili Milik,Embolo i Origi ali sam na kraju izabrao Milika.On se uklapa u tim i ne sumnjam da ce biti dobro pojacanje.
Sa druge strane posle odlaska Kinga smo trazili jednog veznog igraca,on ce sada zameniti Drinkvotera dok je povredjen a kasnije cemo da vidimo,svidja mi se sto moze igrati i na krilu.
Mislim da smo odabrali pravog igraca.
Izajavio je Stefanovic za Sky Sports.