Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 415

Thread: PES2018 - PC Specifikacije

Default Re: Pro Evolution Soccer 2018 PC Specifikacije

da li ce moci ili ne najvise zavisi od KONAMI-a , ipak radi se o firmi koja je poznata po tome da na sve nacine pokusava da unisti svoje proizvode.

Realno po grafici i animacijama PES 2018 sigurno nije nista ispred FIFA-e 17 (mozda izgleda bolje , ali to je taj nivo) , dakle morao bi moci sa quad core , 4GB rama (ne znam uopste zasto bi ovakvoj igri trebalo 8GB rama) i nekom grafickom GeForce 400 serije (mozda cak i godinu starijom) ili vise ... e sad da li ce Konami za****ti i staviti da igra nece ni da se pokrene bez minimalne konf (da ti izbaci poruku ili neku gresku) to je pitanje , ali ovo gore nabrojano je sigurno dovoljno za medium ako cemo suditi po izgledu igre na ovim klipovima i to usporediti sa slicnima - dakle koliko je zahtjevan PES 2017 i koliko FIFA 17

Super Star milancedr's Avatar

Ljudi uzmite lepo PS4 dok nadogradite kompove taman ce vas isto izaci, ja sam bio fan PC PES-a dugo god i prosle god uzmem PS4 i nisam se pokajao. Nemas problema da li ce ti seckati, kociti, svake god da se cimas oce li ti komp podrzati PES. Okej ko ima para da svake god nadogradjuje komp ali ko nema a msm da je takvih vecina skupis lepo ili na rate uzmes PS i uzivancija. Jeste da ne mozes ubacivati face i tako ali igra kao igra je 5 puta bolja za uzivanje. Moje neko misljenje

Top Player Lune83's Avatar

Poucen ranijim iskustvom sa PES-om i Konamijem, misljenja sam da konfiguracija nikada nije igrala neku toliko bitnu ulogu vec optimizacija. Optimizacija je uvek bila usko grlo PES-a i vrlo verovatno ce se to i sada pokazati kao tacno. Smatram da su minimal i recommended requirements daleko iznad sto bi ovakva igra realno trebalo da zahteva. Mnoge, dosta zahtevnije igre zahtevaju slabije konfiguracije od one koje je Konami naveo kao minimalnu i preporucljivu. Ja koristim komp za obradu video materijala, renderovanje, i slicno ( i7, 32gb, 2xssd 240, 2x2TB HDD, HD7970.... ) i najzahtevnije zadatke komp obavlja bez problema a ti zadaci su sigurno daleko tezi za obradu od video igre, tako da smatram da je System Requirements samo izgovor za moguce probleme oko optimizacije ( koja je vec tradicionalna slabost pes-a ). Nevoljno to priznajem, ali mislim da buducnost PES-a na PC-ju nije svetla, pogotovo zbog PES LEAGUE moda.Ako cemo "poverovati" Konamiju u vezi sistemske zahtevnosti, relano, ko kupuje novi komp, treba mu minimum 500-600 eura za kuciste da bi mogao da se igra i to veliko pitanje da li u full detaljima a PS4 moze da se kupi za 200 eura ( polovan naravno, pun ih je kupujem prodajem ) sto je opet jos jedan veliki plus za PS4. Kao odlican primer mozete videti nase top igrace, ( Kepa, Pilojac i kompanija ) koji vise ne igraju ove nase lige i takmicenja na PC-ju vec iskljucivo na PS4. To bi valjda trebalo da znaci nesto. U svakom slucaju, unapred se radujem novom pes-u i kupicu ga i za pc i za PS4 pa kom obojci kom opanci

Non mollare mai dj90's Avatar

Default Odg: Pro Evolution Soccer 2018 PC Specifikacije

koliko bi meni pomoglo ako bih uzeo još 4 giga rama?

moj komp ima više od 5 god i nisam ga nadograđivao, tako da su gluposti da za pes moraš da nadograđuješ stalno
    zapravo tek od skoro ne mogu da igram ni zahtevnije igrice tipa assasins creed ili batlfield, a sniper elite 4 mogu bez problema

ni pes nije isključeno da će moći da pokrene

Beginner

Kao i svake godine ima da ga pokrene dual core celeron XD. Salu na stranu, izgleda da ce i graficki biti napucaniji u odnosu na ranije godine dok su ovakve specifikacije stavljene. Cak i 30 GB HDD je potrebno za skladistenje, a do sad 8! Ocito je da ce biti igra raznovrsnija. Mada, siguran sam da ce mnogo slabije masine moci da pokrenu PES 2018 . Ima da sa svojim i5, hd7750 i ramom 8/gb ovo sve na ultra high pokrenem.

Ne isplati se nadograđivat PC zbog igrica, kao i do sad Konami je uvijek pravio PES da može na 2GB RAM-a, tek je od ovog sad PES-a 18 počeo na 4 ili na 6GB....tako da pesoholičari, vidjet ćemo ako mogne na 4GB dobro je ne mogne, igrat 17, jer neke matične ploče kao što je moja posjeduje memoriju plafon 4GB, nije proširiva jer je DDR2... a vjerujem da se ništa bitno neće promjenit na 18-ci, samo grafika, master liga, i malo realniji šutevi, dodavanje, uzimanje lopte, i tako ti neki detalji...

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Mozda ja ne znam najbolje, ali vi se razumete se kao Marica u kriv urac.
    I za zahtevnost i za gejmplej.

8. The Following 2 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Nisam sve prijatelju, za razliku od FIFE koja uvijek bježi PESU naprijed, treba mnogo toga promjenit al etoo.... soccer je soccer.

samo cu reci da pristojna graficka polovna kosta kao nov ps4

Sent from my F5121 using Tapatalk

12. The Following 2 Users Say Thank You to drakulic.filip For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Apropo Lunetove price... Ne ide mi u glavu da neko kupi PS4 samo zbog PES League (a znam takve), zbog jednog jedinog takmicenja, u kvalifikacijama poprilicno nezanimljivog. Tamo samo jedan igrac (cesto isti) ima sansu ako se izbori (uz redovno igranje, uz sve pobede i ludu gol razliku) protiv ko zna koliko hiljada igraca iz ko zna koliko slicnih zemalja. OK, svako ima pravo da se nada.
    Cisto da se zna, Kepa nije primer u smislu da vecina bira da igra samo PS4. I dalje ima mnogo igraca koji igraju obe platforme. Neki imaju obaveze i ne mogu sve da stignu, pa biraju ono gde im igra bolje radi, plus eto ta sansa za takmicenjem. Ako ne racunamo "ludake" koji igraju obe platforme (neki od nas samo zbog jednog takmicenja sa oko 35 igraca) i mahere koji se nadaju nekom svetskom uspehu, od preostalih, koji igraju samo jednu platformu, u nasoj zemlji nema manje PC igraca, nego i dalje dosta vise nego na soniju. Primera radi, klasik liga na PS4 nije jednu sezonu izdrzala, zbog premalog broja igraca. I u PS MNG ima manje igraca nego na PC.

Dakle, isti modovi dolaze na PC, a fali taj, tj. fali samo sansa da pobednik regiona na PC-u ima sansu za uzivo takmicenje i pare. A kazu da ce ove godine PC verzija biti najbolja od svih, racunajuci konzole.
    I meni je nejasno sada minimum i recommended, ali pogledaj Lune koliko ce GB da zauzima PES. Doduse i ja smatram da ce moci i na malo slabijim konfama to da sljaka (pitanje je u kojoj rezoluciji), a ne znam bas da li je pokrice za losu optimizaciju (koja stoji, tj. bila je, a ko garantuje da ce opet biti losa?). Zasto zbog toga minimum nisu digli ranije, godinama? Nije mi jasno ni zasto je pre minimum bio jako slab, stalno sam govorio da ne moze da se igra na tome sto pise (da treba imati bolje), mozda u nekoj jako maloj rezoluciji, ali u Full HD ne. Sada su otisli u drugu krajnost, drasticno podigli minimum, a istina je verujem negde izmedju. Videcemo.

PS4 se svakako isplati uzeti ako neko nema vec dovoljno dobar komp (i plus da igra jos neke igre), da ne ulaze sad u komponente. Ranije se jos vise isplatilo jer je drasticno fluidnije radilo. Videcemo gameplay na vise platformi kad izadje igra.
    Ako bude gameplay jednak i igra radi jednako fluidno (posebno online), ako neko ima dovoljno dobar komp da tera igru, tad ne vidim razlog i za konzolom (osim ako ne zeli da igra i neke PS ekskluzive).

15. The Following 2 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Ima toga. Ljudi kupuju kompove, konzole, itd, telefone, zbog jedne aplikacije, zbog izgleda, zbog kamere, zbog isecene jabuke na poledjini, zbog jedne jedine igre itd... O ukusima ne treba raspravljati i to je to. Jednostavno ima nas svakakvih. Tacno je, nadaju se ljudi. Pogledaj samo komentare na BPL stranici na fejsu kada su se reklamirali tipa da se novi clanovi pridruze ligi i ostalim takmicenjima i da ce imati cast da odmere snage sa jednim od najboljih igraca na svetu, Kepom. Hrpa njih se javila, desetine i vise od toga koji javno tvrde ( i siguran sam da stvarno tako misle ) da bi Kepu odrali kao malog majmuna iako nisu ni svesni cinjenice da apsolutno tu nemaju sta da traze. Pa mislim, pojavio bi se do sada neki novi Kepa da ga ima zar ne? Tako da, ima dosta ljudi koji nisu obavesteni na kom se nivou igra PES poslednjih godina a to su uglavnom likovi koji igraju narodne verzije i nikada nisu igrali onlajn. Isti takvi ce da cuju za PES LEAGUE i da kupe ps4 samo zbog toga da bi dokazali nesto a nisu svesni da ako im je to svrha kupovanja ps4 da su dzabe bacili pare. Ja igram na obe platforme ali mi je PC uvek bio i uvek ce biti drazi od bilo koje konzole a ps4 sam kupio iskreno zato sto nikada PS u svojoj istoriji nije bio jeftiniji nego sada. Mislim, da se ne lazemo, 200 eura za ps4 je bagatela cak i kod nas a vidjao sam i jeftinije. Ko prati Limundo,zna da je pre dve nedelje prodat PS4 od 1TB doduse bez kontrolera za 14000 din!!! A to je samo pocetak pada cene. Videcemo za dva, tri meseca kada Xbox izbaci Scorpio konzolu kakav ce soni imati odgovor na to i da li ce imati uopste i kako ce to uticati na cene svih konzola koje su trenutno aktuelne.

PC imam daleko manju bazu igraca i svake godine je realno da bude sve manja i manja pogotovo ako ta minimalna ili preporucena konfiguracija zaista bude takva, surova da kazem. Mene grafika ne zanima, samo gameplay. Sto se mene tice moze da bude grafika kao na PES 6 koji ovde vec igra dosta ljudi. Nemam nista protiv. Ali, cinjenica je da igraci sa naseg foruma, cast izuzecima i dalje imaju poprilicno Out of date konfiguracije. Tipa ploce sa ddr2 memorijom, dual core procesore, integrisane graficke ili neke koje je vreme vec odavno pregazilo. Daleko od toga da je ovo kritika, vec samo tuzno ekonomsko stanje u nasoj zemlji koje nazalost ima veze i sa PES-om. Ako ljudima ne smeta da imaju grafiku kao pre pet ili vise godina a da mogu da pokrenu igricu onda super. Ako im smeta, onda vec imamo problem. Tu se onda postavlja pitanje zasto kupiti igricu ako ne mogu da je vidim, igram, dozivim u punom sjaju? E tu upada PS4 i za 200 eura ili manje ti resi sve probleme u narednih pet godina sigurno. Uzmi 200 eura pa vidi kakvu konfiguraciju od nule mozes da sastavis i sta mozes da igras sa njom. Nadogradnja? Ko ima stariji komp morao bi da menja i plocu i procesor i grafiku, memoriju...sve... Ko ima malo stariji verovatno bi trebao da nadogradi memoriju i graficku ili ako to vec ima, maticnu ili procesor ili jedno od toga. U svakom slucaju, ako je zaista tacna ta preporuka od konamija na kojim konfiguracijama ce PES da radi onda je 90% forumasa u velikom problemu. Cisto da se zna, recommended configuration ne znaci da na istoj sve sija, blista, full HD, cuda, leti.... Nego da se igra vise nego pristojno. Po nekom iskustvu rekao bih izmedju 60 - 75 % od onoga sto igra vizuelno moze da pruzi, tako da za full fulova treba jos jaca konfiguracija od preporucene mada i dalje tvrdim da ce optimizacija odigrati glavnu ulogu u celoj prici kao milion puta do sada.

Takodje bih rekao da je i na nasem forumu sve manje i manje igraca. Spisak igraca sa originalom je oko 100 ako se ne varam a to je do sada opet ako se ne varam mozda i najmanji broj u poslednjih pet sest godina. Videcemo sta ce biti. Ja sam u svakom slucaju uvek na strani PC-ja jer nudi nesagledive mogucnosti u odnosu na ps4 ali treba razdvojiti posao i zabavu kao sto sam i ja. Kome je cilj iskljucivo da se igra. PS4 je u prednosti nad PC-em zbog cene. Za 200 eura datih za ps4 igras se kao car u full detaljima i tako sigurno narednih par godina. Da bi postigao isti efekat na pc-ju, moras da ulozis minimum 500 eura rekao bih ako ne i vise. i5 je vrh procesor, i7 logican naslednik, sve ispod njih za igranje je besmisleno po meni ( pricam za igre novijeg datuma ). I naravno gde su pare za grafiku koja ce to da isprati i recimo minimum 8GB ddr3 ili ddr4 memorije uz neki SSD hard. Cak mislim da sam bio skroman. Dosta je to izgleda vise od mojih optimisticnih 500 eura.

17. The Following 3 Users Say Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Regular bob spuzva's Avatar

Za 250 eura se moze kupiti polovnjak i7 i 10ak GB rama,neka grafika od 2,pa cak i 3GB,bar kod nas u BIH.Ima provjerenih firmi koje prodaju polovnjake i preko 10 godina,da ti 6 mjeseci garancije sta ce ti vise,3 compa sam kupovao polovna i nikad ni jedan kvar,nebi nikad uzeo nov comp.

Regular bob spuzva's Avatar

- - - Updated - - -

Quote Originally Posted by drakulic.filip View Post
    samo cu reci da pristojna graficka polovna kosta kao nov ps4

Sent from my F5121 using Tapatalk
    Ma gdje to,ne trazis na pravim mjestima.Ima budala koji i dan danas Golf 2 cijene po 2500 eura al to ne znaci da ces biti budala i kupiti to.

21. The Following User Says Thank You to DM11 For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Quote Originally Posted by Lune83 View Post
    Takodje bih rekao da je i na nasem forumu sve manje i manje igraca. Spisak igraca sa originalom je oko 100 ako se ne varam a to je do sada opet ako se ne varam mozda i najmanji broj u poslednjih pet sest godina.
    Broj nije drasticno manji. Sigurno da je neki broj ljudi odvukla konzola (gameplay), neki igraju samo to, ali ih nema vise nego ovih sa PC-a. 109 naspram 55. Inace i prosle godine je bilo 109 PC igraca na spisku. Tri godine pre toga bilo po 150.
    Slazem se sa mnogim stvarima, umesto nadogradnje kompa isplativije je sad oko 200 dati za konzolu, plus oko 50 za igru i 50 za online servis (i mozda 50 za drugi dzojstik), ali pre godinu dana je kostala malo preko 300. I tu eto pada cena, i kao sto kazes soni ce imati odgovor na konkurenciju, nesto novo ce izbaciti (stara konzola ce kostati jos manje), pa tesko da ce 5-6 godina igrati PES na istoj konzoli, mislim na one koji prate najnoviji PES. Posle da ulazemo u novu. Ali miran neko vreme, da. I dobra opcija, ako ne ispunjava minimum PC konfiguracije.
    Da ne davim, ne merim, gde ima vise ljudi, ima igraca i uzivanja svuda, neka svako bira sta mu je bolje i sta moze da priusti. Ja bas cekam da vidim kakva je PC verzija, pa mozda odaberem samo jednu platformu. Na PC-u mi je sve tu uz minimize, volim da editujem, sto na konzoli ne mogu puno. Svidjaju mi se najave, ali dok ne probam (igru i servere) ne verujem da je najbolja verzija PC verzija. Naravno, ko odabere samo PS4 ili obe, ni taj neko nece pogresiti...

Quote Originally Posted by bob spuzva View Post
    Za 250 eura se moze kupiti polovnjak i7 i 10ak GB rama,neka grafika od 2,pa cak i 3GB,bar kod nas u BIH.Ima provjerenih firmi koje prodaju polovnjake i preko 10 godina,da ti 6 mjeseci garancije sta ce ti vise,3 compa sam kupovao polovna i nikad ni jedan kvar,nebi nikad uzeo nov comp.
    Moze, i7 860 koji je bio vrh procesor 2009 godine Sa njim ces se "naigrati" samo tako Uopste nije presudno ili krucijalno da graficka ima brdo gigabajta.Ima stvari koje su bitnije kada je u pitanju gejming kao sto su arhitektura, procesor, nacin izrade, hladjenje, propusna moc magistrale ( 64bit-a, 128 but-a, 256 bit-a, 396 bit-a, 512 bit-a... ) Sve to u velikoj razlici kroji "snagu" graficke gigabajtaza je po meni na poslednjem mestu. A gde ti je na tih 250 eura jos maticna ploca, hard disk, kuciste. Opet se ogradjujem. Ovo pisem sve pod pretpostavkom da je preporucljiva konfiguracija za PES 2018 ona koju je Konami objavio.

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Ne kenj.ajte više, imate Ryzen procesore koji su u ok cenovnom rangu, imate malo starije polovne Intelove, a to da pristojna grafička polovna kosta kao nov PS4 je toliko glupa tvrdnja da je to smešno.
    Recimo, ono što ja planiram kasnije da uzmem GTX 1050 Ti može da se nađe za 160€, nova, a može i neka druga za manje para.
    Da li je to dovoljno za PES i ostale igre? Naravno da jeste.
    Ako je možda pandan ovo sada divljanje cena zbog majnovanja onda jbg, mada su počele da padaju i stabilizuju se lagano.
    Ako je nekome PC za gejming primarno onda je logično da ga na svakih par godina malo nadogradi.
    Ako će da se uzima PS4 samo za PES onda jbg, nema mi logike tolikme pare dati za jednu igru i drugi džojped je koliko oko 50-60€?
    Plus pretplata.
    Platiš šljamu konzolu, plaćaš mesečno net, a ovamo te deru 60€ za PS+ (standardna cena, ne preko dilera).
    Dakle, nije PS4 nešto mnogo jeftinija zabava, plus nema čipovanja pa da možeš da igraš šta hoćeš već si prinuđen da kupiš igru.
    OK je sve to, ali PC ipak nudi više mogućnosti trenutno, makar za igre.
    Drugo, dobar deo ovde nije već 10 godina ništa uložio u PC, a PES je radio kako tako jer je bio na DX9.
    Što reče imenjak, nema tu greške za šta se neko odluči, svi znamo koja verzija nudi više edita, koja je bila superiornija jako dugo, ali to više nije slučaj.

25. The Following 2 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Ko hoće da igra superiorniju i najbolju verziju PES 2018 igre može je naći na PC platformi i to najviše zbog modova. Ogromna podrška od strane talentovanih ljudi koji poboljšavaju i osvežavaju igru tokom cele sezone i to traje već godinama. Lincencirani klubovi, HD teksture, lica igrača, stadioni, gameplay tweakovi, ReShade preseti, audio modovi itd.

Što se tiče zahtevnosti, vrlo slično MGSV, koji je na istom enginu. Ko god je pokrenuo to moći će i ovo. Preseravnje sa CPU delom, tokom gameplaya igra ne renderuje bog zna šta, moći će slabiji procesori to da izguraju što je isti slučaj sa već pomenutim MGSV.

27. The Following User Says Thank You to Stee van Nistelrooy For This Useful Post:

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast