Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 381 to 395 of 395

Thread: PES2018 - PC Specifikacije

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: PES2018 - PC Specifikacije

Verovatno je onda problem do snage komponenata racunara. Mozes da pokusas sa crowd disabler alatom, koji gasi publiku. Njega mozes pronaci ovde na forumu.
    Ili da smanjis detalje/rezoluciju.
    Koju konfiguraciju imas?

Regular bob spuzva's Avatar

Default Re: PES2018 - PC Specifikacije

Pozz ljudi,nisam dugo u fazonu PC komponenti,a nebi nisada bio da Konami nije podigao letviru sistemske zahtjevnosti
    Jel ovo moze da goni PES 2018 i vrijedi li 250 eura,polovnjak je u pitanju sa 6 mjeseci garancije

Procesor: Intel i5 2400 3,40GHZ
    Ram memorija: 8GB DDR3
    Hard disk: 250 GB Sata
    Graficka karta: GTX750TI 2GB OC

Super Star AiN's Avatar

Radice pes na toj konfiguraciji.
    Sto se tice vrednosti, mislim da je realno oko 200 evra.

Regular bob spuzva's Avatar

Za sve koji su u dilemi ps4 ili PC:
    https://www.youtube.com/watch?v=gpY19J-G0qM
    Odlican video,zanemariv utjecaj generacije procesora na FPS u igri,u ovom slucaju i5 procesora koji je i najcesca meta kupovine.Znaci za 260-300 eura se moze naci comp sa i5 procesorom i grafickom gtx 1050ti i igras 95% igara,a za onih 50ak eura godisnje pretplate za PS4 uvijek mozes da zakrpis nesto na compu ili ako je sve ok i nadogradis neku sitnicu.
    PS.Upotrebljivost racunara i PS4 su neuporedive, u korist compa naravno.

5. The Following User Says Thank You to bob spuzva For This Useful Post:

Da se javim i u ovoj temi, posto je slicno. Imam konfiguraciju... FX-6100, HD 7770, 4GB rama. Zelio bih da nesmetano mogu igrati sportske simulacije na 1080p, bar ove i naredne godine. Sta bi bilo potrebno da se popravlja? Planiram uskoro ubaciti jos 4GB rama.

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Iskreno sve bi trebalo. Procesor ti je slab, grafika isto, a ram kažeš da ćeš da dodaš još 4GB tako da je okej. Moja prekoruka je da pogledaš AM4 ili AM3+ procesore (što znači da možda čak i matičnu moraš da menjaš ako menjaš CPU). A grafiku ako menjaš, moraš da paziš i na napajanje da bude dovoljno jako da povuče sve to... Dosta je komplikovano tako. Najbolja solucija je da prodaš taj komp kao takav i da dodaš pare i kupiš i sklopiš delove sam. Bar sam ja tako uradio i stari komp zamenio novim i boljim.

Stari komp:
    Intel i3 3.1GHz Dual Core
    ATI Radeon 6770 1GB
    8 GB RAM
    1.5TB HDD
    RexPower 500W

Nov komp:
    AMD FX-8300 3.3GHz Octa Core
    ASUS RX 480 4GB
    8 GB RAM
    500GB SSD
    CoolerMaster 600W

Iskustva za procesore Intel i AMD - pošto sam prešao sa Intela na AMD, mogu vam reći da ne primećujem razliku, iako je po nekim benchmark testovima Intel procesor koji sam imao bolji od ovog trenutnog AMD koji imam. Ja iskreno procesor na prethodnom kompu nisam mogao da iskoristim do kraja zbog uskog grla, tj. HDD je radio na 5400rpm, dok sad imam SSD i komp je neuporedivo brži. Upali se u roku od 12-13 sekundi i odmah mogu da radim šta hoću (a imam 7-8 startup programa kao steam, skype, teamviewer, razer i amd control panel). Jedino što sam na ovom procesoru morao da menjam je stock cooler koji je bio mnogo bučan i nije mogao da ohladi CPU kad upalim GTA V na max podešavanjima. Kupio sam drugi za 30e i ne čuje se uopšte, a prethodni je bio kao usisivač u nekim trenucima. Kajem se samo za grafičku karticu jer nisam kupio 8GB koja je bila 25e skuplja i koštala je 240e.. neka budala mi reče da mi ne treba 8GB jer nemam ultra HD monitor i neću moći da vidim tu sliku koja ona može da ponudi... Sad kad vidim cene koje su za tu grafičku, prosto mi se plače (neke i preko 500e za polovnu). Inače, ako planiraš da kupiš sve nove komponente, najbolje da kažeš koliki ti je budžet i da se sa par ljudi posavetuješ i čuješ svačije mišljenje o komponentama koje želiš. Najgori su oni kad kažu ''AMD je sran*e jer je Intel bolji'' a nemaju konkretan i direktan odgovor kad ih pitaš zašto tako misle. Tako su čuli i eto. Ja iz ličnog iskustva kažem da Intel koji sam imao i AMD koji imam nemaju nikakve primetne razlike

Super Star AiN's Avatar

Postoji razlika izmedju starih fx procesora i npr nekog i5 iz tog vremena. Za nekoga je to neprimetna razlika, a neko ce opet da kaze kako je intel toliko i toliko puta bolji. Tu ne racunam samo igranje igara, gde intel i danas ipak postize nesto bolje rezultate, nego i obradu video sadrzaja itd. Sa ryzen procesorima se dosta toga promenilo, ali to je vec neka druga tema.
    Sto se tice tvog racunara vec sam ti napisao da je ta konfiguracija dovoljna za fifu 18, shodno tome i pes 18. Ukoliko hoces da igras samo igre tog tipa, manje vise ne moras nista da ulozis u racunar sem eto 4gb rama.
    Ukoliko se ipak odlucis za izmenu komponenata, onda moras zameniti graficku karticu. Mozes da uzmes nesto tipa r9 280x. Mada to vec zavisi koliko novca planiras da ulozis.
    Sto se tice procesora, manje vise je u redu. FX 8350 bi donekle bio bolji, ali je upitno kolika bi poboljsanja primetio. Tako da sto se tice procesora ne bih menjao, sem u slucaju da se odlucis da kupis novi. Sto podrazumeva zamenu maticne. Ali opet, sve zavisi sa koliko novca raspolazes.

Hvala vam na komentarima. Pokusacu ubaciti jos rama i probati tako. Igrao bih samo pes i fifu, tako da mi se ne ulaze puno para. Znam ja da su ove moje komponente prevazidjene, zato i trazim vasa misljenja kako uz sto manja ulaganja mogu igrati ove igre.

Pozz raja, molim vas, u ovih dan-dva trebao bih nabaviti jedan racunar, on je tu, spreman, ali nisam jos nista platio tj. kupio, pa da samo pitam da li mi iko moze sa kakvom-takvom sigurnoscu kazati da li bi ove specifikacije mogle biti od koristi kada je PES 18 u pitanju, da se ne pokajem.

Proces.: AMD Ryzen3 1300X 3,5 GHz; Grafika: AMD Radeon RX 560 4GB DDR5, RAM: 8 GB, DDR4.

...s tim da je u pitanju SSD od 250GB. Nije onaj obicni Hard disc. HVala

Super Star AiN's Avatar

Dovoljna je ta konfiguracija za pes.

Default Re: Odg: PES2018 - PC Specifikacije

A da li je ova konfiguracija na primjer dovoljna za NBA 18 ili ovaj novi Call of Duty ??

Super Star AiN's Avatar

Mislim da sve igre, koje su izasle do danasnjeg datuma, mogu da rade.

Quote Originally Posted by bob spuzva View Post
    Za sve koji su u dilemi ps4 ili PC:
    https://www.youtube.com/watch?v=gpY19J-G0qM
    Odlican video,zanemariv utjecaj generacije procesora na FPS u igri,u ovom slucaju i5 procesora koji je i najcesca meta kupovine.Znaci za 260-300 eura se moze naci comp sa i5 procesorom i grafickom gtx 1050ti i igras 95% igara,a za onih 50ak eura godisnje pretplate za PS4 uvijek mozes da zakrpis nesto na compu ili ako je sve ok i nadogradis neku sitnicu.
    PS.Upotrebljivost racunara i PS4 su neuporedive, u korist compa naravno.
    Jedini problem je što nema dovoljno igrača na PC.
    Nadam se da će se sledeće godine promeniti situacija, ali trenutno je patnja naći protivnika i u MyClub i u Divisions.

Ja sam prodao gtx 660 za 8.000, na njoj pes šljaka na high sve, sem blura. (+i5, 8gb rama-a)...I gomila drugih igara, naravno.

spec.jpg

Sta bih ovde mogao da poboljsam da bi igrao na High i Full Resolution a da mi ne secka ?

Super Star AiN's Avatar

Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920