Page 69 of 74 FirstFirst ... 19596768697071 ... LastLast
Results 1,361 to 1,380 of 1470

Thread: Pro Evolution Soccer 2018

Default Re: Pro Evolution Soccer 2018

Quote Originally Posted by Pistol View Post
    i ja imam isti problem , na nekim utakmicama sam primao i po 5 golova ... mislim da se radi o ocjenama igraca , jednostavno to ispadanje je dio toga da imas slabe igrace --- igrao sam dosta utakmica u drugim modovima igre i tih problema ima malo ili nikako kada igras sa boljim timom gdje igraci u odbrani imaju ocjene preko 80 za ove vazne stavke. Ovo nije bilo izrazeno u prijasnjim PES-ovima , i drago mi je sto je tako u ovome jer je blize realnosti , ali naravno genijalci iz KONAMI za svaki korak naprijed naprave dva nazad = pa ovo ispadanje vrijedi samo za tvoj tim , AI svaku utakmicu igra kao da u napadu ima maradonu, messija , pele-a - a u odbrani canavara , maldinija i puyola.

To je to, doduse nisam ocjene jos ni radio tek trebam za koji dan, ali bez obzira na to ako u odbrani npr. imam 2 dobra stopera kao sto su Romagnoli i Bonucci a onako ispadaju, a uz to sve kad jos dodam totalno zbunjujuce prebacivanje igraca sa L1 I R1 , onda stvarno djeluje zabrinjavajuce ovaj PES bar za mene.

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: Re: Pro Evolution Soccer 2018

Quote Originally Posted by zokizoze View Post
    Jel to sigurno ili moze steam da mi blokira akaunt ako koristi VPM?
    Nakon sto skines igru mislim da mozes i da izbrises vpn. Ukoliko se brines da ce ti steam blokirati acc ili sta vec, mnogi clanovi foruma su tako aktivirali pes i nisu imali nikakvih problema.

Administrator maremas's Avatar

Default Odg: Pro Evolution Soccer 2018

Za one koji hoce lagane golove

4. The Following 2 Users Say Thank You to maremas For This Useful Post:

i ja imam isti problem , na nekim utakmicama sam primao i po 5 golova ... mislim da se radi o ocjenama igraca , jednostavno to ispadanje je dio toga da imas slabe igrace --- igrao sam dosta utakmica u drugim modovima igre i tih problema ima malo ili nikako kada igras sa boljim timom gdje igraci u odbrani imaju ocjene preko 80 za ove vazne stavke. Ovo nije bilo izrazeno u prijasnjim PES-ovima , i drago mi je sto je tako u ovome jer je blize realnosti , ali naravno genijalci iz KONAMI za svaki korak naprijed naprave dva nazad = pa ovo ispadanje vrijedi samo za tvoj tim , AI svaku utakmicu igra kao da u napadu ima maradonu, messija , pele-a - a u odbrani canavara , maldinija i puyola.
    Mislim da to ispadanje nije do ocene igraca jer ispadaju i igraci preko 84+ vec do nacina kako igramo odbranu. Kada igram my club obzirom da imam nekog jeftinog trenera koji igra 4-2-3-1 taktiku sa svojom nekom filozofijom igre i tu se tacno vidi da kada naidje neki tim sa formacijom koja mi ne odgovara moji igraci se oduce od fudbala. Kulibali koji je 84 i koji ima snagu 95 u nekim situacijama deluje kao da si pustio devojcicu. Takodje desi se i da ga preskoce. Naravno nije bas tako ali stvarno u nekim trenucima deluje frustrirajuce. Onda se dolazi do zakljucka da je taktika mnogo bitna i da trebamo pre nego li i krenemo u neku igru da uzmemo knjigu i izucavamo taktiku i opcije. Mogli su ipak to malo da srede da ne deluje kao "rat" taktike vec "rat" fudbala. Dam gol i cekam da protivnik namesti taktiku ili obratno primim i odmah menja taktiku. Sad nije to toliko strasno vec ta promena taktike toliko utice na igru da si prinudjen da se prilagodjavas uz prirucnik. Trebali bi igraci da budu pametniji i da se vise prilagodjavaju taktici protivnika. Ovako dolazi do raspada igre.
    Druga stvar je da su izgleda promenili filozofiju odbrane pa ako smo sa 2014tice lako prelazili na 15ticu, .... do 17tice ovde su izgleda stvari malo drugacije. Tako da cu morati da idem na trening Ovde nema zaletanja, R2 i X se drze samo da se pozicionira igrac na zeljenoj udaljenosti od protivnika i da se ceka pravi momenat da se napadne.
    Ne znam. Nisam pametan. Drugacije je naravno kada se igra ofline sa drustvom pa namestis taktiku i picis. Tu stanemo sa taktikom onog momenta kada smo izjednaceni i kada je uzbudljivo. Online tu draz gubi i kao sto rekoh krece rat taktike. Ja sam stara garda i zelim da uzivam u fudbalu, da ja izmislim potez, da zaznem na foru a ne da namestim taktiku i da ta taktika odradi 90% posla i da se protivnikov igrac iz odbrane recimo Kjelini ponasa kao neki igrac od 64. Desilo mi se jednom u my club da sam igrao sa protivnikom koji nije imao jaceg igraca od 74 i da sam dobio 1:0. Jesam ja promasio dosta sansi ali je i on ulazio u sanse i moji igraci koji su u toj utakmici bili ne ispod 78 su se ponasali kao da su od 50. Izrazena je bila brzina kod dvojice igraca koji su bas brzi i snaga Kulibalija i Lukakua. Igram utakmicu i ne verujem. To dovolljno govori da je taktika majka. Takodje da mora da se usvoje neke stvari iz odbrane i mislim da je to mnogo veliki problem. Nema vise onog presinga sa dva igraca na kocku i to ako se radi treba raditi jako oprezno. Takodje dva puta X je u 2017tici bilo lako a klizeci je dosta cesto prolazio. Ja sam uzimao loptu na klizeci da ne poverujes. Drugari su mi zabranili da uklizavam. Ovde ne moze da se uklizava kao na 2017tici. Takodje mnogo sam lakse kontrolisao skok i nikada nisam imao problem da pokrijem prostor i igraca. Tesko sam primao golove iz korni a ovde ne primim zato sto promase ali ne mogu da iskontrolisem odbranbenog igraca 100%. Najiritantnije je sto kada uzmem loptu u sesnaest metara i pokusam da dodam drugom igracu van kaznenog bilion puta se desi da stisnem jednom trougao, pa jos jednom i onda na treci put odreaguje. Ako mi ne oduzmu loptu ja dodam i znam da bi kocka odmah odreagovala ali zasto kad imam cistu putanju za pas? Ne znam da li se to drugima desava ali meni obavezno tokom utakmice.
    E sad sto se suta tice ja sam provalio da R2 nikako ne treba drzati. Kad drzim R2 treba mi jedno 50 puta da sutnem za gol. U ranijim verzijama se tako lepo plasirala lopta i mnogo se lako davao gol. Sada sam pokusao da sutiram i drzim L1 za lob. Uvek kada sutiram drzim L1 ali posle suta i da li ima veze ili ne ali ja mnogo lakse dajem golove. Kao da je R2 prebacen na L1. Takodje i lob udarac lepo radi. I jos jedan dodatak, kada sutiram drzim levu ili desnu stranu ali unazad. Ranije se drzalo levo - desno koso unapred sad zavrnes unazad. I golova bar za 30% vise.
    Mislim da ce nama starijima malo vise vremena trebati da se prilagodimo jer treba za to i vremena i posvecenosti. Mozda su moje greske posledica toga sto ranije nisam igrao online niti protiv kompa vec samo sa prijateljima. Ipak igram PES jos iz vremena kada su igraci licili na kockice i mogu da osetim promenu u filozofiji igre ili gde je vec usledila.
    Ovaj pes ima mnogo nedostataka a najnovija verzija mi se cini da i ako je popravila promenu igraca ipak da su nesto cackali oko gejmpleja jer mi igraci nemaju onaj odziv i agilnost kao na pocetku. Mozda mi se samo cini ali evo ako je jos neko primetio neka kaze.

6. The Following 3 Users Say Thank You to MaErAkLoIJA For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Lepo si sve to zapazio. Slazem se. Igram online pa ne znam vise do cega je, kad se desi da su mi reakcije igraca jako spore, da li je do servera, necijeg neta, forme, formacije, slajdera... Ne ja, nego su svi poludeli, kupuju hladnjak da hlade soni, smanjuju rezoluciju, probaju vise servera i slicno. Komp je posebna prica jer tu tek svi nemaju isti hardver.
    Evo igrao sam na soniju protiv naseg igraca (bolji bi net trebalo biti nego sa Brazilcem, posebno u pola 3 nocu) koji salje duge visoke lopte u sredinu (i lepo prosledjuje glavom ili prima). Ja igram bez preskakanja, sa 160 pasova (na stranu sad sta je lepse, smislenije nadmudrivanje, moje muljanje sa puno dodira ili njegovo bunarenje). Pa protiv tog stila, uz 63% poseda, trebalo je da imam 200 pasova, a ne 160. Pregazio me je defanzivno u poslednjih pola sata, sekao lopte, gazio, moji slabo pokretni, a vode... i mozda nije do servera, nego bas do taktike i presinga. Presedne mi pobeda ako sam toliko nemocan da ne mogu pola sata loptu da iznesem sa svoje polovine. Golman me je spasio. Golmani su posebna prica, nekad odluce mec, sve brane, a nekad nista. Ako je tu prilikom realizacije sve do nas, do koncentracije, a ne da igrica nekad tako zeli, ok. Sa druge strane, postoje mecevi kada mi ide sve kao po loju, pa mozda tad moja taktika ne odgovara protivniku.

Dva su faktora , ja sam naglasio ocjene igraca - ali postoji i onaj bug o kojem se pricalo na nekoliko prethodnih strana (neko je i video stavljao) gdje kod prebacivanja igraca - igrac napravi korak u pogresnom smjeru (prema protivnickom golu recimo) i izgubi momentum - kao pokusaj ofside zamke , ali skoro nikad ne uspije ... e sad kod bolje ocjenjenih igraca se to manje primjeti jer oni uspiju brze da se okrenu i stignu protivnika-dok kod slabijih obicno nema sanse da se stigne napadac

hoce li da se oglasi neko povodom sidera za ovu verziju PESa?

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Pošto se ponašaš kao indijanac ne treba ni da ti se oglasi niko, niti imam želju da te uputim na pravo mesto.
    Napravi sam kad već insistiraš.

11. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Molim! Kakvo ti je to vaspitanje? Sta sam ti uradio da se tako ponasas. I kakvo je to spominjane indijanaca jel to u ovom forumu tako nesto moze da se radi

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Izvinjavam se, prastanovnici Amerike je politički korektno.
    Ne drami i ne foliraj se.

14. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Super Star Macan's Avatar

Default Re: Odg: Pro Evolution Soccer 2018

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Za one koji hoce lagane golove
    Hvala Maremas . Sa danasnjeg co op match-a Uzivajte

16. The Following 2 Users Say Thank You to Macan For This Useful Post:

Kakvo uzivanje, pa ovo je cisto bagerisanje :(

18. The Following 3 Users Say Thank You to pumba For This Useful Post:

grozno, tačno da obrišeš igru posle ovakve gluposti

Quote Originally Posted by Rio Ferdinand View Post
    grozno, tačno da obrišeš igru posle ovakve gluposti
    a kada dodjes golmanu na 5 metara i zakucas mu je svom snagom = on nekim nadljudskim refleksom to uspije odbraniti ... sa druge strane cak i ovakvi lobovi prolazi, a lagani lob preko golmana kada izadjes 1na1 prolazi jos i lakse

Igra je skoro u potpunosti pokvarena kada se radi o sutevima i davanju golova - ono sto treba zavrsiti u golu u 90% slucajeva golman odbrani , a ono sto zavrsi u golu jednom godisnje ovdje prolazi u 90 % slucajeva

I naravno dodate prebacivanje igraca i AI koji jedino zna odigrati petu -> pa na stranu ... zalosno sto su stvarno sjajne animacije (osim golmana) i jako dobra grafika pokvarene stvarima koje su u 17-ci skoro perfektno radile

21. The Following User Says Thank You to Pistol For This Useful Post:

a kada dodjes golmanu na 5 metara i zakucas mu je svom snagom = on nekim nadljudskim refleksom to uspije odbraniti ... sa druge strane cak i ovakvi lobovi prolazi, a lagani lob preko golmana kada izadjes 1na1 prolazi jos i lakse

Igra je skoro u potpunosti pokvarena kada se radi o sutevima i davanju golova - ono sto treba zavrsiti u golu u 90% slucajeva golman odbrani , a ono sto zavrsi u golu jednom godisnje ovdje prolazi u 90 % slucajeva

I naravno dodate prebacivanje igraca i AI koji jedino zna odigrati petu -> pa na stranu ... zalosno sto su stvarno sjajne animacije (osim golmana) i jako dobra grafika pokvarene stvarima koje su u 17-ci skoro perfektno radile
    Slazem se, igram ovaj PES evo vec 7 dana (vecinom protiv kompa na superstar nivou) i vecina od tih nabrojanih situacija i meni se desava, posebno za nemoguce odbrane golmana dok sa druge strane moj golman u nekim situacijama djeluje mentalno nesposoban. Pa zatim te pete i lopte na stranu stvarno djeluju iritantno, a to za prebacivanje igraca je bar po ovome sto sam vidio do sada klasicni bug, i to sto za grafiku kazes, ok dobre animacije i grafika je isto tako solidna, kazem solidna jer prosto je nevjerovatno kako i na ovom PES-u, ko i na zadnja dva, travnjaci kod vecine stadiona po danu izgledaju perfektno a po noci presvjetlo, toliko da me ponekad oci zabole pa moram preko TV-a koliko toliko smanjiti svjetlost....mozda vremenom i promjenim misljenje za vecinu stvari al pošto i predugo igram PES, cisto sumnjam

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: Pro Evolution Soccer 2018

Razumem da vam ne odgovara igra, sut, odbrana, sta vec, ali zasto morate da pisete jedno te isto po sto puta u svakoj mogucoj temi.

24. The Following 2 Users Say Thank You to AiN For This Useful Post:

sto se tice kontrole lopte najbolji pes ikad ali kad se igra protiv cpu igraci na primer kad napadas i cim izgubis loptu odma trce nazad na svoje pozicije ovo nikako da isprave treba da bolje reaguju a ne da se povlace steta da je to ispravljeno bilo bi super i da sutevi nisu bas raznovrsni

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Pa postavi visoko odbranu, uz frontline pressure, aggressive i gegenpress i onda ce da napadaju k'o osice cim izgube loptu. Ali ostavljaces dosta prostora nazad.

27. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

nesa24 nesa24's Avatar

Nakon par meseci može se slobodno reći da je ovo igra kojoj su posvetili najviše pažnje

Ima bagove i probleme ali je mnogo veći iskorak sa 17 na 18 nego što je bio sa 16 na 17

Možda ne najbolji pes ali među top 3 bar po mom viđenju

29. The Following 4 Users Say Thank You to nesa24 For This Useful Post:

je l' neko nasao foru za situaciju kad dodate neki duzi pas po zemlji, igra oznaci nekog vaseg igraca kome je ta lopta zamisljena, ali je ocigledno da nece uspeti da stigne do istog, a na putu lopte je neki drugi vas igrac koji moze da je uzme. kako selektovati tog igraca kome pas nije zamisljen i uzeti loptu?

Page 69 of 74 FirstFirst ... 19596768697071 ... LastLast