Page 66 of 68 FirstFirst ... 16566465666768 LastLast
Results 1,301 to 1,320 of 1357

Thread: Pro Evolution Soccer 2018

Default Re: Pro Evolution Soccer 2018

update skoro nista nije popravio koliko vidim ... mjenjanje igraca je bolje , ali daleko od popravljenog --- i dalje igra nije u stanju da prebaci na igraca koji se nalazi iza onoga sa loptop bez obzira ako ga moze stici i uzeti mu loptu

Golmani su skoro gamebraker za mene ... ne radi se o tome da se ne moze postici gol , nego je to na uvijek isti nacin - zato sto se i golman Almerie pretvara u Neure+Buffon+Kahn i brani sve osim ako mu je zakucas u stativu ili odbijene .... to ubija i volju za igranjem , jer sva ljepota igre jesu golovi - a ovdje su golovi skoro svi isti - jer na golu nisu golmani nego superman i batman zajedno .... Najsmjesniji su penali gdje ja i drug uopste ne pogadjamo stranu nego se bacimo kada vidimo gdje ovaj drugi suta , i opet mozes stici da odbranis sut u raslje

2. The Following User Says Thank You to Pistol For This Useful Post:

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Iskače kao pečurke posle kiše sa nekim pričama koje su vrhunski glupe i kad se sve spoji ispade da je cela igra otišla u aut.
    A ovaj majstor što više neće da igra, ono, kao da nekoga zabole uvo za to, odbijaju ti se lopte jer si odličan u odbrani.
    Imate Fifu pa igrajte fudbal koji je debilan i automatski.
    Ili kretenski PES 13, isti đavo.

4. The Following 2 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Edit Tim milancedr's Avatar

Pa da igras vise naucio bi kako se daju golovi i ne bi kukao ovde sve je stvar vezbe...

6. The Following User Says Thank You to milancedr For This Useful Post:

Regular MilanCv's Avatar
    Steam ID:
    milance12325

Ljudi iz Konamija čitaju ovaj forum, uspore vam igru jer vam je prebrza i opet vam ne valja.

8. The Following User Says Thank You to MilanCv For This Useful Post:

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Brzina je bila odlicna u pocetku, pa su posle ubrzali da bi je sad namestili negde izmedju. Sasvim je ok.
    Menjanje igraca nisu jos uvek sredili kako treba. Desava se da mi lopta prolazi na par metara pored igraca koji stoji i gleda, a da ne mogu da prebacim na njega selektor, cak ni desnim analogom. Dok za loptom trci neki drugi moj igrac koji je 10 puta dalji od lopte u odnosu na onog prvog. Retko je ali se desava.

10. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Quote Originally Posted by milancedr View Post
    Pa da igras vise naucio bi kako se daju golovi i ne bi kukao ovde sve je stvar vezbe...
    ja nisam rekao da ne znam dati gol , nego da je davanje golova uvijek na isti nacin zbog golmana ... mozes mu 10000000 puta sutirati malo pored ruke/noge svaki put ce da ti odbrani nekim matrix refleksima.... naravno po vama je to savrsena preslika stvarnog fudbala - jer gdje ce se neko usuditi reci nesto protiv PES-a i KONAMI-a ... a igrat cu PES 2017 vjerovatno dok se ovo ne popravi (ako se popravi)

12. The Following User Says Thank You to Pistol For This Useful Post:

Pes i Partizan niko ne sme da mi dira.

14. The Following User Says Thank You to milancedr For This Useful Post:

Bilo bi lepo da kad napisete da neko treba da vezba za npr. odbranu, sut i sl. da kazete i sta tacno a ne da ispada u najmanju ruku da se k.... ili pricate u prazno. Jel problem da napisete sta se to tacno kod suta vezba? Jel problem da napisete npr. gledaj da ti igrac bude u takvoj poziciji u odnosu na gol, sutiraj tako sto pritisnes to i to dugme .... Naravno treba se obratiti i sa kojom nogom igrac sutira i sl. ali nemojte samo da ga tupite.....
    Za odbranu isto. Kako skacete? Kako i sa kojim dugmicima baratate pa lepo onda covek moze i zna sta da vezba. Inace moze koliko hoce da vezba na treningu ali to nije isto...
    Evo konkretno svi koji mnogo lako daju gol jer "znaju" nek napisu kako pa da skinem kapu...

Sedam Yoda's Avatar

Quote Originally Posted by pilojac85 View Post
    Brzina je bila odlicna u pocetku, pa su posle ubrzali da bi je sad namestili negde izmedju. Sasvim je ok.
    Menjanje igraca nisu jos uvek sredili kako treba. Desava se da mi lopta prolazi na par metara pored igraca koji stoji i gleda, a da ne mogu da prebacim na njega selektor, cak ni desnim analogom. Dok za loptom trci neki drugi moj igrac koji je 10 puta dalji od lopte u odnosu na onog prvog. Retko je ali se desava.
    Sve ovo sam hteo da napisem sem onog da se retko desava... i dalje mi se bas cesto desava da u trenutku znam da je sve ok jer su moja 2 igraca oko lopte ali nisu upaljeni i bez obzira sto im lopta prolazi pored noge oni idu svojim putem na svoju poziciju a ne mogu da ih ukljucim, totalna katastrofa, i isto se precesto desava da se dalji igrac pali i trci ka lopti a ovaj blizi nije na toj tekmi uopste... sto se tice prebacivanja primetio sam da kad ide normalan napad i svi su na pozicijama prebacivanje ide ok ali cim je kontra u pitanju ili povecan pritisak pocinje debilno prebacivanje na totalno leve igrace, pustio sam dzojstik do sad bar 20 puta zbog toga, 4 puta prebacujem i nijednom ne izabere igraca koji je tu kod lopte i onda kad ovaj doda drugom on prebaci na njega i onda naravno odem u crveno ali opet, to se desava upravo na tim tekmama gde na pocetku vidis da su usporeni i da si nadrljao, njih ima cini mi se manje nego na 17 ali ih opet ima...

17. The Following 2 Users Say Thank You to Yoda For This Useful Post:

Professional VEK1NG's Avatar

Quote Originally Posted by Yoda View Post
    Sve ovo sam hteo da napisem sem onog da se retko desava... i dalje mi se bas cesto desava da u trenutku znam da je sve ok jer su moja 2 igraca oko lopte ali nisu upaljeni i bez obzira sto im lopta prolazi pored noge oni idu svojim putem na svoju poziciju a ne mogu da ih ukljucim, totalna katastrofa, i isto se precesto desava da se dalji igrac pali i trci ka lopti a ovaj blizi nije na toj tekmi uopste... sto se tice prebacivanja primetio sam da kad ide normalan napad i svi su na pozicijama prebacivanje ide ok ali cim je kontra u pitanju ili povecan pritisak pocinje debilno prebacivanje na totalno leve igrace, pustio sam dzojstik do sad bar 20 puta zbog toga, 4 puta prebacujem i nijednom ne izabere igraca koji je tu kod lopte i onda kad ovaj doda drugom on prebaci na njega i onda naravno odem u crveno ali opet, to se desava upravo na tim tekmama gde na pocetku vidis da su usporeni i da si nadrljao, njih ima cini mi se manje nego na 17 ali ih opet ima...
    O tome sam pričao.

Sedam Yoda's Avatar

U odbrani ti je najbitnije da se postavis ispred protivnickog igraca, nije to bas tako lako pa niko ne moze da ti kaze uradi to i to pogotovo sto je malo nepredvidivo kretanje igraca a i pitanje je koji igrac ide na kojeg u skoku, da li se zaleteo ili skace iz mesta itd... na 18 je to mnogo bezazlenije nego na 17, nema ni blizu toliko golova glavom...
    ...a sto se tice suta, u trenutku kad sutiras analogom ides na stranu na koju hoces da sutnes ali ako drzis predugo na stranu otici ce pored gola a ako drzis prekratko golman brani, ako sutiras uvek pravo golman naravno uvek brani... slazem se da su golmani u dosta situacija supermeni ali u najvecem broju sansi krivi smo mi jer lose pomeramo analog ili ne pomeramo uopste tj ostaje u pravcu kretanja igraca. I tu nema nekog pravila, desava se da na jednoj tekmi ne mogu gol da ubodem iz 15 puta a na drugoj sutnem 5 puta i dam 5 golova, ima veze i do igraca i do golmana i do onog ko upravlja... uopste nije lose vezbati sut na treningu jer tamo mozes lepo da vidis kako ide lopta kad razlicito pomeras analog pri sutu. Najteze je to primeniti u tekmi gde je u pitanju i brzina reagovanja i pritisak same tekme. Problem je i drzanje u stranu dok igrac ne sutne jer nekad sutne odmah a nekad saceka malo pa treba znati i pustiti analog da ne ode pored gola... ovo je sad onako iz glave, ima svakakvih situacija a gotov recept za davanje golova neces naci

Quote Originally Posted by Yoda View Post
    U odbrani ti je najbitnije da se postavis ispred protivnickog igraca, nije to bas tako lako pa niko ne moze da ti kaze uradi to i to pogotovo sto je malo nepredvidivo kretanje igraca a i pitanje je koji igrac ide na kojeg u skoku, da li se zaleteo ili skace iz mesta itd... na 18 je to mnogo bezazlenije nego na 17, nema ni blizu toliko golova glavom...
    ...a sto se tice suta, u trenutku kad sutiras analogom ides na stranu na koju hoces da sutnes ali ako drzis predugo na stranu otici ce pored gola a ako drzis prekratko golman brani, ako sutiras uvek pravo golman naravno uvek brani... slazem se da su golmani u dosta situacija supermeni ali u najvecem broju sansi krivi smo mi jer lose pomeramo analog ili ne pomeramo uopste tj ostaje u pravcu kretanja igraca. I tu nema nekog pravila, desava se da na jednoj tekmi ne mogu gol da ubodem iz 15 puta a na drugoj sutnem 5 puta i dam 5 golova, ima veze i do igraca i do golmana i do onog ko upravlja... uopste nije lose vezbati sut na treningu jer tamo mozes lepo da vidis kako ide lopta kad razlicito pomeras analog pri sutu. Najteze je to primeniti u tekmi gde je u pitanju i brzina reagovanja i pritisak same tekme. Problem je i drzanje u stranu dok igrac ne sutne jer nekad sutne odmah a nekad saceka malo pa treba znati i pustiti analog da ne ode pored gola... ovo je sad onako iz glave, ima svakakvih situacija a gotov recept za davanje golova neces naci
    sa ovim ja imam problem , jer kazem da gotov recept postoji -- a razlog su previse dobri golmani (tu mislim na reflekse). Evo recimo kada ides jedan na jedan sa golmanom , 100 puta je lakse postici gol laganim lobom nego sutem ispod noge golmana -- dok u stvarnosti je suprotno

Dobri golmani po definiciji KONAMI-a su ako im nabijes reflekse na 99 i sve brane , to nije tako. Razumijem da je razlog za ovakvo stanje i u samim igracima gdje ako golman (raniji PES-ovi) napravi gresku (jer valjda u stvarnosti se nikada nije takvo nesto zabiljezilo) odmah ide prica "PES najgori ikad zbog golmana) ... i onda su developeri jednosavno isli linijom manjeg otpora "Hocete dobre golmane, evo vam dobri golmani" i svim golmanima nabiju neljudske reflekse. Rezultat toga je ovo sto ja cijelo vrijeme govorim

21. The Following User Says Thank You to Pistol For This Useful Post:

nije lakse postici lobom.

stvar je imati dobar tajming, gle cuda, kao i u stvarnosti

23. The Following 3 Users Say Thank You to VladaJ For This Useful Post:

a bre napravite jednostavno training video tutorial na superstar ili legend tezini i zacepite nam svima usta jednom za svagda kako zabijate golove sa 30 i kusur metra, ili modifikujte sider da radi za pes 2018 i problem resen

o kakvih sad 30 i kusur metara pricas?

ako si lik koji hoce da puca sa 35 metara konstantno i daje gomilu golova tako, mozda je bolje da igras pes6, igras sa interom i bombardujes sa adrianom recimo

26. The Following 2 Users Say Thank You to VladaJ For This Useful Post:

ili fifu pa igraj brate do mile volje...

28. The Following User Says Thank You to milancedr For This Useful Post:

ja recimo ne pricam o golovima sa 30 metara (premda se i odatle moze postici gol , u stvarnosti naravno ne na ovom PES-u) nego unutar 16. Golmani imaju smijesno brze reflekse - evo test pa mi recite da sam u krivu. Uzmite penal protiv ljudskog protivnika , sacekajte da on sutne loptu (u stranu) i tek kada vidite gdje je sutirao onda se bacite = odbranit cete 50% penala ... u stvarnosti je to NEMOGUCE uraditi , zato se golmani i bacaju i pogadjaju stranu , ne mogu se imati toliko brzi refleksi - to je van mogucnosti ljudskog bica a ne bilo kakvog golmana

Quote Originally Posted by Pistol View Post
    ja recimo ne pricam o golovima sa 30 metara (premda se i odatle moze postici gol , u stvarnosti naravno ne na ovom PES-u) nego unutar 16. Golmani imaju smijesno brze reflekse - evo test pa mi recite da sam u krivu. Uzmite penal protiv ljudskog protivnika , sacekajte da on sutne loptu (u stranu) i tek kada vidite gdje je sutirao onda se bacite = odbranit cete 50% penala ... u stvarnosti je to NEMOGUCE uraditi , zato se golmani i bacaju i pogadjaju stranu , ne mogu se imati toliko brzi refleksi - to je van mogucnosti ljudskog bica a ne bilo kakvog golmana
    Probaj da sutiras sa 30 metara sa igracima koji imaju knuckle shot karticu...
    Sto se tice penala probaj da drzis kocku malo duze, pa cak i do kraja...

Amateur KimJongUn's Avatar
    PSN ID:
    kimjongg86

Igram PES vec 20+ godina, ovo je definitivno nesto najbolje ali po pitanju kretanja igraca, putanji lopte itd. No ova igra ima velikih problema (po mom skromnom misljenju):
    1. Napadaci su PREDOBRO napravljeni, svaka cast svima ali Messi je jedini igrac koji zasluzuje imati 90+ ocjenu, mozda i CR je na granici i to je to. Ovo sve ostalo treba biti blize 85 nego 90.
    2. Obrambeni igraci su tako degradirani da je to bruka!!! Velika vecina ih ima SPEED ispod 75 i zato je nemoguce zaustavljat napadace koji su napravljeni u startu visestruko bolje i brze, a nesto ne vidim u stvarnosti da su napadaci tako mnogo brzi od defanzivaca, ovo sto se dogadja na PESu je realno bruka... uzmes Williana drzis R1 i L1 i vrtis se ko budala i nema sanse da izgubis loptu! A o slabijim igracima (u stvarnosti) da ne govorim, znaci koliko je realno da se takve stvari dogadjaju u stvarnosti??? Meni igra ne dopusta da ga stignem a kamoli fauliram, uradis dva puta kocku on tapne trokut i CF ide sam na golmana!!????
    3. Sto se tice svih vrsta prekida sve mi je ok samo bih izbacio ovo upravljanje golmanom kod istih jer nema smisla, radi se arkadcina...
    4. Kad smo kod arkade, sta je s ovim advanced manual sutevima gdje svaki igrac sutira loptu 300km/h ???? Koliko ja gledam u stvarnosti nema 5% igraca koji znaju sutnut loptu jako a pogotovo pravilno i precizno...
    5. Moje misljenje je da su ocjene igraca nesrazmjerne s engineom igre, ocjene igraca za ovaj engine trebaju biti za 5 unita manje svima...
    6. Hvala na strpljenju (no hate)
    7. Zelim da igram utakmice 0:0, 1:0 a ne 5:6, 4:7, 3:6 itd... ovo je nogomet/fudbal a ne hokej!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

zvuci kao da kuburis sa odbranom

33. The Following User Says Thank You to VladaJ For This Useful Post: