Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 81 to 83 of 83

Thread: Mančester Junajted - Povratak u vrh

Default Re: Mančester Junajted - Povratak u vrh

FINALE LIGE ŠAMPIONA - sezona 2

Po završetku ligaških utakmica ostala je samo još jedna, finalna, i najvažnija utakmica sezone, finale Lige Šampiona koje se ove sezone igralo u Kijevu, a kakav nas je samo duel u tom finalu čekao. Dva najveća rivala engleskog fudbala, oči u oči u borbi za najveći evropski trofej. Junajted je želio da postane prvi tim koji je odbranio titulu Lige Šampiona, a ukoliko bi im to pošlo za rukom, ovo bi Junajtedu bio peti trofej u ovom takmičenju, čime bi se izjednačili po broju osvojenih Liga Šampiona sa Liverpulom. Ne bi trebalo da je potrebna dodatna motivacija igračima Liverpula pred ovakav meč, ali ako je neki igrači nisu imali, onda činjenica da se Junajted u direktnom susretu u finalu može izjednačiti sa njima po broju evropskih trofeja bi trebala da potpali vatru.

„Ovo je utakmica u kojoj je sve moguće. Želimo ovaj trofej, naši navijači to zaslužuju. U Kijev smo doputovali spremni, fokusirani smo samo na utakmicu, i ako odigramo onako kako znamo, večeras bi se mogli vratiti kući sa šestim trofejom Lige Šampiona.“ Izjavio je Klop.

„Imamo priliku da postanemo prva ekipa u istoriji fudbala koja je odbranila trofej Lige Šampiona. Ovo je prilika za moje momke da urežu svoje ime u fudbalsku istoriju, ovo je prilika da uradimo nešto neviđeno. Motivacija dodatna pred ovakav duel ne treba, samo se nadam da će igrači ostati smireni i fokusirani do kraja i da neće izgoriti u želji za pobjedom, ja potpuno vjerujem u njih“ izjavio je menadžer Junajteda.

Evo kako su izgledale postave pred ovaj duel.

Vejn Runi i Sadio Mane kao kapiteni izveli su svoje ekipe na teren u Kijevu, sve je bilo spremno za početak najveće utakmice sezone, a kakav početak za Junajted je to bio. U 9. minuti Antoni Marsijal koristi asistenciju Karaska i svoj tim dovodi u vodstvo, 0:1. Igrao se jako oštar fudbal sa puno prekršaja, pa smo pored gola u prvom poluvremenu vidjeli i tri žuta kartona, dva za igrače Liverpula Manea i Gomeza, i jedan za Renata Sančeza iz Junajteda.

Junajted je još jednom odlično otvorio poluvrijeme i u 51. minuti Karasko bilježi svoju drugu asistenciju u finalu, a Ibrahimović postiže gol za vodstvo od 0:2. Liverpul nije pokazivao ništa sve do 84. minute kada Lalana probija u šesnaesterac Junajteda gdje ga faulira Varan, a sudija potpuno opravdano pokazuje na bijelu tačku. Kapiten Mane je preuzeo odgovornost na sebe i sjajno izvedenim penalom smanjio rezultat na 1:2. Do kraja je bilo nešto više od 7 minuta, ali to ipak nije bilo dovoljno za Liverpul da napravi čudo, kao što su napravili čudo u Istanbulu. Junajted je mirno priveo utakmicu kraju, izdržali su agresivan presing Liverpula, sačuvali vodstvo i postali prvi klub koji je dva puta za redom osvojio Ligu Šampiona.

Uslijedilo je veliko slavlje navijača i igrača Junajteda u Kijevu koje je trajalo do duboko u noć.

„Ovo je kao san, ne djeluje stvarno. Da li smo mi stvarno prvaci Evrope po drugi put za redom? Da li smo stvarno kompletirali trostruku krunu za samo 2 sezone? Ne mogu da vjerujem, dugujem sve ovoj sjajnoj grupi igrača, i vječno sam im zahvalan što su mi dopustili priliku da ih vodim tokom ove 2 sezone. Osvojili smo svaki trofej koji se može osvojiti, ali ne želimo da se zaustavimo na ovome, nadam se da će biti još mnogo noći poput ove!“ izjavio je ekstatični menadžer Junajteda po završetku finala.
    Attached Images Attached Images

2. The Following User Says Thank You to ooopop For This Useful Post:

Default Re: Mančester Junajted - Povratak u vrh

Mančester Junajted je u maju odigrao 6 utakmica, na kojim su zabilježili 5 pobjeda i jedno nerješeno. Najefikasniji igrač bio je Ibrahimović sa 6 pogodaka.

U timu mjeseca maja Premijer Lige našlo se čak 6 igrača Mančester Junajteda.

Mančester Junajted je sezonu okončao sa 5 trofeja, od 6 mogućih. Prvo su osvojili UEFA Super Kup, zatim Svjetsko Klupsko Prvenstvo u Japanu, pa onda FA Kup, Premijer Ligu i Ligu Šampiona. Jedini trofej koji nisu osvojili jeste Komjuniti Šild, ovaj trofej je osvojio njihov gradski rival Mančester Siti u prvom zvaničnom meču sezone.

Mančester Junajted je ove sezone u svim takmičenjima odigrao ukupno 62 utakmice, na kojim su zabilježili 40 pobjeda, 17 nerješenih i 5 poraza.
    U Premijer Ligi Junajted je imao skor od 26 pobjeda, 10 nerješenih, i samo 2 poraza.

Igrači sa najviše nastupa za Mančester Junajted ove sezone bili su Vejn Runi i Mkhitarijan sa 43 upisana nastupa, slijedili su De Gea, Pogba i Ibrahimović sa 41 ubilježenim nastupom, a najbliži da upiše 40 nastupa za klub u sezoni bio je Rafael Varan koji je završio sezonu sa 39 odigranih utakmica.

Najbolji strijelac tima sa Old Trafforda bio je ubjedljivo Zlatan Ibrahimović sa nevjerovatnih 29 golova, drugi na listi je bio mladi Markus Rašford sa 12 golova, a slijedili su Marsijal, Runi i Karasko sa po 10 golova.

Najbolji asistent tima u sezoni 2017/2018 bio je Memfis Depaj sa 12 asistencija, Marsijal je imao 10 upisanih asistencija, dok je Karasko bio na trećoj poziciji sa 9 asistencija.

ostale statistike najboljih igrača sezone 2017/2018

Junajted je ove sezone ukupno postigao 89 golova, a primio je 34 gola. Zanimljiv podatak je da su upravo u periodu utakmice od 76. do 90. minuta i postigli (24) i primili najviše golova (11).

Mančester Junajted je na kraju ove sezone i zvanično proglašen najboljim timom Evrope jer su zauzeli vrh UEFA rang ljestvice

"Kada sam dobio ponudu od Junajteda rekao sam da ću ovaj klub vratiti na tron evropskog i svjetskog fudbala. Znao sam da me očekuje mnogo izazova, velika borba, ali na kraju sam svoje obećanje ispunio. Mančester Junajted se sada nalazi tamo gdje i pripada, to je sami vrh i od Junajteda se ponovo očekuju samo trofeji i ništa manje od toga. Sklopili smo jedan nevjerovatan tim, pun iskustva ali i mladih igrača koji sigurno imaju od koga da uče. Na svakoj poziciji imamo bar po 3 igrača svjetske klase što garantuje ovom timu mnogo uspjeha u budućnosti, i zaista sam presrećan zbog toga. Za samo 2 sezone mi smo osvojili sve što se osvojiti u fudbalu može, ove sezone 5 od 6 mogućih trofeja, prošle 3 od 4 trofeja, što su zaista fenomenalni podaci. Nadam se da se klub neće zaustaviti na ovome, već da će iz godine u godinu obarati mnoge rekorde" izjavio je menadžer Junajteda.

Na pitanje da li će i sledeće sezone ostati menadžer tima sa Old Trafforda odgovorio je: "Sezona je tek gotova, sada slijedi duža pauza u kojoj ću razmisliti da li ću nastaviti da budem na čelu ovog izuzetnog kluba. Obećanja koja sam dao prije dolaska sam sada ispunio, tim je na samom vrhu, smjena generacija je napravljena uspješno. Nakon odmora koji slijedi vratiću se sa zvaničnim saopštenjem o mojoj budućnosti u klubu"

Attached Images Attached Images

4. The Following 2 Users Say Thank You to ooopop For This Useful Post:

Regular KaSskadeR's Avatar

Default Odg: Mančester Junajted - Povratak u vrh

Na kojoj tezini si igrao i jel si koristio mozda onaj alat za novac?

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345