Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 201 to 212 of 212

Thread: PES league

Top Player Lune83's Avatar

Default Re: PES league

Quote Originally Posted by BeLLicus View Post
    Procitao sam lune sto si napisao i nadovezat cu se na jednu stvar. Ja osobno igram na pesexpertu hrvatski je sajt. Ima ljudi sa balkana i ono sto je najbitnije 70 ljudi na ps4 konzoli. 5 liga. I naravno dosta vrlo vrlo jakih igraca i za kepu bi bilo odlicno da tamo igra. Ovo nije reklama da se razumijemo samo kazem da postoji jak sajt sa hrpu igraca na ps4 konzoli i za kepu bi to bilo odlicno. Pobjednici lige i kupa dobiju na adresu pehare i onako bas je sve full ozbiljno. Pa eto nije da nema gdje igrati ozbiljno na ps4 konzoli sa puno igraca.
    Tvoj komentar je vise nego dobrodosao. Iskreno mi je drago da cujem da postoji toliki broj igraca na PS4 konzoli na jednom forumu i to samo moze da bude dobro za sve nas sa ovog prostora.Velika konkurencija, rivalitet, samo ce pojacati kvalitet ili nadograditi postojeci.Mozda kreiranje neke zajednicke lige ( kao nekada SFRJ u fudbalu ) izmedju pesexperta,pes-serbia,bpl-a....turnira.....Sa tolikim brojem aktivnih igraca na svim forumima bivse SFRJ ja zaista ne vidim kako su ti holandjani, francuzi, nemci, italijani ili ko zna vec ko bolji od nas?! Sto opet dovodi do one nase najtanje karike a to je organizacija.Smatram da sa malo truda, moze da se napravi najjaca PES zajednica na svetu po svim merilima.Ipak je ovo samo igra i trebali bi svi da budemo slozni zarad vecih ciljeva a plus uz sve to da se igramo i druzimo sa uzivanjem jer to je i svrha ovakvih foruma.

2. The Following 4 Users Say Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Professional superandrea's Avatar
    Steam ID:
    superandrea
    PSN ID:
    superandrea1973

U holandiji su napravili da se učestvuje u online ligi, plus imaju 2 offline turnira... Od ove godine PES League organizuje turnire, ne moraju sami momci iz PES Holland da se cimaju već samo da učestvuju... Sve vaše ideje će moći, ali prvo bi mogli da dignu broj učesnika na 32, kad mogu da povećavaju broj učesnika na evropskom i svetskom prvenstvu, ali, ako neko ima vezu u Konamiju trebao bi da im direktno pridje... Mislim da je ideja da Kepin uticaj sad treba da se iskoristi potpuno na mestu. Mada, Jugu su i rasturili jer bi razvalili sve na svetu u svim sportovima

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

4. The Following User Says Thank You to superandrea For This Useful Post:

Administrator maremas's Avatar
    Steam ID:
    maremas
    PSN ID:
    maremas84

Default Odg: Re: PES league

Quote Originally Posted by Lune83 View Post
    Smeo bih da kazem da Kepa vec sada ima neki odredjeni uticaj na tom nivou da bi mozda mogao da na neki nacin trazi, insistira,pokusa da izbori da dobijemo svoju regiju tj ligu.Pre svega mislim na Balkan a ne na bivsu SFRJ i da kroz te kvalifikacije se borimo za prolaz dalje ili odlazak kao i svi ostali na te kvalifikacione turnire.
    Nezaboravi da su Francusku za PES 2017 ubacili u Rest of Europe, koja je tad imala svetskog prvaka Usmakabylea i to 2x za redom.
    I ove godine će pes-serbia verovatno biti na Gamesconu i ništa nas neće koštati da pitamo kolike su šanse za to...

6. The Following User Says Thank You to maremas For This Useful Post:

Default Re: Odg: Re: PES league

Quote Originally Posted by maremas View Post
    Nezaboravi da su Francusku za PES 2017 ubacili u Rest of Europe, koja je tad imala svetskog prvaka Usmakabylea i to 2x za redom.
    I ove godine će pes-serbia verovatno biti na Gamesconu i ništa nas neće koštati da pitamo kolike su šanse za to...
    Znam za taj slucaj i slazem se ali se pitam zasto su francuze ubacili u rest of europe grupu? Mozda mali broj prodatih kopija igre te godine u Francuskoj? Ako je to onda mi nemamo nikakve sanse.Tj, ako im je to merilo.U svakom slucaju, eto ga gamescon pa da pitamo

Default Odg: Re: Odg: Re: PES league

Jel se moze igrati liga na pc i ako mi moze neko objasniti kako da napravim da igram

hvala unaprijed

Default Re: Odg: Re: Odg: Re: PES league

Quote Originally Posted by RainciCity View Post
    Jel se moze igrati liga na pc i ako mi moze neko objasniti kako da napravim da igram

hvala unaprijed
    Ako mislis na pes league zakasnio si.To je zavrseno. Moras da cekas pes 2018 i onda da se ukljucis u takmicenje za sledecu godinu ali cisto sumnjam da ce biti za PC.

Administrator maremas's Avatar
    Steam ID:
    maremas
    PSN ID:
    maremas84

Default Odg: PES league

Za sl. godinu kvalifikovati se za PES ligu ćeš moći preko PS3, PS4, PC i Xbox One konzole.

11. The Following User Says Thank You to maremas For This Useful Post:

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Sad kad su sve izjednačili mislim da neće biti razloga da je ne bude.

13. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Madridista customiZer's Avatar

Default Re: Odg: PES league

Quote Originally Posted by biancorosso View Post
    Jel ovo svi moraju da igraju sa Barsom ili šta?
    Moze neko da odgovori na ovo?

Quote Originally Posted by Lune83 View Post
    Fer plej? Zbog tog istog fer pleja Kepa nije bio sampion u Milanu jer je na 3:1 ili 4:1 postovao taj nas famozni fer plej koji mu se obio o glavu.Ali naravno, posto smo mi jugovici bajkovita nacija sa naglaskom na nas srbe ( hrvati, bosanci, crnogorci, makedonci, slovenci,itd... ) nisu bas toliko bajkoviti kao mi i to u ovakvim situacijama moze samo da im bude prednost.Poceli smo da izmisljamo da nema klizeceg sa ledja, pa da nema sa strane, pa da nema zadrzavanja lopte,pa da nema gola iz loba ( pes 2014 ) pa da je bot / bager onaj koji daje gol iz centarsuta ili prekida ( u pravom fudbalu se najvise golova tako i postize ),itd... E zbog te iste bajkovitosti nas drugar Kepa nije bio sampion u Milanu gde sam ja licno mislio da ce osvojiti pa cak i bez neke muke.I tako je sve i izgledalo dok mu nije proradio famozni srpski fer plej na 4:1 za njega na 20 minuta do kraja tekme. i ulaska u cetvrt finale ako se dobro secam protiv onog Kolumbijca kome je mogao da da dest komada.Ali jbg, naucismo ga ovde,mladog i neiskusnog da koristi neki fer plej koji niko u svetu ne koristi niti se bavi tim polemikama.Ne na 3:1 ili 4:1. Na 1:0 se vec lomi kicma na sve strane i svuda po terenu!
    Igrao sam ja par turnira u BGu gdje su ljudi vec u 30min. poceli da zadrzavaju loptu, a znam situacija i kad se to radilo u finalu. Nije ni ovde sve bajkovito.

15. The Following User Says Thank You to customiZer For This Useful Post:

@customiZer
    Ne moraju svi da igraju sa Barsom, mora da se igra sa licenciranom ekipom te stoga nije mogao Real, Juve ...

Na drugi deo posta cu odgovoriti kao neko ko je davno igrao turnire, dosta uspesno, a i celo to neko drustvo moje je vladalo tada live scenom u pesu. Turnirska igra i igra kuci sa drugarima nema veze jedno sa drugim! Zilion puta smo svi mi sedeli kuci cirkali pivo i igrali pes, sutira se sa 35 metara, dribla, sprda sa odbranom. Kada si na turniru to ne postoji, nema tu "fer pleja", kao sto ni u stvarnom zivotu i fudbalu nema istog(mada postavljanje pitanja "fer pleja" kao ovakvog kako navode ovde ljudi, po meni nema veze sa "fer plejom"). Da li kepeci iz Barse igraju po pravilima "fer pleja" po vama? Ocigledno ne posto oni vrate loptu kada naidju na zid, pa se kombinuje malo nazad pa opet se krene u napad, pa promeni strana. Da li je Bajern prosle godine igrao po vama po pravilima "fer pleja" kada je naisao na autobus u vidu Juveove odbrane. Ne odlucili su da centriraju!!!! Pobogu nisu igrali po pravilima. To je fudbal!
    Nema klizeci sa ledja!? Zasto sudija je tu da kazni taj potez i da protivniku crveni karton. Da li je to jajarski? Neki igraci nece krljati sa ledja ni u finalu lige sampiona pa makar to dovelo njihov tim do poraza, drugi ce opet to uraditi i u nebitnoj utakmici.
    Na turnirima se greske kaznjavaju, igra se maksimalno racionalno koliko to mec dozvoljava. Zasto sutnuti sa 30 metara i potrositi napad kada imamo sansu za duplim pasom, loptom u prazan prostor itd, a onda sansu da sutnemo 1 na 1 sa golmanom. Zasto jurnuti u napad protiv igraca koji je slabiji od nas po nasem misljenju i dati mu sansu da odigra kontru i povede, a onda stavi sve u odbranu. Kada mozemo da gradimo napad polako i da resimo mec u nasu korist. Jednostavno nema tu price o nekom "fer pleju" vec o zrelosti za turnire i racionalnoj igri.
    Druga stvar kod turnira je psihicka stabilnost. Jednostavno svaki covek drugacije podnosi pritisak i ima razlicit fokus dok radi nesto. Nekima smeta prica u pozadini, pa puste neku muziku stave sluske u usi i imaju fokus(licno ja sam to radio). Sale koji je bio najbolji igrac pes 6 i pes2008 je mogao da se fokusira na mec toliko da ja sedim iza njega pricam mu sve vreme neke gluposti a on me ne cuje niti jednu rec. To jednostavno ili covek ima ili nema. I jednostavno sam mora da otkrije kako da premosti to i da se usresredi samo na mec.

Sto se tice prostora bivse Juge, daleko smo mi od nekog "fer pleja" u bilo kojoj igrici. U doti ce uvek "nas" covek da prekine pauzu, u cs-u ce odbiti da baci pusku saigracu. Verujem da je u pes-u isto tako. Moje misljenje je da smo mi gori od Rusa iako ih svi smatraju za najveci kancer u svetu igrica. Pricao sam pre nekog vremena sa Kuretom koga u tom momentu nisam video godinama, i isprica mi kako je isao u Zagreb na neki turnir, lik mu dao gol, a onda se dodavao sa odbrambenim igracim i cuvao rezultat(srecom nije uspeo u tome).

Raspisah se ja sada kao uncle Albert u Only Fools and Horses... during the war

17. The Following 3 Users Say Thank You to shoninho111 For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Bravo, sve je tacno, i za psihicku stabilnost i za to da ne treba juriti u napad kad neko vodi i ostavljati prostor za kontru.

Sto se tice Barse, Bajerna, pravog fudbala, pa tamo golman ima dosta dodavanja, ali mec traje pravih 90+ minuta, grade... Ovde mi je nejasno i nefer da neko 10+ puta doda golmanu kad vodi (kad gubi mozda 2 puta), nekad i sa 30-40 metara nazad, posto vreme brzo prolazi, 2 minuta dok doda i ispuca (doda), pa znaci ako bi oba igraca radila isto onda bi se samo jedno poluvreme efektivno igralo. Ali tog pravila nigde nema, a neki nasi se drze toga. To je interno. Kao sto ni jajarskom igracu nije zagarantovano da ce pobediti, ni onom fer da ce izgubiti, ali vreme (takticko trosenje vremena) je bitna stvar cesto u ovim mecevima koji kratko traju. Konkretno, ja sam za da neko cuva loptu na protivnickoj polovini, a ne na svojoj. Ali ko me pita.

U vezi proslogodisnjeg meca (pominjao Lune), Kepa nije imao sut u drugih 45 protiv Kolumbijca i ne videh da je srljao napred, ali tako se desilo da onaj postigne golove. Takva je sreca ili razvoj situacije. Nije on sigurno tupav da bleji sa svojih 10 igraca u protivnickih 30 metara i ostavlja prostor na kontru, mislim da nije kaznjen na takav nacin.

Madridista customiZer's Avatar

@shoninho111
    Pretpostavio sam da ne moze Real zbog toga, zato mi je samo trebala potvrda. Stvarno je jadan KONAMI sa tim licencama, ne znam do kada misle tako :/

Ti si samo obrazlozio ono sto sam ja rekao. U postu koji sam citirao je receno da smo mi najveci fer plej, umiremo u ljepoti i sl. Ja sam samo to demantovao iz licnog iskustva.
    Malo je teze praviti paralelu izmedju pravog fudbala i PESa zbog tog dobacivanja sa golmanom, jer utakmice traju mnogo krace a i jako je tesko oduzeti loptu u PESu jer se igrac kojim ne upravljas vraca u formaciju i nazad, ekipa te ne prati u tom nekom ludackom presingu. Sa tim sto je pored svih navedenih stvari meni samo zadrzavanje jajarski. (ovde pricamo o onome kad igrac uopste nema namjeru da krene naprijed, vec samo da zadrzava vrijeme) Centarsutevi, prekidi, trougao je bas sastavni dio igre, ne znam kako neki misle da treba da im das gol.
    Bas zbog toga sto to nije protiv pravila ja sam to rijesio tako sto sam prestao da dolazim na turnire, simple as that

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011