Results 1 to 6 of 6

Thread: ОФК Београд - Повратак Романтике

Default ОФК Београд - Повратак Романтике

МИРОСЛАВ ИВАНОВИЋ ИМЕНОВАН ЗА НОВОГ ШЕФА СТРУЧНОГ ШТАБА РОМАНТИЧАРА

Мирослав Ивановић, до скора тренер млађих категорија Плаво-белих, преузео је кормило новог шефа струке клуба са Карабурме. Четрдесетогодишњи стручњак ће на клупи заменити Славка Матића, који је смењен након мизерне сезоне, за коју навијачи тврде да се с правом може назвати најгором у новијој историји великог клуба, у којој је ОФК испао из највишег ранга домаћег фудбала по први пут у двадесет првом веку.

2. The Following User Says Thank You to Genije For This Useful Post:

Default Re: ОФК Београд - Повратак Романтике

ПРЕДСТАВЉЕН ИВАНОВИЋ

Мирослав Ивановић званично је престављен у понедељак, 1. августа, као нови шеф стручног штаба ОФК Београда, па смо том приликом одлучили да обавимо интервју са четрдесетогодишњим тренером из Степојевца. Ивановић је у клубу радио већ дуже времена и налазио се на неколико различитх функција, првенствено као скаут и тренер млађих категорија, па му ситуација у клубу сигурно неће представљати непознаницу.

Спортски журнал: Добар дан, господине Ивановићу, задовољство нам је што сте издвојили неколико тренутака да би попричали са нама.
    Мирослав Ивановић: Задовољство је и моје, хвала вам.

СЖ: Пре свега, желели би смо знати, какве амбиције имате као шеф стручног штаба? Најавили сте како имате намеру да останете на кормилу клуба дуже време, што уговор од 4 године свакако потврђује.
    МИ: Амбиције су заиста усмерене на будућност клуба, за шта сигурно имамо добру основу. Претходне сезоне смо у омладинској лиги Србије завршили на другом месту, само 2 бода иза Чукаричког, а окосницу тима за ову сезону чине управо играчи који су били део те екипе, тако да тимски дух и хемија у свлачионици свакако не мањкају. У наредних неколико сезоне, одлучили смо да циљамо на експресан повратак у Суперлигу Србије, а затим да покушамо да се усталимо у што краћем року међу 5 најбољих екипа у Србији, одакле би покушали да циљамо место у Европи.

СЖ: Већ неко време се шушка о доласку појединих играча на Омладински стадион. Колико су те тврдње тачне и како ће клуб деловати до краја прелазног рока?
    МИ: Свакако је да би желели да појачамо тим, али с обзиром да клуб у овом тренутку има других финансијских приоритета, вероватно од нас нећете видети неких драстичних промена у односу на наредну сезону.

СЖ: У клубу сте већ доста дуго, налазили сте се на неколико различитих функција. Колико вам може значити то што сте врло добро упознати са стањем у клубу?
    МИ: Сматрам да је то пре свега имало јако великог утицаја на моје само именовање као шефа стручног штаба, а свакако да то представља велику предност. Играчи су такође упознати са мојим начином рада, имамо врло добре међусобне односе и не видим разлог да тако не остане

СЖ: То би било све од нас за данас, желео бих да вам захвалим на издвојеном времену и да вам пожелим сву срећу.
    МИ: Хвала вама.

4. The Following User Says Thank You to Genije For This Useful Post:

Smeta li nekom što sam započeo temu na ćirilici? Ako nekome predstavlja problem, odmah ću preći na latinicu. Sportski pozdrav

6. The Following User Says Thank You to Genije For This Useful Post:

Regular Looodak's Avatar

Srećno kume, fantastičan izbor kluba. Mislim da nikome ne smeta ćirilica, makar meni ne. Samo napred i da vratiš OFK gde mu je mesto.

8. The Following User Says Thank You to Looodak For This Useful Post:

Hvala kume . Ćirilicu sam uzeo zato što mi nekako lepše stoji i uz istoriju kluba, kao i uz logo Žurnala. Ako nekom bude smetalo, neka slobodno napiše, promeniću na latinicu.

ОФК БЕОГРАД БОЉИ ОД ЛАЗАРЕВЧАНА

ОФК Београд је на отварању сезоне и на дебију новог менаџера Владимира Ивановића успешно савладао тим Колубаре из Лазаревца са 2-0. Стрелци су били Владимир Јововић у 23. минуту и Немања Видаковић у 67.

Београђани су на терен изашли у формацији 4-3-3 и од самог старта су држали лопту у ногама и играли нападачки. У 11. минуту је уследила прва озбиљнија претња по голмана Лазаревчана, када је Владимир Јововић на асистенцију Аврамовског, који је покушао да пласира лопту, али безуспешно. Нову шансу за домаће имао је Филип Рајевац у 16. минуту утакмице, када је упутио непрецизан ударац са ивице казненог простора. Колубара је након тога имала неколико сасвим солидних шанси, из којих је успела да избори корнер и два ударца у оквир гола. Након другог корнера за Зелено-црне, у 23. минуту, уследила је брза контра домаћих, коју је успешно завршио Владимир Јововић, ефектним шутом из прве са 15 метара. Уследило је велико славље малобројних навијача на јужној трибини Омладинског стадиона, који су дошли да бодре своје љубимце. До краја полувремена смо видели велики број напада Романтичара, који као да су били погођени таласом самопоуздања након првог гола.

У другом полувремену, велики број шанси је уродио плодом, када је резервиста Немања Видаковић затресао мрежу након корнера који је извео Борко Дуроњић, у 67. минуту утакмице. Након тога смо гледали прилично конзервативну игру Плаво-белих, који су успешно привели меч крају, а победу су знали да прославе за навијачима.

Добра утакмица, задовољан сам - Ивановић

Spoiler: