Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 57

Thread: Obaveštenja!

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Obaveštenja!

Poštovani menadžeri,

u ovoj temi pisaću sva obaveštenja vezana za ligu. Pravila su u principu na nekih 80% završena. Ostaje onaj najvažniji deo a to je da se srede finansije. Nije nam cilj da imamo svi super timove posle dve sezone, već da se postepeno gradi. Kada je reč o samoj strukturi lige, izvući ću samo par stvari:

- Liga će se igrati u dva dela (regularni deo i doigravanje)
    - Ligu čine dve podjednake grupe od po 10 timova (20 ukupno, nedostaje nam jedan igrač)
    - Prvih 5 timova ide u Play off, dok drugih 5 ide u play out
    - U doigravanju igraju se mečevi samo sa timovima koji su bili u drugoj grupi
    - Prelazni rok je na kraju regularnog dela takmičenja i na kraju doigravanja

Kada budem završio finansije, objaviću finalnu verziju pravilnika i spremiti nas za draft. Tako da se iskreno nadam da se bližimo prvoj zvaničnoj sezoni menadžer lige na PS4. Do tad, zamoliću Vas da pročitate pravila, da date sugestiju ukoliko nešto treba menjati.

2. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Re: Obaveštenja!

Poštovani menadžeri,

određeni su i sastavi grupa u prvoj sezoni:

RB Istok Zapad
    1 Yrinvan CroW
    2 Chawic ZokiS
    3 VaLe Pendula30
    4 SasaSip Chelikmanutd
    5 Kure Anelka 39
    6 Trkulja Andra
    7 Nix92 Kepa
    8 Stevic Mihajlodc
    9 Semih Seena_BIH
    10 darko_pfc Marko_Mil

Redosled za biranje igrača na draftu biće određen večeras. Sam draft možemo da organizujemo za sledeći vikend, pa Vas molim da mi u temi za draft izjasnite kada bi Vama najviše odgovaralo da ga odradimo (subota ili nedelja). Postavio sam i anketu da nam bude lakše.

4. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ako sve bude kako treba, za vikend bi trebali da krenemo sa prvom sezonom. Ostaje da se kompletira još jedan tim, da ispratimo sve promene na sajtu, pošto smo malo zakomplikovali sa ovim grupama i doigravanjima ali nadam se da će Maki to sve da sredi do početka lige.

6. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,

danas zvanično krećemo sa novom sezonom. Otvorio sam prvih deset kola i da to odigramo imamo pune dve nedelje. Mislim da nije previše opterećujuće. Poštujte svoje protivnike, dogovarajte se za termine u kojima možete da se nađete i odigrate svoje mečeve. Molim Vas da uzimate video izveštaje i da ih kačite posle svakog odigranog meča na sajt. Naravno, pare od video izveštaja idu domaćinu dok gostujući tim, ne mora ukoliko će uzimati SS i kačiti njega na sam sajt. Svakako tu sam da pomognem, momci koji već igraju na PC-u neka pomognu ostalima ukoliko imaju nekih pitanja.

Što se komunikacije tiče, možete slati PM na forum ili doći na čet gde se mi ostali okupljamo koji igramo PC.

LINK

8. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,
    generalno ne volim da primenjujem neke drastične mere ali sa druge strane moram da se oglasim i u startu skrenem pažnju svim učesnicima. Poenta je fer plej, poenta je zabava, poenta je uživanje u igri koju na PC ne možemo više da smislimo. No da pređem na stvar, povodom dešavanja na meču 11 kola između Hajduka i Boca Senirosa, i ne primerenog ponašanja trenera Hajduka, namernog davanja autogolova, kršenja igrača i generalnog ne poštovanja fer pleja. Menadžeru Valetu izričem prvu i poslednju opomenu pred izbacivanje iz lige. Neće biti finansijske kazne prema klubu. Dovoljna opomena je ta da sledeći prekršaj sa sobom nosi i izbacivanje iz lige.
    Generalno, što se same lige tiče i poštovanja prema protivniku. Svako ima svoj stil igre, imamo momke koji igraju full manual ovu ligu, ostali ne koristie. Dakle svako igra kako želi i hoće ali osnove moraju da se poštuju, ne treba mi krljanje sa leđa ovde, psovke, svađe, rasprave i ubeđivanje ko ima veći. Ako ne znate da se igrate, onda batalite ovo na vreme i sačuvajte svoje a i tuđe živce.

Sportski pozdrav!!!

10. The Following 5 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Moracu malo duzi expoze da iznesem povodom zavrsene polusezone.

Kao prvo zeleo bih da se zahvalim svim ucesnicima koji su svoje obaveze i meceve zavrsili na vreme. Nije bilo puno sluzbenih rezultata (4) i to mi je jako drago. Sistem takmicenja je tako osmisljen i po meni je zanimljiv ali nazalost zbog manjka vremena da se sve to implementira na sajt i da imamo automatizam, jednostavno to nije bilo moguce. Vracamo se na stari poznati sistem koji imamo na PC verziji ove lige. Sastavi divizija sledece sezone izgledace ovako:

Broj Tim
    1 FK Partizan
    2 AS Roma
    3 Hajduk Split
    4 Fenerbahce
    5 Boca Seniors - Odustao
    6 Olympiakos
    7 Internazionale Milano
    8 Liverpool
    9 RED DEVILS UNITED
    10 AC Milan

Kada je rec o D2 spisak je sledeci ali nije ni konacan. Svakako nam se pridruzuje jos timova a pre svih Hadis i Vojo, sto mi je mnogo drago jer se radi o momcima koji poznaju sistem, odlicni igraci, odlicni menadzeri i nadam se da ce doprineti samom daljem razvoju ove lige. Dakle timovi koji nastavljaju i sledece sezone ce biti u D2 su:

Broj Tim
    1 Paris FC
    2 FK Crvena Zvezda
    3 Martineli FC
    4 Santa Fe
    5 Zvezdara FC
    6 AJ Auxerre
    7 Gamba Osaka
    8 Royal
    9 GNK Dinamo Zagreb
    10 Earnst United
    11 Juventus

Druga stvar koju bih zeleo da napomenem jesu izvestaji. Koliko je vazno da pratite desavanja i da popunjavate izvestaje mozete videti i na primeru u ovoj sezoni. Naime Santa Fe nije popunio ni jedan izvestaj, nije upisao ni jedan karton, igrao sa suspendovanim igracima. I sada umesto da Paris FC ide u Play OFF, jer je poziciju izvojevao na terenu, umesto njega ide AC Milan koji je sa sluzbenom pobedom na tom mecu (prethodno bio poraz) izbio na 5 mesto u istocnoj diviziji. Dakle ne svojom greskom, Marko je otisao u Play Out, dok je Pendula otisao u play off. Molim Vas da obratite paznju na to ko treba da pauzira, ko je dobio kartone i slicno. Bilo je jos par gresaka ali te greske nisu uticale na rezultat na tom mecu niti na konacan plasman na tabeli.

Drugi deo sezone

Drugi deo sezone imamo Play off/out divizije. U play off idu po prvih 5 ekipa iz obe divizije, dok ostali timovi iz obe divizije idu u play out. Bodovi se prenose iz prvog dela i tabele za pocetak ce izgledati ovako:

Broj Tim Bodovi
    1 FK Partizan 60
    2 AS Roma 54
    3 Hajduk Split 47
    4 Fenerbahce 46
    5 Boca Seniors - Odustao 44
    6 Olympiakos 42
    7 Internazionale Milano 42
    8 Liverpool 41
    9 RED DEVILS UNITED 35
    10 AC Milan 31

D2

Broj Tim Bodovi
    1 Gamba Osaka 36
    2 AC Paris 30
    3 FK Crvena Zvezda 28
    4 Royal FC 24
    5 Martineli 23
    6 Dinamo Zagreb 19
    7 Earnst United 16
    8 Santa Fe 13
    9 Zvezdara FC 8
    10 Juventus 6
    11 AJ Auxerre 0
    12 FC Lorient Odustao
    Broj Tim
    1 FK Partizan
    2 AS Roma
    3 Internazionale Milano
    4 RED Devils United
    5 AC Milan
    6 HNK Hajduk Split
    7 Fenerbahce
    8 Boca Seniors
    9 Olympiakos
    10 Liverpool

U durgom delu sezone igraju se mecevi samo izmedju timova sa kojima niste igrali u prvom delu sezone. Dakle iako budu bili mecevi u listi za odigravanje (zbog tehnickih mogucnosti samog sajta) nece biti odigrani. Dakle do kraja sezone jos 30 bodova je u igri, odnosno deset meceva koje treba odigrati u D1 odnosno u D2 nesto vise. Tabela u D1 je prilicno izjednacena, Kepa se izdvojio ali boze moj, ocekivano. Mi ostali mozemo da se borimo za ostale pozicije.

Problemi

Ovih dana dok nam nije radio forum, imali smo ponovo probleme izmedju Darka i Marina. Nisam neko ko voli da izbacuje iz lige. Ne volim vredjanja, niti trazenja kavgge umesto normalnog razogovra, ako ne znate da komunicirate, nemojte ni da igrate ali da ne duzim sada. Nakon pregleda videa, izvestaja sa meca, kao i razgovora sa vise ljudi doneo sam sledecu odluku:

- Marinu poslednji put gledam kroz prste. Svaki sledeci problem bice izbacen iz lige. Na pomenutom mecu koji je bio problematican mogu da mu zamerim na divljackim startovima i na par zadrzavanja lopti sa golmanom koje opet nisu toliko mogled a uticu na krajnji ishod jer je posed lopte na tom mecu bio izjednacen (49-51). Druga stvar i po meni daleko ozbiljnija jeste komunikacija odnosno vredjanje protivnika. Ima nas malo, nema potrebe da se vredjamo niti da postavljamo dijagnoze jedni drugima. Stvarno mi nije tesko da izbacim iz lige ali mislimd a to nikom ne ide u prilog pa molim da se obrati paznja na ponasanje vezano za komunikaciju sa drugima.

- Darko, nemam sta da zamerim vezano za neki mec da je krljao, udarao, zadrzavao loptu ili nesto slicno tome. Opomena pred iskljucenje stoji i dalje na snazi i jedino zbog cega stoji na snazi jeste nacin na koji komuniciras sa drugim menadzerima i provokacije kroz izvestaje ili cetu. Same provokacije dovode do toga da se stvar zla krv izmedju ljudi i to je ono sto nam nije potrebno. Nazivati nekog malim klubom ili za vreme meca na pauzama brojiti nekome sanse i realizaciju su za mene provokacije, takodje dopisivanje na cetu izmedju ostalog gde upotrebis terminologiju "jadna grupa" i time prakticno 11 ljudi nazvati jadnima, po meni je nedopustivo. Nakon toga da to objasnis da si pod jadnim mislio slabi, kod mene ne pije vodu. Ima jos primera ali mislim da sam dovoljno jasan sa ovim. Obrati paznju na komunikaciju, nemas sta ti kome da pratis realizaciju, niti kome da postavljas dijagnoze, niti da nazivas malim klubom, da ti nekome pretis izbacivanjem i to koliko si ti dugo ovde clan je nebitna stvar. To da li ces ti da priznas pobedu nekome to je tvoje i u tvojoj glavi, mecevi se nikada nisu ponavljali zato sto je neko "zadrzavao loptu" pa nece se ni tebi ponoviti samo zato sto ti mislis da treba. Stav "ako je to tako onda cu i ja" je po meni pogresan. Umesto da se trudis da pomognes, ti ides po sistemu "mogu ja mnogo gore od vas, videcete". Moj savet, nemoj ni pokusavati to! Poradi na komunikaciji i necemo imati problema.

Toliko za sad, prelazni rok pocinje u sredu u 20:00 casova i zavrsava se u subotu u 23:59. Ako imate pare da pokrijete vrednost igraca, mozete da kupite. Za sva pitanja stojim Vam na raspolaganju.

12. The Following 4 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,

sinoc u 23:59 se zavrsio prelazni rok. Bilo je par kupovina i to mi je drago. Ja sam kreirao dve play off/out grupe i bodovi su prebaceni. U ovom doigravanju igrate SAMO protiv timova koji su dosli iz druge divizije Istok ili Zapad. Dakle ne igrate protiv timova, protiv kojih ste igraliu prvom delu sezone. Ta kola iz tehnickih razloga ce biti otvorena ali ih necemo zatvarati kako se ne bi poremetile finansije. Sa Makiborom cu proveriti jos nekoliko detalja vezanih za same finansije ali cu verovatno samo upisati neki iznos koji ce da umanji vase prihode za te meceve koje ne trebate da igrate a sajt ih racuna automatski. Jos jednom se izvinjavam sto moramo ovako ali od sledece sezone idemo na dobri stari sistem sa dve divizije i na taj nacin imacemo potpunu automatizaciju i bez svih ovih problema koji nas sad prate.

Ostalo nam je 10 kola do kraja prve sezone, za to cemo imati naredne dve nedelje i zelim Vam puno uspeha do kraja takmicenja.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Još jednom napominjem da konačno stanje sa finansijama nije tačno jer trenutno računa pozicije koje su timovi zauzeli u prvom delu sezone. Makibor će danas u toku dana najverovatnije i to da sredi. Timovima u PlayOff-u treba dodati još za dva tima koje taj deo ima manje u odnosu na playOut. Dakle, blizu smo da finansije budu tačne i u svakom momentu imaćete tačan uvid u to koliko para imate na računu. Uradili smo i malu promenu na glavnoj strani sajta, gde se sada vide rezultati mečeva koji se sada igraju. Srećno svima!!!

15. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Drugari,

kao prvo veliko hvala svima i ujedno svima i čestitam na prvoj odigranoj sezoni menadžer lige. Mislim da je sezona prošla dosta dobro, da nismo imali nekih većih problema koje nismo mogli da rešimo. Sistem koji smo postavili nije baš održiv na neko duže vreme ali se zato vraćamo starom sistemu koji nam je manje više svima poznat sa PC. Kako je Kure napustio takmičenje i kako imamo čak 5 novih timova, moraćemo malo da proširimo D1.

Sledeće sezone D1 činiće sledeći timovi:

1. FK Partizan
    2. Roma
    3. Internazionale
    4. Red Devils
    5. Boca Seniors
    6. HNK Hajduk
    7. Fenerbahce
    8. AC Milan
    9. Liverpool
    10. Gamba Osaka
    11. Paris FC
    12. Martineli

D2 sledeće sezone činiće:

1. FK Crvena Zvezda
    2. Royal FC
    3. Earnst united
    4. GNK Dinamo
    5. Santa Fe
    6. Zvezdara FC
    7. Juventus (rešava probleme sa netom sledeće nedelje)
    8. Auxere (aktivniji sledeće sezone)
    9. Hadis
    10. Aladin
    11. Woolf
    12. Vojo
    13. Riki

Kao što vidite, D2 će biti opasno jaka sledeće sezone. Priključuju nam se i novi menadžeri koje poznajem i svakako nam donose kvalitet. Takođe od sledeće sezone kreće i kup, tako da biće dodatnih mečeva za igranje.

Obaveštenje sa sajta:

Poštovani menadžeri,

došlo je do greške na samom draftu, tačnije greška se nije napravila na draftu već pri sastavljanju timova na sajtu. Naime, pregledom log fajlova sa četa za vreme drafta, Marino je u trećem krugu poslao zahtev za igrača Gabriel (Gabigol) čija je tadašnja vrednost bila 12 miliona. Na sajtu mu je ubačen igrač Gabriel P. iz Arsenala koji takođe ima vrednost od 12 miliona u tom momentu (i sada je na 12 mil). Greška će biti ispravljena u narednom prelaznom roku gde će Gabriel Paulista biti izbačen iz tima a ubacićemo Gabigola po ceni od 12 miliona. Izvinjavam se na propustu koji je napravljen.
    Sezona 1 je i zvanično završena sinoć. Danas ću upisati službene rezultate u Play Out grupi. Imaćete pravo na žalbu danas i sutra, nema dodatnih rokova za odigravanje mečeva.
    Menadžer Kure nas napušta, zbog svojih privatnih obaveza nije u mogućnosti da nastavi takmičenje sa nama. Želim mu sve najbolje. Igrači iz njegovog tima, kao i iz tima koji je vodio Stević postaće slobodni agenti kada na kraju druge sezone njihovi timovi budu rasformirani.
    Prelazni rok počinje sutra u 19 časova! Još jednom napominjem da su svi igrači kojima piše 2 sezone, nisu zaista dve sezone u timu i ne mogu se otpustiti po 100% TM Cene!

17. The Following 6 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,

molim Vas da proverite svoje licitacije. Ukoliko ste poslali za igrača Mendy ili Pjaca. U toku su licitacije koje moraju da se završe do petka. Za Pjacu je jedan tim postavio svoj bid dok sam za Mendy-a odustao ja od licitacije jer sam zakasnio sa slanjem ponude i ne bi bilo fer da učestvujem u samoj licitaciji. Potrebno je da klub koji je poslao za Mendy-a pošalje svoj bid kako bi se ozvaničio transfer. Takođe drugi tim koji je poslao za Pjacu pošalje svoju ponudu kako bi licitacija mogla biti nastavljena. Ukoliko ne pošalje do četvrtka uveče smatraću da je pobednik klub koji je poslao ponudu od 9 miliona!

Takođe obaveštavam nove timove da će se draft za njihove timove odraditi u subotu 23.07.2016. Vreme ćemo naknadno dogovoriti a redosled pri biranju igrača je sledeći:

1. Vojo
    2. Aladin
    3. Woolf
    4. Hadis
    5. Riki

Raspored je odrađen uz pomoć online generatora randomizer.

19. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ostaje da se prilagodi pravilnik. Ja sam samo prebacio slike kod nas u nas deo foruma ali neke od nagrada se nece upisivati jer se zaradjuje i ovako dosta novca. Takodje nema premija za promociju u visi rang takmicenja.

21. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,

kako nam se bliži kraj ovog serijala i okrećemo se ka novom (iskreno se nadam mnogo boljem) red je da Vas upoznam sa dešavanjima u narednom periodu. Kao što znate naš sajt za vođenje timova i rezultata je poprilično automatizovan i on trenutno gleda bazu igrača sa PESDB za 2016. Mi ne možemo da krenemo prelazni rok dok se ta baza ne sredi. Moramo da sačekamo da se sredi baza, da odradimo update preko sajta (da sajt povuče nove ID-eve za sve igrače u timovima) i tek onda možemo da vidimo kome ko nedostaje i tako dalje.

Ukoliko se desi da igrač kojeg ste imali ne postoji više u pesu, tačnije da je nestao iz pesa i da ne možete više da ga koristite, otvorićemo posebnu temu u kojoj ćete prijaviti njegov nestanak i da li zadržavate pravo preče kupovine ili ga otpuštate bez prava preče kupovine. U toj situaciji igraču dajete otkaz, dobijate pare za njegovu trenutnu vrednost na transfermarketu (ne ide cena koju ste dali za igrača, bez obzira da li ste ga kupili u ovom prelaznom roku ili pre toga). Mi ćemo napraviti listu igrača koji su nestali sa pesa a na koje ste rešili da zadržite pravo preče kupovine (kada se ponovo pojave možete ih dovesti u svoj tim) kako bi se u svakom momentu znalo koji igrač je zauzet. Kada se igrač vrati u PES (kroz DLC ili na sledećem izdanju) plaćate nejgovu trenutnu vrednost na tranfermarketu a ne onu po kojoj ste ga ranije kupili ili po ceni po kojoj ste ga otpustili. Za svakog igrača koji vam je nestao na pesu, dobićete dodatni slot za dovođenje igrača. Tako da pored 7 redovnih mesta za dovođenje igrača, ukoliko vam na primer nestanu 3 igrača, dobićete dodatnih 3 mesta za dovođenje novih igrača i ukupno u toj situaciji možete dovesti 10 igrača u tom roku.

Iz ove priče ste mogli možda da zaključite da prelazni rok neće početi odmah. Moramo da ispoštujemo određene korake kako bi sve bilo kako treba.

Možda i najvažniji deo priče za raspored u D1 i D2, jeste da u ovoj sezoni zbog velikog broja timova koji nam se pridružuje neće biti ispadanja iz D1 ali će zato iz D2 u D1 ući najmanje 2 tima. Ovaj broj može da se poveća u zavisnosti od konačnog stanja i broja timova u D2 u sledećoj sezoni.

Od sledećeg PES-a doći će do nekih rotacija i promena kada je reč o vođenju same lige. Za sva neka veća pitanja sam se konsultovao sa mnogo ljudi i tako donosio odluke. Sada ću oformiti UO koji će zajedno samnom da razmatra o problemima, da predlaže nova pravila, proverava kartone i izveštaje, donosi odluke i unapređuje samu ligu. Poenta je da se napravi tim ljudi koji razmišlja drugačije, da se svaka stvar pogleda iz više uglova i da se glasanjem dođe do prave odluke. Ja sam taj koji će u nekim situacijama morati da preseče nekad i da donese odluku kada je nerešeno ali nadam se da ćemo svi zajedno da napredujemo.

Koristiću malo više anketa u narednom periodu, kako bi se čuo svačiji glas.

Što se tiče ove dve prve sezone i generalno našeg početka, sa moje tačke gledišta sve je prošlo više nego dobro i bolje od očekivanog. Da me ne shvatite pogrešno, 100 ljudi, sto ćudi. Naš mentalitet je takav da jednostavno ne možemo da ne odreagujemo na neke stvari ali sem nekoliko čarki i prepirki mislim da nismo imali većih problema. Dosta je novih ljudi koji nisu do sada igrali sa ovim pravilima, nisu koristili ovaj sajt ali po meni sve to ide u dobrom smeru. Po meni ključ je komunikacija, ne tražim od nikog ovde da se poštuje bonton, da ne sme da se kritikuje ili da ne sme da se žali. Daleko od toga. Ništa nije idealno, pa tako nije ni ova liga i trenutna pravila ali opet kada kritikujete probajte da pišete umerenim tonom, bez nekih teških reči koje bi isprovocirale ili doprinele daljoj svađi. Porazi teško padaju, kazne takođe i sve to razumem ali opet i dalje sam ubeđen da kroz normalnu komunikaciju možemo da dođemo do rešenja. Grešim i ja, grešimo svi ali hajmo da se potrudimo da napravimo ovu ligu jednom od najboljih u regionu. Imamo kapaciteta za tako nešto, imamo odličan alat (PSML sajt) za tako nešto.

Ferplej i zabava ispred svega!!!

23. The Following 9 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,

kako je DLC najavljen tek za novembar, ne ocekuju nas neki novi igraci. Imamo live update i te igrace mozemo da ubacimo u nase timove. Dobro pregledajte sve jer prelazni rok pocinje u utorak u 21:00. Pravila prelaznog roka znate, ukoliko bude problema prijavite ih na vreme kako bi mogli da ih otklonimo! Prelzni rok trajace do ponedeljka 26.09.2016! Draft za nove timove bice odrzan nakon toga.

25. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,

večeras se završava prelazni rok tako da ako imate još nekog da otpustite ili da angažujete imate za to vremena do 23:59 (26.09.2016). Posle toga proverićemo sve angažovane igrače da li su u svojim timovima, da još jednom proverimo sve PESDB linkove i TM linkove.

Draft će biti održan u četvrtak 29.09.2016 sa početkom u 20:30 tako da ću zamoliti sve nove menadžere da budu spremni za draft.

Sastav UO u narednom periodu činiće: Kepa, Darko_PFC, Hadis, Pilojac i ja. Konkretni zadaci i koraci koje ćemo kao UO u narednom periodu preduzimati, pisaćemo pred početak treće sezone i malo se upoznati ko će imati koja zaduženja i slično.

27. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,

pocela je nova sezona i prva kola su otvorena, kako za ligu, tako i za kup takmicenje. Molim Vas da svoje meceve odigrate na vreme, da izvestaje sa meceva uredno popunjavate kako bi sve bilo pregledno i da bi izbegli probleme od prosle sezone sa utakmicama na kojima je trebao da pauzira igrac a nije.
    Postujete svog protivnika i njegovo vreme. Dogovarajte se za vreme odigravanja meceva, na vreme saljite pozive za odigravanje istih. Ono sto je najvaznije jeste postovanje fer pleja.
    Jos jednom u temi na forumu, koju mozete naci na sledecem linku, mozete skinuti edit sa dresovima i svim klubovima iz MNG lige. Ja sam sinoc testirao na nekoliko meceva i mogu da kazem da je odlican.

Srecno svima i sve najbolje u predstojecoj sezoni.

29. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,

UO PSML PS lige doneo je sledecu odluku povodom dva goruca pitanja koja su u prethodnom periodu zadesila samu ligu.

Promocija u D1 i ispadanje u D2

- Timovi koji u D1 zauzmu pozicije 14, 15, 16, 17 i 18 direktno ispadaju u nizi rang takmicenja
    - Timovi koji u D2 zauzmu pozicije 1, 2 i 3 direktno ulaze u D1
    - Tim koji u D1 zauzme poziciju 13 i tim koji u D2 zauzme poziciju 4 odigrace baraz utakmice. Pobednik tog dvomeca igrace naredne sezone u D1, dok ce onaj ko izgubi sledece sezone igrati D2

Igraci koji su nestali sa poslednjim DLC-om

- Svaki menadzer zadrzava pravo da li zeli da otpusti igraca iz svog tima ili ne. Ukoliko resi da otpusti igraca za istog igraca dobice punu vrednost sa transfermarketa
    - Ukoliko menadzer odluci da zadrzi igraca, moze odluciti da li zeli da nastavi da igra sa starim SAVE fajlom (starim igracima) i pokusa da dovede nove igrace (preko save-a iz Master Lige, ili ako ga nema moze ponovo da reinstalira PES, stopira update na DLC2, ubaci igrace, krene master ligu sa DLC1, snimi ML fajl, a potom odradi update na DLC2 i proba da dovede te igrace u Master ligi)
    - Ukoliko je menadžer odlučio da zadrži igrača ili sve igrače koji su nestali, dužan je da priloži SS nakon završetka prelaznog roka gde se mogu videti svi igrači u timu

Jos jednom razumem sve koji su pogodjeni ovom odlukom ali se dve lige moraju izbalansirati tako da imaju priblizno isti broj aktivnih igraca.

31. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,

danas je zavrsena treca sezona menadzer lige na PS4. Jos jednom zelim da iskoristim priliku i da cestitam Kepi na osvojenoj tituli, kao i Crow-u na osvojenom kupu. Cestitam i FK Novi Beograd na osvojenom prvom mestu u D2 i direktno plasmanu u D1 zajedno sa timovima Podrinja i Zadra. Timovi Hajduk i TheMachine moraju odigrati baraz utakmicu i molim menadzere da se sto pre nadju i odigraju meceve kako bi mogli sto pre da se pripremimo za ono sto nam predstoji.
    Prelazni rok pocinje u cetvrtak (08.12.2016) u 20:00 a do tada bice pregledani kartoni u obe divizije. Molim Vas da na vreme pripremite igrace koje zelite da otpustite i da spremni docekati prelazni rok.
    Timovi: Keva, HNK Rijeka i Borusija Menhengladbah bice rasformirani na kraju sezone 4.

33. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,
    danas zvanično počinje četvrta sezona takmičenja u PSML. Želim Vam puno uspeha u novoj sezoni.

Promocija u D1 i selidba u D2

Na kraju ove sezone timovi koji u D1 zauzmu 15 i 16 mesto sele se u D2, dok timovi koji u D2 zauzmu 1 i 2 mesto prelaze u D1. Timovi koji u D1 zauzmu 13 i 14 mesto, odnosno 3 i 4 mesto u D2, igraće baraž utakmice.

Otvaranje svih mečeva za doigravanje

Pre početka sezone nekoliko timova je zatražilo da im se otvore sva kola u tekućoj sezoni. Timovi kojima je odobreno otvaranje sezone su:
    - Fenerbahce (D1) - putuje krajem godine za Ameriku
    - FK Bulbulderac (D1) - Privatne obaveze
    - FK Crvena Zvezda (D2) - Privatne obaveze

Pravilnik

Obaveštavam Vas da je došlo i do promene pravilnika (prvi i drugi deo) i da je za sada objavljen prvi deo u kome nema nekih većih drastičnih promena u odnosu na prethodni. Drugi deo koji je vezan za finansije biće objavljen u narednih par dana, dok sredim još neke sitnice. Finansijski deo pravilnika podeljen je u dva dela (prihodi i rashodi) i kroz ta dva dela su definisana pravila. Povećana je nagrada za fer plej sa 1 miliona na 2, dok će kazne za službene rezultate biti drugačije upisivane. Treći deo pravilnika će biti editovan u toku sezone ali se neće menjati ništa od suštinskog značaja za regularnost samog takmičenja. Promene će biti više kozmetičke prirode.

35. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Postovani menadzeri,
    zbog privatnih obaveza timovima Martineli i Sloboda Uzice sezona ce biti zamrznuta. Svi dosadasnji rezultati bice ponisteni za ekipu Sloboda Uzice i bice registrovani rezultatom 1-0. Finansije oba tima ce se na kraju sezone vratiti na stanje pre pocetka sezone.

37. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Poštovani menadžeri,

od sledeće sezone uvodimo dodatnu promenu u pravilnku vezano za korišćenje edita.

1.9 - PS4 PSML Edit

1.9.1 - Pred početak svake sezone izbacuje se edit/peč sa nazivima timova, grbovima i dresovima koje menadžeri koriste za svoje timove
    1.9.2 - Svaku promenu koju tim želi da izvrši mora prijaviti pre kraja tekuće sezone, kako bi se na vreme sredile sve promene
    1.9.3 - Korišćenje edita nije obavezno
    1.9.4 - Menadžeri koji ne žele da koriste edit, već koriste neki drugi tim iz pesa, svoj tim na sajtu moraju preimenovati u naziv tima koji koriste u igri (ukoliko ste igrače prebacili u PSG, Barcelonu ili Chelsea, morate promeniti naziv tima i grb na sajtu ps4.psml.rs)
    1.9.5 - Dva tima ne mogu imati isti naziv

39. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Page 1 of 3 123 LastLast