Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 133

Thread: Pitanja i odgovori

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Pitanja i odgovori

U ovoj temi možete postaviti pitanja vezano za samu ligu, da predložite promenu postojećih pravila (kada ih budemo napisali ) ili da se doda novo pravilo!

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

Default Re: Pitanja i odgovori

Da li postoji šansa da se umesto 10 minuta igra po 15? Ne oduzima puno od "života", a znači mnogo u PES-u.

3. The Following User Says Thank You to Stević For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Možemo da razmislimo i o tome. Kad budemo završili draft, možemo neku anketu da postavimo pa da vidimo. Što se mene tiče, trenutno uživam u PES-u na PS, tako da mi tih par minuta sigurno neće smetati.

5. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

Mi smo sve manual turnire tako igrali, opustenije su tekme i zanimljivije.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Tu smo da se dogovaramo, tako da ako se drugima bude svidela ideja, sto da ne!

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

Default Odg: Pitanja i odgovori

Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
    Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
    To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti

9. The Following 2 Users Say Thank You to chelikmanutd For This Useful Post:

Slazem se sa Chelikom, 10min je sasvim dovoljno jer i na 10min bude vaterpolski rezultata.

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

Default Re: Odg: Pitanja i odgovori

Quote Originally Posted by chelikmanutd View Post
    Ja iskreno mislim da je ipak predugo. Jedno je manual Liga gde se polako grade akcije i gde je potrebno vise vremena da se dodje do gol sanse.
    Na pesu su i ovako cesto rukometni rezultati tako da bi na 15 min vrlo cesto imali dvocifreni broj golova. Igra se brzo i lako se dolazi do sansi.
    To je naravno moje misljenje, ali opet kako vecina bude odlucila u UO potvrdio, tako ce biti
    Ja sam samo predložio pa kako se dogovorimo. Naravno, ja nastavljam sa manual podešavanjima, tako da mogu samo da primam dvocifren broj golova

Naravno, razumem i vas sa supportom, tako da kako god bude, igramo se.

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Hjustone, imamo problem. Verovali ili ne, slike cemo teze kaciti na sajt od videa. Ustanovili smo to sinoc Marko_mil i ja.
    Mozda sve ovo napisano deluje pomalo konfuzno, obimno, ali je cinjenica da je problem okaciti slike sa konzole na sajt lige i potrebno je pronaci najlakse moguce resenje.
    Opcije su sledece:

1. a) SS se uzima jednim duzim stiskom na dugme Share. Ali kako ih upload-ovati... Ode se iz glavnog menija u Capture Gallery, zatim u folder igre, pa stanete na odredjenu sliku i onda 1 klik na dugme Share. Zatim birate gde cete upload-ovati slike, a mogucnosti nisu velike - FB ili Twitter. Lose je spamovati prijatelje. OK, moze se napraviti poseban nalog za to i da bude privatan. Ako uzmemo u obzir da bas hocete da kacite slike na FB ili Twitter, nakon tog upload-a morate da otvarate sajt drustvene mreze preko PC-a, svaku sliku da skinete na svoj hard, a onda da ih ponovo upload-ujete na sajt PSML PS.

b) Na isti nacin uzeti slike preko dugmeta Share, a u Capture Gallery stati na sliku pa odabrati Options i "Send to USB". Morate dakle imati fles ubacen u konzolu. Nakon slanja nekoliko slika na USB, isti nosite do PC-a, pa kacite slike na sajt lige.

2. Snimiti 1 video umesto slika (stats, goals, cards, ratings). Dakle kratak video od 5-10 sekundi koji se upload-uje preko konzole na vas YouTube account (klip moze biti privatan). Potom preko PC-a ulogovati se na YT account i prekopirati link do videa na sajt lige.
      Ako ste domacin, mozete produziti klip i sa highlights-om. A moze i posebno.

Koju opciju birate? Moze se izjasniti poneki igrac ili je ovo moje pitanje onima koji vode ligu.

Licno bih voleo druga opcija da bude, lakse je, brze, a i nemaju svi flesku ili FB/Twitter ili zelju da kace tamo.

I onda to da se primeni na sajtu. Da se skloni dugme i polje za SS-ove. Rucno ce se svakako unositi potrebni parametri (strelci, asistenti, kartoni i rejting igraca), a SS ili u ovom slucaju video je dokaz toga.
    Mislim da bi se i na videu lako pregledali kartoni i ostalo, lepo se vidi, niko ne moze da namesti ultra los kvalitet i da hoce.
    Ako bi se video (recimo kompletan sa stats-om i highlights-om) kacio gde i sada, mali problem bi bio kako sajt da razlikuje da li je to snimak stats-a i kartona ili je snimak highlights-a (video izvestaj). Taj problem nije neresiv. Umesto postojeceg polja "Dodaj slike" tu se mogu kaciti pomenuti video snimci od 5-10 sekundi (ili i sa highlights-om, nebitno). Ali zbog preglednosti na sajtu da nema preview-a snimka, nego da se otvara YT kad se klikne na tu ikonicu. Ili prozor u okviru sajta, ali kao sto rekoh tek kad se klikne tu.
    Dok bi unosenje video izvestaja i njegov pregled ostali gde i sada.

Super Star zokis's Avatar
    PSN ID:
    ZokiSS

Nije loša druga opcija... Mi na Full Manual ligi, slikamo mobilnim telefonom i tako kačimo na Enjore, ali pošto je ovde reč o našem sajtu, opet mislm da je lakše slikati telefonom i prebacivati slike sa telefona u računar, pa na sajt, ako nam je stalo do SS, ako ne, onda je druga opcija skroz ok. Ne znam, moje mišljenje, ali dogovorićemo se.

14. The Following 2 Users Say Thank You to zokis For This Useful Post:

ja sam za ovo sto je Zokis napisao . Dakle svi imamo mobilne sa kamerom (kakvom takvom) i tako je realno najlakse

16. The Following 2 Users Say Thank You to Kure For This Useful Post:

Professional Pendula30's Avatar
    PSN ID:
    Pendula030

U potpunosti podrzavam 3. i slovima treci predlog. Najlakse je telefonom slikati.

18. The Following 2 Users Say Thank You to Pendula30 For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

I ja sam za Zokijev predlog.

20. The Following User Says Thank You to Stević For This Useful Post:

Professional Marko.mil's Avatar

A jel probao neko da sa konzole otvori sajt igrice i direkt ubaci slike...?

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

Default Odg: Pitanja i odgovori

Ljudi ima tu jedan problemcic kod ovog predloga. Nema svako PC pa da moze slikati fonom i prebacivati slike. Treba tu imati i odgovarajuce programcice.
    Zamislite koliko je to samo smorno....prvo uzeti Telefon koji je mozda na punjacu, pa slikati, pa ga povezati na komp....pa cekati da se prebace pa tek onda upload na sajt.
    Smorice nas to posle prvih nekoliko izvestaja, dok kao sto rekoh neki i ne koriste pc.

Slazem se sa Markom da treba proveriti opcije direktnog uploadovanja na sajt sa konzole ili nesto slicno

Meni je ovaj Darkov predlog pod brojem 2 najbolji. Snimis video preko Share opcije, uploadujes na youtube preko PS4, bukvalno minut posla. Posle samo nalepis link na psml sajt i to je to.
    To sa telefonima mi je preterivanje, opasno bih se smorio posle par puta uzimanja...

Vezano za ovaj treći predlog (telefoni) - ne mora da se prebacuje kablom do kompa svaki put, tj. ne mora komp uopšte da se koristi, mogli biste direktno da uploadujete na sajt sa telefona. Ako vam to nešto menja.

25. The Following User Says Thank You to trunkadelic For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

Ako telefon ima kameru onda 99% ima i vajerles, pa direktan aploud na sajt. A može i video, kako je kome lakše.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ako neko bude imao vremena danas, neka uzme i snimi video, okači ga na YT i na kompu uzme SS i taj SS uploaduje na sajt.

Pitanje, možda glupo ali nov sam u igri. Za ovih 10 kola što si otvorio imamo dve nedelje da odigramo. Jel mora redosled kola da se prati? Npr. ako je neko available za igru ranije a igram sa njim tek u petom kolu.. I da li se čeka komplet jedno kolo da se završi pa drugo itd.

Page 1 of 7 123 ... LastLast