Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 101 to 120 of 133

Thread: Pitanja i odgovori

Default Re: Pitanja i odgovori

Quote Originally Posted by Mihajlodc View Post
    Video iz tvog izveštaja, dok je sa Aladinovog meča video prosledio Voja jer je Aladin okačio pogrešan i taj video mu je obrisan. Što se Anelke tiče ima u video izveštaju sa našeg meča.
    Kako pogresan video ??? Evo uplodovacu bas mec vs voja opet u izvestaju... Lepo bi bilo da se obavesti-- jer se snimci cuvaju, moguce da je greskom postavljen drugi.

Professional Riky_93's Avatar

Darko znas i sam da tebe poštujem i da smo u dobrim odnosima tako da te molim da se ovoga pitanja kloniš.. Nisam uopšte mislio kako si ti shvatio.. Pusti snimak protiv Voja pa ćeš videt da je probao sa strane da ukliza nikako namerno da zaustavi igraca koji ide 1 na 1. Mnogo ovo ode daleko sad bez potrebe.

Sve bi rekao da sam bas ovaj snimak postavio, ali otom potom- sada je odgovarajuci snimak postavljen

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

"Nisam uopste mislio kako si ti shvatio.."
    Kako sam shvatio? I kako si ti mislio?

Ja ni ne znam ko je pominjao, mozda i vise igraca, pa samo kazem cudno je i glupo kazati to. Nek mi je 100 puta drug. Jedna recenica viska napravi glupost. Zasto ne pricas o konkretnim stvarima nego insinuiras "zato sto je Vojo, onda..." I izneo sam 3 teorije zbog cega je neko to rekao. Koja to moja je pogresna, jesu li sve, i zarko zelim da cujem cetvrtu ako postoji, zasto bas Vojo? Jel on stari igrac pa ima protekciju, a neko sebe smatra dodjosima, novajlijama, pa oni nemaju?

Da, snimak samo treba gledati. Ne vidim ni ja 100% nameru, a moze sve biti. I sad ce neko da pazi (valjda) u takvim delikatnim situacijama, da ne proba ni na loptu da ne bi pokupio nogu u 1 na 1.
    Moj post je da je to cini mi se opomena, nista strasno, ako neko igra fer nece biti izbacen. I vazi za sve nas... Da je ostalo neprimeceno, nepropraceno, nastavilo bi se sa istom praksom.

Bolje da se zabrani kad se krene sa centra nego faul sa leda. Odvratnije mi je to.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Anelka 39 For This Useful Post:

Regular marino's Avatar

ja mislim da je prestrogo kaznit neki grublji start cak i opomenom, a kamo li izbacivanjem iz lige... 2 do 3 grublja starta za žuti karton se mogu dogodit na svakoj utakmici, kao i u real life, neko ko to radi svih 90 minuta (a ima ih, da ne spominjem imena) to svakako treba osudit i kaznit. Tu ne mislim na klizeci start s ledja u gol šansama koji je za svaku osudu, ali nemože se reć da je van fer pleja neko zakašnjelo uklizivanje. Auto sliding zna često završit žutim kartonom, nerijetko i drugim žutim, tako da dogodi se... Puno puta je situacija da ides klizecim startom OD NAPRIJED sa ciljem da odneseš loptu iz nogu, ali u tom momentu ti se protivnički igrač okrene (zagradi) i uklizeš mu u noge umjesto na loptu, mislim da to netreba kažnjavat i van je svake rasprave jer to je sastavni dio nogometa.
    Cijela priča oko ovog ps4 psml je bas super pocela i glupo je da se oko ovakvih stvari svadjate, zamjerate, odustajete

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Quote Originally Posted by Aladdin986 View Post
    Sve bi rekao da sam bas ovaj snimak postavio, ali otom potom- sada je odgovarajuci snimak postavljen
    Postavio si video iz meča sa Anelkom.

Što se same teme tiče, mislim da sam svoju odluku obrazložio u nekoliko navrata i neću se više ponavljati. Sledeće nedelje se završava sezona, tako da molim sve koji imaju neodigrane mečeve da ih odigraju u roku. Posebno se to odnosi na kup takmičenje.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Professional Riky_93's Avatar

I dalje se ne slazem sa kaznom nikako.. Start sa strane nikako nije za ovako veliku kaznu.

Hahahaha daj molim te otvori televiziju i pogledaj koju utakmicu za tvoje dobro. Jos nijedan clan nije napisao da se slaze sa tobom. Ti si jedini tu na forumu koji tupi ovakvu glupost. Reko sam ti da nađeš jednog clana ovog foruma koji se slaze sa tobom oko ovih kazni i ja prihvacam kaznu. Ali takvog tu neces naci. Hoces pokazat tu neku strogocu na glupostima. Za mene jos puno moras ucit o nogometu. Bez ljutnje. Uzivaj profesore

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Zbog čega me provociraš?

Na svako moje pitanje nisi imao odgovor. Na svako tvoje pitanje si dobio odgovor. Na tvoje maliciozne komentare se trudim da ne odgovaram, niti da se spuštam na taj nivo komunikacije. Ljudi neće da pišu jer nemaju nameru da se upliću u dalje rasprave sa Vama. Ja sam tu gde jesam, na poziciji kojoj jesam. Moja je dužnost da obrazložim svaki svoj potez, što sam učinio u nekoliko navrata. Tvoji komentari su sve samo ne konstruktivni, niti odgovaraju situaciji na terenu. Iz svih tvojih postova, jedina normalna stvar koju si napisao jeste da si startovao sa strane, na šta si dobio moj odgovor.

Sve ostalo što si napisao, nije dostojno ni deteta koga puca pubertet a ne odrasle osobe. U ovoj ligi se neće igrati tako i kažnjavaću uvek za takve startove a ti slobodno izvoli pa nastavi sa tim pa da vidimo koliko ćeš još dugo igrati ovde. Pravila su napisana odavno, verujem da se nisi potrudio da ih pročitaš ni jednom. Zbog toga napominjem stalno da postoji razlika u pravilima sa drugom ligom, zbog čega se toliko ljutite ali je očigledno važno da se ponavljam jer drugačije nećeš ili ne želiš da shvatiš.

Svaki problem može da se prevaziđe ukoliko za to postoji volja i drži neki normalni nivo komunikacije. Sa tobom to očigledno ne postoji, niti volja, niti želja za nekom normalnom komunikacijom. Od sve tri kazne tvoja mi ni u jednom trenutku nije dovođena u pitanje jer na 6-7 metara od gola, gde igrači stoje u mestu, lopta bliža mom igraču, tvoj igrač stoji iza mog igrača, ti ga kršiš po nogama i onda mi pričaš o tome da nije bilo namere.

@Riki

Za sada kazna ostaje ali kao što sam napomenuo sinoć, još jednom ću sa nekoliko ljudi proveriti sve i razmatrati o brisanju iste. Naknadno ću te obavestiti o ishodu.

Professional Kamenorezac's Avatar

Po meni ovo nije klasican,bezobrazni start sa ledja,ovo je zakasneli klizeci i to je to.Da je uklizao samo trenutak ranije mislim da bi uzeo cistu loptu.

Nisam te skuzio nista. Al nije bitno vise. Poceo si prijetit pa idem ca.

Top Player shokanito's Avatar
    Steam ID:
    Shoka BG

Default Odg: Pitanja i odgovori

Mislim da su prestroge kazne za klizeci , i zabrana istih , pogotovo sto i u pravom fudbalu gledamo dosta takvih startova i to čistih na loptu , sad desi se nekad da se zakasni , a nekad i neko ide sa namerom da srusi ali tu su sudije da to sankcionisu , jedino eto sto su u ovom pesu sudije bile blage , ali u pes 17 su mislim realne i strozije sudije i bilo bi dovoljno to sto oni podele crvene i zute, samo dići kaznu mozda za crvene i za zute kartone.
    Inače nepogadjaju me te kazne za klizeci , jer retko napravim i faul a zuti jos redje u toku sezone, dosta sezona imam sa nula kartona . Ali zabraniti klizeci -sastavni deo fudbalske igre i takve rigorozne kazne mislim da nije u redu , pogotovo u pes 17 gde ce sudije biti na nivou , kolko se videlo u demou. Dici kartone na recimo zuti 200 hiljada , crveni milion i to je to .
    A ako je nesto trebalo da se zabrani u ovom pesu , to su golovi odma po polasku sa centra , jeste da mogu da se odbrane , ali primio sam ih brdo , pogotovu na pc, igraci se ukoče, kasne promene i bageri iz par poteza dodju do gola .

Daj neka se jave svi koji igraju ligu pa neka objasne Mihajlodcu. Jer on misli da samo meni ne moze objasnit. A ocito je da je cijela liga u cudu.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Re: Odg: Pitanja i odgovori

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    Mislim da su prestroge kazne za klizeci , i zabrana istih , pogotovo sto i u pravom fudbalu gledamo dosta takvih startova i to čistih na loptu , sad desi se nekad da se zakasni , a nekad i neko ide sa namerom da srusi ali tu su sudije da to sankcionisu , jedino eto sto su u ovom pesu sudije bile blage , ali u pes 17 su mislim realne i strozije sudije i bilo bi dovoljno to sto oni podele crvene i zute, samo dići kaznu mozda za crvene i za zute kartone.
    Inače nepogadjaju me te kazne za klizeci , jer retko napravim i faul a zuti jos redje u toku sezone, dosta sezona imam sa nula kartona . Ali zabraniti klizeci -sastavni deo fudbalske igre i takve rigorozne kazne mislim da nije u redu , pogotovo u pes 17 gde ce sudije biti na nivou , kolko se videlo u demou. Dici kartone na recimo zuti 200 hiljada , crveni milion i to je to .
    A ako je nesto trebalo da se zabrani u ovom pesu , to su golovi odma po polasku sa centra , jeste da mogu da se odbrane , ali primio sam ih brdo , pogotovu na pc, igraci se ukoče, kasne promene i bageri iz par poteza dodju do gola .

Ko ovde prica o zabrani klizecih startova?!?!?

Ja Vas molim da pre nego sto krenete da pisete procitate o cemu se radi ovde. Ovde niko nije zabranio klizeci start. Ovde je zabranjeno krsenje igraca u situaciji 1 na 1. Koliko puta se desilo da igrate online divizije ili my Club ili ligu na kraju krajeva pa vas protivnik krvnicki tuce a sudija ne svira, pusti prednost i izgubite loptu. Kako na sredini terena, tako i u gol sansama i sve je to posledica losih sudija na ovom pesu. Jel zbog toga trebam da dozvolim odredjenima kada su ispali u odbrani i kada je protivnik u gol sansi, da iz nemoci uzmu i udaraju igraca iako su predaleko od lopte? Kod Anelke, nit je postojala namera da se ide na loptu, niti je do nje mogao da dodje. Jedina namera mu je bila da prekine situaciju faulom i to sa ledja i to u noge igraca. Do lopte jednostavno nije mogao da stigne.

O kom kasnjenju mi pricamo ovde? Koji zakasneli startovi? Ovde nista nije zakasnelo, u pravom momentu je presekao sansu za gol, faulom sa ledja u noge igraca.

Ali naravno ja sam taj koji treba da gleda fudbal i utakmice!

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Zdravo Anelka.
    Nisam hteo nesto da se mesam jer nisam clan vase zajednice na PS4, ali zato evo vec pune 3 godine igram lige (klasicne i mng) na PC-u ovde na forumu. Ono sto je ovaj forum uvek izdvajalo od takmicenja na drugim forumima jeste fer-plej i vitesko nadmetanje, postovanje protivnika. Ne igrate pravi fudbal pa da nekoga krsis sa ledja jer ce ti odbiti od plate ako ti tim primi gol. Igrajte se, nadmecite se u zdravom sportskom duhu. Ako se neko namucio da te izradi, nadigra, napravi dobru akciju pa izadje 1na1 onda je krajnje nesportski da ga rusis sa ledja jer ne mozes da kontrolises svoje zivce. Ispostuj tog coveka s kim igras, igracete jos dosta meceva. Siguran sam da nije ni tebi mnogo lepo kad te neko skrsi sa ledja a ti 1na1 sa golmanom.
    Mnogo nas igra sa auto-slide ON pa ne dobijamo toliko kartona i ne ulecemo s ledja. Pogledaj ti svoju statiskiku. U 15 meceva imas 13 kartona, od toga 3 crvena. I to na ovakvom PES-u gde se tolerisu svakojaki startovi. Da se mecevi igraju po 90 minuta pa i da razumem, ali ovo je stvarno preterivanje. I tu se vise definitivno ne radi o slucajnosti dobijanja kartona vec o namernom krsenju igraca zbog nemoci.

Od skoro ste krenuli sa ligom, mala vam je baza igraca. Da si recimo hteo da udjes na PC-u u mng ligu prvo bi morao da odigras nekoliko sezona klasik lige, da se tamo pokazes kao fer i posten igrac pa bi te tek onda uzeli u razmatranje da te primimo u mng ligu. Sa ovakvim nacinom igre i ovakvim nepostovanjem protivnika tesko bi dobio tim.

Postuj te ljude s kojima igras. Postuj pravila, godinama su pravljena i veliki je trud ulozen da bismo imali zdravu bazu igraca na forumu. Mnogo je veca sramota krljati nekog sa ledja nego primiti 10 komada na fer i posten nacin. A ako si nervozan ti se onda prvo fizicki malo angazuj, bazen, trcanje, devojka pa tek onda dzojped u ruke.
    I bilo bi lepo da zavrsis ovo raspravljanje. Dobio si kaznu, i odgovor zbog cega. Zalio si se, odbijena ti je zalba. Mozes da se slazes ili ne slazes, ali je nepotrebno dalje raspravljati.
    Nije Mihajlo tu dosao juce pa da deli pravdu vec je ovde jako dugo i dao je veiliki doprinos u izgradnji baze igraca ovog foruma i takmicenja koja imamo. Siguran sam da ti ne zeli zlo niti zeli da ti napakosti ovim kaznama vec zeli da stane na put tom nepostovanju protivnika i da te usmeri na pravi kolosek. Naravno ukoliko zelis da te ljudi ovde na forumu cene i postuju.

20. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Professional Marko.mil's Avatar

Jeste ako mene pitas uveo bih i pravilo da sa centra lopta prvo mora da ide unazad zbog bag pozicija odbrane i golova... Ali to je vec pitanje za buduce razmatranje pravila... Za kartone se vidi da se nije islo na loptu... Eno ja imam primer crvenog gde se islo na loptu koji se dosta razlikuje od ovih startova na mecu protiv darka... Pravilo je postavljeno iz razloga sto smo na online turnirima pizdeli kad te skrse 1na1 i umesto gola nemas nicega... Bilo mnogima pravilo glupo ili ne treba ga ispostovati... Meni je milion puta u bitnom mecu bio potreban taj crveni i taj start al ako je dogovor bez toga onda se tako igramo...Po meni prihvatite kazne,promenite tu sitnicu i da nastavimo da se ceramo... I ljudi opomena pred izbacuvanje ide automatski za svaku glupost koju napravimo,sto ne znaci da vas drug Milan od tad ceka na ziceru... i uglavnom se to odnosi na stvari za koje ste opomenti... Aj ljudi batalite raspravu i spremajte se za prelazni rok i novi PES...

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Marko, koja je razliku u napadu s centra i u bilo kom napadu na mecu? Koja je to bag pozicija odbrane tu? Da li se moze spreciti napad s centra ili ne moze? Svakog od nas smara kada primimo gol iz prvog napada posle gola ili prvog na mecu, ali moze se spreciti, sigurno, moze da se selektuje igrac. Postoji verovatno 3 tipa napada s centra, duga u vis po strani (po krilima), duga po sredini (CF-u) ili kratki dupli pasovi. Mozda postoje varijacije, Toja doda nazad, gore... i igra dug pas po zemlji ka CF-u. Odbrana stoji ukopana ako je igrac ne kontrolise, a neko utrcava ako mu je drugi igrac zadao tu komandu. Jasno se vidi ko utrcava i gde, pa je cini mi se lakse prozreti nameru, zaustaviti sulud napad (kao u sahu mat iz 2 poteza), nego naterati 20-30 ljudi da igra mirnije.
    Jedino je nekome ruzno za oko, fer je kao dodati nazad, ali opet, teoretski u svakom trenutku meca mozes da saljes loptu gde god (i u pravom fudbalu), i da sutiras s centra ako pozelis. Sto implicira da neko pored nametnutog pravila moze da doda nazad pa da salje opet kome god. Ili je potrebno 5 dodavanja da napravi prvo nazad.
    Izgubio sam skoro od jednog igraca sa 35% poseda i oko 55% pasa, srljao je, tesko mi je palo jer ga je sreca posluzila, ali teoretski mogao je da odigra jos gore, a da pobedi, sve je to legitimno. Ne pobedjuje uvek lep fudbal, nego nekad i uporan.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast