Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 95

Thread: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

Super Star Ivan94's Avatar

Default Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

Quote Originally Posted by Birdy View Post
    Jako lepo,pratim
    Ako ti nije teško da staviš thanks kad pročitaš neku vest na ovoj temi. Meni će to značiti jer ću znati da ima onih koji cene moj trud

Top Player boske's Avatar

Default Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

Zasto si doveo Berbatova ? sve ostalo mi se svidja samo napred prati se

4. The Following 2 Users Say Thank You to NikolaJgd For This Useful Post:

Default Odg: Re: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

Quote Originally Posted by BOSKEBALE View Post
    Zasto si doveo Berbatova ? sve ostalo mi se svidja samo napred prati se
    Hahah Berbatov bogotac Što da ne? Doveo ga za dž, malo da pripomogne u ovoj prvoj sezoni

Quote Originally Posted by NikolaJgd View Post
    Berbatov otac.
    Bez starca, nema udarca

Unhappy Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

MLADENOVIĆ DEBITOVAO PORAZOM NA KLUPI LIONA, PSŽ OSVOJIO SUPERKUP FRANCUSKE!

Da je svaki početak težak, fudbaleri Liona uverili su već na startu nove sezone 2015/2016. Sedmostruki šampion Francuske poražen je od prebogatog sastava PSŽ-a rezultatom 2:1 u borbi za superkup Francuske. Na ovoj utakmici na klupi Liona, debitovao je bivši trener beogradske Crvene zvezde, Ivan Mladenović.

Mladi strateg je odlučio da napadne protivnika iako njegov tim nije delovao uigrano i dovoljno spremno i zrelo da osvoji ovaj trofej. Mladenović je, kada je obelodanjeno da će on postati trener Liona, izjavio da će njegov tim uvek ići na pobedu i igrati napadački, bez obzira na to da li je na suprotnoj strani Barselona, Bajern, Real, Junajted, Liverpul i ostali velikani.

Prvu pravu priliku na utakmici videli smo u 24.minutu. Matje Valbuena je prošao po desnoj strani, uputio centaršut u šesnaesterac "svetaca", na loptu je naleteo Nabil Fekir, volej udarcem pokušao da savlada Sirigua ali nije uspeo jer je lopta završila pored gola. Nije to obeshrabrilo fudbalere Liona koji su nastavili da napadaju ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku za gol dok je PSŽ strpljivo gradio svoju igru, čekao i dočekao svoju šansu. Moura je u 42.minutu prihvatio dugu loptu koju je u šesnaesterac Liona uputio Blez Matuidi, uputio udarac i poslao loptu iza leđa nemoćnog Lopeza. PSŽ je otišao na poluvreme sa jednim golom prednosti a u nastavku je uspeo da postigne još jedan pogodak. Strelac drugog, kasnije će se ispostaviti i pobedonosnog gola za tim Lorana Blana, postigao je argentinac Ezekijel Laveci u 56.minutu kojeg je sjajnom loptom u prostor pronašao Zlatan Ibrahimović. Lion je uspeo da smanji preko kapitena Aleksandra Lakazeta u 64.minutu. Kristijan Grenier je centrirao sa desne strane a na loptu je naleteo Lakazet i nogom poslao loptu u mrežu.

Lion je u 87.minutu nakon kornera koji je izveo Grenier, imao fantastičnu priliku da poravna rezultat ali je Gonalons očajno zahvatio loptu koja je otišla preko gola. PSŽ je nastavio da seje strah po Francuskoj i veliko je pitanje da li će ove sezone neko uspeti da ih skine sa trona. Lion to svakako želi ali biće to jako, jako teška misija za "Los Gonese".

SASTAVI

STATISTIKA

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Blan:"Bolji smo tim i to smo i pokazali"

"Bolji smo tim od Liona i to smo večeras i pokazali. Nismo blistali ali postigli smo dva gola što je bilo dovoljno za pobedu i osvajanje prvog trofeja u novoj sezoni. Ne vidim da će neko ove sezone uspeti da prekine našu dominaciju u francuskom klupskom fudbalu. Nadam se da ćemo još dugo godina biti na vrhu ali i da ćemo, nadam se, osvojiti Ligu šampiona. Mislim da je krajnje vreme da uđemo u finale i da podignemo pehar. Naravno, ne želim da ispadne kako potcenjujem ostale velike klubove i rivale ali, mislim da imamo jednu veoma jaku ekipu koja je sposobna da pobedi svakog ko joj se suprotstavi."

Mladenović:"Žal zbog trofeja, radost zbog debija i dobre igre"

"Iako smo pružili dobru partiju, nismo bili dovoljno dobri da bismo osvojoli trofej. Naravno da će ostati veliki žal zbog propuštene prilike ali ovo je nov početak za sve nas. I za mene kao trenera i za moje igrače, najbitnije da smo pokazali da ova ekipa ima potencijala da napravi nešto veliko i da, za početak, prekine dominaciju PSŽ-a u Francuskoj. Nismo nastupili u najjačem sastavu, uskoro ćemo biti 100% kompletni i sva letošnja pojačanja će dobiti priliku da debituju za Lion. Ovim putem bih želeo da poručim PSŽ-u da njihova dominacija neće još dugo trajati i da uživaju u istoj dok još mogu. Naravno, čestitam im na zasluženoj pobedi i na osvajanju trofeja. No, već u 3.kolu ćemo igrati sa njima u Ligi 1 na njihovom stadionu i jedva čekam taj meč. Tada ćemo nastupiti u najjačem sastavu i videćemo koliko možemo, koliko ne možemo. Odnosno, videćemo gde smo dobri a i gde nismo."

7. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Cool Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

LION SILAN NA STARTU SEZONE: HET-TRIK KAPITENA LAKAZETA, TULUZ ISPRAĆEN SA ČETIRI KOMADA U MREŽI!

Fudbaleri Liona savladali su u 1.kolu Lige 1 ekipu Tuluza rezultatom 4:1. Nakon poraza od PSŽ-a u meču superkupa Francuske, Lion je morao da se okrene ka prvenstvu gde ga je na startu nove sezone u Ligi 1 čekao Tuluz. Imao je domaćin ulogu blagog favorita i to je uspeo u potpunosti da opravda.

Najzaslužniji za ubedljivu pobedu Mladenovićevog tima svakako je kapiten Aleksandr Lakazet koji je postigao het-trik a pored kapitena, u strelce se upisao i veteran Berbatov i to u 82.minutu. Bugarin je, pored pobedonosnog gola, stigao i da asistira Lakazetu kod prva dva gola francuskog reprezentativca. Odličnu partiju pružio je i Matje Valbuena koji je upisao asistenciju kod trećeg pogotka Lakazeta.

SASTAVI

STATISTIKA

1.KOLO

TABELA

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Prezadovoljan sam. Ovo je ono što hoću da vidim!"

"Ovo je ono, što hoću da vidim na svakoj Lionovoj utakmici! Želim da vidim 11 ratnika na terenu, 11 igrača koji ostavljaju srce i dušu na terenu. Sve to želim da vidim jer bez toga, ne može Lion opet biti onaj stari. To je jednostavno nemoguće. Onaj ko to ne bude redovno pokazivao, taj neće više igrati u ovom klubu. Barem ne, ne dok sam ja trener. Što se same utakmice tiče, mislim da smo u potpunosti razbili protivnika. Postigli smo četiri gola a da smo imali malo više sreće, ova pobeda bi bilja ubedljivija. No, rezultat 4:1 je sasvim dovoljan podatak i povod za prvu radost na klupi Liona. Nadam se da će ovakvih pobeda biti u velikom broju ove sezone. Ne očekujem odmah da sve krene onako kako želim jer je za sve, posebno za ovako veliki projekat, potrebno dosta vremena. Ali, ovo je zaista sjajan početak. Pohvalio bih Lakazeta koji je ovu utakmicu odigrao za čistu 10-ku. Ne zbog toga što je postigao tri gola već zbog činjenice da je za 90 minuta pokazao da se radi o vanserijskom igraču, čoveku rođenom da bude kapiten Liona. Tuluz se hrabro borio, nisu se nijednog trenutka predavali ali nisu imali nikakve šanse da nas dobiju i oni to dobro znaju. Ipak, uneli su neizvesnost u ovaj meč kada su smanjili na 2:1 i tako učinili utakmicu zanimljivijom i za igranje i za gledanje. Nadam se da su navijači zadovoljni napustili naš stadion."

Dupraz:"Čestitke Lionu, Lakazet je bio fenomenalan!"

"Za početak bih želeo da čestitam svom kolegi Mladenoviću na ligaškom debiju na klupi Liona i na prvoj pobedi koju je ostvario kao trener našeg večerašnjeg rivala. Lion je veliki klub i poslednjih sezona je malo stagnirao ali siguran sam da je ovo što su započeli predsednik Ola, sam Mladenović i UO kluba, nešto što će itekako biti značajno i dobro za klupski fudbal u francuskoj i da će svi klubovi od toga imati koristi. Mi smo došli ovde sa namerom da se nadigravamo sa domaćim timom ali smo već u startu napravili kardinalnu grešku. Želeli smo da iznenadimo protivnika, postavili smo zadnju liniju na 30 metara od gola, ostavili smo dosta prostora Fekiru i Grenieru da probijaju po bokovima i tako stvaraju šanse Lakazetu i Berbatovu. Iako je Lion imao 2:0 već posle prvih 10 minuta igre, nismo želeli da se predamo i niko od nas, iskreno vam kažem, nije pomislio da je kraj. Onda smo postigli gol za 2:1 i time smo želeli da dokažemo rivalu da nas ne treba tek tako otpisati. Ali, ispostavilo se da smo time samo razbesneli ranjenu zver(Lion je poražen u borbi za superkup Francuske od PSŽ-a sa 2:1) i domaći igrači su do kraja meča još dva puta zatresli našu mrežu i tako rešili utakmicu u svoju korist. Bili su apsolutni favoriti, mi smo im pokazali zube ali ponekad to nije dovoljno da bi se savladao veliki protivnik."

9. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

BEZ POBEDE U DERBIJU: LION POVEO,MOURA SPASAO PSŽ!

Nakon što su osvojili superkup Francuske, fudbaleri PSŽ-a verovali su da će dobiti velikog rivala Lion i na svom terenu. Ali, prevarili su se. Tim Ivana Mladenovića hrabro se suprotstavio dva puta jačem protivniku ali kao i u superkupu, ni večeras nije uspeo da savlada "svece". Ipak, ako im je za utehu, nisu izgubili. Čak su i prvi poveli na utakmici.

No, da krenemo redom. Laveci je u 6.minutu glavom šutirao pored gola i tako nagovestio da ćemo videti uzbudljiv derbi između dva velika rivala. Potom je Gonalson imao priliku kada je sa nekih 25 metara šutirao snažno ali neprecizno a potom i Fekir čiji je udarac završio tik preko prečke. Ipak, Lion je uspeo da sve promašaje naplati u 40.minutu kada je Kristijan Grenier sa 25 metara zahvatio loptu iz prve, nakon što ju je Luiz izbacio van šesnaesterca. Na veliku žalost PSŽ-ovog štopera na nju je naleteo Grenier i snažnim udarcem je poslao u mrežu. Sirigu je pokušao da odbrani ali je udarac bio prejak da bi italijanski golman mogao da spreči loptu da ne završi u mreži.

U drugom poluvremenu, Lion je imao još nekoliko dobrih prilika ali nije uspeo da ih iskoristi zbog čega je kažnjen u 64.minutu kada je Lukas Moura pokupio otpadak posle intervencije Lopeza i tu loptu smestio u mrežu za konačnih 1:1.

Sada sledi pauza u prvenstvima širom evrope zbog kvalifikacija za evropsko prvenstvo koje će se sledećeg leta održati u Francuskoj a nakon toga, kreće i grupna faza Lige šampiona. Uskoro će biti održan žreb u sedištu UEFA u Nionu gde će se videti u kojoj grupi i sa kim će biti i PSŽ i Lion.

STATISTIKA

3.KOLO

TABELA

VIDEO

Blan:"Ispromašivali smo se"

"Mislim da je ovo bila jedna izuzetno dobra utakmica. Oba tima pružila su maksimum, borili smo se do posednjeg sudijskog zvižduka. Eto, desilo se da smo bili na korak od poraza ali je fantastičnom reakcijom Lukas Moura uspeo da nas spase poraza i kad se sve sabere, mislim da trebamo biti zadovoljni ovim bodom. Navijači su sigurno uživali, napravili su dobru atmosferu na tribinama i bili su nam pravi vetar u leđa. Nažalost, nismo uspeli da pobedimo Lion i odužimo im se na sjajnoj podršci koju su nam pružili ali dobro, osvojili smo superkup Francuske tako da mislim da nam neće zameriti što ovoga puta nismo savladali velikog rivala."

Mladenović:"Nema opuštanja, momci!"

"Moji igrači moraju da shvate da ne smeju ni u jednom trenutku da dozvole sebi da se opuste i da pomisle da je sve gotovo jer nije gotovo dok sudija ne dune u pištaljku i ne odsvira kraj. To nam se večeras obilo o glavu. Nadam se da ćemo shvatiti gde smo večeras grešili i da nam se te greške u budućnosti neće tako često ponavljati. PSŽ je i večeras bio jako težak protivnik, diktirali su tempo igre, mi smo se tome prilagodili i samo čekali svojih pet minuta da krenemo napred. To smo i učinili i došli smo do prednosti ali tu prednost, nismo uspeli da sačuvamo do kraja jer je Moura kaznio opuštanje mojih igrača. Nisam zadovoljan bodom, smatram da ima mnogo prostora za napredak ali još ekipa nije u potpunosti uigrana i siguran sam da ćemo igrati sve bolje i bolje kako sezona bude odmicala."

11. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Exclamation Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

LION BEZ SREĆE NA ŽREBU: MLADENOVIĆEVA ČETA NA MEGDAN JUVENTUSU, AJAKSU I MANČESTER JUNAJTEDU!!!

U sedištu evropske fudbalske unije u Nionu, održan je žreb za grupnu fazu Lige šampiona. Fudbaleri Olimpika iz Liona "upali" su u grupu E koju su mnogi evropski sportski mediji nazvali "grupom smrti" u ovogodišnjoj ligi šampiona. Mada, takvih grupa, ako pogledate pažljivo tabele, ima više. Lion, ipak, nije imao sreće na žrebu. Jer, kako drugačije nazvati grupu u kojoj se nalazi francuski vicešampion a u kojoj su, pored Liona, čak tri bivša višestruka evropska i svetska prvaka - Juventus, Mančester Junajted i Ajaks! Za mlad i ne baš iskusan tim Ivana Mladenovića, biće ovo jako, jako teška misija i videćemo da li će Lion uspeti da prođe grupnu fazu. Pored grupe E, takođe su interesantne i grupa C u kojoj su Barselona, Arsenal, Borusija iz Menhengladbaha i Fejenord i grupa G u kojoj su PSŽ, Mančester Siti, Volfsburg i Malme. Poslušajmo sada šta je trener Liona Ivan Mladenović imao da kaže povodom ishoda žreba za grupnu fazu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja za sezonu 2015/2016:

"Moram da vam kažem da nisam nimalo zadovoljan žrebom ali, takođe, nisam ni iznenađen. Imao sam loš predosećaj da ćemo dobiti najjaču moguću grupu i nisam se prevario. No, iako je teška grupa, mi se nijednog trenutka nećemo predati. Borićemo se za jedno od prva dva mesta koja vode u osminu finala i nadam se da ćemo taj cilj uspeti da ostvarimo. Siguran sam da će naš stadion na utakmicama sa Junajtedom, Juveom i Ajaksom, biti ispunjen do poslednjeg mesta. Prvi meč igramo protiv Ajaksa na našem stadionu stoga ovim putem pozivam naše navijače da pohrle na blagajne i kupe ulaznice za prvi veliki spektakl ove sezone. Siguran sam da možemo da pobedimo Ajaks ukoliko budemo imali veliku podršku naših navijača ali i ukoliko budemo dali sve od sebe. Oni, uz dužno poštovanje, nisu više nikakav bauk. Imaju mladu i talentovanu ekipu ali ne toliko iskusnu. Da je to onaj stari Ajaks, bili bismo u problemu. Ovako, možemo da se nadigravamo sa njima pa šta bude - bude."

13. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

POJAČANJE ZA KRAJ: LUK KASTAINJOS U LIONU!

Luk Kastainjos je dugi niz godina važio za najvećeg talenta holandskog fudbala. 2011.godine prešao je u milanski Inter i to je, kako je on sam izjavio, bila najveća greška u njegovoj karijeri. Posle brodoloma u Interu, da bi svoju karijeru vratio na pravi put, mladi centarfor odlučio je da prihvati ponudu Tventea i naredne tri sezone proveo je u tom klubu gde je na 94 utakmice, postigao 37 golova što ga je i preporučilo skautima Liona. Kastainjos je bio na listi želja francuskog vicešampiona i pre nego što je Mladenović bio imenovan za trenera "Los Gonesa" ali predsednik Ola nije želeo da realizuje ovaj transfer sve dok novi šef stručnog štaba nije izneo svoje mišljenje. Mladenović je, citiramo, rekao sledeće:"Da, to je pravo pojačanje za naš klub. Bio bih prezadovoljan kada bih imao takvog napadača u timu. Mlad je, talentovan je, imao je grešaka u svojoj karijeri ali sve se to da ispraviti. Ja ću od njega napraviti igračinu!". I, to je bilo dovoljno da predsednik Ola da zeleno svetlo za realizaciju transfera. Kastainjos je sa oduševljenjem prihvatio poziv sedmostrukog šampiona Francuske i nekadašnjeg polufinaliste Lige šampiona i potpisao je trogodišnji ugovor sa Lionom. On će u prvoj sezoni, zajedno sa veteranom Dimitrom Berbatovim, trebalo da čini alternativni napadački tandem Aleksandru Lakazetu i Aleksandru Mitroviću koje trener Mladenović planira da forsira ove sezone kao napadački tandem broj 1. Videćemo da li će Kastainjos nastaviti sa odličnim partijama i u Ligi 1. Momak svakako ima potencijala a ako neko može da izvuče maksimum iz njega, da od njega napravi igrača svetskog formata, onda je to svakako Ivan Mladenović. Pa, Luk, neka ti je sa srećom. Trebaće ti.

15. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

17. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Smile Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

GRUPA E: LION SLAVIO PROTIV AJAKSA, LAKAZET I MITROVIĆ RAZORUŽALI "KOPLJANIKE"!

Fudbaleri Olimpik Liona savladali su u 1.kolu grupne faze Lige šampiona holandski Ajaks rezultatom 2:0. Strelci za domaći tim bili su kapiten Aleksandr Lakazet u 3 i rezervista Aleksandar Mitrović u 77.minutu meča.

Da podsetimo, Lion je na žrebu dobio tzv. "grupu smrti" u kojoj se pored Liona, nalaze čak tri bivša evropska i svetska prvaka - Ajaks iz Amsterdama, Mančester Junajted i Juventus. No, iako su dobili najtežu moguću grupu, fudbaleri Liona su obećali da će dati sve od sebe, fudbalski rečeno da će preorati teren kako bi došli do osmine finala. Večeras su napravili prvi korak ka nokaut fazi pošto su bez većih problema uspeli da nadigraju jako loš Ajaks. "Kopljanici" nisu ličili na sebe, imali su nekoliko dobrih prilika, pretili su preko Arkadijuša Milika ali ništa nisu uspeli da urade.

Već u 3.minutu Aleksandr Lakazet je nakon solo prodora zatresao mrežu i doneo prednost svom timu a konačan rezultat postavio je Aleksandar Mitrović u 77.minutu. Srpski centarfor je u igru ušao u 69.minutu umesto iskusnog Dimitra Berbatova.

U sledećem kolu, Lion putuje u Torino gde će igrati sa Juventusom dok će se Ajaks sastati sa Mančester Junajtedom. Biće svega i svačega u ovoj grupi do kraja grupne faze, u to nema nikakve sumnje.

SASTAVI

STATISTIKA

1.KOLO/GRUPA E

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Zadovoljan pobedom, igra mora biti bolja!"

"Igra mora biti bolja i tečnija i siguran sam da će već u sledećoj utakmici protiv Juvea stvari doći na svoje mesto. Oni su jači tim od Ajaksa, imaju veliko iskustvo jer su godinama unazad bili redovan učesnik nokaut faze pa samim tim, u blagoj su prednosti u odnosu na nas. Naravno, mi ćemo, kao što sam vam rekao, u svakoj utakmici ići na pobedu i na osvajanje sva tri boda tako da se utakmica u Torinu neće puno razlikovati od večerašnjeg susreta sa Ajaksom. Pristup igri, motivacija, neće manjkati. Uostalom, zar nije dovoljna motivacija kada izađete na teren a sa druge strane za protivnika imate fudbalere slavnog Juventusa?"

De Bur:"Nismo pošteno ni zapretili protivniku"

"Nismo pošteno ni zapretili protivniku. Imali smo jednu stopostotnu šansu u prvom delu igre ali sem te šanse, gotovo da nismo ni zapretili Lionu. Zasluženo su nas dobili, mogli smo da primimo više a ovako, zahvaljujući Cilesenu, uspeli smo da izbegnemo debakl i primili smo samo dva gola. Lion je večeras pokazao da ih ne treba ni potcenjivati a ni prerano otpisati. Nisu oni za džabe vicešampioni Francuske. Iako PSŽ dominira poslednjih godina, Lion će se, siguran sam, uskoro vratiti na šampionski tron. Mislim da su prva dva mesta rezervisana za Mančester Junajted i Juventus a mi ćemo sa Lionom voditi tu borbu za treće mesto koje nam svakako garantuje proleće u Evropi, samo u Ligi Evrope."

19. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

22. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

GRENIER PREKINUO USPAVANKU PROTIV LILA!

Fudbalerima Liona ne cvetaju ruže ni ove sezone u Ligi 1. Puleni Ivana Mladenovića muku muče sa realizacijom i zbog ovog problema, pogubili su dosta bodova u utakmicama u kojima su bili apsolutni favoriti.

To je i u ovom kolu, u utakmici sa Lilom, mogao da bude slučaj. Srećom, spasilac Liona bio je odlični ofanzivni vezista Kristijan Grenier koji je u 60.minutu, nakon odličnog centaršuta Lakazeta, glavom zahvatio loptu i poslao je u mrežu. I to je bio jedini svetao trenutak koji su fudbaleri Liona imali na ovoj utakmici. Ni u LŠ posle početne pobede protiv Ajaksa i remija sa Juventusom, ne cvetaju ruže. No, videćemo ima li sadašnji sastav Liona snage da preokrene situaciju u svoju korist.

STATISTIKA

8.KOLO

TABELA

VIDEO

Mladenović:"Loše smo igrali, nisam nimalo zadovoljan!"

"Igrali smo loše i to želim da naglasim. Nismo uspeli da uspostavimo dominaciju na terenu, napravili smo mnogo nelogičnih poteza za koje, srećom, nismo kažnjeni. Da Grenier nije dao gol, ko zna šta bi se sve izdešavalo. Njegov gol je jedina svetla tačka koju smo imali prilike da vidimo u ovoj utakmici. No, šta je, tu je, moramo se sabrati, analizirati ovu utakmicu i videti gde smo sve grešili. Neću da vas lažem, mnogo grešaka smo napravili."

Antoneti:"Dosadan meč, ne znam šta drugo da kažem"

"Ovo je bila jako dosadna utakmica. Malo prilika, možda dve-tri na obe strane za 90 minuta je jako malo. Pitam se šta su igrači i jednog i drugog kluba radili na terenu. Ni oni a ni mi, nismo bili na nivou na kom smo navikli naše navijače. Šta je razlog ovako bedne partije, trenutno mi nije ni na kraj pameti. No, sešćemo i porazgovaraćemo i videti gde je zapelo i zašto smo večeras ovako slabo odigrali protiv aktuelnog vicešampiona države."

24. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

26. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

LION JOŠ MORA DA UČI: JUNAJTED PONOVO DRŽAO ČAS FUDBALA VICEŠAMPIONU FRANCUSKE!

Fudbaleri Liona, nakon debakla na "Old Trafordu", poraženi su od Mančester Junajteda i na svom terenu. Četa Luja Van Gala bez većih problema rešila je ovaj meč u svoju korist i to već u prvih 45 minuta igre golovima Vejna Runija u 13 i Bastijana Švajnštajgera u 31.minutu utakmice.

Lion je delovao loše, jedva da su imali neki pokušaj ka golu Davida De Hee. Odnosno, imali su tu jednu priliku ali tek u 89.minutu kada se Aleksandar Mitrović sam izborio za loptu, šutirao sa nekih 20 metara ali je De Hea odbranio i ostalo je 2:0 za "crvene đavole".

U preostala dva kola, Lion će gostovati Ajaksu u Amsterdamu i igraće pred svojim navijačima protiv Juventusa. Lion nema ni teoretske šanse da se plasira u osminu finala Lige šampiona ali ukoliko osvoji barem tri boda u preostala dva kola, obezbediće treće mesto i šesnaestinu finala LE.

SASTAVI

STATISTIKA

4.KOLO/GRUPA E

VIDEO

Mladenović:"Presudilo je iskustvo Junajteda"

"U ovoj utakmici, presudilo je iskustvo Junajtedovih igrača. Runi i Švajnštajger su golovima u prvom poluvremenu, doneli pobedu Junajtedu, apsolutno zasluženu i ja im čestitam na tome. Ne mogu da okrivim nijednog mog igrača jer su zaista dali sve od sebe ali to večeras nije bilo dovoljno da bi epilog utakmice bio pozitivan po nas. No, rekli smo da ćemo se boriti do samog kraja i ako baš nemam nikakve šanse da se plasiramo u osminu finala, onda možemo barem zauzeti treće mesto u grupi i obezbediti Ligu Evrope na proleće. Želim da usadim pobednički, šampionski mentalitet u ove momke i siguran sam da smo na dobrom putu."

Van Gal:"Ovo smo dobili zbog Runija i Švajnija, timski smo podbacili"

"Želim da čestitam fudbalerima Liona na fer i korektnoj igri i borbi i u meču koji je odigran na "Old Trafordu" ali i na gostoprimstvu koje su nam ukazali pred ovu utakmicu. Lion je ekipa sa puno mladih vanserijskih talenata i siguran sam da će za par godina, Lion ponovo biti strah i trepet ne samo u Francuskoj već i u evropi. Ovaj klub je fudbalu dao mnogo velikih imena i ja im od srca želim da se vrate na staze stare slave. Što se same utakmice tiče, kao tim nismo odigrali dobro tako da timskom igrom u ovoj utakmici nisam zadovoljan. Ovo smo rešili u svoju korist samo zahvaljujući ogromnom internacionalnom iskustvu koje imaju Vejn Runi i Bastijan Švajnštajger. Opet, i golovi koje smo dali nisu bili posle odlično izrađenih akcija već posle grešaka Lionovih defanzivaca. No, niko neće ni obraćati pažnju na to. Najbitnije je da smo pobedli i da smo osigurali plasman u nokaut fazu a Lionu želim puno sreće u okršaju sa Ajaksom u sledećem kolu jer će taj meč, ukoliko ga dobiju, biti njihova karta za šesnaestinu finala LE."

28. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Angry Odg: Olympique Lyonnais - Les Gones (The Kids)

JOŠ JEDAN ŠAMAR LIONU: SENT ETJEN SLAVIO U VEČITOM DERBIJU!!!

Derbi Sent Etjena i Liona oduvek je bio nešto posebno u francuskom fudbalu. Dva grada se praktično ne podnose, navijači ovih klubova jedni na druge gledaju kao na neprijatelje i kada jedan od ovih klubova izgubi derbi, navijači poraženog tima obično osuju "drvlje i kamenje" po svojim ljubimcima. Sve pada u vodu kada su na terenu igrači Sent Etjena i Liona. Sve drugo je nebitno, bitan je samo derbi.

Prvi ovosezonski derbi, ujedno i prvi derbi sa Sent Etjenom za šefa stručnog štaba Liona, Ivana Mladenovića, nije lepo prošao. Zeleno-beli savladali su Lion sa 2:0 a golove su postigli Ruks u 13 i Korgnet u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena, dakle svega nekoliko trenutaka pre poslednjeg sudijskog zvižduka. Lion je delovao potpuno dezorjentisano i nezainteresovano tokom 90 minuta. Uzalud su bili pokušaji Fekira, nelogični pokušaji sa distance uglavnom Valbuene i Greniera, ni odbrana nije odradila dobar posao jer je često Entoni Lopez ostavljan sam da raščišćava opasnost pred svojim golom. U takvom odnosu snaga na terenu, bilo je sasvim logično da Sent Etjen dobije ovaj derbi.

Domaćin je poveo u 13.minutu golom Ruksa. Napadač Sent Etjena sačekao je centaršut Hamume a onda glavom matirao Entonija Lopeza. Ostatak meča domaći tim je mučio svog najljućeg i najvećeg rivala ali je Lopez maestralnim bravurama uspevao da drži svoj tim u igri.

Međutim, nije uspeo apsolutno ništa da učini u 94.minutu, tj. četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena jer je iskusni Korgnet grudima prihvatio dugu loptu koju mu je uputio Klerk, zatim se kao čigra okrenuo, zahvatio loptu i volej udarcem je poslao u mrežu.

Igrači Liona posle meča su uvredama i zvižducima ispraćeni u svlačionicu. Neslavan debi Mladenovića u velikom derbiju Francuske.

SASTAVI

STATISTIKA

11.KOLO

TABELA

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Galtier:"Bravo, momci! Ponosan sam na vas!"

"Bravo, momci! Tako se igra derbi! Tao se dobja derbi! Tako se gine za dres Sent Etjena. Presrećan sam zbog fenomenalne partije u derbiju sa najvećim rivalom. Zadovoljan sam, naravno pobedom ali, mislim da je ona mogla biti ubedljivija. No, najvažnije je da smo pobedili i nastavili smo seriju sjajnih rezultata. Lionu je potrebno vremena da se uhoda, doveli su novog trenera, doveli šest novih igrača. Ne može sve preko noći. Siguran sam da će derbi na proleće biti zanimljiviji za gledanje ali i za igranje. Lion nije pružio svoj maksimum. Jesmo ih nadigrali ali još ne znamo njhovu pravu snagu. To ćemo tek videti u drugom delu sezone."

Mladenović:"Navijači, izvinite! Ovo nije naše pravo lice!"

"Ovim putem, želeo bih da čestitam Galtieru i igračima Sent Etjena na zasluženoj pobedi. Bili su bolji, postigli su golove na vreme i uzeli su sva tri boda. Vidite, ovo nije pravo lice Liona! Ovo nije naš maksimum. Navijačma želim da se izvinim zbog ovako sramotne igre u derbiju sa najvećim i najljućim rivalom. Nisam očekivao da će moji igrači ovako podbaciti ali desilo se i sada ne vredi da kukamo. Što bi moj narod rekao - Što te ne ubije, to te ojača! Tako da sam siguran da ćemo izvući pouke iz ovog poraza i da ćemo biti još jači. Potrebna nam je i ta psihička stabilnost koju očigledno nemamo. Ali, radićemo i na tome. Ne sme da nam se u ovakvim utakmicama dešava da nam motivacija opadne. I ne samo u derbijima nego i u utakmicama sa manjim klubovima. U svaku utakmicu moramo ući 100% pripremljeni i motivisani jer, ako to ne uradimo, onda zaista nećemo imati čemu da se nadamo. Dakle, igrači, pamet u glavu!"

30. The Following 3 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

32. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

LION VODIO PROTIV JUVEA, "STARA DAMA" AUTOGOLOM LAPORTEA IZBEGLA PORAZ!

Fudbaleri Liona nisu uspeli da pobedom okončaju ovogodišnje učešće u Ligi Šampiona. Naime, posle pobede u prošlom kolu protiv Ajaksa(2:3), očekivalo se da će Lion ostaviti srce na terenu, da će pred svojim navijačima uspeti da se pobedom oprosti od LŠ. Naravno, zahvaljujući trijumfu nad Ajaksom u Amsterdamu, Lion je obezbedio sebi proleće u evropi ali će morati da se zadovolji šesnaestinom finala Lige Evrope.

Lion je posle početne inicijative, došao do prednosti golom Morgana Sansona u 19.minutu. Kristijan Grenier je odlično izveo korner sa leve strane, pronašao Sansona koji je glavom uspeo da matira Điđija Bufona i dovede svoj tim u vođstvo. No, već u 22.minutu Juve stiže do izjednačenja i to autogolom Ejmerika Laporta! Štoper domaćeg tima uspeo je da preseče pas Kvardada ali se spetljao, loše primio loptu i ona je na kraju završila u mreži. Niko od pristalica domaćeg tima nije mogao da veruje šta se desilo a Laport je do kraja utakmice igrao pod velikim pritiskom, jednostavno želeo je da se iskupi za svoju grešku ali nije uspeo.

Lion je, eto, uspeo da sakupi sedam bodova u šest kola i sada čeka svog sledećeg protivnika u evropi. LŠ će morati da čeka do sledeće sezone.

SASTAVI

STATISTIKA

6.KOLO/GRUPA E

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Niko Laportea ne krivi!"

"Nismo uspeli da savladamo Juve ali nemamo za čim da žalimo. Završili smo grupnu fazu kao trećeplasirani tim na tabeli, falilo nam je i malo sreće ali i iskustva za osminu finala Lige šampiona ali siguran sam da ćemo sledeće sezone igrati nokaut fazu. Ove nam, jednostavno, nije bilo suđeno. Što se tiče plasmana u LE, moram da kažem da jedva čekam žreb za šesnaestinu fnala. Mislim da Lion može osvojiti Ligu evrope. Ne želim da potcenjujem ostale protivnike ali niko nam ne oduzima pravo da se nadamo da ćemo se na kraju popeti na pobedničko postolje, zar ne? Ovim putem želim i da odam priznanje fudbalerima Juventusa i Maksu Alegriju na fer i korektnoj igri. Zadovoljstvo je igrati sa Juveom i voditi tačktičku borbu sa Alegrijem. Mislim da sam na dobrom putu da sa Lionom uradim nešto veliko."

Alegri:"Moramo biti zadovoljni ovim bodom"

"Kad se sve sabere, moramo biti zadovoljni ovim bodom. Mogli smo da izgubimo ali srećom po nas, Laporte je postigao autogol i tako nam doneo izuzetno vredan bod. Drago mi je što smo grupnu fazu završili remijem a ne porazom jer mislim da se svaki kiks odrazi na psihološko stanje igrača pa tako nikome od nas, ne bi bilo svejedno da smo večeras poraženi. Lion je u ovih šest utakmica pokazao da je naučio mnogo toga, da su dosta sazreli i falilo im je, ali zaista im je falilo malo sreće. Odlučili su porazi protiv Junajteda u obe utakmice ali im ja želim svu sreću u Ligi Evrope. Imaju tim koji je sposoban da osvoji to takmičenje."

34. The Following 3 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

UEFA: IZVUČENI PAROVI ŠESNAESTINE FINALA LIGE EVROPE, LION PROTIV OLIMPIJAKOSA!

Fudbaleri Olimpik Liona igraće u šesnaestini finala Lige Evrope sa grčkim šampionom Olimpijakosom. Prvi meč biće odigran na stadionu Karaiskaki a revanš je na programu sedam dana kasnije na našem stadionu. Lion je u grupnoj fazi Lige šampiona zauzeo treće mesto uz bilans: 2 pobede, 2 remija i 2 poraza. Pobeđen je Ajakas u oba duela(2:0, 3:2) , oba meča sa Juventusom završena su bez pobednika(1:1, 1:1) a mečevi koji su našem klubu zatvorili vrata nokaut faze LŠ-a, bili su oni sa Junajtedom koje je engleski gigant rešio u svoju korist(3:0, 2:0). No, tokom utakmica u grupi E, koja je u avgustu prozvana "grupom smrti" od strane pojedinih francuskih i evropskih sportskih medija, Lion je pokazao da ima mladu i veoma talentovanu ekipu, koja je sposobna da u narednim godinama napravi nešto vredno pamćenja u evropskom i svetskom fudbalu i ispiše nove stranice fudbalske istorije. Iako u Ligi 1 baš i ne cvetaju ruže, ova ekipa pokazala je da može mnogo i sigurno je da će sledeća sezona biti minimum dva puta bolja od ove. Naravno, tek je odigran prvi deo sezone i nama ostaje samo da poželimo puno sreće Ivanu Mladenoviću i fudbalerima našeg kluba i ko zna, možda na kraju ove sezone proslavimo i osvajanje nekog trofeja! Napred, Lion! Napred, "lavovi"!!!

ŠESNAESTINA FINALA LIGE EVROPE

36. The Following 3 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast