Results 1 to 6 of 6

Thread: Brescia calcio- la vita e un sogno

Smile Brescia calcio- la vita e un sogno

Pozdrav svima dugo pratim forum ali eto napravih novi nik pa resih da objavim svoju prvu pricu...Posto najvise volim englesku ligu a igrao sams a derbijem do skoro resih malo da promenim pa sam naso jedan interensantan klub...Naravno dobro bi dosle sugestije kako ubacivati slike i sve to da bude pregledno...Pa da krenemo....

Default Re: Brescia calcio- la vita e un sogno

scudetto.png

FK Breša je italijanski fudbalski klub iz Breše. Klub je osnovan 1911. godine i trenutno se takmiči u Seriji B. Boje kluba su plava i bela. Svoje domaće utakmice igra na stadionu Mario Rigamonti, koji ima kapacitet za 16.308 gledalaca.

Bresa je resila da se vrati na stare staze slave.Klub koji se trenutno takmici u Seriji B u potrazi je za trenerom koji ce uspeti da vrati klub na pravi kolosek posle ispadanja iz Serie A...Nekadasnji igrac Brese sjajni Andrea Pirlo ce finansijski pomoći svoju Brešu kako bi opstala. Legendarni plej je stupio u kontakt sa investitorima, oformiće pul sponzora kako bi "Rondinele" preživele. I ne samo to. Na tribinama stadiona "Rigamonti" viđen je i Pirlov nepoznati prijatelj iz Srbije što je pojačalo glasine da će on biti trener.Pirlo je počeo u Breši, a ovom drugoligašu bi, priča se mogao da pomogne i finansijski Pep Gvardiola koji je igrao za njih i dan danas svraća u klub kada god je u Italiji.

stadio.jpg foto3.jpg

BHwQcVnCQAAtdH9.jpg

tumblr_m4pq64Xboo1qlvmbqo1_1280.jpg

Bresa je dovela novog trenera. Nepoznati mladic iz Srbije bez igrackog iskustva je preuzo klub.Njegov cilj je formiranje stabilne ekipe i ulazak u Seriu A. Na konferenciji za novinare je rekao sledece : Veoma sam ponosan i uzbuđen. Znam šta je Bresa i osećam šta žele navijači Brese. Ovo mi je prvi posao kao trener, ali posedujem drugu vrstu iskustva. Bio sam igrač nizerazrednih klubova osam godina, u dva navrata. Bio sam i jedan od najmlađih kapitena u istoriji kluba, imao sam sreću da dam gol u lokalnom ''večitom derbiju''. Dakle, nemam trenerskog iskustva.
    PES2016 2016-02-06 22-48-07-10.jpg PES2016 2016-02-06 22-48-16-09.jpg

Prelazni rok

Bomba transferi u Bresi. Za klub su potpisali Drogba,Aimar, Vlaar, Paulinho ,Diawara, Miralem Sulejmani , Amalfitano, a na pozajmicu su dovedeni napadac Ze Luis i igrac sredine terena Diakite. Sa ovim sastavom Bresa ima ozbiljne sanse da se plasira u Seriu A. Veterani Droga i Aimar bi svojim iskustvom mogli dosta toga da nauce mlade igrace koji su zeljni dokazivanja.

igraci.jpg

Prva utakmica u sezoni -Bresia- Pro Vecrelli nereseno

Debi na klupi Brese zavrsen remijem 0:0. Ekipa se uigrava. Slaba igra.Trener je rekao : ,,Jedino čime nisam zadovoljan je rezultat. Par igrača nije igralo zbog manjih zdravstvenih problema. Novajlije se polako uklapaju i pokazuju da će biti prava pojačanja za naš tim.Pokušavam pronaći ravnotežu u ekipi. To nismo imali protiv Pro Vercellija, zato je to izgledalo sve tako klimavo "
    tekma.jpg

Druga utakmica u sezoni- Bresia- Perugia nereseno

Druga utakmica u sezoni je zarvsena neresenim rezultatom 1:1. Povela je Bresa ali je odmah nakon toga primila gol od Perugia-e. Vidan napredak u igri, pogotovo na sredini terena. Trener Brese je izmedju ostalog rekao sledece : ,,Ne znam sa čime se ovo graniči, da li sa racionalnim. Ako je potrebno da se stvori ovoliko šansi, kao trener nemam odgovor. Ne znam da li smo se uplašili pobede. Ne znam da li nam nedostaju taktički zreli igrači, koji mogu mirno da privedu utakmicu kraju. Veliki žal za tri boda koji bi nam bili veoma značajni, ali da je neko ponudio ovakav rezultat pre početka oberučke bismo ga prihvatili."

tekme.jpg

7. The Following User Says Thank You to hobotnicaaa For This Useful Post: