Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 41 to 60 of 297

Thread: You'll never Walk Alone...

Super Star Ivan94's Avatar

2. The Following 4 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Professional Djoxetina's Avatar

Default Odg: You'll never Walk Alone...

Ajmoo jos malo i titula!

4. The Following User Says Thank You to Djoxetina For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Djoxetina View Post
    Ajmoo jos malo i titula!
    Budeš li izmalerisao, juriću te po celoj Australiji hahahhahah

6. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Ivan94 View Post
    Budeš li izmalerisao, juriću te po celoj Australiji hahahhahah

Ne moras trositi pare za Australiju, u Srbiji sam do maja
    Ali nece biti potrebe Liverpul osvaja titulu!
    Vidi ubaci nekog poznatog trenera da ti bude pomocni trener, npr Kloop

Ne moras trositi pare za Australiju, u Srbiji sam do maja
    Ali nece biti potrebe Liverpul osvaja titulu!
    Vidi ubaci nekog poznatog trenera da ti bude pomocni trener, npr Kloop
    Približili su mi se na tri boda. Biće čupavo do samog kraja

9. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Cool Odg: You'll never Walk Alone...

"VUKOVI" LAK PLEN ZA LIVERPUL, "CRVENI" U ČETVRTFINALU!

Liverpul je ukupnim rezultatom 5:1 savladao nemačkog bundesligaša Volfsburg u osmini finala Lige Evrope. Aktuelni lider premijer lige u oba meča bio je bolji od "vukova". Prvi meč odigran na "Folkcvagen" areni dobili su rezultatom 2:1. Golove su postigli Anderson i Delufeu za Liverpul dok je strelac za "vukove" bio Kaliguri.

U revanš meču na "Enfildu" Liverpul je demonstrirao silu i zahvaljujući Kristijanu Bentekeu, koji je postigao het-trik, zakazao četvrtfinalni duel sa turskim šampionom Galatasarajem.

SASTAVI

STATISTIKA

OSMINA FINALA/ČETVRTFINALE

GALERIJA

VIDEO

Heking:"U revanšu nismo ličili na sebe"

"Prvi meč smo odigrali dobro i smatram da nismo zaslužili da izgubimo kod kuće. Nažalost, nismo uspeli da ostvarimo povoljan rezultat u prvom meču, Liverpul nam je dao dva gola na našem stadionu i automatski su stekli rezultatsku ali i psihološku prednost u odnosu na nas. U revanšu na "Enfildu" mi jednostavno nismo ličili na sebe. Liverpul je imao potpunu dominaciju i postigao je tri gola, mogao je i više ali im se nije dalo. Verujem da su moji igrači želeli da pobede večeras ali na našu veliku žalost, fudbaleri Liverpula su to želeli više od nas"

Mladenović:"Bentekeovo veče!"

"Najzaslužniji za našu večerašnju pobedu i plasman u četvrtinu finala svakako je Kristijan Benteke. On je odigrao utakmicu za čistu 10-ku i ja mu čestitam na izvanrednoj partiji koju je pružio večeras. Naravno, nije mogao da postigne tri gola bez pomoći svojih saigrača od kojih su se posebno istakli Danijel Staridž sa dve i Delufeu sa jednom asistencijom. Naravno i ostatak tima je opravdao očekivanja javnosti i navijača i iako je Benteke zvezda večeri, ne treba zanemariti učinak ostalih igrača koji su večeras nosili dres Liverpula

11. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

LIVERPUL U FINALU FA KUPA, KUTINJO SRUŠIO SAUTEMPTON U TREĆEM MINUTU NADOKNADE VREMENA!

Fudbaleri Liverpula igraće u maju u finalu Emirejts FA kupa! "Crveni" su, posle velike borbe, savladali ekipu Sautemptona rezultatom 3:2. Strelci za tim Ivana Mladenovića bili su Milik u 36, Anderson u 51 i Kutinjo u 90+3 minutu dok su golove za Sautempton dali Moreno u 41 i Pele u 54.minutu.

Liverpul je imao ulogu apsolutnog favorita u ovoj utakmici ali četa Ronalda Kumana pokazala se kao izuzetno težak protivnik. Polufinalni duel između Liverpula i Sautemptona opravdao je sva očekivanja, videli smo pet golova i pregršt lepih poteza, akcija, šansi na obe strane.

Liverpul je poveo u 36.minutu a strelac je bio Arkadijuš Milik koji je spretno reagovao nakon centaršuta Denija Ingsa i doneo prednost svom timu. Sautempton je uzvratio pet minuta kasnije kada je nakon centaršuta Sedrika Soareša, Alberto Moreno zahvatio loptu i savladao Simona Minjolea, čuvara mreže Liverpula i nekadašnjeg saigrača.

U drugom poluvremenu, viđena je potpuna ofanziva i jedne i druge ekipe. Odbrane oba tima su bile na najtežim mogućim mukama, prvi gol u nastavku postigao je krilni napadač Liverpula Felipe Anderson u 51.minutu ali je Sautempton ponovo uzvratio i to preko Gracijana Pelea koji je u 54.minutu posle dodavanja Šona Dejvisa, šutirao i uz malu pomoć Mamadua Sakoa, savladao Simona Minjolea. Štopera Liverpula lopta je pogodila na putu ka golu i to je bilo dovoljno da Minjole ne uspe da odbrani šut Pelea. Nakon izjednačujućeg gola gostiju, kao što smo već napisali, totalna ofanziva na obe strane. Ređale su se šanse pred golom oba tima ali gola nije bilo. I taman kada su svi očekivali da će meč ući u produžetke, ŠOK!

Sevnula je kontra Liverpula, Deni Ings je ušao u šesnaesterac i asistirao Kutinju koji iz neposredne blizine šalje loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na klupi Liverpula ali i na tribinama!!!

Liverpul će u finalu FA kupa igrati sa najvećim rivalom Mančester Junajtedom koji je u prvom polufinalnom duelu savladao Vest Hem rezultatom 4:0. Dakle, u finalu na Vembliju igraće dva najveća engleska kluba. Spektakl je zagarantovan!

SASTAVI

STATISTIKA

POLUFINALE

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Jako teška utakmica"

"Pre svega, želim da izjavim da sam ponosan na moje igrače zbog načina na koji su odigrali ovaj jako težak meč. Znali smo da će Sautempton biti "tvrd orah", da se neće braniti i da će svim srcem želeti da nas pobede kako bi se plasirali u finale. Naravno, sama činjenica da su došli do polufinala bila je dovoljan pokazatelj koliko su oni kvalitetna ekipa i šteta što ovo nije bilo finale kupa jer su navijači koji su danas bili na stadionu, mogli da vide pet golova i pregršt lepih poteza, akcija oba tima. Kako se sezona približava kraju, moram da kažem da me brine pad forme koji je itekako primetan u našim redovima. Naravno, negde je moralo da dođe do blagog pada posle furioznog jesenjeg dela kada smo mleli protivnike. Eto, potrefilo se da ćemo u finalu odmeriti snage sa najvećim rivalom, ekipom Mančester Junajteda. Mi ove sezone imamo prilike da osvojimo tri trofeja i ja mislim da je to dovoljan motiv da priredimo našim navijačima sezonu za pamćenje, sezonu koja će zlatnim slovima biti upisana u istoriju našeg kluba"

Kuman:"Zar baš u poslednjem minutu?"

"Nemam šta da zamerim mojim igračima. Ostavili su srce na terenu, dali sve od sebe ali jednostavno nam nije bilo suđeno da se plasiramo u finale gde bismo se borili za trofej u ovom prestižnom takmičenju. Kako to obično biva, kada su ovakvi mečevi u pitanju, onaj koji ima najviše živaca taj i pobedi na kraju. Danas je to bio Liverpul, možda će drugi put sreća biti na našoj strani. Nisam mogao da verujem kada je Kutinjo dao gol, svi na klupi smo ostali u neverici i šoku. Dva puta smo stizali prednost protivnika ali očigledno nismo imali dovoljno snage da izdržimo barem do produžetaka. Ko zna šta bi se desilo da je utakmica ušla u produžetke ali ovako nam samo ostaje da čestitamo Liverpulu na plasmanu u finale."

13. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

15. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

LIVERPUL PREŽIVEO "PAKAO ISTANBULA", BENTEKE "PRESUDIO" GALATASARAJU!

Fudbaleri Liverpula savladali su turskog šampiona Galatasaraj u četvrtini finala Lige Evrope ukupnim rezultatom 6:3(2:0, 4:3). Engleski gigant je meč na svom terenu dobio bez većih problema ali je zato jedva pregrmeo vruće gostovanje u Istanbulu.

Fanovi Galatasaraja napravili su paklenu atmosferu i bili su pravi 12. igrač! Njihovi ljubimci su se hrabro borili ali je Liverpul na kraju uspeo da trijumfuje i to rezultatom 4:3.

Gosti su imali dosta problema sa silno motivisanim fudbalerima Galatasaraja koji su prvi došli do vođstva i to preko Veslija Snajdera, verovatno i najboljeg igrača turskog tima. Liverpul je uzvratio preko Danijela Staridža koji je u prvom delu igre postigao dva gola i preokrenuo rezultat u korist svog tima. Domaći se nisu predavali i nastavili su da napadaju pa je Selčuk Inan u 75.minutu lob udarcem savladao Minjolea čime je Galatasaraj izjednačio na 2:2. Mladenović je tada reagovao i u igru uveo Denija Ingsa i Roberta Firmina što mu se u potpunosti isplatilo. U 84.minutu Firmino je izveo korner sa desne strane a Deni Ings je glavom matirao Musleru. Ipak, samo dva minuta kasnije, Mamadu Sako ruši Selčuka Inana u šesnaestercu "crvenih" a sudija Kunejt Čakir pokazuje na "belu tačku". Penal nije uspeo da iskoristi Inan jer je pogodio stativu ali se na njegovu sreću lopta odbila do Buraka Jilmaza koji je poslao loptu u mrežu i poravnao rezultat na 3:3!

U četvrtom minutu nadoknade vremena usledio je novi šok za domaće igrače i navijače pošto je Ings asistirao Bentekeu koji je ušao u šesnaesterac, šutirao i savladao Musleru čime je doneo pobedu svom timu. Galatasaraj se hrabro borio ali na njihovu veliku žalost, to ovoga puta nije bilo dovoljno da se savlada veoma jaka ekipa Liverpula.

SASTAVI

STATISTIKA

ČETVRTFINALE/POLUFINALE

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Najteže gostovanje ove sezone!"

"Upozoravao sam moje igrače da nećemo tako lako izaći na kraj sa Galatasarajem i bio sam u pravu. Možda smo na našem stadionu sa pola gasa dobili utakmicu ali u Istanbulu je bilo sve samo ne lako. To je, po meni, najteže naše gostovanje ove sezone, računajući premijer ligu, FA kup i Ligu Evrope. Turski navijači su poznati kao jedni od najvatrenijih na svetu i to su i večeras pokazali. Bilo je kao u paklu. I nošeni frenetičnom podrškom sa tribina, fudbaleri Galatasaraja su odigrali fanastičan meč ali srećom po nas, nisu uspeli da večeras pobede i prođu u polufinale. Videli smo sedam golova, od toga jedan sa penala i iskreno da vam kažem, brine me igra u odbrani u poslednje vreme. Kako se sezona približava kraju, igramo sve slabije u odbrani i to može da nam se obije o glavu. Večeras smo imali sreće da pobedimo ali moramo se uozbiljiti ukoliko mislimo da savladamo Napoli u polufinalu"

Hamzaoglu:"Presudio je prvi meč na "Enfildu"

"Presudio je prvi meč koji je odigran prošle nedelje na "Enfildu". Tada smo primili dva gola i znali smo da ćemo imati težak zadatak da pred našim navijačima pobedimo a da ne primimo nijedan gol što se ispostavilo kao nemoguća misija. Da smo dali gol u prvoj utakmici, možda bismo imali veće šanse ali ovako smo morali da damo 200% kako bismo prošli dalje. Momci su se borili koliko su mogli ali jednostavno nam nije bilo suđeno da pobedimo i da prođemo dalje. Liverpul je pokazao da je jedan od najkvalitetnijih timova u ovogodišnjoj Ligi Evrope i ja mislim da su oni favoriti broj 1 za osvajanje trofeja."

17. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Smile Odg: You'll never Walk Alone...

HRABRI NAPOLI NIJE IZDRŽAO, LIVERPUL U FINALU LIGE EVROPE!!!

Liverpul je srušio PSV, Volfsburg i Galatasaraj i na putu ka finalu Lige Evrope stajao im je neustrašivi Napoli. Kladionice su Liverpulu davale veće šanse za prolaz ali Napoli je pokazao da ga ne treba otpisati tako lako.

Liverpul je dobio prvi meč na "Enfildu" rezultatom 2:1 golovima Bentekea i Delufea dok je strelac za tim iz Napulja bio Žoržinjo. Revanš na "San Paolu" odigran je sedam dana kasnije i u njemu nije bilo pobednika.

Napoli je poveo u 16.minutu kada je Kristijan Mađo odličnim pasom u prostor pronašao Iguaina koji je rutinski završio akciju svog tima i savladao Simona Minjolea. Gosti su izjednačili u 40.minutu preko Filipa Kutinja koji je poslao BOMBU u mrežu Pepea Rejne, nekadašnjeg čuvara mreže Liverpula.

Zahvaljujući golu u gostima ali i pobedi u prvom meču, Liverpul je eliminisao Napoli i u borbi za trofej LE igraće sa portugalskim šampionom Portom.

SASTAVI

STATISTIKA

POLUFINALE

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"A sada ono najbolje!"

"Svi u klubu smo presrećni smo plasmana u finale. Niko nije očekivao da ćemo imati ovako uspešnu prvu sezonu, cilj je bio TOP 4 u premijer ligi i barem trofej u kupu ali na dobrom smo putu da osvojimo ne jedan nego tri trofeja. Ali, to je samo pokazatelj da je Liverpul konačno krenuo pravim putem i mislim da je ovo TA sezona posle koje bi mogla da usledi nova Liverpulova era. Naravno, ne trebamo se odmah ponašati kao da smo već uzeli te trofeje jer moramo najozbiljnije shvatiti finalne utakmice protiv Porta i Mančester Junajteda kao i preostale utakmice u premijer ligi. Što se tiče dvomeča sa Napolijem, tu su nijanse odlučile. U obe utakmice je Napoli imao više lopte u svom posedu, imao bolje šanse od nas pa čak su nam dali gol na "Enfildu" a kada su poveli u revanšu, pomislili su da je to to i da će oni u finale. Ali, mi se nismo predali, nastavili smo da igramo našu igru, da što više napadamoa ali je Pepe Rejna bio fantastičan večeras. Ipak, Kutinjov gol ne bi ni Bufon mogao odbraniti. To je bila jedna prava majstorija koja nam je donela plasman u finale. Porto je izvanredna ekipa, imaju talentovan sastav, dosta igrača bi jednim potezom moglo da reši meč tako da se trebamo što bolje pripremiti za taj duel. Ili ćemo biti pobednici ili gubitnici. Treće nema."

Sari:"Kutinjov gol nas je slomio"

"Čestitao bih fudbalerima Liverpula i svom kolegi Mladenoviću na plasmanu u finale Lige Evrope i takođe bih pohvalio moje igrače za odličnu igru koju su prikazali u ovom dvomeču. Naš cilj je naravno bio da prođemo u finale ali očigledno nismo bili dovoljno dobri da bi taj cilj i ostvarili. Poveli smo preko Iguaina u 16.minutu i dominirali smo čitavo prvo poluvreme ali je onda Kutinjo postigao golčinu i od tog trenutka, Liverpul se probudio i uspeo da poveže redove ali i da zatvori prilaze svom golu. Mi smo bili na velikim mukama u drugom poluvremenu jer je Liverpul konstantno napadao a mi smo imali problema da iznesemo loptu na njihovu polovinu terena. Srećom, Rejna je sprečio pravu katastrofu. On je bio sjajan večeras ali nije mogao sam. Ne mogu da shvatim zašto smo toliko pali nakon Kutinjovog gola. Jednostavno ne mogu."

19. The Following 3 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

21. The Following 5 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

FA KUP: LIVERPUL PREOKRENUO PROTIV MANČESTER JUNAJTEDA I OSVOJIO TROFEJ!!

Počelo je novo doba u engleskom fudbalu! Počela je nova Liverpulova era!!! Puleni Ivana Mladenovića nedavno su savladali Mančester Siti(3:2) i overili prvu titulu šampiona Engleske od osnivanja premijer lige a večeras su na "Vembliju", pred oko 80.000 gledalaca savladali najvećeg rivala, ekipu Mančester Junajteda rezultatom 3:2. Dvostruki strelac za Junajted bio je Memfis Depaj a na drugoj strani je takođe Danijel Staridž postigao dva gola za Liverpul. Pobedonosni gol, vredan pobede i osvajanja FA kupa postigao je Filipe Kutinjo u 83.minutu posle asistencije Danijela Staridža. Staridž je tako poneo zvanje najboljeg igrača na ovom finalnom susretu postigavši dva gola i upisavši jednu asistenciju.

Nakon meča, održana je svečana ceremonija uručivanja nagrada i naravno trofeja kapitenu Liverpula Džordanu Hendersonu. Sve individualne nagrade i priznanja osvojili su igrači Liverpula a Ivan Mladenović je proglašen za najboljeg trenera FA kupa.

Da se prisetimo kako je protekao meč:

Liverpul je dominirao gotovo čitavo prvo poluvreme a štoperski tandem Laporte-De Fraj zaustavljao je napadače "crvenih đavola" i pre nego što bi prišli šesnaestercu Liverpula. Ipak, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena Laporte je pogrešio i predao loptu pravo u noge Memfisu Depaju a reprezentativac Holandije se stuštio u šesnaesterac Liverpula, uputio udarac a lopta se od stative odbila u mrežu nemoćnog Simona Minjolea. Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme a u nastavku smo videli dosta uzbuđenja i još četiri gola.

Liverpul je uspeo da izjednači u 50.minutu kada je posle kornera koji je izveo Kutinjo, Danijel Staridž glavom poslao loptu u mrežu. Ipak, nije Liverpul imao mnogo vremena za radost jer je Natanijel Klajn samo dva minuta kasnije, praktično kao poslednji igrač odbrane srušio Robina Van Persija a glavni arbitar meča Mark Klatenburg, pokazao je defanzivcu Liverpula samo žuti karton iako je bilo evidentno da je bio poslednji igrač odbrane. No, nisu se na klupi Junajteda mnogo bunili što Klajn nije isključen jer je Memfis Depaj bio siguran egzekutor najstrože kazne i tako doneo svom timu novu prednost. Liverpul se nije predavao, napadali su "redsi", držali loptu u svom posedu i ta terenska inicijativa im se konačno isplatila u 67.minutu kada je Nikolaj Bojlesen probio po levoj strani, uputio centaršut u šesnaesterac Junajteda gde je najspretniji bio Danijel Staridž i ponovo glavom uspeo da savlada Davida De Heu. Nakon još jednog izjednačujućeg gola Liverpula, fudbaleri Mančester Junajteda su psihički pali, nisu se mogli oporaviti a tačku na i stavili su Danijel Staridž i Filip Kutinjo. Napadač "redsa" je nesebično asistirao svom saigraču koji je u 83.minutu iz neposredne blizine savladao Davida de Heu i doneo Liverpulu prvi trofej posle čak četiri godine!

SASTAVI

STATISTIKA

INDIVIDUALNE NAGRADE I PRIZNANJA + TIM SEZONE 2015/2016

STRELCI/ASISTENTI

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Mladenović:"Ovo je velika pobeda!"

"Znali smo da će biti izuzetno težak meč sa Mančester Junajtedom. Oni su naš najveći rival i ovo je bilo finale svih finala, kako ja to volim da kažem. Mislim da su navijači uživali u ovoj utakmici odnosno da svi oni koji su bili te sreće da dođu do ulaznica za ovaj meč da su imali šta da vide. Nije bilo lako doći do finala kupa, morali smo na tom putu izbaciti mnoge jake timove a najteže je bilo protiv Čelsija u četvrtfinalu. Ipak, uspeli smo da dođemo do finala i s obzirom da je na drugoj strani terena stajao naš najveći i najljući rival Mančester Junajted, motivisanost se nije dovodila u pitanje. Svi igrači su mi obećali pre ove utakmice da će ostaviti srce na terenu kako bismo pobedili i osvojili trofej što se na kraju i desilo. Iznenađen sam malo zbog velikog poseda lopte koji je bio na našoj strani, možda je to i razlog što smo primili dva gola ali s obzirom na činjenicu da smo pobedili i da trofej ide na "Enfild", nemamo za čim da žalimo. Ja sam ponosan na moje igrače jer nisu obradovali samo mene nego i milione navijača Liverpula ne samo u Engleskoj nego i širom sveta jer se na trofej, bilo kakav trofej, čekalo četiri godine i zbog toga nismo smeli da dopustimo da nas Junajted večeras pobedi."

Ings:"Veliko priznanje za mene"

"Velika je čast što sam proglašen za najboljeg strelca i asistenta u ovogodišnjem izdanju FA kupa. To je samo najbolji pokazatelj da sam na pravom putu da postanem veliki igrač a siguran sam da će to uspeti da uradim igrajući sa veliki klub kao što je Liverpul. Postigao sam četiri gola i zabeležio dve asistencije ali mislim da sam mogao mnogo više od toga. Naravno, uvek može bolje i trudiću se da sledeće sezone budem još bolji nego što sam bio ove. Istina, Benteke i Staridž su u prednosti u odnosu na mene i Milika ali i ja i Arkadijuš koristimo svaku priliku i volimo što su nas prozvali "tandem džokera" jer mnogo velikih, najvećih igrača je imalo ulogu džokera u najslavnijim danima svoje karijere i ne bih se bunio da do kraja ugovora u Liverpulu budem džoker. I u premijer ligi sam takođe bio sjajan i kao džoker sam postigao 16 golova što nije mala stvar. To dovoljno govori o meni."

23. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

LIVERPUL PREGAZIO PORTO I OSVOJIO LIGU EVROPE!!!

Оvo je ta sezona! Ovo je sezona prekretnica u Liverpulovoj istoriji! Slavni klub sa "Enfilda" savladao je u finalu Lige Evrope ekipu Porta rezultatom 4:0 i tako stavio tačku na ovu istorijsku sezonu jer je konačno osvojena premijer liga, osvojen je i FA kup a večerašnja pobeda nad Portom je pravi "šlag na tortu".

Golove za Liverpul postigli su Danijel Staridž u 6 i 33.minutu, Felipe Anderson u 20 i Kristijan Benteke u 30.minutu utakmice.

No, da krenemo redom: Liverpul je poveo već u 6.minutu. Pogrešila je odbrana Porta, Felipe Anderson je hirurški preciznim pasom pronašao Staridža koji je rutinski priveo akciju kraju i savladao Ikera Kasiljasa. Staridž se u 20.minutu revanširao Felipeu Andersonu asistiravši Brazilcu koji je iz prve raspalio po lopti i poslao je u mrežu za 2:0. Deset minuta kasnije, Henderson je prošao po desnoj strani, uputio loptu u kazneni prostor "zmajeva" a na pravom mestu se našao Kristijan Benteke i postigao gol. Liverpul je već na isteku pola sata igre imao prednost od 3:0 a kada je Danijel Staridž u 33.minutu postigao svoj drugi gol na asistenciju Đerara Delufeua, izgledalo je da će Porto večeras pretrpeti pravu katastrofu. Ipak, Liverpul je odlučio da umiri igru i da dodatno ne ponizi protivnika.

U drugom poluvremenu, Porto je krenuo na sve ili ništa a Liverpul se povukao i do kraja meča je igrao isključivo defanzivno. Zbog tog pristupa, "redsi" gotovo da nisu imali pravu priliku u drugom poluvremenu ali oni su osvojili trofej i nemaju za čim da žale. Porto u prvom poluvremenu nije ličio na sebe, na tim od kojeg su mnogi očekivali da bi mogao da zaustavi sjajni Mladenovićev Liverpul a kada su se konačno probudili i krenuli da igraju fudbal, bilo je isuviše kasno da bilo šta učine.

SASTAVI

STATISTIKA

GALERIJA
      Spoiler:

VIDEO

Lopetegi:"Nismo se ni potrudili"

"Za početak, želeo bih da čestitam fudbalerima Liverpula i svom kolegi Mladenoviću na osvajanju Lige Evrope. Mi ničim nismo pokazali da zaslužujemo taj trofej i možemo da žalimo jedino što se nismo nimalo potrudili da barem nešto napravimo večeras. Prvo poluvreme je bilo kao košmar u kojem smo primili četiri gola i znao sam da nismo psihički dovoljno jaki da se vratimo u život a i retko ko bi se vratio u život nakon što je na poluvremenu gubio sa 4:0. Srećom, nismo primili nijedan gol u drugom poluvremenu, čak smo i stvorili par prilika ali ništa toliko ozbiljno i opasno da bi se Liverpul zabrinuo. Oni su odigrali zatvoreno drugo poluvreme, shvatili su da su odradili ono zbog čega su večeras izašli na teren a ja sam iskreno razočaran mojim igračima. Obrukali su Portov dres, grb i sam klub. Navijači, najiskrenije vam se izvinjavam zbog ovoga."

Mladenović:"Ovo je fenomenalno!"

"Ne znam postoje li reči koje mogu opisati kako se svi mi osećamo u ovom trenutku. Rekao bih da su momci ostavili srce na terenu ali to bi bio žešći kliše i ne želim da to stalno upotrebljavam. Ovo je bilo najbolje izdanje Liverpula ove sezone, računajući i domaća takmičenja. Sve smo rešili u prvih 35 minuta i do kraja smo mogli da biramo šta ćemo da radimo. Da potpuno ponizimo protivnika ili da se povučemo i da drugo poluvreme rutinski odradimo i samo sačekamo proglašenje pobednika i ceremoniju dodele medalja i uručivanje trofeja Džordanu Hendersonu. Ovo naravno ne znači da smo potcenili Porto. Naprotiv, večerašnjeg protivnika smo shvatili najozbiljnije i dugo sam sa saradnicima iz stručnog štaba analizirao njihove utakmice, tražio njihove slabe tačke i večerašnje finale je pokazatelj da sam u tome uspeo na najbolji mogući način. Nadam se da ćemo se sledeće sezone susresti opet sa Portom, ovoga puta u Ligi šampiona. Ne zato što smo ih večeras ubedljivo savladali nego zato što je Porto veliki klub i ima fenomenalne navijače. Baš kao i Liverpul!"

25. The Following 4 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

TRIPLETA!!!

Konačno je došao i taj dan! Dragi naši skauzeri, dragi naši "redsi", sa ponosom možemo izjaviti da je naš Liverpul šampion Engleske! Prvi put nakon 26 godina, fudbalski klub Liverpul osvojio je titulu šampiona u premijer ligi i to prvi put od osnivanja iste sada već daleke 1992.godine. Šta je sprečavalo sve generacije od tada pa sve do današnjeg dana da osvoje titulu u premijer ligi? Ne znamo i u to ne želimo da ulazimo jer je konačno došao taj dan! Došao je dan kada sa ponosom možemo reći da je naš Liverpul ponovo šampion! I da je ovo sezona koju smo dugo, dugo čekali! A ko bi uopšte i pomislio da bi smenom Brendana Rodžersa i dolaskom Ivana Mladenovića, našeg nekadašnjeg napadača, Liverpul mogao osvojiti titulu? Verovatno niko od nas pa čak ni oni najveći optimisti. Ipak, Mladenović je pokazao da ima "ono nešto" što je nedostajalo svim menadžerima Liverpula od osnivanja premijer lige. Odlučio je da se zahvalim velikom broju igrača, praktično je poručio Rodžersovim promašajima za koje je Liverpul izdvojio ogroman novac "Kupite stvari i gubite se odavde" i odlučio da krene iz početka. Neke od mladih igrača je poslao na pozajmicu u jake klubove da stiču iskustvo, uključujući tu Džoa Gomeza i Lazara Markovića kao i mnoge druge. Onda su na red došla i pojačanja i malo je reći da je naš menadžer, naš ŠEF, odradio briljantan prelazni rok, možda i najbolji prelazni u poslednjih 26 godina. Stigli su Nikolaj Bojlesen, Stefan de Fraj, Arkadijuš Milik, Felipe Anderson, Đerar Delufeu i Huan Iturbe i sezona je mogla da počne. Henderson je zadržao kapitensku traku čime je Mladenović pokazao da veruje 25-godišnjem vezisti da je dovoljno sposoban da bude vođa nove Liverpulove generacije što se na kraju pokazalo kao tačno jer je popularni "Hendo" kao kapiten podigao trofej premijer lige, FA kupa i Lige Evrope. Konačno su i navijači Liverpula dočekali da im osmeh ne silazi sa lica i da ne moraju da trpe uvrede i provokacije navijača Junajteda, Arsenala, Čelsija pa čak i Mančester Sitija i Evertona. Mladenović je uradio nešto što niko od dosadašnjih Liverpulovih menadžera u PL nije - da osvoji premijer ligu. Da klubu donese toliko željeni trofej. Verovao je u sebe i ono što radi. Nije obećao kule i gradove odmah na početku, rekao je da je cilj TOP 4 i barem jedan trofej ali ŠEF je prevazišao sebe. Nestvarna prva sezona Mladenovića na klupi Liverpula, nestvarna sezona za milione Liverpulovih navijača širom planete. Verujemo da će čuveni KOP sada imati kome da peva i da će nakon odlaska Džerarda i Suareza, dobiti nove idole. A jedan od njih se već izdvojio a to je svakako Felipe Anderson koji će zasigurno dobiti i svoju sopstvenu pesmu koju će mu KOP spevati. Naravno, ne treba zanemariti ni ostale novajlije koje su bile odlične i uz Andersona, bili najzaslužniji za ovu tripletu - Nikolaj Bojlesen i Stefan De Fraj koji su uz Sakoa i Klajna činili bedem ispred gola Simona Minjolea i Đerar Delufeu koji je loptama "hranio" Staridža i Bentekea koji su zajedno postigli 66 golova, dakle više nego Suarez i Staridž u sezoni 2013/2014. Momci, hvala vam što ste nam priredili ovu nezaboravnu sezonu! Veliko hvala i Ivanu Mladenoviću!

TABELA

LISTA STRELACA

LISTA ASISTENATA

NAGRADE + TIM SEZONE 2015/2016

Mladenović:"Prevazišli smo sami sebe"

"Prevazišli smo sami sebe! Kada sam došao ovde, rekao sam da nam je potrebno malo više vremena a sada proslavljamo osvajanje triplete. Ja sam u ovom trenutku najsrećniji čovek na svetu i puno mi je srce što sam menadžer ovog velikog kluba i što treniram ove sjajne igrače koji su, pre svega veliki ljudi. Što su i pokazali ove sezone u više navrata. No, da se vratim na početak sezone. Pred prvo kolo sa Votfordom na našem stadionu, rekao sam upravi i vlasniku Džonu Henriju "Šefe, kad vam kažem, napravili smo tim koji će nam doneti titulu". On, naravno nije mogao da veruje šta mu govorim ali sam mu rekao da ću častiti ceo klub pivo u pabu ako na kraju sezone budemo šampioni. I to sam obećanje sinoć ispunio i puno mi je srce zbog toga. Želim da što duže ostanem ovde, da što više trofeja osvojim sa Liverpulom. Jer, iako sam već u prvoj sezoni osvoji tri velika trofeja, uključujući i onaj koji je ovaj klub, ovaj grad, čekao toliko dugo, ne želim da se zaustavim na tome. Idemo po nove pobede i po nove trofeje! Živeo Liverpul! YNWA!"

Henderson:"Ponosan sam što sam kapiten Liverpula!"

"Bivši menadžer Brendan Rodžers je odlučio da meni da kapitensku traku ali nisam bio siguran da li će ona ostati kod mene kada je izabran novi menadžer, Ivan Mladenović. Od svih igrača, prvo je sa mnom popričao i rekao mi je :"Vidi, dečko, nema razloga da kapitenska traka ne ostane kod tebe. Dobar si igrač, možeš biti još bolji a ta kapitenska traka neka ti bude najveća moguća motivacija da uspeš u ovom klubu i da te svi zapamte kao kapitena Liverpula". Nakon tog razgovora sa njim, znao sam da je on pravi čovek na pravom mestu i naravno u pravu vreme. Probudio je u meni "uspavanu zver" jer zaista mislim da je ovo bila fantastična sezona. Igram malo povučenije, nešto između centralnog i defanzivnog veznog igrača ali sam itekako prisutan u napadu i često izvodim prekide i slobodnjake. Kad je ova sezona u pitanju, svi smo na početku obećali navijačima da ćemo ih oduševiti igrom, trudom i zalaganjem ali niko nije očekivao da ćemo osvojiti sva tri trofeja. Ovo je istorijska sezona za Liverpul. Sezona, posle koje sa pravom možemo da očekujemo da krene nova slavna era u istoriji našeg kluba."

27. The Following 6 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Idemoo,svaaka cast,i sledece sezone jos jednu tripletu,ako moze,za sve nas navijace Liverpoola koji smo gladni trofeja

29. The Following 3 Users Say Thank You to Djoxetina For This Useful Post:

Idemoo,svaaka cast,i sledece sezone jos jednu tripletu,ako moze,za sve nas navijace Liverpoola koji smo gladni trofeja
    Daće Bog Još kad bi neko prokomentarisao. Neverovatno kako su ljudi izgubili interesovanje za ovo. Ne tako davno su pljuštali komentari

31. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Top Player boske's Avatar

Default Re: You'll never Walk Alone...

Pa druze imamo i mi svoje klubove samo ne pisemo ali i to ne znaci da ne pratimo tebe

Default Odg: Re: You'll never Walk Alone...

Quote Originally Posted by BOSKEBALE View Post
    Pa druze imamo i mi svoje klubove samo ne pisemo ali i to ne znaci da ne pratimo tebe
    Nisam hteo nikoga da uvredim samo mi prija da vidim da se ljudima sviđa ono što radim. A za ovo što radim, ja mora da izdvojim barem 5 sati dnevno. I volim kad neko prokomentariše ili barem udari thanks jer time pokazuju da cene moj trud i rad.

34. The Following 2 Users Say Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Top Player boske's Avatar

Default Re: You'll never Walk Alone...

Aham okej izvinjavam se pratim redovno sad nisam neko ko lupa thanks ili komentarise ali ako ti to znaci evo ubuduce ocekuj od mene, jer ja sam inace navijac LFC-a

36. The Following User Says Thank You to boske For This Useful Post:

Default Odg: Re: You'll never Walk Alone...

Quote Originally Posted by BOSKEBALE View Post
    Aham okej izvinjavam se pratim redovno sad nisam neko ko lupa thanks ili komentarise ali ako ti to znaci evo ubuduce ocekuj od mene, jer ja sam inace navijac LFC-a
    Ne želim ja nikoga da teram ali da mi znači, znači mi.

38. The Following User Says Thank You to Ivan94 For This Useful Post:

Page 3 of 15 FirstFirst 1234513 ... LastLast