Poll: Kako ocenjujete PES 2016?

Page 1 of 48 12311 ... LastLast
Results 1 to 20 of 949

Thread: PES 2016 - Utisci

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Default PES 2016 - Utisci

Pošto je full igra izašla, što divljak što na Steam, red je i da se otvori tema za utiske pomenute verzije.
    Ponašajte se i obratite pažnju na pravila foruma.

2. The Following 9 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Odg: PES 2016 - Prvi utisci

Kako sam dosao do nje, mozda nekome koristi. CD-keys sajt, a ne moze da se aktivira kod nas. Popodne sam preko vpn-a simulirao kao da sam iz neke druge zemlje (objasnjenje ovde http://www.pes-serbia.com/threads/35...=1#post1395175), otisao na bilo koji server koji otvara bilo koji sajt, usao na steam, aktivirao igru, izasao iz te vpn konekcije (posto ionako nisam mogao da je instaliram), cekao 1h za dugme za install, pokrenuo instalaciju sa svojim netom (VPN necu spominjati vise, nije potreban). 5.1 GB, instalirao za 25 min, pokrenuo... i radi kao svajcarski sat. Probao sam i da restartujem steam, ponovo pokrecem igru bez problema. Serveri rade.

Moji utisci o igri, meni u igri je isti ili veoma slican. Probao sam egzibiciju 5 min Superstar Bajern - Real, pobedio sam 2:1 (u 96. mi dali gol), bio sam razocaran igrom kompa i nepreciznim pasovima za mene (imali su 73%), sutevima, ali u drugom mecu su bili bolji, dobili su me, mada sam gledao da isprobavam finte, da skupljam GP. Bio sam statisticki bolji, ali dobili su me, umeju da ga daju, klasika. Ipak raduje me sto umeju da dobiju.
    Utisci nevezano za statistiku... Igra tecno radi. Ali brzina igre i animacija na PC-u je sudeci po klipovima malo sporija nego na onim naj konzolama. Meni to odgovara, nekima nece. Nije bilo jurnjave. Videcemo protiv zivog protivnika, ima tu raznih nefudbalskih taktika 4-0-6.
    Kamera, pregled igre bolji.
    Sudija definitivno blesav, iako volim ispravne startove, ovaj sudija je lud (radovali smo se sto neki Englezi rade na gp, eto nam).
    Pasovi jesu brzi, ali prijem lopte nije uvek lagana stvar, vise fizike tu vidim, kao i prilikom skoka, treba se namestiti.
    Penale konacno sredili da ti treba vise umeca, a ne samo procitati stranu, otici ranije. Sada sporo ide levo desno.
    R2 radi kao i na 2015, ako dozvolite da to kazem posle samo 2 kratke utakmice, ne znam da li je gori, nisam ni toliko vican u tome, ali umem da dam nekad.
    Nadoknada vremena traje duze nego na 2015, pusti neki napad vise, ako sam dobro zapazio koliko je produzio.
    Grafika, meni na poslednjem mestu, ali odusevljen sam. Sa SweetFX-om ce biti jos bolja.
    Ima dosta golova od odbitka. Golman odbija na nogu napadacu. To nam je vec poznato.
    I naravno, novi komentator, osvezenje.

Toliko za sada. Probao sam i online malo, nemam zamerki da je sporija igra tamo ili da su odbrambeni igraci (koje ne koristimo) gluplji, videcemo jos. Vidim da neke duge nasumicne lopte na krug prolaze (protiv mene, ja ih ne koristim), koliko god da sam uz slajdere postavio odbranu nisko.

Zabolo malo prilikom snimanja (inace kvalitet mi je 50% losiji prebacivanjem iz avi u mp4)

4. The Following 19 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Default Re: PES 2016 - Prvi utisci

Ukratko,trenutno najbolji fudbal za PC koji se pojavio.
    Mahom se slažem sa imenjakom, mada nakon tri utakmice na 10 minuta nisam imao situaciju da lopta padne na nogu napadaču, što ne znači da neće biti toga.
    Gejmplej brzina i animacije više vuku na PS3/360 nego na PS4, ali istina je da je to tačno negde između.
    Eto, da su papani samo uradili boju trave ne bi bilo na šta da se žali vezano za grafiku,pošto su modeli lepši i detaljniji nego na 2015.
    Ono što mi je krivo je to što glupi fraps nije snimio niti video niti SS, sem ovog jednog koji sam okačio, a ni on nije iz igre već ekran za setovanje.
      Spoiler:

Najviše mi je žao zbog statistike i faulova,gde je bilo 3:5 i po žuti karton na obe strane.

Čekamo sad i taj peč

EDIT:
    Ovaj buraz koji je na glasanju dao najslabiju ocenu može da nas kisne u buljsona, kao i ostali koji to obeleže, to je klasično foliranje i ništa drugo, toliko.
    Laku noć!

6. The Following 17 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Professional bedazzled's Avatar

Odigrao tri tekme i utiscu su jako pozitivni za sada. Meni je na prm. nesto brza igra i jedine stvari koje mi se ne svidjaju su dueli gde se krse i krsim a faulova za to nema i inace je ta duel igra morala da bude mnogo bolje odradjena. Sutevi su mi malo prebrzi to jest prejaki. Grafika je po meni odlicna osim sto su boje malo bledunjave tj neprirodne ali kontam da ce se vec to srediti. Za sada na prvu loptu jako mi lezi ovaj PES,nadam se da ce tak oi ostati a sutra vise utakmica pa cu izneti neko detaljnije vidjenje svega. Jako se radujem jer mislim da cu konacno vratiti pesu

Evo i mojih prvih utisaka. Odigrao sam dve utakmice, i malo je reci da sam prezadovoljan, znam da moram da ustanem u 8 za posao, ali nikako da se odvojim od joysticka.. Grafika je takodje predobra, iako sam posle danasnjih komentara ocekivao u najmanju ruku osrednju. Igraci su mnogo okretniji nego u 2015, sutevi malo brzi. Nisam hteo da narucim original dok ne isprobam igru, ali ovo je za sada obecavajuce... Jedina mana su faulovi. Bas sam igrao sa previse klizecih, i imao sam sviranih samo tri ili cetiri, a igraci su non-stop lezali povredjeni. Verovatno ce biti uskoro neki patch i za to. Za sada toliko od mene, sutra ce to biti sve detaljnije.

9. The Following User Says Thank You to Supermen30 For This Useful Post:

Evo i ja ukratko da ostavim svoje utiske posle tri odigrana meca.

- Komentatori losi, nisu sinhronizovani (Onaj jedan govori apsolutno isto sve sto i na PES15) i to je za sada jedina mana koju mogu da navedem, uz mozda malo vise sankcionisanja klizecih startova, koji su nekad presavrseni.

+ Grafika sasvim zadovoljavajuca. Igra je cini mi se bolje optimizovana nego 15, super radi. Odziv komandi je super, sutevi, dodavanja, mislim da je sve kako treba.

To je to, svakako napredak u odnosu na 15 i svakako najbolja fudbalska simulacija trenutno.

11. The Following 2 Users Say Thank You to Mihael For This Useful Post:

Regular MilanCv's Avatar
    Steam ID:
    milance12325

Evo i ja da reknem koju:
    Napredak i to veliki u odnosu na 15, fluidnija igra, bolji first touch, bolji pregled igre, zaista sam uživao, a odigrao sam jedno 5-6 partija, klizeći je popravljen, grafika okej meni to nije toliko ni bitno, kao minus bih naveo onu staminu biće to ogroman problem nama koji igramo ML, nadam se da to može nekako da se sredi, golmani okej, slabo brane šuteve koji idu pod uglom, ali ono što je primetno pokretljiviji su i izlaze da brane 1 na 1 ne stoje u 5 metara kao u prethodne dve verzije pes-a, i nema više onog glupog loba ako izadješ da odbraniš.Ja sam zadovoljan ono što ovde fali je jedino peč biće valjda uskoro.Treba ovde više utakmica da se donese konačni sud, ali ono što znam je sigurno da posle mnogo godina PES uzvraća udarac.

13. The Following User Says Thank You to MilanCv For This Useful Post:

Super Star DM11's Avatar
    Steam ID:
    DM__11

Odigrah nekih 15-tak mečeva... Fizika igrača fantazija. Individualnost, instant komande, golmani odlični, šutevi takođe. Animacije oduševljavaju iz minuta u minut. Najbolji fudbal ikad. PC verzija je MAMA za PS4! Oduševljen sam! Kroz par dana detaljniji utisci...
    -Pošto će krenuti sa hejtovanjem čim vide ovo što se tiče PS4, jednostavno ukusi su različiti. PC gameplay mi je bolji i lakši za igru. Probao sam obe verzije igre i PC mi je fovorit.
    Detalj koji me oduševljava jeste skok igra, kada izguram protivnika i napravim sebi prostor. Fantastično...
    Što se CPU-a tiče, po prvi put deluje odlično u napadu, nikada ne znaš šta će odigrati, previše raznovrsnosti što je odlično. Nepredvidiv je.

Evo nekih golova, superstar težina.

15. The Following 11 Users Say Thank You to DM11 For This Useful Post:

Super je igrica,nervira me samo sto uopste nema prekida. Da li neko moze da mi kaze da li ce biti 4:3 rezolucija preko celog ekrana,za nas koji imamo kockaste monitore? Hvala

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Ne znam da li je ovaj njihov prvi patch uticao na gameplay (na brzinu, na vise sviranje faulova), ali meni deluje mnogo brze nego u prvih par partija ili sam se privikao. AI je bolji.
    Darcoolio ako mozes uporedi danasnje partije sa onima od sinoc, da znam da li se tripujem ili ne. Mozda mi je tad nesto kocilo, kisa i ko zna sta mi je sve bilo otvoreno.
    Sad je odrzavanje servera, od 4 do 8 UTC, odnosno do 10 po nasem.

E igram pes od neke tamo 2003,na forumu sam ovde 6.7 godina,vise puta uzimao originale preko sajta,svake godine ista prica.

Dan izlaska,euforija,najboljaigraikada,bolje od ovog ne moze,odlican pes,najbolji od 6 tice,najbolji od 2012,13,14,15, najbolji fudbal.

za metar dana (ili ranije) slepci nisu mogli da naprave normalan fudbal,koliko bagova,vracam se 6tici,12tici,13tici,14tici,15tici,sramotna igra.

I tako u krug Naucio sam da se ne rukovodim prvim impresijama nikad.

Dan mrmota.

19. The Following 8 Users Say Thank You to 7,8puta For This Useful Post:

Dakle, ako ti ne odgovara najnoviji ti se vratiš onom prethodnom koji ti tada nije odgovarao.

21. The Following 8 Users Say Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Kako god da okrenes, ovo je najbolji gameplay do sada.

23. The Following User Says Thank You to AxeparadoX For This Useful Post:

Super Star nataeos's Avatar

Raduje mnogo bolji odziv komandi, mnogo doprinosi kvalitetu gameplay-a.

Default Re: Odg: PES 2016 - Prvi utisci

Quote Originally Posted by darko_pfc View Post
    Ne znam da li je ovaj njihov prvi patch uticao na gameplay (na brzinu, na vise sviranje faulova), ali meni deluje mnogo brze nego u prvih par partija ili sam se privikao. AI je bolji.
    Darcoolio ako mozes uporedi danasnje partije sa onima od sinoc, da znam da li se tripujem ili ne. Mozda mi je tad nesto kocilo, kisa i ko zna sta mi je sve bilo otvoreno.
    Sad je odrzavanje servera, od 4 do 8 UTC, odnosno do 10 po nasem.
    Hoću, samo da se dohvatim igre popodne ili večeras

26. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Regular borisgut's Avatar

Evo odigrao sam 5 utakmica za redom. I moj utisak je sledeci:

+ Bolji gameplay nego u PES-u 2015.
    + Grafika bolja, mada mi to nije toliko bitno.
    + Svidja mi se sto kad das gol, komentator se prodere.
    + PES 2016 je puno bolje optimizovan od PES-a 2015.
    + Golmani su u ovom PES-u puno bolji, svidja mi se sto izlaze kad ides 1 na 1.

- Kao sto sam rekao i na pocetku ovog posta, odigrao sam 5 utakmica, i sudija bukvalno nije dosudio nijedan faul, ni za mene, a ni za protivnika.
    - Komentator ponavlja jedno te isto.

To je to za sad, a za par dana ce biti detaljniji utisci.

Sto neko rece, NAJBOLJI FUDBAL TRENUTNO...

Znaci, Fizika, animacije, redukovan rainbow, sve sve sve je jedan veliki +

Iskreno komentatora nisam ni slusao, faulovi tacno, nema ih, al to mi nije tolki problem...

BRUTALNOST!

Odigrah 10tak utakmica utisak je

+ gameplay koji je dosta realniji, golmani mnogo bolje brane nego u 15ci, sve pasove koje je komp mogao da prekine je uspeo sto pre nije bio slucaj nego prodju pored njega

- najgori komentator do sada, preglupi faulovi..sudi se nesto sto u ludilu nije faul a ocigledni faulovi se samo propuste, grafika mi je realno ista nego na 15 samo boje drugacije malo...neralna brzina igraca...recimo kijelini stize mesija u odbrani lagano...dok recimo dani alves ne moze to da uradi ljorenteu kada su u duelu

Regular salecz's Avatar
    Steam ID:
    salecz016

Quote Originally Posted by kune View Post
    Odigrah 10tak utakmica utisak je

+ gameplay koji je dosta realniji, golmani mnogo bolje brane nego u 15ci, sve pasove koje je komp mogao da prekine je uspeo sto pre nije bio slucaj nego prodju pored njega

- najgori komentator do sada, preglupi faulovi..sudi se nesto sto u ludilu nije faul a ocigledni faulovi se samo propuste, grafika mi je realno ista nego na 15 samo boje drugacije malo...neralna brzina igraca...recimo kijelini stize mesija u odbrani lagano...dok recimo dani alves ne moze to da uradi ljorenteu kada su u duelu
    Pa to je sistem koji su dugo pricali i nahvalili na sva usta...mada realno Kijelini je 5x bolji igrac od Alvesa...

Drago mi je što su se mahom zadržali na starom gejmpleju i samo ga malo doradili. Sviđa mi se mada odigrao samo dve tekme.

E sad vi što imate original, jel izašao taj patch 1.01? Meni jeste stvarno malo čudna fizika lopte. Nije loša ali mislim da nije potpuno prirodna, kao da se igra sa onom loptom za futsal, kao da je lopta teža.

Page 1 of 48 12311 ... LastLast