Results 1 to 11 of 11

Thread: Pomoc oko konekcije

Post Pomoc oko konekcije

Pomozite drugari nekim pamentim savetom.Igram Pes 15 online i uzimam internet od komsije sa TP-linkom.Pise da mi je brzina 65mbs i uvek su mi i png test i speed test bili veoma dobri,ali stalno mi se desava ili da mi u sred partije prekine mec ili cak i kad igram protiv kompa ponelad se zabode i pise lost conection to server.Koliko je to do intreneta?Dal vredi da uzimam neki drugi vid adsl ili sta vec?Stalno mi taj internet rejting pada na C i bas sam se smorio....

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: Pomoc oko konekcije

Ne preporucuje se igranje PESa preko wifi mreze. Mnogima se desavalo da ih zeza i kada su u istoj sobi gde i ruter.. Sto se tice igranja protiv kompa, kako mislis zabode, sta se desi?

Regular niko's Avatar
    Steam ID:
    Nikooolaaa

Default Re: Odg: Pomoc oko konekcije

Ovde moze da ti problem bude i komsija koji je npr. u isto vreme online kad i ti i gleda youtube, skida torente i slicno. Da bi to eliminisao, dogovori se da bar na kratko sve pogasi konekcije i da ti probas sam, sem ako mu ne krades signal
    Inace ja igram preko wifi i jos prebacujem signal preko repeatera iz druge kuce, i kasnjenje zbog toga je samo 1ms kad pingujem ruter, tako da nije to problem.
    I sam sam imao dosta problema sa pucanjem veze i u 80% sam gubio kad su namerno izlazili cak mi je pucalo i kad su vodili protiv mene, tad sam poceo da trazim resenje jer je problem bio i do mene. Evo kako

Regular niko's Avatar
    Steam ID:
    Nikooolaaa

Default Re: Pomoc oko konekcije

Objesnicu ukratko nadam se da ce pomoci ljudima sa slicnim problemom.
    prvo pingovati ruter, ko ga koristi da bi se eliminisao taj eventualni problem kasnjenje treba da je minimalno npr 1ms
    zaboraviti na kojekave twikove registrija, boostere i sl, sve sam probao,al bas svaki savet sa neta i youtuba i nista to nepomaze.

Pomazu sledece stvari:
    iskluciti brow**** sve programe is system traja sem steam-a kao i deaktivirati proveru i autoupdate windowsa i svih ostalih programa, da se slucajno ne updejtuju tokom utakmice.
    Iskljuciti publiku ko ima nesto slabiju graficku kao ja na laptopu
    Proveriti komp od virusa da vam nesmaraju sistem i neodvlace konekciju
    ìnstalirati nvidia inspektor i podesiti profil za pes (58 frejmova i sl stvari ima na youtube ) ati graficke imaju svoj pandan program
    kad pokrenete pes staviti mu priority na Realtime ako moze, kod mene moze ili bar na high.Ovo eliminise mikro lag seckanja koja su mi se povremeno cesto desavala cak i kad nemam onu ikonicu o padu kvaliteta veze.
    E sad presudna stvar sa svim ovim manje vise standardnim savetima uz lag oko 40 koji povremeno svake 10 do 15 sekunde skoci preko 100. desavalo mi se da veza puca i skoro redovno gubim.
    I onda sam instaliro Spybot-S&D program mi je nasao dosta keylogera 1 malware i jos nesto sitno browser *****a, koji su mi prouzrokovali povremeni prekid.

Prilikom ping testa pingtest www.google.rs -t otprilike svake desete ili 15 sekunde nekad i pre iskakalo je "conection request is timeout", posle ciscenja ovih govanaca (koji nisu virusi) sad ping test samo cepa bez prekida.
    Utakmice se ne prekidaju sem ako smrad ne izadje namerno. od 20 tak utakmica prekinuli su mi namerno oko 5 samo je jedna bila neutralni rezultat, dok sam ostale pobedio. Sto je do pre par dana bilo nezamislivo da sastavim par utakmica. Dok server vrti i trazi problem meni na trenutak pukne ali me to kosta rezultata.
    Sad je ok i konacno igrivo.

Nije se zabolo bukvalno nego pise lost conection to server i to recimo u finlu masters kupa gde sam planiranih 10 000 gledao kroz suze u ocima
    Moguce da je lose na wifi-ju zato i razmisljam da predjem na neki kabl....

Au a da ti dodjes do mene a da te ja castim pivom?Ovo je komplikovanije nego sto sam mislio.Ne kradem signal,zid me deli od gazde ja sam podstanar.Lepo je kad ne moras da placas internet ali sve znas kako mi je.I kad sam bolji i kad nisam punke veza i cak oni koje stedis na klupi i njima ode ugovor.Ako jeste do wifi-ja lako cu da platim neki drugi internet 1500-2000 dinara samo da se ne nervirasm vise.E sad ne znam koji internet da uzmem.....

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Wi Fi nije za to predviđen, normalno da puca.
    Pređi na kablovski.

Regular Tarkan.'s Avatar
    Steam ID:
    76561197971752478

Ja sam imao kablovski i kasnije sam isključio i uzeo wi-fi,imao sam neke probleme sa kablovskim pa mi je wi-fi bilo rešenje pri ruci.Ja na primer kad igram PES6 nekad mi je dobro a nekad loše,ali uglavnom ne može utakmica da prođe a da nema bar minimalnog laga.Meni ide sve lepo i odjednom podivlja ping i sve ode u ku*ac,i tako laga protivniku mnogo.
    Znači,mnogo je važan ping.
    Najbolje ti je da vidiš najbolju poziciju u kuću tj. gde najbolje hvata signal i tu će ti najbolje ići.Ja dok sam držao wi-fi antenu u sobu imao sam grozan lag u svim igricama,znao je ping da ode na 2000+.Ali kada sam našao najbolju poziciju imam ping 40-60 u svakoj igri.Naravno,laga ponekad ali ipak je to wi-fi.

Moj savet,reši se wi-fi ako si u mogućnosti,kablovski je bio prekid dok se nisam s*ebo.

Regular niko's Avatar
    Steam ID:
    Nikooolaaa

Quote Originally Posted by AmirCar View Post
    Au a da ti dodjes do mene a da te ja castim pivom?Ovo je komplikovanije nego sto sam mislio.Ne kradem signal,zid me deli od gazde ja sam podstanar.Lepo je kad ne moras da placas internet ali sve znas kako mi je.I kad sam bolji i kad nisam punke veza i cak oni koje stedis na klupi i njima ode ugovor.Ako jeste do wifi-ja lako cu da platim neki drugi internet 1500-2000 dinara samo da se ne nervirasm vise.E sad ne znam koji internet da uzmem.....
    Mozda ti sve ovo zvuci komplikovano ali i nije nesto, to su samo komande koje se kucaju. Ne otpisuj wi fi dok ga ne testiras, sto se tice pinga kod mene je identican sad na wifi i kad ga direktno nakacim kablom, i jos prebacujem signal.
    kako da proveris
    kucas:

windows taster + r
    otvori ti se prozor
    kucas dalje
    cmd pa ok
    u novom prozoru kucas
    ipconfig
    izbaci ti svasta nesto ali zapamtis pod obicno ipv4 adress npr kod mene je 192.168.1.100 kod tebe je slicno
    zatim kucas u tom istom prozoru
    ping adresu koju si iscitao -t

sad ce da testira i pod TIME treba da je nesto minimalno kod mene TIME je 1ms (jedna mili sekunda to je zanemarljivo)
    ako ti je ovako ruter je u redu.

ides dalje
    u istom prozoru kucas
    ping www.google.rs -t

na ovaj nacin pingujes google sajt i izbacivace ti ping pod time 33,40 ,.... i tako
    kod mene varira oko 30 40 50
    recimo da je prosek 40 sto je sasvim solidno, kad sam pre oko 3 meseca prvi put instaliro pes i win 8 zajedno skoro da je bio zakucan
    na 30 ali se kasnije pogorsao pa sam probao sve moguce savete na netu tweekove i slicno i slaba je vajda bila

E sad najbitnije :
    kad pingujes, bitno je da ti konstantno testira i da ne zastaje porukom "Request is time out"
    ako ti povremeno izbacuje ovo, kod malo losije veze ce ti pucati veza i ti ces snositi krivicu,
    Ako ti se ovo desava prati uputstvo iz gornjeg posta i resices problem, (nvidia inspektor, setovanje prioriteta i ostalo..)

https://www.safer-networking.org/dl/ evo ti link za spyboot izaberi free verziju instaliraj skini definicije (malo ide sporije to je normalno)
    skeniraj

prethodno odradi sve napisano i ako nije do komsije mora da uspe.

Vec par dana igram pes normalno, a zbog gorepomenutih stvari bio sam na ivici da batalim online jer je bilo neigrivo.

I jos povecavanje prioriteta same igre:

pokrenes igru, stisnes windows taster i odes u desktop
    stisnes ctrl + alt + del
    pojavi se task menadzer
    pod tabom processes
    desni klik misa na pes 2015 pa go to details (ovako je na win 8.1, na ostalim win slicno)
    prebaci te u novi tab details i vec obelezi pes 2015 ikonicu (tj aktivan proces)
    opet desni klik misa pa
    set priority i izaberi realtime (izbaci upozorenje ovo ono,, slobodno prihvati, ako ti nesto baguje ili iskace stavi na high
    vrati se u pes i igraj.
    Ovo ti otkloni sitna trzanja cak i ako je ping dobar i u igri neiskace ikonica za pogorsanje veze.

i poslednja stvar jedini regitri tweak koji deluje https://www.youtube.com/watch?t=19&v=0oDdagykUVM
    Mozda ce ti na prvu delovati nesto komplikovano, ali samo idi redom i resices.

Super Star AiN's Avatar

Default Odg: Pomoc oko konekcije

Kao sto sam vec rekao, PES ne moze da se igra preko wifi. Nema potrebe da se dalje mlati oko istog.

Regular niko's Avatar
    Steam ID:
    Nikooolaaa

Pes moze da se igra na wi-fi, igram sasvim normalno, vraca mi se rejting, veza mi nepuca, kad izadju boduje mi korektno, ruter mi nije u istoj sobi. Ne mlatim, potrudio sam se da detaljno iznesem moje iskustvo kako sam se resio laga.