Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 177

Thread: Glas naroda!

Default Glas naroda!

Proverite i ostali da li imate neki zahtev za FA koji nije prosao, ja cu da proverim da li je zahtev stvarno poslat i ako jeste bio poslat dodacu vam igraca u tim

2. The Following User Says Thank You to MakiBor For This Useful Post:

Super Star foneTag's Avatar

Default Re: PSML Sajt - Obaveštenja!

Makibor najozbiljniji ovde

4. The Following User Says Thank You to foneTag For This Useful Post:

Super Star Hadis Zekic's Avatar

Default Odg: PSML Sajt - Obaveštenja!

Zasto ne mogu staviti video u kupu protiv Voja? Mislim da i Vojo ima isti problem?

6. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Super Star koca013's Avatar
    Steam ID:
    koca013

molim vas da razmislite o dozvoli za vise transfera i prosirenju igrackog kadra sa 26 bar na 30 igraca u timu

8. The Following 3 Users Say Thank You to koca013 For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

takođe vas molim da smanjite poreze i povecate prihode svih klubova, mislim da ce to doneti daleko vise transfera i da ce svi imati podjednake timove i borba ce biti ravnopravnija.

10. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Top Player Loki87's Avatar
    Steam ID:
    SerbianLoki87

Moj predlog je nesto tipa Lige sampiona,sa bogatim nagradam kako po odigranom mecu,tako i za prolaz u narednu fazu,....Uslovi za ucesce u "Ligi sampiona" da bude fer plej index. D1 (8.igraca)+D2 (8.igraca)= 4 grupe,....ostalo znate. Iako se cesto desava da za glupe startove dobijamo direktne crvene,opet mislim da oni koji teze fer pleju na kraju sezone se mogu naci u 8. prvih sa svojim fer plej indeksom. Ovo takmicenje bi trebalo da pogura klubove koji gaje lepu i fer igru. Takodje smatram da bi moglo da se uvede i neki "fer plej rejting" gde bi svaki protivnik ocenivao svoga kolegu posle meca. To takodje bi spadalo u konacni fer plej index. Mozda i ovako ne stizete da pogledate sve izvestaje i ne treba vam jos neko takmicenje,ali eto to je samo predlog !

12. The Following User Says Thank You to Loki87 For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Trenutna finansijska konstrukcija lige je takva da svako dodatno takmičenje i dodatne nagrade donose mnogo para. Kako me ne bi pogresno razumeli, previse para obicno zavrsi u jacim klubovima jer hteli to ili ne jednostavno tako je. Umesto koca da igra to takmicenje kome bi daleko vise znacilo nego meni, on to ne moze jer ima ko zna koliko kartona. E sad kartoni se dobijaju za gluposti a nekada se ne dobije ni faul a kamoli karton pa ni to nije bas merodavno. Takodje imamo kup takmicenje i jos jedno takmicenje bi pretrpalo kalendar sa mecevima i mislim da bi nam takvo takmicenje trenutno vise skodilo nego koristilo.

Takmicenje LS trenutno je u fazi pripreme (trenutno je to samo ideja koju treba sprovesti u delo) ali plan mi je da ukljucim druge forume koji imaju istu ligu kao i mi. 4 najbolje plasirane ekipe sa tih foruma se sastaju u nekom formatu koji ce vec zavisiti od broja timova. Naravno nagrade ce biti simbolicne kako ne bi napravile veliku razliku u odnosu na ostale timove koji ne ucestvuju u tom takmicenju. To takmicenje bi trebalo da ima znacaj da vidimo ko je bolji ili ko bolje sklapa tim, vise nego da se na njemu zaradi.

Drugi deo predloga ostavlja mnogo prostora za muljanje i namestanje a i otvara prostora za ogromne prepirke i rasprave. Zasto si meni dao samo 3 ili zasto meni losa ocena ili sta ti ja znam. Posle toga krece svadjanje itd. Sa druge strane ti ces da forsiras svoje prijatelje neko drugi ce svoje. Davaces njima dobre ocene a druge ces da ocenjujes losije i tako onaj ko ima puno prijatelja a po kriterijumima fer pleja i ne ispunjava da igra u tom takmicenju moze se naci tamo, naravno na prevaru. Dok ce neko ko je fer igrac ispusiti samo zato sto se ne druzi sa pravim osobama.

Steam ID:
    SerbianLoki87

Da slazem se "kartoni se dobijaju za gluposti a nekada se ne dobije ni faul a kamoli karton" ali ovo takmicenje ce vise da tera, pored naravno postojecih finansinskih kazni, takmicare da razmisljaju o startovima, posebno one sto im se omakne da sa ledja ubijaju protivnika. E sada sigurno da ce neko ko mozda zasluzuje da igra LS da ostane ispod crte, toga mora da bude kakva god pravila bila. Koca naravno ima svoj stil igre, sve dok se ne iznervira i pocne da pravi cirkus po terenu. Tako ako i koca zeli da igra LS siguran sam da uz malo truda moze da to obezbedi. Drugo ovo za rejting si potpuno upravu, ostaje mesta za muljanje, mada opet stojim iza toga da ce vise takmicara dati svoju realnu ocenu o protivniku. Evo pogledaj komentare do sada posle meceve, videces da se samo pojedinci izdvajaju sa svojim komentarima kada izgube mec. Vecina cestita protivniku, posebno za fer igru, ili krivi srecu za poraz . Ovde ima preko 30 igraca nismo svi prijatelji, a taj "sarmer" sto pokusava da od svih protivika pokupi 5 zvezdica za igru, mislim da nece uspeti. Hocu da naglasim da su pravi igraci oni koji se bore ceo mec, pa ako izgube znaju da kazu:"Nije mi islo,bolje si se snasao,...", jer nekada ti nije dan i to je to. Opet ovo je samo deo fer plej indexa, drugi deo je ono sto vec imate u pravilima. Cilj takmicenja je da unapredimo nacin igre, da preovladava nadmudrivanje, naravno da se zaradi koji para vise, i pored toga sto se lepo druzimo, da realno ocenjujemo igru protivnika. Svakako mihajlo ti si ovde stari lisac, vec dobro znas da ih ima dosta koji ce rado da iskoriste svaki propust koji njima moze biti od koristi.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ja nikada nisam bežao od toga da unapredimo ligu ako za to ima prostora. Sada radim na jednoj takvoj stvari za koju se iskreno nadam da će da prođe i da će ligu popeti na viši nivo a samo takmičenje će biti daleko zanimljivije, pogotovo za klubove iz D2. što se ostalih stvari tiče, ne bežim od toga da se organizuje još jedan kup ali mislim da sama postavka kupa, bazirana na fer plej indexu nema stabilne noge i da će vrlo brzo pući. Da uprostim malo, ako osete slatko, umesto kockice, poješće ceo red, umesto jednog reda poješće 300g čokolade. Svi smo mi ovde dobri sa nekim više a sa nekim manje. Možda će realne ocene da se dobijaju u prvoj sezoni, posle toga mislim da će krenuti muljanje i kombinacije. Možda nije korektno da ovako napišem ali klanovi se uglavnom znaju ko je sa kime dobar, ko kome čuva leđa itd. što je i normalno u neku ruku, družiš se sa onim ko ti odgovara i sa kim si dobar i na kraju čuvaš ga. Ja dovoljno dugo znam ovde ko kako igra, ko ima koji stil igre, ko bi zaslužio da igra takvo takmičenje a ko ne. Ligu smo koliko toliko iskorenili od ljudi koji ne znaju šta znači fer plej pa nema namernog krljanja sa leđa u situacijama 1 na 1 ili bar nema u nekoj većoj količini. Sa druge strane, nismo svi isti. Svi ljudi vole da pobede, niko ne voli da izgubi i to je sasvim normalno. Način na koji ćeš doći do te pobede, definiše te u ligi kakav si igrač. Ja npr kada pobedim, pobedio sam zato što imam snažan tim. Uglavnom su ti komentari, neko napiše a neko ne. Kada me pobede, pobedili su me zato što su bolji. Da li se uvek složim sa tim komentarom, pa ne. Imamo dane kada nas hoće i kada nas neće. U tim danima ili igramo lepršavo, ili silujemo igru. Ima ljudi koji siluju igru, koji god da je dan u pitanju, drkanje x po celom terenu da se oduzme lopta, klizanje, isti napadi od prvog do poslednjeg minuta, bug golovi... ima mnogo stvari. Ono što je za mene odlika fer plej igrača nije ista i za tebe. Ja imam jedan kriterijum po kom to određujem, ti verovatno drugi i tako u krug. 100 ljudi, 100 ćudi.

Zato mislim da to na osnovu tog indexa ne može da bude dobra stvar. Pre nekoliko dana igrao sam prijateljski meč, gde sam imao situaciju da vidim sve gluposti ove igre. Pobedio jesam na tom meču ali protivnik se iznervirao zbog načina na koji sam dobio. Nisam ja koristio ništa što bi iziritiralo protivnika, nisam silovao jednu stvar ceo meč, nisam klizao, drkao x i slično. Jednostavno lopta se lepila meni za nogu, svaki odbitak je bio moj, lagano sam dolazio do gola, bilo da je centašut, akcija kroz sredinu iz 4, 10, 20 dodira sa loptom. Totalno nebitno, šta god da sam pokušao, sve je pošlo za rukom. Protivnik me je 3 puta polomio u 16m u situacijama 1 na 1. Od tri takva starta (napominjem čisti penali) sviran je jedan penal a ostala dva slučaja nije bilo ništa.

16. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Mnogo ste mi ispamovali temu koja sluzi da pisem novine koje dodam na sajtu
    Izadjite mi iz teme :P

18. The Following User Says Thank You to MakiBor For This Useful Post:

Steam ID:
    SerbianLoki87

Quote Originally Posted by MakiBor View Post
    Mnogo ste mi ispamovali temu koja sluzi da pisem novine koje dodam na sajtu
    Izadjite mi iz teme :P
    Necemo vise !

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Glas naroda!

Ako Vam nešto treba, imate primedb itd... pišite ovde.

21. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Re: Glas naroda!

Red je i Vas da upoznam sa pricom.

Ukoliko nadjemo zajednicki jezik mogli bi da oformimo takmicenje Lige Sampiona sa BPL forumom. 4 nasa najbolja tima protiv njihovih ekipa. Ovo je samo ideja za sad i videcemo da li ce se svima svideti i da li ce biti prihvacena.

23. The Following 4 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Default Odg: Glas naroda!

Ako nema foruma koji igraju manager ligu kao mi, moze i 4 iz d2 sa bpl i pes serbia, i probajte jos dva foruma da nadjete...

25. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Super Star cevali's Avatar

V.Valdesa ima u offline, ali u online ga nema.Ima neko resenje?

Super Star cevali's Avatar

Quote Originally Posted by cevali View Post
    V.Valdesa ima u offline, ali u online ga nema.Ima neko resenje?
    Ipak ga ima online

Po novom sistemu dve nedelje se odmara od pesa ako nisi u play off ili play out, smatram da je to velika pauza, i samim tim sto ovi koji igraju baraze nemaju novcanu naknadu neka igraju utakmice za vreme tr-a, i igrace koje kupuju mogu da ucestvuju u play offu ili play out, to je mnogo lepse... ideja je odlicna... samim tim pauza ce biti nedelju dana dok traje tr

29. The Following 3 Users Say Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Default Re: Odg: Glas naroda!

Quote Originally Posted by Hadis Zekic View Post
    Po novom sistemu dve nedelje se odmara od pesa ako nisi u play off ili play out, smatram da je to velika pauza, i samim tim sto ovi koji igraju baraze nemaju novcanu naknadu neka igraju utakmice za vreme tr-a, i igrace koje kupuju mogu da ucestvuju u play offu ili play out, to je mnogo lepse... ideja je odlicna... samim tim pauza ce biti nedelju dana dok traje tr
    Baš o tome smo danas raspravljali na UO. Činjenica je da se u plej ofu i autu igra po 6 mečeva, i da je možda 7 dana malo za to... zato smo ipak za ovaj prvi put izdvojili posebnu nedelju za to, pa ćemo videti kako će proći. Ako bude sve ok, radićemo na tome da ne bude pauze

31. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

ma to su tri protivnika po dva meca to se odigra za 3 dana

33. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Mislim da te dve nedelje ne znači mnogo i da bi svima prijao odmor. Ti uvek možeš da odigraš prijateljske mečeve, možemo i neki turnir da odigramo. Ova nedelja u kojoj se igraju baraži, nama će poslužiti da na vreme organizujemo takmičenje za najlepši pogodak, da se te premije upišu na vreme pred početak prelaznog roka, da se pregledaju kartoni i da se završe svi poslovi koji se obavljaju na kraju sezone. Nama u upravi bi svakako značila ta dodatna nedelje pred početak prelaznog roka da sve to lepo organizujemo i da na miru krenemo u prelazni rok. Naravno, sve ovo je podložno izmenama pa ako sistem ne funkcioniše onda ćemo menjati. Ja ću vas samo zamoliti da pogledate stvar i iz ugla organizacije same lige a ne samo iz ugla učesnika lige. Vi na ligu gledate samo na mečeve i transfere, mi sa druge strane imamo puno poslova koje trebamo da organizujemo kako treba a ne sve na brzinu. Svakako će manje grešaka biti ako se neki posao odradi na vreme i bez neke žurbe i presije nego da se sve organizuje u jednom momentu(baraž mečevi, prelazni rok, provera kartona, takmičenje za najlepši pogodak, promene pravila i popunjavanje rupa, implementacija novih pravila na sajt itd.

Hvala na razumevanju

35. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Page 1 of 9 123 ... LastLast