Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 177

Thread: Glas naroda!

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

Default Odg: Glas naroda!

Jeste da smo sve ovo prosli u chatu, ali sam hteo i javno da se izjasnim, da nebude da nesto vrbujem privatno i sa strane.
    Ne pricam pricu koja meni odgovara, jer se ne zna kakav cu na kraju plasman zauzeti. Tek je pocetak i nemogu predvideti koje cu mesto zauzeti na kraju pa da na osnovu toga trazim pravila koje ce meni odgovarati.
    Znaci nikakvih licnih interesa u ovom, samo sam se izjasnio po tom pitanju organizacije samog play off-a i out-a.

Jasno da je za ovu sezonu sve definisano i da se nece menjati. I ne treba da se menja ili ubacuje nesto novo na polovini sezone.
    U svakom slucaju podrzavam ovu ideju, svidja mi se i nadam se da ce sledece sezone biti jos potpunija.

Sve najbolje

2. The Following User Says Thank You to chelikmanutd For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Re: Glas naroda!

Meni je ovakav sistem ok. Evo ne zbog toga u kojoj sam sad ligi i do koje pozicije mogu da dodjem, mogu da pricam i iz ugla ako budem 13-ti u D1, rado cu pruziti sansu nekome iz D2 da dodje tu. To je fer. Neka bolji budu u boljoj ligi.
    I svaka ima svoje, veci novac u D1, ali i teze je, jaci su igraci u timovima, a i menadzeri, znaju sve fore. U D2 je opustenije, ali manja zarada. Nije ispod casti igrati nizu ligu. Ima pola igraca koji igraju jednako dobro i mogu sa drugom polovinom iz D1 da se nose jednako. Tako da je bar meni OK ici iz jedne u drugu ligu, igramo se. Jednako ili mozda cak i vise bitno je dovoditi odredjene igrace koje cemo pratiti u stvarnosti (i otpustati pravovremeno). Kad neki budu imali bolji tim i kad se sve kockice poklope bice i dobrih rezultata, pa ce bez problema izboriti neko bolje mesto, van domasaja baraza.
    Dakle, podrska za ovaj potez uprave, a i ako se nekad bodovi prenose i to ce biti sasvim u redu.

Steam ID:
    Chelikmanutd

Predlazem da timovi koji nisu odigrali sve utakmice u predvidjenom roku budu kaznjeni oduzimanjem bodova. U vecini sluzbenih rezultata pise se 0:0 i to je uglavnom dobra stvar za pojedine timove. Svaki bod je vredan i treba da se zasluzi.

Takodje apelujem na upravu da se drzi svojih izjava kako bi se ista postovala. Imali smo slucaj gde se izdalo saopstenje na sajtu da se sve utakmice moraju odigrati do kraja srede, a onda su neke utakmice igrane kasno posle podne sutradan.
    Jedna od tih utakmica je imala presudan uticaj kad je plasman u pitanju.
    Ne optuzujem UO da nekog gura i tolerise, ali neka se pridrzavaju svojih izjava i stoje iza njih.

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Default Re: Odg: Glas naroda!

Quote Originally Posted by chelikmanutd View Post

Takodje apelujem na upravu da se drzi svojih izjava kako bi se ista postovala. Imali smo slucaj gde se izdalo saopstenje na sajtu da se sve utakmice moraju odigrati do kraja srede, a onda su neke utakmice igrane kasno posle podne sutradan.
    Slazem se! Pravila su napravjeni za da se postuju!

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Takodje, rok je poceo u 20:30, a ne 20:00. Kakav je to nacin!?

Hej, oduzimanje bodova. Ma svima crveni kartoni i 3:0 za...

Prvo kritika za to kad neko ne odigra, a onda kad odigra kritika sto su bodovi mozda presudni (za sta, za polusezonu). Da je Shope izgubio verovatno kritike ne bi ni bilo.

Ocigledno bi tolerisali i tebe i bilo koga ko odigra sutradan, dok se zvanicno ne zakljuci (polu)sezona. Tako je skoro svake (polu)sezone. Najlepse je odigrati u roku, ali nekad treba imati i obzira zbog obaveza. Sad je bio i 1. maj... Miha nas je pozurivao zbog tog zakljucivanja polusezone. I live update je ostao isti, tako da nije niko ispastao ili imao prednost.

Uostalom, koja je to odigrana kasno posle podne u cetvrtak? Aj kazi kad ti stojis iza svoje izjave. Cak govoris u mnozini. Ja vidim jednu, koja je igrana u podne. Verovatno je UO spavao do kasno ili radio, tako da je to za njih i dalje ta noc i ostavljena je mogucnost da se odigra ujutru... do popodnevnih sati.

Kada si dobio klub mislim da si dobio priliku da imas slabije (i jeftinije) igrace, a vise para na racunu, pa si mogao vec na polusezoni da biras da kupujes malo bolje igrace koje zelis. Ostali nisu imali tu privilegiju. To je presedan. I neki drugi bi odabrali tu opciju da je bilo. Ali niko se nije zvanicno bunio. Nije strasno. Idemo dalje. Igramo se.

Opusti se Celice. Nije strasno ispasti u drugu ligu. Bitno je graditi tim. Ja sam im parirao 4 sezone i u petoj sam ispao. Jos sam mali za njih, a ti jos manji. Mora jos mnogo da se skuplja za sve jace igrace. Tad ti nece biti problem neciji bod, sam ces da osvojis dosta i izboris bez problema poziciju na sredini tabele.

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Mi apelujemo na menadžere da se na vreme dogovaraju za svoje mečeve i neće biti potrebe da se upisuju službeni rezultati. Da se uzimaju SS, dogovora i oni koji ne ispoštuju dogovor biće kažnjeni. Takođe produženje rokova nije ništa novo kada su lige koje mi organizujemo na PES Serbia u pitanju. Cilj je kako ste i sami napisali da se svaki bod zasluži i ako postoji mogućnost da se meč odigra onda ćemo to i omogućiti. Službeni rezultati su upisani nešto pre 16:00 časova dok je poslednji meč odigran oko 14:00 časova što se po mom ličnom mišljenju ne može okarakterisati kao kasno posle podne. Prelazni rok je počeo u 20:30 časova a u periodu između 16:00 i 20:30 pregledani su kartoni, upisane kazne i proverili finansije svih timova.

Koliko god želeli da pratimo dešavanja u stvarnom fudbalu, ne možemo ispratiti sve. Ne možemo da menjamo pravila u sred sezone kada se neko nečeg seti ili mu zasmeta. Naravno o samom predlogu možemo da razgovaramo ( kao što ćemo i razgovarati ), razmotrićemo sve prednosti i mane koje on može da donese i ako odlučimo da je u interesu lige da se bodovi oduzimaju to ćemo uvesti.

Do tad, moj savet jeste da se svi mečevi odigraju na vreme i da na vreme (kada počne takmičarska nedelja) dogovorite termine sa protivnicima.

8. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Evo ovako da kažem nešto. Pre svega pišem u svoje ime, a ne u ime UO, ali garantujem da će se UO voditi ovim što sad napišem, jer sam skoro izabran za funkciju koja ima najveću snagu prilikom upisivanja službenih rezultata:
    Cilj manager lige je da ima što više odigranih mečeva, a što manje službenih rezultata. Ako UO stavi obaveštenje da se mečevi odigraju do srede uveče, to znači da se do tada NEĆE upisivati službeni, već tek posle toga. Tačno u ponoć da se upišu službeni je nemoguće. Možda vama izgleda to kao da je lak posao, ali da bi se upisali službeni, treba da se urade sledeće stvari: pregledaju svi izveštaji svih odigranih mečeva, provere da li su video izveštaji odgovarajući, proveri da li su ss-ovi odgovarajući, da li su upisani svi kartoni, da li su suspendovani igrači pauzirali mečeve, upišu odgovarajuće kazne, dati predloge službenih rezultata, čekati da se svi ostali članovi UO slože sa datim predlozima, jer često se dešava da jedan od članova uo ima neki dokaz koji je dobio nekog managera za neodigran meč.
    U jednoj polusezoni jedan manager ima 17 mečeva u ligi i 6 u kupu, što je ukupno 23 meča po manageru ili 828 izveštaja u jednoj polusezoni kojih treba detaljno pregledati. Imajući u vidu da su sreda i četvrtak radni dani, da neki članovi UO imaju porodicu, neki posao, neki studiraju, neki vode i druga online takmičenja koja imaju gotov jednak obim posla, priznaćete da to nije mali i jednostavan posao da bi se uradio tačno u ponoć.

E sad ovo vas i ne treba toliko da zanima, napisao sam samo da imate u vidu kako funkcioniše. Ono što vas zanima je sledeće: vaš jedini zadatak je da odigrate sve mečeve u predviđeno vreme. Ukoliko to ne možete krivicom protivnika, dokažite da ste slali pm protivniku (na vreme, a ne poslednji dan roka) ili da protivnik nije ispoštovao dogovor, dobićete pobedu. Ukoliko nemate navedene dokaze, pravo žalbe NEĆETE imati, bez obzira da li je službeni rezultat 0:0 ili na vašu štetu. Nema dokaza - nema žalbe. Slanje pm-a je posao od 1 minut, a rešava gomilu problema... Ne budite lenji.
    I još jednom podsećam, uo ne meri niti ga zanima koliko je ko od managera proveo vremena na chatu. Chat smo napravili samo da bi se vama olakšalo dogovaranje termina, i on uopšte nije obavezan. Što se nas tiče vi mečeve možete dogovarati i fiksnim telefonom, i telegramima i kurirom ako hoćete. Tako da žalba u obliku 'ja sam po ceo dan na chatu a protivnika nigde' ne pije vodu.

Hvala na pažnji.

10. The Following 6 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Steam ID:
    Chelikmanutd

Toja, niko ne trazi da se upisuju sluzbeni u ponoc, ali nebi trebalo da se igraju neke tekme sutradan ako obavestenje glasi da se do ponoci moraju odigrati sve tekme i da odlaganja nema.
    Na to sam mislio. A sluzbeni se mogu upisati i sutradan ili u toku dana. Naravno da postoje ustupci kad je neko opravdano naglasio da nece moci da igra.

Darko druze, ti si potpuno pobrkao loncice....potpuno si krivo shvatio o cemu pricam. Nikakve veze ovo nema sa ligom i sa tim hocu li ja ostati ili ispasti. Ne znam odakle ti to.
    Konkretno rec je u kupu gde sam ja ispao zbog sluzbene podele bodove igraca koji nisu uspeli da odigraju svoj mec, iako su bili cesto puta zajedno na chatu i igrali ligu tog poslednjeg dana, ali ne i kup.
    Osetio sam se malo bezveze zbog toga i zato sam podelio misljenje da bi tu mozda trebalo malo ispraviti neke stvari. Sigurno nisam ni prvi ni poslednji koji je na ovakav nacin ispao.
    Utakmica koja je odigrana u cetvrtak oko 14h je utakmica izmedju strahinje i rikija. I ta utakmica je takodje uticala na prolazak u kupu kao i podela bodova istog sa vojom jer su se stekli uslovi nakon tog meca da se proglasi remi. (stojim iza ovih reci).

Sto se tice toga dali sam opusten ili nisam to je moja stvar....ovo je sve igra, ali ja svaku igru igram da bi pobedio. Mozda je to za neke lose, ali ja sam takav. Naravno uz fer play i nista na kvarno.

12. The Following 2 Users Say Thank You to chelikmanutd For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Meni je delovalo tako, prvo o play out-u, pa onda ovo. Ali ako se sad nisi bunio za ligu i ako kazes da nema veze s tim da li ces ostati ili ispasti, u redu onda. Izvini. Tako da ovo opusten ili ne nije bitno. Trudi se, to je dobro, a nekad ce biti dovoljno, nekad nece. Nije smak sveta.
    Sto se tice kupa, smetnuo sam to s uma, manje bitno takmicenje zaista. Podrzavam te tu. Tezak bedak je ispasti na takav nacin. Iskreno, volim kad se neki rok ispostuje, ali navikao sam ovde na ta mala produzenja.

14. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Utakmice su uvek mogle da se igraju sve dok se ne upise sluzbeni.... Ne vidim problem da se utakmica odigra u cetvrtak ujutru ako vec do tada nisu upisani sluzbeni. Rok koji je dat je zagarantovan rok da se odigra mec... Posle toga se moze pisati sluzbeni i tacno u ponoc ili sutradan popodne, u zavisnosti kad uo odradi sve sto treba. I niko nema nista protiv toga da se mec odigra pre pisanja sluzbenih... Pa valjda nam je svima u cilju da se sto manje odluka o poziciji donese zbog sluzbenih rezultata. Najregularnije je kada se sve odigra, i uo ce tako nesto dozvoliti kad god postoji mogucnost. Pretpostavka je da je i nama i vama u cilju da ima sto manje sluzbenih.

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Aj kad se odigra to je ok, ali on prica o nedigranom mecu, jer je X omogucio prolaz Strahinji "iako su bili cesto puta zajedno na chatu i igrali ligu tog poslednjeg dana, ali ne i kup". To je pretpostavka, nazalost nema dokaza da li su imali vremena ili ne. Mozda bi bio X i da su odigrali. Ili su ga nasankali/dogovorili se ili se slucajno tako potrefilo, ali jedno je sigurno - nije prosao, a vise je zasluzio u ovom slucaju. Medjutim, ne mozete da ne date bodove. Radili ste po pravilima. Nekad to ide na ruku jednom, a ne ide drugom. To je normalno u kupu, mali broj bodova, pa cak i golovi odlucuju (dakle bolje neko sam da direktno obezbedi prolaz ako moze, a ne da zavisi od drugih). Sta ce tek biti pred baraz i u barazu, to je dobro pitanje. Vise igrica van terena, nego igre na terenu. Zanimljivo je to (to su i hteli, zanimljivost). Daj Boze samo da se sve odigra u roku.

Super Star koca013's Avatar
    Steam ID:
    koca013

i ja imam primedbu na mec tipodroma i margite al ste mene odma iskulirali a direktno mec odlucuje u dalji prolaz mog tima

nebitno dal sam slao poruku mitti ili ne, nesto ne vidim da je i on slao nama pa da nismo odgovorili, mogli ste produziti rok da se odigra to, ovako smo drasticno osteceni

Modulator Toja's Avatar

Nisi slao poruku, nisi dobio pobedu. Važi i za tebe i za mittu. Realan rezultat 0:0, niko nije zaslužio pobedu.
    Rok je bio produžen maksimalno moguće, službeni rezultati upisani svega par sati pred početak prelaznog roka. Duže od toga nije moglo.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

A što mitta nije dobio pobedu? Po tome kako ti pišeš mogli smo i njemu da pišemo
    .

Super Star koca013's Avatar
    Steam ID:
    koca013

ako cemo iskreno miti ni pobeda nebi nista pomogla da ode dalje u kupu, ovako je otiso neko ko nije trebao, da sam ja vodio tim verovatno bi odigrao, nego je mitta oducen od fudbala pa se nije pojavljivao a ovako je inace stalno na chatu, mozda gresim al mene bi verovatno jurio da odigramo jer zna da bi me pobedio a kod aladina mu bilo bogami tvrdo.

Pa sto ti (ili Aladin) njega onda nisi jurio? Ako tebi treba pobeda a njemu je sve jedno... Koco nisi od juce ovde, ajde mani se corava posla...

Sto se Celika tice ja vise nisam siguran sta je on trazio i sta je njemu smetalo? To sto su Hodza i Rile odigrali mec nakon roka i bilo je 3-3, ili to sto Hodza i Voja nisu odigrali mec uopste i upisano je 0-0? Nisam vise siguran Da su Hodza i Rile hteli da nameste mec, valjda bi ga Rile pustio da pobedi i onda bi Hodza odmah isao dalje...sa druge strane Hodza i Voja nisu imali kada da se dogovore da ne odigraju kad je Hodza odigrao mec sa Riletom u 2 a mi smo u 4 pisali sluzbene... Nisam bas siguran da razumem sta je u pitanju, jasno mi je samo da Celik nije prosao zbog sluzbenog rezultata i shvatam sto si druze ljut zbog toga, ali sta da se radi, desava se... Koliko je do sada sluzbenih rezutata direktno uticalo na stanje na tabeli...**** ga takve stvari ne mogu da se rese...jedino je resenje da se tekme odigraju sve u roku i gotova stvar...

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Nakon uvedene novine u vezi sa transferima (otkupna klauzula) svedoci smo postavljanja nenormalnih cena (trilioni, kvantilioni). Bode oci, smara, transfer lista gubi smisao.
    To uglavnom rade ljudi koji ne zele da prodaju odredjenog igraca vec da trejduju njim (mala cena igracu a dobre ocene ima). Takodje to rade menadzeri koje smaraju za odredjenog igraca koji jednostavno nije na prodaju.

Bilo bi lepo da se to resi nekako, mozda pored transfer liste da imamo i "trejd listu" gde bi menadzeri stavljali igrace za trejd i u jednoj koloni malim slovima da bude ispisano ukratko sta traze u zamenu za tog igraca. A mozda cak i uvodjenjem nekog nacina stavljanja do znanja ostalim menadzerima da odredjeni igrac nije na prodaju ni pod kakvim uslovima.

23. The Following 5 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Quote Originally Posted by pilojac85 View Post
    Nakon uvedene novine u vezi sa transferima (otkupna klauzula) svedoci smo postavljanja nenormalnih cena (trilioni, kvantilioni). Bode oci, smara, transfer lista gubi smisao.
    To uglavnom rade ljudi koji ne zele da prodaju odredjenog igraca vec da trejduju njim (mala cena igracu a dobre ocene ima). Takodje to rade menadzeri koje smaraju za odredjenog igraca koji jednostavno nije na prodaju.

Bilo bi lepo da se to resi nekako, mozda pored transfer liste da imamo i "trejd listu" gde bi menadzeri stavljali igrace za trejd i u jednoj koloni malim slovima da bude ispisano ukratko sta traze u zamenu za tog igraca. A mozda cak i uvodjenjem nekog nacina stavljanja do znanja ostalim menadzerima da odredjeni igrac nije na prodaju ni pod kakvim uslovima.
    To je bilo i do sad,al sad igrac koji realno ne vredi nista vise od 10m ode na 15m lagano,bojle da je ostalo na ono staro

25. The Following User Says Thank You to Димитар For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Transfer lista je izgubila odavno smisao jer i kada ponudis coveku pare koje trazi on ih odbije jer hoce da izvacari vise. Radimo na tome da pored transfer liste imamo i trejd listu gde cete moci da oglasite sve sto vas zanima pa da ide u trejd.

27. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Steam ID:
    Chelikmanutd

Sad kad je kraj sezone i kad nas ocekuje nova koja ce verovatno biti neformalna (nema ispadanja i promocije), zeleo bih da jos jednom iskazem svoje misljenje kad su sluzbeni u pitanju pogotovo oni 0:0.
    Mislim da su takvi rezultati veoma popularni medju takmicarima i veoma ih je lako zasluziti. Medjutim vrlo cesto takvi rezultati idu na stetu drugih igraca koji regularno igraju sve svoje tekme fer i do kraja.
    Ono sto bih ja zeleo, je to da UO uzme u obzir mogucnost da takve igrace kaznjava odredjenim brojem bodova.

Primer: Mihael i Fone nisu uspeli da odigraju svoju utakmicu i pise im se 0:0. Po bod jednom i drugom, a Chelik na primer ispada u D2 zbog tog rezultata
    Ovo je jos vise upecatljivije u kup takmicenjima jer je tamo 1 bod veoma veliki.

Ja sam za to da se svaki neodigrani mec a onaj u kojem su oba odigraca odgovorna za to sakcionise oduzimanjem 2 boda ili sl i nekim finansijskim kaznama.
    Mislim da ce se na ovaj nacin drasticno smanjiti broj ovakvih utakmica i povecati regularnost samog takmicenja.

Opet kazem, izuzimaju se opravdano odlozene utakmice.

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast