Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 21 to 40 of 177

Thread: Glas naroda!

Super Moderator Hadis Zekic's Avatar

Default Odg: Glas naroda!

Ko da igra frendlije pola meseca .

valar morghulis shope's Avatar

Default Re: Glas naroda!

Nisam citao sta se pisalo iznad. Rekao sam Toji da obratite paznju na sledece. Malo je nelogicno da neko ko je 3ci i neko ko je 5ti imaju iste sanse za ulazak u D1 i obratno. Razlika izmedju njih moze da bude i 7-8 bodova, sto je apsurdno skroz. Vidite da to nekako korigujete, nije u redu da 16ti i 14ti imaju istu sansu, vaistinu.

3. The Following User Says Thank You to shope For This Useful Post:

A kako bi bilo da se prenesu bodovi iz regularnog dela sezone?

Super Star circulation's Avatar

1. Shope je samo donekle u pravu. Šope ako gledaš iz drugog ugla, ako je neko 3 sa 8 bodova razlike u odnosu na 5og onda mu neće biti problem da to i dokaže u međusobnom susretu. Na ovaj način je osiguran prolaz 4 ekipe u d1, dok se do sad igrama u baraž mečevima moglo dogoditi da u d1 odu samo 3 ekipe.
    2. Mene zanima da li baraž mečevi takođe donose prihode od ulaznica i video snimaka? Da li bi to bilo moglo da bude pod drugim uslovima ne znam, ali ne vidim razlog da se igraju zvanične ligaške utakmice, troši vreme igrača na mečeve, kače snimci, a na kraju zaradi 0.

6. The Following 2 Users Say Thank You to circulation For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Sa tim mečevima jedan tim može da zaradi velike pare i tako bude u direktnoj prednosti u odnosu na konkurente. Zbog toga se te pare ne računaju.

Primer:

Na samo jednom meču tim koji ima stadion na max zaradiće po jednom meču 2.000.000, što znači da posle tih baraž mečeva klub može biti bogatiji za 6.000.000 u borbi za ispadanje ili 11 miliona ukoliko klub iz baraža prvi put ulazi u D1.

8. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Super Star circulation's Avatar

smanjiti cifre x5 i uvesti ih, da utakmice ne bi bile za dž.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Utakmice nisu za dz. Tih 6 mečeva te deli od D1 ili D2 koji ti donose više ili manje prihoda. Sistem jeste osmišljen da se smanji broj nameštenih mečeva i da se donese neizvesnost, da se više timova bori u sezoni a ne da igraju kada dođe kraj sezone preko one stvari.

Da ne bude da je odbijen predlog, prenećemo to na UO pa će se glasati o tome.

11. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

valar morghulis shope's Avatar

@ urosbratmoj Zasto bi morao to da dokazuje u medjusobnom duelu ako je to dokazao u regularnom delu sezone igrajuci cak 38 kola ?!

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by shope View Post
    @ urosbratmoj Zasto bi morao to da dokazuje u medjusobnom duelu ako je to dokazao u regularnom delu sezone igrajuci cak 38 kola ?!
    Zato što u regularnom delu u velikoj meri plasman zavisi od službenih rezultata, namernog izbegavanja protivnika, a u poslednje vreme i od nameštanja mečeva. U D1 treba da uđe bolji igrač, a bolji je onaj koji pobedi u direktnom susretu (dvomeču).

Sve stoji što si napisao, alisad ćemo ovo testirati. Ako se ispostavi da nije dobar sistem, u narednim sezonama će se ispravljati i unapređivati.

14. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Shope, a kad drndamo ubedljivi FMP tad se ne bunis!

16. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

A kako bi bilo da uvedemo i za prvo mesto play off 4 prvoplasirane ekipe da igraju...

18. The Following User Says Thank You to Hadis Zekic For This Useful Post:

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

Potpuno se slazem sa Shopetom u vezi samog sistema takmicenja nakon odlaska u baraz.
    Na ovaj nacin ligaski deo takmicenja gubi smisao. Ako bih ja skontao da sam vec u 30 kolu izborio siguran baraz a da pritom nemogu biti 12ti na tabeli, slobodno mogu da ispoklanjam ove 4 tekme nekom drugom.
    Sad ce te vi reci, pa ako ti je to cilj onda netreba ni da igras ligu. Naravno da nije cilj ali moze da se desi.
    Hocu da se borim za svaki bod u ligi i hocu da budem nagradjen za to !
    Ovaj baraz je sjajna ideja i on treba da bude dodatna sansa ekipama koje su losije plasirane, a ne da ih stavi u isti kos sa ekipama koje su bodovno iznad njih.
    Znaci, igra se baraz, bodovi iz lige se prenose i imas onda jos dodatnih 18 bodova u igri.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Sta te onda sprecava da u tom slucaju kada iz lige preneses vise bodova, poklonis neki mec nekom i kreiras sudbinu cetvrtom timu? Cilj je da se iskoreni pre svega takvo razmisljanje a samim tim i namestanje meceva. Kao sto sam ti i napisao danas. Sa takvim razmisljanjem i kalkulisanjem, licno cu se postarati da se ti menageri udalje iz lige.

Steam ID:
    Chelikmanutd

Ne treba vi da se igrate psihologa i da pretpostavljate ko tako razmislja i kalkulise pa da ga izbacujete. Zato i postoje sistemi i pravila!
    Mi vam ovde kroz iskustva igranja predlazemo i komentarisemo i nista vise.
    Lepo je da se cuju misljenja svih ucesnika i predlozi, a na vama je naravno dali cete ih usvojiti ili ne.

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Pa kako sad?!? Ti mozes da predpostavljas a mi ne mozemo? Da, svi mogu da predloze ali me ubedi u to sto predlazes. Argumentuj sve i dokazi da si u pravu.

Steam ID:
    Chelikmanutd

Ja pretpostavljam da moze da se desi....ne upirem prstom u nikog. Samo kazem da postoje rupe koje nekom mogu doneti dobro a nekom lose. A treba kreirati sistem u kojem ce biti sto manje rupa.
    Primer: Ja i Ti imamo jako dobre odnose, znamo se i privatno. Tebi je svaki bod bitan za titulu, a meni ne znaci nista jer sam vec obezbedio plasman u baraz. Ne moras mi ni traziti 3 boda, nekako po prirodi ja cu tim sam tu pokloniti 3 boda.
    Ako bi se bodovi prenosili u baraz, ja ti nebih poklonio jer bi igrao za svaki bod koji ce mi znaciti kasnije u barazu.
    Onda ce Hadis doci meni i reci p.... jedna sto si Mihajlu poklonio bodove (po prirodi ce mu se nametati takva pomisao).
    Ovo je jedan od mnogih argumenata koje imam!
    Ali nije mi ni bitno sta ce ko misliti ili reci, zelim samo da se borim za svaki bod i da taj bod ima svoju vrednost kroz samo takmicenje.
    Naravno sad igrom nekih reci ti mozes uvek dalje poklapati ovo nekim drugim primerom, ali to nas to onda udaljava od teme i cini da smo obojica donekle u pravu.

Ljudi nije cilj samo da se iskoreni nepostenje i namestanje vec da se pre svega odrzi ono osnovno kad su u pitanju igre a to je da bude zanimljivo. Zato smo resili da uvedemo play off i play out jer onda postoji jako malo prostora da dodjes u situaciju da budes negde gde ti bodovi vise nisu bitni. Prakticno ce se do poslednjeg kola 75% ekipa boriti jer ce imati za sta da se bore. Ostele ce biti one u vrhu D1 koje nemaju sansu za prvo mesto i one na dnu D2 koje nemaju sansu za play off.

Chelik, tvoj primer nije nesto mnogo realan jer tesko da neko moze da se nadje u situaciji da bude izmedju 13. i 16. mesta na tabeli 4 kola pred kraj (znaci 12 bodova) i da ne postoji velika mogucnost da padne na 17. ili da se popne na 12. To mozda moze samo ako kasnis sa odigravanjem pa svi drugi odirgrali, ali 12 bodova je velika razlika. Prosle sezone je razlika izmedju 13. i 5. mesta bila 12 bodova!

Elem, mislim da ovo sto je Shope naveo jeste malo smor ako se desi, ali ipak treba da se uzme u obzir da se u play out-u i play off-u igraju po 6 meceva sto je sasvim dovoljno da iako kiksnes u jednom mecu (ili cak dvomecu) imas dosta vremena da se popravis i izbegnes ispadanje.

Elem, u pravu je Chelik treba da se cuje svacije misljenje ali isto tako treba i da se gledaju stvari iz drugih uglova. Konkretno ovde mislim na tehnicki. Nije lako ovo sve osmisliti i realizovati, tako da ajde korak po korak. Ove sezone igramo normalan play off i play out, sledece sezone popravljamo ako ne valja. Ja od kad se igram ovde u menadzeru tako je bilo. Nikad nije ostalo nesto sto ne valja ali se svasta isprobavalo

25. The Following User Says Thank You to MakiBor For This Useful Post:

Steam ID:
    Chelikmanutd

Vidim da se vrtimo u krug, da na svako pitanje ide isti odgovor zato ce ovo biti moj poslednji topic.
    Nije rec samo o postenju i ne postenju i njegovom iskorenjivanju. Jeste mogucnost da se desi ali nije presudno za ovo o cemu pricam.
    Ja jednostavno nemogu da se pomirim sa tim da 13 ti i 16 ti ulaze EGAL u baraz, to je van svake fudbalske i sportske pameti. I na tu konstataciju nemate protiv argument. ( zato sto ne postoji ).
    Neka bolji pobedi takodje nepije vodu, jer biti bolji je potpuno RELATIVNA stvar. Ja sam do sada pobedio Foneta i Pilojca, a izgubio sam 5 bodova od Koce i 5 bodova od Cevalog koje su svi redom punili. (prosle sezone).
    Uvek dajete primere da je do sada jako mala razlika bila izmedju 13tog i 16tog mesta, ali sta ako se desi da ovog puta bude 10 i vise bodova i gol razlika preko 20?

S druge strane znam da je sve ovo teze za izvodjenje i prikazivanje i sa te strane imam razumevanja. Ali sami ste postavili ovako visoke standarde kad je organizacija i pravilnik u pitanju. Zato ovoliko ljudi i zeli da bude deo ovog takmicenja.
    Rekao sam, ideja je savrsena ali nije dobro organizovana.

I ja sam za da se bodovi iz regularnog dela lige prenesu u play off, takodje i da se uvede play off za prvo mesto...

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ja iskreno nemam nikakvih problema da čujem tuđe predloge, dosta takvih predloga smo i ubacili u takmičenje i u pravilnik. Meni jedino smeta što (u ovom slučaju) čitaš samo ono što tebi odgovara i pišeš samo ono što tebi odgovara. Nikada nismo napisali da smo mi najpametniji i da svaku situaciju možemo da predvidimo. Niko ne može unapred sve da zna i da bi napravio nešto da funkcioniše ili da postavi sebi visoke standarde, mora da pokušava, mora da se trudi ali mora i da greši. Ja sam ti pisao i na četu, pisao sam ti i ovde ali tebe taj deo ne zanima već kao i dosta puta ranije ti si se uhvatio za tvoju stranu priče i ne popuštaš.

Predložio si belgijski sistem takmičenja, ja ti napisao da ćemo videti na kraju sezone kako će ovaj sistem da prođe. Ti si nastavio ponovo, da se prenose bodovi, ja ti ponovo objasnio da je ovo probni sistem, nešto novo što pokušavamo pa ćemo da vidimo kako će to da funkcioniše. Ako ne valja, ako ne funkcioniše MENJAĆEMO! I ponovo pišeš i dalje o istoj stvari. Sačekaj, ne možemo da promenimo odmah sistem jer ni jedna promena koju donesemo u pravilu nije aktivna od tekuće sezone već od sledeće koja dolazi. Napravili smo promenu u sistemu pred početak sezone, tako ćemo ovu završiti. Ako ne funkcioniše kako treba, promenićemo. Ubacićemo bodove iz regularnog dela, upisati samo razliku u bodovima između timova (7, 17, 5, 1 bod) i tako igrati ali to je od sledeće sezone. Napisao si mi, objasnio ti, ponovo si nam stavio do znanja da ti se sistem ne sviđa, primljeno k'znanju, pa ako bi mogli samo da nastavimo dalje po ovom sistemu koji smo sada osmislili a na kraju sezone ćemo menjati ako za to bude bilo potrebe.

29. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast