Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

Modulator Toja's Avatar

Default PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

PES-Serbia Grand Tour 2015

PES-Serbia je odčučio da Online takmičenja podigne na jedan viši nivo, u cilju promocije online igranja na ovim prostorima. Iz tog razloga, otvoriće se novo online takmičenje koje će trajati ceo jedan serijal PES-a, i koje bi počelo u januaru 2015, na devetu godošnjicu od osnivanja PES-Serbia foruma.
    Već neko vreme radimo na ovom projektu, neki su već načuli pojedine informacije, neki će sada videti našu zamisao za ovaj projekat, a od svih vas očekujem da učestvujete u ovome, i date neko svoje mišljenje i/ili predloge.

Takmičenje bi bilo nalik na jednu sezonu tenisa. Postojali bi turniri različitih vrsta (masters serija, regular serija, super star serija), svaki bi nosio određen broj bodova, na kraju završni turnir za 8 najboljih, rang lista koja se ažurira cele sezone, itd. Takmičenje će biti sponzorisano, pa bi time najbolji osvojili vredne nagrade. Dodele nagrada bi bile u septembru, nakon završnog turnira. Pored toga bi se uveli i izazovi, koji bi pomogli takmičarima koji se kasnije priključe turniru da budu konkurentni tokom cele sezone.

Pošto su informacije o Grand Tour-u prilično obimne, postaviću PDF dokument sa informacijama i pravilima, pa bih zamolio sve članove da to pročitaju, i ovde iznesu svoje mišljenje i predloge ukoliko imaju.

Kompletne informacije i pravilnik o PES-Serbia Grand Tour takmičenju možete pogledati OVDE.

Sve online igrače molim da pročitaju ovo detaljno i iznesu svoje mišljenje kako bismo što pre doneli finalni pravilnik i započeli sa organizacijom takmičenja.

Default Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

Ja bih se nadovezao na Tojin komentar, dakle sva pravila su koliko-toliko podložna promenama, nište nije 100% definisano ali biće u skorijem roku. U ovoj temi bismo samo želeli da čujemo vaše komentare i predloge za samo takmičenje a u narednim danima ćete dobiti i sva ostala obaveštenja i informacije.

3. The Following 11 Users Say Thank You to Konfucije For This Useful Post:

Super Star zokis's Avatar
    PSN ID:
    ZokiSS

Tojice, moze ovo da bude mnogo dobro, nego da se ne poubijamo za te nagrade
    Vrlo je ambiciozan ovaj projekat, treba voditi evidenciju, statistiku...itd, a to nece biti ni malo lako.
    Ali dobro, tu smo da se pomognemo i da zajedno dignemo ovo na najvisi moguci nivo, jer mislim da cemo biti jedinstveni u svetu, sto je za pohvalu

5. The Following 5 Users Say Thank You to zokis For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ako neko može, to je tojica. Tako da moja puna podrška projektu! Tu sam da pomognem ako budem mogao i da pojurim nekog sponzora

7. The Following 4 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

^ Ako okupe dobru grupu ljudi, koja je aktivna i spremna da vodi računa i organizuje sve ovo, neće biti problema.

Koliko bi trajalo to jedno takmičenje npr. Regular turnira? Nedelju dana ili dan ili kako?

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Sve ovo zvuci sjajno, samo treba striktnije primenjivati fair play pravila. One koji ih krse mozda bi bilo najpozeljnije udarati po bodovima na rang listama.
    I oni bodovi za redovnost kojima se povecavala motivacija igraca da odigraju sve meceve za datu nedelju mislim da sad vise namaju smisla.

10. The Following 6 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

U početku bi se možda dosta ručno radilo, ali vremenom bismo sve više automatizovali, kao što se psml razvijao.

Prijave bi počele neke dve nedelje pre termin. Npr prijave za regular i masters turnir u aprilu bi počele oko 15-og marta.
    Pošto masters turnir ima ograničenje 16 igrača, igrale bi se kvalifikacije, koje bi počele već na samom početku termina (početak aprila). Kad se kvalifikacije završe, svi koji nisu prošli kvalifikacije za masters imaće nekoliko dana fore da se prijave za regular turnir u tom mesecu. Sredinom termina (oko 15. aprila) počinju i regular i masters, i trajali bi do kraja meseca.
    dakle:
    prijave - 2 nedelje traju
    kvalifikacije - 2 nedelje
    turnir(i) - 2 nedelje.

Quote Originally Posted by pilojac85 View Post
    Sve ovo zvuci sjajno, samo treba striktnije primenjivati fair play pravila. One koji ih krse mozda bi bilo najpozeljnije udarati po bodovima na rang listama.
    I oni bodovi za redovnost kojima se povecavala motivacija igraca da odigraju sve meceve za datu nedelju mislim da sad vise namaju smisla.
    Za ovo takmičenje ide posebna rang lista. Znači imaće svoju rang listu u kojoj će se bodovati sve onako kako piše u pdf fajlu u prvom postu.
    Rang Lista koju trenutno imamo neće imati dodirnih tačaka sa ovim takmičenjem, možda je čak i zatvorim kako ne bi unosila zabunu, jer ovim takmičenjem ona će izgubiti smisao.

12. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Inače, najviše bismo voleli da čujemo mišljenja i predloge o "izazovima", pošto nam oni u ovom momentu deluju kao najkompleksniji vid takmičenja i zahtevaju da im se najviše pažnje posveti.
    Što se tiče fer pleja, naravno da će se postaviti akcenat na njega, a definisaćemo i kazne za svako "neprikladno ponašanje".

Modulator Toja's Avatar

I da napomenem jer nigde ne piše, pravo na takmičenje imaju svi... dakle nije uslov da živite na teritoriji Srbije, već mogu igrači i iz Hrvatske, Bosne, Makedonije... itd.

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Ne znam sta fali ovim turnirima koje vec imamo. Na kraju da su se po rang listi dale nagrade najboljima i osvajacima nekih jacih turnira.
    Ako ima zainteresovanih za ovo novo neka se igra, ali mislim da ce se drasticno smanjiti broj ucesnika aktuelnih divizija i masters kupova... Zbog obaveza ce neko morati da bira ili-ili, a sad se vidi sta ce biti jace, prestiznije, iako se neki mali broj bodova prenosi i kroz ove lige i kupove. Mozda gresim, svako takmicenje moze biti zanimljivo, pa i ono bez nagrada, samo ce vremenski biti tesko nekima sve da postignu da igraju (narocito i nama sa jos jednim takmicenjem, mng). Ako bi moglo da se izvede da se ne igraju klasik sezone i ove u isto vreme... ali ideja pada u vodu, sudeci po kalendaru ovog buduceg Grand (mogao bi Popovic da bude sponzor?) Tour-a.

Nadam se da ce lepo izgledati tabele i sve. Iskreno, tek sam godinu dana tu, a navikao sam dosta na ove lige, tabele... Mogu da predjem samo na nesto bolje. Iako i ovo do sada nije bilo idealno, recimo ti bodovi za "redovnost" nisu ni sad bas uvek imali smisla jer si tu cele nedelje, a ne dobijes kad nekog iz opravdanog ili glupog razloga nema.

Izazovi mi se iz jednog razloga ne svidjaju jer neko moze da bira protivnika pa cak i da namesta, bukvalno kao bokseri. Ne verujem da se bodovno isplati nekome da gubi, ali znam da ima spremnih na to, drugarski.
    I prakticno neko moze non-stop kukavicki da odbija izazov odredjenog igraca. Odbijanje mi se zbog toga nikako ne svidja, a da nije toga, bar po meni, zamisao izazova bi bila dobra jer znas da ti neko lezi ili ne.
    Mislim da bi bilo dobro uvesti pravilo da smes samo jednom ili dvaput izazov nekog igraca da odbijes.

16. The Following 3 Users Say Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Super Moderator gustavo_fring's Avatar
    Steam ID:
    gustavo_fring

Sve ovo deluje jako dobro, uvek sam za inovacije, nagrade će motivisati i najjače da igraju najbolje, biće pravi spektakl. Puna podrška svima da se ovo sprovede. Biću tu ako mogu ikako da pomognem. Plašim se i ja kao i Piliojac i Zoki da će biti dosta nefer poteza i "gaženja mrtvih" samo da bi se došlo do nagrade. Što se tiče izazova, mislim da to mora da se doradi i ispravi, jer neko može da tempira formu svog tima (mislim na live update) i tipa kada njegov tim dominira u stvarnosti a protivnikov je u lošoj formi on ga tad izazove i realno ima ogromne šanse da ga dobije jer je u prednosti što se ocena i raspoloženja tiče. I naravno mi ovde tačno znamo koji igrač kome leži a ko kome ne leži i onda može dolaziti do toga da ja recimo izbegavam MakiBora a izazivam nekog drugog ko meni leži.

18. The Following 3 Users Say Thank You to gustavo_fring For This Useful Post:

PS4 PSML United Hadis Zekic's Avatar
    PSN ID:
    HADIS-85-NP

Default Odg: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

Toja nista te ne razumem, sta si hteo da kazes?

Modulator Toja's Avatar

@darko
    Nece mnogo preopteretiti kalendar učestvovanja, jer će se izbaciti ranking turniri, a uvesti ovo. Ovde stoji da ima dva turnira mesečno, ali ne može igrač učestvovati na oba istovremeno, već samo na jednom... tako da sam siguran da problema neće biti sa brojem mečeva.
    Što se tiče broja učesnika u divizijama, zašto bi se smanjilo? Online liga je uvek bila posebna stvar za ljude na forumu, i uvek je brojala sve više ljudi. Ne vidim što bi uveđenem ovog takmičenja nešto promenilo u funkcionisanju lige, pogotovo uzevši u obzir da se uspeh u online ligi boduje i ovde. Možda čak i nije loša ideja povećatibroj bodova koji će donositi uspeh u ligi. Pravili smo simulaciju ovog takmičenja za celu godinu i ti bodovi što liga donosi svake sezone zaista mnogo znače...

Izazovi jesu osetljivi, slažem se. Zato smo i otvorili ovu temu pre same organizacije, da čujemo i vaša mišljenja. Mnogo smo radili na izazovima, i ovo što piše nam do sad deluje najbolje. Ali verovatno može još bolje. Upravo zbog kalkulacija i nameštanja postoje silna ograničenja izazova. Znači u svakom terminu možeš odigrati najviše 3 izazova, i to sa ljudima koji su 5 mesta iznad ili 5 mesta ispod tebe na tabeli. Tek ako pobediš sva ta 3 izazova dobijaš pravo na još jedan izazov u tom terminu i tim izazovom možeš izazvati bilo koga na rang listi, i taj neko je u obavezi da prihvati tvoj izazov u slučaju da si ga ti jedini izazvao super izazovom. Ako je tog igrača još neko izazvao super izazovom (što će biti prava retkost), onda može taj igrač da odbije tvoj izazov. Takođe su ograničenja i:
    - u jednom terminu možeš poslati maksimalno 2 zahteva za izazove
    - u jednom terminu moraš prihvatiti minimalno 1 zahtev za izazov (ukoliko postoje ponude... ukoliko ne postoje, jbg, u tom terminu nećeš moći odigrati 3 izazova, već dva)
    Realno samo prvih 5 na tabeli će verovatno u svakom terminu imati ponude za izazove, i oni će morati da prihvate makar 1.

Izazovi moraju postojati u ovom takmičenju iz 2 razloga:
    - da neko ko se npr u aprilu priključi takmičenju ima motiv da igra takmičenje do samog kraja... izazovi mu otvaraju mogućnost da osvoji veliki broj bodova ako on to zaslužuje
    - da takmičenje ima smisao do samog kraja... u rang listi koju smo do sad imali, kepa je napravio nedostižnu razliku već u maju mesecu... posle toga niko nije imao nikakve šanse da ga stigne. Izazovi sprečavaju da se pobednik zna 5 meseci pre kraja takmičenja.

@gustavo
    nisi razumeo... igrači nemaju svoj klub pa na osnovu toga prave formulu. Kod izazova moći će da biraju klub koji god požele (verovatno će postojati spisak od par zabranjenih klubova - tipa real, barsa, bajern, chelsea..), ali oba protivnika mogu izabrati isti klub ukoliko žele.
    Tako je i kod turnira.. pred savki turnir biraš sebi klub, i sa tim klubom igraš do kraja tog turnira. Moći će svi učesnici turnira izabrati isti klub ukoliko to žele. Ne moraju svi različite.

21. The Following 3 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Super za super izazove, ali sto se tice ovih obicnih... i dalje mi se ne svidja inicijalni predlog jer ce neko nekog mozda uvek da odbija. Znaci moze da prihvati od nekog drugog ko je 5 mesta gore-dole.
    Voleo bih kad neko odbije izazov onda i da izgubi neke bodove, pa da vidimo.

Uh, dobro je da nema poena za gol razliku, to bi tek bilo lose, bez milosti. Tacnije voleo bih da ima neke liste i simbolicnih poena za to, ali bi se neki izivljavali.

I da, nisam pravio simulaciju, ali mislim da ce se opet neko izdvojiti i dominirati. Ne slazem se da nema smisla igrati i tada, cak i ako neko (zasluzeno) bude prvi sa velikom prednoscu.

Sto se tice vremena za oba vida takmicenja, nije bitno, videcemo, mozda subjektivno gledam, jer od posla jedva stizem ovog i narednih par meseci da igram. Sigurno nisam jedini takav. Ako neko ima vremena da igra sve zivo neka igra sve zivo, to je ok, tu nemam i ne mogu imati nista protiv.

I samo da razgranicim da li dobro razumem ovu recenicu: "u jednom terminu možeš poslati maksimalno 2 zahteva za izazove"...
    1. Nadam se da se tu ne ubrajaju i odbijeni?
    2. Posto minimum ne pise, da li to znaci da u jednom terminu mozes da ne posaljes izazov uopste? Valjalo bi staviti obavezno bar 1.

Stvarno, sto rece Gustavo, zbog live update-a, ne dajte da neko mnogo kalkulise, neka budu ostrija pravila i slobodno i minus bodovi za nepojavljivanje, cesto izbegavanje i slicno.

23. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by darko_pfc View Post
    ranicim da li dobro razumem ovu recenicu: "u jednom terminu možeš poslati maksimalno 2 zahteva za izazove"...
    1. Nadam se da se tu ne ubrajaju i odbijeni?
    2. Posto minimum ne pise, da li to znaci da u jednom terminu mozes da ne posaljes izazov uopste? Valjalo bi staviti obavezno bar 1.
    Samo bih još jednom rekao, sudeći po simulaciji, samo ljudi na vrhu rang liste će imati priliku da odbijaju izazove, jer će oni i dobijati najviše ponuda za izazove. Ali jbg, kad su već u vrhu, neka biraju s kim će igrati.
    Ovi na sredini i niže neće moći, jer će biti jako retko izazivani više od jednom. Zašto bi ti izazvao nekog 30-og na tabeli? Znaci oni će možda biti samo jednom izazvani (a taj jedan će morati da prihvate).

Ova pitanja:
    1. Ne računaju se odbijeni izazovi, već samo odigrani.
    2. Možeš da ne pošalješ ni jedan izazov, ali u svakom terminu moraš odigrati minimum 1. Sad da li će to biti neki koji si ti poslao, ili koji je tebi neko poslao - nije važno.

Još jednom napominjem, izazovi su jako osetljivi i treba mnogo raditi na njima. Ovo je neka tzv beta verzija pravila. Mi na ovome radimo već par nedelja, nas nekoliko je donosilo ovaj okvirni pravilnik, razmišljali smo, pravili formule za izazove, pravili simulacije i za sada smo do ovoga došli. Naravno da ćebiti promena i zato je svako vaše mišljenje ili pronalazak "rupe u pravilima" dobro došlo.

25. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Ideja sa Pes grand tour je pravo osvježenje u ovom trenutku. Inovativna je priča i mislim da će nam se, velikoj većini, mnogo svidjeti.
    Imam nekolike sugestije:
    1. razmisliti da se uveća broj bodova koje donosi liga? ipak je ona zahtjevniji sistem takmičenja od kupa, potrebno je i mnogo više truda i energije da bi se završilo na nekom recimo drugom ili trećem mjestu u diviziji II, posle čega se dobija svega 100 bodova? A toliko bodova se dobija i ako ispaneš u prvom kolu Master turnira! Iako su ove inovativne ideje po meni vrlo zanimljive, i biće ovo super priča ubijeđen sam, ne bih potcjenjivao ligu kad su u pitanju bodovanja i čak bih utrostručio broj bodova koji se dobija u ligama u odnosu na ovaj vaš predlog.

2. Termin za odigravanje turnira bih umjesto mjesec dana kako sada stoji, prosirio na mjesec i po dana, odnosno umjesto 8 regularnih turnira i 4 mastera, organizovao bih recimo 5-6 regularnih, 3 mastera i sl.. znači, malo samo "skratiti" broj turnira u godini, Ne mislim da može doći do neko zasićenja jer će svakako ponuda igranja takmičarskih mečeva biti znatno bogatija i svako će se pronaći u nečemu manje u nečemu više a s druge stgranem, čini mi se da postoji mogućnost da se pretrpa kalendar i da se teško mogne stići odigrati sve to što se želi a posebno teško da se odigra u zadatim rokovima.

27. The Following 2 Users Say Thank You to dan1lo For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

Prvo da kazem da mi ovo zvuci extra i da cenim da ce sigurno imati dobar odziv... sldece, moram da se slozim sa Danilom da bi trebalo povecati bodove za klasik ligu da bi i ona ostala zanimljiva... mozda dodati neke bodove za prva 3 igraca u ostalim divizijama jer se jedan uvek izdvoji pa da i ostali mogu uzeti neki bod ... i onda izazovi... mislim da bi to trebalo automatizovati tako sto ce se odredjenog datuma generisati svi mecevi i to jedan sa igracem 5 mesta ispod i druga sa igracem 5 mesta iznad a onda ako se dobiju obe da se dobije super izazov gde igrac moze da bira, ali samo one iznad njega na listi. Ovako ce se izbeci namestanje a super izazov nece biti iskoriscen da se odere neki slabiji igrac (jer se dobijaju bodovi na ime razlike u bodovima sto znaci da ce bolji igraci birati one najgore)... sto se tice igraca koji krenu kasnije, cenim da je svako ko krene kasnije svestan da tesko moze da dodje do vrha ali moze da oseti o cemu se radi i ako se stvarno izdvoji iz gomile, pa vi kao organizatori zelite da ga zadrzite za sledecu sezonu, dajte mu neku podsticajnu nagradu... sto se tice timova, ok je da se izbace ovi bas najjaci timovi, da bi bilo malo zanimljivije...ne cela I klasa da se izbaci nego samo onih par najjacih... toliko mi za sad pada na pamet... i da ponovim da je ideja odlicna i da ce, siguran sam, biti uspesno takmicenje.

Trenutno kako planiramo da napravimo sistem izazova:
    Svaki igrač dobija pravo na jedan izazov mesečno (ili neki drugi termin). U tom izazovu može da izazove 5 bolje ili 5 lošije rangiranih igrača koji moraju da prihvate izazov.
    Ukoliko pobedi dobija pravo na bonus izazov gde može da izazove 10 bolje rangiranih, takođe moraju da prihvate. Ako i tu pobedi dobija ekstra izazov i ima pravo da izazove bilo kojeg bolje rangiranog igrača - mora da prihvati. Šta mislite o tome?

30. The Following User Says Thank You to Konfucije For This Useful Post:

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Yoda,
    ne mora da znac da ce "bolji igraci uvek birati one najgore izazivace" u super izazovu. Ako izabere tog "najgoreg" moze da izgubi mnogo vise bodova nego sto bi izgubio ako bude porazen od onog najboljeg izazivaca. Takodje taj prvi na rang listi moze da dobije mnogo vise bodova ako izabere da igra sa najbolje rangiranim izazivacem i pobedi, odnosno da izgubi mnogo manje bodova ako bude porazen. Mac sa dve ostrice u svakom slucaju.

Konfucije,
    a kako bi bilo da na primer izazivac moze da bira samo iz grupe 5 BOLJE rangiranih taj 1. izazov, odnosno u 2. izazovu samo iz grupe 10 opet BOLJE rangiranih od njega pa ako dobije oba izazova ima pravo na SuperIzazov. Tako bi se mozda izbegle mogucnosti kalkulisanja i biranja dva laksa protivnika samo u cilju sticanja prava na SuperIzazov gde bi igraci iz donjeg doma sigurno birali 1. na rang listi jer nemaju puno da izgube, a mogu mnogo da dobiju.

drugi izazov i ima mogućnost birati samo bolje rangirane : )
    Za prvi nisam siguran, šta da rade prvih 5 plasiranih igrača?

Page 1 of 3 123 LastLast