Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 50

Thread: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

Modulator Toja's Avatar

Default Re: PES-Serbia Grand Tour 2015 - Info & Predlozi

Quote Originally Posted by Yoda View Post
    i onda izazovi... mislim da bi to trebalo automatizovati tako sto ce se odredjenog datuma generisati svi mecevi i to jedan sa igracem 5 mesta ispod i druga sa igracem 5 mesta iznad a onda ako se dobiju obe da se dobije super izazov gde igrac moze da bira, ali samo one iznad njega na listi. Ovako ce se izbeci namestanje a super izazov nece biti iskoriscen da se odere neki slabiji igrac (jer se dobijaju bodovi na ime razlike u bodovima sto znaci da ce bolji igraci birati one najgore)...
    Mislim da ovde nesto nisi razumeo. Sa telefona sam pa ne mogu da pogledam tacno kako ide, ali koliko me sluzi secanje, posebna je formula za izazove kada pobedis boljeg od sebe i kada pobedis losijeg... bas iz razloga da ne bi na izazovima zaradjivao bodove protiv slabijih.
    Ako se dobro secam, kada izazoves mnogo slabijeg igraca (koji ima preko 1000 bodova vise od tebe) i pobedis ga, dobijas svega 10% njegovih bodova. Znaci ako ti imas 3000 bodova, i izazivas nekog ko ima 300 bodova, i pobedis ga, dobices samo 30 bodova. Ali ako izazoves nekog ko ima 2000 bodova, dobices 200.
    Sto boljeg protivnika izazoves, vise bodova dobijas u slucaju pobede.

Upravo sam nasao jedan bug sa ovim trenutnim nacinom bodovanja izazova (ne mogu sa telefona objasnjavati, ali radi se o tome da neko ko ima 3000 bodova, vise ce dobiti ukoliko izazove nekog ko ima 2500, nego nekog ko ima 3100), a to je nedopustivo) tako da cemo to morati modifikovati. Vec imam neku ideju (izgleda mozak bolje radi cim se probudi ) pa kad je testiram pisem ovde...

2. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

Ne treba mnogo brinuti o tome kako ce neki stalno birati lakse protivnike da bi stekli pravo Super duela. Uzmimo za primer da je stanje na tabeli sledece:
    Kepa, Pilojac, Fone, Hadis, Voja, Crow, Rile......... ko garantuje Pilojac tebi da ces sigurno pobediti Crowa ili Rileta i ne samo to nego u slucaju poraza gubis i vise bodova.
    Zato i jeste stavljeno to ogranicenje od +-5 mesta na rank tabeli. Sto se tice kalkulisanja, pa to i jeste draz...traziti najbolje mogucnosti za vas i vas tim, pravljenje strategije, a mozda u tom vasem kalkulisanju i izvucete deblji kraj
    Sto se tice live update i promene ocene igraca, tu ne mozemo puno uticati, pa pogledajte sta se radi sad u menadzeru.....izbegavaju se mecevi jer cekas da ti sledece nedelje igrac bude crven pa da onda igras i sl.....da se razumemo, toga je uvek bilo i bice.

4. The Following 2 Users Say Thank You to chelikmanutd For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

Chelik...
    mozda ne zna da li ce dobiti crow-a ili Rileta ali nekog medju poslednjim iz V divizije i ko ispada u startu uvek iz ovih turnira bi bilo kao uzimanje detetu bombone za njega i to su mu sigurni bodovi i iako moze u nekoj drugoj kombinaciji da uzme nesto vise, moze i da izgubi vise... a u ovoj moze i jednom rukom da igra...
    ... mozda da se napravi da se nekako racuna % postojecih bodova a ne razlike...
    ...i da se razumemo - ja, kao i svi sto sad neke predloge dajemo, razmisljamo o ovoj stvari tek neki minut, tako da sigurno ne znamo sve kao oni koji planiraju ovo nedeljama, i onda mozda i lupimo glupost, ali zato su tu organizatori koji ce iz gomile nekih nasumicnih i "prvo sto mi padne na pamet" predloga izdvojiti ono sto im je interesantno ili cega se nisu setili...
    Pozz

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Yoda,
    taj koji je los i stalno ispada na startu sa turnira tesko da ce ikada dobiti mogucnosti super izazova.

Super Star chelikmanutd's Avatar
    Steam ID:
    Chelikmanutd

YODA, druze stari,

Ocigledno nisi sve lepo procitao, neki igrac moze na duel izazvati drugog igraca samo u situaciji ako je taj igrac u krugu 5 mesta iznad ili 5 mesta ispod njega na tabeli. Znaci ne moze Kepa izazvati na duel Pericu ili sl.
    Zato i postoji to ogranjcenje od 5 mesta, gde ce uglavnom biti igraci koji mogu pobediti jedan drugog i nikad se ne zna.

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Quote Originally Posted by Yoda View Post
    Chelik...
    mozda ne zna da li ce dobiti crow-a ili Rileta ali nekog medju poslednjim iz V divizije
    Pojedini u V diviziji su u donjem delu tabele isključivo iz razloga zato što su nam timovi takvi da u 40. minutu stamina ode u crveno svim igračima. Zamisli tek u 60. pa na dalje kako se igra sa ovim Š timovima. Nemojte potcenjivati V diviziju napredovaćemo i mi, imaćemo i mi bolje klubove, pa ćemo ukrstiti koplja nekad!

Što se tiče kalkulisanja, to će uvek biti, npr. neko smatra da mu je sigurnije da ne igra nego da rizikuje bodove i čeka igrača da ga izazove koji mu više odgovara.

Ovo za Live Update možda ako može da se stavi sve na zelenu strelicu i neće biti problema tako. Ali ne znam da li može to da se menja.

Aman ljudi, čitajte, neće biti moguće izazvati nekog ko je 5 mesta ispod.

Top Player Loki87's Avatar
    Steam ID:
    SerbianLoki87

Ceka se Kepin komentar da vidimo dal mu se svidja "zavera koju kujemo" !?

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by Loki87 View Post
    Ceka se Kepin komentar da vidimo dal mu se svidja "zavera koju kujemo" !?
    Upućen je kepa u sve ovo već neko vreme mada komentar bi svakako dobro došao

odlicno izgleda sve ovo, ovi turniri mi se najvise svidjaju, isto kao u tenisu
    izazovi manje vise, ali vidim da su se doradila pravila tako da je ovo dosta bolje nego ono ranije. mada i dalje mislim da su turniri samo dovoljni uz ove nase lige, ali ako je zbog novih clanova koji se kasnije prikljuce onda ok.

a imam pitanje jedno. posto imas dozvoljeno tri izazov dvomeca u jednom terminu od kojih u dva mozes ti da izazoves, sta cemo onda sa ovim trecim u kojem moras ti biti izazvan a niko te ne izazove za ceo termin? kako da se nadoknadi to?

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by Kepa View Post
    odlicno izgleda sve ovo, ovi turniri mi se najvise svidjaju, isto kao u tenisu
    izazovi manje vise, ali vidim da su se doradila pravila tako da je ovo dosta bolje nego ono ranije. mada i dalje mislim da su turniri samo dovoljni uz ove nase lige, ali ako je zbog novih clanova koji se kasnije prikljuce onda ok.

a imam pitanje jedno. posto imas dozvoljeno tri izazov dvomeca u jednom terminu od kojih u dva mozes ti da izazoves, sta cemo onda sa ovim trecim u kojem moras ti biti izazvan a niko te ne izazove za ceo termin? kako da se nadoknadi to?
    Nikako... ako te niko ne izazove, onda u tom mesecu možeš imati max 2 izazova, i nećeš moći dobiti super izazov u tom terminu.
    Da bi imao super izazov, moraš pobediti izazova, od kojih je minimalno 1 da te neko drugi izazove.

Ovo pravilo bi moralo da ostane ovako (ili slično ovome) da bi se izbegle moguće malverzacije. Kad bi neko mogao 3 puta da izaziva sva 3 puta bi zazvao nekog za koga će verovatno pobediti i time lako sticati pravo na superizazove. A igrači sa vrha rang liste bi time dobijali previše zahteva za top izazove.

Sedam Yoda's Avatar

@ Pilojac
    Ne bi on dobio mogucnost nego bi ga ti izazvao super izazovom ...

@ Chelik
    "Super izazovom možete izazvati bilo kog igrača sa rang liste na dvomeč
    ... tako pise u onom pdf-u i o tome sam ja pisao ali to je evo vec u hodu ispravljeno koliko vidim

@ Toni 4 Blace
    Druze nisam mislio nikog da uvredim i nisam pricao ni o kome posebno... mislio sam na one slabije igrace i evo ispravljam se, nema nikakve veze sa V divizijom... a kad pricamo o Pilojcu i Kepi veci deo foruma tu spada

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Kepa je u pravu... na primer ako je on prvi i ubedljivo najbolji igrač ovde, a neko ko je drugi hoće da igra da ga pređe, normalno da će drugoplasirani igrati protiv nekog trećeplasiranog i uzeti koliko toliko bodova, nego da rizikuje da izgubi od kepe i tako izgubi bodove. A u dogovoru sa ostalima, niko neće izazivati kepu da im ne bi pobegao još više

E sad postoji i drugi scenario gde svi hoće da pobede pa i da rizikuju gubljenje bodova

16. The Following User Says Thank You to TONI 4 BLACE For This Useful Post:

Prvo, kako može uzeti isto bodova ako pobedi trećeplasiranog i ako pobedi ubedljivo prvog?
    Drugo, šta ako/kad pobedi trećeplasiranog? Sledeći izazov može samo protiv tog ubedljivo prvog da iskoristi.

na to mislim toni, nebitno na kojoj sam ja poziciji, ovo za sve vazi...ali je glupo da ako te niko ne izazove, nemas sanse odigrati taj treci izazov i samim tim super izazov...to bi moralo da se izmeni, a evo predloga. ako te niko ne izazove u prve 3 nedelje, ti automatski dobijas pravo da izazoves i treci put u poslednjoj nedelji.

jer ako te niko ne izaziva, logicno je da su ostali u prednosti jer imaju jedan izazov vise + taj super izazov tako da to i nije bas realno

19. The Following 2 Users Say Thank You to Kepa For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

na to mislim toni, nebitno na kojoj sam ja poziciji, ovo za sve vazi...ali je glupo da ako te niko ne izazove, nemas sanse odigrati taj treci izazov i samim tim super izazov...to bi moralo da se izmeni, a evo predloga. ako te niko ne izazove u prve 3 nedelje, ti automatski dobijas pravo da izazoves i treci put u poslednjoj nedelji.

jer ako te niko ne izaziva, logicno je da su ostali u prednosti jer imaju jedan izazov vise + taj super izazov tako da to i nije bas realno

To je donekle ok rešenje, ali organizacijski jako teško sprovesti.
    To je onda ako računam 80 stalnih takmičara - 240 običnih izazova mesečno + X super izazova... i svaki od tih izazova ima posebna ograničenja i pravila. Biće teško sve to ispratiti dok se cela stvar ne automatizuje.

Ali imaćemo u vidu i to

ma daj da se igramo, pustaj Tojane uvek si bio pun kreativnosti i inovacija

22. The Following User Says Thank You to CuleNBGD For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by CuleNBGD View Post
    ma daj da se igramo, pustaj Tojane uvek si bio pun kreativnosti i inovacija
    Za ovaj projekat zasluge idu i Konfuciju i Cheliku

Kao sto sam i rekao Tojadinu pre neki dan, super ideja, jedva cekam da krene sve ovo! Sto se tice turnira sve je jasno, sto se tice izazova to bi po meni trebalo dosta vise da se ogranici i da igraci nemaju posebno veliku slobodu prilikom "izazivanja" ili "branjenja". Ja bih postavio izazivanja na nivou 15 ili 20 dana a ne termina(meseca).
    Npr. svakih 20 dana igrac ima pravo da bude jednom izazvan i da jednom izazove i to je to. Kada nekog igraca izazove dva ili vise igraca on ima pravo da bira sa kim ce da igra i duzan je u roku od 48h da javi sa kim hoce da bi ostali izazivaci imali vremena da odaberu nekog drugog. Ukoliko neko ne bude izazvan jbga, nece igrati, tako ce biti i zanimljivije jer se nece praviti velika bodovna razlika izmedju igraca.
    Sto se tice racunanja bodova prilikom izazova to treba dobro razraditi ali ipak mislim da to nije moguce pre nego sto se ne postavi sistem izazivanja. E sada ogranicenje koga smes da izazoves bih malo prosirio ali bih uveo klase timova koji smeju da se biraju tako da npr 20. na tabeli ako izazove 1. moze da bira II klasu dok protivnik sme tek od IV klase da bira tim(ove "moje" klase ne bi imale veze sa klasama za klasik ligu, napravilo bi se min 10-20 kalasa od po npr. 5 timova). Cenim da bi tako dosta bilo zanimljivije i neizvesnije celokupno takmicenje a i mislim da ne bi bilo neizazvanih igraca. Odprilike nesto tako ali i o tome mora dosta da se razmislja da se postavi realan sistem proporcije prilikom biranja timova.

Ovo su samo neki od predloga koje mozete da uzmete u obzir a i ne morate. Svakako kao sto je vec gore neko pomenuo veliko osvezenje za forum i nadam se da cemo svi koliko ko moze pomoci da se ova ideja realizuje i u neko dogledno vreme postane internacionalno takmicenje sa mnogo ucesnika i sponzora.

Top Player Lune83's Avatar

Ja cu Kepu da izazivam non stop.I ako me u**** jedna prestize ja sve vas Inace, ideja je osvezavajuca ali je treba svesti na sto jednostavniju formu.Smatram da je trenutna previse komplikovana za veliku vecinu. Pola ljudi ne zna da upise rezultat u tabelu ili slika izvestaj a kamoli nesto komplikovanije....

26. The Following 2 Users Say Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast