Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 26 of 26

Thread: 11vs11 Takticke Pripreme Reprezentacije

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Default Re: 11vs11 Takticke Pripreme Reprezentacije

Tacno je za kocku, tako je bilo i na 14-ici. Ono sto se od vas trazi jeste da budete mirniji i stalozeniji kad pokupite loptu (oduzmete je pa odmah vidim R1 i izgubite loptu gotovo momentalno, kao da je niste ni uzeli). To je bio najveci problem sa krilima na prethodnim treninzima.

PES15 je takav kakav je i sama krila su izgubila uticaj na igru u onoj meri u kojoj su ga imala na 14-ici. Centarsutevi slabo prolaze (takodje bitan faktor koji utice na procenat tacnog pasa) i kad prodju napadac obicno sutne pored gola. Morace se vezbati na tome. Poenta je da kada lopta i ide ka vama, dok ona putuje (tih pola sekunde-sekund) osmotrite okolo kome bi mogli da je prosledite, 1-2 dodira i pas na X ili na trougao ako ima prostora. Nikako samo R1 pa da pokusavamo na silu da probijemo po strani (upravo to je ono sto sam vidjao na gotovo svim treninzima do sada, cak i bekovi su to radili u ovom najnovijem timu).

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Kao predstavnik svih reprezentativnih krila mogu da napisem sledece

Slazem se donekle sa prethodnim konstatacijama i ne. Krila jesu izgubila na vaznosti ali samo onoliko koliko ih koristimo. Na prvim mecevima koja smo igrali Hadis (LMF) i ja (RMF) imali smo dve totalno razlicite situacije na jednoj odnosno drugoj strani napada. Krila mogu da imaju daleko veću ulogu ako ih koristis. Ako im za 90 minuta meca ne posaljes ni jednu loptu oni ne mogu niti da daodaju, niti da centriraju, niti da trce sa njom.

Sa leve strane imas Jese Rodrigueza koji ima nekoliko kontakta sa loptom pre nego sto pomisli da doda. Lopta ne ide brzo od noge do noge i covek koji stoji tik pored napadaca, u nekoliko situacija blize nego AMF. Rezultat toga jesu postignuti golovi, koliko god da je hadis usran on ga je umuvao. Problem je druge prirode sto je u odbrani bio daleko od lopte u svim mecevima kada smo se branili. I sa te strane krecu lopte u sredinu (trougao ili r1 + trougao). A imali smo i situaciju gde je pokusao kako kaze da navuce igraca na tehnicku (termin samo njemu poznat ) izgubio loptu, i primili smo gol iz kontre i to za vojdstvo ukrainaca ako se ne varam.

Sa druge strane, ja koji koristm superiornijeg igraca od Jese-a ne mogu da dodjem do napada ili ne dobijem ni jednu jedinu loptu. Na jednom mecu imao sam pas 9 od 13 pokusaja i samo jedan jedini metar pretrcan sa loptom. A ako je neko otvarao prostor, to sam bio ja. Ni jednu upotrebljivu loptu nisam dobio na stranu. Ne kazem da sam ja ne zamenljiv, niti da igram fenomenalno ali direktna posledica lose kontrole na sredini i lose distribucije lopte. Imamo situaciju gde ja mogu da uzmem loptu i da je drzim i da muljam nekako do gola kao Hadis ili da razmisljam dok igram i dodajem lopte. Ako pogledate malo kako ide dodavanje krilima videćete o čemu pisem.

U nekoliko situacija AMF salje nama jako lose lopte. Mi dobijamo najviše lopti od LB ili RB. Ako ce krila vise da razigravaju LB i RB onda tu nesto ne stima. Mi kada dobijemo loptu od LB/RB moramo odmah da gledamo kome cemo tu loptu da prosledimo ili da krenemo u trk sa njom. Centarsutevi ne prolaze ali povratne lopte prolaze pa daj da ih koristimo. Znamo kako, ima ko da odradi povratnu, daj da je iskoristimo. Jos jedna situacija sa tih meceva jeste da ja stojim sam sa igracem na penalu. Nigde ni jednog igraca pored mene. Nas napadac ima loptu skroz kod korner linije, blizu linije koja oznacava peterac. Umesto povratna slobodnom igracu, on sutira plasiranu R2 koju golman brani bez problema.

Onda daj da menjamo formaciju ako se krila ne koriste. Daj da igramo sa po dva LB i RB da budemo dobri u odbrani ako cemo da forsiramo sredinu ili da imamo vise igraca na sredini ili da imamo jos vise igraca u napadu i da svi stojimo na sredini i da cekamo odbitke i sl.

Ima tu dosta stvari za analizu i ja sam za to da se analizira sve pa da vidimo ko gde gresi i kako to da unapredimo.

3. The Following 2 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Professional TONI 4 BLACE's Avatar
    Steam ID:
    Toni4Blace
    PSN ID:
    Toni4Blace

Ne znam da li mi je dozvoljeno ovde da pišem, ako nije obrišite post.

Za ove centaršuteve ste u pravu. Štoperi olako čiste centaršuteve glavom. Ali zato uključite mozak i centrirajte po zemlji (2 put brzo krug). Ja skoro samo to i forsiram kad prođem po krilu, jer svaki pokušaj driblinga propadne, 80% centaršuteva po visini se ne završi golom, a povratnu na kapicu šesnaesterca (na trougao ili iks) obavezno neko pokupi od protivničkih igrača. Tako da sam provalio da oštar centaršut po zemlji prolazi preko 60% (u stilu Kolarova, ili Lazovića iz Zvezde kad centrira po zemlji između zadnje linije i golmana. Samo nemoj napadači da glume Rakića i Despotovića nego Džeka i Aguera ). Tako sam i upisao asistenciju sa Koentraom za treći tim . Taj centaršut je veoma osetljiv i lopta će ići baš onde gde ste namestili analog/strelice.

G.O.A.T. Stević's Avatar
    PSN ID:
    Stevic9x1

Takođe kod centaršuteva je veća stopa uspešnosti ako su na manual. Na manual gađaš igrača kojeg hoćeš, dok kad je assisted lopta ide uglavnom igraču koji ima najbolji položaj za realizaciju centaršuta, ali taj igrač je često pokriven, dok recimo AMF koji čeka na liniji od 16m je sam i mogao bi da iskoristi to ubacivanje.

Samo je problem što malo ljudi ima volju da uvežba manual komande, ali kad bi bar 5 igrača u vrhu napada koristilo manual (odbrana ne mora, jer njihove greške mogu da naprave gol šansu za protivnika) napadi bi bili mnogo opasniji.

Moram da se složim i sa Mihajlom, napadači često umišljaju da su oni centar tima, te im je postotak soliranja mnogo veći nego ostatku tima. U ovih par utakmica što sam odigrao napadači su šutali iz dosta težkih pozicija iako je bilo mnogo logičnijih stvari za uraditi. Jako je bitno sinhronizovano kretanje napadača i krila, jer napadač može da otvori mnogo mesta krilu, ali kao što sam već rekao za sad se najviše fokusiraju napadači i čitav vezni red je podređen njima.
    SB-ovi nam takođe mnogo idu napred, a to je potpuno nepotrebno kad igraju krila i ostavljaju centralne bekove na cedilu. Da bi LB i RB imali više slobode u kretanju prema napred trebalo bi da dođe do promene formacije, na primer 4-2-2-2, gde imamo ispred defanzivne linije 2 DMF, 2 CMF, 2 AMF i 2 CF. Sa tim što bi DMF-ovi morali da pokrivaju bekove dok su ovi napred, ali opet ta formacija je dosta teška za igranje 10v10.

Modulator Toja's Avatar

Molio bih ostale selektore (Lune83 i pilojac) da pogledaju ova 3 snikma (pogotovo drugi i treći) i iznesu neku svoju analizu (Lunetova detaljna analiza će dobro doći) što se tiče ovakve igre. To su 3 naša meča protiv rusa, u kojima se nismo mogli sastaviti. Jednostavno sredina terena nije postojala, nije funkcionisala, a sam nisam uspeo da primetim šta je što nam je polazilo za rukom u prvim mečevima sa rusima, a ovog puta nam nije uspelo. Jednostavno lopta nas nije slušala, a voleo bih da znam uzrok toga. Ja ću sutra tokom dana još jednom pregledati snimke i izvući neke svoje zaključke, a ostale selektore molim da učine isto, kako ne bi dolazilo do ovakvog brukanja sa igrom. Izveštaje tih mečeva možete pogledati ovde.

(mi smo rozi)

MOLIM OSTALE ČLANOVE DA NE KOMENTARIŠU PRE NEGO ŠTO SELEKTORI NE IZNESU SVOJE VIDJENJE. SVI POSTOVI OSTALIH ČLANOVA ĆE BITI OBRISANI.

Top Player Lune83's Avatar

PRVA UTAKMICA

Zasto je Bejl prvo poluvreme igrao desnog beka svo vreme kada na toj poziciji imamo Carvajal-a?! Bespotrebno je gusio svog saigraca i trosio snagu a odbrana je i bez njega sasvim ok funkcionisala.Takodje imam zamerku na Khediru koji se previse ubacuje u napad i Kros-a koji je u pojedinim momentima bio nas zadnji vezni umesto prednjeg veznog. Evo par slika i objasnjenja:

-PRVA SLIKA Nasih 7 igraca se vraca da zaustavi protivnickih 5? Ok,opreznosti nikada dosta ali sta kada oduzemo loptu a samo tri igraca ostala odsecena u napadu?Kako je dodati? Drugo,gde je bio Khedira?Vraca se iz avanturice u napadu?Otkud on tamo?Zasto Kroos izigrava zadnjeg veznog kada je to Khedirin posao?
    -DRUGA SLIKA Bejl na desnom beku,Kros bukvalno stoper,Benzema se vratio duboko na nasu polovinu a Marsela nema nigde da markira Bejla.Ok.Pritisli su vas.Nije frka.Ne moraju se pravila strogo postovati ali onda se bar postavite kako treba. Recimo kao na sledecoj slici :

-TRECA SLIKA Zasto Marcelo nije na drugoj stativi? Zasto 7 nasih igraca cuvaju Ronalda i Benzemu? Kros,Rodrigez i Bejl su totalno nebitni na skoku i nepotrebni.Evo kako to treba da izgleda :

-CETVRTA SLIKA je dokaz onoga sto sam napisao iznad i dokaz postavke kod kornera koja vam je vec ranije objasnjena.Nasih 9 igraca i golman kao deseti nisu bili u stanju da zaustave Ramosa da sutne na gol Da nije smesno,bilo bi zalosno.Pogledajte koliko nasih igraca u 16 metara?I da smo uzeli tu loptu bez problema,kome da je dodamo?!
    Pohvalio bih Carvajal-a koji se drzao plana i bio na prvojs stativi i 100% bi sprecio pogodak da je lopta isla u gol.Zato smo ga tu i postavili zar ne?

74 minut?! Benzema?! Koliko ti treba prostora da bi sutnuo na gol? Hektar zemlje?! Sprintao si 30 metara sam i na kraju si uleteo u golmana bez pokusaja suta?!

Ljudi,sutirajte sa 20-25 metara,nemojte pokusavati da se usetate u gol.I da golman odbrani,mozda se odbije nekome lopta,pa natrci i postigne pogodak,mozda ode u korner pa iz istog postignemo gol...Milion opcija ima a kada idemo na to da se usetamo 90% gubimo loptu i pravimo kontru protivniku.

Drugo poluvreme je bilo bolje. Konsolidovali ste se,drzali pozicije,pogotovo Bejl,dali gol iz lepe akcije,skolski a odbrana je dobro funkcionisala.
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________________________ __________________________________

8. The Following User Says Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Page 2 of 2 FirstFirst 12