Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: Taktike i formacije

OTAC na službenom putu zexsim's Avatar
    PSN ID:
    zexsim

Default Re: Taktike i formacije

Quote Originally Posted by pilojac85 View Post
    Jedino je po meni problem sto za takticka podesavanja idu iz krajnosti u krajnost. Ili ces da igras sa 10 igraca iza lopte, ili ces da vrsis visok presing. To isto vazi i za napadanje, ili kroz sredinu ili preko krila, nista izmedju malo da se balansira.
    Da, ovo je stvarno problem. Ne postoji mogućnost balasa. Ja sam malo experimentisao i evo nekog iskustva. Na osnovu mog subjektivnog zapažanja, neki balans se može ostvariti kombinovanjem opcija, npr. Counter attack, wide, a player support na max bar, da bi igrači prilazili lopti, tj ne širili brzo po krilima.
    Ili Ball possesion, center attack, player support min bar, kako bi igrači ipak držali distancu, a ne prilazili jako blizu po osnovnoj postavci. Postavke su kontradiktorne, ali mi se čini da ekipa manje srlja, odbrana-napad i obrnuto nego kada uskladim taktiku, recimo za counter- attack, a opat je aktivnija kad osvojiš loptu od usklađene taktike possesion ball.

2. The Following User Says Thank You to zexsim For This Useful Post:

4-3-3 odnosno, 4 igrača u zadnjoj liniji, 2 centralna vezna, ispred njih jedan AMF, te trojica naprijed (LWF, CF, RWF).. Formacija koju koristim na ovom pesu i jedina koja mi se isplatila. Igra na kontru i to je to, bez ikakvog izmišljanja tople vode i taktika.. Općenito nikad na sokeru nisam previše vremena trošio na taktiku, jednostavno stavim formaciju, pozicije, ostalo se samo od sebe posloži..

PSN ID:
    zexsim

Quote Originally Posted by Persie View Post
    4-3-3 odnosno, 4 igrača u zadnjoj liniji, 2 centralna vezna, ispred njih jedan AMF, te trojica naprijed (LWF, CF, RWF).. Formacija koju koristim na ovom pesu i jedina koja mi se isplatila. Igra na kontru i to je to, bez ikakvog izmišljanja tople vode i taktika.. Općenito nikad na sokeru nisam previše vremena trošio na taktiku, jednostavno stavim formaciju, pozicije, ostalo se samo od sebe posloži..
    E, ako se samo od sebe posloži, onda je u redu .

Jel pametno igrat visok presing? Zavisi. Ako imate brze stopere od prosjeka, a protivnickom igracu napadači su spori onda je odlicno igrati presing + ofsajd zamka. Jer tada stoperi se pomjeraju naprijed, a iako dode do probijanja protivnickog igrača, onda će stoperi imati dovoljno vremena reagirati.

Igra na kontru se igra ako imaš brza krila sa eventualno nekim središnjim visokim napadačem kojeg mozes gadat u centaršutu da suta glavom.

Moguce je igrati i kroz sredinu, pa se prebacit na krilo. Samo treba znat. Maloprije sam odigrao akciju gdje sam probio kroz sredinu, došao na oko 30 metara od gola, pruzio pas na desnu stranu, neko je centrirao i pogodio visokog napadača za gol...

Quote Originally Posted by MilanCv View Post
    Koliko je samo moćna formacija 4 1 3 2 na pesu, igram tu formaciju od pesa 2006.
    I ja koristim ovu formaciju od uvek, na PES2013 su pizdeli od mene kad im napnem odbranu sa 7 igraca u napadu (2 CF, 3 - Lmf,Amf,Rmf i 2 - Rb,Lb), pa kad krenem da kruzim mora gol da padne. Inace uvek stavljam Counter Attack ili je to pre bilo valjda Quick Counter jer volim da imam mnogo igraca u napadu, a za odbranu ne brinem, nju sam od uvek vrlo dobro igrao, osim ako ne igram protiv Reala pa onda idem na taktiku ko ce vise golova da da (i naravno to budem ja ).

Quote Originally Posted by zexsim View Post
    E, ako se samo od sebe posloži, onda je u redu .
    Nego šta, ja sam taj koji gradi igru svojim komandama, nikakve taktike i takve gluposti.. Soker je, a ne fm

8. The Following User Says Thank You to Persie For This Useful Post:

Ljudi kako se ukljucuju ofsajd zamke, sta god sam probao nije upalilo.

PSN ID:
    zexsim

Quote Originally Posted by Persie View Post
    Nego šta, ja sam taj koji gradi igru svojim komandama, nikakve taktike i takve gluposti.. Soker je, a ne fm
    Taktike i strategije nisu gluposti.

12. The Following User Says Thank You to zexsim For This Useful Post:

Kaplijev's Avatar
    PSN ID:
    Kaplijev_NS

Imam problem sa PES-om tačnije sa formacijom, ne kapiram uopšte... Počeo sam da igram na analoge (ranije nisam igrao) i pokušavao sam sa promenom taktike, igram 4-2-1-3 sa povučenim krilnim napadačima i prvo poluvreme sve ok, kako sam i postavio, dok u drugom mi svi igraju visoki presing...

Drugar samo pošalje dugu loptu na krilo i izlaze 3,4 igrača sama pred golmana... Ne kapiram u čemu je problem, ovo mi se dešava samo u drugom poluvremenu, dok sam igrao na strelice nisam imao ovakvih problema... Kako to da namestim, offside trap mi je na off, namestim defensive formaciju svi skoro nazad i povučem ih, possesion game stavim i opet izleću preko pola svi skoro...

Inače probavao sam i sa custom i defensive, uvek isto i uvek se dešava samo u drugom poluvremenu, da li sam de*il ili šta, samo što nisam polupao i komp i džojstik.

Hvala unapred.

Ja kako kada kada sam igrao sa Njukaslom forsirao sam igru na kontra napad sa malim brojem igraca u zavrsnici i dugim loptama sa udaljenim prilaskom pomoci na dodavanju i bas mi je dobro islo jer je takva ekipa dosta cvrsa na sredini i brza u napadu ,sa Celsijem igram njihovu real igru short-pass,igraci menjaju mesta,stoje maksimalno blizu dodavanja i sa medium ili mnogo igraca u zavrsnici zavisi od protivnika ,samo sam u LS igrao kontru protiv Sitija i PSG u gostima i dalo je rezultate.

Regular Adnnan's Avatar

Default Odg: Taktike i formacije

Pozz , evo igram vec neko vrijeme i u postavkama je naznaceno da je Basic shot ! E sad , znaci svaki sut dalji od 16 m ide outside , ama bas svaki , nemogu nikako provaliti kako se suta jer ocito da nije kao u dosadasnjim serijalima PES-a . Znalo mi se desavat kad idem i 1 vs 1 da omasi citav go. Dali ima neko da mi to lijepo objasni ako je moguce

Super Star Macan's Avatar

Posto sam se pomirio sa cinjenicom da se igraci veoma brzo umaraju, odlucio sam da odustanem od svakog pokusaja da iste na neki nacin stedim. Tako da sam stavio sledece:

1. za napad
    a) Possession game
    b) Short pass
    c) Flexible
    d) Support range - 1 crtica
    e) numbers in attack - many

Moram priznati da mi ide odlicno. Pravim akcije i imam veci posed lopte. Jedina mana je kad izgubis loptu da protivnik hvata kontra-napad

17. The Following 2 Users Say Thank You to Macan For This Useful Post:

hehe od pocetka koristim taj team instruction, samo sto mi je positioning na Maintain Formation. Mana je bas ta, kontra-napad, pogotovo ako ti stoper, kao moji u Bastiji, imaju speed 30

jel mozete objasniti kako u my clubu koristiti defense tactics jer mi se događa sljedeće:kada prebacim na defense onda mi se napadac vrati na stopera a stoper ide u napad i ne mogu ih nikako promjeniti prije utakmice mogu samo edit position al ne i mjenjati igrace

Professional Kamenorezac's Avatar

Namestao sam svakakve taktike,izmisljao,te s pet u odbrani,te s cetiri u napadu.Na kraju sam stavio fluid formation na off i igram duplo bolje.Za sad.Ne znam kako drugi.

prvo da pozdravim sviju, novi sam ovdje, BiH - sarajevo, sjajan vam je forum, duze vremena pratim kao guest, ali evo napravih i account.

igram na ps4, ID mi je silverriot, ako je ko za partiju - dodajte me

https://www.pesleague.com/player/20570/

pes 2015 mi je sjajan, i moram da se nadovežem na ovaj komentar za fluid formation, slazem se, nakon 150tak utakmica online definitivno mogu da kazem da je bolje kad je iskljucen, bar meni. mozda nisu isprogramirali fino tranzicije tako da kompletan tim sporije reaguje na fluidu nego bez njega (naročito bekovi), mada je koncept sjajan - nema šta.

formacije - volim 4-3-3 i 4-2-3-1 varijante sa "normalnijim timovima", ali na ovom nivou (div 5) svi igraju real madrid/bayern što malo nervira, pa kad hocu osvetu ili pošten mec (s obzirom na lag kad me upari sa sirotanima iz juzne amerike) i ja raspalim real.
    sa realom - krkanska 4-2-4 sjajno prolazi, bale LFW jese RWF, rona i benz dva CF-a, moras se vise malo potruditi oko odbrane - uvlacenje krila, ali se isplati. nevjerovatno ali ista ide dobro i sa totenhamom.

counter attack
    short pass
    maintain formation
    support -4

frontline pressure
    conservative
    normalna linija, nijansu visocija
    srednji compactness

radi - mjera

22. The Following User Says Thank You to silverriot For This Useful Post:

Da li moze neko da mi kaze kad u toku igre stavim npr offensive taktiku da li to znaci da mi formacija ostaje takva i kad imam loptu i kad se branim ili je ipak fluid formation ukljucen jaci?I kako da ponistim to defense,custom ili offensive kad sam vec ukljucio tj pritisnuo u toku igre?Hvala.

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Mislim da kad na početku postaviš formaciju to ti je to do kraja utakmice, sem ako sam ne menjaš na kursor (offensive,defensive, custom).
    Dakle kako podesiš tako ti je.
    Fluid sa druge strane menja formaciju automatski u zavisnosti od same situacije na terenu, tako sam je ja makar shvatio.

25. The Following User Says Thank You to Darcoolio For This Useful Post:

Razumem sta kazes tako sam i ja shvatio.Fluid kad se ukljuci formacija se menja sama u zavisnosti od poseda,meni samo nije jasno kad ukljucim ja sam jednu od one tri formacije da li onda igram tako i s loptom i bez nje i kako da to iskljucim i vratim da ih automatski menja.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast