Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 124

Thread: igranje odbrane pes 15

Default Re: igranje odbrane pes 15

Kako na kocku odbranu, za cega je to komanda? ja sam prosao trening, od opcija mi je trazio, x, 2x x, i uklizavanje..

Quote Originally Posted by ficicaaa View Post
    Mene najvise UZASAVA kod odbrane da je svaki klizeci (ma koliko savrsen bioi uzeo 100% cistu loptu) MINIMUM zuti karton, ako ne i crveni...
    To mi je najveca mana pored potpunog odsustva driblinga na koje smo navikli u pes serijalu.
    Ja jos nijednu utakmicu od kad igram pes 15 nisam prosao bez crvenog, eventualno 2.... odlepio sam, aj sto svira faul nego svaki kontakt igraci padaju kao da ih je metak pogodio... pritom zuti obavezan, glupost nevidjena..

Quote Originally Posted by Darcoolio View Post
    Nije prelak PES već ne možeš da igraš na krstić, glupo je u najmanju ruku.
    A nije šugava odbrana već nemate trunku smisla za PES od kad je ukinut taj automatizam da svaki balvan koji ne zna ni džojped da drži može da odigra savršenu odbranu držeći X kao u PES 6.
    Ne znam šta očekujete, da se odbrana ne igra malo kompleksnije posle 100 godina?
    Nije do igre već do vas.
    Upravu si donekle, ali i ti preterujes, pokusali su da iskopiraju fifu, vecinom su uspeli, ali u fifi je isto manual odbrana, ali kad stisnes kocku on ulazi u duel startuje na loptu fudbalski, ovde moze da stratuje tako sa 2x X (ja bar ne znam komandu, ako ima neka druga onda izvini iskreno) ali nije fudbalski niti izgleda tako samo ispruzi nogu kao debil, a ako ne pogodis loptu automatski je fual i 90% zuti karton, kao sto je slucaj sa klizecim koje je najveca mana ovog pesa..

Quote Originally Posted by z0k1 View Post
    Ja jos nijednu utakmicu od kad igram pes 15 nisam prosao bez crvenog, eventualno 2.... odlepio sam, aj sto svira faul nego svaki kontakt igraci padaju kao da ih je metak pogodio... pritom zuti obavezan, glupost nevidjena..
    Igra je jako osetljiva i trazi maksimalnu koncentraciju, kao i savrsen tajming za start.. Necu reci da su sudije idealne, suvise je strog kriterijum.. ali, vremenom kad se razvije taj tajming, sve postaje mnogo lakse i jednostavnije.

3. The Following User Says Thank You to Doko89 For This Useful Post:

Quote Originally Posted by Doko89 View Post
    Igra je jako osetljiva i trazi maksimalnu koncentraciju, kao i savrsen tajming za start.. Necu reci da su sudije idealne, suvise je strog kriterijum.. ali, vremenom kad se razvije taj tajming, sve postaje mnogo lakse i jednostavnije.
    to stoji nema sta, ali kad sam igrao 1. put pes 13 npr nisam imao toliki problem sa privikavanjem, ako kontas sta hocu da kazem, ovo je bas prestrog kriterijum, ubija zelju za igranjem porazbijacu sve

Regular

Ja tek treba da dobijem crveni karton. Dobio sam oko desetak žutih u samom početku dok nisam malo ušao u fazon kako se igra odbrana. Manje više kao i u pravom životu, fuliš tajming za start i eto ga karton.

6. The Following User Says Thank You to CoolerMaster For This Useful Post:

Quote Originally Posted by z0k1 View Post
    to stoji nema sta, ali kad sam igrao 1. put pes 13 npr nisam imao toliki problem sa privikavanjem, ako kontas sta hocu da kazem, ovo je bas prestrog kriterijum, ubija zelju za igranjem porazbijacu sve
    Pes 13 je bio mnogo laksi za navikavanje nego ovaj sada. Sto je u neku ruku normalno i ocekivano . Samo vezbaj tajming, i meni licno najvise pomaze 2x X (ali to je u mom slucaju).

Regular toni90's Avatar

Quote Originally Posted by entropista View Post
    Isto kao 2014... Dakle, pomeras u smeru ka protivnickom igracu, prirordno, jel'te.
    Ma 14 sam kupio i smorio se, nisam ga ni igrao pa mi je to nova forica koju cu definitivno koristiti

9. The Following User Says Thank You to toni90 For This Useful Post:

Probao sam i ja to sa desnom palicom dok sam u duelu, i radi, uzeo sam loptu tako dosta puta.
    Elem, svaka vama cast ljudi, ja u odbrani ispadam kao mladi majmun protiv kompa. :(
    Igram tako sto drzim iks dok ne budem blizu igraca, onda pustim i idem na palicu samo, i pokusam iks x2 ako sam u dobroj poziciji, ili da uklizam ako moze, ali prolaze pored mene kao pored turskog groblja..

11. The Following User Says Thank You to Nightshadow For This Useful Post:

Regular

Uuuuuuuuuuzas jednostavno nemam resenja....jednostavno ispadaju ko mamlazi jbt maltene poklanjam pobede drugima mislim da cu bataliti pes

Počasni Diskriminator Darcoolio's Avatar

Potpisujem da u odbrani ne puštaš R1+X i zalećeš se sa štoperom, samo tako možeš da ispadneš, a ne ukoliko odigraš tako što držiš protivnika sa štoperom na distanci na R2, a na kocku dodatno izvršiš pritisak sa nekim od veznih igrača.
    Ovo je samo jedan primer kako da ne ispadneš.
    Mislim, očigledno je zbog čega vam ne ide, tako da pobede poklanjaš jer ne znaš da odigraš kako treba.

Super Star DM11's Avatar
    Steam ID:
    DM__11

Previše automatski igrate. Probajte da vršite presing na a levim analogom da pokrivaš prostor manuelno i čitaš potez protivnika.

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Default Odg: igranje odbrane pes 15

Ubeđen sam da ste utripovali za oduzimanje lopte desnim analogom, pošto ja u remplovanju protivnika odguram levim sasvim normalno. Naravno ne mogu da odguram Drogbu Lazarom Markovićem, ali mogu recimo da otresem Mesija Bonucijem bez problema.
    Potrebno je steći osećaj gde komandujete levim analogom u toku duela. Ako duel krene a vi ste blago iza suparnika ne možete pomeriti levi analog pod 90 stepeni u odnosu na osu kretanja ta 2 igrača i očekivati da dobijete duel, morate ga usmeriti i blago ispred protivnika pokušavajući da ubacite svoje bliže rame ispred. Zvuči debilno ali u duelu vi levim analogom praktično upravljate bližom rukom i ramenom svog igrača .
    Ono što se vama verovatno potrefilo je da ste već pred dobijanje fizičkog duela komandovali desnim analogom pa samo prebacivanje selektora na drugog igrača nije stiglo da se izvrši jer ste već uzeli loptu igračem koji je dobio duel.

Voleo bih da odigramo online neki meč i da vi u toku guranja pustite levi analog i gurate se samo desnim pa da vidimo kako to izgleda. Niti jedan duel nisam dobio koristeći isključivo desni analog, u bilo kojoj fazi remplovanja. Naravno uvek postoji mogućnost da sam glup i da vi desnim analogom lagano obarate Vidića Saletom Ilićem, ali sam poprilično uveren da ste utripovali .

16. The Following 8 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Regular

Znači da stavimo tačku na "i", desni analog u odbrani služi ze prebacivanje na igrača po volji (najbližeg, najdaljeg, kojeg god mi hoćemo). Ono što smo radili densim analogom u odbrani u PES-u 2014, sada se radi tako što se drži R1 + X i kada se igrač stigne i kada se uđe u duel onda se LIJEVIM analogom gura prema njemu da ga se izbaci i da mu se uzme lopta.

Ovi što govore da se to radi desnim analogom, mora da drže i lijevi, pa kada uzmu loptu misle da je to zahvaljujući desnom, a ne lijevom ananlogu.

Amateur muller365's Avatar

Trening, trening, trening i samo trening. I proučavanje command list-a

19. The Following User Says Thank You to muller365 For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

mene samo nervira sto menjanje igraca ide nekako random i nepredvidljivo, bar za mene, i vrlo cesto zbog toga nicim izazvan otvorim put protivniku... a vrlo cesto se desi da kad stisnem kocku, umesto da pritisne blizi igrac krene cb i automatski otvori prostor napadacu... komande prirodno kasne, cini mi se, malo vise nego na 14, i mnogo su tromiji igraci, sto, barem meni pravi veliki problem cim je malo losija veza... meni je jasno da me stigne i pritisne neki igrac koji je bio relativno blizu ali kad je na 10m a stigne dok ovaj primi loptu i osvesti se, malo je bezveze jbg... i opet, kao i pre, ako do lopte dodje igrac koji nije selektovan, dok postane operativan mogu kafu da popijem ... ono prebacivanje lopte na drugu stranu vise skoro pa nije moguce jer dok ovaj primi i smiri je vec su dvojica tu... sa druge strane, da ne bude da se samo zalim vrlo lose/malo spavam jer uvece zabodem sa nekim do kasno da i ne primetim, sto znaci da je zanimljivo igrati a to je najbitnije... verovatno sad kad pocnu da me tresu u ligama malo ce da splasne to taman da se vrati na normalu

Regular

Kome kod kasne komander i kome god su igrači tromi, neka samo uđe u PES 2014 i odigra jednu online i jednu offline utakmicu, pa će vidjeti šta znači kašnjenje komandi (kada bude pravio svaki faul, jer dva puta X kasni sekundu).. i šta znači tromost igrača.

Ja bolji odziv komandi i manju tromost nisam nikada prije vidio u PES-u.

Imam još nekih nedoumica.

Da li ja tripujem ili ne postoji dugme za prijem (smirivanje) lopte? Ako se dobro sećam to je ranije bilo L2 (ili R2). Ovo je baš korisno kod prebacivanja strane.

I drugo pitanje. Čini mi se da na L2 može da se zagradi igrač koji ti se nakači na leđa. Nisam video ništa od ovoga ni na treningu ni u Command List-u.

Regular

Potpisujem da u odbrani ne puštaš R1+X i zalećeš se sa štoperom, samo tako možeš da ispadneš, a ne ukoliko odigraš tako što držiš protivnika sa štoperom na distanci na R2, a na kocku dodatno izvršiš pritisak sa nekim od veznih igrača.
    Ovo je samo jedan primer kako da ne ispadneš.
    Mislim, očigledno je zbog čega vam ne ide, tako da pobede poklanjaš jer ne znaš da odigraš kako treba.
    mozda ne znam da odigram ali nemoj biti cinican i da dajes takve komentare ako mi ne mozes pomoci....kad igraca hocu da pratim bez r1 onda je spor i igrac pretrci mog odbrambenog igraca kada pritisnem r1 onda se zaleti i ispadne o tome govorim...

24. The Following User Says Thank You to dido27 For This Useful Post:

Pratiš ga na R1 kad ti već pobegne, napisao sam ti šta ti je pametnije.
    Kad kreneš da trčiš za njim dovoljan je dupli pas i ti si već u situaciji da moraš sa golmanom da istrčavaš.
    Upali free training, igraj defanzivu i vidi sam kolika je razlika.

Regular

Pratiš ga na R1 kad ti već pobegne, napisao sam ti šta ti je pametnije.
    Kad kreneš da trčiš za njim dovoljan je dupli pas i ti si već u situaciji da moraš sa golmanom da istrčavaš.
    Upali free training, igraj defanzivu i vidi sam kolika je razlika.
    moracu u pm...nikako da se naviknem da me bar izrade naprave akciju pa da kazem svaka im cas ja ih cascavam golovima....

A imas i u temi za myClub bitnost team spirit segmenta, pa vidi i to.

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast