Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 20 of 46

Thread: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Top Player shokanito's Avatar

Default NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

NOVA LIGA -- Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja - PES liga

1)- pod broj 1 uvesti vise pozicija za koje bi se borili , da se ne bori samo za prvih i zadnjih par mesta. Po novom prva 4 tima u ligi borila bi se za ligu sampiona (novo takmičenje) a tu bi i timovi od 5 do 8 mesta bili verovatno u igri . ispadalo bi 4 tima , 15i 16 bi igrali baraz , a timovi od 10 nadole bi isto se borili da izbegnu baraz.
    tako da 90 posto lige bi se borilo za nesto , bilo bi vise drazi ,uzbudjenja i zelje za igranjem.
    2) LIGA SAMPIONA - novo takmičenej u kojem bi učestvovali prva 4 tima iz sve 4 sezone , a dodao bi i sve prvake ostalih nizih liga, nije malo logicno,ali da bi se skupio veci broj učesnika ,a i biti prvak lige bilo koje nije mala stvar, a ionako bi ti prvaci iz nizih liga bili u losijoj poziciji jer bi timove prvo birali najbolji , birali bi se timovi koji stvarno učestvuju u ligi sampiona te godine.. U svakom serjalu pesa , igrale bi se dva puta Liga Sampiona. prva kad se zavrsi 4 sezona lige, igrali bi na pes 15 ligu sampiona, a isti ti timovi koji su izborili mesto , igrali bi i u oktobru sledece sezone , kada izadje pes 16.

3) Druga liga i treca liga i ostale nize lige nadamo se da ce ih biti , po istom sablonu , mnogo pozicija koje odlucuju nesto i unose uzbudjenje u takmičenju.
    Takodje uveo bi da , posto je nas jezik prilično jasan a i brojevi , da se nekopiraju tamo neki "premieri " i divizije , pa da imamo nelogicnosti da je prva divizija ustvari druga liga u klasik , a prva divizija u manager prva liga .
    Postoje vrlo jasni brojevi , 1, 2 ,3 , 4 , 5 , 6 , 7 .. pa tako neka se i zovu lige.

4) po novom sistemu , nema zamrzavanja statusa i slicno ,znači, ako neko naprimer iz prve lige neigra neku sezonu iz bilo kojih razloga , iz nedelje u nedelju pisace se sluzbeni , ako neodigra nijednu , 0 bodova ,znači ispada i sledece sezone se nalazi u drugoj ligi . ako pauzira i drugu sezonu , one tamo bice u trecoj ligi. sluzbeni da se pisu iz nedelj u nedelju kad i svima , pa ako se neko pojavi posle odsustva ,recimo u drugoj polusezoni , da moze da igra utakmice pa i da izbori opstanak.
    ovim sistemom imali bi 5 liga po broju prijava za pes 14 , stim sto bi bio mnogo veci broj odigranih utakmica , zbog vise pozicija na tabeli koje odlučuju . nadam se u pes 15 i 10 liga . svako bi nasao svoje mesto u nekoj ligi pa ko je gubio u trecoj , pobedjivo bi u 4,5 oj , i bilo bi mu zanimljivo.

Nadam se da ce biti 10 liga po novom sistemu u pes 15 , za najvecu ligu na svetu . PES SERBIA - WORLD No1

2. The Following 3 Users Say Thank You to shokanito For This Useful Post:

G.O.A.T. Stević's Avatar

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Ako zaista bude toliki broj prijava, takmičari bi mogli da se podele po regijama. Recimo da se Srbija podeli na par regija i svaka regija bi bila kao u stvarnosti neka država. Samim tim Liga Šampiona bi bila mnogo zanimljivija. Čak bi mogli i koeficijenti da se dodele kao što to čini UEFA, pa recimo najjača regija bi imala direktno 2 učesnika LŠ, dok neke druga bi imala samo jednog direktno i 2-3 kroz kvalifikacije, sve zavisi od jačine lige.

4. The Following User Says Thank You to Stević For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Bilo je pokušaja sličnih, ali teško opstaju takve vrste liga. Pokušavali smo sa mnogo promena.
    U pes13 smo uveli tzv "Liga 4", gde su bile 4 lige, nezavisne jedna od druge, u prvoj se igralo samo sa engleskim klubovima, u drugoj samo sa francuskim, trecoj samo sa italijanskim i cetvrtoj samo sa spanskim. Prva 4 mesta iz svake lige su isle u Ligu Sampiona, a od petog do osmog mesta u Ligu Evrope. Prva sezona se jedva odigrala, druga je pocela, i čini mi se da se nije ni završila. Jednostavno to teško može opstati iz prostog razloga jer takve vrste liga zahtevaju odrežđen mimimum igrača u svakoj sezoni (u ligi 4 je to bio 48.. eventualno 40)... ako se prijavi manje igrača od tog minimuma, onda jednostavno ne može da se igra sezona.
    Slična situacija je kod tvog predloga. Nisam najbolje razumeo to sa ligom šampiona, šta u slučaju da uvek 4 ista igrača osvajaju prva 4 mesta... onda bi Ligu šampiona igrali samo njih 4?
    A drugo, kažeš u pes14 bi bilo 5 divizija po sezoni, u pes15 se nadaš još više. To nije tačno. Kroz pes14 je ukupno prošlo 96 različitih igrača kroz sve sezone... Ali nikad se nije desilo preko 50 igrača u jednoj sezoni. Po ovom tvom sistemu bi sa 50 igrača se igrale samo 2 divizije? Za treću ne bi bilo dovoljno. U poslednjoj sezoni je bilo nešto više od 30 prijavljenih... a po tvom sistemu je to dovoljno samo za jednu punu diviziju. Jednostavno broj prijavljenih igrača varira od sezone do sezone i to je glavni problem organizacija ovih liga. Jednostavno sistem takmičenja se mora prilagoditi tome da ne zavisi od broja prijavljenih igrača za sezonu. U poslednjoj sezoni u pes12 se npr prijavilo samo 12 igrača. Igrala se 1 divizija, jbg. Da je bio bilo koji drugi sistem takmičenja, sezona se uopšte ne bi mogla ni igrati.
    Što se tiče onog prvog... da se veći broj učesnika bori za nešto (ulazak u viši rang, ispadanje i ostalo)... slažem se, ali opet je teško. Može se desiti situacija da u jednoj diviziji ima 10 takmičara. Po sadašnjim pravilima 3 idu u viši rang, 3 u niži... to je 6 od 10. Sve preko toga bi bilo previše. Zato je malo osetljivo i to menjati.
    Promena u organizaciji u PES 15 će biti svakako, najviše oko načina bodovanja na top listi, ali i organizaciji same lige. Naći ćemo najefikasniji mogući model lige koji bi uspeo da sačuva igrače iz prethodne sezone da igraju i sledeću, kako ne bi dolazilo do velikih promena u divizijama, odustajanjem pojedinih igrača. Ali o tome je još rano pričati, nije ni vreme ni mesto sad za to. Kad se otvori deo foruma za pes15 online, biće više reči o tome.

6. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Mislim da je bio Makibor organizator na ovu LIGU 4,tako da on moze najbojle da kaze kako je ovo funkcioniralo, ja sam ja odigrao 2 sezone,al realno mnogo je bilo teze da odigras Liga 4 nego ova Klasik liga,nije bila mnogo golema zainteresiranost posto taj sto bira prvi na primer u franciju odmerice psg,monako ostali mnogo slabe timove,pa je bilo neigrovo igrati protiv te timove. tako da ja mislim da je najbojle da ostanimo na ovo sto je do sad.

p.s ja sam osvojio Liga Evropa i Super Kup (u koju nisu igrali najbojli igraci pes 2013)

Regular

cim izadje pre order za pc uzimam tako da racunajte odma na mene! a sto se tice sistema meni odgovara kako god zelite,samo nek se igra hehe,posto sam novi ovdje i ne znam mnogo o tome,vi znate najbolje. pozz

Top Player shokanito's Avatar

Default Odg: Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Quote Originally Posted by Toja View Post
    Bilo je pokušaja sličnih, ali teško opstaju takve vrste liga. Pokušavali smo sa mnogo promena.
    U pes13 smo uveli tzv "Liga 4", gde su bile 4 lige, nezavisne jedna od druge, u prvoj se igralo samo sa engleskim klubovima, u drugoj samo sa francuskim, trecoj samo sa italijanskim i cetvrtoj samo sa spanskim. Prva 4 mesta iz svake lige su isle u Ligu Sampiona, a od petog do osmog mesta u Ligu Evrope. Prva sezona se jedva odigrala, druga je pocela, i čini mi se da se nije ni završila. Jednostavno to teško može opstati iz prostog razloga jer takve vrste liga zahtevaju odrežđen mimimum igrača u svakoj sezoni (u ligi 4 je to bio 48.. eventualno 40)... ako se prijavi manje igrača od tog minimuma, onda jednostavno ne može da se igra sezona.
    Slična situacija je kod tvog predloga. Nisam najbolje razumeo to sa ligom šampiona, šta u slučaju da uvek 4 ista igrača osvajaju prva 4 mesta... onda bi Ligu šampiona igrali samo njih 4?
    A drugo, kažeš u pes14 bi bilo 5 divizija po sezoni, u pes15 se nadaš još više. To nije tačno. Kroz pes14 je ukupno prošlo 96 različitih igrača kroz sve sezone... Ali nikad se nije desilo preko 50 igrača u jednoj sezoni. Po ovom tvom sistemu bi sa 50 igrača se igrale samo 2 divizije? Za treću ne bi bilo dovoljno. U poslednjoj sezoni je bilo nešto više od 30 prijavljenih... a po tvom sistemu je to dovoljno samo za jednu punu diviziju. Jednostavno broj prijavljenih igrača varira od sezone do sezone i to je glavni problem organizacija ovih liga. Jednostavno sistem takmičenja se mora prilagoditi tome da ne zavisi od broja prijavljenih igrača za sezonu. U poslednjoj sezoni u pes12 se npr prijavilo samo 12 igrača. Igrala se 1 divizija, jbg. Da je bio bilo koji drugi sistem takmičenja, sezona se uopšte ne bi mogla ni igrati.
    Što se tiče onog prvog... da se veći broj učesnika bori za nešto (ulazak u viši rang, ispadanje i ostalo)... slažem se, ali opet je teško. Može se desiti situacija da u jednoj diviziji ima 10 takmičara. Po sadašnjim pravilima 3 idu u viši rang, 3 u niži... to je 6 od 10. Sve preko toga bi bilo previše. Zato je malo osetljivo i to menjati.
    Promena u organizaciji u PES 15 će biti svakako, najviše oko načina bodovanja na top listi, ali i organizaciji same lige. Naći ćemo najefikasniji mogući model lige koji bi uspeo da sačuva igrače iz prethodne sezone da igraju i sledeću, kako ne bi dolazilo do velikih promena u divizijama, odustajanjem pojedinih igrača. Ali o tome je još rano pričati, nije ni vreme ni mesto sad za to. Kad se otvori deo foruma za pes15 online, biće više reči o tome.

-U ovoj ligi prijavljivalo bi se samo jednom - prvi put , i svako bi posle bio u nekoj ligi u zavisnosti od rezlutata i igranja . znači ako bi neko iz prve lige odigro samo prvu sezonu , a ostale cetri ne , na kraju bi zavrsio u petoj ligi , i pes 16 započeo u toj . nekog bi naprimer smorio neki peč i nebi mu se igralo, neko bi bio na putu i 4 ,5 nedelja dobijao bi sluzbene , kad bi se vratio igrao bi i probao da sačuva mesto u toj ligi. Da pretpostavimo da bi po sezoni odustajalo po 2,3 igrača po ligi kao dosad , opet bi bilo uzbudljivo , jel 6 mesta sa barazom vodi u nizu ligu. A i tih 2,3 po starom sto su odustajali , po novom da se sluzbeni pisu nedeljno kao i dosad, ali da oni ostaju u ligi , stigli bi da odigraju bar pola utakmica .
    Naprimer da se ovaj pes igrao po tom sistemu , sa 96 igrača, na kraju seriala bi se zavrsilo sa pet liga , zadnja peta sa 16 timova , zadnja bi uvek postojala pa bilo 5,10 ili 15 igraca, al neko bi usao odatle u visu a u toj najnizoj bi zavrsili uglavnom oni koji neigraju . Sa ovih 50ak igraca sto je igrlalo zadnju sezonu bilo bi znači za dve ipo lige, ali sigurno bi bilo vise igraca , jel bi svi videli sansu da budu u visoj ligi, a u ovim nizim ligama bilo bi interesanto i onima sto su odustali , sto nisu mogli da podnesu poraze jel su igrali sa mnogo boljim igracima.
    -44 igraca je igralo zadnju sezonu,neko manje neko vise ,neznam kako si izbrojao 30 ak.
    -za ligu sampiona sto nisi razumeo ; da pretpostavimo da bi bilo kao i dosad, uglavnom nekih 5,6 igraca na prva 4 mesta,mislim da je tako , ali sad bi imali motiv vise ,borbu za ligu sampiona . i mislim da bi tu dobili od 4 do 10 učesnika , kroz sve sezone, a ostali broj bi popunili , jeste da je malo nelogicno ,ali reko prvak neke lige je ipak prvak , pa makar druge i trece , a oni bi ionako bili tu u podredjenom polozaju zatosto bi birali losije timove , da racunamo bar jos dve liga puta 5 sezona , jos 10 ak učesnika.. Liga sampiona bi i sluzila kao neka nagrada i takmičenje samo za najbolje , u kojoj bi dodatne bodove za rang listu dobili polufinalisti i finalisti. , a ovi sampioni nizih liga bi se nadali da naprave neko iznenadjenje kao i neki slabiji timovi u ligi sampiona. znači ligu sampiona igrali bi samo timovi koji izbore to plasmanom, pa bilo to 10,12,ili 15,16 , napravile bi se neke grupe. a za sve nas ostale mogo bi i sad da se organizuje neki turnir sa timovima i grupama lige sampiona.
    Ubedjen sam da bi po ovom sistemu zadnju sezonu igralo bar 60,70 igraca . Prvenstevno zbog nedeljnog pisanja sluzbenih ali ostajanja igraca u ligi ,i laganog klizenja ka nizim ligama ,samim neigranjem. i veceg broja liga , vise igraca , pa svako bi se nasao u nekoj ,ko nije pobedjivao u drugoj , pobedjivao bi u cetvrtoj petoj,pa bi imao zelju da igra.
    -Nemoj da gledas na sve tako crno , i sve kao vise posla za sebe ,vise liga , vise sluzbenih,kartona itd... misli malo i na igrače PES SERBIA

Edit Tim darko_pfc's Avatar

Prvo, svaka cast za konstruktivan predlog. Usvojice ovi ako misle da treba i ako je korisno. Neka usvoje bar nesto, ne mora sve, ako nije sve idealno. Ustvari ajde da ne pricam u mnozini ako samo Toja odlucuje kao organizator.

Mesta na kojima sam zavrsavao sezone: 7, 7, 4, 6, 3*. Dakle nije mi nikad falilo mnogo da odem u visi rang, bilo je tako blizu, a tako daleko. U poslednjoj mi je trece mesto dzabe, jer je i zavrsna sezona. Mozda nije dzabe ako se nadjem u premieru u sledecem PES-u (posto sam igrao sve sezone i delim 11. mesto na top listi, mozda i kroz kupove izboreno). Mozda cu uspevati kroz sezone da opstajem u toj ligi, dakle sa 12-13. mestom imao bih vise nego sedmi u nizoj ligi i to je po meni glupost, sto su se neki provlacili. Da sam imao sansu da igram baraz sa nekima odande, siguran sam da bih neki put uspeo i zasluzio mesto tamo, jer sam uveren da sam bolji npr. od Cevalija. Opstajao covek i sa -38 gol razlikom.
    Sebe sam uzeo onako za primer, sigurno ima drugih slicnih, ne pricam da bi samo meni bilo bolje, samo kazem da neke stvari nemaju puno logike. Neko ko jedva opstaje sa losom igrom da ima bolji zreb u kupovima i bolji klub od onog koji je drasticno bolji u drugoj ligi, pa i u kupovima... nema smisla. Dobijali smo nekakve poene za redovnost (ja ih tako nazivam, Toja ne), a mnogo puta nisam dobio te poene jer je neko te nedelje nedostajao, iako sam bio tu non-stop. Neko vezuje poene, mnozi, jer ima srece (nista drugo) sto su mu protivnici tu, a drugi (jednako redovan ili i vise) izvisi zbog necije nemarnosti. Cista glupost. Na kraju su i ukuniti jer su mnogi bili odsutni, retko ko bi dobijao za sve odigrane meceve te nedelje, ali debilno je i ukidanje prema onima koji jesu bili redovni i odigrali su sve. Razumem da Toja nema tu moc da procenjuje koliko je ko bio prisutan na chatu ili na forumu, ali samo mala korekcija, da dobije dodatne poene te nedelje onaj koji odigra sve uz dobijenu pobedu (sluzbenu), doterao bi stvar.

*Mala napomena, imao sam 4 sluzbene pobede u poslednjoj sezoni jer neki nisu dolazili. Cetvrti je imao valjda 6 takvih pobeda i nekoliko neresenih. Dolazio je samo poslednjih par dana, redovnost ocajna. Kako se sada oseca onaj peti, redovniji, sa dva boda manje, sa manje takvih pobeda, nemam pojma.

I ovaj predlog Shokanita ima mana.
    - Broj ucesnika, OK, korigovati na 16 ili 18 timova. Ako je 16, onda neka po 3 idu gore dole, uz 2 baraza. Mozda ce biti vise igraca nego u 2014 jer je PES malo jeftiniji i dosta doteraniji.
    + Baraz obavezan. Slazem s tim predlogom.
    + I Liga sampiona je dobra stvar, jer neko prosto izdominira i u trecoj, cetvrtoj ligi, pa po kvalitetu zasluzuje da igra cak sa najjacima i bolje bi se nosio s njima nego oni koji jedva opstaju u najjacoj ligi.
    + Sluzbene takodje podrzavam, svake nedelje, bez smesnih odlaganja. Ajde i da neko jednu ili dve nedelje u sezoni bude odsutan uz obaveznu najavu toga, ali odsustvo se dozvoljavalo stalno, cak i onome koji se ne javi, neko je mogao da odigra sve meceve na samom kraju sezone.
    - Mana je sto ta neka poslednja liga, sa 90% igraca koji ne igraju, ne bi imala smisla. Prijave su OK i broj ucesnika po ligama se moze malo korigovati kao sto se i do sada vecito radilo.
    + Nazivi liga. Sto da ne. Ovako smo kao Englezi, jos samo fali Championship. Mada i srpska liga je isto tako "Super" nenormalna.

+ Dodao bih, dozvoljeno vreme za biranje timova ako je moguce da se skrati za 15-30 minuta, nekad je suludo cekati nekog 1h iako se 99% nece pojaviti, ima takvih. Neodgovorno je i s njihove strane sto nisu rekli nekome sta da bira umesto njih...
    + Zbog dominantnosti nekih u nizim ligama ili losih igara onih koji se provlace u visim, mogao bi neko na top listi da dobije tih -38 ili +20, tacnije koliko ko ima gol razliku. To ne bi preterano uticalo na poredak, ali bar bi uticalo malo u onim slucajevima kada je neko visoko plasiran u nizoj ligi, a neko skoro na dnu jace lige, i jednak broj poena dobijaju za to... Neko se snalazi s novim patch-om, neko ne. Ovime bi se po zasluzi bar malo nagradjivali oni koji dobro igraju.

Samo da dodam nešto za nazive liga. Najbolje je I, II, III, IV... 1,2,3,4...

Obratite pažnju na lige u Srbiji. Ne postoji nijedna druga liga... najjači smo... Super liga, Prva liga srbije, Srpska liga, Beogradska zona, Prva beogradska liga, Opštinske lige....

Kompleksi su čudo....

Modulator Toja's Avatar

Default Re: Odg: Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    -U ovoj ligi prijavljivalo bi se samo jednom - prvi put , i svako bi posle bio u nekoj ligi u zavisnosti od rezlutata i igranja . znači ako bi neko iz prve lige odigro samo prvu sezonu , a ostale cetri ne , na kraju bi zavrsio u petoj ligi , i pes 16 započeo u toj . nekog bi naprimer smorio neki peč i nebi mu se igralo, neko bi bio na putu i 4 ,5 nedelja dobijao bi sluzbene , kad bi se vratio igrao bi i probao da sačuva mesto u toj ligi. Da pretpostavimo da bi po sezoni odustajalo po 2,3 igrača po ligi kao dosad , opet bi bilo uzbudljivo , jel 6 mesta sa barazom vodi u nizu ligu. A i tih 2,3 po starom sto su odustajali , po novom da se sluzbeni pisu nedeljno kao i dosad, ali da oni ostaju u ligi , stigli bi da odigraju bar pola utakmica .
    Naprimer da se ovaj pes igrao po tom sistemu , sa 96 igrača, na kraju seriala bi se zavrsilo sa pet liga , zadnja peta sa 16 timova , zadnja bi uvek postojala pa bilo 5,10 ili 15 igraca, al neko bi usao odatle u visu a u toj najnizoj bi zavrsili uglavnom oni koji neigraju . Sa ovih 50ak igraca sto je igrlalo zadnju sezonu bilo bi znači za dve ipo lige, ali sigurno bi bilo vise igraca , jel bi svi videli sansu da budu u visoj ligi, a u ovim nizim ligama bilo bi interesanto i onima sto su odustali , sto nisu mogli da podnesu poraze jel su igrali sa mnogo boljim igracima.
    -44 igraca je igralo zadnju sezonu,neko manje neko vise ,neznam kako si izbrojao 30 ak.
    -za ligu sampiona sto nisi razumeo ; da pretpostavimo da bi bilo kao i dosad, uglavnom nekih 5,6 igraca na prva 4 mesta,mislim da je tako , ali sad bi imali motiv vise ,borbu za ligu sampiona . i mislim da bi tu dobili od 4 do 10 učesnika , kroz sve sezone, a ostali broj bi popunili , jeste da je malo nelogicno ,ali reko prvak neke lige je ipak prvak , pa makar druge i trece , a oni bi ionako bili tu u podredjenom polozaju zatosto bi birali losije timove , da racunamo bar jos dve liga puta 5 sezona , jos 10 ak učesnika.. Liga sampiona bi i sluzila kao neka nagrada i takmičenje samo za najbolje , u kojoj bi dodatne bodove za rang listu dobili polufinalisti i finalisti. , a ovi sampioni nizih liga bi se nadali da naprave neko iznenadjenje kao i neki slabiji timovi u ligi sampiona. znači ligu sampiona igrali bi samo timovi koji izbore to plasmanom, pa bilo to 10,12,ili 15,16 , napravile bi se neke grupe. a za sve nas ostale mogo bi i sad da se organizuje neki turnir sa timovima i grupama lige sampiona.
    Ubedjen sam da bi po ovom sistemu zadnju sezonu igralo bar 60,70 igraca . Prvenstevno zbog nedeljnog pisanja sluzbenih ali ostajanja igraca u ligi ,i laganog klizenja ka nizim ligama ,samim neigranjem. i veceg broja liga , vise igraca , pa svako bi se nasao u nekoj ,ko nije pobedjivao u drugoj , pobedjivao bi u cetvrtoj petoj,pa bi imao zelju da igra.
    -Nemoj da gledas na sve tako crno , i sve kao vise posla za sebe ,vise liga , vise sluzbenih,kartona itd... misli malo i na igrače PES SERBIA
    Da se prijave vrše samo na početku i nikad više ne dolazi u obzir, a evo i zašto:
    Opet ponavljam, pes14 lige je igralo 96 igrača, ali kroz 5 sezona. Prve sezone (znači u početku) se prijavilo oko 70 takmičara, i od tih 70, više od pola je prestalo da igra! Svega 30-ak njih je ostalo do kraja. Ostali se priključe u nekoj od narednih sezona (pa i ti si bio medju njima). Po tvome bi ispalo ako sam dobro razumeo da se naprave u početku 3 (eventualno 4) divizije, i na kraju bi se to svelo na dve male divizije koje bi se igrale, i još dve u kojoj bi svi mečevi bili završeni službenim rezultatima? Uzimajući u obzir primer iz pes2014, u poslednjoj sezoni u serijalu bilo bi 40 neaktivnih igrača koji bi dobijali službene rezultate kroz celu sezonu, što je potpuno neozbiljno. Ako misliš da grešim, evo ti spisak prijavljenih za prvu sezonu: http://www.pes-serbia.com/threads/30...-1-online-lige , i uporedi, koliko njih je ostalo tu do kraja: http://www.pes-serbia.com/threads/32...-5-online-lige . Mnogo manje od pola. Manager liga služi za to da svake sezone igraju isti igrači, da ima zanimljiv sistem takmičenja, da nema velikih promena. Ali ova klasik liga služi za kvalifikovanje u tu manager ligu. I još nešto, nije tačno da je do sad 2-3 igrača po sezoni odustajalo od lige... pogledaj sezonnu 1 i sezonu 2... skoro 20 igrača promenjeno. Upravo zbog toga se desi da nekad i prvih 5 predju u viši rang.
    I ponavljam, klasik liga mora biti takva da bez obzira na broj prijavljenih igrača u sezoni (bilo 12 ili 112) može da se igra. I mora biti takva da će omogućiti igranje onima koji odma kupe pes čim izađe, ali i onima koji kupe u maju mesecu, pa tad vudu želeli da počnu sa ligom. I zbog toga prijave moraju biti svake sezone. Promene mogu razmotriti, uvek... ali moraju da se uklapaju sa uslovima koje sam sad naveo.
    Što se tiče imena divizija, to je bre najmanji problem

@darko, Tačno je da si svaki put bio blizu prelaska u premier, ali gledaj objektivno. Završiš sezonu na četvrtom mestu. Ta 3 igrača koja su bila ispred tebe odu u viši rang, a 3 iz višeg ispadnu u niži. Onda kada su ovi bolji od tebe otišli u viši rang, a u tvoj rang došli najlošiji iz premier divizije, očekuje se valjda da uzmeš u narednoj sezoni titulu, jer nema više tih boljih. A ti u narednoj sezoni odeš na šesto mesto. A ulazak u viši rang u toj sezoni obezbedi MakiBor, koji je ispao sezonu pre iz premier divizije (bio ispod cevalija kojeg pominješ), a u d1 bude bolje plasiran na tabeli od tebe. Ne kažem da ti ne zaslužuješ premier, naprotiv... ali se ne slažem sa tim da četvrto mesto na tabeli u d1 sigurno bolje igra od cele donje polovine u premieru. Premier divizija je za klasu jača od ostalih divizija, i mnogo je teže tamo igrati. To dokazuju činjenice i da je 90% igrača koji ispadnu iz premiera, uspelo da se vrati gore već naredne sezone, tako što u d1 budu medju najboljima. Primer iza to jesu Lune, cevali, Makibor, a u prethodnim godinama smo i ja i miha ispadali i vraćali se u premier za jednu sezonu.

Top Player Lune83's Avatar

Ne moze da se planira nista unapred dok se ne bude znao tacan broj igraca koji hoce da ucestvuju u ligi. Prema tome se valjda i pravi sistem kako liga treba tj. moze da izgleda. Tako da smatram da je Toja u pravu. Ok je napraviti model takmicenja, ali da bi se on primenio,mora da se zna tacan broj "sigurnih" ucesnika koji nece odustajati od lige,kupa,lige sampiona,lige evrope.... posle petog kola ako ih neko napuni ili im odjednom iskrsne nesto nepredvidjeno. Moze i ovako :

pod pretpostavkom da ce biti 20 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 30 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 40 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 50 igraca---bice sistem taj i taj....

Ali opet,slazem se sa Tojom da prvo mora da se zna tacan broj "sigurnih" ucesnika da bi bilo sta moglo da se planira i sprovede u delo.

A sto se tice Shokanito-ve ideje u vezi lige sampiona,u potpunosti se slazem samo ja sam to zamisljao na ovaj nacin :

Kontaktirati prijateljske forume ( Hrvatska,Rusija,Ukrajina,Gruzija,Nemacka) valjda ima jos neki
    Dogovoriti istovremeni pocetak lige i zavrsetak
    Prva cetiri u ligu sampiona iz svakog foruma i dalje se prati sablon prave lige sampiona

Sto se tice liga,tu imam samo jedan predlog. Ja sam za to da maksimum dve ekipe idu i visi rang i dve da ispadaju u nizi. Mislim da bi se na taj nacin podigao kvalitet svake lige,koliko god ih bilo i dosta otezao ulazak u visi rang koji je cilj svima nama i samim tim povecalo bi se interesovanje i rivalitet. Igraci bi pred sobom imali tezak cilj i samim tim vece zadovoljstvo ako ga ostvare jer znaju da su teskom mukom dosli do istog pa se ni u vecem rangu nece opustati i strahovace od ispadanja jer vec znaju kolike su muke da se u isti upadne ili ispadne u nizi

14. The Following User Says Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Upravo je to problem. Nemoguće je znati broj sigurnih učesnika, a model se ne može praviti u odnosu na pretpostavke.
    Jednostavno bilo je situacija da u sezoni učestvuje i 80 ljudi i 12 ljudi. Model mora biti takav da se liga igra bez problema u oba slučaja.

Da 2 igraca idu dole, gore, to je tek suludo Lune, izvini ali tako mislim, siguran sam da bi se mnogi svercovali, kao sto to i sada rade, koji crni kvalitet. To sto su se neki vratili je igrom slucaja. Cast izuzecima, znalcima. Odgovor je i Toji koji kaze da sam morao da osvojim neku sledecu ligu ako sam pre toga bio cetvrti. Zavisi ko ti dodje iz slabije lige. Eto koliko je slaba. Mora mnogo da se poklopi ili bar nesto od ovoga, da imas srece da dobijes vise sluzbenih od drugih, takodje vise "konami meceva", pobeda u poslednjim trenucima uz sumnjiv faul, penal i slicno. Mali broj poena tu utice, mozda sam nerealno zbog nekih pravila bio visoko plasiran, cetvrti, mozda je realno peto mesto za mene, nerealno nisko sedmo, takodje zbog pravila ili neke srece. Malo tu poena utice za nekoliko mesta ako pogledas. Mora i da ti ne bude tad u ligi sveznalica Fone ili bager Lemi itd. Da ne duzim o tome, to je neko moje razmisljanje, ne mora da se slaze neko, ali znam koliko znam, koliko mogu i sta sve moze da utice. Ne zelim da ispadne da pricam samo o premier i prvoj diviziji, bilo je igraca i iz slabijih liga koji su tvrdili da je neka iznad njih slabija po kvalitetu od njihove.
    Kad sam vec kod tog svercovanja, sta je sa barazom, na to nismo dobili odgovor. Sta bi tome falilo? Da, ima i onih koji su nekad cetvrti i ne bi pobedili nikog iz vise lige, a ima i cetvrtih koji bi pobedili pola. Ima raznih igraca, vrlo dobrih i losijih, a plasman na tabeli ne pokazuje sve uvek najbolje (dokaz sam izneo u postu iznad kada je cetvrti pod cudnim okolnostima ispred petog, a takvih primera je sigurno na nekoliko pozicija u svakoj ligi, svake sezone). Nista ne skodi da se pruzi prilika za baraz, pa sta bude.
    Predloge imas Tojo i voleo bih da ozbiljno razmotris sve stvari da bi odgovaralo vecini igraca, a ne samo premijerligasima (donjem domu). Ako budem nekad bio u toj najjacoj ligi, mislim da ne bih imao nikad manje od -10 gol razliku, sto je daleko vise od mnogih koji nisu izasli iz nje nikada, znaci opstajao bih ako sam redovan i sa tim nekim osrednjim igranjem, ali voleo bih da igram sa onima iz slabije lige, da se i njima pruzi prilika, posto vidim kako je, bezveze, nezahvalno. Da ne govorim o tome da neko nastreba novi PES, legne mu, zna sve fore, dominira 2-3 sezone, a onda mu je gol razlika u debelom minusu, cim su i drugi naucili sve fore, sve u odbrani i sve ili ono sto najvise prolazi u napadu.
    I odgovor oko pisanja sluzbenih ako moze, posto nedostaje. Ne da se samo prve sezone glumi strogoca i pise se svake nedelje, a onda sve opustenije, sve vise odlaganja rokova. Jos ispadnu grbavi oni koji pitaju nakon par nedelja sta je sa tom utakmicom, dolazi li rival ili ne i kad ce da se pise.
    Kao i za gol razliku, mozda isprva deluje bezveze pisati poene za to, ali kad se pise za redovno odigravanje tj. na srecu nalazenje svojih rivala, onda je ovo smislenije, po realnijoj zasluzi. Bolje to bar malo da utice na poredak, nego redovnost (sreca) koja cesto zavisi od redovnosti drugih...
    Zbog moguceg licnog prozivanja ovoga ili onoga u cilju pojasnjavanja, kao i razlicitih tumacenja stvari, u sta ne zelim vise uopste da ulazim, moze naravno i lock do pojavljivanja novog PES-a i prijave svih igraca sa diskom i zeljom za ucestvovanjem, ali ako je moguce bar tad primeni bar nesto sto ne bi skodilo.
    Ako sam vec u mng, a klasik lige dodju kao kvalifikacije, onda sam uspeo, pa da, jeste mi ono vaznije, ali i ovakvo takmicenje mi se svidja, samo ne volim mnogo nebitnih stvari da utice i da se pravila menjaju ili ne primenjuju sva tokom sezone. Budi rigorozan, bez obzira da li bi to smanjilo broj aktivnih igraca ili ne. Kalkulantima i zabusantima sve najgore.

Modulator Toja's Avatar

ODgovoriću ti na to. Ali da me neko ne bi pogrešno shvatio, pre svega da na pomenem, nisam od onih koji se inate, kontriraju, slušaju samo sebe (jer možda sad to tako izgleda), samo uzimam u obzir sve stvari, sve moguće scenarije, i iskustva iz poslednje 4 godine organizovanja ovih liga.

Baraž - nemam ništa protiv, čak mi je i zanimljiv, i ja sam bio među prvima koji su tražili da se u manageru uvede baraž. Ali opet, ovo nije manager, ovo je klasik liga. Nije zacementirano da 3 ulaze u viši rang. Zapravo je pravilo da najmanje 3 ulaze u viši rang. Dešavalo se da i po 7 igrača iz nišeg ranga udju u viši. U pes13 je čini mi se jednom cela jedna divizija prešla u viši rang. U pes14 je bila na kraju prve sezone bila slična situacija... cela d3 je otišla u d2. Ajde izmedju premier i d1 nema preterano velikog odstupanja, pa ti zato izgleda čudno jer nema baraža. Ali ako samo gledaš premier i d1, onda su subjektivan, jer se ti tamo nalaziš. Organizator lige ipak mora biti objektivan, meni su potpuno jednako važe i premier divizija i d3. I da ti odgovorim kontra pitanjem. Šta ako u d1 5 učesnika koji su izborili opstanak u d1 ne budu želeli da igraju narednu sezonu, zašto i sa kim da četvrti iz d2 igra baraž? U tom slučaju bi 7-8 ljudi ušlo iz d2 u d1. A da deveti na tabeli d2 igra baraž sa osmim na tabeli u d1, složićeš se, neozbiljno je. Isto tako je neozbiljno da pravilo bude "ako se svi prijave onda ima baraža, ako neko odustane, onda nema". Jednostavno, ili ima, ili nema. Između prmier i d1 nije bilo preterano velikih promena, ali niko ne može garantovati da ih neće biti. U pes13 je u jednoj sezoni prvih 5 ušlo u premier iz d1, i to je po meni i previše. Mnogo bi lakše bilo da uvek imamo iste igrače, ovako me morate razumeti da nije jednostavno i da se sve mora uzeti u obzir.

Službeni - Verujem da ti nije namera bila da baš tako kažeš "samo prve sezone se izigravala strogoća, a posle nije bilo službenih", jer malo nije baš ok sa tvoje strane da kažeš, jer sam svako nedelje ostajao budan do 2 ujutru da bih pisao službene, dodavao nagradne bodove u top listu, ažurirao top listu... i to sam radio uvek tokom cele sezona. Ako ne veruješ, pogledaj u obaveštenjima http://www.pes-serbia.com/threads/30...5%A1tenja-lige. Svaka nedelje uveče posle ponoći upisani službeni i bodovi za redovnost i napisano obaveštenje o tome. Sa tim sam prestao u maju, kada se igrala četvrta sezona jer su tad bile one poplave i drugi deo četvrte sezone je bio bukvalno otvorenog tipa, jer se nije mogao poštovati kalendar zbog tih poplava. Peta sezona je takođe bila otvorenog tipa, i samim tim se ne mogu pisati službeni u sred sezone, već tek na kraju.

Bodovi za gol razliku - neće biti. Takođe zbog ranijih iskustava kad smo nagrađivali najbolju gol razliku na kraju sezone, najviše datih golova, najboljeg strelca i ostalo... počelo je iživljavanje nad protivnicima... ovi "jaki" su davali slabijim protivnicima i po 16 golova, što je za mene (a i većinu ostalih) nepoštovanje protivnika. Kap koja je prelila čašu je bilo u pes13 hadisovo iživljavanje nad customom sa wagnerom i laganje za broj postignutih golova, sve da bi se dokopao te nagrade. Tada su i u manageru ukinute sve nagrade vezane za najboljeg strelca, asistenta, gol razliku, broj golova... a u klasiku službeni rezultati od 3:0 pretvoreni u 1:0, kako se ne bi nabijala gol razlika.

Slazem se sa tobom i postujem tvoj rad i nacin na koji si se posvetio svemu ovome, ali... Nisam igrao tu online ligu i mozda je glupo da govorim o tome. Mislim da je glupo ukidanje najboljih strelaca, asistenta itd... Kazes izivljavanje? Pa dobro, realnost je nekad surova, svako igra mec kako zna i ume, ne vidim sta je lose u tome "napuniti" protivnika. Automatski utices na psihu sledeceg protivnika kome nije svejedno, sigurno. Nije odigrao utakmicu na svom nivou, on je kriv, a ne bolji igrac od njega. Licno volim da igram napadacki, otvoren i nemilosrdan fudbal. Volim dosta golova na mecu, jos vise kada oderem protivnika. Ne vidim zasto se taj neki moj trud zanemario zbog nejakih protivnika. Ako im smeta to onda nemoj da igraju, njihova je krivica sto nisu na mom ili sto nisam ja na necijem nivou pa me odere ili ga oderem. Moze da vam se ne dopadne i da ja ispadnem ovakav i onakav, ali to je fudbal. Ne podrzavam to laganje u vezi golova, zato postoji SS i kraj price.

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by DM11 View Post
    Slazem se sa tobom i postujem tvoj rad i nacin na koji si se posvetio svemu ovome, ali... Nisam igrao tu online ligu i mozda je glupo da govorim o tome. Mislim da je glupo ukidanje najboljih strelaca, asistenta itd... Kazes izivljavanje? Pa dobro, realnost je nekad surova, svako igra mec kako zna i ume, ne vidim sta je lose u tome "napuniti" protivnika. Automatski utices na psihu sledeceg protivnika kome nije svejedno, sigurno. Nije odigrao utakmicu na svom nivou, on je kriv, a ne bolji igrac od njega. Licno volim da igram napadacki, otvoren i nemilosrdan fudbal. Volim dosta golova na mecu, jos vise kada oderem protivnika. Ne vidim zasto se taj neki moj trud zanemario zbog nejakih protivnika. Ako im smeta to onda nemoj da igraju, njihova je krivica sto nisu na mom ili sto nisam ja na necijem nivou pa me odere ili ga oderem. Moze da vam se ne dopadne i da ja ispadnem ovakav i onakav, ali to je fudbal. Ne podrzavam to laganje u vezi golova, zato postoji SS i kraj price.
    Svi smo mi ovde različiti, ima osoba koji se dosta posvećuju pesu, svakim danom traže nove fore, načine igranja, formacije, bugove... a ima i onih koji igraju kad uhvate slobodno vreme, radi zabave. I npr da dodje jedan Kepa, koji je bez konkurencije najbolji ovde i da hoće može svakog pobediti ovde dvocifrenom razlikom, da igra protiv perice, koji ima želju da igra, ali jednostavno nije mu pes sve u životu, već igra radi zabave, pa ga napuni 15 golova razlike? Šta je tu zanimljivo? Ponizio protivnika, a on došao da igra radi zabave? Jednostavno je glupo, a samim tim se teraju igrači sa sajta. Nije zabranjeno da ti nekog napuniš, ali opet mislim da je druženje bitnije od same igre i rezultata. Ako već vodiš 7-8 razlike, ne vidim svrhu da i dalje koristiš bagove i ostalo, da bi postigao još toliko golova. Ja, recimo, posle 3-4 razlike (kad se desi ) pokušavam postići kol iz daljine, neki lep pogodak, i ostalo... nije mi cilj poniziti nikog. Ali da se gol razlika dodatno boduje, jednostavno bi se sve svodilo na to "daj da ga što više napunim" i izgubila bi se ta neka pozitivna atmosfera koju imamo ovde godinama, i po čemu se razlikujemo od "konkurentskih" liga. Kod nas je sve zasnovano na druženju i zabavi

Što se tiče strelaca i to... to je više izraženo u manager ligi, gde se i dalje svake sezone računaju strelci, samo najbolji ne dobijaju finansijske nagrade kao pre. Kao što sam naveo, razlog tome je odvratan način igre... kad je najbolji strelac donosio finansijske nagrade, igra u svakom timu se svodila na jednog igrača. Ne mogu ti opisati koliko je to odvratno izgledalo, teško je objasniti dok se ne vidi. Svako ima u svom timu jednog igrača sa kojim pokušava biti najbolji strelac, i igra samo s njim, Ako neki drugi igrač dodje u situaciju 1na1, neće da šuta sa njim, već se vraća nazad da traži tog igrača koji ima šanse da bude najbolji strelac i dodaje njemu kako bi taj igrač dao gol. Igra postaje jako odvratna kad se svodi samo na to. A kap koja je prelila čašu je meč hadis - customizer, kad je veza pukla pri rezultati 6:0 za hadisa, pa nije bilo ss-ova. I došao hadis i napisao izveštaj "Wagner dao svih 6 golova". A customizer je rekao da to nije tačno jer se dobro seća da je jedan gol postigao Pirlo iz penala, a drugi gol neki treći igrač glavom, i onda je nastala svadja i haos i kazne i pretnje odustajanjem, jer nismo hteli da priznamo wagnerove golove bez ss-a koji to dokazuju. I jednostavno izbacili smo nagradu za strelce i time rešili problem.

20. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Okej. Okej. Kako god. Ja sam samo rekao neko svoje misljenje. U pravu smo donekle i ti i ja. Razumem o cemu govoris i slazem se.
    Kepa, a? Pobedio me u Krusevcu pre 2god na turniru u Plan B-u jedva, 5-4 za njega u obe. To mi je bio prvi turnir u zivotu. City vs Real. Mozda se i on seca tog meca. Ronaldo mi je "pucao" tada, jedva se odbranio i na kraju me dobio. To nikada necu da mu zaboravim, revansiracu mu se nekada. Hehe.

22. The Following User Says Thank You to DM11 For This Useful Post:

a ti si taj secam se toga, ti si mi tu bio ubedljivo najtezi, mnogo ludi mecevi bili

24. The Following User Says Thank You to Kepa For This Useful Post:

@Toja
    Nemam pojma, moguce da sam pogresno video ili se uhvatio te neke otvorene sezone, delovalo mi je da se nije pisalo svake nedelje, nekima.
    Baraz, ne gledam samo meni bliske lige, govorim za sve, samo iz nekih ne poznajem skoro nikoga i ne pratim desavanja, ali ocigledno zelim da se na sve primeni ako je moguce. Ako iz nekog razloga (odustajanje) vec predje 5 u visu ligu, ne bi bilo potrebe za barazom, meni takvo pravilo ne bi bilo glupo, samo da sto vise prolazi ili se spusta, jer tako mislim da zasluzuju svojom igrom, formom, mozda i vremenom provedenim. Ako neces da primenis to ne moras, tebi moze da se ne svidja ili ne cini pogodnim. Razmislicu da li cu tako ucestvovati. Ne bi ni ti patio za mnom.
    Gol razlika, ne znam kako je pre bilo, ali ovo sto sam predlozio mislim da ne bi mnogo uticalo. Zabrani vise od 7 ili 8+ pa kaznjavaj na neki nacin.

Modulator Toja's Avatar

Preteruješ sad. Ne mogu zabraniti nikome da pobedi više od 7,8 razlike, bilo bu suludo
    Za baraž sam ti već rekao šta imam, teško je ubaciti to pravilo kad se ne zna koliko ispada i koliko ide gore. Uvek je različito i zavisi od mnogo faktora. Ne mogu u pravilima lige upisati da četvrti na tabeli igra baraž, kada ne mora značiti da igra. Tebi darko kao da je mnogo krivo što nisi uspeo ni jednom da se plasiraš u premier... a šta da si uspeo i da si ispao? Verujem da bi drugu priču pričao.
    Sve u svemu biće nekih promena, predlozi su uvek dobro došli

Što se tiče top liste, tu najviše planiram da izmenim sistem bodovanja. Po trenutnom načinu najviše ispaštaju novi igrači, koji krenu igrati pes od ovog serijala. Za njih je sigurno da kreću iz poslednje divizije, i ako su dobri i stvarno zaslužuju mesto na vrhu top liste, prvo mora da prodje 3-4 sezone da uđu u premier, pa tek onda da dobiju priliku da osvoje veliki broj bodova na top listi. A za to vreme se ovi što redovno igraju premier "odlepe" na top listi... što po meni nije ok. Evo igrom slučaja ovog puta je pilojac uspeo doći do vrha top liste iako je bio nov igrač i krenuo iz poslednje divizije... ali jbg, nije svako pilojac. Po meni ltlueda i Eldinho takodje zaslužuju biti na samom vrhu. Zato planiram neke promene tipa da svaki prelazak u viši rang donosi dodatnih 300-400 bodova. Takodje čak i planiram određene negativne bodove za ispdanje. Ili za igrača koji propusti neku sezonu, na kraju te sezone gubi 50% bodova koje je zaradio u prethodnoj koju je igrao. Time bih i naterao igrače da igraju što više sezona. Ali otom potom, to bodovanje treba pažljivo izračunati, kako bi se sve poklapalo i bilo realno.

Regular PESEX's Avatar

Default Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

можда би најбоље било да се тимови рангирају као у аргентини... За испадање у нижи ранг се бодују претходне 3 сезоне, а сваке полусезоне имамо ново бодовање, па се на крају игра супер куп.. Знате већ и сами како то аргентинци раде

Page 1 of 3 123 LastLast