Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 41 to 46 of 46

Thread: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Modulator Toja's Avatar

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Odgovoricu ti jednostavno pošto ne voliš da filozofiram.

Manager ligu neće igrati svako ko poželi, niti će biti treće divizije sve dok u klasiku ne bude makar preko 100 redovnih igrača koji će je redovno igrati. Manager liga ima svoje uslove, stvorena je sa razlogom pre mnogo godina, i zasnivaće se na tome. Ne postoji dovoljan broj igrača koji ispunjavaju uslove za pune 3 divizije manager lige.

Sto se tiče famoznog baraža, možda ga bude čim neko drugi preuzme vodjenje klasik lige. Nadam se već sutra.

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Shokanito i Darko, evo imam ja par pitanja za baraz taj. Uzmimo trenutnu situaciju u premijer ligi i diviziji 1.

Nakon zavrsetka regularnog dela takmicenja AST kao 13. u PL i Milosviper kao 4. u D1 igraju baraz za opstanak/ulazak u PL. AST pobedi i izbori opstanak. U medjuvremenu, par dana pred pocetak lige, ltlueda i dan1lo kao 1. i 2. u D1 odustanu od daljeg takmicenja iz nekih privatnih razloga. Sada imamo da je darko 1. u D1, Milosviper 2. a Ipisi 3. i oni idu direktno u PL. Znaci Milosviper koji je izgubio u barazu ide regularno u PL. A Loki87 koji sada dolazi na 4. mesto zahteva da igra baraz opet sa AST-om.

ili

Milosviper odustane i ti ubacis Ipisiya kao 4. na mesto koje vodi u baraz. Onda dodje AST i kaze : "Ne pada mi na pamet da igram baraz sa ipisiyem jer je moj protivnik Milosviper odustao i prema tome ja oba meca baraza treba sluzbeno da dobijem i samim tim izborim opstanak".

ili

AST i Milosviper odigraju baraz, AST dobije a potom 12. u PL (King) odustane od daljeg takmicenja. Fali jedno mesto u PL. OK, ko onda popunjava PL, da li Milosviper koji je izgubio u barazu ili mozda 5. iz D1 (Ipisiyi) ide direktno preko Milosaviper-a (4. u D1) u PL, ili Milosviper ide direktno iako je izgubio a AST mora da igra opet barazni mec sa Ipisiyem?

ili

AST izgubi u barazu od Milosviper-a, ali Darko kao 3. u D1 odustane od daljeg takmicenja. Znaci Milosviper ulazi direkt kao 3. a onda ipisiyi kao 4. hoce da igra baraz opet sa AST-om. Za cije babe zdravlje je igrao Milosviper baraz onda?

ili

AST odigra baraz, izgubi, ali onda King kao 12. odustane i sad imas situaciju da iz PL izbacis 5 timova. Dodje AST i kaze : "Cekaj, zasto i ja ispadam ako je King odustao, jeste da smo Milosviper i ja igrali baraz ali po automatizmu bih ja sad trebalo da budem 12.".

ili

Cekas do pred sam pocetak prvenstva da vidis ko ce ti igrati baraz, a onda onaj koji je trebalo da ga igra ne bude online, ode na poslovni put s kog se vraca u toku nedelje, ne razmisljajuci uopste da ga moze baraz zahvatiti. I onda imas 90 ljudi koji cekaju da se jedan covek vrati i odigra baraz kako bi lige mogle poceti.

itd itd ....

Gomila situacija koje se moraju definisati. Svaka posebno. Iskustva iz dosadasnjih takmicenja pokazuju da uvek bude tumbanja nekih zbog odustajanja. Ali opet kazem, ako vi, Darko i Shoka, mislite da je to izvodljivo, preuzmite vodjenje liga, nek vam Toja bude kontrolor u svmeu tome.

3. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Top Player shokanito's Avatar

Default Odg: Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Pilojac zamrsi ga i ti , baraz se igra odma posle zavrsetka lige. I sve je vrlo prosto i nevidim problem , posle baraza imas globalnu listu , znači taj 13i iz prve ako je izgubio u barazu , sad je na toj globalnoj 20 i, i posle baraza imas neku globalnu listu od 1 do recimo 70 , krenu prijave za novu sezonu , precrtavas sa te liste ko je odustao , i samo cepas to na prvih 16(bez precrtanih) prva ,pa sledecih 20 druga itd...

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar

Mislim da dizete frku bez preke potrebe. Organizovati ove lige nije nimalo lak posao. Ne zelim da stajem na neciju stranu ali znam kako je kada trebas da organizujes ligu kao sto je klasik. Mi smo menadzer ligu doveli do tog nivoa da je sada poprilicno lako organizovati sezone, pratiti kartone, izvestaje i slicno. Organizovanje klasik lige je paklen posao, provere meceva, izvestaja, kartona je nemoguce odraditi tek tako. Poznavajuci Toju siguran sam da je trazio da mu neko pomogne ali da se ne lazemo niko nece da radi i oni koji se dobrovoljno prijave odrade to jednu polusezonu ili sezonu pa batale. Meni su ti baraz mecevi ok. U menadzer ligi je poprilicno lako odraditi tako nesto ali ovde je jako tesko, upravo zbog odustajanja, termina kada se igraju mecevi, nije to bas tako lako.

Mi smo imali Ligu 4 koju smo Toja i ja pokusali da odigramo, svima se svidela ideja u pocetku krenuli da igramo ali kada neko krene sa losim rezultatima a jos ima slab tim, odmah se krece sa odustajanjem. Pokusao je makibor da to malo ozivi ali nije imao uspeha. Niko ovde ne bezi od novih stvari, predlozili ste ali zar nije logicno ako se onome ko organizuje tu ligu ne svidi predlog, da ga odbije. Ako nema ljude sa kojima to moze da odradi, naravno da ce da ide sa vec proverenim sistemom. Toja ti napravi konkurs, dovedi jos nekoliko ljudi. Po jednog coveka za svaku diviziju, neka ti pomazu. Napravi UO, posto vidim da je to jedan od problema sto ga nema pa sa nekim organizuj celu pricu.

Sto se tice onih bodova i sistema o kome smo pricali. ja nisam odustao od toga i za to sam da se napravi taj sistem i evo nam prilike da od sledeceg pesa to i zazivi. Imam neki bodovni sistem o kom sam razmisljao pa cemo da se dogovorimo. Svi koji vodimo online lige (klasik i manager UO) treba da odlucuju o tom bodovnom sistemu i da se na osnovu toga dodeljuju klubovi ali o tome cemo kad budemo nasli vremena na chatu.

Nemoj tojicu da mi nervirate.

6. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar

Default Re: Odg: Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    Pilojac zamrsi ga i ti , baraz se igra odma posle zavrsetka lige. I sve je vrlo prosto i nevidim problem , posle baraza imas globalnu listu , znači taj 13i iz prve ako je izgubio u barazu , sad je na toj globalnoj 20 i, i posle baraza imas neku globalnu listu od 1 do recimo 70 , krenu prijave za novu sezonu , precrtavas sa te liste ko je odustao , i samo cepas to na prvih 16(bez precrtanih) prva ,pa sledecih 20 druga itd...
    Ako sam te razumeo ti bi sa te top liste pravio rasporede po ligama? Ako je tako onda promena po divizijama imaces samo u prve de sezone.

Ok, izneto je dosta predloga i hvala na tome. Videćemo šta je najbolje za pes15 lige.

9. The Following 2 Users Say Thank You to Soufiane Touzani For This Useful Post:

Page 3 of 3 FirstFirst 123