Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 21 to 40 of 46

Thread: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Edit Tim darko_pfc's Avatar

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Jel mogu da ne igram klasik, a u mng da ostanem, posto ti preterujes tojice? Veoma kontriras i izvrces reci.

Nije mi krivo i skoro da je bilo nemoguce kao novajlija da to uradim. U sledecoj PES sezoni mislim da bi bilo bar meni mnogo lakse uci (da, sa barazom bi bilo jos lakse). Strasan zreb sam imao i u kupovima na pocetku, nikad slobodan, znas o cemu pricam, u drugom odmah dolazi jedan od 2-3 najjaca. I nije svakome lako doci do jacih liga. Sam si rekao da najvise ispastaju oni koji tek kupe disk, novajlije. To sam i ja bio 2014. I uspeo da dodjem do 11-12 na Top listi. Prezadovoljan sam time, ne mozes mi nikako to umanjiti.

Znaci verovatno bih vec igrao Premier u prvoj sledecoj sezoni ako sam zasluzio, ali s takvim organizovanjem razmislicu da li ucestvujem. Da bih ispao ne verujem jer pola lige mogu ponekad da pobedim, nekad X, a isto bih izvukao ponekad i protiv najjacih. A glupo bi mi bilo i da ne ispadnem ako slucajno zasluzujem, ne bih voleo da se provlacim kao mnogi. Meni je stalo do pravde, pa makar isla nekad i na moju stetu. Mogu da uzmem tebe za primer, mogu bilo koga ko je u gornjem delu tabele bio, bar polovina od prvih 6 gore bi bilo bolje od 6 fenjerasa iz jace lige.
    Ti si malo bolje igrao od mene u prve dve sezone, nisam mogao da zamislim da te pobedim, dobijao si, mirnom igrom, nekad je bio X. A od tada, znamo oboje da tesko mogu da ne pobedim, ne znam zasto, ali tako bude. Mislim ne zezam te licno, poceli su da te pobedjuju i mnogi drugi koji ranije nisu. Hocu reci da ti je ranije jako malo falilo da udjes u Premier i moglo je da se desi da ostanes tamo do kraja serijala (posto stalno ima nekih izuzetno losih i ima onih koji ne odigraju pola meceva, odustanu), a slicne smo jacine (ne samo ja, nego svi koji te cesto dobijaju poslednjih sezona) ili smo u medjuvremenu postali bolji ili ti gori - patch ili vreme provedeno u igranju menjaju te stvari. I sa 19 poraza u 30 meceva, gol razlikom -38, ti bi ostao ponekad u ligi.

I da ponovim, da, vazniji mi je mng od klasik liga. Ako su dva nezavisna i razlicita takmicenja mogu li da ostanem samo u onom, kao neki? Nije u redu da teras ljude iz mng-a da ucestvuju u klasiku... da bi broj igraca bio veci valjda. Ne znam jel taj ultimatum zaebancija ili nije (nigde u mng pravilima to ne pise), ali ne verujem da su te dve lige toliko povezane, jer eto nema ni bodova iz mng-a na toj Top listi. Smatram da bi i bez mene i bez nekih novih ljudskih pravila nekako funkcionisala tvoja popularna liga, ima dosta igraca koji zasluzuju mng, a nece... i onih koji igraju mng, a nece klasik, zbog obaveza ili cega god. Ako izaberem i full manual, ako bih tamo vise uzivao, ne mogu sve da igram onda.

I dalje ne shvatam zasto nije u redu menjati pravilo baraza u zavisnosti od tih faktora. Bar bi za te prve dve lige dobro funkcionisalo jer nema mnogo odustajanja. U druge dve kako kad bude. Ti se potrudi da ima malo odustajanja. Mozda je Shokanitov predlog dobar, ali se ti uhvatio 20 igraca kao svaba tra-la-la i poslednje sezone, koja je uvek drasticno drugacija od prve, druge.
    Ljudi daju OK predloge, a ti ne pomisljas da usvojis...

Modulator Toja's Avatar

Default Re: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Ja nikad nikog nisam terao da igra klasik, pa majku mu, zato i postoje prijave, baš da bih video ko hoće da igra.
    Jesam govorio da oni koji su ušli u manager, ušli su isključivo zbog klasik lige. Dakle klasik im je omogućio da igraju manager, i da, ako ti ljudi imaju obraza, ispoštovaće klasik do kraja, i neće odustajati. Ako ti neko nešto pruži, red je i da uzvratiš. Tako je svima koji su u pes14 dobili svoj manager klub, zapravo klasik liga to omogućila. I upravo je UO manager lige mene izabrao da budem taj koji ću izabrati 9 ljudi iz klasika koji će konkurisati za manager klub. Ja sam izabrao devetoricu (medju kojima si i ti) onih kojima najviše verujem da će biti ok igrači, i da će me ispoštovati i ostati u klasiku, a ne odma čim im pružim šansu u manageru, da to iskoriste i batale klasik. Jer zbog takvih situacija, klasik je trpeo u ranijim verzijama pesa. Isto tako i pomenuta liga4, MakiBor može potvrditi koliko je bio razočaran u neke ljude jer su mu napustili ligu čim su dobili šansu da zaigraju manager. Posle se i cela liga ugasila. Zato je moja selekcija bila za vas kojima sam najviše verovao da će i pruženu šansu ispoštovati. Za neke sam dobro procenio, ali opet za neke nisam, jbg. Tebe ja ne teram da igraš klasik, to je tvoja stvar. Ali ako odustaneš, ti ćeš postati druga osoba za mene, predložio sam te za manager je sam verovao da nećeš odustati, a ako ti prokockas to poverenje, jbg... govori i o tebi neke stvari, ali i o mojoj lošoj proceni. Primer svima može biti pilojac85, kojeg sam isto tako predložio za manager odma, ali on jednostavno nije hteo odma tad da uzme klub jer mi je rekao da nije siguran da li će stići igrati i jedno i drugo, a ne želi da izigra poverenje koje mu je ukazano, pa da odustaje od klasika.. već je rekao da bolje ne prihvati manager, nego da to uradi. Ja tu njegovu odluku izuzetno poštujem, zato je i nagrađen na kraju sezone. Tek kada je bio sigiran da ima dovoljno vremena za obe lige, rekao je to, i u narednoj sezoni dobio manager klub. Za mene su mnogo veći ljudi koji ne prihvate klub u manageru jer nisu sigurni da mogu stići sve to igrati (bleki, ipisiyi, cule, lune...) nego oni koji prihvate klub, i to iskoriste da batale klasik.
    Što se tebe tiče, evo ja ti sad kažem, kako stvari sada stoje 99% ćeš naredni pes početi u premier diviziji, i ja te ne teram da je igraš ako ti pravila ne odgovaraju.

I još jedan predlog za tebe: hoćeš da ti dam sva moja prava za naredni pes, da organizuješ klasik ligu onako kako ti misliš da treba, kako će biti najbolje, po svojim pravilima... kako god ti je bolja, i da u tome istraješ ceo serijal (pa i duže, što da ne?), ali da mi obećaš da nećeš u sred serijala (kad vidiš da nije baš tako jednostavno) odustati od organizovanja klasik lige, jer bi to već bio bezobrazluk. Ovo te najozbiljnije pitam, bez imalo šale, i meni bi time učinio veliku uslugu. Najiskrenije bih voleo da prihvatiš ovu ponudu.

Top Player Loki87's Avatar

Quote Originally Posted by Lune83 View Post
    Ne moze da se planira nista unapred dok se ne bude znao tacan broj igraca koji hoce da ucestvuju u ligi. Prema tome se valjda i pravi sistem kako liga treba tj. moze da izgleda. Tako da smatram da je Toja u pravu. Ok je napraviti model takmicenja, ali da bi se on primenio,mora da se zna tacan broj "sigurnih" ucesnika koji nece odustajati od lige,kupa,lige sampiona,lige evrope.... posle petog kola ako ih neko napuni ili im odjednom iskrsne nesto nepredvidjeno. Moze i ovako :

pod pretpostavkom da ce biti 20 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 30 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 40 igraca---bice sistem taj i taj....
    pod pretpostavkom da ce biti 50 igraca---bice sistem taj i taj....

Ali opet,slazem se sa Tojom da prvo mora da se zna tacan broj "sigurnih" ucesnika da bi bilo sta moglo da se planira i sprovede u delo.

A sto se tice Shokanito-ve ideje u vezi lige sampiona,u potpunosti se slazem samo ja sam to zamisljao na ovaj nacin :

Kontaktirati prijateljske forume ( Hrvatska,Rusija,Ukrajina,Gruzija,Nemacka) valjda ima jos neki
    Dogovoriti istovremeni pocetak lige i zavrsetak
    Prva cetiri u ligu sampiona iz svakog foruma i dalje se prati sablon prave lige sampiona

Sto se tice liga,tu imam samo jedan predlog. Ja sam za to da maksimum dve ekipe idu i visi rang i dve da ispadaju u nizi. Mislim da bi se na taj nacin podigao kvalitet svake lige,koliko god ih bilo i dosta otezao ulazak u visi rang koji je cilj svima nama i samim tim povecalo bi se interesovanje i rivalitet. Igraci bi pred sobom imali tezak cilj i samim tim vece zadovoljstvo ako ga ostvare jer znaju da su teskom mukom dosli do istog pa se ni u vecem rangu nece opustati i strahovace od ispadanja jer vec znaju kolike su muke da se u isti upadne ili ispadne u nizi
    E pa iako sam ja ovde samo rekreativac koji se ipak trudi da odigra sve svoje meceve,a ne neki ozbiljan gejmer,dacu svoj glas Lunetu. Svidja mi se ideja da samo po dva ispadjau i ulaze u nize i vise lige,i takodje mislim da bi se tada suzio izbor na dva najjaca ili najlosija.Bilo bi mnogo teze uci u premier ligu a kada vec tamo dodjes sigurno sa iskustov iz prethodne sezone ima da namucis i dobre igrace. Opet ima dosta razlicitih turnira na kojima i ostali igraci mogu da se dokazu. Zanimljiv predlog Lune za ligu sampiona,mada znam da BiH i CroPes nemaju vise pes igrace jer sam ucestvovao u njihovoj poslednjoj sezoni i ja sam ih pozvao na pesserba forum da se prikljuce.Braca Rusi i Grci su opasni igraci,ostvariti kontak sa njima i imati neko zajednicko takmicenje kao sto je tvoj predlog za ligu sampiona,mislim da bi to bio veliki korak.Mislim da ne treba da se uvode nagrade za najbolje strelce,jer ogromna je razlika kada neko dodje prvi put da igra pes online i kada neko to radi vec neki niz godina,sto je rekao Toja,to ce samo da rastera igrace.

4. The Following User Says Thank You to Loki87 For This Useful Post:

Samo ti organuzuj. Verujem da je tesko i svaka cast na odricanju i pruzenom vremenu. Ne moras da nudis nekome ko nema mnogo postova. Izgradio si ti karijeru, neka, samo cepaj. Medjutim, sto se tice mog ucestvovanja, neka pravila mi se ne svidjaju ili tvoj odnos prema tim novim predlozima. Dosta me pogadja i neistina, da mi je tesko, a veruj 2015 vezujem za 2014 i svejedno je kada sam usao u najjacu ligu, to se gradilo dugo i 11-12 mesto nije slucajno, to za mene nije mala stvar. A jos vise sam siguran da bi u narednom serijalu lakse bio u tih 10, da bih bar malo vise poena skupio zbog mnogo boljeg zreba u kupovima. Ako ce mi odlucivati kad se ko pojavio, necu vise juriti te bodove, mozda ucestvujem u 2 od 5 sezona. Smatraj kako hoces (ne bih se potresao), mogu i ja da smatram bezobrazlukom tvoje ponasanje, skoro uslovljavanje i zadrto drzanje nekih pravila i odbijanje novih, plus omalovazavanje (mozda samo lose/drugacije vidimo unapred, sta ako i sta bi bilo kad bi bilo, ja sam blizu 100% siguran da bi neki jaci iz slabije lige dobili slabe iz jace lige, a ti kazes preterujem). Ima i drugih koji ne ucestvuju, a igraju mng, pa si verovatno s njima bolji nego s onima koji igraju sve sezone. Videcu da li ce mi odgovarati pravila i necu gledati licno da li da te ispostujem kada te ne znam, nego da li mi odgovara igranje tamo ili ima mnogo besmislenih stvari i nije vredno. Nisam iskoristio priliku da bih usao u mng, nego eto, do sad sam voleo oba takmicenja.
    Toliko, idem na posao, imaces i odg na pp popodne.

Top Player shokanito's Avatar

Default Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

ovo sto kazes da se nekada desi i da prvih 5 predje u visi rang zbog odustajanja , nije meni stalo tolko da udjem u visi rang, nego da svake sezone LIGA ima smisla i da se borim za neku poziciju , a sve ove sezone sto sam igro svodilo se na to , da bi u svakoj sezoni 3,4,5 ...igraca odustalo ili bilo neredovno , dobijalo sluzbene i za njih je bilo rezervisano zadnje mesto , a prvih 5 igraca se borilo za 3 mesta za ulazak ,i tu bi uvek neko trazio bodove. znači samo 5 igraca je imalo to neko uzbudjenje u takmičenju .

Ovim sistemom sa barazom , i mnogo vise pozicija koje odlučuju nesto , svako bi se borio za neku poziciju , 18 bi jurio 16 mesto i baraz bar , 16i bi jurio 14o da neide u baraz, 14 i bi jurio da pobegne iz opasne zone , , 12i isto tako , 9,10 bi vec vrebali sansu da se domognu bar 6 og mesta i baraza za visi rang, 5,6 bi imali baraz al jurili prva 4 i siguran ulazak . bilo bi mnogo zanimljivije i mnogo manje bi bilo odustajanja sigurno. u slucaju odustajanja recimo 2 igraca mogla bi linija da se pomeri pa da ispada vise igraca , a i kad ispadnu svi bi sledece sezone posto ima dosta mesta koja vode u visi rang , igrali i jurili da se vrate. onaj sto je uso u visu ligu ,nebi propusto sezonu nego bi igro kad je vec izborio ulazak , a i onaj sto je ispo i on bi igro jel bi gledo da se vrati u sledecoj sezoni , pogotovu sto ima dosta sanse,jel ima dosta mesta koja vode u visu ligu .
    E tako bi igraci ostajali jel bi se svako borio za neku poziciju .

Takođe sam za to da ostane isti sistem za klasik baš zbog svih ovih stvari koje je Toja naveo (odustajanja, nepoštovanja rokova, gomile službenih rezultata itd). Jednostavno je nemoguće postaviti neka striktna pravila za promocije/ispadanja kad imaš toliko promenljivih.

Svako ima neki svoj nivo interesovanja za igranje i treba svakom izaći u susret tom opštom klasik ligom koja je neko prvo sito za raslojavanje ozbiljnijih igrača (onih koji vole da se takmiče sa drugima i koji su redovni. To su igrači koji mogu dobiti šansu za tim u mng-u) od onih neozbiljnijih (ljudi koji su tu jer jednostavno žele da se igraju, da uživaju, nije im PES glavna preokupacija).

S druge strane se slažem za organizovanje Lige Šampiona na internacionalnom nivou (Rusi, Grci, Francuzi, Hrvati, Bosanci... ). Ali to da radi neko drugi, neko ko je ovde to predložio već, Toja već ima previše obaveza oko liga, turnira. Ako već imamo jednog Kepu u zajednici zašto ga ne iskoristiti za dizanje međunarodnog ugleda ovog foruma .

Imajte na umu da će od 15-ice verovatno porasti interesovanje za 11na11 koji ima mnogo boljki u ovom PES-u. Tu je i novi sistem 3na3 (zamislite tim Fone-Vojo-Kepa ili Rile-Dimitar-CroW recimo) gde jedan igrač kontroliše odbranu, drugi sredinu i treći napad. Tu su ranking turniri (novi sistem), tu je mng liga, mng kup. Znači mnogo takmičenja različitog tipa koja će vama, ozbiljnijim igračima, razbiti "monotoniju" klasik lige, mnogo takmičenja koja se takođe mogu podići na međunarodni nivo.

I uopšte mi nije jasno čemu ova polemika oko promene sistema takmičenja. Ajde budite malo samokritični. Poštujem vas kao igrače (Shoka, Darko), ali mi niste jasni zašto tražite promene.
    -Shoka ako želiš da se dokazuješ protiv Kepe, Foneta, Voje, Dimitra, Hadisa, Luneta, Rileta i drugih izvoli izbori promociju kao što smo izborili CroW, AST, Eldinjo, Cule, ja. Igraj redovno, ozbiljno protiv svakog protivnika. Za početak imaš kupove, zagorčaj im život tamo (meni si već zagorčao). Budi redovan, možeš dobiti šansu i za mng tim, biće i 11na11, 3na3, svega.
    -Darko isto se i na tebe odnosi, izbori promociju, budi u prvih 3-4-5 (neko uvek odustane iz lige iznad), pobedi foneta, Makija, ipisija, ltluedu. Ti bar možeš svakog da pobediš. A ako ne možeš onda mislim da je pošteno da tah Fone, Maki, Ipisi, Ltlueda idu u rang iznad. Imaš i dosta vremena za igranje, za uigravanje tima i hvatanje fora. Dosta sa tim vađenjem na Konami, ne mrze oni samo tebe, svima se dešavaju gluposti, a ako vidiš da se protivnicima više odbija lopta pa možda to nije zato što te Konami mrzi već do formacije, slajdera, stila igre.
    Ovo što si upoređivao svoj napredak sa Tojinim , uzmi u obzir da on igra sve vreme na tastaturu. Imao si Culeta koji je isto tako ubijao na tastaturu ali je došao do nekog nivoa gde je stagnirao (limitiran tastaturom) dok su ostali napredovali, posle je kupio dzojped sa analogom i gledaj gde je sad.

Sve u svemu konstruktivan predlog, sve bi to lepo izgledalo u idealnim uslovima (svi redovno igrali, sve sezone od početka do kraja serijala), ali je pratkično neizvodljiv. Ako mislite da je izvodljiv izvolite prihvatite se organizacije, ja ću prvi da vam dam podršku i svoj doprinos redovnim igranjem (osim ako se nešto nepredviđeno desi). Nemojte samo da se rasprava svede na to "ja sam bolji od tebe, ali mi Konami ne da promociju" ili "napravite sistem u kom i ja koji sam neredovan i kao 10. na tabeli u 3. ligi mogu da napredujem i izborim promociju". Nemojte da pravimo cirkus.

I ne treba nikog terati da igra klasik, ako nemaš takmičarskog duha i ne želiš da ispoštuješ sistem koji ti je omogućio da se takmičiš u najzanimljivijem sistemu koji imamo (PSML) ne moraš da se takmičiš. Ali isto tako ćeš gubiti ranking bodove koji će se računati onda kad budemo trebali da šaljemo 4-6-10 najboljih igrača za LŠ ili za formiranje reprezentacije za 11na11.

Predlog za ranking bodovanje:
    Možda bi bilo dobro da se bodovi brane kao u tenisu, bar za ranking turnire. Ako Darko recimo osvoji prvi ranking turnir i dobije 600 bodova on će tih 600 bodova morati da brani na sledećem ranking turniru, pa ako ispadne u prvom kolu oduzeti mu ih. Trofej mu u vitrini ostaje pa ostaje. Za ligu napraviti neki kompromis, zbog promocija (ne može onaj koji je osvojio 700 bodova sa 1. mestom u 2. ligi da brani te iste bodove u premijer ligi, ili možda može). Da probamo tu da smislimo nešto što neće omogućiti top igračima da "žive od stare slave" i da tako zadržavaju svoju poziciju na rang listi.

8. The Following 4 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

@Darko - ja najozbiljnije nudim mesto organizatora. To nije moja ideja sad preko noći došla, već sam isto to rekao još pre godinu dana. Mnogo mi obaveza uzima organizacija lige, i rekao sam čim nadjem na nekog ko je voljan da svoje vreme uloži u sve ovo i kome verujem da neće odustajati od tog posla, dajem mu sva svoja prava. Evo ako mi veruješ, za kodinu dana niko se nije našao ni da mi pomogne (pregledanje kartona, izveštaja, itd), a kamoli da preuzme kompletnu organizaciju. Lično mislim da bi ti uspeo, ako imaš živaca, zato ti i nudim, i još jednom kažem, voleo bih da prihvatiš.

@pilojac
    Liga šampiona sa drugim zajednicama je odlična ideja. Već je bila organizovana u pes2012 (Srbija, Rusija, Nemačka i Italija... ako se dobro sećam), svaka zajednica po 4 igrača, napravljene 4 grupe (u svakoj grupi po jedan igrač iz svake zajednice), prva dva prolaze dalje, itd... Naravno izdominirali smo, u polufinalu od 4 učesnika, 3 su bila iz Srbije (jedino Kepa ispao u grupnoj fazi ), i na kraju Kure osvojio turnir. Postojala je ideja da se to odradi u pes14, sa nama, Bugarima, Hrvatskom i Nemačkom. Čak su me Bugari i kontaktirali negde u decembru, ja sam im odgovorio, i jbg, posle nije došlo do konačnog dogovara, raspali su se valjda. Ali evo nakon ovih 11vs11 turnira, imamo dobre kontakte sa Rusima, Gruzinima, Poljacima, Ukrajincima, Hrvatima... što da ne, napraviti jedan medjunarodni turnir, svaka zajednica da svoja 4 najbolja igrača iz liga, pa da vidimo ko kako stoji. Mogu da obećam da ću raditi i na tome, čim pohvatamo konce sa novim pes-om, tj. početkom naredne godine.
    Što se tiče bodovanja, razmišljao sam o tome da se brane. Dobra je ideja, i tu će biti sigurno promena. Samo je malo glupo da bude baš kao u tenisu, tj da se brane svi osvojeni bodovi iz prezhodne sezone/turnira. U tom slučaju bi se onda uzimali u obzir samo bodovi osvojeni u poslednjoj sezoni/turniru, a ovi prethodni bi se brisali, što u prevodu znači dovoljno je da igraš samo poslednju sezonu lige/turnira, i da budeš prvi na top listi. Ali svakako osmislićemo sistem bodovanja, koji će biti realan, gde će biti izuzetno važno da se igraju svi turniri i lige da bi opstao na vrhu i gde će realne šanse za osvajanje prvog mesta imati i novi igrači koji počnu iz poslednje divizije. Već u glavi imam neke ideje oko sistema bodovanja, ali do novembra meseca mi preostaje da napravim simulaciju 5 sezona lige i turnira, uzmem u obzir nekog igrača koji osvaja skoro sve, igrača koji opstaje u premier, ali nije na vrhu, igrača koji kreće iz poslednje divizije, ali redovno se plasira u viši rang... itd, pa videti da li će sve biti objektivno.

10. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Ceka se 15-tica pa sve to opet. Bas sam raspolozen za dranje susednih drzava.

@Toja, imam ja zivaca i volim da sve bude pod konac, drago mi je ako nisi ponudio nesto ironicno, ali nikako ne bih preuzeo sve jer sam nov, iako davno registrovan, jednu sezonu igram online i znam da ne zasluzujem to, ti zasluzujes 1000 puta vise.
    Rado bih savesno pomogao oko kartona i ostalih provera.
    Ali ne svidja mi se sto neces da prihvatis neke stvari, sto jednostavno samo ti odlucujes (a jedan covek moze nekad da gresi), sto nemas UO, mozda bi od 5 ljudi vecina prevagnula pored tvog negativnog glasa da se prihvati nesto. Zbog toga i zbog ponizavanja ovde, kao ajde izbori, a vidis izborio sam, cini mi se, ako sam 11-12. ukupno i 3. u poslednjoj i redovan. Za mene je to uspeh i znam 99% da ne bih nikad ispao ako se potrudim. Ti onda kazes preterujem, ispadali su veliki igraci, jaci od mene i slicno, jesu, ako su batalili igranje ili ne znam sta. Bitno je biti konstantan i pitanje je onda da li su oni veliki igraci, bolji, ili ne. Zatim kazes da bih drugu pesmu pevao ako ispadnem kroz baraz i slicno. Nikako, taman posla. Eto zbog svega navedenog dobro cu razmisliti da li cu ucestvovati, a ako me u slucaju neucestvovanja smatras drugom osobom, to mislim da nema potrebe, ali tvoja stvar, super ako od toga to zavisi. Necu da se potresem kako god da bude, ne bi morao ni ti. Nisam gledao licno da tebe postujem kada god sam ucestvovao, nisam smatrao tako (sigurno nisam jedini, a da te znam bolje sigurno da bih te dosta postovao), ucestvovao sam samo da bih se takmicio, kakav god da je ovaj random PES. Sada se mozda i zbog pravila i zbog tvog licnog misljenja moj izbor moze promeniti... i jaka stvar, ima drugih ko hoce da igra, imam i ja kojim drugim igranjem bih se bavio. Prosto, ruzno je i sto sam uopste pre par meseci samo od tebe cuo da je obavezno igranje klasika, maltene oduzimanja kluba u mng, a nigde to ne pise da je uslov, cak drugi u vrhu kazu da je to suludo, a neki kao pitaj Toju za dozvolu. Kakvu dozvolu, kad mnogi ne ucestvuju u obe lige i nigde ne pise to pravilo. I nisam ja kriv sto je meni i nekim drugima bolji mng od klasika. To nije nista licno. Tojino angazovanje/pozrtvovanje je evidentno. Sistem je drugaciji, tu je i Makijev sajt (trud), izvestaji, transferi, striktnija pravila. Nekome je klasik jos uvek dobar i neka igraju sve sto zele, neko iz postovanja ponekad.
    Voleo bih da prikocimo sa licnim stvarima ovde i neka bude kako bude, mozda izgladimo odnose, mozda se pravila neka primene, promene. Nekad cu ucestvovati, nekad ne, kao i drugi uostalom.

Evo i drugu Pilojcu samo da odgovorim. Vise Tojinom drugu. Naravno da znam da igra na tastaturi i tu nije lako igrati odbranu itd. Ne zelim da ga ponizim. On sasvim dobro razmislja kada igra, nije los igrac i totalno je fer. Upravo mu nesto privatno i govorim da jednako kao u sebe verujem i u njega i u neke blizu mene u vrhu te lige, koji nisu izborili plasman, da bi bili bolji bar od nekoliko iz donjeg doma u najjacoj ligi i da bi opstali tamo narednih mnogo sezona ako se posvete igranju. Ali sistem takmicenja je takav, do sada, i tako je ispalo. Nikad nisam rekao da mene Konami mrzi vise od ovoga ili onoga, samo kazem da utice i to random (cenim da ce PES 2015 dosta manje uticati), u nekoj sezoni neko moze da ima vise srece, neko manje. Ja i ne samo ja, ovog serijala nisam je dovoljno imao, mozda cu sledeceg imati. Pomenuti Cule, ltlueda, jesu je imali, licno sam se uverio u to (video si i ti valjda u mng, neretko prvi igrac se bori za opstanak sledece sezone, a onaj koji je bio na sredini u narednoj sezoni se bori za prvo, hoce ga puno, kako kome PES daje). Jednaki smo. A ipisiyi je malo ispod. To je moje misljenje. Respekt i za njega i za ove gore pomenute. Koliko postujem sebe toliko i njih, ali necu iz kurtoazije da precenjujem njih ili podcenjujem sebe. Ponavljam da smo jednaki i da nijanse odlucuju, ne samo koncentracija u medjusobnom mecu ili dva, ne samo sudija, sumnjiv faul, penal, nego i sluzbeni i odvijanje igre s ostalima. Znaci malo bodova obicno na kraju odlucuje, moze da se desi i da odluci 1 bod, ko zna kako stecen, ili gol razlika cak... i onda je eto jedan za visu ligu, a drugi kao nije, onaj sto je prosao je kao drasticno bolji od onoga koji je zamalo prosao. Tako ispada, posto vidim dosta dizes one koji su prosli, a spustas one koji nisu. Nemam ja nista protiv sto neko prodje, neko izvisi, nego sto se neki svercuju u nekoj jacoj ligi. Govorio sam vec i o tome da nije 100% sigurno da ce neko drugi proci (imati vise sanse sledece sezone) kad jaci prodju, dodju i jaki iz slabije lige i opet... treba imati mnogo srece da se sve poklopi i odvija dobro.

Sve to nije tema i odlutasmo. To je vidjenje nekih drugih stvari. Mada se tice predloga - baraza. Objasnio sam sta mislim o jacini nekih liga, donjeg i gornjeg doma, provlacenja. Baraz bi resio stvar, kvalitet liga bi bio realno jaci, bilo bi i zanimljivije, ali ga treba primeniti. I rado bih prihvatio da kroz baraz po zasluzi ispadnem u koju god ligu, tako da molim da me ne shvatate pogresno, veoma sam pravedan, a ne samoziv i licemer. Neka vam vreme pokaze ili upoznajte pa sudite bolje. Ruzno je pogresno zakljucivati, okarakterisati nekoga lose unapred. Kapiram i da ne mozemo sve preko neta da objasnimo sta zelimo i da se razumemo. Naravno postujem i drugacija misljenja... ne mislimo ni svi isto.

Inace, Pilojac, svidja mi se to sto si rekao za branjenje bodova, verovatno pricas za 11vs11, a ja ne bih imao nista protiv da se primeni i ovde, makar se gledalo branjenje samo poslednje sezone (dodao bih i masters kupa), ipak bi realno pokazivalo ko je u naj formi, naravno glupo je mozda da taj bude prvi na Top listi, ali to se menja (kao i ne daj Boze gameplay kroz patch), ili mozda neko (npr. Kepa, Fone, ti) bude stalno prvi, ako zasluzuje. Ali cak i ako se menja, imali bi vi cesti osvajaci i neke dodatne poene valjda... i pehare. Zreb bi svakako bio merodavniji, jer neki po dosadasnjem sistemu vuku dobru poziciju zbog ranog uspeha, a nakon vise meseci igraju dosta losije ili su i drugi naucili da igraju jednako ili bolje od tih igraca. Zauzimaju im mesto (i u ligi i u kupu) koje po nekom trenutnom kvalitetu, formi (mozda opravdano zbog manje vremena provedenog u igranju) tada ne zasluzuju, valjda razumes o cemu pricam.

Toja ima pravo da napravi sistem kakav hoce i da ucestvuje ko god hoce, naravno ako ispunjava sve uslove. To je zakljucak i drago mi je sto sam konacno uvideo da nema uslovljavanja tipa obavezan klasik zbog mng-a... O posledicama Tojinog misljenja o meni ako budem ili ne budem ucestvovao necu razmisljati. Mozda i bude drugih organizatora i bez obzira na broj ucesnika ucestvovacu tamo gde je po meni realno bolje organizovano, mozda i nigde, mozda samo random online takmicenja u igri i online i offline s prijateljima. Ne moze sve biti idealno za svakoga, ako za nekoga nesto bas dosta nije idealno, ako ne moze da predje preko toga, da proguta, ne mora da ucestvuje i gotova stvar.
    Rekao sam sve i verujte ne bih zeleo vise o licnim stvarima da razglabamo (dosta vremena oduzima i nista se efektivno ne resava), nego konkretno o predlozima ove sadasnje/buduce lige ako ima jos sta.

Modulator Toja's Avatar

Darko, evo da ti konačno odgovorim i oko tog uslovljavanja za manager/klasik. Da ne bude da sam lagao ili ko zna šta. Voleo bih da se javi i mihajlodc (glavni direktor manager lige), da potvrdi ovo što ći sad reći:

U pauzi ispedju pesa 2013 i 2014 (septembar prošle godine), mi iz organizacije liga (ja i miha pre svega) smo preko pm-a dogovarali reorganizaciju online liga i turnira na forumu, pokušali da nadjemo sistem koji bi povezao sve lige i turnire, jer smo ranije imali velikih problema da pojedini igrači zbog učešća u jednoj ligi, odustaju od druge. Posle nekoliko dana, nedelja traženja najboljeg rešenja za to, došli smo na ideju da napravimo jednu bazu, kojoj samo mi imamo pristup, i u kojoj ćemo bukvalno voditi dosije svih online igrača na forumu. Taj dosije bi sadržao kaznene bodove i bio bi u obliku tabele koja bi bila u formatu: igrač - onda nekoliko polja za incidente i koliko svaki od tih incidenata donosi kaznenih bodova - i na kraju zbir kaznenih bodova. U taj dosije bi se upisivali svi incidenti sa svih online takmičenja, pa čak i ponašanje na chatu i forumu. Na primer:

darko_pfc **** 04.12.2014 - odustao od klasik lige - 500 kaznenih bodova *** 07.04.2015 - vredjao protivnika na chatu - 100 kaznenih bodova *** ukupno: 600
    Lune83 **** 14.01.2015 - uleteo protivniku klizenjak u situaciji 1na1 - 80 kaznenih bodova *** 25.05.2015. namerno izašao sa meča - 150 k.b. *** ukupno: 230

itd....
    I onda je bio dogovor da pravimo ograničenja za manager ligu, ili u prevodu: svaki igrač koji nakupi preko 300 kaznenih bodova, NEMA PRAVO DA IMA SVOJ MANAGER KLUB. I samim tim ako odustajanje od lige nosi 500 kaznenih, ostao bi bez kluba.
    Eto, to je bila naša ideja da uvedemo taj dosije, i da u tome povežemo sve lige i turnire, i da ponašanje u jednoj ligi utiče na status u drugoj. Da bismo time izbegli probleme sa kojima smo se ranije susretali. I kad sam govorio da ko odustane od klasika, moze ostati bez manager kluba, pozivao sam se na tu ideju koju smo planirali nekoliko nedelja... ali još uvek nije usvojeta, ne znam iz kog razloga... što ne znači da neće biti usvojeno u budućnosti.

14. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Beginner

Quote Originally Posted by Toja View Post
    Darko, evo da ti konačno odgovorim i oko tog uslovljavanja za manager/klasik. Da ne bude da sam lagao ili ko zna šta. Voleo bih da se javi i mihajlodc (glavni direktor manager lige), da potvrdi ovo što ći sad reći:

U pauzi ispedju pesa 2013 i 2014 (septembar prošle godine), mi iz organizacije liga (ja i miha pre svega) smo preko pm-a dogovarali reorganizaciju online liga i turnira na forumu, pokušali da nadjemo sistem koji bi povezao sve lige i turnire, jer smo ranije imali velikih problema da pojedini igrači zbog učešća u jednoj ligi, odustaju od druge. Posle nekoliko dana, nedelja traženja najboljeg rešenja za to, došli smo na ideju da napravimo jednu bazu, kojoj samo mi imamo pristup, i u kojoj ćemo bukvalno voditi dosije svih online igrača na forumu. Taj dosije bi sadržao kaznene bodove i bio bi u obliku tabele koja bi bila u formatu: igrač - onda nekoliko polja za incidente i koliko svaki od tih incidenata donosi kaznenih bodova - i na kraju zbir kaznenih bodova. U taj dosije bi se upisivali svi incidenti sa svih online takmičenja, pa čak i ponašanje na chatu i forumu. Na primer:

darko_pfc **** 04.12.2014 - odustao od klasik lige - 500 kaznenih bodova *** 07.04.2015 - vredjao protivnika na chatu - 100 kaznenih bodova *** ukupno: 600
    Lune83 **** 14.01.2015 - uleteo protivniku klizenjak u situaciji 1na1 - 80 kaznenih bodova *** 25.05.2015. namerno izašao sa meča - 150 k.b. *** ukupno: 230

itd....
    I onda je bio dogovor da pravimo ograničenja za manager ligu, ili u prevodu: svaki igrač koji nakupi preko 300 kaznenih bodova, NEMA PRAVO DA IMA SVOJ MANAGER KLUB. I samim tim ako odustajanje od lige nosi 500 kaznenih, ostao bi bez kluba.
    Eto, to je bila naša ideja da uvedemo taj dosije, i da u tome povežemo sve lige i turnire, i da ponašanje u jednoj ligi utiče na status u drugoj. Da bismo time izbegli probleme sa kojima smo se ranije susretali. I kad sam govorio da ko odustane od klasika, moze ostati bez manager kluba, pozivao sam se na tu ideju koju smo planirali nekoliko nedelja... ali još uvek nije usvojeta, ne znam iz kog razloga... što ne znači da neće biti usvojeno u budućnosti.

Odlicna ideja.

Default Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Pilojac da se neponavljam vec sam obrazlozio predloge zbog kojih sam za promene,imao sam najbolje namere, mislio sam prvenstveno na zanimljivije takmičenje zato sto volim pes ,ali zasto odma diktatorski nemoze ovo ,nemoze ono ,i raspravu bez kraja, i neznam odakle ti to da sam to smislio da bi igrao sa Kepom i ostalima iz prve lige. Jel sam primao najvise golova i u zadnjoj ligi uglavnom,mozda zato i sto sam svaku utakmicu igrao posteno do kraja, i nisam izlazo na pola utakmice ko neki i kao pisi trenutni relutat. nebi mi bio problem da igram recimo petu ligu od 6,7 liga , samo da nisam u zadnjoj iz razloga sto tu ima najvise sluzbenih. a to bi redovnoscu izborio sa ovim sistemom takmicenja .

A ovo sto kazes budi redovan , za menager tim , pa bio sam redovan svih 5 sezona, ustvari 4 sam igrao , prvu sam bio kao novi ispod liste i bio rezerva , po pravilima ako neko odustane usao bi kao zamena, i neko je odustao iz vise lige neznam ko i po pravilima iz nize lige prvi bi isao gore u tu ligu , a ja bi kao rezerva usao u zadnju , ali posto je toja u tom trenutku bio prvi , vise mu je odgovaralo da ostane u toj ligi i tu uzme bodove, i pravilo nije ispostovano. bio sam redovan sve ostale 4 sezone, bio drugi na listi za nove managere,kad sam bio redovan u klasik bio bi i u manager, ali su ulazili drugi po samo njemu znanim pravilima.nekazem da ti nisi vise zasluzio od mene mng tim, redovan si i aktivan, ali neznam sta se glumi sa tom manager ligom, spomeno mi je neku gospodu ...hm, sta smo onda svi mi ostali

ZASTO se neuvede 3 MANAGER LIGA , ako je bilo interesovanja, zasto se nepruzi sansa svima da igraju ako zele , sta treba da se čeka 2 godine da se dobije klub, zasto nedati svakom sansu da ima manager tim , pa ako nije redovan ili nestavlja izvestaje i slicno , oduzeti klub , sa recimo suspenzijom, godinu dana, ili vise.

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    ZASTO se neuvede 3 MANAGER LIGA , ako je bilo interesovanja, zasto se nepruzi sansa svima da igraju ako zele , sta treba da se čeka 2 godine da se dobije klub, zasto nedati svakom sansu da ima manager tim , pa ako nije redovan ili nestavlja izvestaje i slicno , oduzeti klub , sa recimo suspenzijom, godinu dana, ili vise.
    Sa ovim se slazem jer planiram da pocnem sa novijim izdanjem da igram online, ali ne pada mi na pamet da cekam po3-4meseca da prodje sezona pes-a i sta sam dobio sa time? Bacio pare za dz. ? Mislim da svima podjednako treba da se izadje u susret, bez obzira da li je to neki tamo Toja, darko_pfc ili bilo ko( dajem pr. samo) .

Top Player TONI 4 BLACE's Avatar

Evo mog predloga. Prvo se prijave ljudi ko hoće da igra ligu. Na primer prijavilo se 60 ljudi. Onda se napravi nasumičnim izborom da svi odigraju po 5 utakmica sa nasumičnim protivnicima. Na osnovu tih rezultata biće raspoređeni u divizije. Prva divizija je najjača i tu će igrati 20 igrača koji su ostvarili najbolje rezultate. Druga divizija je slabija i u njoj će igrati sledećih 20 igrača. Treća divizija opet još slabija i sledećih 20 igrača. Najbolje 3 ekipe idu u sledeću diviziju, četvrta igra baraž. Iz lige ispadaju poslednje 3 ekipe, a četvrta najgora igra baraž. Baraž je 2 utakmice i pobednik ide u jaču ligu.

20. The Following User Says Thank You to TONI 4 BLACE For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Default Re: Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

Quote Originally Posted by shokanito View Post
    O ovome je bilo reči i ranije, i odustalo se. Jer time manager liga gubi smisao zbog kojeg je osnovana. Inace ideja manager lige je da okupi najbolje igrace iz klasik lige u jedno mesto (ne najbolje u smislu igranja pesa, vec fer pleja, redovnosti, ponasanja...). Racunajuci da uglavnom klasik liga broji 3 divizije, kad bi i u manageru bile 3 divizije, to prakticno znaci da svako ko igra klasik, igrace i manager, a to gubi ideju. I dolazilo bi do velikih promena, kao u klasiku, neko malo hoce da igra, neko malo nece. Za manager mora biti stroga selekcija, samo najsigurniji igraci je mogu igrati. Ti shoka svakako zasluzujes (mada veliki ti je minus sto si pokusao sam sebi da upises sluzbene sad u poslednjoj sezoni), ali ok, ti zasluzujes, ali jos samo vas par zasluzuje koji trenutno ne igrate.. a to je premalo za jos jednu diviziju. Bice velikih promena u manageru sad prve sezone u pes15, pa izvolite, najvecu sansu imate vi koji imate "staza" u klasik ligi

I da dam primer za baraz. Zbog ove situacije ne moze. Termin baraza bi bio odmah nakon zavrsene sezone. Ok, i da ispunimo da igra četvrti na tabeli iz d1 baraž protiv četvrtog od nazad u premier. I da taj četvrti obezbedi ulazak u viši rang. Onda kad krenu prijave za narednu sezonu, odustanu 3 igrača koja su izborila opstanak u premier. U tom slučaju će ulazak u premier obezbediti i peti i šesti iz d1, i treći od nazad iz premier. Sad ja vas pitam, nije li glupo (da ne kažem bolesno), da peti i šesti opušteno udju u premier, a četvrti je za to morao igrati baraž. Još šta bi bilo tek da je izgubio u baražu, ne bi mogao ući u premier, jer je izgubio u baražu, ne bi bilo pošteno da i pored toga udje. A ovi ispod njega ušli bez problema. Ili eto u tom slučaju treći od nazad u premieru zbog odustajanja nekog će opstati, a četvrti od nazad će ispasti jer je izgubio u baražu. Totalno nije fer. Jednostavno pravilo te vrste u ligi kakvoj je ja vidim je gotovo neizvodivo jer ima mnogo drugih faktora koje utiču na strukturu lige. Dešava se da se divizije proširuju/skraćuju u toku sezone u zavisnosti od prijavljenih igrača... tu bi tek bilo problema sa baražom.

@DM11. Pogrešno si shvatio, igraćeš prvu sezonu, i ne samo ti, već svako ko je tu od početka. Shokanito je u pes14 prve sezone bio rezerve iz razloga jer se prijavio tek kad je liga počela. Rezerve se mogu prijavljivati i u toku sezone, a svi koji se prijave pre početka sezone, igraju

22. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

24. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Default Odg: Re: Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

@DM11. Pogrešno si shvatio, igraćeš prvu sezonu, i ne samo ti, već svako ko je tu od početka. Shokanito je u pes14 prve sezone bio rezerve iz razloga jer se prijavio tek kad je liga počela. Rezerve se mogu prijavljivati i u toku sezone, a svi koji se prijave pre početka sezone, igraju
    Aha, nisam razumeo. To je vec druga stvar. Moja greska. Hvala u svakom slucaju. A sto se tice svih tih online takmicenja, mislim da su novine uvek dobrodosle.

G.O.A.T. Stević's Avatar

Default Re: Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

O ovome je bilo reči i ranije, i odustalo se. Jer time manager liga gubi smisao zbog kojeg je osnovana. Inace ideja manager lige je da okupi najbolje igrace iz klasik lige u jedno mesto (ne najbolje u smislu igranja pesa, vec fer pleja, redovnosti, ponasanja...). Racunajuci da uglavnom klasik liga broji 3 divizije, kad bi i u manageru bile 3 divizije, to prakticno znaci da svako ko igra klasik, igrace i manager, a to gubi ideju. I dolazilo bi do velikih promena, kao u klasiku, neko malo hoce da igra, neko malo nece. Za manager mora biti stroga selekcija, samo najsigurniji igraci je mogu igrati. Ti shoka svakako zasluzujes (mada veliki ti je minus sto si pokusao sam sebi da upises sluzbene sad u poslednjoj sezoni), ali ok, ti zasluzujes, ali jos samo vas par zasluzuje koji trenutno ne igrate.. a to je premalo za jos jednu diviziju. Bice velikih promena u manageru sad prve sezone u pes15, pa izvolite, najvecu sansu imate vi koji imate "staza" u klasik ligi

I da dam primer za baraz. Zbog ove situacije ne moze. Termin baraza bi bio odmah nakon zavrsene sezone. Ok, i da ispunimo da igra četvrti na tabeli iz d1 baraž protiv četvrtog od nazad u premier. I da taj četvrti obezbedi ulazak u viši rang. Onda kad krenu prijave za narednu sezonu, odustanu 3 igrača koja su izborila opstanak u premier. U tom slučaju će ulazak u premier obezbediti i peti i šesti iz d1, i treći od nazad iz premier. Sad ja vas pitam, nije li glupo (da ne kažem bolesno), da peti i šesti opušteno udju u premier, a četvrti je za to morao igrati baraž. Još šta bi bilo tek da je izgubio u baražu, ne bi mogao ući u premier, jer je izgubio u baražu, ne bi bilo pošteno da i pored toga udje. A ovi ispod njega ušli bez problema. Ili eto u tom slučaju treći od nazad u premieru zbog odustajanja nekog će opstati, a četvrti od nazad će ispasti jer je izgubio u baražu. Totalno nije fer. Jednostavno pravilo te vrste u ligi kakvoj je ja vidim je gotovo neizvodivo jer ima mnogo drugih faktora koje utiču na strukturu lige. Dešava se da se divizije proširuju/skraćuju u toku sezone u zavisnosti od prijavljenih igrača... tu bi tek bilo problema sa baražom.

igrali smo mi u CTL-u sa baražom i recimo ako neko odustane baraž se poništi i ulazi broj učesnika koji je odustao. Zaista ne vidim zašto bi to bilo kome predstavljalo problem? Petljate nešto što je najjednostavnije za organizovanje.

Default Odg: Re: Odg: NOVA LIGA - PES 15 - Predlog za novi izgled liga i sistem takmičenja

BARAZ - Al si ga zamrsio a sve je tako jednostavno i prosto : znači zavrsi se sezona , i odma se odigra baraz, ko nije tu ili je odusto ranije gubi normalno . i na -OSNOVU REZLUTATA BARAZA IMAS NOVU FORMIRANU LISTU - koja sluzi za formiranje liga i pomeranja gore dole kao sto je bio slucaj i dosada. ovo je primer za recimo samo uvodjenje baraza na postojeca pravila ,a ceo moj sistem sam vec objasnio ranije. Ukoliko vam je to velik broj tumbanja za prvu ligu (premier kako je zovete) , moze 16 klubova kao i dosad, manje ulazaka, mada nevidim nista lose u tome sto velki broj mesta vodi gore dole , jel ko ispadne vrlo brzo bi se vratio . Bar baraz bi uveo , i znači 6 mesta(2+4) gore i dole koja odlučuju nesto , da bi se svako nalazio se bilo gde na tabeli , borio da dodje do neke pozicije ili da je izbegne.
    MANAGER LIGA - Kazes; Racunajuci da uglavnom klasik liga broji 3 divizije, kad bi i u manageru bile 3 divizije, to prakticno znaci da svako ko igra klasik, igrace i manager, a to gubi ideju. I dolazilo bi do velikih promena, kao u klasiku, neko malo hoce da igra, neko malo nece.
    - kakva ideja ? ako odgovaras nemoj samo da filozofiras na pola strane kad je SVE VRLO PROSTO I JEDNOSTAVNO . Da neko kome se igra pes liga ili manager igra odma , a ne da čeka godinu ili vise za manager naprimer da bi igrao . ZA Manager klub se uvede ko dobije klub , a bude izbacen iz lige, sluzbeni ili slicno , da nema pravo da igra manager godinu dana ili vise( 1 god. 4,5 sezona je taman mera kazne) , a klasik liga da bude opustenija ko dosad, pa moze neko neku sezonu da pauzira opusteno . Znači uvesti da svako ko hoce da igra manager ligu dobije 80 ,100 miliona, kolko ste i vi dobijali na pocetku , i da napravi tim od slobodnih igraca , po svom izboru ,ionako ste sve sto valja vec pokupovali , a ne da ti neko sastavi tim , pa čekas jos dve sezone da zamenis te igrace i kupis one koje bi hteo . Ko nije redovan ,raspusti mu se tim ,nece moci godinu dana da igra manager,i resen problem.

off teme - Sluzbeni : - ovo sto kazes minus, samo sam upisao na utakmicama kojima sam bio domacin 1 0 , protiv igraca koji se nisu pojavljivali u ligi ,kojima je slata i pm i bez odgovora . i gde je sve bilo jasno . kad smo kod slubenih pisao si mi poraz protiv black white , iako sam bio redovan na chatu . a samo njemu nisam poslao pm, zato sto sam naviko da je u visim ligama, ali nije slao ni on meni. ali nebitno ,draza mi je bila sezona gde sam bio peti odpozadi sa 90 posto odigranih utakmica, nego zadnja gde sam bio peti sa trecinom sluzbnenih.
    rezerve -Klasik : nije ni ovo tačno sto kazes da svi koji se prijave pre pocetka igraju , za drugu sezonu sam se prijavio i bilo nas dal 7novih ispod crte , i stigo sam da izaberem 6 i tim i biranje je zakljucano , ovaj sedmi bio nepar i izvisio .

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast