Results 1 to 3 of 3

Thread: Trnovit put fudbalera do zvezda

Default Trnovit put fudbalera do zvezda

Za ovu priču, kao inspiracija mi je poslužila ideja korisnika nemanja1996. Dakle, neće biti vezana sa PES-om. Odlučio sam da što pre počnem.

POČETAK TRNOVITOG PUTA

Nedelja, 26. maj 2013. godine. Dan velike utakmice. Naša Zvezda igra derbi protiv Partizana, naravno, u juniorskoj konkurenciji. Imao sam 17 godina. ''Dokurilo'' mi je da budem ''hiper-talentovani'' junior, koji čeka profesionalni ugovor. To sam rekao tati, ujutru, tati Milošu Đokiću, pored koga je bio Stojadin Gavrilović, zvani Gavra. Tatin prijatelj, veliki čovek, zadužen da me čuva od ''fudbalske mafije'', za koju sam ja bio premlad da saznam. Onda mi je Gavra prišao i rekao: ''Ovo ti je sadašnjost Srpskog fudbala, sine moj. Danas, u Zvezdu i Partizan se primaju samo tatini i mamini sinovi''. Ja sam to nekako razumeo.

A onda je došlo vreme za utakmicu. U svlačionici, trener nam je prišao, i rekao: ''Danas želim da vidim pobedu. I odličnu igru. Ne zbog mene. Već zbog vas. Na tribinama sedi skaut. Gleda vaše igre. Skaut jednog velikog tima. Svima vama je san da igrate u ligi u kojoj igra tim za koji radi taj skaut''. Ja sam pomislio u sebi da je to skaut možda Espanjola? Ili Malage? Pošto je meni san kako izlazim na Kamp Nou, i sa kapitenskom trakom vodim Real do pobede, imao sam osećaj da je to skaut nekog Španskog kluba. Uključio sam ''turbopogon'', pao je prvi, pa drugi gol, pa het-trik. U drugom poluvremenu, video sam jednog skupoceno odevenog čoveka pored stadiona. Imao je Hugo Boss sako, gospodski, Italijanski ''outfit'', imao je Sicilijanski stil. Saznao sam u kojoj ću ligi započeti karijeru! Ali, u kom klubu? Gospodin se na trenutak okrenuo. Na sakou mu je pisalo ''Catania Calcio Ufficiale''. Sada znam i gde ću igrati.

Od sreće, počeo sam da igram kao lud, nisam pao pod pritisak, dao sam još dva gola, a Gavra mi je rekao: ''Bravo Milane, igrač si'', uz veliki osmeh. Crvena Zvezda pobedila je rezultatom 5-0! A napadač Milan Đokić je dao svih 5 golova! Skupoceno odeveni čovek mi je prišao, uz prevodioca, i sročio mi je ugovor: ''4 godine, 50 000 eura mesečna plata, odluka da padne do 15. juna''. Bio je kratak, odlučan i jasan.

Ako vam se svidi, nastavak (u kome će biti priča o letu, prvoj sezoni, i razmišljanju jednog talenta sa ovih prostora) stiže za par dana

2. The Following User Says Thank You to Genije For This Useful Post:

Regular Looodak's Avatar

Default Re: Trnovit put fudbalera do zvezda

Свака част, мени се свиђа. Што се мене тиче настави, ја пратим свакако!

Beginner