Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 20 of 87

Thread: Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Default Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

Dobro vece svima.
    Kao sto znate Toja je resio malo da "odmori" od vodjenja reprezentacije. Obavio je lavovski deo posla, uspostavio brojne kontakte, napravio kostur tima, sve dosta dobro organizovao, prakticno probio led i zapoceo jednu zanimljivu avanturu kroz taj novi 11na11 mod. Na njegov predlog i na predlog nekih drugih clanova postavljen sam za novog selektora. Ako neko ima nesto protiv neka kaze sad ili neka cuti sve dok se naredni turnir ne zavrsi

Imam neke nove ideje, najvise u smislu rada same organizacije ciji nivo treba podici na visi stupanj. Bicu sto kraci.

1. Voleo bih da se selektor sto vise rastereti prosirivanjem rukovodeceg sektora, tj da se ubace sledece funkcije: zamenik selektora (da ne kazem selektorova desnica ), po jedan sef/analiticar (ili po dva ako nas bude za 2 ekipe) za svaku liniju tima (odbrana, sredina, napad) , skaut, strucni konsultant. O duznostima ovih rukovodecih organa i kandidatima za te pozicije cu kasnije;

2. Bilo bi sjajno kada bi se sto veci broj ljudi ukljucio u sve ovo. U subotu cu svakom za koga mislim da ima mesta u 11na11 poslati pm gde cu vas pitati da li ste zainteresovani i u kom intezitetu biste ucestvovali u svemu tome (napravicu neku skalu od 1 do 5 na primer) i na kojoj poziciji vidite sebe u timu (moze i vise pozicija) i vas kontakt (skype, fb, mobilni, mail ... );

3. Svako ce dobiti sansu, nece biti zasticenih!!! Sebe cu da izbacim iz tima ako pocnem da kiksam ucestalo ili smatram da se neko drugi jednostavno bolje snalazi na poziciji CBc. Sto nas vise bude to ce biti zdravija konkurencija a samim tim i kvalitetnija reprezentacija foruma.

4. Souf zamolio bih te da uradimo nesto po pitanju kontraobavestajnih mera . Ne zelim da mi ovde vrsljaju clanovi selekcija drugih foruma i da prikupljaju informacije za njih. Napraviti podforum "PES-Serbia reprezentacija" i u okviru njega napraviti 5 tema: Rukovodeci sektor (kome bi pristup imali samo clanovi iz 1. tacke plus selektor naravno), Informacije o aktuelnom turniru (tabela, rezultati itd, pristup da imaju svi iz reprezentacije), Skauting protivnika i takticke zamisli zamisli za naredni mec (svi iz repr.), Treninzi (svi iz repr.) i Ostalo (svi iz repr. i u toj temi bi svi mogli neobavezno da pisu predloge, svoje zamisli itd, sve sto nije pokriveno u ostale 4 teme.). Dakle, ako je tehnicki izvodljivo, dati ljudima odredjeni status (na primer "reprezentativac") cime bi se te info zastitile od zloupotreba.

5. Pozeljno bi bilo da koristimo teamspeak tokom turnira i samih treninga, ali pricu dozvoliti samo sefovima po linijama plus selektoru (dakle 3-4 coveka), ostali reprezentativci sporovode njihove zamisli u dela, dakle slusaju i igraju najbolje sto umeju. Ne zelim nikakve prepirke neposredno pred, u toku ili odmah posle meca. Svi smo ljudi, svi gresimo, svi imamo crni petak. Analize cemo da radimo hladne glave.

Duznosti selektora i selektorske komisije/veca

Selektor:
    -uspostavlja kontakte sa domacinima turnira, organizuje meceve, informise komisiju i reprezentativce;
    -zakazuje treninge i preko sefova linija (odbrana, sredina, napad) sakuplja reprezentativce za trening;
    -odlucuje o sastavu tima/timova;
    -zaduzen je za red i disciplinu unutar reprezentacije;
    -najodgovorniji za svaki uspeh ili neuspeh;
    -kontrolise rad drugih clanova veca i sugerise im na propuste (ako ih ima);
    -ima pravo da smeni nekog od clanova veca ako smatra da svoj posao ne obavlja dovoljno predano;

Zamenik selektora:
    -pomaze selektoru u svim njegovim duznostima;
    -u slucaju da je selektor odsutan ili sprecen da obavlja svoje duznosti zamenik preuzima ulogu selektora;

Sef odbrane:
    -igra na poziciji centralnog stopera;
    -kontrolise igru odbrambene linije tokom svih meceva (treninzi i turniri) ;
    -nakon svakog meca pravi screen-shot-ove statistike svakog igraca iz svoje linije i postavlja ih u temu "Treninzi" ;
    -analizira svakog pojedinca iz odbrane i daje predloge za poboljsanje funkcionisanja odbrane.

Sef sredine:
    -igra na poziciji AMC-a;
    -kontrolise igru veznog reda tokom svih meceva (treninzi i turniri) ;
    -nakon svakog meca pravi screen-shot-ove statistike svakog igraca iz svoje linije i postavlja ih u temu "Treninzi" ;
    -analizira svakog pojedinca iz veznog reda i daje predloge za poboljsanje funkcionisanja istog.

Sef napada:
    -igra na poziciji CF-a;
    -kontrolise igru napadaca tokom svih meceva (treninzi i turniri) ;
    -analizira svakog pojedinca iz napada i daje predloge za poboljsanje funkcionisanja istog.

Skaut:
    -vrsi skautiranje narednog protivnika);
    -predovaca svima svoju analizu u temi "Skauting protivnika i takticke zamisli za naredni mec";

Strucni konsultant:
    -pored iskustva u igranju PES-a pozeljno bi bilo da ima i neko realno igracko iskustvo iz veikog fudbala;
    -na osnovu analize skauta i kvaliteta kojim nas tim raspolaze daje svoje predloge u temi "Skauting protivnika i takticke zamisli za naredni mec" na koji nacin se suprotstaviti narednom protivniku, predocava njegove mane i njegove prednosti itd.

Clanovi veca (zamenik, sefovi, skaut i strucni konsultant) zadrzavaju pravo da jednoglasnom odlukom smene selektora u toku ili pre turnira ukoliko smatraju da je to neophodno.

To bi u najkracim crtama bilo to, sturo je napisano, bice tu sigurno jos dorade. To je ideja koju sigurno treba jos brusiti. Otvoren sam za sve vase predloge u vezi sa izmenama nekih od stavki. Ako neko smatra da bi dobro obavaljao neku od duznosti u vecu neka se javi slobodno. Potrudicu se da clanove izaberem u najkracem mogucem roku.

Uglavnom za zamenika biram Toju jer covek ima najvise iskustva oko same organizacije svega ovoga. Dok bih za strucnog konsultanta predlozio Luneta, covek ima bogato fudbalsko iskustvo, aktivan je na chatu, skoro uvek dostupan i njegovo misljenje bi nam svima puno znacilo. Za ostale pozicije slusam vase predloge ako ih ima. A ako ne odabracu ih sam.

Toliko za sad. sutra ocekujte pozive za reprezentaciju, a vec u nedelju od oko 20:00 prvi trening. Takodje cu sutra u ovoj temi ukratko nabrojati pozicije u formaciji i moja ocekivanja od svake pozicije tokom meca. Tako da bi mozda oni koji nemaju puno iskustva u 11na11 mogli lakse sebi da odrede poziciju.

Vas novi selektor
    Pilojac85

2. The Following 3 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Professional ipisiyi's Avatar

Default Re: Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

Quote Originally Posted by LeSHiNa85 View Post
    Dobro vece svima.

Otvoren sam za sve vase predloge u vezi sa izmenama nekih od stavki.

Vas novi selektor
    Pilojac85
    Kao prvo, srecno ti na mestu novog selektora! A moj predlog je da das momentalnu i neopozivu ostavku na vreme

Da pola od ovoga izadje na dijelo ja presretan.Sretno novom izborniku i da napokon rezultatima dokazemo ono sto svi vec znamo.Da smo u pesu doktori za ceo svjet

Modulator Toja's Avatar

Moj prvi predlog Soufu da se i pilojcu stavi zelena boja i moderator za deo "Online Turniri" i titula "Selektor", pre svega da i vizuelno povecamo njegov autoritet.

da pozelim srecu pilojcu na mestu selektora...

moj predlog je da probamo man. city, ipak su dosta jaci od juventusa na svim pozicijama, pogotovo napad i krila
    nije isto kada igras sa kvaljarela-llorente ili sa dzeko-aguero
    stoperi kompany, ricards i lescott
    sredina toure, garcia
    amf i krila - silva, nasri, jovetic, navas
    i negredo je vrh

znaci daleko bolji izbor igraca nego kod juventusa, za svakog bi se nasao neki igrac koji bi mu odgovarao. treba isprobati

7. The Following 2 Users Say Thank You to Kepa For This Useful Post:

Steam ID:
    pilojac85

Najava za predstojeci turnir

http://pesmanager.net/forum/showthread.php?t=34377& COMMING SOON !!!

Quote Originally Posted by Kepa View Post
    da pozelim srecu pilojcu na mestu selektora...

moj predlog je da probamo man. city, ipak su dosta jaci od juventusa na svim pozicijama, pogotovo napad i krila
    nije isto kada igras sa kvaljarela-llorente ili sa dzeko-aguero
    stoperi kompany, ricards i lescott
    sredina toure, garcia
    amf i krila - silva, nasri, jovetic, navas
    i negredo je vrh

znaci daleko bolji izbor igraca nego kod juventusa, za svakog bi se nasao neki igrac koji bi mu odgovarao. treba isprobati
    Slazem se, to sam i planirao za nas prvi trening, koji ce najverovatnije biti u nedelju uvece. Probacemo 2 tima, Man City i Chelzi koji takodje ima odlicne igrace za ovo sto mi mi igramo : Kejhil-Teri-Bane, David Luiz-Azar-Mata(Esli Kol)-Lampard(Oskar), Eto-Tores-Demba Ba. Konsultovacemo se svi, glasati i odabrati tim.

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Cestitke na izboru selektora, vecu budalu niste mogli da izaberete, samo se nadam da ce i dalje da se *****ava kao i kad nije imao funkciju. Ukoliko veliki manitu Soufiane bude dobre volje, neka ti otvori podforum za reprezentaciju, i da to moze da vide samo likovi koji igraju za istu. Nesto slicno tome smo imali prethodnih godina.

Ako se smiluje i to ti sredi, napravi tri teme za odbranu, sredinu i napad i tu pisi za svaku liniju tima sta imas i neka se momci koji igraju na tim pozicijama dogovaraju i iznose svoja misljenja sta bi trebalo i kako bi trebalo. Ovo sa podelom posla nije losa ideja, samo je lepo sprovedi u delo. Toja moze da ti bude skaut, da je vise paznje posvetio skautovanju, a ne analizi naseg tima ili da je imao tu pomoc, osvojili bi ovaj turnir

Slazem se za promenu tima. Mislim da treba menjati, jer imamo stvarno jake igrace (mislim na nase u napadu kepa, lune i drugi, sebe izuzimam sa tog spiska ) i nije isto kada takav igrac upravlja Llorenteom ili Aguerom. Treba probati mozda i sa Realom jeste da nemaju odbranu ali mislim da kada igramo sa onom postavkom raspolozenja i forme, sa momcima koji su igrali i koji su uigrani pozadi, mozemo iskoristiti svu moc igraca u napadu Real Madrida a morate priznati da nije mala. Probati pa videti kako to stima.

10. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

Samo da cestitam na dobijenoj funkciji selektora, verujem da si pravi izbor i da ces uspesno voditi reprezentaciju...
    Sve najbolje i puno srece...

12. The Following User Says Thank You to Yoda For This Useful Post:

Sedam Yoda's Avatar

E da, i to za real je odlicna ideja jer odbrana i nije toliko losija koliko se dobija odlicnim napadom...

14. The Following User Says Thank You to Yoda For This Useful Post:

Steam ID:
    pilojac85

Sto se tice pozicija u timu, evo generalno sta se od svakog ocekuje:

CBc - centralni stoper, pozeljno da to bude stoper koji je najjaci u skoku, komanduje linijom odbrane, uvek najblizi svom golmanu od sva tri stopera. Stoji nesto iza CBl i CBr i pokriva prostor iza svojih kolega u slucaju da oni budu prebaceni dubinskom loptom. Ne komplikuje kad ima loptu, narocito kad je prisutan lag. Pozeljno je lopte cistiti kockom kako bi se izbegao rizik presecanja pasa u opasnoj zoni. Nikada ne prelazi polovinu terena, osim u prekidima ako je to takticki razradjeno. Takodje prati igru ostala dva stopera i vrsi analizu njihove igre nakon meca.

CBl i CBr - levi i desni stoperi, podesavaju liniju odbrane u odnosu na centralnog stopera, uvek su par koraka ispred njega kako bi se omogucilo eventualno pravljenje ofsajd zamke. Po sirini cuvaju prostor od centralnog stopera do aut linije odnosno do povucenih krila. Polovinu prelaze samo u izuzetnim situacijama kada se juri rezultat (ali nikada obojica istovremeno), ili kad je to takticki razradjeno u prekidima. Takodje kad imaju loptu ne komplikuju mnogo vec istu brzo predaju DMC-u ili krilu. U slucaju laga ili da nemaju nikog otvorenog loptu ispucavaju na kocku.

DMC - zadnji vezni, pozeljno je da bude visi i fizicki jaci igrac. Retko se odvaja dalje od 10m od stoperske linije. Cesto izigrava laznog stopera. Ne ide mnogo napred jer je prakticno jedina spona izmedju odbrane i veznog reda kroz sredinu. Kada protivnicki golman ispucava loptu on je taj koji skace sa protivnickim najisturenijim napadacem. Kada protivnik ima loptu disciplinovano stoji blizu linije odbrane, ne vrsi nikakav prtisak sve dok direktno ne bude izlozen napadu (protivnicki AMC ili napadaci imaju loptu) Dopustena veca kreativnost u fazi napada ali u slucaju guzve ili laga ne rizikovati previse.

RM i LM - krila, igrace povucenije kako bi zastitili prostor izmedju spoljnih stopera i aut linije, odnosno primarna duznost im je branjenje bokova. Ne zaletati se previse napred kako ne bi olako ispadali i time ostavili otvorene bokove. U fazi prinapada otvaraju se stoperima ili DMC-u kad ovi imaju loptu. Sire prostor uz aut linije, gotovo nikad ne ulaze u sredinu kako se ne bi pravila guzva. Driblinzi i preterana kreativnost im nisu dozvoljeni na svojoj polovini. Po prelasku nase polovine mogu probati nesto rizicnije pasove. Driblinge (ko zna) pokusavati u poslednjih 30m terena. Gledano na radaru po vertikali odrzavaju linu izmedju DMC-a i AMC-a.

AMC - najkreativniji igrac veznog reda, stoji u liniji iza SS-ova i DMC-a. POzeljna je mirnoca i jedna doza ludila prilikom proigravanja napadaca. U fazi odbrane ne zalece se previse, ne izlazi nikad ispred napadaca. Drzi se blize DMC-u nego napadacima. U fazi napada ima potpunu slobodu, dozvoljeni rizicniji pasovi i driblinzi ali ne preterivati sa time jer je jako bitno brzo se osloboditi lopte. Retko ulazi u protivnickih 16m kako ne bi pravio guzvu i ostavljao prostor iza sebe nezasticenim. Prati igru svih iz veznog reda i dostavlja isvestaje nakon meca.

SS - second striker pozicija. Stoje bocno i malo iza CF-a a ispred AMC-a. U fazi odbrane takodje se ne zalecu previse, gotovo nikad da idu na isog igraca kao CF, pokrivaju prostor izmedju protivnickih stopera i bekova, odnosno DMC-a. U fazi napada takodje pozeljna kreativnost i osecaj za prostor. Ako krila ne stignu da predju u fazu napada dovoljno brzo oni su ti koji napadu daju potrebnu sirinu, odnosno rasterecuju CF-a odvlacenjem protivnicke odbrane na bokove. Takodje driblinzi dozvoljeni u 30m od protivnickog gola.

CF - centralni napadac. Jako bitna figura u napadu. Pozeljno da to bude neki korpulentniji igrac na PES-u (Dzeko, Benzema, Demba Ba... ) koji moze da stane na loptu i da se zagradi ako je potrebno a zatim proigra SS-ove koji se ubacuju. Uvek je on najblizi golu protivnika. Po sopstvenom nahodjenju vrsi presing ali pazi da ne narusi stabilnost formacije svojim bespotrebnim ispadanjem. Jako retko, gotovo nikad se u fazi napada ne izvlaci na bokove. Pokusava svojim kretanjem da otvori prostor AMC-u ili SS-ovima. Ima potpunu slobodu u igri u smislu proigravanja i driblanja, ali akcenat na timskoj igri.

Generalno to je to, za one koji nisu bas upuceni pozeljno je loptu prilikom dodavanja predavati na X a ne na trougao ili L1+trougao jer se te lopte vrlo lako seku ovde. U odnosu na to uskladiti kretanje bez lopte. Preporucljiva kamera je WIDE. U toku igre pritiskom da taster SELEKT mozete podesiti da li zelite da kamera prati vas ili loptu. Ja je stalno prebacujem iskreno, kad mi se fokus igre priblizava podesim na sebe a kad je lopta daleko od mene stavim da kamera prati loptu a zatim se preko radara podesavam i odrzavam koncept formacije.

Takticke detalje oko prekida cemo dodatno razraditi. Bacam se upravo na pozivanje igraca za reprezentaciju (rukovodicu se listom igraca za koje znam da bi igrali, iz mng lige i iz klasik lige. One vrhunske igrace za koje znam da su izjavili da nemaju vremena za 11na11 necu pozivati ali svima ostavljam prostor da se ovde dodaju na listu reprezentativaca ako to zele), da vidimo sa cim raspolazemo a nakon toga da pravimo tim/timove i podelimo funkcije

Ako neko ima nesto jos da doda slobodno neka napise sta hoce.

16. The Following 2 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Steam ID:
    pilojac85

E ovako , za sad sam dobio potvrde od 29 igraca. Ovo je spisak a u zagradi pored se nalazi brojka koja pokazuje zelju igraca i njegovo raspolozivo vreme da dolazi na treninge i igra meceve. (1-najmanje interesovanje, 5-najvece). Pozicije nisu konacne, bice rotacije po potrebi, ovo je samo preliminarni spisak igraca, od neceg mora da se pocne.

Odbrana:
    CBc : Pilojac85 (4), Ipisyi (4, po svojoj zelji igra samo ako ja ne igram)
    CBl : Dido1004 (5), Koca (igrace ako bude stani-pani, tj ako nema ko), Hadis (3).
    CBr : Dimitar (4), Soufiane (2, izgubio interesovanje, ali igrace ako nam zatreba), Strahinja19 (3), KingOfPes (4)

Vezni red:
    DMC : Darko_pfc (5), FoneTag (3), ltlueda (3)
    RM : Gustavo_fring (5), Sedam (4), GoranTZ (4)
    LM : Nattydread (5), MihajloDC (4), nebojsapetkovic (4)
    AMC : Toja (4), CuleNBGD (4), Loki87 (4)

Napadaci :
    SSl : CroW (5), Mitta (4), AST (4)
    SSr : Hodza (4), Riky_93 (4)
    CF : Keppa (5), Lune83 (5, nisam jos dobio potvrdu od njega ali znam da ce igrati )

Clanovi koji se nisu izjasnili po pitanju poziva za 11na11 su: Rastaman_z

Steam ID:
    pilojac85

Pinturikkio (Dimitrii) , kapiten reprezentacije Rusije i organizator turnira, ima ideju da se naprave dva takmicenja :

1. Turnir sa nacionalnim reprezentacijama (dakle igramo sa Srbijom) koji bi imao samo jednu ekipu sastavljenu od, po njegovim recima, najboljih 10 igraca (po meni to ce biti oni koji budu bili najaktivniji na treninzima i koji na istim budu najvise pokazali), i
    2. Takmicenje sa klubovima gde ce moci da bude vise timova iz jedne zajednice (tu bi svi koji su izrazili zelju trebalo da igraju) ali sa minimum 10 igraca u timu.

Za sad je to jos samo ideja, kad bude bilo zvanicno nesto bicete obavesteni.

Steam ID:
    pilojac85

Veceras, najkasnije u 20:00, bih odrzao trening gde bismo probali Manchester City u sledecem sastavu

Long FK : Navas
    Short FK :Nasri
    Left CK : Navas
    Right CK : Silva
    PK taker : Nasri
    Players to join attack : Kompany

Kao i Real Madrid u sledecem sastavu

Long FK : Alonso
    Short : Bale
    Left CK :Alonso
    Right CK : Bale
    PK taker : Ronaldo
    Players to join attack : Pepe

U toku dana cu kontaktirati sve koji su se izjasnili da hoce da igraju, da vidimo na koga mogu da racunam veceras za trening, bilo bi lepo da napravimo dva mesovita tima. Igrali bi 2 meca: City vs Real pa opet isto samo bismo zarotirali sastave.

Steam ID:
    pilojac85

Odigrani prvi treninzi. Zadovoljan sam odzivom. 15 igraca se pojavilo. Krivo mi je sto jos MihajloDC, Hadis i Strahinja (polomio dzojstik ) nisu dosli iako su najavili, ali imali su druge obaveze, uvek ce toga biti. Oni koji su bili ubelezeni su, i ta aktivnost, uz ucinak na terenu, ce im znaciti ako budemo morali da biramo najboljih 11.

Mecevi su imali namenu da se izabere tim sa kojim cemo igrati, vezbati. To je Manchester City !!! Toliko za veceras, sledeci trening u utorak ili sredu, javicu vam.

Professional nebojsapetkovic's Avatar
    Steam ID:
    nebojsapetkovic

Prijavio sam se za ovu repku!Treba igrati isključivo sa Interom!

Steam ID:
    pilojac85

Samo da obavestim reprezentaciju da zbog moje bolesti (imam problema sa ocima) Toja preuzima vodjenje reprzentacije do daljnjeg. U tome ce mu pomagati sefovi po linijama , za napad CF: Kepa i Lune83. Za vezni red Toja i ko bude igrao AMC kod protivnika. Za odbranu : Dido, Ipisiyi i Dimitar.

Voleo bih da odigrate sutra uvece 2 trening meca i da se proba Chelzi u sledecoj formaciji : CBc - Kejhil, CBl - Teri, CBr - Ivanovic, DMC - Luiz , AMC - Lampard, MR - Hazard, ML - Mata, SSl - Eto, SSr - Tores, CF - Demba Ba.

Nakon meca neka kapiteni timova naprave skrinshotove svakog igraca koji bude igrao i hocu po neki komentar o svakome da se da, u konsultacijama sa sefovima timova. Molim vas da budete samokriticni i realni pri ocenjivanju sebe. Ostali igraci nemojte da se ljutite kad vam sef nesto zameri, radi to da bi vam ukazao na greske i kako bi unapredili vasu igru, znaci iz najbolje namere. Sefovi obratite paznju na pozicioniranje igraca u vasim linijama, kretanje sa loptom i bez lopte.

Modulator Toja's Avatar

Dakle trening u sredu u 23:00 (posle mečeva lige šampiona). Trening će se brzo završiti kao prošli put. Poželjno SVI da dođu, da bismo što bolje isprobali Chelsea (i još jednom City) i da bi već otprilike mogli graditi kostur budućeg tima.

Postoji ideja da se naprave 2 reprezentacije, tako da mogu SVI dobiti šansu.
    Ako je neko sprečen da dođe, nek mi to na chatu javi.

Здраво пријатељи!
    Statistic 1 International tournament - http://pesmanager.net/forum/showthread.php?t=33940

New tournament - http://pesmanager.net/forum/showthread.php?t=34378

For registration team - http://pesmanager.net/forum/showthread.php?t=34528

For free players who don't have team - http://pesmanager.net/forum/showthread.php?t=34531

PS. Don't critic Toja. Capitan - its very difficult

26. The Following 4 Users Say Thank You to Pinturikkio For This Useful Post:

Professional ipisiyi's Avatar

Quote Originally Posted by LeSHiNa85 View Post
    E ovako ,

Odbrana:
    CBc : Pilojac85 (4), Ipisyi (4, po svojoj zelji igra samo ako ja ne igram)
    hahahahah car

Page 1 of 5 123 ... LastLast