Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 41 to 60 of 87

Thread: Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

Modulator Toja's Avatar

Default Re: Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

Mene cekaju 3 drugarice u 21h, loje sam prosli put ispalio da bih igrao sa vama... imajte duse i dajte nama mladima prednost. Ovu priliku ne smem prokockati

Super Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Posto mi se nekoliko igraca iz Citizens-a javilo da ce moci samo jedan mec , i to ovaj prvi, najverovatnije ce oni igrati prvi duel a mi Saints-i drugi.

Za manje uigranu ekipu, Saints-e, veceras akcenat na 2 stvari :

1. kompaknost formacije i u napadu i u odbrani. Znaci necu da vidim ovo .

Formacija se sve vreme mora odrzavati a ne da nas sire i skupljaju kako hoce. Kad se branimo svi se podesavaju u odnosu na stopersku liniju. Dakle DMC i krila prate kretanje stopera. AMC njih a napadaci AMC-a. Hocu ovo da vidim uz minimalna odstupanja zavisno od situacije. Kad napadamo isto tako samo sto ceo tim prati kretanja napadackog tria kako ne bi bilo rupa u formaciji. SS-ovi prate kretanja CF-a. AMC prati njih, Krila prate AMC-a i SS-ove, DMC prati njih, stoperi DMC-a.

2. brza predaja lopte. Dakle bez mnogo trcanja sa R1 i mrsenja muda, 2-3 dodira i predaja lopte na X u 90% slucajeva ! Zaboravite na trougao ili L1+trougao, to ovde ne postoji ! Lako se seku te lopte.

Nemojte se opterecivati ocenama. Igrajte svoju igru i ocene ce same doci. Nisu one presudne, tu su jos i misljenja kapitena timova !

3. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

AST

Sedam Yoda's Avatar

A vi mladi ionako izlazite tek oko 12 u kafanu tako da mozete i kasnije

prijedlog za "gradjane" moze li se kod kornera staviti 1 stoper da ide u sesnaesterac?

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Quote Originally Posted by gorantz View Post
    prijedlog za "gradjane" moze li se kod kornera staviti 1 stoper da ide u sesnaesterac?
    ito po moznost da idem ja

Modulator Toja's Avatar

Ne idu stoperi napred prilikom kornera, vec sprecavaju kontre. Lopta iz kornera ide na Dzeka, stoperi i dmf stoje nazad!

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

^ dve situacije, samo da pitam...

1) Cak i kad vodimo 4:0?
    2) Cak i kad gubimo 2:0?

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by darko_pfc View Post
    ^ dve situacije, samo da pitam...

1) Cak i kad vodimo 4:0?
    2) Cak i kad gubimo 2:0?
    Da

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Thumbs down Re: Reprezentacija zajednice PES-Serbia, pripreme za predstojeci turnir

^ To nema smisla. Razumem za disciplinovanost, ali plan B je nekad preko potreban i improvizacija ako urodi plodom ne moze biti losa (ako neko neki izlet razume i ostane iza da pokrije). Uzgred zasto ne bi visoki Yaya ili neki skocniji CB-ovi isli napred kod kornera, a pozadi neka niska krila da ostanu, valjda i oni umeju da sprece kontre, brzi su uostalom.

Takodje, ocene ponekad nemaju smisla. Voleo bih da se ne sabira i ne deli jer cesto Konami ne gleda ispravno. Valjda oci i mozak bolje vide i mogu da ustanove da li je neko odigrao sjajno, zadovoljavajuce ili lose, da li je bilo kardinalnih gresaka. Neko moze da odigra sjajno i da ima jedan pogresan pas koji skupo moze da kosta ekipu, ili da sjajno intervenise, ali to Konami ne racuna tako. Takodje je bitno za ocenu da li je neko pobedio, izgubio... i zavisi od igre protivnika da li se samo brani ili napada, u zavisnosti od toga neki delovi naseg tima mogu biti nezaposleni, nece imati mnogo dodira, suteva, ne svojom krivicom. Poslusajte vecinu igraca sta misli o ocenama, ja vec znam.

Spoiler:
    Mislim da sam odigrao dobro 3 treninga juce, a dobio sam najnizu prosecnu ocenu u svom timu, 5.5, 5.5 i 6.0.

I sada 5.5.
    Jedva cekam i snimak da vidim jer mislim da nisam imao toliko pogresnih pasova.

Neki su bar po Konamiju imali jos vise, ali su dobili istu ocenu.
    Ako ti pogresni pasovi nisu skupo kostali ekipu onda je ok, kao i ako su pokrivali svog igraca.

Posto ne mogu da namolim selektora da vise ceni misljenje tih konsultanata i da veruje svojim ocima vise nego Konamijevom nerealnom ocenjivanju, napustam tim, jer kako kazu ja sam jedini buntovnik, a da li govorim ispravno nema veze.
    Necu vise remetiti atmosferu u timu. Neka svi samo cute i igraju i bice sve bajno i ispravno.

Ovo ide pod spoiler, nisam bitan. Srecno vam.

edit: pogledao sam i snimak ispod, imam 10 dodavanja, ne znam gde je Konami video 12. Imao sam 9 od 9 uspesnih i poslednji mozda neuspesan u poslednjim sekundama. Toliko o Konamiju.

Professional nattydread's Avatar

PES2014 // PES-Serbia.com // 11vs11 Friendly01 // RUS (Real) 3-5 (Man.City) SER

(jbg mozda da prebacite ovaj post u http://www.pes-serbia.com/threads/32...1na11-TRENINZI gde je selektor napisao izvestaj. jbg, vise ne znam di da kacim...)

12. The Following 3 Users Say Thank You to nattydread For This Useful Post:

MKD V.I.P Димитар's Avatar

Quote Originally Posted by nattydread View Post
    PES2014 // PES-Serbia.com // 11vs11 Friendly01 // RUS (Real) 3-5 (Man.City) SER

(jbg mozda da prebacite ovaj post u http://www.pes-serbia.com/threads/32...1na11-TRENINZI gde je selektor napisao izvestaj. jbg, vise ne znam di da kacim...)

Toja pogledaj na kartu 10,27 min i 14 min

hvala!

Modulator Toja's Avatar

^ To nema smisla. Razumem za disciplinovanost, ali plan B je nekad preko potreban i improvizacija ako urodi plodom ne moze biti losa (ako neko neki izlet razume i ostane iza da pokrije). Uzgred zasto ne bi visoki Yaya ili neki skocniji CB-ovi isli napred kod kornera, a pozadi neka niska krila da ostanu, valjda i oni umeju da sprece kontre, brzi su uostalom.

Takodje, ocene ponekad nemaju smisla. Voleo bih da se ne sabira i ne deli jer cesto Konami ne gleda ispravno. Valjda oci i mozak bolje vide i mogu da ustanove da li je neko odigrao sjajno, zadovoljavajuce ili lose, da li je bilo kardinalnih gresaka. Neko moze da odigra sjajno i da ima jedan pogresan pas koji skupo moze da kosta ekipu, ili da sjajno intervenise, ali to Konami ne racuna tako. Takodje je bitno za ocenu da li je neko pobedio, izgubio... i zavisi od igre protivnika da li se samo brani ili napada, u zavisnosti od toga neki delovi naseg tima mogu biti nezaposleni, nece imati mnogo dodira, suteva, ne svojom krivicom. Poslusajte vecinu igraca sta misli o ocenama, ja vec znam.

Spoiler:
    Mislim da sam odigrao dobro 3 treninga juce, a dobio sam najnizu prosecnu ocenu u svom timu, 5.5, 5.5 i 6.0.

I sada 5.5.
    Jedva cekam i snimak da vidim jer mislim da nisam imao toliko pogresnih pasova.

Neki su bar po Konamiju imali jos vise, ali su dobili istu ocenu.
    Ako ti pogresni pasovi nisu skupo kostali ekipu onda je ok, kao i ako su pokrivali svog igraca.

Posto ne mogu da namolim selektora da vise ceni misljenje tih konsultanata i da veruje svojim ocima vise nego Konamijevom nerealnom ocenjivanju, napustam tim, jer kako kazu ja sam jedini buntovnik, a da li govorim ispravno nema veze.
    Necu vise remetiti atmosferu u timu. Neka svi samo cute i igraju i bice sve bajno i ispravno.

Ovo ide pod spoiler, nisam bitan. Srecno vam.

edit: pogledao sam i snimak ispod, imam 10 dodavanja, ne znam gde je Konami video 12. Imao sam 9 od 9 uspesnih i poslednji mozda neuspesan u poslednjim sekundama. Toliko o Konamiju.
    Brate imalo ili nemalo smisla, svaki korner je uigran. Crow izvodi i gadja kepu na peterac... znaci nista ne znaci ni Ture ni Krauč niti Jao Ming... akcija je uigrana i uvek ide isto. Ako vi u igri 1na1 izvodite nasumicno korner, pa koga pogodi, pogodi, to se ovde ne radi. Jednostavno postoji uigrana akcija, tako da ni jedan drugi igrac nicemu ne sluzi osim Dzeka. Ostali u 16m treba da odvlace paznji i cekaju eventualni odbitak. I zasto rizikovati sa DMF-om ili CB-ovima?? Njihov posao je da brane gol. SS sluzi da odvlaci paznju i ceka odbitak, ostali sprecavaju kontru. Cak ni AMF nije u 16 metara!

Takodje sto se tice ovog slikanja svojih i tudjih statistika, ja sam te zamolio privatno, evo i sad javno, NEMOJ TO VISE NIKAD DA RADIS. Ocene bile realne ili ne, selektor ima svoj nacin rada, i ja te molim da ga postujes kao ostalih 29 igraca. Tvoje je da igras, a ne da presudjujes sta je realno ili ne. Ocene svakako nisu najvaznije, najvaznije je ono sto se vodje linije dogovaraju preko privatnih poruka, ali to ostaje privatno i to ne trebas ti da znas, niti bilo ko drugi ko nije vodja linije. Na tebi je da radis ono sto ti selektor kaze i to da prihvatis, a ne da budes veciti buntovnik i tu da kontriras svaku mogucu odluku. Nisam ti ja odgovarao kao selektor, sad ti Pilojac ne odgovara. Zapitaj se malo jel problem u svima nama ili ipak u tebi.
    I jos jednom te molim da ovo sto si danas radio, vise ne radis. Radi svoj posao, iskuliraj ocene i statistike. To selektor gleda, a ne ti. Iskuliraj i prigovaranje i stvaranje lose atmosfere u timu. Nas 9 srecni zbog pobede, jedino tu ti ke*as nesto. Daj bre covece, prestani sa tim, ili cu licno insistirati da vise nikad ne igras u timu u kojem ja igram!
    Hvala.

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Darko opraštamo ti tvoju ružnu prošlost, dođi u PSG!

Steam ID:
    pilojac85

Darko druze. Nisi mi jasan zasto se toliko opterecujes tim ocenama i zasto se stalno uporedjujes sa drugim CB-ovima kad niko drugi to ne radi. Ocene su tu da ugrubo vidimo ko kako igra. Ako konstantno dobijas 4,5 znaci da tu nesto ne valja i da imamo problem. Realno retko ces dobiti 7 ili 7,5 sa CB-om (ja sam to svega 2-3 puta dobio, presekao sam 7-8 lopti, nisam gresio u dodavanju i nismo primili gol), uglavnom ces dobijati od 5,5 do 6,5. Ali ako tebe meni posle svakog meca pohvali kapiten tima (Toja, Kepa) i kaze da si dosta dobro odigrao a onda ti i ja kazem da nastavis tako i da nece biti zime onda stvarno ne vidim razlog da dizes tenzije, kvaris atmosferu itd. Niko ti nije rekao : "Eee Darko, ocene su ti jako lose ,popravi to ili letis iz tima" :S .

Naravno da ocene nekad nemaju smisla. Ali se nikad nece desiti da dobijes 4,5 ako si presekao 5 lopti i imao procenat dodavanja preko 80% i da pri tom nemas zuti ili crveni karton. Posle 10-15 odigranih meceva te ocene ce vec dobiti na tezini ali i dalje nece biti presudne. Ne znam sta bih ti drugo rekao. Dobar si igrac, odradjujes svoj deo posla ali unosis mnogo nemira u tim, voleo bih da se kontrolises u tom smislu i da nastavis da radis svoj deo posla. Ako mislis da ne mozes da se kontrolises ili da nemas vise zelju da igras sa nama ti reci, niko ti nista nece zameriti. Juce ti kazem isto : "Uleces umesto foneta na DMC" a ti mi kazes "Zasto me nema u formaciji na slici". Pa nema te zato sto mi nisi potvrdio da dolazis, svima sam jos pre podne poslao poruke i dobio potvrde, ti si naknadno dosao, ja ne mogu da crtam formacije napamet i gatam da li ce neko doci ili ne.

Citizens-i imaju dosta dobru atmosferu u ekpi, odlicna kohezija, i nema potrebe to da se kvari.

Takodje vas molim pred mec i za vreme meca sto manje price i sto manje onog "eee mislim da ovaj igrac treba da ide na krilo a ne na CB-a". To jako opterecuje onog ko pravi formacije i ko organizuje sve ovo. Ako imate nekih ideja prenesite to kapitenu tima a on ce meni pa cemo nas 4 to da razmotrimo zajedno.

Sto se KORNERA tice. Snimio sam nacin izvodjenja koji je Kepa provalio jos za vreme proslog turnira al ne bih ovako javno nista da postavljam. Koga bude zanimalo, tj. ko izvodi kornere nek mi se javi i poslacu mu video. Ja sam stavljao jednog CB-a da ide napred, ali u pravu je Toja, nema potrebe za tim kad je ovo sve uigrano. Sve sto treba CF da uradi je da se postavi lepo, drzi kocu i ako moze pred sam udarac glavom stisne trougao kako bi lopta isla dole.

17. The Following User Says Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Brate, ovde ako kazem nesto, konsultant mi prica da ni Ivanovic nece Murinju da prica sta je bolje (mada je i to upitno, zavisi kako koji trener zeli). Ako ovde svi moramo da cutimo i igramo, jbs ga, glupo mi je, valjda svi zelimo da pomognemo, druga je stvar kad neko odmaze i ima sulude ideje, predloge.

Sam sam kriv sto mi smetaju ocene, sto mi je sve ispod 6.0 malo, mislim da igrom to ne zasluzujem. Naravno da zavisi ko je na kojoj poziciji i koliko ima posla. Samo zelim vise da se gledaju snimci (od ocena), kad ih vec snimamo. Vec sam rekao ako je ocena najosnovnije merilo da necu igrati, to je moje opredeljenje. Kad vec imamo 2 tima skoro da i konkurenciju nemam na kojoj god poziciji igrao osim napada, ali jako me nervira sabiranje i deljenje jer ponekad ocene nisu realne. Prosto, imam najnizu prosecnu ocenu u ovih par meceva, a molim te pogledaj snimke ako imas vremena ili zaduzi nekog. Konami mi je u poslednjoj nasao 3 pogresna pasa, a ko nadje 2 skidam mu kapu. Poslednji i jedini pogresan je u 94. minutu blizu njihovog sesnaesterca. I mene za tu sjajnu partiju posebno ne istakne onaj koji je zaduzen za sredinu, nego nekog drugog sa 44% uspesnih pasova. I sta da kazem... Normalno da dodje tad do uporedjivanja, iako to ne zelim i nije dobro. Pasovi naravno nisu jedino merilo (osim ako nas nisu kostali gola), nego najpre da li je pokrivao neko svoj deo terena. Dakle, taj neko je pre gledanja snimka pohvalio neke igrace, a mene je izostavio, mozda me nije dobro video.

Predlazem, a poslednji put se mesam, da se izbaci ocenjivanje kao u skolici, nego kazite lepo ko treba da igra, pisite i privatno ili bilo gde svakome sta treba da menja, unapredi. Ako trazim mnogo, stvarno, nikakav problem, necu vam smetati i necu igrati. Vi imate pravo na vasu zamisao i ako mislite da su nerealne ocene dobre, da nece nikad stvoriti razdor, uporedjivanje, nezadovoljstvo, u redu. Selektor na kraju snosi odgovornost za neuspeh. Tako je svuda, ali ovde smo valjda drugari i ne zelim da cutim na nesto sto mi smeta. Zelim da gledate snimke, samo to. Ako nemate vremena verujem da Lune ima, pre svega volje. Odredite bilo koga neka analizira snimke natenane, objektivno naravno.

Modulator Toja's Avatar

Brate, ovde ako kazem nesto, konsultant mi prica da ni Ivanovic nece Murinju da prica sta je bolje (mada je i to upitno, zavisi kako koji trener zeli). Ako ovde svi moramo da cutimo i igramo, jbs ga, glupo mi je, valjda svi zelimo da pomognemo, druga je stvar kad neko odmaze i ima sulude ideje, predloge.

Sam sam kriv sto mi smetaju ocene, sto mi je sve ispod 6.0 malo, mislim da igrom to ne zasluzujem. Naravno da zavisi ko je na kojoj poziciji i koliko ima posla. Samo zelim vise da se gledaju snimci (od ocena), kad ih vec snimamo. Vec sam rekao ako je ocena najosnovnije merilo da necu igrati, to je moje opredeljenje. Kad vec imamo 2 tima skoro da i konkurenciju nemam na kojoj god poziciji igrao osim napada, ali jako me nervira sabiranje i deljenje jer ponekad ocene nisu realne. Prosto, imam najnizu prosecnu ocenu u ovih par meceva, a molim te pogledaj snimke ako imas vremena ili zaduzi nekog. Konami mi je u poslednjoj nasao 3 pogresna pasa, a ko nadje 2 skidam mu kapu. Poslednji i jedini pogresan je u 94. minutu blizu njihovog sesnaesterca. I mene za tu sjajnu partiju posebno ne istakne onaj koji je zaduzen za sredinu, nego nekog drugog sa 44% uspesnih pasova. I sta da kazem... Normalno da dodje tad do uporedjivanja, iako to ne zelim i nije dobro. Pasovi naravno nisu jedino merilo (osim ako nas nisu kostali gola), nego najpre da li je pokrivao neko svoj deo terena. Dakle, taj neko je pre gledanja snimka pohvalio neke igrace, a mene je izostavio, mozda me nije dobro video.

Predlazem, a poslednji put se mesam, da se izbaci ocenjivanje kao u skolici, nego kazite lepo ko treba da igra, pisite i privatno ili bilo gde svakome sta treba da menja, unapredi. Ako trazim mnogo, stvarno, nikakav problem, necu vam smetati i necu igrati. Vi imate pravo na vasu zamisao i ako mislite da su nerealne ocene dobre, da nece nikad stvoriti razdor, uporedjivanje, nezadovoljstvo, u redu. Selektor na kraju snosi odgovornost za neuspeh. Tako je svuda, ali ovde smo valjda drugari i ne zelim da cutim na nesto sto mi smeta. Zelim da gledate snimke, samo to. Ako nemate vremena verujem da Lune ima, pre svega volje. Odredite bilo koga neka analizira snimke natenane, objektivno naravno.
    Ok je sve to.
    Ali ti onda ne razlikujes predlog i ideju od pljuvanja necijeg nacina rada, i nepostovanja istog. Ja zbog nepostovanja mog nacina rada i cimanja, odustanem od svega ovoga, jer ne mogu... izgubim sve zivo da se posvetim, da bi neko dosao i pljuvao sve to, sad dodje pilojac, prica se nastavlja. Ceo dan se cima, pravi dve repkle, znaci duplo vise posla, u kontaktu sad 10 repki, opet duplo vise posla, uveo novi sistem kakav je ON zamislio, i 29 ljudi koliko toliko prihvati, jedan ne prihvati, i to bas onaj najbucniji. Pa cek, ako je on postavljem za selektora, ako su se svi slozili sa tim, i ako on ima svoj nacin rada, zasto BILO KO od nas da se mesa i da mu govori sta treba i ne treba.
    Znaci ako hoces nesto NOVO da predlozis, to je uvek dobrodoslo! Ako hoces da govoris kako nesto NE TREBA sto vec postoji, to nikako nije dobrodoslo. Ideja i predlog su ok, ali govoriti sta ne treba nije ok. To je sustina.
    I stoti put, ocene nisu najvaznije, ono sto je najvaznije kod pilojca je nesto u sto vi ostali igraci NEMATE uvid, sto se vodi privatno. Ocene su javne jer svi imate pristup njima posle meceva, a sve ostale statistike, misljenja, gledanje snimaka i analiziranje istih ostaje privatno. Ti si i sa svojim losim ocenama bio pozvan da igras i za drugu repku kad je zafalio igrac, ne razumem sta ti smeta sad. Da stvarno neko misli da si los igrac, ne bio pozvan ni za jednu. A ocene su pravo selektora da ih sabira i deli, i to mu ni ti ni ja, niti bilo ko ne moze zameriti, bilo to realno po tvom misljenju ili ne.
    Mislim da nema potrebe vise po ovom pitanju pricati. Zamolili smo te nesto, na tebi je da makar tu molbu ispostujes. Ipak atmosfera u timu je najvaznija.

20. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Zanimljiva stvar onaj TS, samo moram da pazim kad mi je dete u sobi da ne psujem mnogo. A svasta bi rekao. Danas, mnogo bolje u odnosu na jucerasnje meceve ali ima mnogo da se radi.

Steam ID:
    pilojac85

Da, mora još mnogo da se radi. Na primer Riki da našamara brata, ja da ućutkam ovo moje pašče u dvorištu, Dido da sredi kašalj... kad to rešimo biće sve ok .

Ja sam uveren da su i Rusi na ts, jer ne chetuju tamo mnogo, sve znaju, ne pauziraju itd. Znači sledeći meč svi na TS !!! Sutra pravim izveštaje i prialjvljujem 2 naša tima. Nama dodajem Braju koji je sasvim zadovoljavajuće odigrao danas.

Professional Riky_93's Avatar

Quote Originally Posted by LeSHiNa85 View Post
    Da, mora još mnogo da se radi. Na primer Riki da našamara brata, ja da ućutkam ovo moje pašče u dvorištu, Dido da sredi kašalj... kad to rešimo biće sve ok .

Ja sam uveren da su i Rusi na ts, jer ne chetuju tamo mnogo, sve znaju, ne pauziraju itd. Znači sledeći meč svi na TS !!! Sutra pravim izveštaje i prialjvljujem 2 naša tima. Nama dodajem Braju koji je sasvim zadovoljavajuće odigrao danas.
    Riki je uradio svoje Sad si ti na redu selektore

24. The Following User Says Thank You to Riky_93 For This Useful Post:

Steam ID:
    pilojac85

Poslate prijave za ligu. Ovo su i konacni sastavi

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast