Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 161 to 179 of 179

Thread: Reprezentacija PES-SERBIA zajednice za medjunaredne online turnire

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Default Re: Reprezentacija PES-SERBIA zajednice za medjunaredne online turnire

Neka si proveo i sve sate tokom trajanja turnira analizirajuci (jedino za to cestitke, na posvecenosti, i zao mi je zbog te 3 drugarice i zbog ispita, nadoknadices), ali ne znaci da neko sa strane ne moze da selektuje bolje od tebe, bar neki mec, ocigledno nisi bezgresan. Nije neka mudrost, a napravio si je. Nesuglasice si izazvao sam nelogicnim potezima. Sta kazes na to sto ti je cak i Miha rekao da nisi za poziciju AMF-a? Bas kad si menjao veliki deo ekipe, skoro sve osim sjajne odbrane, ostavio si sebe i natty-a (e tek njega po svom sopstvenom priznanju zato sto snima meceve), a bili ste bas vi najlosiji, bar po ocenama, verujem i po celokupnoj statistici (i promasenim penalima koji se ne vide u statistici).
    Ja jesam za rotiranje. Neki i nisu, pa ti nije lako da sastavis, sve to razumem, ali na kraju pitas se samo ti i na kraju si kriv najvise ti, kao i svi selektori sveta.

Moj uzrok, kada sam reprezentaciji rekao ne, to je bilo kada sam cekao kao zamena na poziciji koju cesto igram (DMF) da uletim umesto igraca kojeg nema da se pojavi na chatu (nattydread, koji do tad nije vezbao DMF, bar sa repkom). Nije mu prvi put da se ne pojavi, a i cesto nije dolazio u zakazano vreme pola sata ili sat pred mec, nego 5-10 minuta pred mec. Kada sam saznao da je komp igrao gde sam mogao ja, shvatio sam da sam nepozeljan, pa je svejedno ko je kome rekao ne. Rekao sam da me skines sa spiska (ionako ima puno igraca ova zajednica). Cudio si se sto se ljutim. Planirao si me u nekom sledecem mecu. Mislim da bi se mnogi naljutili i ne bi shvatali ozbiljno tvoje selektovanje da umesto njih igra komp.

Kritike, vecinom sam prihvatao. Jednom nisam, odgovorio sam kontra kritikom (izvinjavam se zbog toga), jer su mnogi gresili, pa i ti. Ti od zelje da uradis dobro, ides napred, nazad, pa i ja sigurno u najboljoj nameri, s tim sto sam siguran da sam cesto bio nazad, a jedan izlet napred (srecom bez posledica) spominjes non-stop. A da, govorio si i tek na kraju turnira da sam svaki korner visio napred. Ima li potrebe govoriti da sam zeleo najbolje za repku, jer znam da dam glavom, mada je to teze u 11 na 11 zbog laga, kapiram i da je odbrana jako bitna, i stajao bih nazad da me je komp tako rasporedio, ili da si mi ukazao ranije, pre kraja turnira, bez problema bih to ispostovao. Svejedno nismo primali nakon naseg kornera. Primali smo posle njihovog. Pozivao sam da se pozabavimo time. Jesi li ti primetio da primamo najcesce nakon prekida, jesi li preduzeo nesto, nisam primetio...
    Sa svoje tacke gledista, mozda i bolje od svih nas, hvalio si nakon jednog dvomeca treceg DMF-a, koji je retko igrao tu poziciju i uopste za repku od obaveza, a ta sjajna odbrana se na to smejala i rekla da su svi DMF-ovi pre tog igrali bolje.

Bas da napomenem da sam branio takoreci svog konkurenta za poziciju, Hodzu, mada sam sve smatrao kolegama koji imaju zajednicki cilj, dobro za repku, kojeg si kritikovao jednom prilikom za premali broj dodavanja (valjda 6). Rekao sam da se neki mec odvija tako da DMF ima vise loptu, nekad manje, kao i svi ostali u timu. Nekad 5, nekad 10, nekad 15 dodavanja, pa sta... jel jedino to merilo, ili i neko presecanje napada, pa i cuvanje igraca. Rekao sam i da probas ti da igras na DMF-u da vidimo koliko ces imati dodavajna. Nekad se igraju viktorije pred golom protivnika pa nema odbrana mnogo loptu, nekad i obrnuto, pa napadac ima par prijema lopte i dodavanja i jako malo suteva.

Cini mi se da je Hodza i upao na tu poziciju umesto mene jednom prilikom (za cuveni bledi i nesrecni dvomec protiv Gruzije) kada sam zbog toga sto sam morao da idem na slavu obavestio popodne da necu igrati uvece, zatim sam ipak ostao jer je otkazano zbog smrtnog slucaja, ipak sam bio na raspolaganju i rekao to sat i po vremena pred mec, ali si mi rekao da nema potrebe, da smo vec nasli koga cemo tu. Postovao sam to. Dok se nezamenljivi natty kasnije ceka i 5 minuta pred mec.

Drago mi je na kraju sto si dao ostavku jer mislim da se nisi najbolje snasao, pregoreo u zelji. Nije ni lako videti sve tokom igre, imao si i par pogresnih kritika, lose video. Ipak, hvala na trudu. Izvinjenje ostalima ako je moj izostanak u poslednjem nebitnom kolu uticao na vas, a verujem da nije.

Zao mi je sto nisu igrali svi jaki (recimo umesto mene, tebe itd.), mozda nisu imali vremena, Vojo, Hadis, Rile... Ne znam kako bi se snasli, ali da ne nagadjamo sad. Selektovalo se po treninzima i prisutnosti za vreme meca. Igrali smo kako smo igrali, uglavnom sjajno, nekad neobjasnjivo lose, a za to mislim da nisi kriv ni ti, ni jedan pojedinac, nego je sreca tako htela, tako se odvijala utakmica. Od toga se pravila drama i tumbanje tima, pa je dovelo do cega je dovelo. Sveukupno plasman je OK.

Ne trazim odgovor i pravdanje od tebe, neke nove napade, kako zelis, ja sam sve rekao u ovom postu sto sam imao.

I, predlazem Luneta za novog selektora jer ima dosta iskustva igranja fudbala na svim meridijanima...

2. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ja predlazem da se ugasi reprezentacija

A Vas dvojica niste normalni. Prvo Toja a i Darko PFC. I jedan i drugi navijaju za Partizan tako da ne treba posebno da obrazlazem zasto nisu normalni. A ovaj jedan voli i Vojvodinu tako da je on specijalni slucaj.

5. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Ajde da i ja kazem nesta.Uletih u ekipu niko me nije ni zvao.Nisam ni ligu igrao onda.Uletih jel vam je falio igrac i to na mjesto koje je bilo jedino slobodno i eto osto tamo do kraja tunira.
    Samo da kazem prije svega kao vjerovatno najlosiji pojedinac od ove ekipe da mi je bila izrazita cast igrat u ekipi s ljudima koji tako dobro igraju taj pes.(kepa,lune,pilojac,hodza,souf.crow)
    Da ne nabrajam dalje el nebi bilo mjesta u ovom postu koliko ovdje ima sjajnih igraca.O izborniku.Toji svaka cast trebalo je to orginizarat prije svega i imat voljeza takvo sta.Slozio je neke stvari odlicno formacija da se ljudi nesudaraju.Obrana je veci dio turnira radila ok.bar dok se neko nenapije Jedino na sto apeliram na bilo kojeg sledeceg izbornika ja se nadam da ce se toja predomislit i ostat na toj poziciji je puno vise treninga.Na ovom forumu je toliko kvalitetnih igraca koji nisu ni dobili sansu.Ko nezeli da trenira netreba ni igra.Moje misljenje.Ako se moze organizirat da se odigra utakmica moze se organizirat i da se odigra trening.Da izbornik naravno mora da igra svaku utakmicu to je jasno na poziciji koja najbolje odgovara nijemu i ostatku ekipe.Osobno sam protiv toga da bilo koju poziciju osim golmana igra komp.Naravno ja razumem toju sto u onako vaznim utakmicama nije hteo da stavlja neisprobanog igraca na neku poziciju i to je njegovo pravo.Takve stvari su se morale resit treningomi za svaku poziciju imat adekvatnu zamenu.I prije svega ljudi ovo je video igrica.Ja sam se odlicno zabavioi.Posvadjo se s ipisiyem pale su ruzne reci svadje za vreme utakmice nemamo isto razmisljanje o nacinu kako igrat obranu ali eto sve smo izgladili privatno na chatu i nemamo nista jedan protiv drugog nego jednostavno razlicita misljenja.Prije svega mislim da nebi trebali da se svadjamo oko ovoga nego da se druzimo i dalje kao do sada i sledeci turnir razvalimo sve kao sto bi i morali jel individualno po kvaliteti 100 posto imamo najkvalitetnije igrace od svih ekipa koje su sudjelovale u ovom turniru.
    Moj predlog za izbornika je Toja.
    Mislim da je dobro radio svoj posao. jedino apeliram na vise treninga nemozemo ici iz tekme u tekmu bez treninga.Primjer (Sjajna obrana prima u zadnjoj utakmici 5 komada iz prekida i kornera) Sad mi ona ideja sto je ipisy crto poslje toga i ne izgleda tako lose sve to se mora isprobat na treningu.
    Lijep pozdrav

7. The Following User Says Thank You to dido1004 For This Useful Post:

Moderator pilojac85's Avatar
    Steam ID:
    pilojac85

Tojo svaka cast na trudu, odlicna organizacija, cisto sumnjam da bi neko mogao bolje. U igri je bilo propusta (Gruzija i eksperimentisanje sa golmanom na takmicarskom mecu a ne na treningu), ali ko radi taj i gresi.
    Najvise bih voleo da nastavis da radis ovaj posao, ako imas jos uvek volje. Ne bi bilo fer da zbog 1-2 sukoba sa pojedincima pustis niz vodu sve ostale ljude.

Bilo bi lepo da postavis strozije uslove pod kojima bi ostao selektor :
    veca ozbiljnost igraca, vise treninga, bez rasprava pred i u toku meca. Zahtevati od svih koji imaju zelju da igraju da ostave svoje kontakte (skype, mail, fb, telefon... ). Mozda malo razvodniti te tvoje obaveze, rasteretiti te postavljanjem tvojih pomocnika. Na primer Souf moze biti zaduzen za okupljanje i kontaktiranje odbrane, ti za vezni red a Kepa, Lune, Hodza, Mihajlo ili neko 5. za pozivanje napadaca na treninge i takmicarske meceve. Da ti ne bi gledao svakog na terenu i analizirao reakcije pojedinaca zaduzi nekog iz svake linije da to radi pa se u analizi vas trojica konsultujte. Previse si stvari preuzeo na sebe, pocev od organizacije , komunikacije sa Rusima, okupljanja ljudi, medjusobnih kritika i prepirki, analiziranje protivnika itd. Mnogo je to.

Ako bude preko 20 zainteresovanih potrebno je formirati 2 slekcije koje ne moraju biti strogo konstantnog sastava. Igrati medjusobne duele i pokusati naci 10 najboljih u tom trenutku koji ce ciniti reprezentaciju 1. Mora postojati zdrava konkurencija, bez svadjanja i prostackih rasprava.

DakleM : Toja da ostane selektor, ali mu odrediti pomocnike. Napraviti selektorsku komisiju

9. The Following 3 Users Say Thank You to pilojac85 For This Useful Post:

Iako nisam bio posvecen reprezentativnim aktivnostima zbog sopstvenih problema i obaveza smatram da je Toja najbolji izbor za funkciju selektora iz prostog razloga sto smatram da je najodgovorniji sto se toga tice...ne zelim na ovaj nacin nikog od Vas da potcenjujem ili slicno ali jednostavno smatram da niko ne bi uspeo na adekvatan nacin da zameni sve ono sto je on radio..

Top Player Lune83's Avatar

Kao prvo.Zamolio bih da se ova tema zakljuca,jer nema vise smisla presipati iz supljeg u prazno.Kao drugo,hteo bih da se zahvalim Darku sto me je predlozio za mesto selektora ali najiskrenije ne bih mogao da obavim taj posao zbog manjka slobodnog vremena i privatnih i porodicnih obaveza.Tacno je da sam poslednjih sedam osam godina igrao fudbal profesionalno svuda po svetu ali sam se sada vratio u Srbiju u nizi rang takmicenja (FK Kolubara Lazarevac) zbog jedne nesrecne okolnosti ali zivot je takav.I ja sam za to da se Toja pod hitno odljuti i da nastavi tamo gde je stao (sta cu,moram da mu se uvlacim u bulju jer me je proslavio na mestu napadaca) ))) jer je radio posao dosta dobro i nemam nekih posebnih zamerki na njegov rad.Ako su problem te drugarice,ja cu da mu zavrsim tri nove makar morao da platim)Vezivanje,bicevanje,sado-mazo,sve sto mu dusa zazeli pod uslovom da se lati posla))Jos jednom se najiskrenije zahvaljujem Darku i apelujem da se vas dvojica POMIRITE radi mira na forumu a i jer TAKO TREBA i to je JEDINI ISPRAVAN NACIN da se dalje funkcionise.Ja sam se na treninzima svadjao i tukao sa Afrikancima,Brazilcima,Argentincima,Fincima,Maroka ncima,Hrvatima,Siptarima,Poljacima....I posle treninga se izgrlimo i izljubimo i odemo na pice i klopu.Hocu da kazem,da je sve to u zaru borbe i da je normalno ali treba biti covek i skapirati to.To vam je moj drugarski savet.Preporuka : Odigrajte koju partiju PES-a 1vs1 i smirite zivce i teramo dalje.I obavezno lock na ovu temu sto pre.

Sportski i drugarski pozdrav,

Lune

12. The Following 3 Users Say Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Tacno, ne treba prebacivati i ljutiti se. Premeravamo neke stvari. Selektor neka pozove koga zeli ako misli da je potreban, ako moze da pomogne. Ako neko nece da se odazove ne treba ga razapeti na krst, pa cak i ako igra za neku drugu reprezentaciju gde ima vecu minutazu i postovanje.

Ipak, najosnovnije je da prodiskutujemo o:
    - rezultatima, da li su bili dovoljno dobri. Licno mislim da jesu. Neko ipak drugo mesto smatra neuspehom, ima prevelik takmicarski duh. Svejedno imamo najbolje igrace i mozemo bolje, cinjenica.
    - organizaciji, Tojina organizacija (kooperativnost sa Rujama, aktivnost na forumu, chatu) je bila odlicna, ne moze bolje.
    - selektovanju, za samo biranje tima mislim da bi mogao neko drugi da mu pomogne.

Da obrazlozim samo ovo poslednje, nisam bitan ja, ne moram da igram ako sam los sa ocenom 6.0, ako se neko bolje uklapa neka igra, ali isto tako znam da postoje losi na drugim pozicijama, objasnio sam gore. Mozda ne uvek losi, ali je iznenadjujuce bilo, ne samo meni, nego mnogima, ko je otpao, a ko ostao za odredjeni dvomec, bas zbog losih nastupa pre toga. Da se ne vracam tek na besmislenog kompa.

Mozda i budu 2 selekcije, pa neka ide ko gde zeli i gde moze, mozda nije dovoljno dobar za prvu reprezentaciju, nego je za drugu. Ne znam da li je na turniru moguce da igraju 2 iz iste zemlje, ako ne, onda neka najbolji prelecu gde treba i popunjavaju mesta.
    Meni je bilo uvek zanimljivo i cesto sam se odazivao, trenirao. Odbranu je teze igrati od napada zbog laga u 11 vs 11. Bez obzira isto je svima i trudimo se, zelimo najbolje.

Podrzavam predlog Pilojca za te 3 linije tima, da ih neko nadgleda posebno i ukazuje na greske. Jedan covek ne moze sve sam da uoci, moze i da pogresi, svakako sebe najvise gleda da ne gresi i da doprinese.
    Bilo bi bas pozeljno pricati na TS tokom meca, po linijama tima, kao sto to odbrana vec radi i super funkcionise.
    Mislim i da crtanje linija dodavanja ne doprinosi mnogo. Bitno je da onaj koji snima (da, ali da nema zagarantovano mesto) da snimi i player ratings i videce se broj tacnih i netacnih dodavanja i ostalo. Svrsishodnije bi bilo bas ukazati nekome gde pravi greske sto se tice kretanja, postavljanja, zadrzavanja lopte, bespotrebnog brzog trcanja ili visokih lopti i slicno.
    Mora se imati i plan B kada se gubi.

Nema na cemu Lune, iskreno verujem da bi se ti tu fino snasao. Verovatno imas bolji smisao za igru (fudbal) od svih nas, i oko taktika, gresaka i svega.

14. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Kao prvo, neko spominje nekakvo pomirenje. Ja ne vidim da se iko svadjao i ljutio. Napomenuo sam da se darko nije poneo fer prema meni... ako sam se vec prihvatio posao selektora, na meni je da gledam reakcije svih igraca i da ukazem svima pojedinacno na to. Vecina je to lepo prihvatila, medjutim neko nije. Ali to ne znaci da sam se svadjao sa njim, cak ga i izuzetno postujem jer je jedan od najredovnijih i najkorektnijim u ligama nasim.
    Jedina zamerka je to sto se petljao i odgovarao kontrakritukama. Selektovanje moja odgovornost. Niko nije zagarantovano mesto imao. Sve je stvar taktike bila. Protiv gruzina i rusa trebalo je sto vise ofanzivnih igraca, protiv ukrajinaca i poljaka trebala su mi defanzivna krila i dmf. To je cela sustina. Sto se tice pozicije AMF sebe sam zadrzao na toj poziciji iz nekoliko razloga. Jedan od njih je misljenje Kepe, vise puta mi je govorio da se on kao CF najbolje razume sa mnom od svih ofanzivnih igraca, da ja najbolje znam u kom trenutku kakav pas da mu posaljem, i govorio mi je da je najbolje da ostanem tu. Bez ljutnje ostalih, ali meni licno njegovo misljenje najvise znaci, jer nam je on najcvrsca karika u timu, i zasluzio je da bira s kim mu odgovara igrati u tandemu.

Sto se tice dve repke za turnir... Da, moze. Rusi i Ukrajinci ce igrati sa dve repke na sledecem. Ostali selektori su dobili upitnik na kojem je izmedju ostalog bilo pitanje za misljenje dve reprezenrtacije jedne zajednice i da li ce nasa zajednica imati dve repke. Ja sam na to odgovorio da podrzavam ideju da ucestvuje sto vise timova, ali Srbija ce imati samo jedan tim. Naravno, moze se to ispraviti ako naredni selektor to bude hteo, ali licno mislim da nemamo 2 puta po 10 igraca i 5 zamena koji bi uvek bili slobodni. To pokazuje i poslednji mec protiv hrvata, na kojem se odazvalo svega 6 igraca sa sireg spiska...

Moj predlog za glavnog selektora je pilojac, a on sebi neka organizuje kako misli da je najbolje. Ako hoce pomocnika, neka on to sebi izabere. Ako misli da moze sam, opet ima moju podrsku. Mozda trenutno nema neki autoritet, ali mislim da ce ga izgraditi. Na nama je da mu pomognemo, da postujemo ono sto on kaze.

16. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Professional ipisiyi's Avatar

evo i ja da cestitam Toji selektoru na dobro odradjenom poslu!

TOJA ZA SELEKTORA!!!

aj sad da se uozbiljimo, pustite coveka na miru, trebamo izabrati novog selektora i to samo da bi tojislav imao vise slobodnog vremena da zivi pored pesa realno tako je, al sto se mene tice ja tu nista ne bih dirO, jedan je Toja, al morate ga razumeti da mu je preko one stvari i da bi zeleo recimo drugaricu u bioskop dodvede

eto tako

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Neki su previse ozbiljno shvatili ovo sve. Ja se sa tojom druzim ovde evo vec cetvrta godina i znamo kada se *****avamo jedan sa drugim a kada mislimo ozbiljno. Te price da nemas autoritet tojice, mogu da ti kazem da lupas. Razlicito razmisljamo, nismo svi isti, to je ono kroz sta prolazimo u Online delu vec 4 godine. Ono sto si ti pisao tako se i ispostovalo, ali nemoj da pomesas autoritet i diktaturu (to ja sprovodim u delo ). Svaka tvoja zelja je ispostovana i igralo se onako kako si ti selektovao i zadao. Sa druge strane moras da ocekujes da se nece svi sloziti sa tobom. To sto sam ja izbacen iz tima je stavka vise oko koje cu moci da te jebavam zajedno sa Soufom ali to je nesto nase i da kazes nase *****ancije. Ni jednog momenta nisam bio ljut sto sam zamenjan za dvomec protiv Rusa. Posle toga posao i porodica i nisam mogao da dodjem i da igram sledece meceve no nebitno, mogao sam i dalje da te zezam zbog toga.

Da sada odes nista postici neces, mozes da rasporedis posao na ostale ljude ali mislim da napravite neku grupu od par ljudi koji to prate i da daju svoje misljenje a da ti preseces i kazes moze ili ne moze. Ko god da dodje na tvoje mesto nece imati ni promil sanse da uspe u poslu. Kao prvo niko od starijih clanova ovde nece da se prihvati toga, sto zbog obaveza, sto zbog angazovanosti na drugim poslovima. Novi clanovi, ma koliko mi bili dobri sa njima, nece imati toliki autoritet i pravite problem bez problema.

Ako jednostavno ne mozes vise, kazi tako i napravicemo neku kombinaciju gde ces ti ostati tu gde jesi a imaces nekog ko ce da ti pomaze i resimo problem. Ovako mozemo jos mesec dana i nista se postici nece. Niko nece preuzeti odgovornost ili ce neko da odustane posle prvog izgubljenog meca.

A sto se tice Kepe i tebe da ste uigrani, nemoj da lazes, rekao mi je Kepa da si ga ucenio i da je morao to da napise.

EDIT: Toja nema drugarice, laze Vas. On ima drugare.

19. The Following 3 Users Say Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Professional ipisiyi's Avatar

hahahahhaha tojislave vidim ja da ti ostajes tu gde jesi slazem se sa mihajlom u popunosti da lupas to za autoritet, al sa druge strane razumem te da ti je preko one stvari organizacije cimanja itd

moje misljenje je da pustite toju da odluci nemojte ga siliti i bacati u kanal ako decko hoce vise slobodnog vremena sta vam je, evo ja glasam za Makibora

21. The Following User Says Thank You to ipisiyi For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Ne moze vise slobodnog vremena, prima platu za ovo sto radi. Onda nema da se necka ima da radi i da cuti.

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by mihajlodc View Post
    Ne moze vise slobodnog vremena, prima platu za ovo sto radi. Onda nema da se necka ima da radi i da cuti.

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Tojo, hvala ti na korektnim recima i naravno shvatam i ja gde sam gresio. Jesam se jednom uplitao, doduse iz najbolje namere, ali to je moja greska. Ona kontrakritika je jer sam siguran da je to jedna od malobrojnih mojih gresaka, mozda jedan jedini izlet (osim kornera) i oduzimanje tebi lopte (veruj mi zbog laga, mozda moj los pregled, ali ocekivao sam i ja tu povratnu loptu, samo si ti uspeo pre da dodjes do nje), odgovorio sam "OK, i ti nemoj da spavas u ofsajdu". Rezigniran jer stvarno nisam HTEO da ti uzimam loptu.
    Evo ove moje fudbalske greske, valjda razumljive. Gledajte od 1:09, stopirajte ako treba. http://www.youtube.com/watch?v=nYjPBVYN-GA#t=69
    U trenutku kada Pepe prima loptu imam odlican prostor za povratnu, tad sam i naumio da probam da pritrcim ako mi doda i da sutnem iz prve. Dok se to odradilo, ti si se povukao i on je prakticno dodao loptu tebi. Meni je delovala da je upucena meni i hteo sam da je sutnem, u tome je stvar. Ti si odmah nakon toga stavljao pauzu i prigovorio mi. Skroz te razumem, tako je kad gledas iz svog ugla, sprecio sam tebe... Probaj da razumes i mene, bar sad.
    U toj utakmici smo pobedili Poljake 4:0. I dalje treba da se zapitamo da li smo morali zbog ove situacije da ludimo i ti i ja, pa i danas da jedan drugom prigovaramo i branimo se oko toga. Ima ih dosta u svakom mecu.

Za mene bitna stvar, ona druga o kojoj pricamo... i dalje tvrdim da bih bolje odigrao od kompa i sustina je verovatno da igraju igraci, a ne komp. Ali kao da ne smem da kazem to sto mislim. Ako je to uplitanje, sto sam rekao sta imam, i rekao zbogom u narednih par kola, jbg onda ako sam bas ja kriv za atmosferu ili rezultat. Shvati samo da prosto ne zelim vise da prigovaram tebi zbog ogromnog truda i zelje koju imas, vremena potrosenog itd.

Nemam losu nameru. E sad, ako nekome to tako izgleda, udaljite me iz te buduce prve repke ako treba, pa i druge. Razmislimo da li je bolje da prodiskutujemo, ili samo da cutimo i igramo kako selektor svira. Niko nije bezgresan, ni ti, nece biti ni novi. Kolege iz reprezentacije mogu pomoci misljenjem... da selektor sagleda stvari iz vise uglova. Ako samo cutimo i igramo, a opet dodju poneki losi rezultati, sta onda, dodje opet do smene i sve tako. Diskusijom mozemo da unapredimo neke stvari, a pre svega boljom analizom ta 3 dela tima.

Pilojac, kandidat sjajan, ali jos nije seo i vidim da ide tvojim stopama. Bio sam na chatu sad. Ako sam dobro shvatio, on bi tebe da ti budes zaduzen za gledanje sredine. Zasto bi bas ti morao da imas zagarantovano mesto (smem li da se uplicem ili ne?), da li je bolje da on prvo okupi koga hoce, odradi treninge, proba vise igraca, na vise pozicija. U redu ako je vec siguran da si idealan i nezamenljiv za AMF.
    Naravno, ne sumnjam da bi Pilojac imao autoritet, vec ga ima. Zna on mnoge i svi ga postuju. Ko zeli da igra za reprezentaciju igrace zbog toga, a ne valjda zbog selektora i dobrog poznanstva.

Sto se tice 2 reprezentacije, super sto je i to moguce. Mali odziv je bio u poslednjem kolu kada je valjda sve bilo reseno, cak se mozda i igrala LS ili neka kosarka. Mozda i ovom opseznom diskusijom zainteresujemo mnoge. Znamo mnoge koji nisu bili na treninzima, a raspituju se da igraju. Novi ciklus im je prilika da budu na treninzima i ravnopravno konkurisu i pomognu. Da li ce biti interesovanja za jednu ili cak za dve repke, videcemo.
    Posto imam vremena i volje, tu sam ako treba za analizu svake sanse (ili da kazem da gledam dobre i lose odluke svih) i u odbrani i u napadu, ako imam video. Imate ovde jednu takvu analizu, pa kazite ako mislite da nisam neutralan ili da nekoga previse krivim ili favorizujem. http://www.pes-serbia.com/threads/31...=1#post1248226
    Tu sam za bilo koju reprezentaciju, 1 ili 2, pokusacu da se nametnem, makar bio 3. ili 4. zamena za poziciju, sve dok komp ne bude bio ispred mene.
    Ako zelite da zarad atmosfere manje iznosim svoje misljenje tako ce i biti, hronoloski mogu iz utakmice da izdvojim neke stvari koje selektor ili selektori mogu da pogledaju i oni neka savetuju ili prigovaraju kome treba.

25. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Pazi, niko tebi ne brani da iznosis misljenje, sve je to ok. Ali postoji velika razlika da ti prigovaras nekome na sred meca i posle meca... za vreme meca se zna ko treba da prigovara. Svako ima svoj zadatak. Posle meca mogu svi izneti misljenje. To je neki red. Naravno to ne znaci da svi moraju cutati za vreme meca. Npr. trojici stopera sam uvek davao potpunu slobodnu da sebe organizuju kako najbolje znaju, jednu drugim da govore sta zele, itd.
    Sto se konkretno tebe tice, ponavljam, nisi bio pozvan za jedan mec, ne zato sto si los, vec zato sto sam planirao drugacije takticki odigrati taj mec. Postoje i u pravom fudbalu dva tipa centralnih i zadnjih veznih igraca. Ofanzivni i defanzivni. Ti si ovaj prvi tip, sto je sasvim u redu, nema tu nista lose. Ali za neke meceve jednostavno treba defanzivni vezni igrati. Cak sam razmisljao i nekog od stopera drzati na DMF. Na nekim mecevima isto tako potreban ofanzivniji igrac u vezi, gde bi ti imao prednost u odnosu na druge. Sto se tice kompa, dobio je prednost, jer sam zeleo sa njim da markiram centarfora protivnika. Kad igra igrac, markiranje je besmisleno. Fonetag je trebao igrati taj mec, ali nije bio tu.
    Sto se kornera tice, valjda si dovoljno dugo tu da sam znas taktiku koju koristimo za kornere. Mozes biti ti dobar glavom, ali odavno je dogovoreno da lopta iz kornera uvek ide Ljorenteu na glavu, a ostalih par koji se nadju u 16m sluze iskljucivo da odvlace paznju protivnickoj odbrani, tj. da Ljorente ima vise prostora. Ti kao DMF nema sta tu da trazis, vec treba da sprecavas kontre posle kornera. Cak i ja kao AMF sam na kornerima bio blize centru, nego golu. Mozda je tu moja greska sto ti to nisam licno rekao da ne radis, ali jednako je i tvoja greska jer je sve to dogovarano na treninzima i mecevima, morao si pratiti kako se ponasati u odredjenoj situaciji... ne mogu bas uvek svima pojedinacno reci kako se ponasati
    I ponavljam nisi los kao igrac, ali za utakmicu sa Ukrajinom bi mi vise znaco stoper vise, nego ofanzivni vezni vise. Cela sustina je to.

Sto se tice dve repke... mislim da nam je rano jos uvek za tako nesto, ali polako, mozda u buducnosti. Za pes15, kada ce ovaj mod doziveti mnogo vecu popularnost, da budemo spremni na potpunu ozbiljnost.
    A i kada bi se pravile dve repke, ne bi to bilo po jacini, jedna jaka, druga slaba, vec bi bile dve jake repke, koje bi se podjednako borile za titulu.

Zelim licno odmoriti malo od ovoga, makar sto se tice selektorovog posla. Zato molim da mene ne predlazete. Pilojac je sasvim ok resenje, ja obecavam da cu mu u pocetku pomagati da se navikne na sve ovo. Kostur tima je tu, par treninga da se isprobaju novi igraci (cak i novi tim... postojala je dilema Juve ili Siti) pa da krecemo polako sa kompletiranjem sastava. Sledeci turnir pocinje vrlo uskoro, vec je izasao pravilnik za novi turnir, informacije, i ostalo... Vreme je da pocnemo malo ozbiljnije.

I darko, kazes bio si na chatu i video da je napisano da ja budem zaduzen za sredinu i kazes da ne sme to znaciti da imam zagarantovano mesto u timu. Naravno slazem se, ali mislimda si pogresno shvatio, jer ovde nisu u pitanju samo mecevi na turniru, vec i ponasanje na treninzima, i nadgledanje kako ko reaguje. Za meceve na turniru pilojac ce da odredi 10 igraca i tu nema mnogo sta da se prica. Treninzi sluze za nadgledanje i ukazivanje na greske i pametnija resenja. Na mec se ulazi sto posto spreman, nema sta tu da se ukazuje, svako od 10 igraca na mecu mora znati sta sme sta ne sme da radi. Greske se desavaju, ali svako mora biti svestan svog zadatka

27. The Following User Says Thank You to Toja For This Useful Post:

Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Modulator Toja's Avatar

Novi selektor i kapiten ekipe je pilojac85. On će organizovati vođenje reprezentacije na svoj način. Odrediće raspodelu poslova kako misli da je najbolje.
    Ugovor novom seletoru je do kraja durogog međunarodnog turnira, uz klauzulu da se ugovor automatski produžava usled dobrog plasmana na turniru i održavanja pozitivne atmosfere u ekipi.
    Novom selektoru puno sreće.

Ide lock na ovu temu, selektor će otvoriti novu, u kojoj će započeti svoj rad i izlaganje.

31. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789