Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 41 to 60 of 179

Thread: Reprezentacija PES-SERBIA zajednice za medjunaredne online turnire

Top Player Lune83's Avatar

Default Re: Reprezentacija PES-SERBIA zajednice za medjunaredne online turnire

Ja licno smatram da bi trebalo da se glasa koji tim ili reprezentaciju cemo birati kada dodje do tih onlajn okrsaja sa drugim forumima i da se naravno,non stop sa tim timovima vezba.Ne bi mozda bilo lose kada bi se napravila anketa ko treba da igra za repku i da svi clanovi glasaju za onoga za koga smatraju da treba da bude clan reprezentacije.Mislim da bi prvo odatle trebali da krenemo pa tek onda da se biraju igraci koji ce nastupati za pes-serbia forum.Takodje smatram da prednost trebaju da imaju stariji clanovi i novi koji su se dosta dobro pokazali na turnirima,kupovima,ligama.Takodje smatram (bez uvrede ostalima) da bi gro reprezentacije trebalo da sacinjavaju najbolji igraci premijer divizije.Time bi mozda podstakli igrace iz nizih divizija da vise igraju pes i da redovno ucestvuju u onlajn ligama,kupovima i ostalim turnirima i takmicenjima.Takodje,ne treba zanemariti ni pozicije pojedinih clanova na Ranking listi.Treba pratiti kako ko igra na trening mecevima,jer ne mora da znaci da ako je odlican u klasicnoj igri da je takodje odlican i u 11vs11.To su po meni neki logicni parametri za biranje igraca za reprezentaciju.Naravno,pod uslovom,da se ovo ozbiljno shvata i da ova prica ima buducnost.Izvinjavam se ako sam nekoga uvredio,zaista mi nije bila namera ali jednostavno,nije mi logicno,ni po stazu,ni po rezultatima ni po umecu,da neko moze da igra pre Kepe,Foneta,Hadisa,Voje,itd.....Vodeci se cistom logikom,odlucih se da ispisem sve ovo.Voleo bih naravno da cujem jos necije misljenje.

2. The Following User Says Thank You to Lune83 For This Useful Post:

Ocene sa današnjeg treninga. Dve tekme sam igrao, i snimio sam obe. Ovo su druga i treća utakmica od ukupno četiri koliko smo odigrali.

4. The Following User Says Thank You to Soufiane Touzani For This Useful Post:

Professional nattydread's Avatar

@ Lune83
    Slazem se da najbolji igraci treba da igraju za repku ali pod uslovom da mogu da se pojave na barem jednoj utakmici treninga dnevno (ili kad god se trening ugovori). Mislim da bas ti igraci najvise treba da rade na timskoj igri i da ih ceka vrlo tezak posao da se podrede ekipi. Ovo je veoma drugaciji koncept igre od 1vs1 gde vecina top igraca nauci i koristi neki exploit trenutne verzije pes-a (da, ove god je to prvo bio lob a sad je L1 + R stick pa L1 trougao) i da tako dominira.
    Slazem se za glasanje uvek. Juve je odlicna ekipa za 11vs11 jer nema izrazitih idividualaca (Ronaldo, Messi...) sa kojima bi igrac moga da se "zanese" i zaboravi da igra sa jo 10 ljudi.
    Glasanje za postavu svakako. Selektor je ok za formacije, stil igre i sl. ali mislim da treba da budemo 100% parlamentarni po pitanju prve postave.
    Ove detaljne statistike sto je Souf okacio su odlicno merilo pojedinacnog ucinka. Bilo bi lepo ako bi neko mogao to da uradi posle svakog treninga, okaci ovde i onda recimo 1 nedeljno pogledamo uncinak jedne osobe tokom svih meceva te nedelje, sracunamo prosek ocena ili tako nesto. Mozda neka excel tabela da se napravi.
    Zaista se nadam da ce ovo zaziveti. Cak i ako koncept repke propadne blo bi fino da nastavimo ovo da igramo, koliko god je izvodljivo...

6. The Following User Says Thank You to nattydread For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Lune, bas smo rekli gore da lista nema veze s vezom, pa i prva trojica iz trece lige igraju bolje od nekoliko iz premijera. Tacno je da odlican 1 na 1 igrac ne mora po pravilu biti odlican u 11 na 11. Ja sam za da igraju i svi iz premijera ako treba, ali da pokriva svako svoju poziciju i igra dobro, kao i da budu u zakazano vreme tu, a to je tek tesko. Nemoj misliti da Hadis i Voja nisu pozvani a i prva dvojica ne mogu uvek biti tu, video si sinoc.
    Nattydread ne igra nase lige, ali je u 11 na 11 odlican, jer cesto to i igra.

Sto se duzine staza na forumu ili u online ligama tice, ni to nema veze, nego koliko neko igra/vezba ovaj PES i kako igra.
    Tako i ankete i drugarski glasovi ne bi bili merilo. Jedino ako se iskreno glasa za ono vidjeno na treninzima i utakmicama u 11 na 11. Ipak mozda je bolje da selektor ili selektori odlucuju. Ali... da bi mogli bolje da rasudjuju potrebno je da se pre meca bolje dogovori ko ce kog igraca da uzme, da se to zapise, da bi onaj video snimak od gore vise posluzio, jer za neke se ne zna ni sta su igrali.

Mora se znati i da je sistem ocenjivanja u PES-u bedan, pogotovo za ekipu koja izgubi. A i uopste ucinak svakog igraca varira, siguran sam, jer ima utakmica gde nisu dobijali loptu koliko u drugim. Po meni je bitno da svi znaju da igraju, dodaju, pokrivaju, da ne grese puno, pa kad god zatreba igrace. Zato, smanji uklizavanja u prazno i na igraca. Mada je na X znatno teze uzeti loptu nego u 1 na 1, zbog laga valjda, imam li samo ja takav utisak?

8. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Da li je to pocela polemika. Vec vidim da toja odustaje kroz nekoliko dana.

To ko koju ligu igra nema nikakve veze, pa i to na kojoj je poziciji. Jer jedno je igrati i imati kontrolu nad celim timom a totalno deseto da imas kontrolu nad jednim igracem samo. To ne sme da bude merilo. Odbrana mora da bude ISTA i da se uigrava. Dakle 3 CB i DMF moraju da budu isti za svaki mec kako bi se sto bolje razumeli i snalazili na terenu (bilo da je prisutan lag ili ne). Ima nas dovoljno tako da rezervni igraci odbrane mogu da igraju za drugi tim i da vezbaju pa ako se neko istakne ili ako neko iz prve ne moze da igra onda moze neko da ga zameni.

Druga stvar sto se mora dogovoriti jeste da se zna ko igra gde. Ono, daj meni da igram RMF, daj meni CMF a daj mi i AMF da probam malo ovo. nemoj da mi diras igraca i ostalo. To pod hitno mora da se resi i ne sme da se desava na mecu, niti pre pocetka meca. Pozelite jedni drugima dobar mec i malo laga, ali nemojte da se svadjate ko ce kog igraca. Mozemo da rotiramo ali se sve to mora dogovoriti.

Po meni nikome ne treba da je rezervisana pozicija u timu, pa ni selektoru i drugarima. Ja sam prvi na celu iako nisam selektor. Ja ne moram da igram, mogu i u drugu ili trecu repku. Vazno mi je da se druzimo.

Sto se ocena tice, ocenjivanje nije toliko merodavno. Uzimam svoj primer od sinoc. Pirlo, dobio ocenu 6,5 zbog asistencije iz korne. Ona slika sa kretanjem nije tek merodavna za onoga ko izvodi prekide, jer sam bio po celom terenu, i svuda gde sam imao kontakt sa loptom on je obelezio to na terenu i izgledalo je kao da je prilo pokrivao ceo teren. Za defanzivce je to ok pratiti. Krila su totalno neiskoriscena prethodnih dana bila. Otuda i male ocene. Treba to dobro prostudirati pa onda saseci i napraviti pravi izbor.

Dakle, idem sad dalje da radim ali verovatno cu imati nesto da dodam.

10. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Quote Originally Posted by nattydread View Post
    @ Lune83
    Slazem se da najbolji igraci treba da igraju za repku ali pod uslovom da mogu da se pojave na barem jednoj utakmici treninga dnevno (ili kad god se trening ugovori). Mislim da bas ti igraci najvise treba da rade na timskoj igri i da ih ceka vrlo tezak posao da se podrede ekipi. Ovo je veoma drugaciji koncept igre od 1vs1 gde vecina top igraca nauci i koristi neki exploit trenutne verzije pes-a (da, ove god je to prvo bio lob a sad je L1 + R stick pa L1 trougao) i da tako dominira.
    Slazem se za glasanje uvek. Juve je odlicna ekipa za 11vs11 jer nema izrazitih idividualaca (Ronaldo, Messi...) sa kojima bi igrac moga da se "zanese" i zaboravi da igra sa jo 10 ljudi.
    Glasanje za postavu svakako. Selektor je ok za formacije, stil igre i sl. ali mislim da treba da budemo 100% parlamentarni po pitanju prve postave.
    Ove detaljne statistike sto je Souf okacio su odlicno merilo pojedinacnog ucinka. Bilo bi lepo ako bi neko mogao to da uradi posle svakog treninga, okaci ovde i onda recimo 1 nedeljno pogledamo uncinak jedne osobe tokom svih meceva te nedelje, sracunamo prosek ocena ili tako nesto. Mozda neka excel tabela da se napravi.
    Zaista se nadam da ce ovo zaziveti. Cak i ako koncept repke propadne blo bi fino da nastavimo ovo da igramo, koliko god je izvodljivo...
    Sa svim se slazem samo ne sa ocenama,jer one nisu merodavne i dosta su nerealne jer kompjuter to grubo racuna....Ne obraca paznju da li si spasao gol,uklizao,glavom pogodio precku ili stativu,ili odigrao odbranu dobro.Komp racuna predate lopte,izgubljene lopte,kartone,asistencije i golove.Tako je programiran.

Professional nebojsapetkovic's Avatar
    Steam ID:
    nebojsapetkovic

Ja sam spor i bezidejan, a najbolji sam na poziciji LWF, RWF! A jako sam kreativan kao prava desetka znaci AMF!

ja nemam pojma ovaj pes, prosek sam igrac, ali multiplej, pa ne znam ko me ne bi pozeleo u timu sto mogu potvrditi i igraci sa chata sa kojim sam igrao 2 na 2 nekoliko puta. multiplej je keva, i ono sto pes cini jos drazim. nije sve u davanju golova, vise volim da pakujem sanse svom saigracu a ono u cemu sam bio STRASAN je igra pozadi, jednostavno sjajan tajming za klizeci start, a ovaj pes14 ide malo losije pozadi, zbog prebacivanja komandi na igraca, tu se jos nisam 100% nasao al opet moze se igrati. Imao sam 2 treninga, jednom bio Bonuci, mislim 6,5 ocena je bila, dobili smo 4-0 kompa, a prvi gol pao posle mog l1 trougla ka tevezu , u drugom sam bio djovinko, tad smo igrali 7na 7 cini mi se, i tada sam dao gol nisma igrao bas kako znam aal nije bilo lose, i treca tekma, kada sam glumio Pirla, ja sa jedne toja sa druge strane, rezultata se ne secam, ali imao sam opet neki ucinak i asistenciju za gol. toliko od mene, pa ako sam potrebanm tu sam uvek, moze i 2,3,4 tim, kad izadjem na teren dajem 100% ne bitno za koji sastav cu igrati i koju poziciju cu imati..

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Mihajlo je skroman, bio je sjajan sa Pirlom u toj tekmi, na svakom delu terena, kao ja veceras...

Mada sam vise igrao defanzivno. Specialone kao Kolarov vise puta bio na AMF nego na DMF poziciji. Mozda protiv kompa moze i u redu je ako ostaje neko da pokriva nazad, ali protiv igraca je to zeznuto, bolje za TIM je drzati se svojih zadataka.
    Statistiku PES ne racuna skroz kako treba, neko izbijanje lopte glavom ako je na X, ako sam pronasao nekoga. I ne verujem da nisam dobio nijedan duel.
    Odigrao sam poslednje 3 partije danas, u prvoj CB Barzagli away, u drugoj Pirlo away jer blackwhite ili lampi ne stigne da bira. Dadoh i poslednji gol u toj za 3:2 ili 3:1, a zasluge idu asistentu s levog krila.

Pola igraca ne zna gde da predje (ne cita instrukcije). Neko ne namesta taktiku. Neko lezi na pauzi. Moze to bolje, ozbiljnije. Bilo je novih, pa je mozda razumljivo i valjda ce i biti sve bolje.

Svaka cast Lunetu golgeteru, gol u svakoj tekmi.

15. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Default Odg: Reprezentacija PES-SERBIA zajednice za medjunaredne online turnire

Jao mitta jer ovo slihtanje ili samo cisto da se zna da si timski igrac?

Quote Originally Posted by darko_pfc View Post
    Mihajlo je skroman, bio je sjajan sa Pirlom u toj tekmi, na svakom delu terena, kao ja veceras...

Mada sam vise igrao defanzivno. Specialone kao Kolarov vise puta bio na AMF nego na DMF poziciji. Mozda protiv kompa moze i u redu je ako ostaje neko da pokriva nazad, ali protiv igraca je to zeznuto, bolje za TIM je drzati se svojih zadataka.
    Statistiku PES ne racuna skroz kako treba, neko izbijanje lopte glavom ako je na X, ako sam pronasao nekoga. I ne verujem da nisam dobio nijedan duel.
    Odigrao sam poslednje 3 partije danas, u prvoj CB Barzagli away, u drugoj Pirlo away jer blackwhite ili lampi ne stigne da bira. Dadoh i poslednji gol u toj za 3:2 ili 3:1, a zasluge idu asistentu s levog krila.

Pola igraca ne zna gde da predje (ne cita instrukcije). Neko ne namesta taktiku. Neko lezi na pauzi. Moze to bolje, ozbiljnije. Bilo je novih, pa je mozda razumljivo i valjda ce i biti sve bolje.

Svaka cast Lunetu golgeteru, gol u svakoj tekmi.

Hvala druze.Samo plasim se da na to niko ne obraca paznju sem mene i tebe

Hello friends! Are you want play with Ukraina team, today evening?

Modulator Toja's Avatar

Sledeći meč:

Ukrajina vs Pes-Serbia

- Subota, 08.02.2014. u 22:00 po našem vremenu!!!

Prijateljski meč. Biće verovatno više mečeva. Pravila ista kao prošli put. Ekipa se neće unapred birati, već ko bude online, igraće. Ukoliko nas bude više od 11, dogovorićemo se ko će igrati! Prednost imaju ljudi koji su bili na treninzima prethodnih dana.
    Znači svi zainteresovani da budu u 21:30 na chatu radi izbora tima, dogovora formacije i odabira pozicija.

Modulator Toja's Avatar

Najava meča:

Pes-Serbia vs Hrvatska (CroPes)

- Nedelja, 09.02.2014. u 21:00

22. The Following 2 Users Say Thank You to Soufiane Touzani For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Ukrajina - Pes-Serbia

Meč 1:

Juventus (Ukrajina) - Juventus (Pes-Serbia) 1:1

Tvrd meč bez mnogo šansi. Nerešeno, realan rezultat.
    Sastav:
    CF Llorente - Lune83
    SS Tevez - CroW
    AMF Marchisio - Toja
    LMF Asamoah- mihajlodc
    RMF Pepe - nattydread
    CMF Pirlo - darko_pfc
    DMF Pogba - Hodza
    CB Ogbonna - Soufiane
    CB Barzagli - pilojac85
    CB Chielini - ipsiyi
    GK Buffon /

Meč 2:

Juventus (Ukrajina) - Juventus (Pes-Serbia) 0:1

Takodje tvrd meč, veoma teška pobeda... miha resio pobednika u situaciji 1na1.
    CF Llorente - Lune83
    SS Tevez - CroW
    AMF Marchisio - Toja
    LMF Asamoah- mihajlodc
    RMF Pepe - ipsiyi
    CMF Pirlo - darko_pfc
    DMF Pogba - Hodza
    CB Ogbonna - Soufiane
    CB Barzagli - pilojac85
    CB Chielini - /
    GK Buffon - /

Meč 3:

Ukrajina (Ukrajina) - Srbija (Pes-Serbia) 2:1

Najlošiji naš meč. Ukrajinci fizički jači, svaki duel su dobili. Poveli smo, ali Ukrajinci su lako preokrenuli. Preostaje nam da malo vežbamo i sa Srbijom.

CF - Kepa
    SS - CroW
    AMF - Toja
    LMF - Lune83
    RMF - ipsiyi
    CMF - darko_pfc
    DMF - Hodza
    CB - Soufiane
    CB - pilojac85
    CB - /
    GK - /

Sve u svemu, dobri mečevi, izjednačeni. Sutra sa komšijama, nadamo se boljem izdanju

24. The Following 2 Users Say Thank You to Toja For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Sledeći meč:

Pes-Serbia vs Hrvatska (CroPes)

- Nedelja, 09.02.2014. u 21:00 po našem vremenu!!!

Prijateljski meč. Biće verovatno više mečeva. Pravila ista kao prošli put. Ekipa se neće unapred birati, već ko bude online, igraće. Ukoliko nas bude više od 11, dogovorićemo se ko će igrati! Prednost imaju ljudi koji su bili na treninzima prethodnih dana.
    Znači svi zainteresovani da budu u nedelju u 20:30 na chatu radi izbora tima, dogovora formacije i odabira pozicija.

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Tako je bre Miha resio mec
    Da napomenem da u trecem nisam igrao a najverovatnije necu ni veceras moci da igram :(

Professional ipisiyi's Avatar

pisem jer me souf proziva, a nije mu prvi put, redovno to radi, ne ljutim se naprotiv, samo ne znam dal je ozbiljan ili nije, covek kao da ima nesto protiv mene

elem odigrao sam sve tri tekme juce, e sad imam par zamerki, sve u cilju bolje organizacije i boljeg uspeha pes-serbia tima

1. necu se ljutiti ako treba da budem zamenjen jer ne pruzam zadovoljavajuce partije !!!

2. souf me proziva kako sam odigrao lose 3. utakmicu i aludira na to kako sam igrao mnogo defanzivno, a pritom sam dao jedini gol na utakmici:
    a. dogovor je bio da krila igraju defanzivnije, a kada smo se dogovorili da igramo ofanzivnije igrao sam ofanzivnije i vise rizikovao i tada je igrac na mojoj strani redovno visio sam ko duh, defanzivci mogu to potvrditi
    b. kad god sam mogao isao sam gore, ukrajinci su nas stisnuli, dominirali, realno bili bolji na terenu, igrali su odlicno kontre i polu kontre, i morao sam se vracati, e sad moje misljenje je da nismo tako lose odigrali cak naprotiv pored njihove dominacije smo se odlicno branili nismo im dozvolili puno izglednih sansi i primili nesrecno gol i tako izgubili utakmicu, nismo bili konkretni u napadu

3. zamerka za selektora i organizacije oko poziva zamene: ne mogu nam npr. ukrajinci reci igrajte sa igracem manje ili dva zato sto oni nemaju dovoljan fond spremnih igraca, za sta nam sluze zamene selektore

4. mora se dogovoriti malo detaljnije oko taktike kada cemo igrati ofanzivnije kada defanzivnije, kada vise a kada manje rizikovati, i ako je dogovor pre tekme da ne izlazimo sa cb-ovima dalje od 30m onda tako treba i da uradimo a ne da opet visimo na polovini terena, ne kazem da nekad ne treba to uraditi, samo treba malo detaljnije oko cele taktike dogovoriti

znaci da ne bude zabune ne pisem ovo i ne palamudim u svoju odbranu vec u cilju bolje organizacije i dogovaranja, ponavljam necu se buniti ako ne igram, cilj je dobra *****Avancija i naravno dominacija pes-serbia tima

Minus ide selektoru što se tiče treće tekme. Direktno je odgovoran za poraz. Dogovor je bio sledeći:
    1. Štoperi izbijaju loptu
    2. Krila defanzivno
    3. Sa što manje dugih lopti na špiceve

Kad se ispoštuju ove tri tačke, rezultat je definitivno poraz, i juče i uvek ubuduće.

Ne znam kako ne kapirate da ovaj pes zahteva da preuzmeš kontrolu na sredini terena i da sabiješ protivnika na njegovu polovinu. U formaciji koju mi igramo, ako su krila defanzivna i gde se Toja vraća sa amf-om do naših 16 metara, mi nemamo način da iznesemo loptu. Ostajemo samo sa dva igrača koji stoje oko sredine terena, i tu se svaka lopta gubi jer je više igrača iz protivničke ekipe. Igramo bez bekova, sa krilima koji drže celu stranu, a protivnička ekipa i sa krilima i sa bekovima. Ajd logično, gde će njihov bek da stoji ako naše krilo igra konstantno na našoj polovini? Naravno da će i njihov bek krenuti napred da udari presing i izvrši pritisak. Da bismo napali protivnika i preuzeli kontrolu meča, moramo da igramo ofanzivno! To što su oni sabijali po strani i igrali dosta visoko ne znači ništa. Pustiš ih neka prođu slobodno, zato imamo tri štopera a i cmf/dmf se vraćaju u naših 16 metara. Ako centrira, to se izbija, ako krene da zalama unutra, bliže od 16m neće prići jer tu stoji naših barem pet igrača.

da ne izlazimo sa cb-ovima dalje od 30m
    Čija je ovo ideja? :s

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast