Results 1 to 20 of 50

Thread: Finansijski Exceli ML timova - OBAVEZNO ZA SVE DA POPUNE do 3. Februara

Threaded View

Patch maker Shollym's Avatar

Default Finansijski Exceli ML timova - OBAVEZNO ZA SVE DA POPUNE do 3. Februara

- Gotovi su exceli svih timova master lige, uradjene su cene za igrace i napravljen template za sve vrste transakcija medju klubovima (ja cu voditi excele za vreme transfer rokova a vi mozete za sebe da planirate troskove i prihode upisivanjem dogovorenih transfera itd) .

- Cene igraca su odredjene na osnovu ocena, mozda ce trziste formirate neke druge cene kada krenu da se vrse transferi, za sada mislim da su ove cene odradjene realne koliko je to moguce, mozda nadjete 2 igraca u 2 razlicita tima koja imaju skoro iste ocene a malo im se razlikuje cena, radio sam tim po tim i uglavnom uporedjivao ocene slicnih igraca pa im davao slicnu vrednost, ako sam negde omasio nije mnogo nadam se.

- Planirajte budzet vaseg kluba, imate u temi "Finansijski pravilnik" tablicu poreza i ostale stvari vezano za finansije, ostaje da se odrede duzine ugovora i klase igraca kad mi vratite popunjen excel svih timova.

Sada je potrebno da vi (SVAKO ZA SVOJ TIM) popunite 4 kolone u excel fajlovima vasih klubova, kao sto se vidi na slici:

1. kolona PLATA
    - tu samo prekucajte broj iz kolone CENA bez jedne nule (ako je CENA 1200 - plata je 120)

2. kolona PSD LINK (PES6 verzija ocena)
    - nadjete igraca na sajtu PSD http://pesstatsdatabase.com/PSD/ (ne ne forumu!)
    - kada udjete na igraca ocene su u pes2014 formatu, kliknete u gornjem desnom uglu na PES6 da bi se ocene prikazale za pes6 i onda kopirate taj link iz browsera i ubacite u excel kolonu. (ima nekih igraca kod kojih se pojavi error kada se klikne na PES6, ako vam se to desi stavite link za pes2014 format ocena)
    - ako nekog igraca ne mozete naci na sajtu PSD probajte da kucate na google-u "IME IGRACA PSD" ako ni tako ne uspete da ga nadjete onda verovatno jos uvek nije uradjen na PSD sajtu i mozete ostaviti prazno polje u excelu

primer Stranzl:

3. kolona PSD PATH (ovo nam treba za sledece apdejte ocena)
    - to je putanja do vaseg igraca na PSD, to je ono sto pise iznad ocena igraca, pocinje sa:
    HOME PAGE >> liga u kojoj igrac igra >> klub
    kopirate to i ubacite u kolonu u excelu

primer Stranzl

Code:
    Home Page >> Germany >> Bundesliga  >> Borussia Mönchengladbach

4. Link do igraca sa sajta Transfermarkt http://www.transfermarkt.co.uk/en/
    - samo sa ovog sajta ce se gledati kada se igraci penzionisu, dokle god za igraca ne pise na sajtu transfermartk da je Retired on ce ostati clan vase ekipe, drugi sajtovi nas ne zanimaju sto se tice penzionisanja igraca.

primer Stranzl

ROK DA POPUNITE EXCEL SVOG KLUBA JE PONEDELJAK 3. FEBRUAR

KADA POPUNITE EXCEL OKACITE U OVOJ TEMI KAO Attachment

Evo praznih excela svih timova:
    Attached Files Attached Files

2. The Following 3 Users Say Thank You to Shollym For This Useful Post: