Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 141 to 160 of 165

Thread: Pitanje za UO

Direktor u penziji! Mihajlodc's Avatar
    Steam ID:
    mihajlodc1
    PSN ID:
    mihajlodc-MDC

Default Re: Pitanje za UO

Volim ove rasprave, nekako mislim da su konstruktivne.

I opet te hvatam u lazi. Mec je zavrsen oko 21:45, kada si ti uneo rezultat, ja potvrdio oko 22:15. Sto je nekih pola sata a moj poslednji post napisan u 23:53.

Hadise u lazi su kratke noge!

STOP LAZIMA hadise!!!

2. The Following User Says Thank You to Mihajlodc For This Useful Post:

Edit Tim darko_pfc's Avatar
    Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Ne znam Miho sta je u tvojoj glavi, iako si potvrdio, siguran sam da je moguce i promeniti rez kasnije. Naravno ako je kako kazes bila samo za*ebancija, a ne trazenje bodova - u redu, ali moglo je doci do napusavanja, izbacivanja ili svojevoljnog napustanja lige. U prevodu, ne volim sto si se kao clan UO zezao na takav nacin. Ali mozda to drugima ne bi uradio, nego samo Hadisu (da, jasno mi je da je problematican). Verovatno ti je palo na pamet da ga zezas odmah kod tih njegovih prvih reci tamo u igri, cim si to slikao.
    Sto se mene tice pruzio bih nekome novu priliku, bez pogovora, a u isto vreme podrzavam i ovu tvoju akciju da se vise misli i da ne dolazi do bilo kakvih propusta i ponavljanja meca (da je uticao, uticao je, bar malo, nehotice, ali...), pogotovo kod iskusnih clanova. Stavi za svaki slucaj pravilo da se ovo moze desiti nekome jednom u 5 sezona.

5. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Izvinite, pitanje jedno mozda smesno, ali voleo bih da znam pravilo da mi se ne desi ovo opet.

Pravio sam svoju statistiku druge polusezone i slucajno dodjoh do meca sa Crowom koji sam izgubio sluzbeno jer je, kako mi je receno, Tadic morao da pauzira zbog parnih kartona,
    ali ne pise tu da je morao da propusti mec http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3027 (datum odigravanja je ovde drugaciji, zbog unosa sluzbenog, ali znam po slikama u svom kompu kada su napravljene, 14. juna u 14h)
    naime, "pauzirao" je u mecu 2 dana pre toga takodje u sluzbenoj pobedi protiv Nixa. http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2945
    Dakle neposredno pre meca sa Crowom pogledam ja da li iko mora da pauzira (mozda sam morao da pitam nekog kakvo je pravilo), videh da ne treba niko i ubacio sam ga sa klupe.

Uporedio sam sa nekim drugima i ustanovio da se njima racuna da su odlezali kaznu u tom sluzbenom, nebitno da li je parni zuti ili crveni, naredni mec su odigrali i vazeci je.

Odigrao sam nereseno sa Crowom, 1:1. Ne menja mnogo ako bih sada dobio bod, na sredini sam, bio bih za jednu poziciju vise plasiran, a Crow bi ostao gde je bio. A sta da nije?

Zbog tih sluzbenih na kraju vidimo da dolazi malo do pomeranja na tabeli (u D2 malo vise), a onima koji se bore za opstanak ili za visi rang ili titulu znacilo bi kada bi znali ranije pravo bodovno stanje, da li im je potrebna pobeda ili je dovoljan remi ili cak mogu i da izgube. Zato apelujem na zaduzene iz UO da redovnije proveravaju kartone, pauziranja, mozda jednom u nedelju-dve, bar u drugoj polusezoni.

Vi cete reci sami smo krivi, da svako snosi posledice ako igra nedozvoljen igrac, to je tacno, ali ipak mozete i vi da se organizujete bolje, da se ne nagomila... i kao sto rekoh znaci nekima na kraju sezone da bi znali kako da pristupe mecu.
    Bilo bi super kad bi Makijev sajt i to sam radio, proveravao ko je igrao, ali naravno ne moze da cita slike. Mora covek, a jedino je potrebno vremena i volje.

Vec sam pre neki dan predlozio nekome iz UO da se cesce proveravaju kartoni, ali receno mi je da bi to prilicno komplikovalo proveru. Ne vidim zasto. Kod svakog igraca u ligaskim mecevima jasno pise datum unosa i lako se moze proveriti po 5 ili 10 kola...
    I u stvarnosti bi se brzo reagovalo ako neko nije u protokolu, sigurno ne na kraju sezone.

7. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Modulator Toja's Avatar

Quote Originally Posted by darko_pfc View Post
    Izvinite, pitanje jedno mozda smesno, ali voleo bih da znam pravilo da mi se ne desi ovo opet.

Pravio sam svoju statistiku druge polusezone i slucajno dodjoh do meca sa Crowom koji sam izgubio sluzbeno jer je, kako mi je receno, Tadic morao da pauzira zbog parnih kartona,
    ali ne pise tu da je morao da propusti mec http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3027 (datum odigravanja je ovde drugaciji, zbog unosa sluzbenog, ali znam po slikama u svom kompu kada su napravljene, 14. juna u 14h)
    naime, "pauzirao" je u mecu 2 dana pre toga takodje u sluzbenoj pobedi protiv Nixa. http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2945
    Dakle neposredno pre meca sa Crowom pogledam ja da li iko mora da pauzira (mozda sam morao da pitam nekog kakvo je pravilo), videh da ne treba niko i ubacio sam ga sa klupe.

Uporedio sam sa nekim drugima i ustanovio da se njima racuna da su odlezali kaznu u tom sluzbenom, nebitno da li je parni zuti ili crveni, naredni mec su odigrali i vazeci je.

Odigrao sam nereseno sa Crowom, 1:1. Ne menja mnogo ako bih sada dobio bod, na sredini sam, bio bih za jednu poziciju vise plasiran, a Crow bi ostao gde je bio. A sta da nije?

Zbog tih sluzbenih na kraju vidimo da dolazi malo do pomeranja na tabeli (u D2 malo vise), a onima koji se bore za opstanak ili za visi rang ili titulu znacilo bi kada bi znali ranije pravo bodovno stanje, da li im je potrebna pobeda ili je dovoljan remi ili cak mogu i da izgube. Zato apelujem na zaduzene iz UO da redovnije proveravaju kartone, pauziranja, mozda jednom u nedelju-dve, bar u drugoj polusezoni.

Vi cete reci sami smo krivi, da svako snosi posledice ako igra nedozvoljen igrac, to je tacno, ali ipak mozete i vi da se organizujete bolje, da se ne nagomila... i kao sto rekoh znaci nekima na kraju sezone da bi znali kako da pristupe mecu.
    Bilo bi super kad bi Makijev sajt i to sam radio, proveravao ko je igrao, ali naravno ne moze da cita slike. Mora covek, a jedino je potrebno vremena i volje.

Vec sam pre neki dan predlozio nekome iz UO da se cesce proveravaju kartoni, ali receno mi je da bi to prilicno komplikovalo proveru. Ne vidim zasto. Kod svakog igraca u ligaskim mecevima jasno pise datum unosa i lako se moze proveriti po 5 ili 10 kola...
    I u stvarnosti bi se brzo reagovalo ako neko nije u protokolu, sigurno ne na kraju sezone.
    Igrac NE MOZE, pauzirati sluzbeni mec. To je sasvim logicno. Sajt je napravljen samo da olaksa pisalje izvestaja i vodjenje evidencija, ali ima manu sa tim prenosom kartona kod sluzbenih. Uporedi sa klasik ligom. Ti kad dobijes sluzbeni tamo, pa napises "pauzira sledeci mec"pa i da dobijes neki sluzbeni u medjuvremenu, uopste nije bitno, tebi igrac pauzira sledeci mec koji igra. Mi kad smo pregledali kartone, ispravili smo gde god smo videli takvu situaciju... ako negde nismo primetili, to je nasa greska. Inace da se zna, sluzbeni mec racunajte kao da nema datum odigravanja. Od ove sezone, sluzbeni rezultati ce imati posebne flagove, pa ce biti lakse za pracenje.

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

E pa onda cu sa zaljenjem morati da navedem sijaset meceva gde je neko odradio suspenziju u sluzbenom mecu, u narednom je bio u igri. Takva vasa greska se desi u preko 90% slucajeva ako sam dobro primetio, tako da vas molim da bolje gledate, nema smisla da neko dobije sluzbeni, a neko ne. Ili da se svima racuna da je odradio suspenziju ili nikome. Znate li koliko bi tabela drugacije izgledala da niste napravili greske?

Evo navescu nekoliko, bez da trazim da se nekome nesto ukida, gotovo je, samo od vas trazim da bolje gledate, ne samo sluzbeni nego i mec nakon sluzbenog.
    Sluzbeni 0:3 http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3290 Zbog crvenih kartona: KONÉ
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3330 Igrao KONÉ. Izgubio je svejedno decko ovu partiju ubedljivo, cak bi mu sluzbeni bolje dosao, ne zbog gol razlike samo, nego zato sto mu se valjda ne bi racunala 2 crvena kartona koja je dobio u toj utakmici.
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3228 Zasto ne pise da treba i VLAAR da pauzira jer je dobio crveni (2 zuta) na prosloj utakmici? Nije igrao, ali eto nelogicnosti na sajtu.

Dodjem opet do meca sa Drenovom u drugom delu sezone i pise: Zbog parnih zutih kartona: SNODGRASS http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3291
    Odmah naredni mec, ponovo sluzbeni: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3195
    Odmah naredni mec, ipak igrao SNODGRASS: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3101

Pogledao sam druga Gustava jer znam da je imao ubedljivo najvise kartona.
    Pogledao sam i par drugih i svuda je tako, racuna im se kao da su odradili suspenziju u sluzbenom mecu...

Sluzbeni 3:0 http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3131 Zbog parnih zutih kartona: BARRY
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3235 BARRY ipak igrao.

Sluzbeni 3:0 http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3285 Zbog parnih zutih kartona: CAMPAGNARO
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/?action=atmr&matchID=3323 CAMPAGNARO

http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3136 Direktan crveni KOMPANY, sledi 2 meca suspenzije.
    Naredni mec, sluzbeni, 3:0 http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3374
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3202 Ne vidi se, verovatno nije igrao, ali ajde sledi jos 1 utakmica.
    Odmah naredni mec: http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3318 Pobeda 4:3, igrao KOMPANY.

Da ne gledam dalje, primera je milion, kod svakog igraca.

I nije odgovoreno na to da li moze jednom u nedelju-dve da se proverava. Ocigledno kada se na kraju zuri eto kako se odradi, umori se covek.

Evo i ja da se ukljucim... Sve ovo sto si naveo je nastalo zbog sajta... Ljudi kada igraju, ja prvi, gledaju na sajtu da li treba neko da pauzira ili ne i na osnovu toga prave ekipu... Ja sam poprilicno uveren da sajt po ovom pitanju radi kako treba! Medjutim, postojao je problem prosle sezone jer nisam na sajtu dobro odradjivao sluzbene rezultate...od ove sezone sam to prepravio u konsultaciji sa ostalim clanovima UO-a i trebalo bi da ne bude vise ovakvih problema ali se izvinjavam zbog problema nastalih u prosloj sezoni (mada probleme stvaraju ljudi koji ne igraju a ne ja, ali dobro)...

I cisto objasnjenja radi, postoje dve vrste sluzbenih rezultata u kojima se drugacije gledaju suspenzije:
    1) Prva vrsta. Ukoliko je igrac koji treba da pauzira, igrao mec. U ovom slucaju se pise sluzbeni rezultat ali se igracima koji su trebali da pauziraju BRISU kartoni. Odnosno igrac je odradio suspenziju i moze da nastupi vec na sledecem mecu zato sto je tim vec kaznjen gubitkom bodova i nema vise sta da se kaznjava jos jednom suspenzijom. Uostalom moze da se desi da je na ovom mecu neki igrac regularno pauzirao i ne bi bilo fer da on mora da pauzira ponovo.
    (Verujem da je velika vecina Darkovih primera u stvari ova vrsta sluzbenih, nazalost to na sajtu ne moze da se vidi za prethodne sezone)

2) Druga vrsta. Cist sluzbeni bez odigravanja. Ovo se pise u slucajevima kao u prosloj sezoni sa Operom, Nixom, Fantazom... Znaci kad se pise sluzbeni zato sto utakmica nije odigrana na vreme. U ovom slucaju kartoni se NE BRISU! Znaci ukoliko ste sluzbenu pobedu/poraz dobili na ovaj nacin, to znaci da na sledecem mecu moraju da vam pauziraju igraci koji imaju suspenziju!

Sajt sada moze da handluje obe vrste sluzbenih i mislim da u novoj sezoni, ako Admini pravilno ubelezavaju sluzbene (napisacu objasnjenje u obavestenjima sajta kako treba), nece biti problema.

Eto toliko od mene, ne verujem da je mnogo ljudi osteceno u prethodnoj sezoni zbog sluzbenih, i siguran sam da ce u novoj biti jos manje ostecenih.

Sto se tice proveravanja kartona...jeste "posao" UO da proveri kartone, ali je pre svega odgovornost menadzera da lepo vode kartone i evidenciju. To ti je isto kao kad vozis pijan...tvoja je odgovornost da ne sednes za volan, i posao saobracajca da te uhvati i kazni, ali se desi da te i ne zaustave i da prodjes nekaznjeno

Pozdrav!

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

(Verujem da je velika vecina Darkovih primera u stvari ova vrsta sluzbenih, nazalost to na sajtu ne moze da se vidi za prethodne sezone)
    Ne, bas ono pod 2. Fantaz i ostali. Pa pogledaj sta sam okacio. U svakom je ucesnik Fantaz, a negde i King kada nije igrao, kao i Hnikola.
    I ne razumem ovo, sta to ne moze da se vidi iz prethodne sezone? Ne znam na sta mislis. Ne verujem da ne znas da mogu da se vide unazad rezultati po kolima i ko je sve igrao i kada.

ne verujem da je mnogo ljudi osteceno u prethodnoj sezoni zbog sluzbenih
    Verovao ili ne, jesu. To se jasno vidi. Ne pricam uopsteno, nego precizno, vidi se po datumima i slikama. Naveo sam samo primere od 2-3 pogledana igraca, oni imaju nekoliko prestupa, tj. vasih previda, niste uocili, a takvih primera ima i kod drugih igraca sigurno.

To ti je isto kao kad vozis pijan...tvoja je odgovornost da ne sednes za volan, i posao saobracajca da te uhvati i kazni, ali se desi da te i ne zaustave i da prodjes nekaznjeno
    Policajaca nema dovoljno koliko ima ucesnika u saobracaju, ne mogu i da hoce bas sve da zaustave, da duvaju. Nema ni mesta u zatvoru dovoljno...
    Ovde ne ocekujem da neko za par sati rada tog dana zapravo radi kao policajac, nemocan zbog obima posla ili lenj, da propusta vise od pola, a da samo neke kazni. Nema nas mnogo kao vozaca po ulicama, nego 18+18. Ocekujem da vidite sve, iako niste placeni. Ne znam sto je to tesko. O razlogu vredi razmisliti, da li je zbog obima posla tj. natrpanosti ako se ostavi za poslednji dan pred rok, da li je malo tih pregledaca, da li su lenji ili lose vide, ne znam vise, ali ponavljam voleo bih da vidite sve, da kaznite sve ili ne kaznite nikoga za to. OK, ova druga opcija otpada zbog pravila, onda samo ono prvo. Naravno ne zelim da verujem da neko namerno nesto ne vidi, kao i sto igraci ne uvrste nekoga namerno u igru. Gresiti je ljudski.

Modulator Toja's Avatar

Ne, bas ono pod 2. Fantaz i ostali. Pa pogledaj sta sam okacio. U svakom je ucesnik Fantaz, a negde i King kada nije igrao, kao i Hnikola.
    I ne razumem ovo, sta to ne moze da se vidi iz prethodne sezone? Ne znam na sta mislis. Ne verujem da ne znas da mogu da se vide unazad rezultati po kolima i ko je sve igrao i kada.

Verovao ili ne, jesu. To se jasno vidi. Ne pricam uopsteno, nego precizno, vidi se po datumima i slikama. Naveo sam samo primere od 2-3 pogledana igraca, oni imaju nekoliko prestupa, tj. vasih previda, niste uocili, a takvih primera ima i kod drugih igraca sigurno.

Policajaca nema dovoljno koliko ima ucesnika u saobracaju, ne mogu i da hoce bas sve da zaustave, da duvaju. Nema ni mesta u zatvoru dovoljno...
    Ovde ne ocekujem da neko za par sati rada tog dana zapravo radi kao policajac, nemocan zbog obima posla ili lenj, da propusta vise od pola, a da samo neke kazni. Nema nas mnogo kao vozaca po ulicama, nego 18+18. Ocekujem da vidite sve, iako niste placeni. Ne znam sto je to tesko. O razlogu vredi razmisliti, da li je zbog obima posla tj. natrpanosti ako se ostavi za poslednji dan pred rok, da li je malo tih pregledaca, da li su lenji ili lose vide, ne znam vise, ali ponavljam voleo bih da vidite sve, da kaznite sve ili ne kaznite nikoga za to. OK, ova druga opcija otpada zbog pravila, onda samo ono prvo. Naravno ne zelim da verujem da neko namerno nesto ne vidi, kao i sto igraci ne uvrste nekoga namerno u igru. Gresiti je ljudski.
    Sad je svakako otvorena nova sezona, pa i da hocemo da nesto prepravljamo iz prosle, ne mozemo. Ne mogu da sa telefona pohvatam sta si sve okacio, ali prepostavljam da si u pravu. Tacno da uo snosi veci deo odgovornosti, jer to nije primetio na vreme, ali i vasa je odgovornost sto ne pazite, vec nama otezavate posao. Na nama je da nastavimo da proveravamo, usavrsavamo nacin na koji proveravamo, pa koga uhvatimo da kaznimo kako sluzbenim rezultatom tako i novcano. A manageri neka paze. Pricali smo na uo o tome, sajt ce sad bolje da funkcionise sto se sluzbenih tice, pa je sigurno da ce biti manje takvih situacija. Ako je neko drasticno ostecem, mi se izvinjavamo, to je najvise sto mozemo u ovom trenutku.

Sto se tice cesceg pregleda kartona, verovao ili ne, nije izvodivo. Taj posao zahteva po nekoliko sati vremena i da ceo UO bude na okupu. Jedva uspemo to organizovati na kraju svake polusezone, nema sanse da se uskladimo cesce od toga. Ipak svi u uo imaju druge obaveze. Taj posao ne podrazumeva samo kartone, vec sve izvetaje za 36 igraca, kartone, strelce, asistente, da li su svi ss-ovi na broju, video izvestaji jesu li pravi i dobro snimljeni... to je pregled od nekoliko stotina izvestaja, i pregledali mi jednom po polusezoni ili jednom nedeljno, zahteva nas sve na okupu i nekoliko sati vremena.

Hahaha, pa druze naravno da znam, ja sam ga pravio Nego ne postoji nacin da se proveri da li je sluzbeni pisan zbog neodigravanja ili zbog toga sto je igrao igrac koji je trebao da pauzira. Jednostavno ta opcija na sajtu nije postojala do sada.
    Ubacio sam je za ovu sezonu i od sada ce se tacno znati ko je dobio sluzbeni zbog neigranja a ko je dobio zbog toga sto je igrao igrac koji nije smeo.

A inace slazem se da treba da se gleda cesce...i iskreno ne razumem bas Toju zasto moramo svi da budemo na okupu da bi pregledali kartone? Dovoljno je da bilo ko iz UO pogleda kartone jednom nedeljno i samo da zapise nepravilnsti koje je nasao da bi se na kraju sezone dogovorili o eventualnim kaznama.
    Mislim da bi ovo trebali da razmotrimo i da se od sada pregled kartona radi cesce samo iz razloga sto ce manje biti gresaka u proveri.

Hvala Darku sto je pronasao ove greske, ali kao sto je Toja rekao, sada vec ne mozemo nista da uradimo... Stanje je takvo kakvo je...i idemo dalje...

14. The Following User Says Thank You to MakiBor For This Useful Post:

Je l' može neko meni ukratko da napiše koje su greške pronađene u drugom delu prošle sezone u D1?

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

@Toja, polako, videces.
    Ako je mnogima tim previdima po malo progledano kroz prste u redu je onda, dodju svi priblizno na isto, samo da ne odlucuje o tituli, ispadanju itd.
    Ne valja prebacivati loptu, nego naci resenje da bude bolje. Jasno je da bi mi trebalo da pazimo da ne budemo kaznjeni, to stoji, kao i ovo sto kazes "nastavimo da proveravamo, usavrsavamo nacin", to mi se svidja. Ne bih da stavljam nikoga na lomacu, samo pomazem (da nisam slucajno sad ovo otkrio, ne bih nikad... i ko zna da li bi iko drugi). Mada i dalje mi nije jasno kako je to toliko mnogo posla. U jednoj polusezoni u D1 ima 17 (kola) * 9 (utakmica) = 153 utakmice. U D2 ima 13 * 7 = 91 utakmica. Ukupno za vas 244 utakmice. Ako se podeli na vas 5, to je svako po blizu 50. Meni to nije mnogo. Pregledao bih sam svih 250 za 2 dana, BEZ greske, ali ja nisam u UO, nego vi, pa organizujte se bolje. Cak i ne razumem to da bas moraju svi biti u isto vreme tu. Svako da ima svoju nedelju (odnosno par kola ili par igraca), stigao bi sve.

@Maki, razumem, nije bilo moguce da se vidi zbog cega je sluzbeni, ali ovde i vrapci znaju da su Fantaz i neki drugi izostali, nisu odigrali.

@Souf, nisam gledao D1, gledao sam D2. Ako si ti bio zaduzen za D1 i ako se ponosis time, ako nema gresaka, super, ali onda neki drugi grese.
    Uzgred, evo ti jedan slucaj na brzinu.

Lista meceva koje je igrao Vojo te sezone:
    http://psml.rs/index.php?action=atmt...d=22&season=14
    http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2883 Vargas direktan crveni.
    http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2877 Protiv Nixa sluzbeni, ali taj mec se kako kazete ne racuna, mora ipak jos 2 da pauzira.
    http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2917 Pauzirao 1 mec.
    http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2955 Igrao, nije pauzirao.

I sta sad? Pa dobro, sad nista. Ali je veoma glupo i neozbiljno odradjeno. Sto se tice sajta, jasno je da ga svi gledaju i super je, mane se popravljaju, ali ajde da i ljudi ne grese i to malo sto treba da se odradi. Kao sto rekoh, moze uticati i na plasman i novac i ispadanje i sve.

Nema na cemu Maki, slucajno sam zapazio.

Voleo bih da znam na koji način određuješ kad se koji meč igrao?
    Zbog vargasa je pisan službeni, ali na meču - http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=2915

Kapiram da si isto tako prevideo i sve ostale situacije...

Modulator Toja's Avatar

Evo zasto trebaju biti svi tu:
    Taj posao je organizovan (u teoriji) ovako: jedan clan uo gleda sve izvestaje za prvih 9 na tabeli u d1, drugi za drugih 9 u d1. Jos dvojica se podele za d2. To je matematicki 9 igraca * (17 izvestaja u ligi + 6 izvestaja u kupu) = svako po 207 ukupno. Cetvorica clanova UO istovrememo rade taj posao. Posao podrazumeva i gledanje strelaca, asistenata, kartona, ss-ova, video snimka za svaki izvestaj pojedinacno. U hodi, kad se primeti greska u nekom izvestaju, salje se ta greska petom clanu UO, koji ne pregleda izvestaje, vec sumira sta mu ostala cetvorica posalju. Kada se sve zavrsi, kada taj peti clan postavi sumiran spidak svih gresaka u izvestajima, svih pet clanova uo se okupi i donosi odluke (glasanjem) o eventualnim kaznama za greske u izvestajima.
    U praksi nije bukvalno sve tako islo, ali to je princip rada... komplikovan dosta.

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Souf, gledao sam po datumu, redom. Vidim problem je sto se ti sluzbeni, naknadno menjani rezultati, stavljaju skroz dole. Moglo bi to da se sredi da bude gde treba.
    Sto se tice ostalih slucajeva od gore, lose kapiras, bolje da si proverio. Nisam ja prevideo, nego ipak vi.
    Ni Breaking Bad, ni Naissus, ni Hull... nemaju sluzbene protiv sebe.

Tojo, sve je to OK, jos da provalite ko je pregledao bas ove meceve, ima ih jos sigurno, ali ne zelim vise da trazim. Ko je gresio, ne vredi pitati zasto, nego neka sledeci put bude koncentrisan malo bolje. Cim neko dobije crveni... treba dobro pogledati naredna 2 meca ili cak i vise ako je neki od ta 2 bio sluzbeni zbog nepojavljivanja menadzera.

A kako da se sredi? Posle bi se žalio što se rezultati menjaju a ni ne zna se kad ni koji su se menjali, jer su ostali na pola liste svih mečeva, pa nisi primetio da su menjani... To što ti misliš da ovako nije dobro, ne znači da nije dobro.

Mislim da ti ne znaš uopšte kako se pišu službeni, nemam nameru sve da proveravam, ali šta god da sam pogledao nisi u pravu.
    1. Moj slučaj u D1 - nisi u pravu jer je službeni upisan.
    2. Slučaj iz D2 gde pauzira barry - nisi u pravu jer je shope izgubio taj meč. Da je MakiBoru trebala gol razlika, prepravili bismo to na 3-0.
    3. Dalje neću ni da gledam, nemam nameru da proveravam sve utakmice ponovo, detaljnije to proveri pa daj link gde si siguran (poželjno iz D1 drugi deo polusezone).

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Pa ne znaci Souf ni da je tako dobro. Bar treba vama adminima ostaviti mogucnost da se u jednom od komentara upise datum ili razlog... ili datum ispod onog datuma gore, kad je sluzbeni da se zna bar kada je bio, ako ne i zasto. Lako ce se posle proveriti zasto, ko je morao da pauzira, ako se zna datum te neregularne utakmice.

Ma lud sam da detaljno gledam. Rekli ste da nema nista od toga. Ne verujem da bi bilo prepravljeno to sto kazes. "2. Slučaj iz D2 gde pauzira barry - nisi u pravu jer je shope izgubio taj meč. Da je MakiBoru trebala gol razlika, prepravili bismo to na 3-0."
    To je nesto najsmesnije sto sam cuo. Ako je trebalo da pauzira, neka pauzira, tj. neka dobije sluzbeni ko treba. 2:1 i 3:0 nije isto. Nema tu treba ili ne treba nekome, nego da je isto za svakoga. Mislim da je tu bio previd, niste videli, a ne da ste znali sta se desilo pa ste pravili kompromis.
    To sto dalje neces da gledas je takodje smesno. Evo ovde je pobedio onaj ciji je igrac morao da pauzira i taj mec. http://psml.rs/index.php?action=atmr&matchID=3318

Toliko od mene, rekao sam dovoljno (i previse), ostavljam vas, organizujte se.

Darkopfc, ja mogu da ti garantujem da su u D1 i D2 kartoni bili pazljivo provereni i pazljivo odradjeni, te da nije bilo gresaka. Kartone smo tokom sezone proveravali javicuse, toja (prvi deo sezona D1 i D2), soufiane i ja (Drugi deo sezona D1 i D2). U D2 je upisan veliki broj sluzbenih rezultata (u drugom delu sezone pogotovo), da li su se posle tih sluzbenih pojavile neke nove greske, to ne znam, nisam posle gledao, ali su upisani (i uvek proveravani od dodatnog clana UO koji je upisivao te sluzbene).

Sto se tice mog primera sa Kompanijem, ni tu nisi u pravu. O tome su svi ucesnici UO bili obavesteni pre nego sto je mec odigran do kraja, a situacija je bila posebno zanimljiva (igrali smo mec, ja sam vodio i hnikoli je nestalo struje i trebalo je da odigramo drugo pouvreme. Njega nije bilo par dana, ja sam odigrao drugi mec, pa jos jedan mec a u tom drugom mecu, Kompani je dobio crveni karton. Posle sam odigrao novi mec u kom je Ibra dobio crveni karton (a Ibra je dao gol protiv hnikole recimo) i onda je je trebao biti nastavljen mec sa hnikolom, pa je doslo do kopmlikacija koje smo dogovorili i resili. Izvestaj tada nije mogao ranije da se upise, jer dok se ne potvrdi, on nije "zvanican" na sajtu i kasnije upisan izvestaj, ako se potvrdi od strane protivnika, on bude pre ranijeg izvestaja koji jos nije potvrdjen.

Gomila stvari je primecena i na UO raspravljena ranije i bice promenjena (recimo, vise se izvestaj kod sluzbenog nece brisati pa ponovo pisati, vec ce datum odigravanja meca ostati isti). Neke stvari nisu mogle ranije da se srede, makibor je saslusao primedbe na UO i te stvari u kratkom roku ispravio.

Takodje, situacija shopea sa Barijem je takodje jasna, jer je dogovor da ako je protivnik vec doziveo poraz, a ne utice mu na gol razliku, sluzbeni se ne pise i ostaje aktuealn rezultat (U shopeovoj situaciji, 2-1 za makibora). Takvih situacija je bilo jos par u D2, a ako me dobro secanje sluzi, bas je i gustavo imao jednu takvu,a zbog toga neki rezultati nisu menjani. Sluzbena pobeda je i Eldinhu u D2 donela titulu, pa sta ces, tako je ustanovljeno i to je to.

23. The Following User Says Thank You to Mihael For This Useful Post:

Steam ID:
    darko_pfc
    PSN ID:
    darko_pfc-Boca

Mihael, hvala na objasnjenju. Nije meni bitno da znam ko je koji deo gledao, nego vi vidite ako je bilo gresaka. I dalje ne verujem da ih nigde nije bilo, tesko da je svaka situacija specificna.
    To sto je nekome sluzbeni doneo titulu, neka je, ako je zasluzeno. Glupo je sto se tad proverava, tek na kraju, neko je mogao da igra lezerno ako misli da je obezbedio titulu. Sam je kriv, ali sve se moze unaprediti ako se brze kaznjava. Ako je moguce uvedite boljitak, ako ne - nema veze.

I da, za Campagnara nije odgovoreno, da ne bude da ste sve tvrdnje pobili.

25. The Following User Says Thank You to darko_pfc For This Useful Post:

Prilično su podeljenja mišljenja da li je ispravno smanjivati cene igračima u klubu i da li bi to trebalo drugačije regulisati. Izneo sam predlog koji po mom mišljenu to sprečava, ali nije prošao jer u UO preovladava mišljenje da trenutno stanje barem za sada ne treba menjati. Pošto sam optužen da gledam samo sebe i da zbog moje ekipe hoću nešto da proguram, izneću javno sve mogućnosti prilikom kupovine kako bih demantovao te navode.

Situacija 1 - Kupovina skupih igrača
    Mnogi izbegavaju kupovinu matorih, a skupih igrača zbog toga što im je cena u padu. Mislim da je to pogrešno jer se na taj način najlakše dolazi do kvalitetnog igrača. Cena jeste u padu, ali se to lako rešava i uopšte nije razlog zašto biste trebali da odustanete od kupovine. Navešću jedan primer kako bih pokazao na šta tačno mislim.
    MenadžerA kupi Riberija za 42m. MenadžerB kupi Persija za 40m. U pitanju su igrači sa sličnim ocenama, cenom i godinama. U nekom trenutku njima se promena cena na TM-u, padne obojici na 35m. Kako biste smanjili porez, napravili prostor za druge igrače, a i smanjili platu koju plaćate, sve što trebate da uradite jeste da napravite dogovor sa drugim menadžerom i zamenite Riberija za Persija po TM ceni. Igrački u pesu ništa niste izgubili, jer ste jednog igrača zamenili njemu sličnim. Dođe novo menjanje cena, obojica padnu na oko 30m, vi ih ponovo zamenite. I tako u krug dokle god igrate ligu. Rotirate igrače, spuštate cene i na taj način ostvarujete dodatnu zaradu, a kroz igru praktično niste oštećeni.

Situacija 2 - Kupovina jeftinih a dobrih igrača
    Na kraju sezone Spaletov tim će biti rasformiran i njegovi igrači postaju slobodni za kupovinu. Ima dosta vrhunskih, a jeftinih igrača, pa se postavlja pitanje da li treba ući u licitaciju za takve igrače i koliko ih treba platiti. Najbolji način za kupovinu igrača koji definitivno idu na licitaciju jeste da ne kupujete za sebe, nego za druge. Opet napravite dogovor sa nekim menadžerom, on kupi npr Koloćinija za 15m za vas, dok vi kupite njemu Fabijana za 10m. Posle svega jedne sezone koliko kupljeni igrač mora da ostane kod vas, napravite rotaciju tako da dobijete ono što ste stvarno želeli i to po znatno nižoj ceni. Imate jeftinog, a vrhunskog igrača kakvog biste inače teško kupili na neki drugi način.

Ukoliko je neko zainteresovan za saradnju, neka mi se na vreme javi na pm, kako bismo se dogovorili i organizovali

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast